Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47601) Delila_1 válasza Mr. Y (#47597) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Látom, régi verzióval (xls kiterjesztés) dolgozol.
Nálam a két füzet régi.xls, ill. új.xls névre hallgat, mindegyikben az első munkalapon vannak az adatok, és mindkettőben az első sor a fejléc.

A makró:
Sub Frissites()
    Dim sorRegi As Long, sorUj As Long, usor As Long, ide
    
    usor = Workbooks("új.xls").Sheets(1).Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row
    For sorUj = 2 To usor
        On Error Resume Next
        ide = Application.Match(Workbooks("új.xls").Sheets(1).Cells(sorUj, 1), Workbooks("régi.xls").Sheets(1).Columns(1), 0)
        If VarType(ide) = vbError Then _
            ide = Application.WorksheetFunction.CountA(Workbooks("régi.xls").Sheets(1).Columns(1)) + 1
            
        Workbooks("új.xls").Sheets(1).Rows(sorUj).Copy Workbooks("régi.xls").Sheets(1).Range("A" & ide)
    Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47602) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm mindenkinek, megnézem így.
Ami pedig a régi kiterjesztést illeti, XLSX-et használok, csak megszokás.

But who is watching the guardians?

(#47603) Delila_1 válasza Mr. Y (#47602) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha a makróst választod, akkor makróbarátként kell mentened a fájlt. Mindegy, hogy melyikbe teszed, de mindkettő legyen megnyitva indításkor.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47604) Mr. Y válasza Delila_1 (#47603) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm az információt

But who is watching the guardians?

(#47605) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Újabb gondolathoz kérnék szakértői segítséget.
A két fájl még mindig ugyan az. Csak ezúttal a gondolat más.
Van az alap xlsx, benne sorok és oszkopok, kitöltve. És van egy másik is, ami eltérést mutat. Az, ami eltérést mutat, mindig kevesebb adatot tartalmaz, tehát a (nevezzük így) fő fájlból vannak benne elemek, módosítva.

A cél az lenne, hogy rámásolom a mellék fájlt a fő fájlra. Mindazon sorok, melyek megegyeznek a két fájlban, a hátterük zöldre vált. Ami viszont nem egyezik meg, az nem csinál semmit, nem írja felül és nem is jelenik meg újként.

Erre így van megoldás?

Köszönöm előre is, mint ahogyan a türelmeteket is!

But who is watching the guardians?

(#47606) lappy válasza Mr. Y (#47605) üzenetére


lappy
őstag

feltételes formázással

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47607) Fferi50 válasza Mr. Y (#47605) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Kérdés kérdést szül.
"Mindazon sorok, melyek megegyeznek a két fájlban, a hátterük zöldre vált."
Itt gondolom az azonosító egyezőségére gondolsz és a fő fájlban felülíródik az adat. Ezt kellene a fő fájlban zölddel jelölni.
Ha nem talál az aktualizáláshoz egyező azonosítót, akkor marad a fő fájl adata.
Ebben az esetben én egy munkafüzetbe tenném a két munkalapot. A fő munkalapon egy segédoszlopban FKERES függvénnyel megkeresném a mellék fájlban az azonosítót.
Ezután feltételes formázással színezném azokat a sorokat, ahol nem hiba az eredmény.
A következő aktualizálás előtt (mert gondolom lesz ilyen is), a segédoszlop értékét - a hibák kivételéve - átmásolnám a régi oszlopba. Ezután az új értékek kerülnének az aktualizálásról másolt munkalapra.
Üdv.

(#47608) Mr. Y válasza Fferi50 (#47607) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Nem, ebben az esetben nem az azonosítók, hanem a komplett sor.
Ez egy másik, részben független projekt a reggeli kérdéstől.

Viszont gondolkodom azon, amit írtál. Sajnos nem nagyon vagyok otthon az excel világában, ezért fel kell dolgozni fejben is ezeket :)

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#47609) Delila_1 válasza Mr. Y (#47605) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A régi alá másolod az újat. Mindegyikben az A oszlopban vannak az azonosítók.
Kijelölöd az A oszlop sorait, majd a feltételes formázásnál a Csak az egyedi vagy ismétlődések formázása opciót választod, a Formázás minden-nél pedig az ismétlődőt jelölöd be.

Szerk.: míg írtam, megjött a válaszod, hogy nem lehet bennük egyező azonosító.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47610) Delila_1 válasza Mr. Y (#47608) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Felveszel egy segédoszlopot, ahol összefűzöd a előtte lévő oszlopok adatait.
=A2 & " " & B2 & " " & C2
Nálam 3 oszlop van, a negyedikbe kerül a képlet.
Kijelölöd az első három oszlopot, majd a felt. formázáshoz egyedi képletet viszel be.
=DARABTELI($D$2:$D$35;$D2)>1
Persze nem 35-ig lesznek a sorok.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47611) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Hogyan lehetne azt megoldani legkönnyebben, hogy macroval, keresni akarok egy oszlopban egy szöveget, és ha megegyezik, akkor ki kellene nyerni a találatot tartalmazó sor számát, hogy aztán azt feltudjam használni változóként?

Tehát: Kellene annak a sornak a száma, amely tartalmazza a keresett szöveget.

Köszönöm!

(#47612) Delila_1 válasza ReSeTer (#47611) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Sub Talalat()
    Dim talal
    On Error Resume Next
    talal = Application.Match(Range("G1"), Columns(1), 0)
    If VarType(talal) = vbError Then
        MsgBox "Nem található a G1 cella értéke az A oszlopban", vbInformation, "Hiányzó szöveg"
    Else
        MsgBox "G1 cella tartalmának sorszáma az A oszlopban: " & talal, vbInformation, "Sorszám"
    End If
    On Error GoTo 0
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47613) lappy válasza ReSeTer (#47611) üzenetére


lappy
őstag

ilyenre gondolsz?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47614) Mr. Y válasza Delila_1 (#47610) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm, megnézem

But who is watching the guardians?

(#47615) ReSeTer válasza Delila_1 (#47612) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Ebből hol tudom felhasználni máshol majd a sor számát? Lehet vak vagyok, de én most ezt nem látom.

(#47616) Delila_1 válasza ReSeTer (#47615) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A talal változóban van. Ha nincs találat, akkor hibára fut.
Az Igaz ágba betehetsz egy exit sub-ot, hogy ne akadjon ki a makró. Az Else ágban az üzenet helyett felhasználhatod a változó értékét.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47617) ReSeTer válasza Delila_1 (#47616) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Ok köszönöm. Lefuttattam, ahogy fentebb írtad, viszont az üzenetben nem szerepel a sorszáma, a kettőspont után nincs semmi, pedig van találat. Olyan mintha a talal változó üres lenne.

[ Szerkesztve ]

(#47618) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Ok, közben valahogy megoldottam, viszont a következő probléma:

Van egy változóm: sorszam = mondjuk 1

Szeretném ha a "masikvaltozo" értéke a "sorszam és 1 oszlop" értéke lenne
Tehát a lenti példában az A1-es cella (mert ugye a "sorszam" értéke 1, tehát első sor) tartalmát szeretném hozzárendelni a "masikvaltozo"-hoz.

Dim masikvaltozo

masikvaltozo= Cells(sorszam, 1).Value

Mit rontok el?

[ Szerkesztve ]

(#47619) Delila_1 válasza ReSeTer (#47617) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Betettem két soremelést az Else ágba, hogy feltünőbb legyen a sorszám.

Sub Talalat()
    Dim talal
    On Error Resume Next
    Columns(2).ClearContents 'A későbbi beírás miatt törlöm a B oszlop adatait
    talal = Application.Match(Range("G1"), Columns(1), 0)
    If VarType(talal) = vbError Then
        MsgBox "Nem található a G1 cella értéke az A oszlopban", vbInformation, "Hiányzó szöveg"
        On Error GoTo 0
    Else
        MsgBox "G1 cella tartalmának sorszáma az A oszlopban: " & vbLf & vbLf & talal, vbInformation, "Sorszám"
        
        'Itt felhasználjuk a talal változó értékét
      Range("B" & talal) = "Ebben a sorban van a G1 cella értéke"
    End If
End Sub

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47620) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Van egy elég összetett excel táblám, sok makróval. A minap elkezdte azt játszani, hogy a makró dátumvezérlője "beakadt", és nem fut le - így kb. az egész használhatatlan. A hiba Office 2019 és 365 alatt is fennáll. Van ötletetek, hogyan lehetne korrigálni?

Köszönöm szépen!

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#47621) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Ha belról szeretnék kivágni egy szövegrészletből úgy hogy egy adott karakterig pl emailből a @ ig akkor arra van alap képlet?
Köszi

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#47622) lappy válasza marec1122 (#47621) üzenetére


lappy
őstag

=LEFT(B5,FIND("_",B5)-1)

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47623) marec1122 válasza lappy (#47622) üzenetére


marec1122
senior tag

Szia,

Először is köszi szépen. Kérdés nekem magyar excelem van és gondolom ez a megfelelő képlet de vlaamiért hibát dob. Van tipp miért? =SZÖVEG.TALÁL(C2;"@";-1)

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#47624) lappy válasza marec1122 (#47623) üzenetére


lappy
őstag

=BAL(B2;SZÖVEG.KERES("@";B2)-1)
ez a megfelelő
LEFT= BAL
FIND=Szöveg.keres

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47625) marec1122 válasza lappy (#47624) üzenetére


marec1122
senior tag

köszönöm

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#47626) lenkei83


lenkei83
tag

Sziasztok!

Tud bárki magyar vb.net programozói fórum létezéséről?

Üdv.:
P.

(#47627) Mutt


Mutt
aktív tag

Szia,

Nézd meg, hogy a VBA szerkesztóben a Tools -> References alatt be van-e pipálva a "Visual Basic for Applications", illetve hogy ne legyen pipa olyan library mellett amelynél kiírja, hogy missing.

A DateValue(Now) is elhasal nálad?

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#47628) lenkei83


lenkei83
tag

Sziasztok!

Van valakienk ötlete, hogy a NAV adatbázisból, hogyan tudom lekérdezni az adóalanyok listáját? 2 megoldás is érdekelne:
1: teljes adózói adatbázis letöltése excelbe
2: kiválasztott adószám alapján az adott adózó adatainak letöltése.

HTML-kóddal még csak-csak megy, de VBA-ban most ötletem sincs.

Köszi
P.

(#47629) mdk01


mdk01
addikt

Sziasztok, karakter méret csökkentésre/növelésre van lehetőség függvénnyel.
A kisbetű/nagybetű függvény nem jó, mert az csak betűre működik.
Ilyesmit íratnék ki: 40(v100)
Ebből a (v100) kisebb méretű lenne mint a 40

Köszönöm

(#47630) Delila_1 válasza mdk01 (#47629) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kijelölöd a módosítandó méretű szövegrészt a szerkesztőlécen, és módosítod.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47631) Fire/SOUL/CD válasza lenkei83 (#47628) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Milyen NAV adatbázisra gondolsz? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47632) mdk01 válasza Delila_1 (#47630) üzenetére


mdk01
addikt

Ez megvan köszi, de nekem a fenti szöveg/karakterlánc függvényből épül fel és abban az esetben ha a függvény megfelelő részét jelölöm ki inaktiválódik ugye a betű stílus állítási ablak.
Ez a függvényem ahova jó lenne beszúrni valami függvényt:
=HA(Alkatrészlista!Q7="";Alkatrészlista!Q7;Alkatrészlista!Q7&" (v"&Alkatrészlista!F7&")")

Persze ha van más lehetőség a függvényen kívül nekem az is jó. :)
Vagy én értelek félre?
Köszi

(#47633) lenkei83 válasza Fire/SOUL/CD (#47631) üzenetére


lenkei83
tag

Saját programhoz kellene, nem készül belőle adatszolgáltatás.

(#47634) Fire/SOUL/CD válasza lenkei83 (#47633) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Maga az adatbázis, az már egy létező adatbázis (pl. MySQL, Access, Paradox stb stb)?
2. Lokális (saját gépeden van) vagy hálózaton (neten egy szerveren csücsül stb stb)?
3. Az adatbázis felépítése?

Szóval ezen, alapvető infók hiányában nagyon nehéz segíteni. Pl. korábban írtad:
"1: teljes adózói adatbázis letöltése excelbe"

Adatbázist nem lehet "csak úgy" letölteni Excel-be, max. átkonvertálni (makró segítségével, de ehhez nélkülözhetetlen az adatbázis felépítésének ismerete) avagy "legegyszerűbben" Power Query segítségével beimportálni az adatokat, majd ezt követően SQL lekérdezéseket (is) már el lehet követni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47635) Delila_1 válasza mdk01 (#47632) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Képletet tartalmazó cellában nem tudod a karakterek egy részét módosítani.
Lehet viszont segédcellában, ahova értékként átmásolod a képletet tartalmazó cella adatát. Ezt teszi a lenti makró. Az utolsó előtti sor a zárójel előtti részt 15-ös karakterűre állítja a segédcellában, az utolsó a többi részt 8-asra. Nem kívánt törlendő, a két méret tetszés szerint módosítható.
Ciklusba is beteheted, hogy egy teljes oszlop adatait átmásolja, és formázza.
Sub Nagy_Kicsi()
    Dim szoveg As String, kezd As Integer
    
    Range("A1").Copy
    Range("B1").PasteSpecial xlPasteValues
    szoveg = Range("B1").Value
    kezd = InStr(szoveg, "(")
    Range("B1").Characters(Start:=1, Length:=kezd - 1).Font.Size = 15
    Range("B1").Characters(Start:=kezd, Length:=20).Font.Size = 8
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47636) Delila_1 válasza mdk01 (#47632) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Teljes oszlophoz
Sub Nagy_Kicsi()
    Dim szoveg As String, sor As Integer
    
    For sor = 1 To 8
        Range("A" & sor).Copy
        Range("B" & sor).PasteSpecial xlPasteValues
        szoveg = Range("B" & sor).Value
        Range("B" & sor).Characters(Start:=1, Length:=InStr(szoveg, "(") - 1).Font.Size = 15
        Range("B" & sor).Characters(Start:=InStr(szoveg, "("), Length:=20).Font.Size = 8
    Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47637) lenkei83 válasza Fire/SOUL/CD (#47634) üzenetére


lenkei83
tag

Szia!

Ne bonyolítsd. :) Semmi SQL meg egyéb nem kell hozzá első körben, mint írtam, excelbe (lehet power query is) szeretném beolvasni. Egyelőre még linket sem találtam, ahol el lehet érni.
A VBA-n belüli lekérdezést és szűrést stb...megoldom, legyen az bármilyen adatbázisban.

(#47638) Fire/SOUL/CD válasza lenkei83 (#47637) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Egyelőre még linket sem találtam, ahol el lehet érni."
Mármint a Power Query-t?
Ez 2016 vagy újabb Office esetén beépítve megtalálható.
2010/2013 esetén telepíteni kell: [link]
Adatok fül/Adatok beolvasásánál tudsz adatbázisból beolvasni

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47639) mdk01 válasza Delila_1 (#47636) üzenetére


mdk01
addikt

Köszönöm :R

(#47640) lenkei83 válasza Fire/SOUL/CD (#47638) üzenetére


lenkei83
tag

Nem a Power Query-hez. :) A NAV adatbázishoz. :DD
Valószínűleg API-val lehet olvansi...

(#47641) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy miért működik első ciklusban az egész, majd amikor az első ismétlés elkezdődik, hibára fut:

  holkeressen = "A1:A1000"
    
  For megintismetel = 1 To 3

  talalatsorszama = Application.Match(munkaszam, Range(holkeressen), 0)
    holkeressen = "A" & talalatsorszama + 1 & ":A1000"

If VarType(talalatsorszama) = vbError Then
    MsgBox " nincs talalat", vbInformation, "Hiba"
 Else
  MsgBox "cella tartalmának sorszáma az A oszlopban: " & talalatsorszama, vbInformation, "Eredmény üzenet"
  End If
On Error GoTo
Egyéb kód itt
Next megintismetel

A cél az, hogy addig ismételje, amíg van találat, de próbaképp csak 3x akarom ismételni, majd később átírom. De így se fut le. Elvileg át kellene írnia mindig a keresési tartomány elejét az "előző találat+1"-re, hogy ne számolja bele az előbbi találat.

Hibaüzenet: Runtime error '13'
Type Mismatch

Amikor debug módban rámutatok egérrel a talalatsorszama-ra akkor: Error 2042 az értéke

Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#47642) Fferi50 válasza ReSeTer (#47641) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
A hibaüzenet - Type Mismatch - azt jelenti, hogy nem azonos típusú adatokkal szeretnél műveletet végezni. Ahogyan írtad is, a talalatsorszama változód értéke HIBA, hibához pedig nem lehet hozzáadni számot.
További megjegyzés:
A Match által visszaadott sorszám mindig a vizsgált tartományra vonatkozik.
Pl. Ha az A1:A100 tartományra ad vissza 2-t, akkor az A2 celllában van a találat.
Ha az A2:A100 tartományt vizsgálod és ott 2 az eredmény, akkor az A3 cellában van a találat,í mert az a tartomány 2. cellája!
A keresés ismétlésénél így a képleted szerint az A (2+1=3) cellától fog indulni a keresés, aminek az eredménye 1 lesz ---> vagyis a találatod ugyanabban az A3 cellában lesz.
Mivel most a találatsorszama eredménye 1, ezért a képleted alapján a következő keresési tartomány az A (1+1=2) cellától indul. Ez így szép kis végtelen ciklussá alakul át.
Vagyis meg kell jegyezned, hogy az előző találatnál honnan indult a keresési tartomány és abból az értékből kiindulva kell a következő keresési tartomány kezdő értékét beállítani.
Még egy megjegyzés:
Szerintem érdemes megnézned a Range Find metódusát is. Ez megkeresi a feltételnek megfelelő cellát és annak a sorát megkaphatod a Row tulajdonsággal. Jó kis példa is van a folytatólagos keresésre a HELP-ben. [link]
Üdv.

(#47643) ReSeTer válasza Fferi50 (#47642) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Köszönöm, eszközölnöm kellett kisebb módosítást, de működik a Range Find metódusával.

Másik:
Szeretnék beilleszteni egy Word dokumentumban lévő táblázat celláiba értékeket. A cellák üresek.
Egyszerűen nem találok rá egyszerű megoldást a google-ben.
Hogyan tudom meghatározni, hogy hova illesszen be? Van valami azonosító?

Eddigi kód:

Sub openword()
    Set wordalkalmazas = CreateObject("word.Application")
  wordalkalmazas.documents.Open "elérésiút\probasablon.doc"
    wordalkalmazas.Visible = True
  
End Sub

[ Szerkesztve ]

(#47644) lenkei83


lenkei83
tag

téves

[ Szerkesztve ]

(#47645) botond187 válasza Fferi50 (#47591) üzenetére


botond187
csendes tag

Szia,

Kipróbáltam, valamiért nem működött, valószínűleg én voltam a béna.
Feltöltök egy mintafájlt, úgy valószínűleg egyszerűbb lesz, illetve kicsit módosítanék is az eredmény kiszámításán:

2 féle számolási módot képzeltem el, viszont mindkettő más-más megközelítést, számolást követel meg, ezért csak az egyiket írom le:

Erre a fülre igazából nincs szükség ebben a számolási formában, így csak információként van jelen:
(
Szóval úgy képzeltem el, hogy adott az excel "Raktárkészlet" fülén a "C" oszloptól kezdődően, hogy milyen készletmozgások voltak az adott napon.
1 oszlop 1 nap.
Ebben benne van az eladás és a beérkezett termékmennyiség is.
)

Adott a "Beszerzések" fül, ahol látni, hogy milyen dátummal melyik azonosítójú termékből mennyi érkezett és milyen áron.

Adott még az "Eladások" fül, ahol látni, hogy 1 termékből melyik napon mennyi ment el.
Itt a "KISZÁMLÁZÁS DÁTUMA" oszlopát nézze, hogy mikor lett kiszámlázva az adott termék, és vesse össze, hogy legalább aznap vagy azt megelőzően milyen áron érkezett a rendelésben lévő adott termék (magyarul mennyiért vettük) a "Beszerzések" fül alapján.
- Szóval itt többszörös feltételes keresésre lenne szükség, amivel meggyűlt a bajom. -
Ha ez is megvan, vonja ki belőle a beszerzési árat, így megkapjuk, hogy mennyi árrés maradt azon a terméken.

Az "Eladások" fül végén az "Árrés" oszlopba kellene kerüljön a számolt adat, akkor egyből látszódna az eredmény.

A mintafájl: [link]

Remélem, így jobb a leírásom.

Köszönöm a segítséget.

Üdv,
Botond

(#47646) Fferi50 válasza botond187 (#47645) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Ez egy annál is összetettebb probléma, mint amire gondolsz. Számvitelileg készletnyilvántartási és értékelési körbe tartozik. Nem oldható meg ilyen egyszerűen. Javaslom nézd meg a számviteli törvény készlet értékeléssel és számlázással kapcsolatos előírásait.
Szerintem sokkal egyszerűbb venni egy számviteli programot, amelyikben benne vannak a megfelelő modulok, csak fel kell paraméterezni azokat.
Csak egy a felvethető kérdések közül a leírtakkal kapcsolatban:
"- a beszerzési ár legyen a számlázásnál korábbi, ahhoz legközelebbi időpontban történt beszerzés ára." kicsit egyszerűsítve ezt írod.
Mi legyen akkor, ha az abban az időpontban beszerzett termék mennyiség már elfogyott? Ezt pl. honnan fogja tudni a számolás?
Tudni kell hozzá a számviteli értékelési politikát -- FIFO, LIFO vagy átlag -- és annak megfelelően kell a készletet is vizsgálni hozzá.
Egy szó mint száz, a leírt követelményeid nem elegendőek a feladat --> az értékesítési árrés <-- megfelelő, számvitelben is felhasználható kiszámításához. Ehhez egy sokkal konkrétabb, a számviteli elszámolásoknak megfelelő specifikáció szükséges.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#47647) dreameli


dreameli
újonc

Sziasztok!
Hogy tudom beállítani Excel 365-ben, hogy ha egy e-mail címet tartalmazó cellánál entert nyomok, akkor az ne alakuljon automatikusan linkké! Sokat dolgozom ilyen cellákkal, és nagyban nehezíti a munkámat, hogy visszatérve az ilyen cellákhoz rákattintva, rögtön a levelező program nyílik meg! :(
Köszönöm!

(#47648) lappy válasza dreameli (#47647) üzenetére


lappy
őstag

beállítások- nyelvi ellenőrzés- automatikus javítás - automatikus formázás - internetes...
pipát vedd ki

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47649) dreameli válasza lappy (#47648) üzenetére


dreameli
újonc

Hálás köszönet! Ez olyan jól el volt rejtve, hogy biztosan nem találtam volna meg magamtól!

(#47650) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Nem nagyon használom az excel-t, a diagram részét meg főleg nem.
Melyik diagrammal tudnám szemléltetni az alábbit.
Adott egy dátum, ehhez tartozik 6 adat (lökés számok, 1 lökés, 2 lökés stb.).
És van ebből a dátumból sok.
Azt szeretném valahogy látni egyben hogy adott napon mennyit löktem az első fajtából és az előző alkalommal mennyit löktem.
Szerintem vonal diagram kell nekem csak nem tudom hogy melyik és hogy nézzen ki a táblázat :F
Tudnátok segíteni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.