Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47251) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok!

Van egy test vizsga kérdésem, amire van pár ötletem már, de szeretném itt megkérdezni.

Mi a legelegánsabb megoldás feldarabolni egy szót betűkre excel VBA-val és leírni visszafelé dinamikus tömbbel?

Pl:
PROHARDVER

Eredmény:
REVDRAHORP

Úgy szeretném megoldani, hogy a tömb mérete dinamikus, szóval különböző hosszúságú szavakkal is működik és a szó kiíratása a legnagyobb tömbtől indul a legkisebb felé.

:R

(#47252) lappy válasza zsolti_20 (#47251) üzenetére


lappy
őstag

Nem értem miért kellene tömb minden egyes betunek
https://youtu.be/IPdk9lYgUOI
Egy egyszerű megoldás

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47253) MostaPista válasza lappy (#47239) üzenetére


MostaPista
tag

Koszonom, holnap megnezem, bonyolultnak tunik. :R

(#47254) MostaPista válasza andreas49 (#47241) üzenetére


MostaPista
tag

:F

(#47255) Delila_1 válasza zsolti_20 (#47251) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egy saját függvénnyel megoldható.

Function Fordit(cella As Range)
    Dim x As Integer, ford As String
    For x = Len(cella) To 1 Step -1
        ford = ford & Mid(cella, x, 1)
    Next
    Fordit = ford
End Function

Képlettel hivatkozol a megfordítandó szöveg cellájára: =Fordit(A1)
A füzetet makróbarátként kell elmentened.

Van egy egyszerűbb, makrómentes módszer. Az első név mellé billentyűzetről beviszed a fordított szöveget, majd Kezdőlap, Szerkesztés, Kitöltés, Villámkitöltés.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47256) Fferi50 válasza Delila_1 (#47255) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Ha már saját függvény:
VBA-ban van StrReverse függvény, azt lehet használni, nem kell ciklus. A Lappy által mutatott videóban "csodálkoztam rá" én is.
Function Fordito (cella As Range)
Fordito=StrReverse(cella.Value)
End Function

Ennyi erővel lehetne akár munkalap függvény is. :(
A villámkitöltés pedig egyszerűen fantasztikus. :C
Üdv.
(ps. Tudom, a Range alapértelmezése a Value tulajdonság, de nekem volt már egy két meglepim az elhagyása miatt, ezért mindenhová mániákusan beírom.)

(#47257) Delila_1 válasza Fferi50 (#47256) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

:) :) :)

Hogy van az, hogy Nálad nem "szabdalja" fel soronként a kódot a motor?

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47258) Castell


Castell
aktív tag

Sziasztok,

Az alábbiakban kérnék segítséget (Excel 2013):

- Ki lehet kapcsolni a jelenleg automatikusan működő sortöréssel több sorba opciót?

- Illetve az alábbi opcióra keresnék megoldást:

Termékfeltöltés webáruházba excel-en keresztül, a további képek elérési útvonalát, vagyis 2. számú képtől, a képek nevét az alábbi formátumban kell megadni:

product/cikkszam_2.jpg|||product/cikkszam_3.jpg

product/ > ebben a könyvtárban vannak a képek, ez mindig fix
cikkszam > ez változó érték
_ > alsó (elválasztó) vonal a képek sorszáma előtt, ez mindig fix
2 > szám, a kép sorszáma, ez változó érték
.jpg > kép formátuma, ez mindig fix
||| > elválasztó jel, ez mindig fix

Értelem szerűen a 4, 5 vagy a 6-os, stb. képek úgyanúgy lennének folytatólagosan.

Azt szeretném elérni, hogy egy adott cikkszámot és az ehhez tartozó további kép összdarabszámot beírok mondjuk az A1 és B1 cellákba, akkor automatikusan megkapjam az eredményt, tehát

A1: cikkszám, B1: 6

Eredmény:

product/cikkszam_2.jpg|||product/cikkszam_3.jpg|||product/cikkszam_4.jpg|||product/cikkszam_5.jpg|||product/cikkszam_6.jpg

Köszönöm előre is!

(#47259) Fferi50 válasza Delila_1 (#47257) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Talán az, hogy egyben jelölöm ki a kódként megjelenítendőt. A másik tipp, hogy nincs a sorok végén soremelés/kocsivissza. A modulból másolom ki, úgy illesztem be.
Visszanézve láttam, hogy nálam is van "tördelt" beírás is, összefüggő kódban. Ez utóbbi miatt gyanakszom arra, hogy amikor ide írom be a kódot és új sort nyomok, akkor lehet ez így.
De semmi nem biztos...
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#47260) Delila_1 válasza Fferi50 (#47259) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Én is egyben másolom be. A program részt csak az esetleges magyarázó szöveg bevitele után formázom programkódként, így csak ahhoz tartozik majd csúszka, a makróhoz nem.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47261) arsenal1980


arsenal1980
csendes tag

Sziasztok! Adott két táblázat 4000 db ugyanolyan cikkszámmal, de az egyiknél 4090 cikkszám található, azaz van 90 db plusz cikkszámom egymáshoz viszonyítva. A feladatom az lenne, hogy a két cikkszámot tartalmazó oszlopot az első 4000 cikkszámig ugyanolyan sorrendben lássam egymás mellett a munkalapon. Igy kiderülne, hogy mi a plusz 90 db cikkszám. Van erre beállítási lehetőség?
Sajnos én nem találtam rá megoldást. Előre is köszönök, mindféle segítséget!

(#47262) lappy válasza arsenal1980 (#47261) üzenetére


lappy
őstag

darab függvény, rendezés, duplikáció
ezek közül lehet válogatni

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47263) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Segítsetek ezzel a függvénnyel:
van egy sornyi értékem abc;abc;;abd;;;abd;X vannak üres cellák az a dupla ;;
az X cellába az utolsó értéket akarom beírni ami itt most abd

ezt hogy csinálom?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#47264) lappy válasza daninet (#47263) üzenetére


lappy
őstag

=HOL.VAN(“zzzz” ; A1: AY; 1)

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47265) daninet válasza lappy (#47264) üzenetére


daninet
veterán

elfelejtettem írni ez az érték mindig más. Szóval nem tudok fix értékre keresni, az utolsó nem üres cellát keresem.

az első sorban pl 1,2-őt keresem, utána üres, utána 1,4-et keresem, utána 1,5öt keresem

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#47266) lappy válasza daninet (#47265) üzenetére


lappy
őstag

Ha számot keresel akkor a zzzz helyére egy nagy számot kell írni pl 9999999

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47267) daninet válasza lappy (#47266) üzenetére


daninet
veterán

valami nem jó :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#47268) lappy válasza daninet (#47267) üzenetére


lappy
őstag

amit kaptunk eredmény az az oszlop száma amiben van még érték, már csak a cellára kell hivatkozni :)

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47269) lappy válasza daninet (#47267) üzenetére


lappy
őstag

= INDEX(D90:BG90;HOL.VAN(9999999999999;D90:BG90;1))

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47270) daninet válasza lappy (#47269) üzenetére


daninet
veterán

köszi, megpróbálom

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#47271) Delila_1 válasza arsenal1980 (#47261) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem kell sorba rakni.

Nem írtad, hogy azonos lapon van-e a két táblát.
Vegyük, hogy az egyik a Munka1, a Másik a Munka2 lapon van, és mindkét lapon az A oszlopban vannak a cikkszámok. A Munka1 lapon egy oszlopba beírod az
=HA(DARABTELI(Munka2!A:A;A1)>0;"van";"nincs")
képletet. A van és nincs helyére írhatsz 1-et és 0-t.

Ha azonos lapon vannak a táblák, kijelölöd a két oszlopot. Feltételes formázás, Csak az egyedi, vagy az ismétlődő értékek formázása, Ismétlődő, és megadsz egy formátumot.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47272) Delila_1 válasza daninet (#47267) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

= HOL.VAN(INDEX(D90:BG90;HOL.VAN(9999999;D90:BG90;1));D90:BG90;0)

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47273) Delila_1 válasza Delila_1 (#47272) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Helyesen
=HOL.VAN(INDEX(A90:BG90;HOL.VAN(9999999;A90:BG90;1));A90:BG90;0)
a képlet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47274) daninet válasza Delila_1 (#47273) üzenetére


daninet
veterán

közben találtam egy jobbat, mivel nem csak számok vannak így pár helyen a képlet nem működött:
=LOOKUP(2,1/(A1:BG1<>""),A1:BG1)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#47275) Delila_1 válasza daninet (#47274) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez az utolsó nem üres cellában lévő értéket adja. A kérdés így szólt: "az utolsó nem üres cellát keresem". Az én képletem az utolsó nem üres cella oszlopszámát adja.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47276) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Indirekt kérdés: feltehetően az INDIREKT függvény lesz a megoldás, de a használata elsőre nem világos, soha nem is volt a kezemben.
Naponta változó kimutatáshoz kellene, egyszerre több napi adatot is mutatva.
A napi adatok 'név dátum.xlsx' formátumban vannak, ezeknek meghatározott celláit kellene minden nap beolvastatni az összesítő táblázatba? Buzi menedzser más kaszájával vágja a csalánt minősített esete.

6 napnyi adat van egyszerre, mindig az utolsó 6 napi kellene. Az aznapi dátumot egy külön mező tartalmazza a MA() függvénnyel, az utóbbi napok rendre MA()-1, MA()-2... stb.
Remélem érthető valamennyire. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#47277) lappy válasza Dilikutya (#47276) üzenetére


lappy
őstag

https://excelneked.hu/2018/07/18/excel-indirekt-fuggveny/

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47278) MostaPista válasza MostaPista (#47253) üzenetére


MostaPista
tag

Koszonom, a fuggvenyes valtozatokat meg meg is ertettem. ;)

Viszont jo hosszu a fuggveny, van valamilyen korlat, hogy hany karakteres fuggvenyt lehet beirni egy 2007-es excel cellaba?

(#47279) MostaPista válasza Delila_1 (#47125) üzenetére


MostaPista
tag

Bocsanat, Delila, ezt csak most lattam, nagyon koszonom.
Szegeny Feri sokat szenvedett vele, mert valami gond volt a konverziokkal es privatban voltunk napokig, amig kiderult, bocsanat, kihagytam a forumolvasast azalatt a par nap alatt. :o

(#47280) lappy válasza MostaPista (#47278) üzenetére


lappy
őstag

Egy cellában lévő karakterek maximális száma

32 767 karakter

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47281) Delila_1 válasza MostaPista (#47279) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Semmi gond.
A pár nap, míg nem néztél a fórumra, 36. :))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47282) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Több cellában hogy lehetne cserével nem létező fájlra mutató hivatkozást beszúrni? Ma még nem létezik, holnap, holnapután stb létrejön, de nem akarom előre kézzel létrehozni emiatt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#47283) repro


repro
tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne.
MacMini-t használok. Rajta van a Mac Microsoft Excel verzió: 15.39(171010).
Hogyan tudom beállítani, hogy közvetlen a cellába írhassak, ne a szerkesztőlécen keresztül?
Már mindent próbáltam de nem sikerült
Előre is Köszi

(#47284) spe88


spe88
senior tag

elég amatőr kérdés:

hogy tudom beállítani formátumnak azt, hogy egy szám tizedesvessző utáni értékét csak abban az esetben jelenítse meg, ha az nem 0.

Pl.:

3000 az ne 3000,0 legyen, hanem 3000 és a 3000,6 meg ne kerekítődjön fel 3001-re hanem maradjon meg

Mindenhogy próbáltam 0-k, #-ek, de sehogy nem adja ki.

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#47285) Fferi50 válasza spe88 (#47284) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Szerintem ne kísérletezz vele. Állítsd a cellaformátumot általánosra. Magától fogja hanyagolni a tizedesvessző utáni nullá(ka)t.
Üdv.

(#47286) Fferi50 válasza Dilikutya (#47282) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Valódi képletként szerintem nem lehet beírni sem kézzel sem cserével, mert HIV! hibaüzenetté "konvertálódik" a képlet sajnos.
Csak létező fájlra mutathat a hivatkozás. Ezt akár végig is húzhatod ameddig gondolod a cellákon. Azután amikor már létezik a következő fájl, akkor működik a csere is a képletben, de csak akkor.
Üdv.

(#47287) MostaPista válasza Delila_1 (#47281) üzenetére


MostaPista
tag

Most visszaneztem, aug 10-en jottem vissza, rogton ajanlottam is egy weboldalt, de ugy tunik, pocsek, mert senki se reagalt ra.

Az volt a baj, hogy kozben uj lapot kezdtunk es nem neztem vissza az elozo lapokra, azok kimaradtak.

(#47288) Garf.


Garf.
tag

Szia!
Elakadtam, hogyan tudom úgy megcsinálni, hogy a feltételes formázással ikonkészletből, hogy a sorban az éppen előtte lévő oszlophoz, képest kisebb vagy éppen nagyobb vagy nem változott és úgy rakja az ikonokat.
Köszönöm a segítséget.

(#47289) lappy válasza Garf. (#47288) üzenetére


lappy
őstag

https://sfmagazine.com/post-entry/august-2015-excel-visualizing-positive-and-negative-changes/

Igaz az ikonok nem azok de azt lehet cserélni

https://www.extendoffice.com/documents/excel/4984-excel-conditional-formatting-icon-set-compare-adjacent-cells.html
Itt az ikon azonos de a képleten kell dolgozni hogy ne legyen segedoszlop

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47290) Garf. válasza lappy (#47289) üzenetére


Garf.
tag

Az első jó lenne ha nem képként kéne vissza másolni, ez egy folyamatos táblázat lesz nem életszerű. Másodiknál nem szeretnék külön oszlopot.

(#47291) lappy válasza Garf. (#47290) üzenetére


lappy
őstag

A második megoldást egyáltalán próbáltad osszehozni?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47292) spe88 válasza Fferi50 (#47285) üzenetére


spe88
senior tag

Valóban, csak akkor meg némelyiknél annyi tizedesértéket mutat, hogy felesleges és átláthatatlan. :D Úgy akartam volna beállítani, hogyha tört az érték, akkor egy tizedesig jelenítse meg, ha nem, akkor ne jelenítsen meg tizedesértéket.

Durva volna, ha ezt nem lehetne benne beállítani, bár lehet. :)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#47293) Pakliman válasza spe88 (#47292) üzenetére


Pakliman
tag

Szia!

Képletekkel megoldható:

=HA(INT(A3)=A3;A3;KEREKÍTÉS(A3;1))
=HA(INT(A3)=A3;A3;INT(A3)+(ÉRTÉK(KÖZÉP(A3-INT(A3);3;1))/10))
Attól függően válszthatsz, hogy kell-e a kerekítés...
:DD

(#47294) spe88 válasza Pakliman (#47293) üzenetére


spe88
senior tag

ohh, köszi, akkor ez lesz. Reméltem, hogy képletezni nem kell egy ilyen alap dolognak tűnő valamit, de legalább működik. :)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#47295) szami777


szami777
addikt

Sziasztok,

Excel 2016

Van egy táblázatom, a táblázat mellett pedig beírva az excelbe egy kitöltési útmutató sok soron át.
Akiknek körbe akarom küldeni, szerkeszteniük kell a táblázatot, benne van a pakliban, hogy sorokat is kitörölnének. Meg tudom azt csinálni, hogy valahogy a kitöltési útmutató tartományát védetté tegyem? (ne törlődjön sor törlése esetén)
Mert ugye sor törlésnél a kitöltési útmutató is sérül.

Köszi bármilyen tippet előre is.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#47296) Delila_1 válasza szami777 (#47295) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A cellaformázásnál vedd le a védelmet (zárolást) minden olyan celláról, amit használhatnak a felhasználók. Az útmutatót tartalmazó sorok maradjanak zároltak.
Adj lapvédelmet, ahol a Zárolt cellák kijelölése elől vedd ki a pipát. Ezután ezekre a cellákra nem tudnak ráállni, a sorokat sem tudják törölni a felhasználók.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47297) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok,

Hogyan tudom bővíteni/szűkíteni az oszlopokat (pl. ne AH legyen az utolsó, hanem pl. AZ)
Köszi a segítséget előre is.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47298) lappy válasza andreas49 (#47297) üzenetére


lappy
őstag

https://support.microsoft.com/hu-hu/office/munkalap-csoportos%C3%ADtott-adatainak-tagol%C3%A1sa-08ce98c4-0063-4d42-8ac7-8278c49e9aff

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47299) andreas49 válasza lappy (#47298) üzenetére


andreas49
senior tag

Köszi az infót.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47300) szami777 válasza Delila_1 (#47296) üzenetére


szami777
addikt

Nagyon köszönöm a segítséget, kipróbálom. :R

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.