Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47151) Fferi50 válasza RAiN91 (#47149) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Ha a feltételek számok, akkor használhatod a VÁLASZT függvényt.
Ha mások, akkor 2019-től már van "okos" HA függvény: HAELSŐIGAZ
Súgója itt
Üdv.

(#47152) Muerte válasza lumpy92 (#47150) üzenetére


Muerte
addikt

Köszönöm a segítséged!
Ezt a liket találtam,de a letöltés már nem él sajnos [link]
Ha neked meg van a program,kérlek töltsd fel valahova,ha megoldható :R

(#47153) Muerte válasza lumpy92 (#47150) üzenetére


Muerte
addikt

Közben megoldódott,ezek is működnek :) [link]

(#47154) RAiN91 válasza Fferi50 (#47151) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszönöm, a "HAELSŐIGAZ" lett a nyerő.

(#47155) EroSennin79


EroSennin79
újonc

Sziasztok.
Egy kis segitségre volna szükségem.
A táblázatban amit létre hoztam rengeteg az adat. Ezt filterrel szűkitem a kért irányba. Egy másik oldalon pedig statisztikát szeretnék késziteni. Nem kell sok minden csak hogy az adott megrendelőnél mennyi a selejt. Ezt ezzel a formulával szerettem volna lekérni:
=COUNTIF(Datas!A:A,"*AEM01*") ez meg is adja az eredményt de sajnos az összes adatot veszi alapul és a filtert figyelmen kivül hagyja. Hogyan tudnám megoldani azt hogy a felterezett listát vegye alapul. Köszönöm mindenkinek a segitséget

(#47156) lappy válasza EroSennin79 (#47155) üzenetére


lappy
őstag

használd a subtotal függvényt

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47157) EroSennin79 válasza lappy (#47156) üzenetére


EroSennin79
újonc

Subtotal? Nekem a A oszlopban rengeteg adat van és megrendelőnként kell megszámolni. Pl AEM01 vagy BIB01. Próbáltam a SUBTOTALT de az 1es előtti nullát mindig eltávolitja és igy rossz az eredmény. Ezt próbálnám: =SUBTOTAL(9,Datas!A:A,AEM01)
Ez igy sajnos nem jó.

(#47158) Fferi50 válasza EroSennin79 (#47157) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Kimutatást (pivot) próbáltad már?
Más: Megrendelőket kimásolod egy segédoszlopba - Utána adatok - ismétlődések eltávolítása. Majd a mellette levő oszlopba a SUMIF (SZUMHA) függvénnyel megkapod az adott ügyfél adatát.
Üdv.

(#47159) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Lenne egy egyszerű sales pivot táblám, napi szintű adatokból dolgozik.
Hónapok a sorok, évek az oszlopok.
Hogyan oldom meg azt, hogy year to date adatokat lássak %-os arányban az előző hónaphoz képest?
Azt szeretném látni, hogy adott hónapon belül arányosan mennyire állok jól vagy rosszul bevétel szempontjából a korábbi hónaphoz képest.
Tehát ha ma július 26 van, akkor minden havi adatom csak 26-áig számoljon.

Köszi,
P

[ Szerkesztve ]

(#47160) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok
Problémám a következő: van egy oszlop (kb. 30ezer soros), amiben kb. 15-30 soronként szerepel szöveg. Azt kellene képlettel vagy makróval megoldani, hogy az üres sorok kitöltésre kerüljenek a szövegekkel. (a.......b........c...) helyett (aaaaaabbbbbbbcccc)de függőlegesen.
A szövegek eltérőek.
Köszi a segítséget előre is

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47161) Fferi50 válasza andreas49 (#47160) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Ha jól értelmezem a kérdést, akkor a javaslatom a következő:
Egy segédoszlop első cellájába, ahol az adatok kezdődnek, írd be a mellette levő adatot.
Ezután a második cellában a képlet:
=Ha(A2="";B1;A2)
Ez húzható lefelé.
Ezután a segédoszlopot másolod, irányított beillesztés értéket ugyanoda - vagy az első oszlopra. Majd az első oszlopot/vagy a segédoszlopot törlöd - attól függően, hova illesztetted be az értéket.
Üdv.

(#47162) andreas49 válasza Fferi50 (#47161) üzenetére


andreas49
senior tag

Nekem 0-t ad, valószínűleg nem jól értelmeztem

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47163) Fferi50 válasza andreas49 (#47162) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Bocs, azt nem írtam, hogy a segédoszlop az adatoszlopod mellett jobbra legyen, ne előtte...
Ha így csinálod, akkor a képlet:
=HA(B2="";A1;B2)
Üdv.

(#47164) andreas49 válasza Fferi50 (#47163) üzenetére


andreas49
senior tag

Hálás köszönet, így működik

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47165) Fferi50 válasza Torry (#47159) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
A napi szintű adataidat tartalmazó munkalapot bővítsd ki 3 segédoszloppal.
Ha A oszlopban vannak a napok, a segédoszlop pedig X,Y,Z , akkor a képletek:
X oszlop =ÉV(A1) , Y oszlop =HÓNAP(A1), Z oszlop =NAP(A1) --- ezeket lehúzod az adataid mellett végig.
Ezután SZUMHATÖBB képletekkel tudsz operálni:
Ha az értékek a B oszlopban vannak, bázis képlet:
=SZUMHATÖBB(B:B;X:X; ÉV(MA())-1;Y:Y; "<=" & HÓNAP(MA());Z:Z;"<=" & NAP(MA()))
tény képlet:
=SZUMHATÖBB(B:B;X:X; ÉV(MA());Y:Y; "<=" & HÓNAP(MA());Z:Z;"<=" & NAP(MA()))
A hányadost már ki tudod számolni.
Az értékek a MA() függvény segítségével minden nap tovább gördülnek.
Üdv.

(#47166) Geryson


Geryson
addikt

Sziasztok!

Hogyan kellene egy FKERES képletet megvadítanom, hogy ne csak az első találatot hozza, hanem egy másik cellában a következő találatát is.

Adott egy lista, sorredbe rakva, hogy dolgozni tudjon:

1.: A termék X mennyiség
2.: A termék X mennyiség
3.: B termék X mennyiség
4.: C termék X mennyiség
5.: C termék X mennyiség
6.: D termék X mennyiség

Egy másik helyen egy FKERES függvényt szerkeztettem, ahol a termékre keres rá és a mennyiséget kell eredményként hoznia. Igen ám, de ő csak az első találatot hozza. A mellette lévő cellában szívesen listáznám a következő értéket is, de hogyan? :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#47167) lappy válasza Geryson (#47166) üzenetére


lappy
őstag

fkeres függvény és a választ függvény együttes használata
viszont így csak külön-külön tudod kinyerni az értéket
lehet jobb lenne a szumha függvény

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47168) Geryson válasza lappy (#47167) üzenetére


Geryson
addikt

Valószínűleg nem értem még a működését:

=VÁLASZT(1;FKERES($D204;'Rendelések adatbázis'!$A:$M;11;HAMIS))
Ez így működik, hozza az első találatot (ahogy maga az FKERES is hozná)

=VÁLASZT(2;FKERES($D204;'Rendelések adatbázis'!$A:$M;11;HAMIS))
Ez így viszont nem hozza a második találatot (pedig lenne ilyen a listában)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#47169) lappy válasza Geryson (#47168) üzenetére


lappy
őstag

Bocs félre értettem ez lesz neked

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47170) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok,
Van egy névjegyzékem (angol nevek) és azt kellene ABC sorrendbe tenni (tehát a hátul lévő név szerint) Ami fontos, van 3 tagból álló név is, itt is hátsó (3.tag) szerint kell.
Köszi a segítséget előre is.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47171) lappy válasza andreas49 (#47170) üzenetére


lappy
őstag

e szerint próbáld meg

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47172) andreas49 válasza lappy (#47171) üzenetére


andreas49
senior tag

Ez kiváló, +1* KÖSZI

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47173) Delila_1 válasza andreas49 (#47172) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Másik módszer, hogy a szomszédos oszlop első, nevet tartalmazó sorába beírod a nevet, felcserélve a vezeték-, és keresztnevet. A villámkitöltés azonnal kicseréli az összes nevet ebben az új oszlopban, és már jöhet is a rendezés.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47174) andreas49 válasza Delila_1 (#47173) üzenetére


andreas49
senior tag

Köszi Neked is, kipróbálom ezt is.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47175) Geryson válasza lappy (#47169) üzenetére


Geryson
addikt

Köszönöm, de sajnos ebből semmit nem értek. Nem az angol miatt, hanem nem tudom egyszerűen applikálni a saját táblázatomra, mert teljesen ismeretlen. :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#47176) lappy válasza Geryson (#47175) üzenetére


lappy
őstag

a függvényeket hogyan használtad? ahogy a linken volt? mert az neked nem lesz jó ha magyar az excel (bizonyos függvényeknek megvan a magyar megfelelője)

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47177) Geryson válasza lappy (#47176) üzenetére


Geryson
addikt

Nekifeküdtem és csináltam egy Excel videós gyorstalpalót, sokadszorra meg is értettem a felépítést. Ez volt a gyakorlati példám, amit írtam és működik:

=HAHIBA(INDEX($B$2:$B$14;KICSI(HA($D2=$A$2:$A$14;SOR($A$2:$A$14)-1;"");1));"")

Amiben kérném a segítségeteket az az, hogy hogyan tudom megvariálni, hogy az INDEX tartománya nem mindig ekkora. Néha 200, néha 300 soros. Nyilván nem akarom mindig átírni egyesével. A belső képletek tartománya kevésbé változik, azt még át-át tudom írni bővülés esetén.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#47178) Fferi50 válasza Geryson (#47177) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Vegyél fel egy nevet a következő képletnek:
=ELTOLÁS($B$2;0;0;DARAB2($B$2:$B$500);1)
(A névkezelőben adsz neki egy nevet, pl. Tart1, a hivatkozáshoz pedig beírod a fenti képletet)
Ez dinamikusan követi a nem üres cellák állományát - persze fontos, hogy közben ne legyen üres cella, tehát B2-től folyamatos legyen a feltöltés.
Ezután az INDEX első paramétere legyen a név.
Üdv.

(#47179) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Kaptam egy excel-t amibe feltételes formázást kell beállítani
Tele van (látszólag balra rendezett) dátumokkal (pl.: 2021.07.26), de ezek mégse dátumok mert nem rendelkeznek az általános kategória alatt "értelmetlen" számsorokból (pl. 44403), hanem ott is a 2021.07.26 szerepel.

Nincs benne se "space", se semmi zavaró karakter, ezeket átmásolva egy szűz excelbe is szövegként viselkednek, holott a dátum típus van rá kiválasztva (egyéni beállításra se reagál)

Ha belekattintok duplán a cellába s nyomok egy entert akkor válik valódi dátummá :F
és persze egyből jobbra rendezett lesz belőle

Azóta találtam egy tömeges átformázási lehetőséget, hogy a kijelölt cellákra nyomok egy cserét és a "."-ot kicserélem "-"-re, s így az összes ilyen szövegként viselkedő dátum átvált dátumra (hozzáteszem a csere nem történik meg mert ugyan úgy "." van a tagolásba ... :Y )

Ezt Ti, hogy oldanátok meg a legegyszerűbben, vagy létezik erre valami "magyarázat", hogy miért viselkedik így?
Valami SAP féle program menti ki így az adatokat.

Felraktam ide egy mintát belelő: [link]

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#47180) Fferi50 válasza detroitrw (#47179) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Ezek az adatok szövegek - ilyen formátumban adta át a forrás. A szöveg nem reagál a cellaformátum változásra, hiszen nem tud átalakulni magától.
A dátummá alakítás egyik módja az, ahogyan te csináltad. A megjelenési formája azért nem változott, mert az alap dátum formátumod valószínűleg ilyen pontokkal elválasztott.
Akkor is dátummá változik, ha a pontot pontra cseréled! - azaz látszólag semmi nem történik.
További - általános szöveg számmá alakítási lehetőség: egy cellába beírsz egy db egyest (1), ezt kijelölöd, másolod. Majd kijelölöd az átalakítandó cellákat - irányított beillesztés - szorzás.
Ennek eredményeként számmá fog alakulni a szöveg - esetünkben az általad "hiányolt, értelmetlen" számsorrá. Ezután a cellaformátumot már megváltoztathatod dátumra.
Az "értelmetlen" számok magyarázata:
Az Excel a dátumot (és az időt) számként ábrázolja és értelmezi, mégpedig az 1900. január 1 az alap, azt tekinti 1 értéknek. A dátumot az ehhez képest eltelt napok száma jelenti - általános és szám cella formátum esetén ezek a számok jelennek meg, pl ma =4405. A napokat az egész számok jelentik, az időt pedig a nap törtrésze, azaz a dátumot/időt jelentő számok törtrésze. Mivel egy nap 24 órából áll, egy óra az 1/24 tört alakban, 6 óra 1/4 (0,25), 12 óra 1/2 (0,5) .Így ma 12 óra az Excelben 4405,5 lesz.
Üdv.

(#47181) detroitrw válasza Fferi50 (#47180) üzenetére


detroitrw
addikt

Köszi a reszletes infokat. :K

Akkor majd a pontot pontra cseret fogom beirni a VB-be :B (igy nem kell attol tartani, hogy esetleg a szovegek tartalmat megvaltoztatja).

Az zavart meg, hogy alapbol datum cella tulajdonsagu az adott cella, aztan csak kesobb esett le, hogy nem tartozik hozza "ertelmetlen" szam, igy igazabol nem is lehet datum ... :))

:R

(#47182) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

érzem, hogy nem ez a tökéletes megoldás, de neten keresgélve nem találok semmit.

Van egy makróm, ami kijelölt adatokat dolgozna fel, a gond akkor van, ha a kijelölés szűrve van, ilyenkor olyanok is belekerül a kijelölésbe az összes mező:

    Dim cel As Range
    Dim selectedRange As Range
    
    Dim result As String
    
    
    Set selectedRange = Application.Selection
    
    
    For Each cel In selectedRange.Cells
        
    If cel.RowHeight <> 0 Then
       ...
    End If
    Next cel

Debuggerrel nézegettem egy cella tulajdonságait, de nem találtam semmi olyan, hogy rejtett, szűrt, vagy bármi egyértelműbb... végülis működi a RowHeight is, de nem tűnik túl elegánsnak :B

MZ/X

(#47183) Fferi50 válasza DopeBob (#47182) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
" de nem találtam semmi olyan, hogy rejtett, szűrt, vagy bármi egyértelműbb"
Pedig van:
Range.SpecialCells(xlCelltypeVisible) csak a látható cellákat tartalmazza.
Viszont figyelembe kell venni, hogy a szűrés eredménye nem feltétlenül lesz összefüggő tartomány. Ezért a szűrt tartomány egy oszlopát kell használni.
Pl.
Range("A1:X100").SpecialCells(xlCelltypeVisible).Columns(1).Cells.Count
megmutatja a szűrés eredmény sorainak számát - ha fejléc van és 1 az eredmény, akkor nincs szűrt sor.
Az oszlop celláin végig lehet menni a FOR EACH .... NEXT ciklussal. Ekkor csak a látható sorok adataival tudsz foglalkozni.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#47184) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!

Újra kellett rakni a gépem, meghalt benne a háttértár!
Ugyan az a 2016-os magyar nyelvű office, (excel) került fel a gépre ami korábban volt.
A korábban készített PowerQuery lekérdezéseim nem mennek, az összes!

Ezeket a hibákat kapom vissza.


Próbáltam keresni PowerQuerry frissítést, ezt találtam: "PowerQuery_2.56.5023.1181 (32-bit) [hu-HU]" ami közli, hogy ez már a rendszer részre, és nem települ, win update naprakész, rakat office frissítéssel.
Volt már teljes office törlés, újratelepítés is, frissítés előtt, és után sem jó.
Esetleg van ötletetek?

(#47185) PistiSan válasza PistiSan (#47184) üzenetére


PistiSan
addikt

Megoldva, valami régi telepítő volt a céges office-hoz, kaptam másikat, amibe már integrálva vannak a frissítések alapból, azt fel raktam, és megint működik minden, verziószám, minden stimmel, ezzel mégis jó! A fura a dologban, hogy a régi officehoz is jött rengeteg frissítés, mégsem volt úgy jó.

(#47186) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Légyszi adjatok megoldási tippeket a következő problémára.

Céges gép, jogtiszta Office 2016, jogtiszta Win10. Adott egy több munkalapos Excel tábla, semmi képlet, csak ki kellene tölteni a cellákat. 5-ből 4 munkanapon olyat csinál, hogy a kezelő nem tud arrébb menni másik cellára se nyilakkal, se egérrel, teljesen megfagy az adott munkalap. Viszont ha átkattint másik lapra, majd vissza a korábban lefagyottra, akkor az egérrel ki tudja jelölni a cellát, írni is tud bele, de átmenni megint nem tud másikra, csak ha ismét átkattint másik munkalapra, majd vissza...nagyon idegesítő.

Ugyanezt az Excel táblát másik gépre áthelyezve a probléma nem jelentkezik. Billentyűzetet cserélt, de ugyanaz.

Van valami ötletetek? Köszi a segítséget előre is!

MOD: Annyi még, hogy "kompatibilis üzemmód"-ot ír a képernyő tetején, gondolom régebbi Office verzióban készült maga a nyers dokumentum, megpróbáljuk elmenteni legfrissebb verzióba, hátha.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47187) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Excel 2019, magyar.

Ki lehet küszöbölni valahogy ezt a hibaüzenetet? Nekem úgy rémlik, hogy korábban nem volt probléma, ha egyesítettem két cellát, és ebbe akartam bármilyen szöveget másolni.
Így néz ki a táblázat. A felső piros jelölésbe szeretnék másolni (illetve az alatta levőkbe), és fontos lenne, hogy az alsó karikázott rész úgy nézzen ki. Bármilyen ötletet elfogadok.
Köszönöm.

(#47188) Delila_1 válasza z123456789 (#47187) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha egy mód van rá, kerüld a cellák egyesítését. Megszünteted az egyesítést, majd kijelölöd a 2 cellát, cellaformázás, az Igazítás fülön a vízszintes elrendezés legyen A kijelölés közepére. Ezt mindegyik párosnál ismételd meg.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47189) Sweetraver


Sweetraver
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok egy segíteni olyan makróban, hogy ha Gomb űrlapvezérlőt csinálok, akkor arra kattintva duplikálja az előző munkalapot. Erre több lehetőséget is láttam neten. Viszont arra már nem igazán találtam megoldást, hogy a Munka2-n az 1-es és 2-es sor képletezve legyen, hivatkozva a Munka1 azonos cellájára. Tehát a Munka2 A1 cellája úgy néz ki, hogy =Munka1!A1, a B1 cella =Munka1!B1 stb. (fontos a képlet is, mert változhat a Munka1 A1 cella) Viszont mindig az előző munkalapra kellene hivatkozni. Ha generálok egy Munka3 lapot, akkor az kellene az A1-be, hogy =Munka2!A1, a Munka4 lapon A1 cellában =Munka3!A1 stb. Szóval mindig az egyel előbbi munkalapra hivatkozik az első 2 sorban.
Tudnátok erre egy makrót mutatni?

Köszi!

(#47190) Delila_1 válasza Sweetraver (#47189) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Sub dupla()
    Dim lapszam As Integer
    lapszam = Sheets.Count
    Sheets.Add.Name = "Munka" & lapszam + 1
    Range("A1").Formula = "=Munka" & lapszam & "!A1"
    Range("B1").Formula = "=Munka" & lapszam & "!B1"
End Sub

Ez a kis makró új lapot szúr be. Az eddigi utolsó lapnév számát növeli 1-gyel (Munka1 után Munka2, azután Munka3 lesz az új lapnév), majd beírja a képleteket.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47191) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Adott egy oszlop, amiben különböző színű cellák vannak. Az azonos színű cellákat össze lehet adatni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#47192) MostaPista válasza Winner_hun (#47191) üzenetére


MostaPista
tag

Bocs, en csak most tanulgatom az excel2007-et, addig mar eljutottam, hogy az ilyen szines cellakra a felteteles formazas van, es akkor nyilvan ott kell lennie az ilyen cellakkal valo muveletvegzesnek is, de meg nem jutottam el odaig. ;)

(#47193) MostaPista


MostaPista
tag

Ezt most ajanlottak nekem, sajnos nincs idom tesztelni, ratok bizom, hogy hatha ezt erdemes lesz hasznalni kulonbozo tablazatok megosztasara, szerkesztesere:

(#47194) MostaPista


MostaPista
tag

Sokadszor is halas koszonetem FFeri-nek, vegre sikerult befejeznem az elemzest a feladathoz szukseges adatok altala rendkivul megkonnyitett konvertalasaval.

Ha veletlenul lenne valakinek valahol hasonlo NGO-ja, akik hasonlo problemakkal kuzdenek, akkor az elemzesem tapasztalatait erdemes figyelembe venniuk:

- Ha nemzetkozi a szervezet, vagy webes tevekenyseg reven gyujtenek adomanyokat, nagyon figyeljenek oda, hogy melyik bankkal vagy mas szervezettel kotnek szerzodest es mik a feltetelek, mert sok esetben rafizetes lesz belole.

- Ugyanez vonatkozik a "kis osszegu adomanyok gyujtesere" szakosodott szervezetekre is, nekik is megvan a jutalek es koltseg szabalyzatuk, esetenkent meglepetesekkel

- tipikus rafizetesek altalam talalt fobb okai:

Deviza/valuta konverzio eseten minimalis, vagy fix koltseg nagyobb, mint a teljes adomany erteke

bizonyos teruletekrol erkezo adomanyokra extra koltseg szinten magasabb lehet a kis osszegu adomanynal

kis osszegu adomanyoknal jutalek es minimalis koltseg eseten detto

konverzio eseten figyelni kell a szerzodesre, mert pl. a bank nagyon elozekenyen csatolja az aznapi atvaltasi arfolyamot, viszont az atvaltast pl. adott honap adott napjan rogzitett arfolyamon vegzi az egesz honapban, ami jelentos eltereseket eredmenyez.

(#47195) lappy válasza Winner_hun (#47191) üzenetére


lappy
őstag

Attól függ milyen excel használsz de össze lehet adni.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47196) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Adott egy 2016-os excel. Mikor meg akarok nyitni egy fájlt a hálózatról, amit már más használ, nem dobja fel a szokásos hibaüzenetet, hogy a fájl használatban van, mit szeretnék tenni. Már egy órája túrom a google-t meg az excel menürendszert, nem találom, hol lehet beállítani ennek a megjelenítését.

(#47197) z123456789 válasza Delila_1 (#47188) üzenetére


z123456789
addikt

Köszönöm a segítséget, de ez mire ad nekem megoldást? (Szerintem rosszul fogalmaztam, vagy nincs megoldás. :/ ) :R

(#47198) Winner_hun válasza lappy (#47195) üzenetére


Winner_hun
félisten

2010

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#47199) Delila_1 válasza z123456789 (#47197) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az egyesítések nélkül már tudsz másolni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47200) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Gyors kérdés 365-höz:
Excel-ben egy oszlopba elkezdtem írni:
001/2020
002/2020
003/2020
...
És ennek így kellene mennie egészen addig, amíg szükséges, akár 999/2020-ig is. A gond, hogy beírtam már több sort, kijelölöm, elkezdem a keresztel lefelé húzni az automatikus kitöltés miatt, de nem a megkezdett számozást folytatja, hanem átvált 2021-re (001/2021, 002/2021, stb). Hogy lehetne ezt megoldani, hogy csak a perjel baloldali számsora növekedjen, a jobboldali maradjon?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.