Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14551) madgie válasza madgie (#14550) üzenetére


madgie
titán

Mondjuk dupla microsd-nél lehet sz@rnék a cserélhetőségre, két 64-est bele oszt csók.

(#14552) konyi79 válasza madgie (#14546) üzenetére


konyi79
addikt

Próbáltál már az új szenzorból nyerseket? Ha tényleg ugyanaz a szenzor van benne, mint a 6300-ban nagyon fog tetszeni. sokkal nagyobb használatban a különbség a 6000-6300 között mint az előtte 16Mp-es szenzorok és a 6000 között.
Konkrétan az új szenzor körberöhögi a 16-ost, Fuji kézben simán átugorja az A7 Sonyhoz mérten öregecske szenzorát.

(#14553) #16820480 válasza madgie (#14550) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, a Pro vázak általában ritkábban frissülnek. Ha egyáltalán jön jövőre E3, majd meglátjuk, hogy miként gondolják a Fujinál a frissítést. :K

Erről beszélek, hogy két kártyával sok lehetőséged van. Lehet simán redundanciát növelni, lehet tárhelyet duplázni, és ha megoldják szoftveresen, akkor lehet írási sebességet növelni (egynek látja a kettőt, de párhuzamosan ír rá fizikailag, hogy ne a bus sebessége korlátozzon). És akkor olyanról nem is beszélek, hogy három microSD is elférne ott azért. :)

(#14554) madgie válasza konyi79 (#14552) üzenetére


madgie
titán

Pro2 RAW-okat természetesen próbáltam már, de igazából saját képek alapján pontosabb képet kapnék arról, mennyivel jobb ez a szenzor. Persze az látszik, hogy nagyon kellett az X-Trans miatt is a felbontásnövekedés, meg SNR-ben is jobb, tehát nem kétséges, hogy érezhetően előnyére változott.

(#14555) pethob válasza madgie (#14538) üzenetére


pethob
aktív tag

Van egy Mitakon 35mm/f0.95 is,azaz kettő mert már van belőle áttervezett II változat is. És volt rumor egy Fuji 33mm/f1.0-ról is, ami most lemaradt a lens roadmapról, de ugye ígértek meglepetést a fotokinara, így még reménykedem.

Szóval 35mm-ből el vagyunk kényesztetve, ugyanakkor még így is lehet piaca a Samyangnak. Meg ugye a 35/f1.4re ráférne egy halkabb/gyorsabb fókusz motor...

Az exif adatokat megoldhatnákm végre manuális lencséknél, meg kijöhetne a Zeiss pár manuális, nem fokusz-by-wire objektívvel, akár 35össel is...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#14556) Gondwana válasza #16820480 (#14553) üzenetére


Gondwana
addikt

... esetleg valahol valami vàllalhatò élettartamù minimum MLC microSD akad màr, vagy csak ezek a 100-200 teleìràs utàn megzakkanòk vannak mindenfelé?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#14557) madgie válasza pethob (#14555) üzenetére


madgie
titán

Igaz, a Mitakon. Mondjuk az nekem csak marketingfényerős, nem vagyok oda a túl erős retro, tompa képi világáért.

(#14558) pethob válasza Clemi (#14545) üzenetére


pethob
aktív tag

Azt többször nyilatkozták Fuji vezetők, hogy a szenzor stabi rontja a képminőséget. Sokat vizsgálták a kérdést és elvetették, méghozzá annyira, hogy végül az x mount is olyan lett, hogy erősen korlátozná a szenzor stabit, tehát nem lesz szenzor stabi....

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#14559) pethob válasza #16820480 (#14549) üzenetére


pethob
aktív tag

Az SD az írási sebessége miatt lesz kuka, az x-pro2 egy combosabb sorozat után fél percig balettozik az adatok kiírásával....

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#14560) pethob válasza madgie (#14557) üzenetére


pethob
aktív tag

Mi csak mitakonynak hívjuk. Amúgy a stílus nekem bejön, inkább a színei zavarnak, azaz nem mert már csak ff képeket lövök vele néha.

Ha lerekeszeled kicsit élesebb lesz :-)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#14561) pethob válasza madgie (#14557) üzenetére


pethob
aktív tag

Amúgy érdekes, hogy Sony-n a Mitakon 50/f0.95 sokkal jobb lencsének tűnik...

https://m.youtube.com/watch?v=mhVcrfrxQuE

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#14562) #16820480 válasza Gondwana (#14556) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezt a kérdést passzolnám. Nekem eddig működtek jól a mSD kártyák, bár pont egy hete ment tönkre a 128-as Samsung Evo. De azt hiszem ez az első kártyám, ami így elhalálozik.

pethob: Azt már észrevettem az E2-nél is, hogy F+RAW módban elég sokat gondolkozik a képek kiírásán.

(#14563) madgie válasza #16820480 (#14562) üzenetére


madgie
titán

Ne csodálkozz, vagy 40-45 mega egy RAW+Fine JPG, még jó, hogy lassú egy sorozatnál. Nekem most a lagziban is volt olyan, hogy ritmusra pumpáltam a visszajátszás gombját :D Alig volt helyem az SD-n, ezért nézegettem vissza, és ugyan nem sorozatfotóztam, de annyira nyomtam a táncparketten az egyes expókat, hogy hamar megtelt a puffer.

(#14564) DonRazzino válasza konyi79 (#14552) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Hogy érted, hogy átugorja?

(#14565) madgie válasza DonRazzino (#14564) üzenetére


madgie
titán

FEDman írt erről is pár mondatot, érdemes megnézni, műfényben, magas érzékenységen mennyire jó ez az új 24-es szenzor (meg az X-Trans keze is benne van).

(#14566) konyi79 válasza DonRazzino (#14564) üzenetére


konyi79
addikt

Az x-transii szenzorokkal szemben alig-alig van előnye egy mezei A7-ben lévő 24Mp-es ff szenzornak. Arra utaltam, hogy szerintem van annyival jobb az új 24mp-es sony szenzor a régi 16-nál amit a fuji is használt, ha arra épül az x-transiii körberöhögi az A71-2-t. iso-ban is akár.

Madgie:
Jaja, pont erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#14567) m72 válasza CollectoR (#14521) üzenetére


m72
csendes tag

Nekem tegnap jött meg az 50-230 az Ír boltból. Csak gyenge fényben tudtam kipróbálni, így az egekbe kellett tolni az érzékenységet, a viszonylag hosszú záridők miatt meg elég sok teszt kép eleve kuka lett. Az AF is csak szerencsétlenkedett, de f 6,7-en az egyszerűbb tükrösök sem remekelnek szerintem. Csodát nem is vártam, ez egy sötét üveg. Azon kevés képen, ami elfogadható lett, nem nagyon látok szembeötlő optikai hibát (hurrá). Viszont már a kicsomagoláskor feltűnt, hogy valami (nem találok jobb szót) kotyog az obiban. Miután feltettem a vázra és használtam, már csökkent a dolog, de nem szűnt meg. Gondolom a dobozban rázkódástól "lazul" ez a valami, aztán a fókuszálás és/vagy a zoom egy kicsit stabilizálja.
Ezek után a 16-50-est is megráztam egy kicsit (ez magyar garis). Ott is jelentkezik a dolog, csak visszafogottabban. Ti is tapasztaltatok Ilyet?
Nincs nagy rutinom obik terén, eddig csak 1-1 db Nikon és Samyang obit használtam. Azoknál nem emlékszem ilyenre. Ez Fuji feature vagy hiba lehet?
Persze egyik obit sem azért vettem, hogy rázogassam :)

(#14568) konyi79 válasza m72 (#14567) üzenetére


konyi79
addikt

Nem lehet, hogy táp nélkül a stabi mozgó lencséje mozog?

(#14569) m72 válasza konyi79 (#14568) üzenetére


m72
csendes tag

Nem tudom, de valami ilyesmire gondolok. Ha másnak is ilyen, akkor nem aggódok, de ha csak az enyém, akkor elgondolkodom a visszaküldésen. Lehet, hogy megszólítom a magyar képviseletet is az ügyben, ha itt a fórumon nem alakul ki valami egyöntetű vélemény.
Ha tudnám, hogy a képminőséget és a tartósságot ez nem befolyásolja, akkor együtt tudnák élni vele.

(#14570) CollectoR válasza m72 (#14567) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Nagyon halk kotyogása az enyémnek is van, de ettől függetlenül működik. Nem lehet, hogy a stabilizátor üresben? Igen, ez egy "nappali" objektív :K azaz a felhős időben való 230mm-es fotózásnál elő fog jönni az ISO6400, így 100%-os képkivágásoknál durva lesz a képzaj (amivel egyébként nagyon jól meg tud birkózni). Egyelőre csak pár fotót csináltam vele én is, makrózni viszont jól lehet vele pl. Raynox előtétlencsével oda úgyis kell az f22, mert rendkívül jó nagyítást el lehet vele érni, tág rekesszel meg ezred mm vastag a DOF, ami eleve nem is használható nagyon. Majd ma csinálok valami nem mozgó dologról makrókat :)

(#14571) konyi79 válasza m72 (#14569) üzenetére


konyi79
addikt

XC55-230 talán madgie-nak vqn, majd beolvas megírja az övé zörög-e...

(#14572) madgie válasza konyi79 (#14571) üzenetére


madgie
titán

Kotyog az, de múltkor Don Razzino kérdezte, hogy az 56/1.2 kotyog-e, és tényleg, abban is van egy kis rumbatök-fíling. Na nem úgy, mint az 50-230, de az stabis, olcsó, műanyag, ott "természetes" :)

Az 50-230 közgyűrűvel is használható makróra, sokak szerint kényelmes távolságból lehet vele apró ízeltlábúakra lőni. Nekem már kicsit túl sok is ez a táv, én szeretek belemászni a témába, ha makrózok. Nincs igazán jó makróm még vele, csak egyszer próbálkoztam a dologgal (egészen a kertig mentem, ott a levendulásunk :D).

[ Szerkesztve ]

(#14573) m72 válasza madgie (#14572) üzenetére


m72
csendes tag

Köszi, akkor mától nem rázom, hanem keverem :DD
Ha ez az ára, hogy olcsó és könnyű, akkor még jöhetne a Fuji több XC obival, ami zörög egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#14574) Mercutio_ válasza konyi79 (#14552) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azzal együtt, hogy az A7 FF szenzor mérete valamennyit kompenzál?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14575) madgie válasza Mercutio_ (#14574) üzenetére


madgie
titán

Anélkül hogy lehet ezt nézni? :D

(#14576) konyi79 válasza Mercutio_ (#14574) üzenetére


konyi79
addikt

Pont erre céloztam az egésszel, hogy a fuji x-trans bármilyen fájó is leírni, szerintem igencsak pariban van az a7-tel képminőségben (nem r, meg r2, a sima 24Mp-es). A méret ellenére is. Elég csak a dxomark listáját megnézned; a 6300 színmélységben közel ott van, dinamikában ugyanaz, iso-ban tud kicsit kevesebbet az a7-nél, ahol meg főleg kedvez a fuji színszűrője. Valószínű az A7m2 gyengélkedésének az oka a szenzor stabi, de ez itt lényegtelen.
Az előnye az a7-nek egyedül a filmes obik kezelése, vagyis crop-mentes használata, azaz karakterüket nem nyírja ki. De a fuji szerintem meg ügyel arra, legyenek karakteres obijai (35,56)
De nem akarok aps-c ff hitvitát csinálni :R , elég az amott megy... :U

(#14577) faki_ válasza madgie (#14572) üzenetére


faki_
senior tag

Jó az lepkére is :) , de van egy problémám az 50-230 + kínai közgyűrű kombóval, néha kontakthiba(?) jelentkezik. Ilyenkor villog az LCD, van amikor egy kis mozgatásra elmúlik, de van, hogy csak a ki-bekapcsolás segít. Megtisztogattam az érzékelőket, de így is előfordul ritkán. Külön-külön használva (10 vagy 16 mm) és egybetekerve is. A 60/2.4-vel nincs ilyen gond, a fémbajonettel összefügghet?

(#14578) madgie válasza faki_ (#14577) üzenetére


madgie
titán

A kínai közgyűrű ilyen szerintem, nekem is kontaktol, ha mindkettő fent van. Egy darabnál hála Istennek nem.

[ Szerkesztve ]

(#14579) faki_ válasza madgie (#14578) üzenetére


faki_
senior tag

Végül is együtt tudok vele élni, többnyire úgyis a 60-as alatt vannak.

(#14580) _q


_q
addikt

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok. Hozzám került egy nem mai darab fényképező, egy Fujifilm a850. Néha bekapcsol elsőre, néha nem. Bizonyos elemmel sose kapcsol be, csak egy ciripelő hangot ad ki ahogy nyomom a bekapcsoló gombját. Nyilván nem sok értéke van ennek a fényképezőnek már, de ha esetleg valaki tudna javaslatot adni mi lehet a baja, hogyan lehetne orvosolni kukába dobáson kívül, annak szívesen fogadnám a véleményét :)

(#14581) CollectoR válasza _q (#14580) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Egy nagyon finom csiszolópapírral (1200-as mondjuk) csiszold meg az elemérintkezőket. Ez csak tipp, de néha bejön. Egyébként nem jársz jó helyen :))

[ Szerkesztve ]

(#14582) faki_ válasza _q (#14580) üzenetére


faki_
senior tag

Ha van rá lehetőséged, próbáld meg alacsony önkisülésű akkukkal! Ha áldoznál rá, az IKEA által forgalmazott LADDA típusokat dicsérik. Legfeljebb másban elhasználod.

(#14583) Mercutio_ válasza madgie (#14575) üzenetére


Mercutio_
félisten

Volt már aki APS-C szenzorméretben gondolta, hogy jobb egy adott szenzor mint az FF :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14584) pethob


pethob
aktív tag

Úgy tűnik hamar lesz internal 4K rögzítés az X-T2-be mert e népek kérték. (Lassan kezd uncsi lenni a szlogen...)

http://www.fujirumors.com/fuji-manager-says-they-consider-internal-4k-f-log-recording-for-fuji-x-t2/

Én kérek az X-PRO2 következő firmware frissítésével kihajtható kijelzőt, meg GPS-t! Köszi. :U

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#14585) madgie válasza pethob (#14584) üzenetére


madgie
titán

Sejthető volt, hogy az f-log-gal együtt menni fog gépen belül is, csak tavasz elején (mikor megkapták az ekszfotografferek a gépek) még nem lehetett kész ilyen téren a firmware.

(#14586) konyi79 válasza Mercutio_ (#14583) üzenetére


konyi79
addikt

Jaj ne már, amott pont elég ami megy!!! :W

(#14587) GU-81M


GU-81M
tag

Az XC 16-50 OIS kit obiból két fajta van, az egyes és a kettes verzió. Van lényegi különbség a kettő között, vagy gyakorlatilag teljesen mindegy, hogy melyiket választom? Használtan ugyanannyiért mennek nagyjából?

(#14588) Mercutio_ válasza konyi79 (#14586) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nemtom hol az az amott, én csak leírtam, hogy vannak ilyen "zsenik";]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14589) konyi79 válasza Mercutio_ (#14588) üzenetére


konyi79
addikt

Hol másutt, kitört a kinek mekkora háború megint...

(#14590) Muerte68


Muerte68
addikt

Tudom hogy szentségtörés de megkérdem az EX1-képe és az OM10-képe hogy viszonyulnak egymáshoz minőségben?

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#14591) madgie válasza Muerte68 (#14590) üzenetére


madgie
titán

Más karakter, az E-M10 AA nélküli Bayeres gép, pixelszinten is vág a képe, hovatovább moirézik, mint a franc. Bizonyos helyeken bejött nekem ez, máshol kevésbé. Az biztos, hogy Lightroomban az összes többi gépemnél összesen nem használtam tizedannyi moiré ecsetet sem, mint az E-M10 képein.

A családban amúgy most ajánlottam egy E-M10-et, a srác már a csillagok alatt nyomja vele :)

[ Szerkesztve ]

(#14592) #16820480


#16820480
törölt tag

Első próbálkozás koncert fotózásra. Elég használható szerintem az AF az X-E2-n, de azért néha szenvedett, főleg, mert próbáltam 1/125-ön tartani a záridőt, hogy ne mozogjanak nagyon be, de az 50-230 kicsit sötét üveg ehhez.

Egyébként nagyon kellemes a géppel fotózni. Így ex-mft szemmel nézve midnent sokkal gyorsabban megtalálok, mert külön gombja/tekerője van a funkcióknak felirattal(!!), nem csak úgy rátesz az ember random gombokra és tárcsákra dolgokat, amit 3 perc után el is felejt, hogy mit merre keressen.
Illetve kezdem érteni, hogy miért nem fogok én nagyon RAW-ba fotózni, ezeken a képeken kb semmit nem kellett állítani, csak 1-2 esetben kicsi színkorrekció, illetve vágás, pedig keményen változó mesterséges fényben készültek.

(#14593) madgie válasza #16820480 (#14592) üzenetére


madgie
titán

Ugyehogyugye? :) Az 50-230 valóban setétke ehhez, de a gyári jpg minősége baromi jó tud lenni.

(#14594) #16820480 válasza madgie (#14593) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát igen, de ezért nem fogok szerintem egy 90/2-t venni :N Pedig azzal milyen képeket lehetett volna lőni :Y

(#14595) madgie válasza #16820480 (#14594) üzenetére


madgie
titán

Ó, dehogynem, majd elkap téged is a gépszíj :D

(#14596) #16820480 válasza madgie (#14595) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ugyan, szigorú önmegtartóztatást gyakorlok :))

(#14597) #16820480


#16820480
törölt tag

Egyébként az miért van, hogy ha MF módban van a gép, akkor ha félig lenyomtam az exponáló gombot, akkor nem lehet fókuszálni, csak ha előbb tekerem a fókuszgyűrűt, és utána nyomom le?

(#14598) Mercutio_ válasza #16820480 (#14592) üzenetére


Mercutio_
félisten

m4/3-ot nem túl intenzív használhattad, ha gondolkozni kellett melyik gombra mit tettél :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14599) GOD_GOD válasza GU-81M (#14587) üzenetére


GOD_GOD
tag

A II-nek jobb a közelpontja nagylátószögnél.

https://goo.gl/Ytmk3k

(#14600) madgie válasza #16820480 (#14597) üzenetére


madgie
titán

Miért nyomod le félig MF-ben? AF-nél OK, mert akkor fókuszálsz, meg lockolod az AE/AF-et, de MF-nél minek? Majd megnyomod teljesen, ha kész vagy. Félig lenyomott gomn mellett amúgy sem lehet túl precízen fókuszálni, mert könnyen lenyomod teljesen a csavargatás közben.

Merci: még mindig jobb, mint a te önigazoló Fujis köröd :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.