Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha valakit érdekel, akkor az mk1-es focus kombiba (2003-as évjárat), akkor ez ilyen led izzó jó bele.
[link]

Amúgy tudja valaki, hogy a kesztíűtartóban lévő világítást hogy kell kiszedni,m szétszedni? Azt is cserélném ledre.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4652) Mikulásbá válasza radi8tor (#4650) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha indulás előtt 2 órával bedugom a hálózatba,az elég?

(#4653) berek21


berek21
senior tag

Sziasztok. Szerintetek a 235/45R18 nyári gumi helyére ha felrakok 205/60R16 méretű téli kereket az rendben lesz? A váltóméret kalkulátor szerint ok, de ha valakinek van tapasztalata az jól jönne.

LG Velvet eladó!

(#4654) radi8tor válasza Mikulásbá (#4652) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Látatlanban én úgy mondanám ennek egész éjjel bedugva kell lennie.
Kézikönyv nem ír róla semmit?

⭐ Stella

(#4655) Mikulásbá válasza radi8tor (#4654) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Csak annyit találtam,hogy a motorfűtést -15 fok alatt érdemes használni.Mást nincs.

(#4656) SzlobiG válasza Sub-ZeRo (#4651) üzenetére


SzlobiG
félisten

Felesleges canbus-ost venned a fókába csak melegszik. Simát vennék.

(#4653) berek21 Persze, nekem ugyanekkora a nyári csak 17-es méretbe, de a télim már 215/60/R16, de a 205-is jó.

(#4657) Sub-ZeRo válasza SzlobiG (#4656) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Már nem az van benne amúgy.

[link]

Ez lett bele végül, mert felvilágosítottak, hogy a (+) és a (-) pólusnak nem mindegy hogy kell állnia. És ez lett bele rakva.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4658) radi8tor válasza Mikulásbá (#4655) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Északon nagyon olcsó az áram, azért is találták ki ezt a megoldást, hogy egész éjjel be van kapcsolva a fűtés.

⭐ Stella

(#4659) Goose-T válasza Sub-ZeRo (#4657) üzenetére


Goose-T
veterán

Igen, a diódáknak az alapvető tulajdonságuk, hogy csak egy irányban engedik át az áramot.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4660) Sub-ZeRo válasza Goose-T (#4659) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bocsi, nem vagyok műszakis, ilyenekről meg nem tanultam... :(

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4661) westcoastog


westcoastog
veterán

Ma cseréltük ki a második lámpában az izzókat, 5 perc. :DDD
Fejlődtem.

[ Szerkesztve ]

(#4662) radi8tor válasza westcoastog (#4661) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hétfőn akkor mehet a katalizátor. :D

⭐ Stella

(#4663) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Üdv!
Milyen gyertyát ajánlanátok egy 1.8 FFV Focushoz?A mindenamiford oldalán kétféle van,az árán kívül nem látok különbséget.Innen érdemes vásárolni,tényleg eredeti cuccokat árulnak?

(#4664) westcoastog válasza radi8tor (#4662) üzenetére


westcoastog
veterán

Jó lenne ha tudnék is venni egy másikat. :D

(#4665) kcsa válasza Mikulásbá (#4663) üzenetére


kcsa
veterán

Tényleg eredetit árulnak, ha bizonytalan vagy, hívd fel őket, nagyon segítőkészek. De Cromaxot is szoktam szeretni :)

(#4666) Mikulásbá válasza kcsa (#4665) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ami még bosszant,nem látszik a 2 gyertya között a különbség.Gyakorlatilag csak az egyiknél van fotó.
Lehet holnap rákérdezek.
Az igaz lehet,hogy az első gyári gyertya elmegy 100 ezer km-t is?(most az eredeti gyári van benne,de hibátlanul megy a motor)

(#4667) Dorien válasza Mikulásbá (#4663) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem eredeti gyári Ford gyertya, de az előírt 60e km helyett 30e km-enként cserélve. Állítólag gyújtáskábel, gyújtótrafó meghibásodás úszható meg így. Ha alacsony fordulatnál gázadáskor rángat, akkor már cserélni kell.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#4668) kcsa válasza Mikulásbá (#4666) üzenetére


kcsa
veterán

Hát nézd, ~170ezerrel vettem meg a Mondeot, egy évvel később sor került a gyertyák cseréjére is. De azok állapotából én teljesen hihetőnek tartom, hogy még a gyáriak voltak benne. És igazából semmi baja nem volt :)

(#4669) Mikulásbá válasza Dorien (#4667) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Semmi baja a motornak,megy rendesen,nem rángat.Akkor még hagyom a gyertyacserét.

(#4670) Richard! válasza Mikulásbá (#4669) üzenetére


Richard!
addikt

Miért nem most? Nem hinném, hogy belehalsz abba a pár ezer forintba... A bajt megelőzni kell, nem orvosolni! ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#4671) Mikulásbá válasza Richard! (#4670) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Oké,felhívom őket és megkérdezem mi a különbség az árán kívül a 2 gyertyának.

(#4672) Dorien válasza Mikulásbá (#4671) üzenetére


Dorien
veterán

Nekem iridiumos NGK volt benne, de az sem bírta 40e km-nél tovább, már gyújtáskimaradások voltak. Szerintem sima gyári Ford gyertyára cseréld, kb. 5e Ft összesen, nem tétel.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#4673) Mikulásbá válasza Dorien (#4672) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Felhívtam a honlapon megadott számot,egy ügyintéző segített-mivel már regisztráltam régebben,az alvázszám alapján kikereste nekem a jó gyertyát.2840 Ft/db
Akkor már ablaktörlőket is hozzácsaptam,így lesz hazaszállítva 25 ezer az egész.

(#4674) kcsa válasza Mikulásbá (#4673) üzenetére


kcsa
veterán

Csodálkoztam is volna, ha a négy gyertya kijött volna 5k-ból :D Szétszedésnél ellenőrizd a pipák állapotát, ha már szanaszéjjel van oxidálódva, neadjisten mállik, az is cserés lehet.

(#4675) Dorien válasza kcsa (#4674) üzenetére


Dorien
veterán

[link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#4676) kcsa válasza Dorien (#4675) üzenetére


kcsa
veterán

És ezek a gyertyák melyik 1.8-as motorba jók? :)

(#4677) Dorien válasza kcsa (#4676) üzenetére


Dorien
veterán

Abba lehet, hogy drágább a gyári, de pl. a Denso gyertya 1500Ft a Bárdinál listaáron és ez jó a Q7DA, QQDA, QQDB motorkódú 1.8 FFV-hez. [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#4678) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 2016-os Fókám és úgy érzem, hogy nem túl fényes a gyári tompított izzó. Milyen izzót tudnék belerakni, amit még engednek a törvények?

Köszi előre is :R

(#4679) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

Gondoltam cserélném a tompított halogénokat ilyenekre. Ehhez ugye semmi kulonos atalakitas, engedely, beallitas sem szukseges, kicserelem es hasznalom boldogan? Erdemes esetleg egyuttal mar a helyzetjelzot, reflektort is cserelni, vagy teljesen mindegy? Bocs ha hülye kérdés.
Köszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#4680) Richard! válasza DNReNTi (#4679) üzenetére


Richard!
addikt

Kicseréled és használod. Ennyi.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#4681) SzlobiG válasza DNReNTi (#4679) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én inkább erre cserélném.

(#4678) lama_lamm Neked ugyanez.

(#4682) radi8tor válasza SzlobiG (#4681) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az a fele élettartam nem túl meggyőző.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4683) westcoastog válasza SzlobiG (#4681) üzenetére


westcoastog
veterán

Más alternatíva van még az osram izzókra?
Az NB-re sok a rövid élettartam miatti panasz, de ennél is elég vegyes vágott az a pár vélemény lumeneten.

A 4-s mondeoba haver GE izzókat vett, mikor elhaladt a házunk előtt elég fényesnek tűnt.

Valami kéne nekem is, elég gyengus az én tompítottam szintúgy.

(#4684) DNReNTi válasza radi8tor (#4682) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ez meg mondjuk elég meggyőző. Persze mit sem ér ha két havonta cserélni kell, de mondjuk ha megáll évi 1 ilyen csomagban, akkor engem megvett. Plusz egy ilyen, és jónapot.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#4685) radi8tor válasza DNReNTi (#4684) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tapasztalatom alapján MK1 Focusban még egy évet sem bírt ki.
Ja és nem sokat megyek vele éjszaka vagy pályán. Szóval aki gyakran használja is a tompítottat, annak talán fél évet bírhat.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4686) Richard! válasza DNReNTi (#4684) üzenetére


Richard!
addikt

Én ilyet használtam, kb 10 hónap után égett ki az egyik. Most Cool Blue Hyper+ van benne már 1 éve. (Focus MK2)

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#4687) Sethdobaloah válasza DNReNTi (#4684) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nekem évi 2 fogyott ilyen emelt fényerejűekből (mk2,5 focus). Mondjuk én 30k felett megyek egy évben...

...csak én vagyok helikopter?

(#4688) SzlobiG válasza radi8tor (#4682) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szvsz megéri, hogy jobban láss.

(#4689) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Sziasztok!
Ismerősöm nemrég vett egy MK3-as Ghia Mondeot. Ilyen a középkonzol:[link]
Nem tudunk rájönni, hogyan lehetne telefont csatlakoztatni hozzá.
Ha megnyomom a "Phone" gombot a kijelző felett, akkor ezt kapom:[link]
Próbltam mindenféle menüben lépkedni, de sehol nem találok lehetőséget a csatlakozásra.
Elképzelhető, hogy nem is tudja a telefon-párosítást? Vagy csak mi vagyunk balfékek? :F
Elrőe is köszi a segítséget! :R

(#4690) DNReNTi válasza goldnarmz (#4689) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nem lehet hogy BT-n össze kell pároztatni őket? Csak tipp.

Más: Megrendeltem az izzókat, dobok majd fel before-after képeket.
Köszi a tippeket.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#4691) goldnarmz válasza DNReNTi (#4690) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Igen, logikusan mi is azt akartuk. De a telefon nem talál BT eszközt keresésnél.
Nekem a Focusban tök egyértelmű, mit kell csinálni, de ez teljesen más. Gondoltam, hátha valakinek volt / van ugyanilyen, és tud segíteni.

(#4692) kcsa válasza goldnarmz (#4691) üzenetére


kcsa
veterán

Van egyáltalán BT modul a kocsiban? :)

(#4693) goldnarmz válasza kcsa (#4692) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Na, ez az, amit nem tudunk. :DDD Focust egyből látta a telefon, de annál menüben kikapcsolható a BT. Gondoltam, hátha a Mondeoban ki van kapcsolva mer' mittudomén. De nem találok semmi Bluetoothra utaló jelet a menükben. :(((

[ Szerkesztve ]

(#4694) kcsa válasza goldnarmz (#4693) üzenetére


kcsa
veterán

Alvázszám alapján lekérdezhető hogy (gyárilag) van-e benne.

(#4695) DNReNTi válasza goldnarmz (#4693) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nekem nincs gyárilag a Mondeoban, szintén MK3 Ghia, bár a középkonzol abszolút nem így néz ki. Nekem egy 3rd party BT van berakva, asszem egy Nokia.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#4696) goldnarmz válasza kcsa (#4694) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Köszi, ehhez van esetleg linked? :R

(#4697) kcsa válasza goldnarmz (#4696) üzenetére


kcsa
veterán

Nem szabadon hozzáférhető információ (noha korábban az volt). Ha valakinek van hozzáférése MicroCat-hez, meg tudja neked mondani. Mondeo klubot ajánlom, többen is tudnak ebben segíteni :)

(#4698) goldnarmz válasza kcsa (#4697) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Oké, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4699) mtade válasza goldnarmz (#4698) üzenetére


mtade
aktív tag

Ford etis, ezt keresd, alvázszám alapján írja, bár nem mindíg pontos...

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#4700) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Olcsó MK4-et valaki? :D :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.