Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48801) Fferi50 válasza lappy (#48800) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
A munkalap SelectionChange eseménye nem lenne jó erre?
Üdv.

(#48802) lappy válasza Fferi50 (#48801) üzenetére


lappy
őstag

szia
jó lehet, de annyira nem néztem még utána hogy lehetne ezt akár egy cella értékének változásával összekötni
ha esetleg tudsz vmi linket ahol utána olvashatok vagy példa van fent azt megköszönném

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48803) Fferi50 válasza lappy (#48802) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Pl.
Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
If Intersect(Target, Range("A1:B8")) Is Nothing Then
   Target.Value = "akarmi"
End If
End Sub
Ha a kiválasztott cella nem esik az A1 : B8 tartományba, beleírja a cellába a szöveget.
[Itt a helpje]
A target paraméter az a tartomány (egy vagy több cella), amely újonnan lett kiválasztva. A tartomány minden paraméterét vizsgálhatod az eseménykezelő makróban, sőt más cellák, tartományok, paraméterek függvényében alakíthatod a makró futását.
FONTOS: Ha cellák értékét változtatod vagy másik tartományt szeretnél Select v. Activate paranccsal elérni a makró közben, akkor az elején ki kell kapcsolnod az eseménykezelést az Application.EnableEvents=False sorral - a kilépés előtt pedig visszakapcsolni True paraméterrel.
Üdv.

(#48804) BigBadPlaYeR válasza Fire/SOUL/CD (#48799) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ez valóban egyszerűbb és megbízhatóbb! Köszönöm :C

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#48805) BigBadPlaYeR válasza lappy (#48800) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Mi a célja ennek a macro-nak? Mert ha csak annyi, hogy ne aludjon el a gép, akkor javaslom a Zhorn - Caffeine nevű programot.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#48806) lappy válasza BigBadPlaYeR (#48805) üzenetére


lappy
őstag

Igen hasonló az elképzelés, de olyan kellene ami be is ír vmit és mivel céges így korlátozott a telepítési lehetőség
Ráadásul még van egy program ami figyeli a tevékenységedet (nem minden számít aktív munkának) de ha az excelt használod az jó, ezért kellene ebben megoldani

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48807) Magnat válasza lappy (#48806) üzenetére


Magnat
veterán

Window Media Player ha meg van nyitva (nem kell, h fusson valamilyen lejátszás) sem engedi.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#48808) nyikszi válasza lappy (#48806) üzenetére


nyikszi
őstag

Miért nem lottózom? :D Annyira biztos voltam benne, hogy erre kell :D

A Pulover's Macro Creator program kell neked, van portable verziója is. Én egy játékban kattintás helyettesítőnek használom. Ugyan nem lett gyorsabb a kattintás, sőt, de viszont nincs is ínhüvelygyulladásom, mint egy játékostársamnak :)
Lényeg, hogy lehet benne mindenfélét csinálni, tutorialt is találsz hozzá, kifejezetten Excelhez valót is találsz. Most 2 perc alatt csináltam egy olyat, ami arrébb lépteti az Excelben a kurzort és az előre meghatározott szövegből ír be egy szöveget. Lehet véletlenszerűen is időt választani két parancs közti időtartamra.

Honlap: [link]

Letöltés (portable is): [link]

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#48809) lappy válasza nyikszi (#48808) üzenetére


lappy
őstag

Köszi megnézem

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48810) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Excel 2010-ben dolgozok és a következő logikai feladatban szeretnék segítséget kérni:
első oszlopban nevek vannak
második oszlopban tavalyi tanév
harmadik oszlopban idei tanév
második és harmadik oszlopban az szerepel, hogy befizette e az adott tanuló az osztálypénzt, legyen a szöveg, hogy "befizette" és "nem fizette be"
Hogy lehet a legegyszerűbben kiemelni azokat a diákokat, akik egyik évben sem fizették be?
Köszönöm!

(#48811) Fire/SOUL/CD válasza _stick_ (#48810) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Pl. feltételes formázással

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48812) Magnat válasza _stick_ (#48810) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Vagy ha nem akarsz a feltételes formázással trükközni, akkor a D2-ben azt mondod, hogy =HA(ÉS(A2="nem fizette be";B2="Nem fizette be");"!";""), aztán ezt lehúzod az aljáig és aki egyik évben sem fizetett, annál ott lesz a felkiáltójel a D oszlopban (amire természetesen szűrni is lehet).

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#48813) _stick_ válasza Magnat (#48812) üzenetére


_stick_
őstag

Köszönöm, mindkettőtöknek a megoldást! :R

(#48814) zoombiee


zoombiee
csendes tag

Sziasztok,

Az alábbi feladatot kellene megoldanom:
Van 2 munkalap, mindkét munkalapon az "A" oszlopot ("A2" és attól lefelé) kellene beraknom egy legördülő listába. Úgy tudom megoldani, hogy csinálok 3. munkalapot, ahová behivatkozom egymás után a két munkalap "A" oszlopát. Ezzel az a gond, hogy mindkét oszlop bővül, ha az első után kihagyok x sort, akkor egy idő után mindig el kell csúsztatnom a 2. munkalap hivatkozásait. Van erre ötletetek, hogy ne kelljen manuálisan arrébb raknom az adatokat, ha betelik az üresen hagyott sor?

Segítséget előre is köszönöm!

Üdv: Dani

(#48815) lappy válasza zoombiee (#48814) üzenetére


lappy
őstag

dinamikus legördülő listát nézd meg

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48816) zoombiee válasza lappy (#48815) üzenetére


zoombiee
csendes tag

Köszönöm, ez részben megoldás. (dinamikusan bővül a lista)
Viszont ettől még nem tudom összefűzni a két oszlopot.

(#48817) Fire/SOUL/CD válasza zoombiee (#48814) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Olyan legördülő lista kellene, amiben több oszlop van, szóval pl. ilyen?
Ha az adatoknak mindenképpen külön munkalapon kell lenniük, akkor kell hozzá makró, ha megoldható, hogy egy munkalapra kerüljenek az adatoszlopok/tartományok(mint a képen), akkor makró sem kell feltétlenül.

"Ezzel az a gond, hogy mindkét oszlop bővül, ha az első után kihagyok x sort, akkor egy idő után mindig el kell csúsztatnom a 2. munkalap hivatkozásait"
Ezt sajnos nem értem... Ha a 2 oszlopban/tartományban nem azonos számú kitöltött cella van, akkor a legördülő listának nincs értelme...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48818) Pakliman válasza zoombiee (#48814) üzenetére


Pakliman
tag

Szia!

Egy "lista összevonási" lehetőség:

Munka1 munkalap A oszlopban értékek
Munka2 munkalap A oszlopban értékek
Munka3 munkalap az "összesítő":
A1 -> =DARABTELI(Munka1!A:A;"<>")-1 Munka1-en az értékek száma
B1 -> =DARABTELI(Munka2!A:A;"<>")-1 Munka2-n az értékek száma
C2-től -> =HA(SOR()-1<=$A$1;Munka1!A2;HA((SOR()-1)-$A$1<=$B$1;INDIREKT("Munka2!" & CÍM((SOR()-$A$1);1;;1));""))

Az A1-ben és B1-ben lévő képletek beépíthetők a C2-be.

(#48819) zoombiee válasza Pakliman (#48818) üzenetére


zoombiee
csendes tag

Szia,

Indexes ilyesmi megoldáson gondolkodtam, de mire összeraktam volna, te kompletten meg is írtad helyettem.

Nagyon szépen köszönöm!

(#48820) wr6vhwxeq


wr6vhwxeq
kezdő

Sziasztok.

Vettem egy win10 termékkulcsot, csak az a baj, hogy ez home verzió és nem tartalmazza az excelt és a word-öt. Tud valaki egy módot arra, hogy beszerezzem őket fizetés nélkül? A termékkulcs már önmagában a fél havi fizetésem volt, az office pedig még drágább, szóval nem fogok költeni rá még egyszer. Ismerősöm nem árulta el, hogy nem lesz a home verzión egyik sem, aki csinálta a gépemet... :(

(#48821) Fferi50 válasza wr6vhwxeq (#48820) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Ezt itt szerintem hiába is kérdezed. Fordulj bizalommal az ismerősödhöz.
Üdv.

(#48822) Fire/SOUL/CD válasza wr6vhwxeq (#48820) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Windows sosem tartalmazott Office-t alapból, max. ha valami Windows-al előtelepített gépet vettél és adtak "ajándékba" pl. egy fél-egy éves Office 365 előfizut mellé...
Windows Home verziókon is megy az Office, szóval ismerősöd nem tudom miről beszél.

További kérdés esetén fordulj ezekhez a topikokhoz:
Windows 10 | Microsoft Office és Office 365

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48823) Magnat válasza wr6vhwxeq (#48820) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,
A Windows és az Office 2 külön termék, előbbiből van Home és Professional... De nem attól nincs rajta Excel és Word mert Home, hanem mert az egyik Windows, a másik meg Office. Gondolom a fizetés nélküli beszerzést legális keretek között értetted, mert egyébként záros határidőn belül moderálnák a posztodat :) Egyébként itt a HA!-n is találsz aprópénzért legális Office kulcsot.
Egyébként nem akarok a zsebedben turkálni, de elég drágán adhatta az ismerősöd azta kulcsot, ha bármilyen havi fizetés felét kérte érte.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#48824) jerry311 válasza wr6vhwxeq (#48820) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha van interneted, akkor van online Excel és Word ingyen. --> [link]
Persze kell hozzá regisztrálni, és csak online működik böngészőből.

(#48825) wr6vhwxeq válasza Magnat (#48823) üzenetére


wr6vhwxeq
kezdő

Online vettem a kulcsot. 35 ezer volt és az nekem fél havi. (Szabolcsi vagyok)
Hol találok olcsón itt legál kulcsot? Az érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#48826) wr6vhwxeq válasza jerry311 (#48824) üzenetére


wr6vhwxeq
kezdő

Az a baj, hogy egyáltalán nem kézreálló az excel és a cellák pontatlanok. Sokkal nehezebb gyorsan haladni vele. Gépen szinte csukott szemmel csináltam mindent. A word-öt nem néztem még online, de az biztos jobb és az nem lényeges olyan szinten.

(#48827) Magnat válasza wr6vhwxeq (#48825) üzenetére


Magnat
veterán

HA! Hirdetések: [link]

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#48828) dave0825


dave0825
őstag

Üdv.

Van olyanra (egyszerű) lehetőség, hogy adott cellák (szöveg) tartalmát random összevonja egy cellába?
A konkrét példa: adott 9 betű, mindegyik 1-1 cellában (A1="Á", B1="H", C1="T", D1="É", E1="K", F1="M", G1="Ó", H1="Z", I1="O"), ebből szeretnék az A oszlopba mondjuk lefelé haladva random "szavakat" alkotni. Milyen képlettel tudnám ezt megoldani? Természetesen 1 betű csak egyszer szerepelhet.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#48829) lappy válasza dave0825 (#48828) üzenetére


lappy
őstag

olvasást

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48830) dave0825 válasza lappy (#48829) üzenetére


dave0825
őstag

Köszi, szóval nem egyszerű. :D
Megnézem, aztán ha nem megy, kitalálom fejből (1 értelmes magyar szót kellene alkotnom belőlük :D).

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#48831) lappy válasza dave0825 (#48830) üzenetére


lappy
őstag

Ahhoz kellene egy adatbázis, de akkor már minek :C

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48832) jerry311 válasza wr6vhwxeq (#48826) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hogy mi?
Az A1 cella mindkét Excelben A1. Mi az hogy pontatlan egy cella?

(#48833) Delila_1 válasza dave0825 (#48828) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szia!

Szerintem ezt csak makróval lehet megoldani, de akkor sem biztos, hogy értelmes szót tudsz kihozni az A1:I1 tartományban megadott betűkből.
A3-tól kezdve lefelé íródnak be a "szavak".
A két makrót másold be egy modulba. A csillagokkal jelölt sorban írd át a 15-öt nagyobbra, ha több, vagy kevesebb szót akarsz kihozni.
A Veletlen makrót kell indítanod.

Sub Veletlen()
    Dim oszlop As Integer, sor As Integer
    
    Range("A3:A100") = ""
    Range("N2:V2").FormulaR1C1 = "=COUNTIF(R1C14:R1C22,R[-1]C)"
    
    For sor = 3 To 15 '******** a 15-öt írd át
        Random
        For oszlop = 14 To 22
            If Cells(2, oszlop) > 1 Then
                oszlop = 0: Random
            End If
        Next
        
        Range("N1:V1").Copy
        Range("N1").PasteSpecial xlPasteValues
        
        For oszlop = 14 To 22
            Range("A" & sor) = Range("A" & sor) & Cells(1, Cells(1, oszlop))
        Next
    Next
    Range("N1:V2") = ""
    Cells(1).Select
    Application.CutCopyMode = False
End Sub


Sub Random()
    Range("N1:V1") = "=RANDBETWEEN(1,9)"
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48834) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#48833) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Korán van még...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48835) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#48834) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mihez?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48836) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#48835) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mert válaszoltam Neked, aztán kimentem kimosni a szememből a csipát, a hideg víz hatására meg megvilágosodtam, hogy hülyeséget írtam, így megváltoztattam a hozzászólást "Korán van még..." jeligére. :DDD

Akkor még1x:

A feladat kivitelezéséhez a kombinatorika, azon belül az ún. ismétlés nélküli variáció lekódolása szükséges. Ezt még meg lehet írni makróban, de mivel közben az is befigyelt, hogy "értelmes magyar szó" is kitétel, ezért már értelmetlen az egész. Ahhoz pluszban kellene -ahogy lappy is írta- egy adatbázis, ami max. 9 betűs magyar szavakat tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48837) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#48836) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az a nagy kérdés, hogy hány magyar 9 betűs szó van, és az honnan tölthető le. :))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48838) dave0825


dave0825
őstag

Köszi mindenkinek, hogy foglalkoztok vele, de a 2. pohár whiskey-kólám 1. kortya után megvilágosodtam, és beugrott egy szó, rákerestem, létezik, szóval az lesz a megfejtés (kis játék volt egy oldalon). :DDD
Amúgy közben kiszámoltam, hogy hány variáció lett volna (362.880), és azt mind végigolvasni, hogy melyik értelmes szó (ezt én terveztem megtalálni, csak a variációkat akartam volna kiíratni az excel-lel), nem kis idő lett volna, plusz bele sem férne egy oszlopba. :D Úgyhogy tárgytalan, de köszönöm a fáradozásotok. :R

Szerk.: bocs, közben látom, Fire/SOUL/CD is leírta a variációk számát. :)

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#48839) lappy válasza dave0825 (#48838) üzenetére


lappy
őstag

és mi lett az értelmes szó?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48840) Fire/SOUL/CD válasza lappy (#48839) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Van egy-kettő :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48841) dave0825 válasza Fire/SOUL/CD (#48840) üzenetére


dave0825
őstag

Neeem, 9 betűs a megoldás, mindegyik betűt fel kell használni. :) Ezt az oldalt én is megtaláltam, de nem ismerte azt a szót, ami a megoldás lett. Akit érdekel, üzenetben elküldöm, de ide nem akarom kiírni a játék vége előtt. :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#48842) bali114


bali114
csendes tag

Sziasztok!

Esetleg van valakinek tapasztalata egyszerűen lapokon ugyan azon helyen lévő (Pl. B2-es cellában van minden lapon), szövegek listázására egy lapon?
Illetve adott lapokra mutató hiperlinkekekre? A Névkezelőben kell megoldani legegyszerűbben?
(Office 2016..)

Előre is köszönöm,ha valaki tud segíteni. :)

Üdv.

(#48843) lappy válasza bali114 (#48842) üzenetére


lappy
őstag

Van vmi szabályosság a munkalapok nevében?

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48844) lappy válasza bali114 (#48842) üzenetére


lappy
őstag

Sub ListSheets()

Dim ws As Worksheet
Dim x As Integer

x = 1

For Each ws In Worksheets
If ws.Name <> "List" Then
Sheets("List").Cells(x - 1, 1) = ws.Name
Sheets("List").Cells(x - 1, 2) = ws.Range("a1").Value
End If
x = x + 1

Next ws

End Sub

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48845) Delila_1 válasza lappy (#48844) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Első esetben az x-1-edik sor nulla, hibára fut.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48846) kormo1


kormo1
csendes újonc

Sziasztok,

Az alábbi PIVOT-os problémám lenne.

Van egy táblázat az alábbi oszlopsorrendben: Dátum (nap) ; Hónap ; Ár ; Termék1 ; Termék2; Termék3

Ezeket Pivot táblázatba rakom és kalkulációs mezőben összeszorzom az árat az egyes termékekkel. Az eredmény jó naponként, de ha hónaponként akarom megjeleníteni rosszul összegzi (az árat összeadja és összeszorozza a termékek összegével, vagyis nem naponként összegzi a szorzást). Ezt meg lehet oldani Pivotban? Az alsó képen látható, hogy amit megkapni szeretnék, de a sárga hátterű celláknak kellene, hogy kijöjjön. :)

köszi a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

(#48847) lappy válasza kormo1 (#48846) üzenetére


lappy
őstag

Csoportositas hónapok szerint

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48848) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Egy sima ÁTLAG függvény hogy hozhat nullát, ha csak simán egérrel kattintgatva a paraméterben hivatkozott cellákat, van értelmes értéke? Mellette másik oszlopban az ugyanolyan függvény meg nem nulla.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#48849) lappy válasza Dilikutya (#48848) üzenetére


lappy
őstag

nem értem egy példát mutass

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48850) Salex1


Salex1
senior tag

Adott egy excel, aminek az egyik oszlopában ilyen cellák vannak:
['0,0','20,0','40,0','60,0','80,0','100,0']
Ezt szeretném szétszedni, hogy minden érték külön sorba kerüljön:
0,0
20,0
40,0
...
Viszont a sor többi értéknek minden új sorban meg kellene jelennie. Tudtok segíteni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.