Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48701) Brandynew válasza Magnat (#48700) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Igen, mert nem sikerült megírni.

Az értem, hogy a kamat (3%) mindig a fennmaradó tőkére számítódik, szóval az első hónapban 10 000 000 / (3/12) = 25 000, amit kamat címszó alatt fizetek és (törlesztőrészlet-25 000), amit a tőkére fizetek vissza.

De hogy ebből hogy jön ki, hogy jelenleg mennyi a fennálló tőketartozás...

(#48702) Magnat válasza Brandynew (#48701) üzenetére


Magnat
veterán

A havi törlesztőd tőkével együtt mennyi ha nem titok?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#48703) Magnat válasza Magnat (#48702) üzenetére


Magnat
veterán

47421 körül, ha nem számoltam el semmit ... küldök egy táblát pv-ben.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#48704) lappy válasza Magnat (#48703) üzenetére


lappy
őstag

annuitás kalkulátor

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48705) Magnat válasza lappy (#48704) üzenetére


Magnat
veterán

Szeretem újra feltalálni a meleg vizet :D

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#48706) lappy válasza Magnat (#48705) üzenetére


lappy
őstag

Mert ha vki beirja neked egy ilyen kalkulátor képleteit akkor ez mitől mas :F

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48707) Magnat válasza lappy (#48706) üzenetére


Magnat
veterán

Arra voltam kíváncsi, h az excel megvalósítás a kérdés vagy maga a képlet, mert utóbbi esetben nem ez a jó topik sztem ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#48708) sztanozs válasza Brandynew (#48699) üzenetére


sztanozs
veterán

Én ezt próbáltam ki legutóbb és egész pontos összegeket adott:
https://www.wikihow.com/Create-a-Mortgage-Calculator-With-Microsoft-Excel

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#48709) ny.janos válasza Brandynew (#48699) üzenetére


ny.janos
tag

Szia!

Az eredményt így kapod meg:

(#48710) Brandynew válasza ny.janos (#48709) üzenetére


Brandynew
őstag

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek, Magnatnak is a PM-be küldött Excelt.

Ez az összes.tőkerész függvény is nagyon ígéretes, hamarosan ki tudom próbálni.

(Ny.janos, a B1-ből kivonom inkább az összes tőkrész függvény által létrehozott értéket, nem?)

(#48711) ny.janos válasza Brandynew (#48710) üzenetére


ny.janos
tag

Mivel a függvény maga negatív eredményt ad, így az összeadás a helyes eredményt adó művelet. :)

(#48712) Magnat válasza ny.janos (#48709) üzenetére


Magnat
veterán

BTW, a datediff (DÁTUMTÓLIG) függvény melyik Excel verzióval bezárólag működik?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#48713) Fire/SOUL/CD válasza Magnat (#48712) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48714) Magnat válasza Fire/SOUL/CD (#48713) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi, ezt olvastam és tudtam is, h depricated, most visszakerestem azt a táblát amikor teszteltem Office 2021-ben, ahol ezt adja vissza:


Aztán nekiálltam tesztelgetni és kiderült, hogy a fenti képletet valami példából dobtam át és valami elb@szott kódlap lehetett a weblapon ahonnan másoltam, íme alatta a működő képlet:


:W :W :W

Mondjuk kissé félrevezető, hogy nem vmi argumentumhibát dob, hanem olyan mintha magával a fv-vel lenne baja...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#48715) Brandynew válasza ny.janos (#48709) üzenetére


Brandynew
őstag

Ez az ÖSSZES.TŐKERÉSZ függvény nagyon menő, eddig nem ismertem, de most gyakran fogom tudni használni.

Rátaláltam egy másikra is, ha jól értem, ezzel azt lehet megcsinálni, hogy kiírja, hogy adott hónapban mennyi a kamat rész a törlesztőrészletből.

Így próbálom:

=ÖSSZES.KAMAT(3,79/12;3,79*12;83770;11;11;0)

Azért 11;11, mert a 11. hónapban járok a törlesztéssel. Viszont valami nem jó, 1326 Ft-tal kevesebbet ír.

Mit nem csinálok jól? Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#48716) Brandynew válasza Brandynew (#48715) üzenetére


Brandynew
őstag

A második paraméter 30*12 lenne, csak itt írtam el, de ugyanúgy nem jó.

(#48717) sztanozs válasza Brandynew (#48715) üzenetére


sztanozs
veterán

Nézd át a szerződést, hogy a pénzintézet milyen jogcímeken milyen egyéb költségeket számol fel. Nem csak tőke meg kamattörlesztés van ám, hanem számlavezetési díj, meg ügyintézési díj, meg posta, meg bármi egyéb...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#48718) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Hello,

Regi excel filebol masolom mindig at ezt a cellat, ami igy mukodik:

1. "Yes"-t irok be a cella zold
2. "No"-t irok be a cella piros
3. Barmi mast irok be a cella sarga

Hogyan kell ilyet letrehozni?

(#48719) lappy válasza Reinhardt (#48718) üzenetére


lappy
őstag

feltételes formázással tudod megcsinálni
3 külön szabályt hozol létre
vagy "csak az adott tartalmú cellák formázása- megadott szöveg
vagy képlettel
egy hasonló megoldás

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48720) Reinhardt válasza lappy (#48719) üzenetére


Reinhardt
őstag

Koszi, a linkelt megoldast valasztottam.

(#48721) ny.janos válasza Brandynew (#48715) üzenetére


ny.janos
tag

Van itt egy kis tévedés a részedről, de a függvény súgó egyértelmű:
"A függvény a kezdő_periódus és a vég_periódus között egy kölcsönre visszafizetett összes kamat halmozott értékét adja meg."
Ha te ezzel szemben a havonta fizetett kamat mértékét szeretnéd megtudni, akkor a halmozott kamatból ki kell vonnod az eggyel korábbi hónap halmozott kamat értékét.

Ahelyett, hogy részletekbe mennék, megosztom egy korábbi táblázatomat, amit tetszőlegesen átalakítasz majd a saját szád íze szerint. A működést viszont meg fogod érteni.

[link]

(#48722) jerry311


jerry311
nagyúr

ahoj,

Elakadtam a Get Data / Power Query környékén. (szerintem, de lehet van egyszerűbb megoldás is).
Van egy mappa, ahová minden nap készül egy CSV. 3 oszlop: Név, ID, státusz.
Ebből szeretnék egy fájlt, ami az első két oszlopban tartalmazza a Név és ID oszlopokat, a többiben pedig a a napi státuszt.
VLOOKUP szívesen behúzza, de ahhoz nyitva kellene lennie mind a 30 fájlnak. Ez nyilván nem jó.
Power Query megcsinálja az importot, de még nem jöttem rá, hogy miként lehetne minden fájlból csak a Státusz oszlopod betölteni egy-egy újabb oszlopba a havi összegző fájlban.
További probléma, hogy az adatok aránylag egyeznek, de nincsenek sorban, tehát ugyanannak az elemek státusz lehet az egyik fájlban lehet az első vagy akár a 15. sorban is, de ettől még ugyanarról van szó. (ezért is gondoltam először a vlookup-os megoldásra)
Szóval, hogy ezt így hogyan?

Remélem valamennyire érthető mit szeretnék. :DDD

(#48723) Fferi50 válasza jerry311 (#48722) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
"VLOOKUP szívesen behúzza, de ahhoz nyitva kellene lennie mind a 30 fájlnak."
Szerintem nem kell nyitva lenniük, anélkül is lehet frissíteni - ebben az esetben minden hivatkozásban az elérési utat is tartalmazó teljes fájlnevet kell használni.
Próbáld ki a következőt: Egy nyitott fájl mellett megcsinálod a képleteket. Ezután bezárod a forrás fájlt. Ekkor a képletekben megjelenik a teljes fájlnév.
Ennek alapján állítod össze a további képleteket - általában elég az első sort és utána lehúzható.
Üdv.

(#48724) Fire/SOUL/CD válasza jerry311 (#48722) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Lehet, hogy az a megoldás megfelel számodra, amit Fferi50 adott, de engem ez a mondatod "aggaszt"...

"Power Query megcsinálja az importot, de még nem jöttem rá, hogy miként lehetne minden fájlból csak a Státusz oszlopod betölteni egy-egy újabb oszlopba a havi összegző fájlban."

Nekem ebből az jön le (aztán lehet, hogy rosszul), hogy valami ilyesmire gondolsz, pl:
(Feltételezem az ID, az egy egyedi azonosító, hogy több azonos nevű emberkét meg lehessen különböztetni)

Egyik CSV-ben pl. ez van
Fuvaros Jani;ID_001;"Úton"

Másik CSV-ben (vagy akár ugyanabban) meg pl. ez van
Fuvaros Jani;ID_001;"Útfélen"

És persze akármelyik CSV-ben lehet egy másik Fuvaros Jani (meg mások is) is, pl
Fuvaros Jani;ID_002;"Karambolozott"

Te pedig ezt szeretnéd összehozni az összesítésben

Erre gondolt a költő? ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48725) jerry311 válasza Fire/SOUL/CD (#48724) üzenetére


jerry311
nagyúr

Alapvetően erre gondolt a költő, azzal az apró módosítással, hogy a Név és ID párban van. Nincs átfedés, duplikáció, nem is lesz, a rendszer nem enged azonos nevet vagy ID-t. (nem személynév) Mindkettő egyedi ID, csak hát kettő van, mert a rendszer más-más részein vagy egyik vagy másik kell. Mindegy melyik alapján megy a lookup, a különbség, hogy az egyik csak szám a másik meg vegyes.

Ilyenek a CSV-k:

Name,ID,Status
bduEBQD5Yl,569,UP-ACTIVE
wfymS5IYpp,655,DOWN
8sR1m9RN37,533,DOWN
enClg3loQE,534,DOWN
nJd6CppwCT,580,UP-ACTIVE
E1kGfXGozy,580,UP-ACTIVE
okXijVRJxp,582,DOWN
TKhyM1OA13,729,DOWN
6efHP3ZxwL,536,DOWN
bM2iXGkZ2X,698,UP-ACTIVE
qdkop7sNoO,617,UP-ACTIVE
U8MS8VWizO,526,UP-ACTIVE
nLSaSqci66,729,DOWN
A8DrerJViF,560,UP-ACTIVE
CyRqjcfvtA,392,UP-ACTIVE
TI6r5n0Xy1,496,UP-ACTIVE
daBWtrEs56,493,DOWN-NEGOTIATING

És ebből szeretném azt, amit példakánt mutatsz:

(#48726) Fire/SOUL/CD válasza jerry311 (#48725) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha a Név és ID párban van, akkor a 6-7 sor külön "rekordot" képez, ergó nem lehet összevonni. Dobj egy olyan képet, ami az előző képed alapján az összesítésről készült (tehát a végeredményről, amit szeretnél megvalósítani), akkor talán megvilágosodom. :B
(az előző képedet alapul véve, az Excelben, hogy nézne ki a végeredmény)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48727) Fire/SOUL/CD válasza jerry311 (#48725) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Közben leesett... tehát a CSV-k többször/több helyen tartalmazhatják pl. ezt a sort:
njd6CppwCT;580 (különböző Státuszokkal) és ezeket kellene "csokorba szedni", OK.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48728) jerry311 válasza Fire/SOUL/CD (#48726) üzenetére


jerry311
nagyúr

Bocs a "dupla" sorért, nem sikerült jól az anonimizálás... Ezt a hibát leszámítva, a napi CSV fájl példa tartalma jó.

Ez lenne a végeredmény:

(#48729) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok,
Korábban már írtam, hogy Windows 10 -> Windows 11 átállás után teljes tiszta telepítés mellett 'összeomlik' az Excel-ben megnyitott fájl.
Hova készít az Excel az összeomlásról valamilyen *.log fájlt?
Amit találtam, az a 'c:\Users\andra\AppData\Local\Temp\Diagnostics\EXCEL\' könyvtárban lévő számomra nem ismert leírás szerepel.
Tud-e valaki segíteni megérteni a hiba okát, ha átküldöm a *.log fájlt?
Windows 10 alatt ugyanazon fájl rendesen működik.

[ Szerkesztve ]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#48730) Fire/SOUL/CD válasza jerry311 (#48728) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az itt található adatokat vettem alapul. Létrehoztam belőle 3 db CSV fájlt, az első maradt érintetlen, a 2.-ban lecseréltem az összes DOWN státuszt UP-ra, a 3.-ban meg lecseréltem az összes UP-t FIRE-UP-ra, nyilván azért, hogy több státusz is legyen.

A kód futtatásának ez lett az eredménye:

A Module1-be másolandó kód (és fontos, hogy modul-ba kerüljön!)

'Fire/SOUL/CD - 2022

Public Sub Fire_CSV_Process()

'mappa, amelyben a CSV fájlok találhatóak
Const MYCSVFOLDER = "C:\CSVs\"
'CSV elválasztó karakter megadása
Const MYDELIMITER = ","
'Ha igaz, akkor nem dolgozza fel a fejlécet
Const CSVFILEUSEHEADER = True
'A munkalap ezen cellájától illeszti be az összesítést
Const TABLETOPLEFTCORNER = "A1"

Dim MyWorksheetName As String
Dim MyCurrCSVFname As String
Dim MyFileNumber As Long
Dim MyCurrStr As String
Dim CSVLineNdx As Long
Dim MyStrs() As String
Dim MyRowNdx As Long
Dim NameFieldStartRange, IDFieldStartRange As Range
Dim FindNameFieldRange, FindIDFieldRange As Range
Dim FindNameRange, FindIDRange As Range

'ellenőrizzük, hogy a megadott mappa létezik-e, ha nem, akkor nem fut le a kód
If Dir(MYCSVFOLDER, vbDirectory) = "" Then
MsgBox "A megadott mappa [" & MYCSVFOLDER & "] nem létezik." & vbCrLf & "Adj meg egy létező mappát..."
Exit Sub
End If

'létrehozunk egy új munkalapot (itt másodpercre pontos idő lesz a nevében,
'ezért nem ellenőrzöm, hogy létezik-e már adott néven munkalap)
MyWorksheetName = "Ősszesítés_" & Format(Now, "yymmdd_hhmmss")
Worksheets.Add(After:=Worksheets(Worksheets.Count)).Name = MyWorksheetName
Worksheets(MyWorksheetName).Activate

Application.ScreenUpdating = False

MyRowNdx = 0

Set NameFieldStartRange = Range(TABLETOPLEFTCORNER)
Set IDFieldStartRange = Range(TABLETOPLEFTCORNER).Offset(0, 1)

'megadott mappában végigszaladunk az összes CSV fájlon
MyCurrCSVFname = Dir(MYCSVFOLDER & "*.CSV")
Do While Len(MyCurrCSVFname) > 0
MyFileNumber = FreeFile
Open MYCSVFOLDER & MyCurrCSVFname For Input As MyFileNumber
CSVLineNdx = 0
'CSV fájlt egyenként, soronként feldolgozzuk
While Not EOF(MyFileNumber)
Line Input #MyFileNumber, MyCurrStr
If CSVFILEUSEHEADER = True And CSVLineNdx = 0 Then
Line Input #MyFileNumber, MyCurrStr
CSVLineNdx = 1
End If
'ha üres sor van benne, azt kihagyjuk
If MyCurrStr <> "" Then
'legeslső adat esetén nincs mit összehasonlítani
If MyRowNdx = 0 Then
MyStrs = Split(MyCurrStr, MYDELIMITER)
Range(TABLETOPLEFTCORNER).Offset(0 + MyRowNdx, 0) = MyStrs(0)
Range(TABLETOPLEFTCORNER).Offset(0 + MyRowNdx, 1) = MyStrs(1)
Range(TABLETOPLEFTCORNER).Offset(0 + MyRowNdx, 2) = MyStrs(2)
Else
'meghatározzuk a keresési tartományokat
MyStrs = Split(MyCurrStr, MYDELIMITER)
Set FindNameFieldRange = Range(NameFieldStartRange.Address & ":" & Chr(NameFieldStartRange.Column + &H40) & MyRowNdx)
Set FindIDFieldRange = Range(IDFieldStartRange.Address & ":" & Chr(IDFieldStartRange.Column + &H40) & MyRowNdx)

'keresünk egyező adatokat
Set FindNameRange = FindNameFieldRange.Find(what:=MyStrs(0), LookIn:=xlValues, lookat:=xlWhole)
Set FindIDRange = FindIDFieldRange.Find(what:=MyStrs(1), LookIn:=xlValues, lookat:=xlWhole)

'ha van egyezés, akkor a találati tartomány sorában megkeressük az első üres cellát
'és beleírjuk a megfelelő adatot
If Not FindNameRange Is Nothing And Not FindIDRange Is Nothing Then
Cells(FindNameRange.Row, Columns.Count).End(xlToLeft).Offset(0, 1).Value = MyStrs(2)
MyRowNdx = MyRowNdx - 1
Else
Range(TABLETOPLEFTCORNER).Offset(0 + MyRowNdx, 0) = MyStrs(0)
Range(TABLETOPLEFTCORNER).Offset(0 + MyRowNdx, 1) = MyStrs(1)
Range(TABLETOPLEFTCORNER).Offset(0 + MyRowNdx, 2) = MyStrs(2)
End If
End If
MyRowNdx = MyRowNdx + 1
End If
Wend
Close MyFileNumber

MyCurrCSVFname = Dir()

Loop

Application.ScreenUpdating = True

End Sub

Teszteld, remélem jó lesz. ;]

[ Módosította: radi8tor ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48731) ny.janos válasza jerry311 (#48728) üzenetére


ny.janos
tag

Egy gondolatébresztő a korábban felvetett Power Query megoldáshoz: Ha az összes csv fájlt beolvasod mintából és a fájloknak a nevében szerepel a dátum, akkor a fájlnév részének kinyerésével és dátummá alakításával lesz egy adathalmazod, melyben szerepel a Name, ID, Status adatok mellett a dátum is. Az ID és a dátum oszlop összevonásával készíthetsz egy új oszlopot. Ezután a státuszt meg tudod keresni a VLOOKUP-al a PQ által előállított adathalmazban, ha az ID cella és fejlécként szereplő dátum cella összevont adatára keresel.
Ha az egyes csv fájlok nem tartalmaznak több 10e sort így a több, mint egymillió soros korlátot várhatóan nem léped túl, akkor nem is foglalkoznék havonta külön munkalappal, hanem az évet és a hónapot kiemelném egy-egy cellába a munkalap tetején, és annak felhasználásával képezném a fejlécben a dátumot. Így ha változtatod az évet és a hónapot, akkor mindig az aktuális értéket fogja dátumnak megfelelően kiolvasni a VLOOKUP a PQ által beolvasott csv fájlok összességéből.

(#48732) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#48730) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ne használd, valamit elfelejtettem ellenőrizni, nem működik megfelelően a kód... :W
Kajálok egyet, aztán megigazítom, aztán szólok egy moderátornak, hogy cserélje ki a helyes kódra...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48733) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#48732) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

radi8tor gyors volt (Thx innen is), most már okés a kód.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48734) jerry311 válasza Fire/SOUL/CD (#48732) üzenetére


jerry311
nagyúr

Gyors voltam és már használtam. Már a BTC-t is elutaltam, igazán jöhetne már a decrypt kulcs. ;]

Mennyire adott fals infót a v1 v2-höz képest?

(#48735) Fire/SOUL/CD válasza jerry311 (#48734) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Amikor olyan Name-ID páros szerepelt a CSV-kben, amiből csak 1 db volt(tehát nem ismétlődött a CSV-kben egyetlen egyszer sem), akkor is növekedett az index és ezen name-ID párosokat egy csomó üres sort kihagyva írta bele a táblázatba. A korábban látható kép esetén pl. az ötven akárhányadik sorba került(ek).
Ezért írtam, hogy erre elfelejtettem tesztelni a kódot... :W

Ha esetedben minden egyes Name-ID páros legalább 2x szerepel, akkor nem lépett fel ez az anomália korábban sem.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48736) Fire/SOUL/CD válasza jerry311 (#48734) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Remélem ezt csak viccből írtad, hogy BTC-ről van szó... Mert ha esetleg nem vicceltél, akkor felejtsd el ezt a kódot, NE HASZNÁLD, mert ez esetben az időrendi feldolgozás az alap, ez a kód meg nem foglakozik időrendiséggel, azaz a márciusi CSV hamarabb kerülhetett feldolgozásra, mint a januári, azaz a márciusi státusz előrébb van és csak utána jön a januári, ez meg BTC "mozgás" esetében rohadtul nem mindegy...
Ha konkrétan leírtad volna, hogy a kód egy BTC "mozgás" összesítőhöz kell, akkor teljesen más megközelítést kellett volna használni, azaz a CSV fájlok nevében pl. időbélyeg kell, hogy legyen, először a CSV-ket tartalmazó mappában végig kell szaladni az összes CSV fájlon, beolvasva a nevüket egy "listába", ezt a listát rendezni név szerint emelkedő sorrendben, majd ezt a rendezett listát alapul véve az abban szereplő sorrendben feldolgozni a CSV-ket...

Szóval még1x: Ezt a kódot ne használd!

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48737) jerry311 válasza Fire/SOUL/CD (#48736) üzenetére


jerry311
nagyúr

A BTC az vicc volt, arra hogy nem "jó a kód ne használd" = ransomware. :DDD

Az időrendiség mindegy, ha valami a monitorozás kezdete óta (= 44 napja folyamatosan) "DOWN"', akkor az nem kell. Ha használták volna akárcsak egyszer is, akkor a Sum(DOWN = -1, UP = +1) nagyobb mint -44. Mire elkezdhetem kigyomlálni a nem használt dolgokat, addigra lesz 2 hónapnyi adat tehát még megbízhatóbb lesz a használati statisztika.

(#48738) Fire/SOUL/CD válasza jerry311 (#48737) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"A BTC az vicc volt, arra hogy nem "jó a kód ne használd" = ransomware."

Ó bakker, a frászt hoztad rám, többet ilyet ne csinálj b@mmeg... :DDD
Tényleg azt hittem/elhittem, hogy bitcoin-al foglalkozol és arról van szó...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48739) jerry311 válasza Fire/SOUL/CD (#48738) üzenetére


jerry311
nagyúr

Sajnos nincs BTC-m, mondjuk ha lenne, akkor sosem ment volna olyan magasba az árfolyama, mint így, hogy nekem nincs. Ez biztos, mert ami crypto-m van, az nem akar emelkedni. :(
De ha lenne, akkor nem egy éppen csak összerakott, v1.0, teszteletlen Excel tábla alapján döntenék az adás/vétel pozíciókról.

Mégy egyszer köszönöm! :R

(#48740) Fire/SOUL/CD válasza andreas49 (#48729) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Tehát ha jól értem, akkor csak 1 db excel fájl okozza a galibát?
2. Hogy nyitod meg ezt a fájlt, duplaklikk az intézőben rajta és indul az excel vagy Excel-t elindítod, és onnan nyitod meg? Mindkét esetben gond van?
3. Futtasd admin joggal az excel-t és így, az excel-ből próbáld megnyitni, ekkor is összeomlik?
4. elküldheted a LOG fájlt az email címemre(adatlapomon megtalálod), ígérni nem tudok semmit, de belenézek

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48741) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Van egy excell táblázatom, milyen függvénnyel tudom megoldani, hogy ha egy adott cellába beírom, hogy X, akkor másik két cella értékéhez adjon hozzá kettőt?

(#48742) jerry311 válasza Eagl3 (#48741) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha jól értem, akkor számolja meg, hogy egy cellában vagy tartományban van-e X és utána a darabszám dupláját írja be számként.
Mondjuk az A1 cellába beírod X, a B1 és B2 cellába meg berakod hogy
=countif(A1,"X")*2

Ha mondjuk az A oszlopban kell számolni, akkor:
=countif(A:A,"X")*2

(#48743) Eagl3 válasza jerry311 (#48742) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem, egyszerűen csak ha beírom egy cellába, hogy X, akkor további két cella értékéhez adjon hozzá kettőt.

Példa: ha a P12 cellába X betű van írva, akkor a T12 cella értéke változzon 4-ről 6-ra, az U12 cella értéke meg 20-ról 22-re.

(#48744) jerry311 válasza Eagl3 (#48743) üzenetére


jerry311
nagyúr

Jó, de az Excel úgy működik, hogy az egyik cellába írsz valamit, a másik cellában lévő képlet pedig kiszámol valamit.
Tehát az utóbbiban kell úgy kialakítani a képletet, hogy valahonnan (mondjuk A1) veszi az alap értéket, amihez hozzá kell adni kettőt, és utána a képlet második fele megnézi, hogy a feltételt tartalmazó cellában (mondjuk B1) van-e X, és ha igen, akkor az értéke 2, ha nem, akkor 0.

A1: 12
B1: X
C1: =A1+IF(B1="X",2,0)

[ Szerkesztve ]

(#48745) Fire/SOUL/CD válasza Eagl3 (#48743) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ide másold a kódot

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)

Dim MySrcRange As Range

Set MySrcRange = Range("P12")

If Not Intersect(Target, MySrcRange) Is Nothing Then
If UCase(MySrcRange.Value) = "X" Then
If IsNumeric(Range("T12").Value) = True And IsNumeric(Range("U12").Value) = True Then
Range("T12").Value = Range("T12").Value + 2
Range("U12").Value = Range("U12").Value + 2
Else
MsgBox "A(z) T12 és/vagy U12 cella nem számot tartalmaz!"
End If
End If
End If

End Sub

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48746) Eagl3


Eagl3
veterán

Köszönöm, összejött.

(#48747) jerry311 válasza Eagl3 (#48746) üzenetére


jerry311
nagyúr

Arra azért figyelj, hogy ez annyiszor hozzáad 2-t a két cél cella értékéhez, ahányszor szerkeszted a forrás cellát.

(#48748) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Sziasztok!

Szeretném meggátolni, hogy el lehessen menteni a fájlt, ha bizonyos cellák üresek. Ezen a VBA-s megoldáson kívül van esetleg valakinek más ötlete? (Ráadásul még arra is szükség lenne, hogy LibreOffice-ban is működjön...)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#48749) lappy válasza BigBadPlaYeR (#48748) üzenetére


lappy
őstag

csak makróval lehet

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48750) ny.janos válasza BigBadPlaYeR (#48748) üzenetére


ny.janos
tag

Szia!

Feltételezéssel élek, ha ez nem igaz, akkor a javasolt megoldás feltételezhetően nem használható a számodra:
Ha a kérdésed oka az, hogy aki a táblázatba adatokat rögzít, az rendszeresen elfelejti valamely hozzá tartozó további adatok töltését, akkor adatérvényesítésben próbálkozhatsz képlettel lekorlátozni az adatbevitelt. Ha arra a cellára teszed az adatérvényesítést, melyet mindenképpen tölteni kell annak, aki az adatot rögzíti, akkor csak azt követően fogja tudni azt kitölteni, ha a többit már kitöltötte.
A képletben az ÉS és a DARAB2 függvények kombinációját próbálnám a helyedben (az ÜRES függvény a NEM függvénnyel kombinálva érdekes módon nem működik az adatérvényesítésben).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.