Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47501) Lokids válasza lappy (#47500) üzenetére


Lokids
addikt

Kb ezt de 1 diagramon belül.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#47502) lappy válasza Lokids (#47501) üzenetére


lappy
őstag


így gondoltad?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47503) sztanozs válasza Lasersailing (#47496) üzenetére


sztanozs
veterán

Miért nem menti el a makró a változásokat?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#47504) Lokids válasza lappy (#47502) üzenetére


Lokids
addikt

Eredményként igen. Csak kíváncsi lettem volna, hogy a sorok duplázása nélkül is lehet-e ilyent.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#47505) Lasersailing válasza sztanozs (#47503) üzenetére


Lasersailing
senior tag

A file-ban a gyártási sorrendet lehet variálni (~200 cikkszám sorrendjét kell eldönteni). A mentés akkor történik meg, amikor rákattintunk a mentés makróra (az adatok kimentése egy másik file-ba történik)
A gond akkor van, ha az adatokat betöltjük reggel 8-kor, majd a mentés csak du. 2-kor történik meg, mert felülírunk olyan adatokat is, amiket nem szeretnénk (mert addigra már más adat van az adatbázisban). Ennek elkerülésére szeretnék egy olyat, hogy ha nyitva van a file mondjuk 5 percig, akkor figyelmeztessen, majd még 5 perc után zárja be mentés nélkül.

(#47506) sztanozs válasza Lasersailing (#47505) üzenetére


sztanozs
veterán

Igen, regisztrálj egy jövőbeli eseményt (pont mint JavaScriptben) a lekérés végén:
https://stegriff.co.uk/upblog/non-blocking-wait-or-sleep-in-office-vba/

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#47507) Fferi50 válasza Lasersailing (#47505) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Nem egészen értem a kérdést.
Mit jelent az, hogy reggel 8-kor betöltjük, majd a mentés du. 2-kor történik meg? Milyen módon töltitek be?
Milyen fájlban tároljátok az adatokat?
Az Excelben nincs nyitva az a fájl reggel 8-tól délután 2-ig?
Milyen módon használjátok az "adatbázis" fájlt, közös használatú?
Elnézést a sok kérdés miatt, de ezeket minimum ismerni kell ahhoz, hogy valamilyen módszert ajánlhassunk a felülírások elkerülésére.
Üdv.

(#47508) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
Egy oszlopban szavak vannak, némelyik többször is szerepel.
Ebből az oszlopból kellene másik oszlopba beírni a szavakat, de mindegyik csak egyszer szerepeljen és a mellette lévő cellába írja az adott szó előfurdalásainak számát.
üdv

(#47509) Fferi50 válasza -szabi- (#47508) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
1. lépés: Átmásolod az egész oszlopot a másik oszlopba. Ezután Adatok - ismétlődések eltávolítása
2. lépés: Az új oszlop mellé a képlet: =Darabteli(régioszlop;ujoszlopcellája)
Pl. =Darabteli(A:A;C1)
A oszlop a régi, C oszlop az új, a képlet a D1 cellába kerül és húzható lefelé az oszlopon-
Üdv.

(#47510) -szabi- válasza Fferi50 (#47509) üzenetére


-szabi-
őstag

Működött, köszi. :)

(#47511) rvn_10


rvn_10
senior tag

Sziasztok!

Hogy tudom a egyik fülről a másikra átvinni az adataimat.

Arról lenne szó, hogy egy táblába kellene fűzni az eredeti táblában lévő adatokat amelyek minden 6. sorban vannak. Ha írom az eredeti táblát frissüljön az összegzettben is.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#47512) teo98


teo98
újonc

Sziasztok!
Nem vagyok nagy excel guru és most egy ismerősöm kért meg segítsek a gyerekének házi feladatban.

Egy táblázatban barlangokról vannak adatok,név ,hossz,mélység,magasság.
a következők a feladatok.

Egy következő oszlopba az 50 méternél mélyebb barlangok mellett mély szöveg jelenjen meg,egyébként legyen üres a cella

következő oszlop első cellájában azon hosszértékek összege legyen látható melyek mélysége legalább 100

E oszlop következő üres cellájában adja vissza hány darab 80 nál nagyobb mélységű barlang van---Ezt még azt hittem tudom is a darabteli függvénnyel,de valamiért nem az összeset adja vissza,ellenőriztem számolással :)Talán a a baj,hogy van ahol tizedes jegyig le vannak bontva a számok?

Tudtok segíteni milyen függvényeket kell használjak?

Csatoltam egy képet a táblázatról

[ Szerkesztve ]

(#47513) lappy válasza teo98 (#47512) üzenetére


lappy
őstag

Egy következő oszlopba az 50 méternél mélyebb barlangok mellett mély szöveg jelenjen meg,egyébként legyen üres a cella
Ha függvényt használd nagyobb egyenlő 50m

következő oszlop első cellájában azon hosszértékek összege legyen látható melyek mélysége legalább 100
Szumha függvényt használd

E oszlop következő üres cellájában adja vissza hány darab 80 nál nagyobb mélységű barlang van-
Darabteli függvény

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47514) tomi_x


tomi_x
tag

Sziasztok !

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Adott egy táblázat:
B oszlopban nevek
C oszlopban dátumok
D oszlopban szöveges leírás
Egy napon, egy névhez előfordulhat több leírás is.

Ebből kellene létrehoznom egy olyan táblázatot, ami az alábbiakat tartalmazza:
F oszlop dátum
G oszlop név
H oszlop leírás, leírás.....

Ebben kérném segítségeteket, hogy milyen függvényekkel tudom megoldani.
Előre is köszi.

(#47515) Delila_1 válasza teo98 (#47512) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szia!
Addig nem fog sikerülni, míg az egyik adat szám, a másik szöveg.
Valahonnan úgy lett másolva, hogy a tizedes törtek szövegként, balra igazítva kerültek a fájlba. 2-3 ilyen cellát együttesen kijelölve lent a státusz sorban csak a cellák darabszáma jelenik meg, az összegük és átlaguk nem.
Írd be újra az adatokat, és akkor lappy képletével tudsz számolni.
=DARABTELI(D2:D8;">=50")

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47516) teo98 válasza Delila_1 (#47515) üzenetére


teo98
újonc

Köszi!
Neked is lappy.

Később tudom megnézni,de majd jelentkezem ha gondom van még :)

(#47517) Harlond


Harlond
tag

Sziasztok!
Az alábbi problémára tud valaki megoldást? Munka1-ről Munka2-re dinamikusan kellene átvinnem az adatokat (=Munka1!A1) anélkül, hogy ha új sort szúrok be Munka1-re akkor az is megjelenjen Munka2-n, ne módosítsa a képletet ott is. $ nem megoldás.
(Munka2-n, ha Munka1 "A" sora elé beszúrok egy sort, akkor =Munka1!A2-re módosítja a cella tartalmát)
Valakinek van valami ötlete?

(#47518) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Adott egy táblázat lakosokkal, szeretném az életkorokat grafikonon összesítve megjeleníteni, hogy az adott évből hány személy van. Itt (G) oszlop.
Hogyan tudom összesíteni, hogy az adott életkorokból hány fő van (pl. 3 fő 90 éves) Köszönöm!

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#47519) lappy válasza kriszwells (#47518) üzenetére


lappy
őstag

darabteli függvény
csak előtte ki kell szűrni milyen életkorok vannak

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47520) Delila_1 válasza lappy (#47519) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Másold egy új oszlopba az életkorokat, majd Adatok, Adateszközök, Ismétlődések eltávolítása.
Az új oszlop mellé írhatod a DARABTELI függvényt, aminek a tartománya a G oszlop, a kritériuma pedig az új oszlop egyes sorai legyenek.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47521) Fferi50 válasza kriszwells (#47518) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Kimutatást nézted?
Üdv.

(#47522) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok!

Lehetséges olyat megoldani excelben, hogy egy legördülő menüből egy értéket csak egyszer lehessen választani?

A cellák A1-től A10-ig vannak, ezekre tettem list data validationt. Azt szeretném megoldani, hogy ha kiválasztok egy értéket a legördülő listából mondjuk A1 cellában, akkor azt ne lehessen kiválasztani már a többi 9-ben.

És van egy extra kérdésem. A legördülő listának a méretét lehet változtatni? Ha kicsit ki zoomolok a munkalapról eléggé picik lesznek és alig látni a legördülő listát.

(#47523) lappy válasza zsolti_20 (#47522) üzenetére


lappy
őstag

Az elsőre a válasz (talán)
https://www.contextures.com/xlDataVal03.html

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47524) zsolti_20 válasza lappy (#47523) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Köszi a tippet, ez jónak tűnt, de sajnos:

"SORT is a new function available in Excel 365 only." :(

(#47525) kisg


kisg
tag

Sziasztok!

Egy üzemanyag elszámolós listát készítek, amiben szerepel egy legördítős lista a hivatalos motor típusokkal. Azt szeretném elérni, hogy a listából választva a motorhoz tartozó üzemanyag fogyasztás normát adja meg a táblázat...majd ezzel az értékkel végzek további számításokat km alapon.

HA függvénnyel próbálkozom, de ott csak egy változóval tudok dolgozni, nekem az kellene, hogy a 9 féle motor típusból egyet kiválasztva, a hozzá tartozó norma szám legyen az F oszlop értéke. Ezt a függvényben megadhatom kézzel is vagy azt is választhatja a C oszlopból.

Más függvény kell vagy lehet kombinálni a HA/VAGY dolgot?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Üdv, kisg

(#47526) lappy válasza kisg (#47525) üzenetére


lappy
őstag

én nem igazán értem a logikát, de a ha függvény kombinálható a vagy függvénnyel

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47527) kisg válasza lappy (#47526) üzenetére


kisg
tag

A lényeg az lenne, hogy csak a motort kelljen kiválasztani a legördítős listából és a norma értéket dobja ki hozzá a táblázat. Ezután ezzel az értékkel lesz egy sima szorzás a megtett KM adat alapján...
Ha VAGY függvényt használok akkor IGAZ vagy HAMIS lesz az eredmény, nem pedig egy szám...

Itt akadtam el

[ Szerkesztve ]

Üdv, kisg

(#47528) Fferi50 válasza kisg (#47527) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
FKERES függvény a barátod!
F2 cella képlete:
=FKERES($E2;$B$3:$C$11;2;0)
Ez húzható lefelé az F oszlopon.
Üdv.

(#47529) kisg válasza Fferi50 (#47528) üzenetére


kisg
tag

Ezaz!

Mivel a legördítős elemek egy másik munkalaptól származnak, ezért így egészítettem ki:

=FKERES($E6;Listák!$B$3:Listák!$C$11;2;0)

Köszönöm... innen haladok ... :R

Üdv, kisg

(#47530) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Arra esetleg van megoldás, hogy a Combo Box képes legyen formulából is kiírni a szöveget? Ha a cella érték simán a cellában van, és kiválasztom a legördülő menüből akkor a cella értéke a combo boxban marad, de ha az értéket formulával nyerem ki, akkor a kiválasztás után a combo boxból eltűnik az érték. Ez mitől lehet?

(#47531) zsolti_20 válasza zsolti_20 (#47530) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Megvan a probléma. Előtte beállítottam egy függvényt, ha kiválasztottam a listából akkor ne jelenítse meg a legördülő menüből. :W Teljesen kiment a fejemből...

(#47532) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Sziasztok,

egy guru tudna nekem segíteni ezt a (node)js szkriptet vba-sítani?
const crypto = require('crypto');
const query_string = 'timestamp=1578963600000';
const apiSecret = 'NhqPtmdSJYdKjVHjA7PZj4Mge3R5YNiP1e3UZjInClVN65XAbvqqM6A7H5fATj0j';
function signature(query_string) {
    return crypto
        .createHmac('sha256', apiSecret)
        .update(query_string)
        .digest('hex');
}
console.log("hashing the string: ");
console.log(query_string);
console.log("and return:");
console.log(signature(query_string));
console.log("\n");
const another_query = 'symbol=LTCBTC&side=BUY&type=LIMIT&timeInForce=GTC&quantity=1&price=0.1&recvWindow=5000&timestamp=1499827319559';
console.log("hashing the string: ");
console.log(another_query);
console.log("and return:");
console.log(signature(another_query));

:R

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#47533) Fire/SOUL/CD válasza Zomb€€ (#47532) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Megtennéd, hogy a kimenetről (lefuttatod a scriptet) dobsz egy képet, mert úgy nem kellene a VBA kódban a titkosítási függvények számos paraméterével egyenként próbálkozni.
Node doksit néztem, vélhetően elsőre is menne, de jobb ha a node script meg a vba kód is ugyanazt a kimenetet eredményezi...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47534) Fire/SOUL/CD válasza Zomb€€ (#47532) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Gondolom ebben a jó időben nem a gép elutt ülsz, hanem kint vagy/vagytok a szabadban (amúgy jól teszed)
Elolvastam a NodeJS doksit, megnéztem mi is ez a crypto.createHmac függvény ill. a "paramétereit" is megsasoltam, erre jutottam, remélem megfelel.

1. Mindenképpen telepíteni kell a .NET Keretrendszer 3.5 változatát

2. VBA Editorban (ALT+F11) Tools/References és a listában keresd meg és jelöld be a Microsoft XML, v6.0 és okézd le. [Microsoft XML, v6.0]

3. Én most egy parancsgombot (CommandButton1) alkalmaztam és ennek a kattintási eseményéhez rendeltem a kód lefutását

4. Munka1-be másolandó kód

Private Sub CommandButton1_Click()

Debug.Print HASHING_THE_STRINGG
Debug.Print QUERY_STRING
Debug.Print AND_RETURN
Debug.Print Signature(QUERY_STRING, APISECRET)
Debug.Print vbNewLine

Debug.Print HASHING_THE_STRINGG
Debug.Print ANOTHER_QUERY
Debug.Print AND_RETURN
Debug.Print Signature(ANOTHER_QUERY, APISECRET)

End Sub

5. Module1-be másolandó kód

'Fire/SOUL/CD - 2021

Option Explicit

Public Const QUERY_STRING As String = "timestamp=1578963600000"
Public Const ANOTHER_QUERY As String = "symbol=LTCBTC&side=BUY&type=LIMIT&timeInForce=GTC&quantity=1&price=0.1&recvWindow=5000&timestamp=1499827319559"
Public Const APISECRET As String = "NhqPtmdSJYdKjVHjA7PZj4Mge3R5YNiP1e3UZjInClVN65XAbvqqM6A7H5fATj0j"
Public Const HASHING_THE_STRINGG As String = "hashing the string: "
Public Const AND_RETURN As String = "and return: "

Public Function Signature(ByVal sTextToBeCoded As String, ByVal sKey As String)

Dim EncodingType As Object
Dim Encoder As Object
Dim TextToBeCoded() As Byte
Dim Key() As Byte
Dim ByteArray() As Byte

Set EncodingType = CreateObject("System.Text.UTF8Encoding")
Set Encoder = CreateObject("System.Security.Cryptography.HMACSHA256")

TextToBeCoded = EncodingType.Getbytes_4(sTextToBeCoded)
Key = EncodingType.Getbytes_4(sKey)
Encoder.Key = Key

ByteArray = Encoder.ComputeHash_2((TextToBeCoded))
Signature = EncodeBase64(ByteArray)

Set EncodingType = Nothing
Set Encoder = Nothing

End Function

Private Function EncodeBase64(ByRef DataArray() As Byte) As String

Dim XMLObject As MSXML2.DOMDocument60
Dim NODEObject As MSXML2.IXMLDOMElement

Set XMLObject = New MSXML2.DOMDocument60

Set NODEObject = XMLObject.createElement("b64")
NODEObject.DataType = "bin.hex"
NODEObject.nodeTypedValue = DataArray
EncodeBase64 = NODEObject.Text

Set NODEObject = Nothing
Set XMLObject = Nothing

End Function

Mindez és a futtatás követő eredmény képen: [kép]
(A kimenetet (Debug.Print) megjelenítő ablak (Immediate) a CTRL+G bill. kombóval jeleníthető meg)

6. Természetesen Excel függvényként is használható a kód.

Remélem ugyanazt az eredményt adja, mint a Node script... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47535) Ghost67


Ghost67
csendes tag

Sziasztok!
Van egy összetett munkafüzetem, melynek az egyik lapján ha beállítom egyes cellák formázását, mindig visszatér a Calibri 11-re. Ha beírok valamit a cellába, átállítom egy másik betűtípusra, akkor az marad, viszont, ha felülírom a cellát, akkor visszaáll a Calibri 11-re. Nem értem, hogy miért történik ez. Van valakinek ötlete?

(#47536) Fire/SOUL/CD válasza Ghost67 (#47535) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Csak ennél az összetett táblázatnál van meg a jelenség avagy egy teljesen új/üres táblázat esetén is tudod produkálni?
2. Ha új/üres táblánál is jelen van a probléma, akkor frissítsd le az Office-t (Fájl menü/Fiók), ha kéri, ha nem, frissítés után gép restart!
3. ha ezt követően is még megvan a probléma, akkor indítsd csökkentett módban az Excel-t
(CTRL+Excel ikonon klikk, a CTRL-t addig tartod lenyomva, amíg meg nem jelenik a csökkentett módra rákérdező ablak, ott pedig IGEN)
Így is jelen van a probléma?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47537) Ghost67 válasza Fire/SOUL/CD (#47536) üzenetére


Ghost67
csendes tag

Csak ebben a munkafüzetben csinálja ezt. Ha itt nyitok egy új munkalapot, akkor ott is ugyanaz a jelenség. Új munkafüzetben minden rendben működik.

(#47538) Fire/SOUL/CD válasza Ghost67 (#47537) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Írtad, hogy elég összetett munkafüzetről van szó.
Az nem lehet, hogy egy makró okozza a galibát? :U (pl. egy olyan makró, ami a cellák módosítását figyeli és módosítás esetén törli a formázást az aktuális cellából, ilyesmi)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47539) mmmi10


mmmi10
friss újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy ha egy oszlopban találhatóak pozitív és negatív számok, akkor hogyan tudom őket párosítani aszerint, hogy az összegük 0 legyen (pl: egyik cella 2600, másik -2600) és ezeket a párosításokat egyértelműen láthassam?

Előre is köszi ha valakinek van megoldása erre.

(#47540) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
A cellában időformátumú adat van, de nekem szövegként kellene.
hogyan tudom ezt megcsinálni?
üdv
szabi

(#47541) Delila_1 válasza mmmi10 (#47539) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A másik fórumon megadtam a választ. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47542) lappy válasza -szabi- (#47540) üzenetére


lappy
őstag

Szoveg(A1;"hh:mm:ss“)

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47543) A214


A214
aktív tag

Sziasztok egy kis segítségre lenne szükségem.
DEC2BIN(76;8)
eredménye 01001100
Tehát az eredményben szereplő számokat külön külön egyenként szeretném cellákba kiírni.
Vagyis pl.
A1 0
A2 1
A3 0
A4 0
és így sorba A8 ig.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#47544) -szabi- válasza lappy (#47542) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszi. ;)

(#47545) lappy válasza A214 (#47543) üzenetére


lappy
őstag

Vagy a bal vagy a jobb függvény használataval lehetne
Vagy egybe a két lépés
=közép(dec2bin(a1), oszlop(a1;1)

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47546) Zomb€€ válasza Fire/SOUL/CD (#47534) üzenetére


Zomb€€
őstag

Igen, eltávolodtam a géptől :)
Hatalmas köszönet az átdolgozásért a héten csekkolom :R :R :R

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#47547) kisg válasza kisg (#47527) üzenetére


kisg
tag

Sziasztok, még mindig ugyanez a táblázat...

Nem tudom mi a hiba ebben:
=HA(SZÖVEG.TALÁL("Dízel";E18;1);Nyitólap!$B$31;Nyitólap!$C$31)

Ha az E oszlopban "Dízel" szerepel, akkor az I legyen a B31 a másik munkalapról, ha nem dízel ,akkor C31.
Most ha nem találja a Dízel szót akkor #ÉRTÉK hibát ad.

Persze ha "Benzin"-re írom meg a képletet, akkor ugyanez a felállás csak fordítva :-(

előre is köszi!

Üdv, kisg

(#47548) Pakliman válasza kisg (#47547) üzenetére


Pakliman
tag

Szia!

Használd így:
=HA(HIBÁS(SZÖVEG.TALÁL("Dízel";E18;1));Nyitólap!$C$31;Nyitólap!$B$31)

[ Szerkesztve ]

(#47549) lappy válasza kisg (#47547) üzenetére


lappy
őstag

=HA(HAHIBA(SZÖVEG.KERES("Dízel";E2);0);2;HA(HAHIBA(SZÖVEG.KERES("Benzin";E2);0);1;0))
ha ennek megfelelően javítod akkor jó lesz

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47550) kisg válasza Pakliman (#47548) üzenetére


kisg
tag

Köszönöm, így már jó! :R

Üdv, kisg

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.