Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47751) eszgé100 válasza Fferi50 (#47747) üzenetére


eszgé100
őstag

köszönöm, eddig jutottam a dologgal:


A következő 4. hétfőt egy egyszerű makróval számoltam ki:

Sub weekcomupdate()
    Dim start As Date
    Dim weekcom As Date
    Dim today As Date
        start = Range("C2").Value
        today = Range("D2").Value
        weekcom = start + 28
    Do While weekcom < today
        weekcom = weekcom + 28
    Loop
    Range("E2").Value = weekcom
End Sub

A hét számát pedig isoweeknum-mal. Meg lehetne oldani, hogy a makró tartalmát formulává tudjam konvertálni és beilleszteni az E2-es cellába?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#47752) Fferi50 válasza eszgé100 (#47751) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Több lehetőség is van. A képen látható elrendezés esetén E2 képlete:
=MAX(ROUNDUP(ISOWEEKNUM(D2)/4,0)*4,ISOWEEKNUM(D2))*7+C2
Másik ötletem:
Az év elején (vagy akár most) felrakod egy segéd táblázatba a negyedik hétfőket:
Ne kavarjunk bele, legyen I2=C2, majd I3 képlete =I2+28
Lehúzod, ameddig szükséges, majd az így létrejött képletes részt átalakítod értékké (másolás, irányított beillesztés értéket) - csak a biztonság kedvéért, nehogy megváltozzon valami miatt. Akár el is nevezheted a táblázatot.
Ezután az E2 képlete:
=IFERROR(VLOOKUP(D2,$I$1:$I$29,1,0),INDEX($I$1:$I$29,MATCH(D2,$I$1:$I$29,1)+1))
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#47753) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék kettő szöveget beilleszteni egy cellába. A probléma az, hogy az egyik szövegnek félkövérnek kellene lennie.
A következő megoldással illesztek be jelenleg:
ameret = Range("G" & talalatsorszama) & " " & Range("I" & talalatsorszama) ' String az ameret
wDoc.Tables(1).Cell(aktivsorszam, 2).Range.Text = ameret

Milyen módszerrel lehetne ezt megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#47754) Delila_1 válasza ReSeTer (#47753) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézz szét itt.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47755) Fire/SOUL/CD válasza eszgé100 (#47751) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

C3
=HA(HÉT.NAPJA(B3)=2;B3;B3+(7-HÉT.NAPJA(B3;2)+1))
=IF(WEEKDAY(B3)=2,B3,B3+(7-WEEKDAY(B3,2)+1))

D3
=C3+28

E3
=ISO.HÉT.SZÁMA(HA(HÉT.NAPJA(B3)=2;B3+28;(B3+(7-HÉT.NAPJA(B3;2)+1))+28))
=ISOWEEKNUM(IF(WEEKDAY(B3)=2,B3+28,(B3+(7-WEEKDAY(B3,2)+1))+28))

Már, ha jól értettem a feladatot (ha nem, akkor is így marad) :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47756) eszgé100 válasza Fferi50 (#47752) üzenetére


eszgé100
őstag

köszönöm szépen, az első megoldás a befutó egyelőre, viszont még gondolkozok fire/SOUL/CD formuláin is.

fire/SOUL/CD: köszönöm neked is, adtál egy extra ötletet, a "nem hétfő van éppen" kiegészítéssel. A feladat, hogy egy, a korábbi hsz-emben található munkalap variációi minden 4. hétfő reggelre ki legyenek nyomtatva, a megfelelő dátumokkal és hét számozással. Ez a valóságban leggyakrabban úgy néz ki, hogy valamelyik korábbi hét folyamán ki vannak nyomtatva (ez általában a közvetlen korábbi hét, de lehet, hogy 2 vagy akár 3 héttel korábbi is) és aztán a péntek éjjeles mikor teljesen kitöltötte az összes mezőt az aktuális lapon, bekészít egy új lapot hogy a hétfő reggeles már tudja használni, a régit pedig archiválja. A nem hétfő van éppen kifejezés akkor jönne jól, ha valami oknál fogva csak hétfő kora reggel lennének kinyomtatva, és az már a nagyon sürgős pillanat, mert addigra már mindenkinek kell egy friss.

Tehát a cella értéke, amit keresek, ha pl 01/01/2022-től indulok, akkor az év első hétfője, majd az azt követő minden 4. hétfő. Ha a dátum már túlment rajta, akkor a cella frissüljön a következő 4. hétfő dátumára.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#47757) eszgé100 válasza eszgé100 (#47756) üzenetére


eszgé100
őstag

Peldaul, ezt a munkafuzetet majd csak december 6-a elott kell ujra megnyitni es kinyomtatni, tehat egeszen addig nekem dec 6 legyen a cellaban, viszont ha mar 7-en nyitom csak meg legkozelebb, akkor mar jovo ev januar 3-ra lesz szuksegem

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#47758) Imy


Imy
veterán

A fenti képen a függőleges tengely osztása jó, ott lineárisan skálázta be az excel.
A vízszintes tengelyt hogyan lehet beállítani, hogy ott is lineáris legyen? Azt mondom hogy ott 0-50-ig számozza, és az adatokat az szerint rajzolja be. :R

(#47759) Fferi50 válasza Imy (#47758) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Kiválasztod a vízszintes tengelyt - jobb egérgomb - tengely formázása.
Beállítod a neked megfelelő léptéket, stb.
Üdv.

(#47760) Imy válasza Fferi50 (#47759) üzenetére


Imy
veterán

Az a probléma, hogy nem találtam semmit, hogyan lehetne az intervallumot 1-50 közé tenni, és oda rakná a jelölőket, ahol a mért érték van.

(#47761) Fferi50 válasza Imy (#47760) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Kijelölöd a vízszintes tengelyt - jobb egérgomb - tengely formázása

Majd beállítod a megfelelő léptéket:

A maximumhoz beírod 50.
A fő léptékhez pedig azt, amit látni szeretnél.

Üdv.

(#47762) Imy válasza Fferi50 (#47761) üzenetére


Imy
veterán

Azért nem találtam, mert nálam nincs. De nem értem miért?

(#47763) Fferi50 válasza Imy (#47762) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Azért, mert nem vonal típusú a diagramod szerintem, hanem valami más.
Vonalnál és pontnál biztosan műxik. Pl. oszlopdiagramnál nem.
Excel verziód? Diagram típusod?
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#47764) Fire/SOUL/CD válasza Imy (#47762) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Diagram beszúrása előtt, csak 1 adathalmazt jelölj ki, így egyből láthatóvá válil mindkét tengely beállításainál a határ és Egység is. Ezt követően meg külön add meg az X tengely adatait. (X tengelyen jobb egér/Adatok kijelölése.)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47765) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Köszönöm az eddigi válaszokat.
Egyszerűnek tűnő problémánál akadtam el.

Van egy word dokumentumom, benne egy táblázattal, amit excelből makróval töltöttem ki.
Szeretnék a lap végére egy oldaltörést tenni, hogy majd utána a következő lapra beillesszem az első oldal teljes tartalmát.

Eddigi próbálkozásaim mindig a lap elejére raktak egy oldaltörést. :(

(#47766) lappy válasza ReSeTer (#47765) üzenetére


lappy
őstag

wordben:
minden látszik - oldaltörés és láthatod hogy hova teszi az oldaltörést (melyik oldalra)
ha nem jó akkor a sorok törlésével lehet játszani

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47767) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Van egy táblázat, amiről egy másik oldalon két Kimutatás készül. A táblázat A oszlopában dátumok vannak, amik így néznek ki: 12.jan. Az I oszlopban van egy név, és az utána levő 7 oszlopban vannak órában megadott adatok. Aztán jön a másik név, és még 7 oszlop adat.

A kimutatásnál az A oszlop alapján szedi dátumok szerint, és rá van nyomva egy Hónapok és Napok csoportosítás. Így lehet +- bezárni havonta.
A-tól K oszlopig az egyik, és M-től W-ig.
dátum, 7 oszlop érték, 3 oszlop összesítő, aztán M oszloptól megint ugyanilyen.

Ehhez kellene nekem egy olyan, hogy megoldható-e valahogy, hogy a két kimutatásban, ami egymás mellett van ugye, feltételesen formázza, színezze be azokat a sorokat, ami olyan dátummal kezdődnek, ami szombati és vasárnapi nap.

Szóval pl. első kimutatásban kibontom a jan-t a pluszjelnél, ott vannak a sorok, hogy 07.jan, 08.jan, 13.jan, stb.
és ha pl. 08.jan egy vasárnapi nap volt, akkor színezze be azt a sort A oszloptól K oszlopig.
A másiknál M oszlop-tól W-ig ugyanígy.

[ Szerkesztve ]

(#47768) lappy válasza [CS]Blade2 (#47767) üzenetére


lappy
őstag

ha függvénybe berakod a hét najpa függvényt ( a típus 2 legyen mert ekkor a vasárnap 7 számot kap, de maradhat alapon is csak akkor 1 lesz)
ennek vizsgálata és az érvényesség két tartományát ; elválasztva meg tudod adni

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47769) VGYke válasza Delila_1 (#33224) üzenetére


VGYke
addikt

Csak szólok, hogy az Összefoglalóban (Delila_1 bejegyzésében) linkelt pdf nem elérhető. Legalább is nekem nem sikerült.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#47770) [CS]Blade2 válasza lappy (#47768) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Hova kellene ezt? Feltételes formázás, új szabály, és ott az utolsó, hogy képlettel? Nem tudom a képletet sem, hogy hogy tudnám megadni.

(#47771) ReSeTer válasza lappy (#47766) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Bocsánat, valószínűleg oda kellett volna írnom, hogy vba kódban szeretném ezt megoldani.
Valahogy azt nem tudom megértetni a géppel, hogy az adott oldal legaljára menjen, és oda illessze be. Mindig a tetejére rakja, mert ott a kurzor.

(#47772) lappy válasza [CS]Blade2 (#47770) üzenetére


lappy
őstag

=HA($O9>=6;IGAZ;"")
valahogy igy néz ki

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47773) lappy válasza ReSeTer (#47771) üzenetére


lappy
őstag

nem igazán értem mit is szeretnél, de ez talán

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47774) Dark Archon válasza ReSeTer (#47771) üzenetére


Dark Archon
addikt

EZ talán segít.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#47775) [CS]Blade2 válasza lappy (#47772) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nem akar összejönni. Így néz ki a két kimutatás:

1. Kijelölöm az A oszloptól a K-ig. (Érvényesség: =$A:$K)
2. Feltételes formázás
3. Új szabály
4. Formázandó cellák kijelölése képlettel
5. Meg kellene adni a képletet, hogy mikor legyen igaz, vagyis mikor színezzen

Nekem az kellene a képletbe, hogy: a sor elején az A oszlop cellája hétvégi nap.

(#47776) lappy válasza [CS]Blade2 (#47775) üzenetére


lappy
őstag

Az L oszlopba beírod az alábbi képletet
=HÉT.NAPJA(A5;2)
majd feltételes formázásban a képletes megadásnál
=HA($L5>=6;IGAZ;"") mehet a szinezés
az érvényesség pedig:
=$A$5:$K$5;$M$5:$S$5
és ezt kell formátummásolóval átadni

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47777) Imy válasza Fferi50 (#47763) üzenetére


Imy
veterán

Köszönöm szépen, így sikerült, a diagram szívatott le valószínűleg.

(#47778) moma


moma
őstag

Sziasztok.
Szerintetek ezt meg lehet valahogy csinálni?
Másolni cellákat excelben és úgy copyni be txt filbe, hogy az oszlopok ilyenekkel legyenek elválasztva: |

|alma1|körte1|répa1|
|alma2|körte2|répa2|
|alma3|körte3|répa3|

Esetleg valami makro ami így teszi vágolapra?

we all deserve a bit of luck.

(#47779) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok!
Következő a feladat:
Egyik oszlopban növekvő sorrendben DÁTUMOK szerepelnek.
A másik oszlopba egy olyan dátum sort kellene előállítani az előzőkből, hogy:
* Minden hónap 01-el kezdődjön (függetlenül attól hogy van e DÁTUMOK-ban érték)
* Minden hónap a hó vége dátummal végződjön (függetlenül attól hogy van e DÁTUMOK-ban érték)
* A fenti két dátum között jelenjenek meg a DÁTUMOK értékei

Készítettem erre egy megoldást, ami innen letölthető.
(1 munkalapon a „szájbarágós” megoldás, 2 munkalapon már összevontam a képleteket)

Nem vagyok abban biztos hogy a legegyszerűbb az elgondolásom, így várom a javaslatokat, makrók alkalmazása nélkül.

Megoldásom kibírja azt, hogy ha 1. sor alá beszúrunk egy sort, de nem bírja ki, ha az 1 sor „fölé” szúrunk be egy sort….. megmondom őszintén, ennek megoldására már nem volt erőm.

Szóval van egyszerűbb megoldásotok a feladatra?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#47780) moma


moma
őstag

Még egy kérdés ettől most kivagyok :DDD Hogy tudok bepastelni egy számot ahol 6nál több tizedes van, hogy megtartsa az összeset? Kipróbáltam kézze sem enged berni hatnál többet. És nagyon nehéz ezt meggooglözni, mert mindenféle mást ad.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#47781) Fire/SOUL/CD válasza moma (#47778) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Makróban természetesen kivitelezhető a dolog, csak nem biztos, hogy van értelme, mivel a Notepad++ segítségével ez a feladat max. 1 perc (ha a Notepad++ makrórögzítőjét is használod, akkor meg 1 sec azt követően...)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47782) lappy válasza VGYke (#47779) üzenetére


lappy
őstag

Ezt a dátumok értékeit nem értem ez mi is lenne?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47783) Fferi50 válasza moma (#47780) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Jobb egérgomb - cellaformázás - szám -- itt beállíthatod a tizedesjegyek számát.
Vedd figyelembe, hogy az Excel max 15 értékes számjegyet tud megjeleníteni és azzal tud számolni. Ez nem egy tudományos célú szoftver.
Üdv.

(#47784) moma válasza Fire/SOUL/CD (#47781) üzenetére


moma
őstag

A Notepad++ irány is jó lenne! leírod esetleg nekem egy offban?(vagy privátban, de lehet másokat is érdekelhet itt) Ha a makrót is akkor már szuper hálás lennék, vagy ha sok, akkor azért is ha valami irányt mutatsz.

Fferi50: akkor ez a gond. mert az egész szám több mint 15. És ez nem csak a megjelenítésre vonatkozik, hanem ténylegesen a cella tartalma nem lehet több, mint 15 számjegy sehogy sem?

we all deserve a bit of luck.

(#47785) Fferi50 válasza moma (#47784) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Gyakorlatilag befér több számjegy is, de a 15-ik után mind 0 lesz. Ebben az esetben a cella formátum tudományosra vált, de visszaválthatod, ha megnöveled a cellaszélességet és a szám formátumot állítasz be.
Üdv.

(#47786) VGYke válasza lappy (#47782) üzenetére


VGYke
addikt

Van egy Dátum oszlop. Ebből kell előállítani egy olyan másik oszlopot, ahol szerepel a hónap kezdete, hónap vége, meg a hónap szerinti dátumok értékei. nem is értheted, ha nem nyitod meg ezt!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#47787) VGYke válasza VGYke (#47786) üzenetére


VGYke
addikt

Bocsánat, most látom lemaradt a kérdésem: az adott feladatra tud valaki egyszerűbb megoldást?
1-munkalapon a "szájbarágós" képletekkel, 2-munkalapon az egymásba másolt képletekkel mutatom be a saját megoldásomat, ami túl bonyolultnak tűnik számomra.
Van egyszerűbb megoldásod?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#47788) lappy válasza VGYke (#47787) üzenetére


lappy
őstag

Igen néztem a sorszámot de miért indul 2 vel mikor nincs attól kisebb dátum. És a másik dolog hogy nem is jó a számozás 28 után 31 jön, miért
Ezeket nem értem így nehéz segíteni

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47789) Fire/SOUL/CD válasza moma (#47784) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Notepadd++ letöltjük (van Portable változata, Én is azt használtam)
2. Excel és Notepadd++ elindítjuk, Excelben terület kijelöljük és CTRL+C, Notepad++ ba átmegyünk és CTRL+V
3. Elindítjuk a makrórögzítést
4. Duplaklikk az egy szóközön (így kijelöli az összeset a szavak közt), majd CTRL+H
5. Lecseréljük a szóköz csoportokat | karakterre
6. Minden sor elejére beszúrjuk a | karaktert
7. Minden sor végére is beszúrjuk a | karaktert
8. Megállítjuk a makrórögzítést és elmentjük későbbre (valami beszédes néven ill. bill. kombót rendelünk hozzá), hogy legközelebb már egy kattintással végigjátssza a 4.-7. pontokat automatikusan. (értelem szerűen már csak a Excel-ből copy-paste-l kell csak az adatokat átvinni és a makrórögzítést sem kell indítani)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47790) Delila_1 válasza VGYke (#47787) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Első nap: =HÓNAP.UTOLSÓ.NAP(A1;-1)+1
Utolsó nap: =HÓNAP.UTOLSÓ.NAP(A1;0)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47791) lenkei83


lenkei83
tag

Sziasztok!

Elakadtam tömbképlet témában, segítsetek kérlek.
"A" fül egy alapadatok tábla, minden eleme kézi bevitel. "B!A1" értéke alapján szeretnék szűrni úgy, hogy a cellában kiválaszott értékhez tartozó, "A" munkalapon lévő oszlop alapján szűrje a "A" munkalap "A" oszlopát.
Hol.van és index kombinációval megy a dolog, de most SZŰRŐ-vel szeretném megoldani, viszont nem jövök rá, hogy a "B!A1"-ben kiválasztott érték alapján az oszlop eltolást hogyan tudom berakni a SZŰRŐ képletbe.

Tábla itt: [link]

Köszi
P.

[ Szerkesztve ]

(#47792) lappy válasza lenkei83 (#47791) üzenetére


lappy
őstag

bár egy excel verzió sokat segít, de talán ezt keresed

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47793) ReSeTer válasza Dark Archon (#47774) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Köszönöm, ezt kerestem.

(#47794) lenkei83 válasza lappy (#47792) üzenetére


lenkei83
tag

Miben segít az excel verzió? Ezek a képletek csak az O365-ben és 2021-ben vannak...
Nem ezt keresem. Ezek csak az alap funkciói a FILTER-nek, ha megnézted a táblát, alapból 2 képlet van benne, és egy harmadikkal (OFFSET) szeretném kombinálni.

(#47795) lappy válasza lenkei83 (#47794) üzenetére


lappy
őstag

miben segít? abban hogy az újabb verziókban van már egyszerűbb képlet , amíg a régiekben sok képlet kombinálásával lehet megoldani

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47796) lenkei83 válasza lappy (#47795) üzenetére


lenkei83
tag

Közben megoldottam.

(#47797) [CS]Blade2 válasza lappy (#47776) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ha oda rakom, akkor össze-vissza elmegy ahogy ki-be vannak csukogatva a hónapok. Az adat oldalra segédként megcsinálva csináltam a HÉT.NAPJA-t ami a nap. oszlop a kimutatásban:

Így beszínezi a 6-os és 7-es értékű cellákat, de, ha az első sort megadom az érvényességhez, akkor ezt a hibát dobja.

Ja, és annyit kellett gányolnom, hogy a nap. oszlop az minimumra vagy maximumra van állítva, mert azon a lapon, amin beviszik az adatot, ott sok dátumból 2 vagy több sor is van, de ez lenne a legkevesebb, ha így színezné azokat a 6-ost és 7-est tartalmazó sorokat A-tól L-ig.

(#47798) Delila_1 válasza [CS]Blade2 (#47797) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A feltételes formázás tartománya A4:C...
Az I2:I15 tartomány neve Ünnepek, ide vittem be az év ünnepnapjait.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47799) [CS]Blade2 válasza Delila_1 (#47798) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Na ez már majdnem jó lenne, de valami még mindig sz*r. Rányomom, úgy néz ki, mint neked, majd amint becsukok vagy kinyitok egy hónapot, utána már csak az A oszlopnál színezi.
Egy olyan verzión próbáltam, amin nincs ott a "nap." oszlop.
Ezeket adtam meg:
=VAGY(HÉT.NAPJA($A4;2)>5;)
=A4: K80
és kinyitok egy jan-t, és átírja magától:
=$A$4:$A$80
Újra megpróbáltam, 2.-ra erre írta át:
=$A$66:$K$80;$A$4:$A$65

(#47800) Delila_1 válasza [CS]Blade2 (#47799) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Írd vissza az eredeti tartományt a feltételes formázásnál, utána jó lesz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.