Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) gorgo


gorgo
őstag

na jóvan, elmegy ám mindenki a ... :Y ;)
Hol lehet ilyen béta (?) cuccokat tapizni??

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#14402) Mercutio_ válasza gorgo (#14401) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kismamafotózáson :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14403) pethob válasza gorgo (#14401) üzenetére


pethob
aktív tag

A Moszkva téren minden van! :-)

https://www.facebook.com/events/583506065144076/
http://www.artwork.hu/

(A gép csak szeptembertől kapható.)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#14404) pethob válasza Mercutio_ (#14402) üzenetére


pethob
aktív tag

Tévedsz. Nagypapafotózáson... :O

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#14405) madstunt


madstunt
addikt

Én elég nagy sony fanboy vagyok, de a pre production XT2 is meggyőzött arról, hogy inkább azt veszem év végén, mint a már év elején kiszemelt 6300-at az A6000 leváltására.
Én nem akarok FF-re menni, de a sony-nál mintha az APS-C vonal csak kötelező rossz lenne.
Kijött az A6300, de egy rakat dolog olyan rajta, mintha a kamerát csak muszájból csinálták volna, a felh igényeket mellőzve.
Sajnálom, mert amúgy az A6000/6300 design, a balra kitolt evf-rel sokkal jobban kézre/szemreáll számomra mint az A7 / X-T sorozat kialakítása

[ Szerkesztve ]

(#14406) rbalint88 válasza madstunt (#14405) üzenetére


rbalint88
addikt

X-E, X-PRO sorozat ott van balra kitolt evf-fel ;)

(#14407) m72 válasza Dolphin (#14393) üzenetére


m72
csendes tag

Patona: +1
Dupla csomagban vettem az e-bay-en. Mindkettő rendben van.

(#14408) madstunt válasza rbalint88 (#14406) üzenetére


madstunt
addikt

meg a bebetonozott LCD, ami miatt szóba se igazán kerültek számomra, meg egy-két ergonómiai dolog ami az X-T sorozat javára dönti nálam a mérleget, meg az én céljaimra az X-T2 sokkal jobban illik funkcionalitásban mint a többi

BTW melyek a gyors fókuszú obik a Fuji rendszerben?
Ahogy látom 16-50, 100-400 meg 50-140 mindenképpen, de pl a 35-ös fix inkább megfontolt

[ Szerkesztve ]

(#14409) Fandango válasza madstunt (#14408) üzenetére


Fandango
veterán

XF35 f2 allitolag gyors, nekem az f1.4 van, de en azt se erzem lassunak, de hat ez fugg attol kinek mire kell.

(#14410) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Ó, 54 olvasatlan hsz volt tegnap óta, komolyan azt hittem hogy bejelentették az x200-at :D

(#14411) madgie válasza lugosi (#14410) üzenetére


madgie
titán

Cicaharc volt, kérlekszépen :DD

(#14412) DonRazzino válasza madgie (#14398) üzenetére


DonRazzino
senior tag

:D Na jó' van, akkor nem küldöm át aZasszonyról azt a lenge rucis sorozatot, mert azt is csak kidobod PH-ra, valami random csoportba.

Na, de komolyra fordítva. Igen komoly előrelépés történt AF-ben az X-T2-ben. Fel-le mászkáltam a boltban, közeli-távoli-közeli pontokra úgy harapott (és talált) az AF,hogy az elképesztő. Elég sokat használom a T10-en az 50-140-et, tudom milyen helyzetekben bizonytalakodik, itt direkt azokat forszíroztam és minimális delay után a "helyére rántotta" ott is, ahok a T10-en néha bizony elképzelhető egy kis vàrakozás. Direkt felraktam egy T1-re egy 56-ost, amíg vártam a gépre aztán átraktam a T2-re és igen impresszív a változás. Még mindig érezni, a nagy üveget huntolni (fizika :N ) de ez itt jóval gyorsabban megtörténik. Idiótán megfogalmazva, olyan érzés mint ha több delej lenne benne, ezzel még lassabb fixxekkel is magabiztosabb lehet az ember, low light körülmémyek között is.

Aztán kivittem az utcára, Boost mode. A black out period csökkent, olvastam előtte. Én a futóversenyeket 3FPSen fotózom és már megszoktam, hogy a bal szemem is nyitva van, így követem pontosan a mozgást. Na, itt erre már jóval kevésbé lesz szükség. Szegény páromat futtatam a gyalogosok között a forgalmas utcán és érződik, hogy ez teljesen más dimenzió, mint a T10. Bizonytalankodást csak akkor tapasztaltam, amikor 10 méteren belülre ért. Na, a bekapcsolva felejtett FaceAF és a Focus Priority miatt itt volt várakozás, de ez user error, futó embereknél FaceAF off, ez alap. De ha már be volt kapcsolva, visszamentünk a boltba, ahol AFC "Gepárd mód" 1/250, 8FPS és megkértem, hogy lendületesen sétáljon felém. Arc megvolt rögtön, 12 shotból, 9 lett éles. Az első éz az utolsó kettő nem, de ez igen jó eredmény úgy, hogy először volt nálam a gép.

A nyomkodható tárcsa királyság, amikor egy napig volt T1-em, akkor azon is állandóan ezt nyomkodtam, persze hiába. A gombokat jobban kiemelték, mint a T1-en, sokkal jobb a visszajelzésük, határozottabb a "klikk".

ISO, Shutter lock feloldható. Mekkora királyság! Ha gyorsan változó körülmények között van az ember, egy klikk és szabadon forgatható marad, gyorsabb reagálást tesz lehetővé. Ha meg táskába megy, stb. Akkor lock.

Kihajtható kijelző. Nekem fix kijelzős vázam még sose volt, használom is elég gyakran. Ezt az új "portré-módot" csak kipróbáltam, nem volt idő tesztelni, mennyire hasznos.

Kereső 100FPS, 0.77x = álom. Az építészek ezt hívják bay window-nak.

Ára. 569.900. De ez még a szeptember eleji megjelenésig változhat, akár fel, akár le. Felteszem, nem annyit, hogy szaladhassak megvenni :(

Madstunt: 16 1.4 16-55F2.8 18-55F2.8-4 18F2(ahhoz képest, hogy nem internal AF, én buliban is használom. PDAF területen csakis.) 35F2 (a legfürgébb!) 90F2 (most teszteltem T1-en. Nem villám, de igen gyors. Jó nagy darab és a legélesebb obi a rendszerben. Brutál részletek nyitva is 1:1-en nézve). 50-140 (elég jó, de sajna a T10-en közelre bizonytalankodik néha. Közelponttól 5-8 méterig nem annyira határozott mint távolabbra.)

[ Szerkesztve ]

(#14413) Clemi válasza DonRazzino (#14412) üzenetére


Clemi
veterán

Igen jót buliztál látom a T2-vel :) Valóban egy álom lehet az a váz!
Részemről szándékosan távol tartom magam tőle, mert a T1-el is úgy jártam, hogy csak kézbe vettem és lőttem vele párat a szerelem azonnali volt :)

(#14414) DonRazzino válasza Clemi (#14413) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Talán, véget vethetek vele a techbuzulásomnak és végre elkezdhetek megtanulni fényképezni. :)) :)) A stúdió is ott van darabokban, eddig kétszer, ha összeraktam. :N

(#14415) gorgo válasza DonRazzino (#14412) üzenetére


gorgo
őstag

T2-t akarok, T2-t akarok!!! :K (majd 3 év múlva 3-4 parciért :) )
Hétvégén edzőtáborban (edzést megszakítva gép felkap, katt, vissza) fotóztam XE2-vel 23-as fix volt fent, amiről azt kell tudni, hogy amúgy elég pöpec az AF. Jelentem szoptam rendesen, mivel sajnos szarul világított (kevés műfény + kevés természetes fény) helyen iso6400-en mozgó embereket kellett lőnöm. Hát szenvedős volt az AF, és amit kurvára rühellek a hibrid AF-ben, hogy ha _kicsit_ mozdul el (nem előre-hátra, hanem helyben végez vmi feladatot az ember) az alany, akkor ugye f1.4-en baromira elmegy az élesség, és a váz rá se bagózik, ezért rakás életlen szart lőttem. Azt a módot kellett válasszam, hogy más tárgytávra fókusz, majd vissza megint, és így egy 'fölösleges' fókuszálás beiktatásával javult az éles képek aránya.
Ja "éles" képek iso6400-on rossz és kevert fény mellett: szívtam raw-ból 2-3-4x nekifutottam, és még így sem sikerült jobbat csiholnom legtöbbször, mint a váz jpeg-je. Jól jönne ilyenkor a részletgazdagabb jpeg. (Remélem T2 szintén olyat kapott...). Sokszor azért, mert nem tudom még mindig a megfelelő zajszűrés/élesítést ezen a zajszinten. :(

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#14416) #16820480 válasza Fandango (#14409) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért a 35/1.4 érezhetően lassabb, én mondjuk m43 fixek után próbáltam, ott a Fujinon 35-nek megfelelő obi az villámgyors, a 35/1.4 meg azért kicsit gondolkodik. Nem vészes, de érezhető különbség. Az f/2.0 változat sokkal gyorsabb azért, már m43 után még azt is kicsit lassabbnak éreztem, de nem sokkal.

(#14417) madgie válasza gorgo (#14415) üzenetére


madgie
titán

"amit kurvára rühellek a hibrid AF-ben, hogy ha _kicsit_ mozdul el (nem előre-hátra, hanem helyben végez vmi feladatot az ember) az alany, akkor ugye f1.4-en baromira elmegy az élesség, és a váz rá se bagózik"

Bevallom ezt nem értem, kifejtenéd?

(#14418) madstunt válasza DonRazzino (#14412) üzenetére


madstunt
addikt

Nagyon köszi :)
Én az árba beletörődtem. Mondjuk így, hogy üveget is kell vennem hozzá meg battery gripet is, elég gyorsan ott vagyok, hogy ha kivárom míg mindenre költhetek, az EU és USA ár közti difi már egy oda-vissza NY repjegy :D

Fujinál amúgy mennyire okoznak problémát a különböző régiók ?

(#14419) gorgo válasza madgie (#14417) üzenetére


gorgo
őstag

tehát gyenge fény mellett is elsőre nagyjából rendben elkapja élesre a témát, ha jól tudom fázisdetektálással hamar rááll, majd kontraszttal ráfinomít.
Na, ha marad a téma helyben (vagy a gép számára úgy tűnik durva közelítésben hogy maradt helyben) akkor kvázi nem is fókuszál, instant zöld négyzet és exponál. De közben pár cm-t a téma elmozdul, amit nem vesz észre, és ez elég ahhoz, hogy f1.4-en már életlen legyen. f2.8 vagy szűkebb rekeszen simán éles, de nyitva nem. Ha látványosabban elmozdul a téma, akkor nem lép fel ilyen.

Lehet, hogy nem ez a magyarázat csak én hoztam ezt össze, az eredmény viszont az átlagosnál több életlenebb kép, jellemzően nem az első, hanem a sorban következők valamelyike. És nem igazán tudom hogyan lehetne elkerülni ezt.
Amúgy nem tragikusan sok kép lett emiatt kuka.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#14420) madgie válasza gorgo (#14419) üzenetére


madgie
titán

Nyomd le tökig a gombot, ne hagyd hezitálni :)

(#14421) madstunt válasza madgie (#14420) üzenetére


madstunt
addikt

:DDD

(#14422) madgie válasza madstunt (#14421) üzenetére


madgie
titán

Honfoglaláskorabeli Fudzsi trükk, tényleg működik :)

(#14423) Clemi válasza madgie (#14422) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem a fókusz prioritás van beállítva a gyorsaság helyett, úgyhogy én is tökig tenyerelek az expo gombra hogy abban pillanatban már lőjön is, amint megvan a fókusz, de addig viszont nem.

(#14424) madgie válasza Clemi (#14423) üzenetére


madgie
titán

Nekem is úgy van, de akkor is hamarabb talál kritikus helyzetben.

(#14425) DonRazzino válasza madstunt (#14418) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Első Fuji-s garis ügyem: X-T10-ről elkezdett leválni a gumiborítás kb. két helyen. Fotóparadicsom, Bp. Pannónia utca. Csak a garanciapapír kell, a számla nem. Hétfőn beadtam, kedden átvettem. Mint az új.

Az egész világon értsd Ázsiától-Amerikáig, mindenhol megvett Fujira, garilevél ellenében 1 év világ garancia van. Ha két évet adnak rá, az helyi jellegzetesség. (Pl. Ha az e-mag ad rá kettőt, akkor az e-mag fizeti az 1 éven túli dolgokat). De 1 év mindenre, akármelyik országban vetted.

És amit kihagytam a T2-ből. Olvasom az egyik tesztben, hogy húú de elegáns lett a zár hangja és milyen puhán klattyan, mondom mi ez a sznobéria? Hát bevallom, a történet igaz. Sokkal mélyebben szól, érzésre sokkal kevésbé rázza meg a vázat (nem mintha eddig). A 8 FPS olyan szépen szólt rajta, nem akartam elengedni. :))

gorgo: Ez a story AF-C, ben játszódott?

[ Szerkesztve ]

(#14426) wms válasza DonRazzino (#14425) üzenetére


wms
senior tag

A sok pozitív komment után az ember nagyon kívánja, hogy egy ilyen gépet kézbe vegyen! :B

(#14427) gorgo válasza DonRazzino (#14425) üzenetére


gorgo
őstag

nem, AF-S volt, continuoust nem használom soha. Lehet kéne? Nem szeretem, ráadásul hamarabb leszívja az amúgy is mindig kevés aksit.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#14428) Clemi válasza gorgo (#14427) üzenetére


Clemi
veterán

Ha valami mozog, akkor AF-C különben az AF-S esetén ha fókuszt fogtál és félig lenyomva tartod az expo gombot (vagy az AF-L gombot) a fókusz pontot rögzítetted. A rögzített fókuszpont miért is mozogna? Ez kb olyan, mint f1,4-en középső fókuszponttal fókuszálni, majd a gép elfordításával átkomponálni, és lám életlen lett a kép.

(#14429) #16820480


#16820480
törölt tag

Ezt valaki követi? Kíváncsi vagyok, hogy mit hoznak ki AF-fel, remélem lesz X-mount is.

(#14430) DonRazzino válasza #16820480 (#14429) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Mondanám, hogy nekem pl de tetszene egy stabis, AF-es, nyitva is samyangosan éles 180F2.8, de úgy nem lesz LMO, ami nekem, sokat jpg-ezőnek igen fontos. :K

Szerencsére mi 10-400 mm-ig el vagyunk látva finomabbnál, finomabb üveggekel. Olvass àt kicsit a Sony topikokba. Annyi adapter, annyi mindent tud/nemtud/vanAF/nincsAF/lassúveleazAF/nehéz/Jajdedrágaazadapter, hogy bekezavarodsz száz komment alatt. Nekem már az olvasásától elment a kedvem az egésztől, de biztos én vagyok túl kényelmes. Nekünk "csak" pénzzel kell bírni és natív, erre a szenzorméretre tervezett-optimalizált üvegek garmadájából választhatunk. :C

(#14431) #16820480 válasza DonRazzino (#14430) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, a pénz miatt lenne pont érdekes a dolog :) Azért elbírnék mondjuk egy nagylátót és egy kistelét is olyan 100 ezer környékén/alatt, ami natívból nem annyira megoldható sajna, még használtan is nehézkes.

(#14432) Mercutio_ válasza Clemi (#14428) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem lenyomva tartja, hanem újra lenyomja, és az AF úgy értékeli, hogy az előzőhöz képest nincs változás, így nem mozdít a fókuszon.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14433) gorgo válasza Mercutio_ (#14432) üzenetére


gorgo
őstag

Mercutio_nál a pont!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#14434) madgie válasza gorgo (#14433) üzenetére


madgie
titán

Ilyen eset nekem nem rémlik, pedig látod, milyen helyzetekben fotózom.

(#14435) madstunt


madstunt
addikt

XT1-en meg XPRO2-n el lehet a videofelvételt indítani az okostelefonos remote alkalmazással ?
látom, hogy a korábbiaknál volt rá lehetőség

(#14436) madgie válasza madstunt (#14435) üzenetére


madgie
titán

Szerintem mindnél lehet, ami wifin távirányítható.

(#14437) Clemi válasza Mercutio_ (#14432) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem ilyet soha nem csinált eddig. Ha elengedtem majd ismét lenyomtam az expo gombot, akkor újra fókuszált, látványosan egy kis oda vissza lencse mozgatással.

(#14438) #31733248 válasza DonRazzino (#14430) üzenetére


#31733248
törölt tag

Azért a Sonynál semennyire drámai a helyzet, a full-frame üvegpaletta például zseniálisan jóra sikeredett, csak -ugyanúgy ahogy a Fujinál - bírni kell anyagilag. Az adapterek használata meg nem szól másról, mint hogy az ember használhatja gyors Autófókusz mellett is a Sigma, vagy a Canon legjobb üvegeit, a natív üvegekhez képest sokszor nevetséges áron. Például a Sigma MC-11 adapterrel APS-C szenzoron remekül muzsikál a 18-35 vagy éppen az 50-100 f1.8 fényerővel, vagy éppen a Sigma Art sorozat f1.4-es fix sora.

(#14439) Elektrosokk válasza #31733248 (#14438) üzenetére


Elektrosokk
addikt

maradjunk annyiban hogy mindkét rendszernek vannak előnyei. Nekem a sony bevált, van több adapterem is, de csak sony A bajonetthez, meg manuális cuccokhoz, amiket saját örömömre használok. Adapter ide vagy oda azért a zeiss 135 1.8 elég szépeket karcol FF érzékelőn. :)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#14440) CollectoR


CollectoR
aktív tag

Üdv!
Hamarosan én is X-es leszek, jelenleg egy X-M1-es váz van úton és ez XC 50-230-as objektív. A kérdésem, hogy ettől az eladótól, vagy hát cégtől mert több néven hirdet, vásárolt-e valaki már : [link]
Benéztem sajnos hogy Németországot jelölt meg item locationnek, viszont Hong Kongból fog jönni.. van még pár ellentmondás pl. valami PLN-el szállítja, ami azt sem tudom micsoda, nem találok ilyesmit, bár ezen már nem csodálkozom, a kínaiak állandóan fake tracking számokat adnak mindenhez.
Szóval ezek után már elkezdtem aggódni, pláne hogy a vám miatt erre még áfát is fizetni fogok.

(#14441) dqdb


dqdb
nagyúr

Valaki tudna ajánlani X-E2 + 18-55 számára minél kisebb tokot/táskát/párnázott betétet? Az lenne a célom, hogy állandóra behajítanám a hátizsákba, és az itthon lévő legkisebb tokba pont nem fér bele rendesen, olyan fél centiméter hiányzik magasságban, míg az eggyel tokom nagyobb már túl sok helyet foglalna nap hordozásra.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#14442) #16820480 válasza CollectoR (#14440) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én igen, de nem pont ezt, mert annál úgy írták, hogy Írországban van a bolt, és EU raktárból érkezik a termék. Hát, egyébként bő 2 hét volt, mire megjött, azért az elég sok. Szerintem simán lehet az, hogy összegyűjtenek pár rendelést, akkor valaki repül egy kört Hongkongból az EU-ba, és elhozza bőröndben az obikat.
A PLN az holland posta, rendesen követhető, csak elég lassan jön meg.

(#14443) CollectoR válasza #16820480 (#14442) üzenetére


CollectoR
aktív tag

A holland postát én is megtaláltam, de az ugyan olyan valószínűtlen, mint a lengyel, nem is talál semmit a trackingre.
Kizártnak tartom, hogy valaki így utazgatna EU-ba Kínából, sokkal többe kerülne, mint a posta. Bejelölte ugyan hogy feladta, de én azt sem hiszem ennek el már amit kérdez. De akkor 2 hétig nézegethetem a vázat majd legalább, mert gondolom hajóval konténeresen küldik (így a legolcsóbb) az pedig 1 hónap is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#14444) madgie válasza CollectoR (#14443) üzenetére


madgie
titán

Pedig úgy utaztatnak sokan, trackinged majd akkor lesz, ha odaér Hollandiába a cucc és elindult onnan hozzád. Magyarul vagy másfél hét múlva :D

(#14445) #16820480 válasza CollectoR (#14443) üzenetére


#16820480
törölt tag

Kb ahogy madgie mondja. Szerintem sok üzletember van, meg olyan aki hazalátogat, alig visz csomagot magával. Kínaiak, ismerősök, akármi. Ha elég sok "ügynököt" bevonsz, akkor lehet rá üzletet építeni. A konténer jó, de ennél a módszernél sokkal lassabb, és ott tuti fennakad a vámon, úgy meg már nem annyira éri meg a hongkongi beszerzés.

(#14446) m72 válasza CollectoR (#14443) üzenetére


m72
csendes tag

Az 50-230 nekem is az ír "testvér" boltból jön. Holland csomag számom már van, de a holland posta nekem sem ismeri. Biztatás képpen: a holland posta (természetesen magyar közreműködéssel) tavaly kézbesített úgy egy számlákat tartalmazó céges levelet, hogy hiányzott a negyede a levélnek és így az összes számlának is. :D Két nappal később jött egy holland nyelvű elnézéskérő levél a holland postától, így biztosan ők cseszték el. Szóval náluk sem minden gömbölyű.

[ Szerkesztve ]

(#14447) CollectoR válasza madgie (#14444) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Talán lesz pénzem, akkor rendelek valahonnan EU-ból egy XC 16-50-est. Az idő fontosabb lett volna, hogy mondjuk jövő héten ideérjen, mert utazás lesz hamarosan oda el akartam volna vinni tesztelni.

(#14448) rbalint88 válasza CollectoR (#14447) üzenetére


rbalint88
addikt

Nezz szet index forum fuji adokveszekben, hardverapron, pixinfon, hatha van eladosorban. 30-35-ert is szokott lenni.

(#14449) CollectoR válasza rbalint88 (#14448) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Sajnos nincs, már érdeklődtem, fel is raktam egy hirdetést az indexen, de nem nagyon reménykedem :)

(#14450) #16820480 válasza CollectoR (#14449) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én lehet, hogy tudok kölcsönadni egyet, nekem a vázam nem jött még meg, így csak áll az obi, bár a 16-50 amúgy is inkább ilyen tartalékos lenne, nagylátóban ritkábban fotózok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.