Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) DeFranco válasza Doggy dog (#4199) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez nagyon rohad.

a klíma meg ha rendben lenne, már fel lett volna töltve, ne hidd, hogy a kereskedő nem szánt volna rá kétezer forintot kirakás előtt, hogy kérdés se legyen a klíma megfelelő működése.

annak a klímának véres a torka. a fotón látható kasztnirésznek is.

(#4202) SzlobiG válasza Doggy dog (#4197) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez nagyon rohad nem szabadna neki így. Ha ott ilyen, akkor képzelem az alja milyen lehet, vagy törve volt.

Ismerősömnek is 2005-ös c-max van, de az patika egy rozsda nyom sincs rajta szóval ott valami nem stimmel én hagynám és néznék másikat.

(#4203) TayRol válasza DeFranco (#4201) üzenetére


TayRol
veterán

Ezek azok a tipikus kereskedői sz@r dumák amiből kapásból le lehet vágni hogy gond van. Mert kinek ne érne meg pár ezrest beletolni cserébe van egy jól működő extra funkció (vagy alap) a kocsiban

A 17 éves G Astram nem rohadt igy, de még a 10 éves Mazda 6-osom sem. :D

(#4204) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Köszönöm mindenkinek.
Megnéztünk 3at is,ez volt a legkevésbé problémás ezen a ponton.Mindnél nagyobb volt a gond.
Több kereskedést végigjárva az a tapasztalat,hogy a klímát le se xarják!!!
Sztem ha 1nél működött...
Felemelve nem láttam,alábújni tudtam csak,ott szemmel minden ok volt.Nem volt rozsdás a kipufogó sem.
Szerelőt vihetek,helyben átnézheti.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#4205) DeFranco válasza Doggy dog (#4204) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerelőt vihetek,helyben átnézheti.

Köszönöm, viszont látásra.

Alap, hogy műhelybe, csápos emelőre elvisszük az autót, nem lábon okoskodunk.

Amelyik kereskedő ezt nem vállalja, az alapból kuka.

Hidd el, nem tudod mennyire sakál témába vágtál bele, itt tényleg nem lehetsz eléggé paranoid.

(#4206) patomi válasza Doggy dog (#4199) üzenetére


patomi
őstag

Itt egy cikk erről [link] nem olyan vészes hiba, de érdemes rá figyelni. Viszont alku tárgya mindenképpen. A klímának is lehet más baja is, nem csak a gáz. Át kell nézetni szerintem is az egész autót..

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4207) LuckyL válasza Doggy dog (#4199) üzenetére


LuckyL
őstag

igaz tgk, de van most nálam egy 2008-as transit, most kellett itt-ott javítani, hogy ne terjedjen tovább a rozsda, de csak olyan helyeken jött elő, ahol fizikai behatás érte (alvázon valami nagy kő ütés, küszöbök kopása ki-be szálláskor stb.)
ahol sérülésmentes ott szerintem nem rohad csak úgy magától

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4208) DeFranco válasza LuckyL (#4207) üzenetére


DeFranco
nagyúr

rohad az mint a veszedelem, a ford az ilyen, főleg ha csillaggarázsos, az enyém is rohad, de messze nem ennyire.

(#4209) tomiii. válasza LuckyL (#4207) üzenetére


tomiii.
aktív tag

2003-as transit talán(vagy 2002?), most épp nincs nálam a forgalmi. Ez nem csak ott rohad, ahol sérült. :D

[ Szerkesztve ]

(#4210) LuckyL válasza tomiii. (#4209) üzenetére


LuckyL
őstag

hát ez nem szép :Y

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4211) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Namost ez a jóember azt mondta euro3as motor van benne és nincs részecskeszűrő.
Rengeteg 1.6 tdci-nél látom,hogy írják DPF.De most találtam 2tdci-t is aminél írja.Igaz az 2005.11 havi.
Akkor most van bennük,vagy nincs??
Már letettem erről az autóról!Focus C maxról még nem,ha tényleg van részecskeszűrő nélküli!

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#4212) tomiii. válasza LuckyL (#4210) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Már egy fokkal jobb, bár az autós topikba már linkeltem. :D

(#4213) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

Fóka II, 1.6, 1.6 sport, 2000 sportról mi a véleményetek, milyen "típushibái" vannak ezeknek? A sport jelző csak az optikában merül ST/RS/WRX nélkül, vagy a felfüggesztésen is dolgoztak azért?

(#4212) tomiii.:
Ennyire megy a hegesztés már neked? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#4214) tomiii. válasza McSzaby (#4213) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Én ritkán hegesztek, nem árt, ha az elemek egy kátyú után is a helyükön maradnak. :DDD

(#4215) Goose-T válasza Doggy dog (#4197) üzenetére


Goose-T
veterán

A klímakompresszor az én Focusomban kb. 10 évet bírt, szóval simán lehet, hogy ebben is cserélni kell. Gyári kompresszor talán 70-80 ezer körül van, bontott meg mondjuk fele-harmada.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4216) McSzaby válasza tomiii. (#4214) üzenetére


McSzaby
őstag

De most akkor ezt te csináltad, vagy sem? :D

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#4217) Richard! válasza McSzaby (#4213) üzenetére


Richard!
addikt

Évjárat?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#4218) McSzaby válasza Richard! (#4217) üzenetére


McSzaby
őstag

2006-2008 között nézelődök.

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#4219) Richard! válasza McSzaby (#4218) üzenetére


Richard!
addikt

Rohad a sárvédő a kerék mögött, beázik az ablakmosófúvókáknál, amely szétcseszheti a gyertyákat, a trafót és a gyújtáskábeleket. Megoldás a burkolat, a lá Volvo.
Műszerfal óracsoport érintkezési hiba. Mindenféle idióta hibaüzeneteket fog kiírni. Ezt az óracsoport forrasztási pontjainak újraforrasztásával lehet orvosolni.
Kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#4220) Goose-T


Goose-T
veterán

3m alatti korrekt 2012-es Mondeo. Ezt már simán venném, ha most kéne elindulnom autót venni. Jó lesz jövő tavasszal Mondeót venni, érzem. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4221) TayRol válasza Goose-T (#4220) üzenetére


TayRol
veterán

ez valóban titanium felszereltségű?

(#4222) Goose-T válasza TayRol (#4221) üzenetére


Goose-T
veterán

A Trend felszereltségben nincs krómozott ablakszegély a megfigyeléseim szerint, szóval simán lehet Titanium, mert az jön a Trend után. Afölött még ott a Titanium X, meg a Titanium S. Ghia már nincs a faceliftesekből, ha jól tudom.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4223) TayRol válasza Goose-T (#4222) üzenetére


TayRol
veterán

de pl. se nem rolós a pohártartó, se Converse nincs, se xenon? előfordulhat, csak furcsállom...

(#4224) Goose-T válasza TayRol (#4223) üzenetére


Goose-T
veterán

Van egy alapfelszereltség és vannak az extrák. Amit felsoroltál, az szerintem mind extra. És még van a Titanium X szint is. A Titaniumnál szerintem ezek lehetnek az alapok: krómszegélyes ablakok, könnyűfém felnik, ledes nappali menetfény, tolatóradar, tempomat, esőérzékelős ablaktörlő, ülésfűtés, több légzsák, prémium hifi stb.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4225) TayRol válasza Goose-T (#4224) üzenetére


TayRol
veterán

Oks. Mondjuk faceliftben nem vagyok naprakész.

(#4226) Real_Necro válasza Goose-T (#4220) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ezt is láttad szintén náluk? Szerintem ugyan az, de olcsóbb. :D

De ha a fekete tetszik, mutatok jobbat: [link]

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4227) Goose-T válasza Real_Necro (#4226) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem ugyanaz, mert van egy hónap korkülönbség köztük. Egyébként simán lehet, hogy két céges kocsit behúztak ugyanattól a cégtől, amiknek egyszerre futott ki a lízingje. Miért hirdetne egy cég egy kocsit két áron?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4228) TayRol válasza TayRol (#4225) üzenetére


TayRol
veterán

na, ez titanium.

(#4229) tomiii. válasza McSzaby (#4216) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Ketten csináljuk, de aki a hegesztéseket teszegeti a lemezre( + a kezemre, a szemembe, a lábamra), az pont nem én vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4230) TayRol válasza Real_Necro (#4226) üzenetére


TayRol
veterán

a 2. tényleg jó.

(#4231) Goose-T válasza TayRol (#4230) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem gyári, 17-es felni, nálam tiltólistán vannak az ilyenek. Már a kisképnél eldöntöm, hogy meg sem nyitom a hirdetést.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4232) TayRol válasza Goose-T (#4231) üzenetére


TayRol
veterán

ennek ellenére még jó lehet. bár tény is való, megéri rákérdezni, hogy hol a gyári felni.

(#4233) Real_Necro válasza Goose-T (#4231) üzenetére


Real_Necro
veterán

A felni a legkevesebb, azt könnyű cserélni, meg annak ellenére, hogy nem gyári, nem rossz. Vannak fent fekete csilivilik amik nekem inkább nem tetszenek.

TayRol:
Se kombi, se xenon, se nagy kijelző... nálam kiesett. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4234) McSzaby válasza Richard! (#4219) üzenetére


McSzaby
őstag

Az óracsoportot mennyire nehéz kikapni? Ezt a burkolatot sem értem, de biztos megérteném, ha látnám. Hallottam még olyanról, hogy gyakori a szervónál elromlik valami. Pontosan nem tudom melyik része, mert ezt is csak fél füllel hallottam. Lehet erre nem is igaz..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#4235) Goose-T válasza Real_Necro (#4233) üzenetére


Goose-T
veterán

Inkább az a baj, hogy lecserélték és úgy használták. Nagyobb rugózatlan tömeg, nagyobb terhelés a futóműre, jobban szétrázza a kocsit, ronda és stílusidegen, drága rá a gumi, meg aztán fene tudja, milyen illesztőgyűrűket vetettek be, hogy rászereljék, mivel nem gyári. Na és hogy oldották meg pl. a TPMS működését? Az is jó kérdés.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4236) Real_Necro válasza Goose-T (#4235) üzenetére


Real_Necro
veterán

Hm... ilyenre nem is gondoltam, jó tudni. ;)

Egyébként te milyen kategóriára vadászol?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4237) TayRol válasza Goose-T (#4235) üzenetére


TayRol
veterán

Gyári méretű. Ha gyári az ET is, es az osztókör is, akkor csak designban más. De igen, akkor sem gyári.

(#4238) Goose-T válasza Real_Necro (#4236) üzenetére


Goose-T
veterán

Faceliftes Mondeo MK4 kombira, minimum ilyen felszereltséggel (már ami nem alap): gyári könnyűfém felnik, tolatóradar, nappali menetfény. Lehetőleg inkább világos legyen a színe, mert napon állna sokat. Motorból jó a 140 lovas 2.0TDCi, az a legelterjedtebb konstrukció, de az sem baj, ha erősebb. Igazából már van olyan felszereltségű Trend is, ami megfelelne, de a Titanium lenne az igazi. Jövő tavasszal akarom csak megvenni, gyerekszületés miatt idén már úgysem utazunk sokat, addig essenek csak az árak, jó a meglévő 2003-as Focusunk. Lenne rá 2,5-3 millió forint (a mostani kocsi árával együtt, ami olyan 700 ezret érhet most).

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4239) Real_Necro válasza Goose-T (#4238) üzenetére


Real_Necro
veterán

Akkor üdv versenytárs! :D Nekem xenon meg "navis" kijelző kell, adni akarok a dizájnnak, jó lenne valami ezüst vagy hasonló világosabb, csak 2.0 motorral és persze titanium felszereltséggel, lehetőleg 200ekm alatt. Ár hasonló, vásárlás max jövő nyár elejéig, de ha most jönne szembe az se baj, G Astra marad, asszonyé lesz. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4240) Richard! válasza McSzaby (#4234) üzenetére


Richard!
addikt

Az óracsoport kiszedése nem tudom mennyi idő, de pénzben olyan 20-25 ezer.
Itt látod a motorburkolatot, itt pedig azt, ahol beázik.
A burkolat ára: [link]

A nekem a szervócső fáradt el (repedt el) és csinosította össze a motorteret. Javítással együtt 60 ezer.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#4241) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Azt tudja e valaki,hogy van-e részecskeszűrő a 2.0 TDCI Focus C maxban.
Alkatrészkeresőn hoz ilyen,de a kereskedő srác azt mondta ebben a fajtában nincs.
Akkor van,vagy nincs???
Vagy van olyan évjárat,amiben nincs és a másikban már van?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#4242) kcsa válasza Doggy dog (#4241) üzenetére


kcsa
veterán

Kicsit túlpörgöd a témát :) Valószínűleg eltérő piacokra eltérő felszereltséggel is küldték az autókat, szóval lehet hogy hazain nincs, de németen pl. van. Alvázszámból gyorsan kiderül.

(#4243) McSzaby válasza Richard! (#4240) üzenetére


McSzaby
őstag

Értem, köszönöm a válaszokat! :R

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#4244) Doggy dog válasza kcsa (#4242) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Köszönöm.
Nem sűrűn cserélgetem az autókat.Jelenlegim 11 éve van nálam.Nem szeretném elsietni.Próbálok a legkörültekintőbben eljárni.És bízom a szerencsében is.Köszönöm a segítségeteket és a megértéseteket!

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#4245) SzlobiG válasza Goose-T (#4220) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez érdekes se converse, se xenon, de titanium tipikus külföldi piacról behozott, ott vannak ilyen fura felszereltséggel, mert a Titanium felszereltség alapja a convers kijelző és ebbe meg nincs. Én convers nélkülit meg se vennék már.

(#4241) Doggy dog Kéne motorszám meg alvázszám ez a 2006 pont az az évjárat ahol már szereltek is bele meg voltak piacok ahol még nem kellett.

[ Szerkesztve ]

(#4246) SidCorky


SidCorky
senior tag

Hali!

2-3 hónapon belül tervezek venni Mk1-es Focust, mire figyeljek, milyen hibák fordulnak elő gyakran? 7-800 ezer körül nézelődök, plusz 1-200 ezret költenék rá, túl pesszimista vagyok? :D

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#4247) DZs válasza SidCorky (#4246) üzenetére


DZs
senior tag

Milyen motorral? A tulajdonosra figyelj, bármilyen hiba előfordulhat ilyen korban. Garázsban tartottat keress a rozsda miatt.

A fordfocus.hu-n épp készülnek eladni egy 2002-es Ghiát 1,6-os benzinnel.)

[ Szerkesztve ]

(#4248) Des1gnR válasza SidCorky (#4246) üzenetére


Des1gnR
őstag

Én ugyan nem vagyok hozzáértő, de annyit biztosan tisztázni kellene, hogy többségében hol használod és mennyit mész évente, legalább annak eldöntésére, hogy dízel avagy benzint válassz :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4249) Laci.M


Laci.M
senior tag

Ez valami spéci Focus széria? :D :D

Viccet félretéve, mi a vélemény az MK1-es Focusokról a 116LE-s TDCI motorral? Ez például eléggé jól néz ki.
Bejárásra kéne, napi 90km. MK3 Mondeót akartam venni, de inkább maradok egy olcsóbb Focusnál és gyűjtögetek én is egy titanium MK4 faceliftre.

CyborGabe
1.6 benzin best buy ha benzinest akarsz venni, nekünk 2002 óta kvázi hiba nélkül üzemel, garázsban tartott így rozsda sincs. Drága szériahibái nem nagyon vannak, gyertyák szoktak beázni, gyújtótrafó, sebességjeladó és egyéb apróságok tudtommal.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#4250) SidCorky


SidCorky
senior tag

1.6 benzinest szeretnék, főleg városban (Pest) lesz használva, napi 30-35km oda-vissza melóba, és havi 1-2x autópálya, 150km. Fater is ilyet vett néhány hónapja, és neki sem volt különösebben drága hibája (egyedül annyi hogy csak az anyósülés felől nyitható a centrálzár, de gondolom ez egyedi), ezért érdekel, hogy ez a jellemzőbb ilyen árban, vagy számoljak valami nagyobb tételre?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.