Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Nekem furcsa az a középkonzol vagy másnak is?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4452) SzlobiG válasza Real_Necro (#4451) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem gyári a fejegység, kínai cucc.

(#4453) Real_Necro válasza SzlobiG (#4452) üzenetére


Real_Necro
veterán

Gondoltam én is, meg a klíma panel is más, valamint a gombok is a nagy kijelzőn felül találhatóak.

Az a felni viszont nagyon pöpec.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4454) TayRol válasza Real_Necro (#4453) üzenetére


TayRol
veterán

Az a felni szép, de Pesten átkoznád minden percét.:) Nekem 17-es van, ami ugyan ilyen széles (235), csak /45 a /40 helyett, sokkal barátibb. A gumi árakról nem beszélve, pont itt ugrik egy nagyot.

(#4455) Real_Necro válasza TayRol (#4454) üzenetére


Real_Necro
veterán

Attól még szép... :B

Ismerősöm is mesélte, hogy nem keveset költött a mondira 4 gumira... ha jól emlékszem neki is 17"-os kerekek vannak, a kocsi 2013as.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4456) TayRol válasza Real_Necro (#4455) üzenetére


TayRol
veterán

35e / db ebben a méretben egy normális gumi ára, a 235/40/18 pedig 12-14e ft-tal drágább.:)

(#4457) Real_Necro válasza TayRol (#4456) üzenetére


Real_Necro
veterán

197 körüli árra emlékszem a 4 darabért. Lehet akkor az 18as volt. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4458) TayRol válasza Real_Necro (#4457) üzenetére


TayRol
veterán

igen, az tuti.:)

(#4459) marsu válasza Real_Necro (#4453) üzenetére


marsu
addikt

Ezt az 5 Y küllős felnit már megtaláltam pl itt 16" méretben is.

Az talán jobb a budapesti kátyúkhoz ...

:U

No meg persze a 16"-os gumiárak sokkal barátságosabbak.

[ Szerkesztve ]

Press any key to continue ...

(#4460) Goose-T válasza marsu (#4459) üzenetére


Goose-T
veterán

Ebben a méretben a Focushoz adták szerintem.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4461) marsu válasza Goose-T (#4460) üzenetére


marsu
addikt

Lehetséges, de ezt így ahogy van fel lehet tenni Mondeo-ra is.

Bár a Mondeo-nak a 17" méret talán jobban áll.

Press any key to continue ...

(#4462) Real_Necro válasza marsu (#4461) üzenetére


Real_Necro
veterán

Igen, nekem is jobban tetszik a 17". ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4463) SzlobiG válasza marsu (#4461) üzenetére


SzlobiG
félisten

17-es való a mondira a 18 már sok szvsz. Nekem a téli 16-os sok küllós verzió.

(#4464) marsu válasza SzlobiG (#4463) üzenetére


marsu
addikt

Nekem jelenleg 16" -os van rajta, lemezfelnin, de ezeket biztosan lecserélem.

17" méretben szeretnék rá nyári kerekeket ...

Nagyrészt a sok küllős felniket találtam 17" méretben, a 18" már túlzás lenne, és tényleg nem valók a magyar utakra.

Press any key to continue ...

(#4465) SzlobiG válasza marsu (#4464) üzenetére


SzlobiG
félisten

A gyári 17-est szerintem nagyon eltalálták.

Nekem is azzal szerelték gyárilag 17-es méretben:

A faceliftesé viszont már nem ilyen Y felni, sok küllős verzió.

(#4466) marsu válasza SzlobiG (#4465) üzenetére


marsu
addikt

Az én Mondeo-m már facelift-es, és szerintem nem az eredeti kerekeivel kaptam meg, de sebaj ...

... szerintem egy ilyen felni is jó lesz.

Press any key to continue ...

(#4467) Real_Necro válasza SzlobiG (#4465) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ilyet vagy kisebben vagy 18asban láttam, de többségében a sima küllőssel vannak hahun, vagy persze nem gyárival, de a múltkori infók után azokat én kizártam.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4468) SzlobiG válasza marsu (#4466) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezt a felnit már néztem ez is nagyon jó, télinek el is fogadnám. :D

(#4469) marsu válasza SzlobiG (#4468) üzenetére


marsu
addikt

Ezen a Mondeo-n a leírás szerint 16" méretű az alufelni ...

Nem néz ki rosszul így sem, vagy de? Mert akkor nem ragaszkodnék a 17" mérethez ...

:U

Press any key to continue ...

(#4470) marsu válasza SzlobiG (#4468) üzenetére


marsu
addikt

Ha már "hópihe mintás felni", akkor ez a felni jobb lenne téli gumihoz, nem?

:)

Press any key to continue ...

(#4471) SzlobiG válasza marsu (#4469) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen ez 16-os látszik rajta.

Ezt neked kell eldönteni az biztos, ha 235 széles gumit raksz rá a nyomvályús utakon vinni fogja tehát szokást igényel.

(#4472) TayRol válasza marsu (#4470) üzenetére


TayRol
veterán

Meg ez Et50, szemben a gyári 62.5-tel. Az sem mindegy.

(#4473) TommyX_


TommyX_
őstag

Erre nehéz szavakat találni. :Y

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#4474) marsu válasza TommyX_ (#4473) üzenetére


marsu
addikt

Rosszat fogok álmodni ....

:D

Press any key to continue ...

(#4475) marsu válasza TayRol (#4472) üzenetére


marsu
addikt

Nekem úgy rémlik, hogy a gyári felni ET50 és az agyátmérő a 63,3

Az ET 62,5 az nekem gyanús ...

Press any key to continue ...

(#4476) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Ennyivel nagy valószínűséggel tekert? Azt látom, hogy behozott...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4477) SzlobiG válasza Real_Necro (#4476) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na ez jónak tűnik jók az extrák benne. Viszont tuti tekert, kérj egy alvázszámot azt nézz utána, hátha látnak valami infót róla a fordnál.

(#4478) Real_Necro válasza SzlobiG (#4477) üzenetére


Real_Necro
veterán

A Ford ki fog nekem adni az alapjan infot?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4479) SzlobiG válasza Real_Necro (#4478) üzenetére


SzlobiG
félisten

Passzolom sose kérdeztem náluk, de egy próbát megér.

(#4480) kcsa válasza Real_Necro (#4478) üzenetére


kcsa
veterán

Ha felhívsz egy random kereskedést nem igazán. De ha van kontaktod valahol, aki meg is bízik benned, akkor juthatsz hasznos infókhoz. Volt ilyen esetem nekem is, sikerült elkerülnöm egy miszlikből újjáépített autó megvételét. Mázli :)

(#4481) TayRol válasza marsu (#4475) üzenetére


TayRol
veterán

Ja igen. ET 50 vagy 52.5 (random, modell függő), es az agy a 63.

(#4482) berek21 válasza Real_Necro (#4478) üzenetére


berek21
senior tag

Nekem még a német kereskedő is kiadta az infót. Igaz náluk lett forgalomba helyezve, és végig szervizelve. Kaptam vagy öt e-mailt tele csatolt dokumentumokkal. Egy próbát simán megér. Ha van szervízkönyv, akkor a bélyegző alapján megtalálod.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#4483) SzlobiG válasza berek21 (#4482) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezt sanszos hogy gyorsan el is fogják vinni, ha élőben korrekt, akkor lesz akit nem fog érdekelni, hogy tekert, hanem állapot alapján simán megveszi. Szóval én nem tökölnék, indulnék megnézni, átnézetni. :U

(#4484) TayRol válasza SzlobiG (#4483) üzenetére


TayRol
veterán

Jah, kicsit alkudni kell es rá költeni amit szükséges es kész. A tökéletes lehet hogy nem jön szembe egy darabig...

Amúgy ezeken miért 16-os felni van? Alapból ezzel adják?

[ Szerkesztve ]

(#4485) Goose-T válasza Real_Necro (#4476) üzenetére


Goose-T
veterán

Parkolóba raktam. ;] Figyelem, hogy megy le az áruk, mennyinél kelnek el. Beraktam már 14 kocsit.

Mondta a bátyám, hogy vegyek inkább benzinest, de akkor csak szívót vennék, mert egy EcoBoost-tal szerintem nem lennék sokkal előrébb a fenntartási költségek szempontjából. Olyanból meg egy kézen megszámolható mennyiség van Magyarországon, Titanium felszereltségű meg ha van is, akkor horroráron. Megnéztem a mobile.de-n is, ott most épp 3 darab ilyen van (kétliteres szívó benzin, Titanium, kombi), és 13490 eurónál kezdődik az áruk. Ha leviszem 2008-ra a minimum évjáratot, akkor már nagyobb a választék (kemény 34 darab egész Németországban), de ott is 9000 euró körül vannak értelmes darabok. Basszus, még tán akkor is jobban járok a TDCi-vel, ha egy millát még rá kell költenem a megvételt követő évben, mert annyival olcsóbbak.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4486) Des1gnR válasza Goose-T (#4485) üzenetére


Des1gnR
őstag

Pont így vagyok a fókával, szinte 0 választék van benzinesből és lényegesen drágább az a pár is. Az 1,4 80LE-set meg egyébként is kevésnek érzem, szóval azt kilőttem. :U

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4487) Real_Necro válasza TayRol (#4484) üzenetére


Real_Necro
veterán

Akkor mar a pecsi is lehetne best offer.

Egyebkent nem ugy volt hogy Fehervarrol nem veszunk?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4488) berek21


berek21
senior tag

https://m.youtube.com/watch?v=_bkX5VkZg8U
Vótmá?
Bocs mobilról vagyok :R

LG Velvet eladó!

(#4489) Mike81 válasza Des1gnR (#4486) üzenetére


Mike81
senior tag

A fokába minimum 1.6 kell. Főleg ha még kombi is.

(#4490) TayRol válasza Real_Necro (#4487) üzenetére


TayRol
veterán

De, de ha elfogadod, hogy a km nem valós, és a javításra (amire csak kalkulálni lehet) megvan a félrerakott pénz, akkor hajrá.

(#4491) Real_Necro válasza TayRol (#4490) üzenetére


Real_Necro
veterán

Úgy számolom, hogy első körben 500-at számolok kötelezőkre meg átiratásra, esetleges javításokra stb...

Ha a nem valós km miatt beüt erre egy kuplung vagy részecskeszűrő csere, akkor máris ugrik egy nagyot az ára...
A pécsi igazából ezért tetszene, ott még mindig ennek az ára alatt vagyok, ha ezeket belekalkulálom, és lehet abban azzal a ~250ekm-el még kevesebb is van benne. Igaz 1 évvel öregebb meg nem xenon, de ha jól emlékszem a többi kb azonos, csak persze az meg bitang messze van és szabim már nincs rá...

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4492) TayRol válasza Real_Necro (#4491) üzenetére


TayRol
veterán

500-at? Én eddig ennyit összesen nem költöttem rá, pedig nálam már minden ki van cserélve és átíratva.:)

(#4493) Real_Necro válasza TayRol (#4492) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ok, de te biztosabb forrásból vetted. ;)

Gumikat kellett venned rá?

Egyébként most nézem, hogy a pécsinél 116LE-t írnak. Volt 2.0-ból ilyen is? Ez is "húzható"?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4494) TayRol válasza Real_Necro (#4493) üzenetére


TayRol
veterán

gumikat kell rá vennem, de úgy oldottam meg, hogy találtam 16-os alulfenit pöpec nyári gumival, és csak kompletten adta el az ürge (Kaposváron), így most az van rajta. De erre a felnire megy a téli, és tavasszal veszek új 17-es nyáriakat.

(#4495) Real_Necro válasza TayRol (#4494) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az sem lesz óccsó. Egyébként ami hozzá volt felni, azzal mi a gond?
Télre nem gond az alu? Apósom Lanosán elég csúnyán néztek ki a sózás miatt...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4496) TayRol válasza Real_Necro (#4495) üzenetére


TayRol
veterán

Semmi gond a gyári 17-essel, csak lusta voltam venni rá gumikat, és jó áron találtam komplett 16 alut gumival.

A mazdán is alu volt a téli, 15-ös, semmi gondja nem volt. Főleg amennyi tél van itt nálunk mostanában.

(#4497) SzlobiG válasza Real_Necro (#4491) üzenetére


SzlobiG
félisten

500-at? Kb 150-ből kijönnek a kötelező dolgok amiket használt autó esetén cserélni kell. (vezérlés,szűrők,folyadékok)

A fékek állapotát látni a gumikat szintén, ha ezeket esetleg cserélni kell az jó alku alap lehet. A kuplung szintén ellenőrizhető, hogy kezdi-e megadni magát, részecske szűrő diagnosztikával ellenőrizhető.

Szóval ezért mondom, hogy amit linkeltél simán megveszi egy olyan aki állapotot nézi és nem a km-ert.

(#4498) Real_Necro válasza SzlobiG (#4497) üzenetére


Real_Necro
veterán

Értem, csak ebben az esetben pl akkor a pécsi miért nem kelt még el mindig? Kb 1 hete fent van.
Az összegbe mondjuk én a teljes átiratást, adót stb is bele értettem.

Egyébként mekkora a normális (vagy minimum) alku, ami általában bele kell, hogy férjen? Kocsira még soha nem alkudtam, az Astrám meg alkalmi vétel volt. :B

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4499) Dorien válasza Real_Necro (#4434) üzenetére


Dorien
veterán

Engem már lassan kezd erre emlékeztetni az eseted: [link] :))

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#4500) TayRol válasza Real_Necro (#4498) üzenetére


TayRol
veterán

Az alku csak tökösség kérdése. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.