Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47651) lappy válasza Met (#47650) üzenetére


lappy
őstag

Azt szeretném valahogy látni egyben hogy adott napon mennyit löktem az első fajtából és az előző alkalommal mennyit löktem.

ezt hogy érted? egy napon van 6 lökés eddig ok, de mit értesz előző alkalommal (dátum előtti napon?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47652) Met válasza lappy (#47651) üzenetére


Met
nagyúr

Biliárd, lelöktem egy golyót, lelöktem 2 golyót egymás után, 3 golyót egymás után.
Azt szeretném látni hogy előző alkalommal hányszor löktem egy golyót, hányszor sikerült kettőt lelökni egymás után. Így néz ki egy napi adat.

1 9
2 1
3 0
4 0
5 0
fail 13

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#47653) Delila_1 válasza Met (#47652) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Feltöltöttem egy fájlt
A bal oldali táblázat bővítésekor a jobb oldali kimutatáson jobb klikk, frissítés.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47654) Met válasza Delila_1 (#47653) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi.
Ez jó lenne csak az a baj hogy arra vagyok kíváncsi, adott nap hányszor löktem egyet vagy négyet egymás után.
Mert ez ilyen fejlődési mérce, egy golyót könnyű elrakni de az gáz ha nincs utána folytatás.
Egy játék alatt lökhetek mondjuk ötször egyet és kétszer három golyós sorozatot.
Vagy csak balfasz vagyok a táblázathoz :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#47655) woodworm


woodworm
veterán

Sziasztok!

Több táblázatot megnyitva cellaértékeket másolok egyik táblázatból a másikba, a másolt helyre csak az értéket beillesztve. Néha másolás után a célhelyen eltűnik a kitöltőjel (vagy bárminek is hívják a cella körüli zöld keretet). A forrás táblázatban vannak körkörös hivatkozások, amire kapok figyelmeztetést megnyitáskor és a másoláskor újra, nem tudom, hogy van-e köze az eseményhez.
A kérdésem, hogyan tudom visszahozni a kitöltőjel láthatóságát? A mentés és újranyitás működik, de jó lenne egy közvetlenebb megoldás.

(#47656) Delila_1 válasza Met (#47654) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Dátum helyett időpontot adj meg, mindig az adott napon.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47657) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Hello!

Van egy táblázatom, az első oszlopban dátumok, a többiben a dátumokhoz tartozó adatok, több napra előre. Egy másik táblázatban szeretném megjeleníteni őket két másik oszlopban úgy, hogy mindig a mai dátumot követő +1 és +2 napok adatai jelenjenek meg. Ezt hogy lehet megoldani?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#47658) Fferi50 válasza Dilikutya (#47657) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
FKERES függvényt nézd meg légy szíves.
Üdv.

(#47659) Met válasza Delila_1 (#47656) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#47660) eszgé100


eszgé100
őstag

Sziasztok!

Van két változóm, amiben a színes és a fekete-fehér nyomtató hálózati címét tárolom.
Jelenleg így néz ki:

bwprinter = "\\HPFDDA3F (HP Photosmart C4500 series) on Ne02:"
colprinter = "\\HP Photosmart Wireless B109n-z on Ne03:"

majd, ahogy fut a kód úgy változtatom Application.ActivePrinter = colprinter vagy Application.ActivePrinter = bwprinter -re, attól függően, hogy az adott munkalapot színesben vagy fekete-fehérben szeretném nyomtatni.

A kód remekül működik, amennyiben egy adott gépen használom, viszont ha máshol ülök le a változó a portszámok miatt mindig a a kódban kell túrkálnom, hogy változtassam. Nekem nem nagy ügy, de így nem merem kollégáimra rábízni.

Szeretnék egy-egy gombot a színes és fekete-fehér nyomtatónak, amikkel megjelenne a nyomtatóválasztó és kiválasztva az adott nyomtatót eltárolnám a fenti két változómba, portszámmal együtt, még mielőtt maga a nyomtatási makró elkezdene lefutni.

Előre is köszönöm, ha tudtok ebben segíteni.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#47661) Fire/SOUL/CD válasza eszgé100 (#47660) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A megoldást már más megírta, úgy hogy csak INNEN bemásolom a kódot.
Annyi módosítást hajtottam csak végre a kódban, hogy a 3 db privát funkció deklarációban beleírtam a PtrSafe tulajdonságot, mivel enélkül 64 bites rendszer alatt nem futna le a kód.

Module1-be kerülő kód:

Option Explicit
Private Const HKEY_CURRENT_USER As Long = &H80000001
Private Const HKCU = HKEY_CURRENT_USER
Private Const KEY_QUERY_VALUE = &H1&
Private Const ERROR_NO_MORE_ITEMS = 259&
Private Const ERROR_MORE_DATA = 234

Private Declare PtrSafe Function RegOpenKeyEx Lib "advapi32" _
Alias "RegOpenKeyExA" ( _
ByVal HKey As Long, _
ByVal lpSubKey As String, _
ByVal ulOptions As Long, _
ByVal samDesired As Long, _
phkResult As Long) As Long

Private Declare PtrSafe Function RegEnumValue Lib "advapi32.dll" _
Alias "RegEnumValueA" ( _
ByVal HKey As Long, _
ByVal dwIndex As Long, _
ByVal lpValueName As String, _
lpcbValueName As Long, _
ByVal lpReserved As Long, _
lpType As Long, _
lpData As Byte, _
lpcbData As Long) As Long

Private Declare PtrSafe Function RegCloseKey Lib "advapi32.dll" ( _
ByVal HKey As Long) As Long

Public Function GetPrinterFullNames() As String()
Dim Printers() As String ' array of names to be returned
Dim PNdx As Long ' index into Printers()
Dim HKey As Long ' registry key handle
Dim Res As Long ' result of API calls
Dim Ndx As Long ' index for RegEnumValue
Dim ValueName As String ' name of each value in the printer key
Dim ValueNameLen As Long ' length of ValueName
Dim DataType As Long ' registry value data type
Dim ValueValue() As Byte ' byte array of registry value value
Dim ValueValueS As String ' ValueValue converted to String
Dim CommaPos As Long ' position of comma character in ValueValue
Dim ColonPos As Long ' position of colon character in ValueValue
Dim M As Long ' string index

' registry key in HCKU listing printers
Const PRINTER_KEY = "Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Devices"

PNdx = 0
Ndx = 0
' assume printer name is less than 256 characters
ValueName = String$(256, Chr(0))
ValueNameLen = 255
' assume the port name is less than 1000 characters
ReDim ValueValue(0 To 999)
' assume there are less than 1000 printers installed
ReDim Printers(1 To 1000)

' open the key whose values enumerate installed printers
Res = RegOpenKeyEx(HKCU, PRINTER_KEY, 0&, _
KEY_QUERY_VALUE, HKey)
' start enumeration loop of printers
Res = RegEnumValue(HKey, Ndx, ValueName, _
ValueNameLen, 0&, DataType, ValueValue(0), 1000)
' loop until all values have been enumerated
Do Until Res = ERROR_NO_MORE_ITEMS
M = InStr(1, ValueName, Chr(0))
If M > 1 Then
' clean up the ValueName
ValueName = Left(ValueName, M - 1)
End If
' find position of a comma and colon in the port name
CommaPos = InStr(1, ValueValue, ",")
ColonPos = InStr(1, ValueValue, ":")
' ValueValue byte array to ValueValueS string
On Error Resume Next
ValueValueS = Mid(ValueValue, CommaPos + 1, ColonPos - CommaPos)
On Error GoTo 0
' next slot in Printers
PNdx = PNdx + 1
Printers(PNdx) = ValueName & " on " & ValueValueS
' reset some variables
ValueName = String(255, Chr(0))
ValueNameLen = 255
ReDim ValueValue(0 To 999)
ValueValueS = vbNullString
' tell RegEnumValue to get the next registry value
Ndx = Ndx + 1
' get the next printer
Res = RegEnumValue(HKey, Ndx, ValueName, ValueNameLen, _
0&, DataType, ValueValue(0), 1000)
' test for error
If (Res <> 0) And (Res <> ERROR_MORE_DATA) Then
Exit Do
End If
Loop
' shrink Printers down to used size
ReDim Preserve Printers(1 To PNdx)
Res = RegCloseKey(HKey)
' Return the result array
GetPrinterFullNames = Printers
End Function

Sub Test()
Dim Printers() As String
Dim N As Long
Dim S As String
Printers = GetPrinterFullNames()
For N = LBound(Printers) To UBound(Printers)
S = S & Printers(N) & vbNewLine
Next N
MsgBox S, vbOKOnly, "Printers"
End Sub

Eredménye (most az Én gépemen futtatva)

Nyilván esetedben annyiban kell módosítani pluszban a kódot, hogy ne a képernyőre irogassa ki az összes nyomtatót, hanem a cikluson belül, megvizsgálod, hogy az aktuális printer neve tratalmazza-e az általad használt 2 printer nevének egyikét, ha igen, akkor "elévarázsololod" a \\ jelet és a megfelelő változódnak meg is van az értéke és kb. meg is vagy.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47662) eszgé100 válasza Fire/SOUL/CD (#47661) üzenetére


eszgé100
őstag

Koszonom, holnap reggel kiprobalom :)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#47663) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Van arra esetleg valami megoldás, hogy ha fkeres függvényt használok és a keresendő cellában függvény van akkor is megtalálja az értékét?

Pl.:
A1 cella tartalma =bal(b1;10), aminek megjelenített értéke abcd123456
Ezt az értéket keresem másik munkalapon vagy másik táblázatban amiben benne is van, de nem találja meg. #HIÁNYZIK értéket kapok. Ha az A1 cellát másolom majd ugyanide értékként beillesztem akkor rendben működik és megkapom az fkeresben megadott feltételnek megfelelő adatot.

Van erre valami megoldás, hogy ne kelljen értékként beilleszteni az adatot hanem maradjon a függvény a cellában?

[ Szerkesztve ]

(#47664) Fferi50 válasza bozsozso (#47663) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Ha szöveg van a cellában, akkor ebben a formában is meg kell találnia az értéket.
Ha számok vannak a táblázatban, amiben keresel, akkor az ÉRTÉK függvénnyel számmá kell alakítanod keresendő értéket, mivel a BAL függvény eredménye szöveg.
Mutasd meg légy szíves, hogyan keletkezik nálad a probléma.
Üdv.

(#47665) bozsozso válasza Fferi50 (#47664) üzenetére


bozsozso
őstag

Bocs, betűt is írtam a problémába, de csak számokról van szó. Az érték függvénnyel rendben, erre nem gondoltam, hogy a bal függvény szövegként adja vissza.

Köszönöm szépen. :R

(#47666) woodworm


woodworm
veterán

Magyar nyelvű környezetben a Ctrl+Alt kombinációkat a rendszer Altgr kombinációknak érzékeli. Hogyan tudom ezt kikerülni? Esetleg a beillesztés értékkéntnek egy gyors biillentyűparancs?

(#47667) Fferi50 válasza woodworm (#47666) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Tedd fel a gyorselérési eszköztárra...

Üdv.

(#47668) woodworm válasza Fferi50 (#47667) üzenetére


woodworm
veterán

Köszi szépen! Gyorsabb is így egykezes kombinációval.

(#47669) Imy


Imy
veterán

Van egy érték kiszámoló excelem. Kiszámol egy értéket, de a kiszámolt értéknél nagyobb (első érték a kiszámolttól), de szabványos értéket kell kiválasztania.

Pl: kiszámolt érték 22
Értékek: 10,20,24,30,50.
És vissza kell adni a 24-et.
Ezt mivel tudom, és hogyan kell megoldanom?

(#47670) lappy válasza Imy (#47669) üzenetére


lappy
őstag

=INDEX(B3:B22,MATCH(MIN(ABS(B3:B22-E2)),ABS(B3:B22-E2),0))
Tömbképletkent használd

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47671) Fire/SOUL/CD válasza Imy (#47669) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

MIN+HA+tömbképlet
C1-be: =MIN(HA(B1:B5>A1;B1:B5))
(CTRL+SHIFT+ENTER-el bevive, mert úgy lesz tömbképlet)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47672) Fferi50 válasza Imy (#47669) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Csak azért, hogy legyen még egy megoldás:
=INDEX($A$1:$A$6;HOL.VAN(C1;$A$1:$A$6;-1))

Amint látod, a HOL.VAN függvény a csökkenő sorrendbe rendezés alapján állapítja meg a kérdéses érték helyét, ezért a "szabvány" adataid csökkenő sorrendbe kell rendezni. A HOL.VAN függvény 3. paramétere itt -1!
Üdv.

(#47673) Imy


Imy
veterán

Köszönöm szépen, ennyi variációval megoldódott. :R :R :R

(#47674) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Van egy táblázatom, amiben különböző termékek összetevői találhatóak, pl:
Stühmer táblás csokoládé: Cukor, kakaó stb.
Milka csokoládé: Tej, cukor, kakaó stb.

A megnevezések, összetevők külön-külön cellákban szerepelnek, és az összetevők sorrendje teljesen random.
Hogyan tudom azt kilistázni pivotban, hogy mely termékek tartalmaznak pl. kakaót? Tehát egyszerre több oszlopban is ugyanazon szűrési feltételt alkalmazza, és ha az egyik oszlopban megtalálja, akkor listázza?

Köszi!

(#47675) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Üdv!

Az megoldható, hogy egy adott gomb vagy link megnyomására egy meglévő Excel sablon nyíljon meg új file-ként, majd kitöltse azt a megfelelő adatokkal? Vagy ehhez inkább Access kéne? Majd ezt le is kéne tudni menteni külön file-onként, írásvédett cellákkal.

Nem akarnám túlbonyolítani, de egy afféle rendelés nyilvántartást kellene megoldanom. Tehát, van egy projektszám, ahhoz tartoznak adatok, illetve egy projekthez több tétel társulhat, amikhez egyéb adatok tartoznak. Ebből szeretnék darabvizsgálati jegyzőkönyvet, megfelelőségi nyilatkozatot, stb.-t generálni. Ezekhez meg vannak a sablonok, csak ki kéne tölteni automatikusan, ahelyett, hogy egyesével, manuálisan szerencsétlenkedünk vele, és 86 helyről kell összeszedni az információkat.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#47676) Fferi50 válasza Dark Archon (#47675) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
A rövid válasz: igen.
A hosszabb: lehet Excel sablon alapján nyitni új munkafüzetet.
[Help itt]
Üdv.

(#47677) Fferi50 válasza mustang08 (#47674) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Ha van a táblázatodban fejléc, akkor használható az Adatok - Speciális menüpont (leánykori nevén Irányított szűrés).
Ezzel lehet vagy feltétel alkalmazásával is szűrni - minden feltételt külön sorba kell írni.
A szűrés eredménye maradhat helyben és kerülhet máshova is. Ez utóbbi esetben a menüpontot arról a munkalapról kell indítani, ahová az eredményt szeretnéd kapni.
Ilyen párbeszéd ablakot kapsz:

Érdemes egy kicsit a súgóját tanulmányozni.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#47678) ace05


ace05
senior tag

Helló!
Egy érdekes problémám akadt. Egy magatartás szorgalom táblázatot kellene csinálnom, de eléggé kacifántosat, amit majd minden tanár tud egyszerre szerkeszteni Google Táblázatokban.

Adatok
Egyenlőre osztályonként lenne

Van 21 gyerek, van 20 tanár és van 40 kritérium. Kritérium pl ilyen : "Társaiddal szemben segítőkész, türelmes vagy." Ezt egy tanárnak osztályoznia kell, erre van 6 osztályozó kritérium pl Jellemző rá. Azt már kitaláltam, hogy ezeket az osztályozó kritériumokat számmá teszem és majd átlagolom a tanárok osztályzatait, de hogy hozzam össze az egészet egy táblázatba, mert itt megakadt a tudományom. Előre is köszönöm a segítséget.

(#47679) lappy válasza ace05 (#47678) üzenetére


lappy
őstag

én vmilyen űrlapos megoldásban gondolkodnék

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47680) Dark Archon válasza Fferi50 (#47676) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszi :R

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#47681) Fferi50 válasza ace05 (#47678) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
A táblázatot ilyen formában képzelem el:

Ebből könnyen lehet szűrni, kimutatást készíteni többféle szempont alapján is.
Az már egy másik kérdés, hogy az adatbevitel milyen módon történik. Talán a legkevesebb hibaforrást tartalmazza egy adatérvényesítéseket tartalmazó munkalap, ahol csak kiválasztani kell a megfelelő értékeket. Ezeket pedig makróval lehet beíratni a megfelelő helyre. Természetesen ehhez a megfelelő listákat össze kell állítani. Így csak a kiválasztásokat kellene ezen a lapon megcsinálni, az eredmény magától töltődne az előző képen látott formában.
Egy példa:

Ez természetesen csak egy ötlet. Ha tetszik és tovább szeretnéd gondolni, akkor szerintem privátban lenne érdemes folytatni megfelelő mintával.
Üdv.

(#47682) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Nem tzdom, hogy itt melóban van lekorlátozva a szoftver vagy nincs rá megoldás de a következőt szeretném:
Egy táblázatban a Nézet menüben ha bekapcsolom az Oldaltöréses nézetet akkor az oldal közepén a háttérben vízjelként ott vannak az oldalszámok. Ezeket valahogy el lehet tűntetni úgy, hogy az oldaltörés bekaocsolva maradjon?

Köszönöm!

(#47683) Fire/SOUL/CD válasza Anulu79 (#47682) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha ERRE gondolsz, az mindenkinél ott van, teljesen természetes., ez nem hiba...
Nyomtatásban ez nem fog megjelenni, ez csak számodra segítség, hogy lásd, ha esetleg egy nagyobb táblázat (sok cella vízszintesen és függőlegesen) kívül esne a nyomtatási területen (mert nem fér rá egy pl. A4-es lapra)
Az oldaltöréseket (szaggatott avagy folytonos kék vonalak a képen) átmozgathatod a neked megfelelő pozícióba, természetesen az adott papírméret (A4 alapban) figyelembevételével.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47684) Anulu79 válasza Fire/SOUL/CD (#47683) üzenetére


Anulu79
addikt

Igen erre gondoltam. Az is megvan, hogy ez nem hiba meg nem fog látszani nyomtatásban de ebben a formában szeretnék elkeszíteni egy táblázatot és a zavaró az oldalszám. :)
Vagy ha le lehet valahogy védeni a lapot jelszóval úgy, hogy a panelek rögzítését ne lehessen kikapcsolni nekem az is jó lenne. :)

(#47685) Brain75


Brain75
senior tag

Sziasztok
Van ergy nagy problémám.
Amikor a céges gépemen amin office 2019 van importálok egy CSV fájlt, akkor a CSV-ben levő adatokat nem jól importálja be.
Példa a CSV-ben:
1,2,"2,3",4,5
Ezt úgy importálja be hogy
1 2 23 4 5
Vessző a cellaválasztó karakter ami be van állítva és UTF-8.
Az itthoni gépemen amin szintúgy office 2019 van csak Professional, a beolvasás úgy történik ahogyan kell tehát az eredmény.

1 2 2,3 4 5

Mi miatt lehet ez ? Milyen beállítás nem jó az irodai gépemen ?

Üdv

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#47686) Fire/SOUL/CD válasza Anulu79 (#47684) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Végül is ha kéred az élettől az ostort, akkor lehet oldaltörés nézetben dolgozni, de ahhoz nagyon "perverznek" kell lenni... :DDD

Sajnos arról nincs tudomásom, hogy az oldaltörések szerkesztését le lehetne-e tiltani, de lehet más majd tud valamit javasolni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47687) Fire/SOUL/CD válasza Brain75 (#47685) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én nem tudtam előállítani azt az eredményt, amit Te megadtál, pedig visszakapcsoltam az Excel 2021-ben a régi szöveg importálást is, de max. ennyire tudtam csak elcseszni, de az 1 2 23 4 5 kimenetet nem tudtam produkálni. :N

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47688) Brain75 válasza Fire/SOUL/CD (#47687) üzenetére


Brain75
senior tag

Szia

A leírt csak példa volt.
Ez az amivel nem tudok megküzdeni.
14446809,"2021-09-01 07:45:00",fulfilled,108237/2,GLS-HU,"0,3",1,0,,1390,0,1941,0,35

Ebből a sorból a "0,3"-t az irodai gép 3-nak importálja be.

De mondom az otthoni gépem jól csinálja és 0,3 lesz belóle a cellában.

Köszi

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#47689) woodworm válasza Anulu79 (#47684) üzenetére


woodworm
veterán

Ha megnyitás után belépsz a nyomtatás menübe, akkor onnan visszalépve normal nézetben is látszódik az oldaltörés, oldalszámozás nélkül. Ez sem jó?

(#47690) Fire/SOUL/CD válasza Brain75 (#47688) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Az importálás közben is már rosszul jelenik a 0,3 vagy csak akkor, amikor beírodnak az adatok a cellákba?
2. A 0,3 esetén csak 1 db oszlop lesz 3-as értékkel, vagy a 0-ból is csinál elé egy külön adatoszlopot?
3. Minden tizedestört esetén ez a szitu? (pl. 1,23 esetén lesz egy 1-est meg még egy külön, 23-at tartalmazó adatoszlop)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47691) karlkani


karlkani
aktív tag

Sziasztok!

Egy ideje Firefox-on nem tudom nézni a sorozatokat SorozatBarát-on, bármit csinálok (kiegészítők, meg követés elleni védelem, meg a jó... is kikapcsolom, akkor sem jó), adf.ly visszaszámolás után, újra visszaszámol, nem adja be a videót. Más böngészővel (Edge) jó, de nem akarok két böngészőt futtatni párhuzamosan. A linkeket kézzel módosítom, hogy kihagyjam az adf.ly-t, de kicsit unalmas, így automatizálnám.

Pl.:
http://usfinf.net/rweasy/-1MWFD/2508744/https://www.sorozatbarat.club/video/redirect/Uh5WPexMRzG2Wh561y0cRZIiZn46DDMSOZTIeEyqxkMgww-hodT-ar3ekZPYp0mNgpaW6Uc9Oi1TBuZrduIruEqiVC1QI7idNYldchFHnn9OMQ,,/The_Mandalorian_online_sorozat_02_evad_08_resz/1636265982?rndad=1502020484-1636265982
Ebből a linkből kellene a következőt létrehozni.
https://www.filmorias.com/ugras-a-videohoz/Uh5WPexMRzG2Wh561y0cRZIiZn46DDMSOZTIeEyqxkMgww-hodT-ar3ekZPYp0mNgpaW6Uc9Oi1TBuZrduIruEqiVC1QI7idNYldchFHnn9OMQ,,/The_Mandalorian_online_sorozat_02_evad_08_resz/

A1 cellába kellene a "nézhető" linknek megjelenni, miután A3 cellába illesztem a vágólap tartalmát.

Előre is köszönöm!

(#47692) Fire/SOUL/CD válasza karlkani (#47691) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Module1-be kerülő kód

'Fire/SOUL/CD - 2021

Option Explicit

Public Function URLConverter(SourceURL As String) As String

Const SLASH = "/"
Dim MyStrArray() As String

MyStrArray = Split(SourceURL, SLASH)

URLConverter = ("https://www.filmorias.com/ugras-a-videohoz/" & _
MyStrArray(11) & SLASH & _
MyStrArray(12) & SLASH _
)

End Function

Eredmény

Ha esetleg hiperlinkként szeretnéd visszakapni, akkor az A1 cellába így használd:
=HIPERHIVATKOZÁS( URLConverter(A3))

Természetesen, ha a forrás URL formátuma megváltozik, akkor már nem fog működni a függvény rendesen...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47693) karlkani válasza Fire/SOUL/CD (#47692) üzenetére


karlkani
aktív tag

Köszönöm!

Lehet, hogy változni fog a formátum, épp ezért lenne jó képlettel megoldani. Odáig eljutok, hogy a link elejét kicseréli, meg hozzáteszi a többit a beillesztett tartalomból, de a végéről a fölösleget nem tudom levágni "szépen".

="https://www.filmorias.com/ugras-a-videohoz/"&KÖZÉP($A$3;SZÖVEG.KERES("redirect";$A$3)+9;HOSSZ($A$3)-124)

Függvénnyel meg tudom írni a sallangot, amire nincs szükség, csak nem tudom hozzáilleszteni, ezért vonok le 124-et, így az marad, ami kell (jobb lenne összehozni a "sallang" levágását képlettel)

=KÖZÉP($A$3;SZÖVEG.KERES("resz/";$A$3)+4;HOSSZ($A$3))

(#47694) Fire/SOUL/CD válasza karlkani (#47693) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Oké, Te akartad... :DDD

="https://www.filmorias.com/ugras-a-videohoz/"&KÖZÉP(BAL($A$3;SZÖVEG.TALÁL("*";HELYETTE($A$3;"/";"*";HOSSZ($A$3)-HOSSZ(HELYETTE($A$3;"/";"")))));SZÖVEG.KERES("redirect";BAL($A$3;SZÖVEG.TALÁL("*";HELYETTE($A$3;"/";"*";HOSSZ($A$3)-HOSSZ(HELYETTE($A$3;"/";""))))))+9;HOSSZ(BAL($A$3;SZÖVEG.TALÁL("*";HELYETTE($A$3;"/";"*";HOSSZ($A$3)-HOSSZ(HELYETTE($A$3;"/";"")))))))

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47695) karlkani válasza Fire/SOUL/CD (#47694) üzenetére


karlkani
aktív tag

:Y

Nem ilyen "egyszerű" képletre gondoltam... :DDD
Amúgy a végére odatesz egy /-jelet (nem kell, nem nyitja meg a videót).

(#47696) Fire/SOUL/CD válasza karlkani (#47695) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Amúgy a végére odatesz egy /-jelet (nem kell, nem nyitja meg a videót)."
Hát de Te adtál meg olyan példát az eredeti hozzászólásodban, hogy ott figyel a végén a perjel... :B (javítottam, nem lesz a végén a perjel, ki is próbáltam, megnyílik a film)

="https://www.filmorias.com/ugras-a-videohoz/"&KÖZÉP(BAL($A$3;SZÖVEG.TALÁL("*";HELYETTE($A$3;"/";"*";HOSSZ($A$3)-HOSSZ(HELYETTE($A$3;"/";""))))-1);SZÖVEG.KERES("redirect";BAL($A$3;SZÖVEG.TALÁL("*";HELYETTE($A$3;"/";"*";HOSSZ($A$3)-HOSSZ(HELYETTE($A$3;"/";""))))-1))+9;HOSSZ(BAL($A$3;SZÖVEG.TALÁL("*";HELYETTE($A$3;"/";"*";HOSSZ($A$3)-HOSSZ(HELYETTE($A$3;"/";""))))-1)))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47697) karlkani válasza Fire/SOUL/CD (#47696) üzenetére


karlkani
aktív tag

Tényleg ott van, pedig nem kell... :DDD

Köszi! :R

(#47698) milu


milu
aktív tag

Több száz sorból (amiben 19 karakterű sorszámok vannak) és több 10-100 oszlopból álló (dátumok vannak felsorolva) táblázatot kezel az ismeősöm.

Hogy lehet kiíratni (a táblázaton belül, egy semleges helyre), megkeresni, hogy az adott 19 karakterű sorszámhoz) melyik a legutolsó dátum, ahova bejegyzés történt?

Van egyszerű megoldás erre a feladatra?
(Felhőben, Google táblázatban kezeli a bejegyzéseit annyit már elértem, hogy időközönként a javaslatomra menti a táblázatot a gépére)

[ Szerkesztve ]

(#47699) Delila_1 válasza milu (#47698) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Látod, tömbfüggvény, Ctrl+Enterrel kell bevinni a képletet az E1 cellába.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47700) Brain75 válasza Fire/SOUL/CD (#47690) üzenetére


Brain75
senior tag

1. Az importálás közben is már rosszul jelenik a 0,3 vagy csak akkor, amikor beírodnak az adatok a cellákba?
Már az importálás közben rosszul jelenik meg.
2. A 0,3 esetén csak 1 db oszlop lesz 3-as értékkel, vagy a 0-ból is csinál elé egy külön adatoszlopot?
Nem csinál külön oszlopot csak a 0,3-ból lesz 3
3. Minden tizedestört esetén ez a szitu? (pl. 1,23 esetén lesz egy 1-est meg még egy külön, 23-at tartalmazó adatoszlop)
Pl 1,23 esetén 123 lesz.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.