Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47701) milu válasza Delila_1 (#47699) üzenetére


milu
aktív tag

Kedves Delila!
Mint oly sok alkalommal, ismét támogattál a gyors megoldással, gyors javaslatoddal! Nagyon köszönöm!
----------------------------------------------------------------------------------
Az ismerősöm táblázata így néz ki ("A" oszlopban a kártyák sorszáma) a "B" oszloptól jobbra az időpontok. Nem értem, hogy miért nem az "A" oszlopban vannak az időpontok, az lenne a logikus! (Mert időpontból több lesz, mint kártya sorszám)
(Az itt bemutatott táblázat, példa, valós adatokat nem tartalmaz)

(#47702) eszgé100 válasza Fire/SOUL/CD (#47661) üzenetére


eszgé100
őstag

Itthoni gépen ez az eredmény:

Amennyiben az XPS... on Ne00: szeretném beállítani színesre és a PDF on Ne01:-et fekete-fehérre, akkor elég az alábbiak szerint módosítanom a kódot, vagy van még valami, amire külön oda kellene figyelnem?

Sub Testprinters()
    Dim Printers() As String
    Dim N As Long
    Dim S As String
    Dim Col As String
    Dim BW As String
    
    Printers = GetPrinterFullNames()
    For N = LBound(Printers) To UBound(Printers)
      S = Printers(N)
        If InStr(S, "XPS") Then Col = S
        If InStr(S, "PDF") Then BW = S
        Next N
    MsgBox Col, vbOKOnly, "Colour Printer"
    MsgBox BW, vbOKOnly, "BW Printer"
End Sub

Col és BW lesz a két nyomtató teljes neve.
Megnézem, hogy S tartalmazza-e az XPS vagy PDF kifejezést az adott ciklusban majd a végén kiíratom, hogy talált-e egyezést, ha valamelyik MsgBox üres, akkor sz.r van a palacsintában.
A cilkus elejéről még módosítottam az S-t, hogy mindig csak az aktuális nyomtató neve legyen benne, és ne adódjanak össze a ciklus végére.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#47703) Delila_1 válasza milu (#47701) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Megoldottad annak ellenére, hogy a tömbfüggvény bevitelénél kihagytam a Shift-et.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47704) Fire/SOUL/CD válasza Brain75 (#47700) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Értem...
Annyit tudok mondani (aztán lehet, hogy valaki rájön a rejtélyre), hogy HA
1. Mindkét gépen ugyanazon OS fut és azok területi beállításai is megegyeznek
2. Mindkét gépen ugyanazon Office fut és azok beállításai is megegyeznek
3. Mindkét gépen ugyanazzal a fájllal van gond (ami tökéletesen megegyezik a másikkal)

akkor lehet, hogy ez egy bug az Office-ban, ami abból is adódhat, hogy az egyik gépen le van frissítve (uptodate) az Office, míg a másikon meg nem, ezt le kellene ellenőrizni, és ha így van, akkor frissíteni.

Végső esetben, meg a CSV fájlban lecserélni a vessző elválasztót (mert alapban a vessző, az egyben tizedes elválasztó is) pl. pontosvesszőre. Sajnos azt nem tudom (nem írtad), hogy hány soros CSV-ről van szó, mert akkor nem olyan egyszerű a dolog, hisz a vesszőket könnyen le lehet cserélni pl. pontosvesszőre, de akkor az összes tizedes számban (amik macskakörmök közt vannak) is megy a levesbe, és azokat egyenként vissza kell írni vesszőre...
Vannak speciális szövegszerkesztők, amik speciális csere funkciókkal vannak felvértezve (pl. az ingyenes Notepad++), amikkel (megfelelő hozzáértéssel) könnyen kivitelezhető a feladat.

Ha esetleg úgy gondolod, az email címemre átküldheted az érintett CSV fájlt és "ha tudom", akkor átalakítom (tőlem nem publikus adatokat tartalmazó fájlok sosem mennek/kerülnek ki, ezt többen meg is tudják erősíteni, nem csak itt, más topikokban is), nem Te lennél az első, aki nyugodtan megbízhat bennem. (Héten semmi extra meló nincs, van időm rá) :R

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47705) Fire/SOUL/CD válasza eszgé100 (#47702) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az elv, amit felvázoltál, az rendben van, csak korábban 2 telepített hálózati nyomtatóról volt szó, az meg nem látszódik a listában, pedig kellene (nálad biztosan nincs telepítve ez a 2 nyomtató)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47706) milu válasza Delila_1 (#47703) üzenetére


milu
aktív tag

Igen, megoldódott, mert az alapgondolatot megadtad, a SHIFT gomb kombinációt megkerestem!
De az irányt Te adtad.....és ez volt a legfontosabb!

Köszönöm!

(#47707) eszgé100 válasza Fire/SOUL/CD (#47705) üzenetére


eszgé100
őstag

írtam is, hogy ezt az itthoni gépemen próbáltam, ezért nem ugyanaz a telepített nyomtatók listája, de ha az elv jó, akkor csak a "XPS" és "PDF"-et, mint keresési feltételt kell kicserélnem majd a megfelelő kulcsszavakra.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#47708) Fire/SOUL/CD válasza eszgé100 (#47707) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ok, csak félreértettem... Igen, szerintem jó az a kód...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47709) eszgé100 válasza Fire/SOUL/CD (#47708) üzenetére


eszgé100
őstag

annyiban kellett módosítanom, hogy a 2 feltételre keressen.
Előző példánál maradva az itthon gépen "nyomtatóinak" listája:

viszont a kulcsszavam, amit keresek "Microsoft" -> BW nyomtató
"Microsoft Print" -> Col nyomtató
Mivel a Microsoft mindkét esetben előfordul, ezért a két változó egyforma eredményt hozott.

Így már tökéletes:

Sub Testprinters()
    Dim Printers() As String
    Dim N As Long
    Dim S As String
    Dim Col As String
    Dim BW As String
    
    Printers = GetPrinterFullNames()
    For N = LBound(Printers) To UBound(Printers)
        S = Printers(N) 'S & Printers(N) & vbNewLine
        If InStr(S, "Microsoft") <> 0 And InStr(S, "Print") <> 0 Then Col = S
        If InStr(S, "Microsoft") <> 0 And InStr(S, "Print") = 0 Then BW = S
        Next N
    MsgBox Col, vbOKOnly, "Colour Printer"
    MsgBox BW, vbOKOnly, "BW Printer"
End Sub

Nagyon szépen köszönöm a segítséged :)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#47710) MostaPista


MostaPista
tag

Udv, tudna valaki segiteni, hogyan lehet excel-ben iranytu alapjan fokokat szamitani?

Leolvassak, hogy A pont az Eszak-EszakKelet 8fok, B pont DelNyugat 221 fok, C pont Nyugat 279 fok es kiirja mindegyik kozotti foktavolsagokat?

Felteteleztem, hogy van ra excel peldaprogram, de webes keresessel nem talaltam.

(#47711) lappy válasza MostaPista (#47710) üzenetére


lappy
őstag

szia
hogy néz ki a táblázat?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47712) MostaPista válasza lappy (#47711) üzenetére


MostaPista
tag

Meg sehogy, de mondjuk egy ilyen lehet:

A pont az Eszak-EszakKelet 18fok
B pont DelNyugat 221 fok
C pont Nyugat 279 fok

(bar az egyszeruseg kedveert el lehet hagyni az Eszak, stb. megnevezeseket, azokat lehet kodolni, pl. Del az kb. 170-190 fok korzete, stb. de kicsit trukkos, mert 360 fok van es 8 egtajkod.)

Az iranytu igy nez ki, a pontos leolvasashoz a zold jelet N 0 fokra kell forgatni, es akkor lehet leolvasni a tobbit:

(#47713) sztanozs válasza MostaPista (#47712) üzenetére


sztanozs
veterán

Ha a zöld jelet a 0 fokra forgatod, akkor kelet pontosan 90, dél 180, nyugat pedig 270 fok irányában lesz.

Vagy téged az érdekel, hogy a 18 fok és 221 fok között van 157 fok?

Akkor a válasz:
=ABS(ABS(ABS(A1-B1)-180)-180)

Ahol az A1 az egyik B1 a másik irány cellája (fokban)

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#47714) MostaPista válasza sztanozs (#47713) üzenetére


MostaPista
tag

Ah, abs fuggveny, hogy erre nem gondoltam. :W

Nagyon koszonom! :K

(#47715) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok!

Egy régi, mégis sokszor előforduló problémám van, talán ti tudtok segíteni.
Egy táblában, akarok hivatkozni cellákra.

Azt akarom hogy a C oszlop cellái a kép szerint hivatkozzanak A oszlop értékeire. Lehúzni nem tudom, hiszen A-ban vannak üres sorok.

Mi erre a megoldás?

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#47716) lappy válasza spe88 (#47715) üzenetére


lappy
őstag

=IFERROR(INDEX($A$2:$A$15,SMALL(IF($A$2:$A$15<>"",ROW($A$2:$A$15)),ROWS($A$2:$A2))-1),"")
itt egy megoldás (angol függvények!!) és töömbképlet

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47717) exoduss


exoduss
tag

Sziasztok!

Szeretnék feltenni egy igazán amatőr kérdést. Van egy excel munkafüzet ami több lapfülből áll össze. Ezt szeretném kinyomtatni egyben, viszont valamiért több nyomtatási feladatnak hozza, így mindig beszúr egy sima lapot. Ez mitől lehet?

(#47718) lappy válasza lappy (#47716) üzenetére


lappy
őstag

=HAHIBA(INDEX($A$2:$A$15;KICSI(HA($A$2:$A$15<>"";SOR($A$2:$A$15));SOR($A1:$A1))-1);"")
a jó képlet magyarul és csak a C2-től

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47719) ny.janos válasza spe88 (#47715) üzenetére


ny.janos
tag

Szia!

Ha az A oszlopban folyamatosan 5 adat, majd kettő üres sor mintázat ismétlődik, akkor C1 képlete:
=INDEX($A$1:$A$19;HA(SOR()<6;SOR();SOR()+KEREK.LE((SOR()-1)/5;0)*2))

(#47720) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hali!

Mi ebben a VBA kódban a hiba? Egyszerűen nem tudok rájönni, és Application-defined or object-defined errorral leáll, mert nem tudja értelmezni a cellába írt képletet.

OpenedWb.Worksheets(DestinationSheet).Range("E23:I23").FormulaR1C1 = "=CONCATENATE([" & mainFilename & "]" & mainSheet & "!" & SelectedData.EntireRow.Cells(1, "U").Address(ReferenceStyle:=xlR1C1) & ";$A$11" & ")"

A végén levő & ";$A$11"-et elhagyva működik, csak egy cellát nem sok értelme van összefűzni, többet szeretnék. Akárhogy próbálom, nem sikerül, egy sima "_"-ra is leáll. Bármi ötlet? Előre is köszi!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#47721) sztanozs válasza Dark Archon (#47720) üzenetére


sztanozs
veterán

Három ötletem van:
1) a FormulaR1C1 nem fér össze az "$A$11" nevezékkel
2) ha egy helyen full notation-t használsz, akkor mindenhol az kell
3) próbáld meg pontosvessző helyett veszzővel beadni a formulát

Plusz egy javaslat: ha úgy is makróval húzod össze a sheeteket, akkor kézzel fűzd össze a szövegeket és csak rakd bele az eredményt a cellába.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#47722) Dark Archon válasza sztanozs (#47721) üzenetére


Dark Archon
addikt

A 3-as pont volt a nyerő. Álmomban sem gondoltam volna, hiszen itt ebben a programnyelvben a pontosvessző nem jelent sor véget, de valami másra ezek szerint használja a program.

Úgy dél óta szenvedek vele, szóval hálás köszönet és megy a virtuális sör cU :C :R

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#47723) sztanozs válasza Dark Archon (#47722) üzenetére


sztanozs
veterán

:thumbsup:

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#47724) spe88 válasza ny.janos (#47719) üzenetére


spe88
senior tag

köszi, működik

@lappy
tömbképlet azt hiszem nem megy Google Sheeten, ezt elfeledtem említeni, hogy ott akarom használni

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#47725) lappy válasza spe88 (#47724) üzenetére


lappy
őstag

Működik ARRAYFORMULA(array_formula) ilyen formában
De ha előtte ezt megirod akkor tényleg könnyebb megoldást találni

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47726) Fferi50 válasza Dark Archon (#47722) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
A VBA-ban a nemzetközi formulát és függvényneveket kell használni ilyen esetben, ami azt jelenti, hogy angol függvényneveket és vesszőt a képletekben. Így hordozható a program.
Lehetséges helyi - pl. magyar - formulákat is megadni a FormulaLocal, FormulaR1C1Local tulajdonságokkal, ebben az esetben viszont más nyelvi környezetben vagy más beállításokkal nem fog futni a program, hibát fog okozni.
Üdv.

(#47727) Attas


Attas
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék kérni tőletek egy kis segedelmet.
Olyan makróra lenne szükségem, ami a futtatásakor, egy mappa tartalmát (pdf fájlok és excel fájlok kb 15db) átmásolja illetve felülírja a hálózaton lévő más mappák tartalmával. Leheteséges ez? Igazából hetente kb 2-3 fájl jön hozzá a régiekhez csak kb 30 hálózati mappába kell bemásolgatni..

Nagyon köszönöm a segítséget előre is!!

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#47728) milu válasza milu (#47701) üzenetére


milu
aktív tag

A feltett kérdésemre Delila adott jó választ!

Mivel a múltkor feltett kérdésemben a táblázat felépítését rosszul adtam meg, a jelenlegi minta szerint néz ki valóságban a táblázat.
A sorszámhoz tartozó utolsó összeg az "Összeg" alatti cellába ("B2") helyesen bekerül.
-----------------------------------------------------------------------------------------
A jelenlegi kérdésem az, hogy a keresett sorszámhoz tartozó utolsó dátumot a "C2" cellába milyen függvénnyel lehet kiíratni?
(pl: 825061502 sorszámhoz a 2021-01-01 dátum kerüljön a "C2" cellába)

[ Szerkesztve ]

(#47729) lappy válasza milu (#47728) üzenetére


lappy
őstag

itt a megoldás, jó munkát

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47730) Dark Archon válasza Fferi50 (#47726) üzenetére


Dark Archon
addikt

Szia! Értem, köszi :R

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#47731) milu válasza lappy (#47729) üzenetére


milu
aktív tag

Köszönöm!

(#47732) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Üdv!

Szintén Excel VBA. Van olyan beállítás, amivel egy funkció "látja" a sub-ban definiált paramétereket? Hogy ne kelljen átadni, ha már egyszer definiálva, és meghatározva lett funkción kívül.

Vagy hogyan lehet gyorsan és fájdalommentesen átadni olyan adatokat, mint pl. kiválasztott tartomány, aktív munkalap, stb.?

Bocs, ha amatőr kérdések, de hétfőn kezdtem a VBA-t :) JavaScriptben használtam utoljára funkciókat (függvényeket), tehát van némi fogalmam a működésükről, de ez egy másik programnyelv.

Előre is köszi!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#47733) sztanozs válasza Dark Archon (#47732) üzenetére


sztanozs
veterán

igen, ha
1) átadod a funkciónak;
2) funkcióból is elérhető objektumban (pl. Application, Selection, Current*) vannak;
3) az értéket nem egy lokális, hanem egy globális változóba rakod.

Kb ugyanaz, mint a JS amúgy.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#47734) Fferi50 válasza Dark Archon (#47732) üzenetére


Fferi50
őstag

(#47735) Dark Archon válasza sztanozs (#47733) üzenetére


Dark Archon
addikt

3)-as megoldás bejött, vagyis Sub-on kívül Public-kal definiált változók. Köszi!

Fferi50: köszi, lehet egy udemy kurzus sem ártana, de majd meglátom.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#47736) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Hello!

Van egy jókora táblám, további feldolgozásra adatokat szed más táblákból. Iszonyat sok hivatkozás és cella, jelenleg 25000. Na most ezeket lenne jó egy HAHIBA függvénybe tenni. Amikor jött a kérés, első gondolatom az volt, hogy les****m magam, a második, hogy eret vágok. Van értelmes harmadik alternatíva? :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#47737) lappy válasza Dilikutya (#47736) üzenetére


lappy
őstag

minden képlet elé akarsz tenni egy hahiba függvényt?
akkor keresés és csere majd az = jelet lecseréled =hahiba
a függvény végére nincs ötletem így marad az 1 vagy a 2 :DD
esetleg még ez jó

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47738) Dilikutya válasza lappy (#47737) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ja igen, a végére is kellene. :D Az elejét még megoldom. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#47739) Delila_1 válasza Dilikutya (#47738) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Feltehetően pár oszlopban vannak ezek a képletek. A felsőt átírod, majd a cellán állva, a cella jobb alsó sarkán látható kis négyzeten duplaklikk, ami a teljes oszlopban felülírja az eredeti képletet.
Szívás a hivatkozást tartalmazó cellákban van. :(

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47740) Dilikutya válasza Delila_1 (#47739) üzenetére


Dilikutya
félisten

156 oszlop. :)
És csak nyers adatok, hivatkozások más fájlokban lévő cellákra. :)
A duplaklikk önmagában még menne. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#47741) ny.janos válasza Dilikutya (#47740) üzenetére


ny.janos
tag

Ha egybefüggő területet alkotnak a képletezett cellák (azaz nincs közöttük olyan, hogy 10 oszlop képleteket tartalmaz, majd 3 nem stb.), akkor a következőket tenném:

1. Alt + .-al átváltanám excelben a cellékat értékről képletre,
2. átmásolnám a képleteket wordbe,
3. csere funkcióval cserélném az alábbiakat,
a) ^t= csere ;"")^t=-re
b) ^p csere ;"")^p-re
c) = csere =HAHIBA(-re
4. wordből visszamásolnám az adatokat excelbe,
5. (a word idézőjel sajátossága miatt) bármely cellából kijelölve már excelben cserélném valamennyi cellában a ”„-t ""-re,
6. Alt+.

Remélem működik, és nem írtam el / hagytam ki semmit.

[ Szerkesztve ]

(#47742) Fferi50 válasza Dilikutya (#47740) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Egy kicsit körülményes, de szerintem megéri kipróbálni.
1. lépés: Kijelölöd az eredeti munkalapon az A1 cellát. Majd képletek - Névkezelő - új név. A név nálam jokeplet. A hivatkozás pedig:
=HAHIBA(HA(BAL(KÉPLETSZÖVEG(A1);5)="=HAHI";KÉPLETSZÖVEG(A1);"=HAHIBA(" & KÖZÉP(KÉPLETSZÖVEG(A1);2;HOSSZ(KÉPLETSZÖVEG(A1))) & ";"""")");"") Bezárod mentéssel a párbeszédpanelt. Ha visszanézed, akkor látni fogod, hogy a hivatkozásban szerepel a munkalap neve is.

2. lépés: beszúrsz egy új üres munkalapot.
Az A1 cella képlete:
=jokeplet
Itt kell egy ellenőrzést csinálni a következőképpen: Az A1 cellán maradva (de nem belelépve!)

Képletek - képletkiértékelő - aláhúzva látod a jokeplet szöveget -belelépés - ekkor kibontja a képletet - itt azt kell látnod, hogy az eredeti munkalap A1 cellájára hivatkozik. Ha nem ezt látod, bezárod a kiértékelőt. Átmész az eredeti munkalapra és a Névkezelőben a hivatkozásban ismételten az A1 cellát kell megadnod.
Ezután már az új munkalapon is az A1 cellát kell látnod a képletkiértékelőben.
Ez azért fontos, mert így a képleted húzható oldalra és lefelé is!
3. lépés: Végighúzod a képletet a szükséges területre.
4. lépés: A végighúzott képletet másolod, majd irányított beillesztés - értéket erre a területre - így megkapod a szükséges képletet!
5. lépés: Az így kapott képleteket az eredeti munkalapodra másolhatod - de nem az értékeket fogod megkapni, hanem a szöveges képletet látod. Innen már csak türelem és gyorsaság kérdése a valódi képletté alakítás:
SAJNOS minden cellán végig kell menned F2 - Enter lenyomásával, hogy érvényre jusson az új képlet.
Természetesen a próbád egy másolaton és 1 oszlopon hajtsd végre - nehogy károsodjanak az adatok (és a hangulatod).
Annyira azért nem bonyolult, mint a leírás mutatja, könnyebb lesz végrehajtani, de nagyon fontos a név pontos megadása. Erre azért van szükség, hogy ne kelljen a képletet mindig teljesen kiírni.
Üdv.

(#47743) ny.janos válasza ny.janos (#47741) üzenetére


ny.janos
tag

Ha az oszlopaidra nem igazak az általam feltételezettek, akkor az én megoldási javaslatom az alábbi:
1. A táblázatod munkalapját (neve az én példámban eredeti) másold le egy új munkalapra (neve az én példámban masolat).
2. Minden adat kijelölése után Ctrl+G, irányított, állandók-at pipálod csak be, majd delete gomb.
3. Alt+.
4. Teljes tartományt kijelölöd, Ctrl+H, az egyenlőségjeleket cseréled valami olyan karaktersorozatra (az én példámban ###, ami garantáltan nem fordul elő egyik képletedben sem.
5. Új munkalapon A1 cella képletének megadod a következőt (szintén kell a végére egy speciális karakersorozat, ami nem szerepel a képleteidben - én másikat használtam - &&&& -, mint előbb, de akár azonos is lehet): =HA(ÜRES(masolat!A1);eredeti!A1;"=HAHIBA("&HELYETTE(masolat!A1;"###";"=")&";&&&&)")
6. A teljes tartományt kijelölöd ezen a munkalapon és csere funkcióval cseréled az utóbbi karaktersorozatot - &&&& - két darab idézőjelre (így lesz a hiba esetén üres a cellád).
7. Kijelölöd a teljes tartományt, másolást követően beilleszted egy jegyzettömbbe, majd onnan kimásolva visszailleszted az eredeti munkalapodra.
8. A segéd munkalapokat törlöd.

[ Szerkesztve ]

(#47744) eszgé100


eszgé100
őstag

Week és Week commencing-et szeretném meghatározni.

First Monday of CY =DATE(YEAR(F4),1,8)-WEEKDAY(DATE(YEAR(F4),1,6))
1st of next month =EOMONTH(TODAY(),0)+1

Week értéke egyenlő minden 4. hétfővel, az év első hétfőjétől kezdve, ezesetben 04/01/2021=1, 01/02/2021=5, 01/03/2021=9, 29/03/2021=13

Week commencing, lenne a dátuma az előzőleg meghatározott 4. hétfőknek

Ideális esetben Week mindig páratlan szám lenne (1-5-9-13...), de =DATEDIF(B1,B2, "d")/7 nem alkalmas, nem beszélve a januárról, ahol az első hétfő általában később esik 01/01/yyyy-nál, ahol hibát okoz.

Van ötletetek mit használjak helyette?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#47745) lappy válasza eszgé100 (#47744) üzenetére


lappy
őstag

https://exceljet.net/formula/count-day-of-week-between-dates

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47746) eszgé100 válasza lappy (#47745) üzenetére


eszgé100
őstag

01/06/2021-nél szintén bukik a dolog, mert májusban 5 hétfő volt, de legalább a januári problémát megoldja.

Egy munkafüzetem, aminek az alkotója valamiért úgy gondolta, hogy 4 hetes periódusban legyen vezetve, viszont csak a sz.pás van vele mind az update-kor, mert nem lehet egyszerre letudni a többivel, amikkel 1-2-3-6-12 havonta kell csak foglalkozni, mind pedig az archiváláskor, mert minden dosszié ugyanígy havi-12 havi rendszerességre van kitalálva.

Szóval e bizonyos munkafüzet miatt muszáj tartani a 4. hétfőket. Ez csak a master, ennek van kb. 80 különböző verziója, de mindegyik ugyanígy működik.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#47747) Fferi50 válasza eszgé100 (#47746) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Nézetem szerint az alábbi módon lehetne megoldani a problémát:

A1 cellában van a január 1.
B1 cellában van meghatározva az év első hétfője, ezzel a képlettel:
=HA(HÉT.NAPJA(A1;2)>=5;A1+8-HÉT.NAPJA(A1+7;2);A1-HÉT.NAPJA(A1;2)+1)
Ezek után a megfelelő hétfő meghatározása szerintem már egyszerű, csak az első hétfőhöz hozzá kell adni a kívánt hét számát 7-tel szorozva.
Remélem ezzel tudtam segíteni.
Az ISOWEEKNUM függvény és a mai dátum csak illusztráció. Ha tudjuk hanyadik hétről van szó, akkor elég azzzal szorozni.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#47748) sztanozs válasza Dilikutya (#47738) üzenetére


sztanozs
veterán

Kijelölöd az oszlop össze sorát, átírsz egy függvényt hahibára és CTRL+ENTER-rel bemásolod az összes kijelölt cellába. Formázás is megmarad mindnhol, csak az értéket/függvényt másolja.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#47749) Dilikutya válasza sztanozs (#47748) üzenetére


Dilikutya
félisten

Köszi, de ahogy írtam lentebb, hivatkozások vannak a cellákban, nem függvények. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#47750) sztanozs válasza Dilikutya (#47749) üzenetére


sztanozs
veterán

Hivatkozás/függvény, ugyanaz...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.