Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47101) andreas49 válasza lappy (#47100) üzenetére


andreas49
senior tag

A második képen látszik, hogy fekete betű van beállítva a cellákra

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47102) Pakliman válasza andreas49 (#47101) üzenetére


Pakliman
tag

Szia!

Cellaformátumban vagy feltételes formázásban van beállítva a fehér betű (valószínűleg...).

(#47103) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok!

1. Tudok-e olyat csinálni, hogy a cellamargókat átállítani. Pl. felülre, balra zárt, de túl közel van a szegélyhez. A behúzást ismerem, de az csak vízszíntesen engedélyez, illetve csak egész számokat, ami túl nagy.

2. Van-e arra valami billentyűkombó, hogy egy adott tartományt kijelölve az utolsó még értéket tartalmazó sorig növelje meg azt az adott tartományt. A ctrl+shft-le nem működik, mert az addig jelöli ki míg képletet tartalmaz, nem pedig addig míg értéket, tehát az üresm képleteket tartalmazó cellákat is kijelöli.

köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#47104) lappy válasza spe88 (#47103) üzenetére


lappy
őstag

2. esetében használd többször és kijelöli a nem képleteket is tartalmazó cellákat is.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47105) spe88 válasza lappy (#47104) üzenetére


spe88
senior tag

Szerintem félreérthető volt az írásom:

Tehát mondjuk adott az A1:G100 tartomány. Az 50. sorig tartalmaz értékeket minden cella, amit egy fv. határoz meg, az 50. sortól a cellák üresek 100-ig, de ezeket szintén fv. határozza meg. 100-tól nincsenek fv.-ek sem írva a cellákba.

Ha az A1 cellában nyomok egy ctrl+shift-jobbra, akkor A1-től kijelöli G1-ig, ha ezután nyomok egy ctrl+shift+le kombót, akkor kijelöli a 100. sorig, tehát az A1:G100 lesz kijelölve. Nekem pedig az A1:G50-re volna szükségem mint kijelölt tartományra, hiszen az után nincs már érték a cellákban csak fv.

Létezik ilyen?

Köszi

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#47106) lappy válasza spe88 (#47105) üzenetére


lappy
őstag

ilyen nem létezik csak vmi macros okosság

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47107) Fferi50 válasza spe88 (#47105) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
"Létezik ilyen?"
Sajnos nem, mivel a függvények nem számítanak üres cellának, így az egész A1:G100 tartomány egybefüggőnek számít.
Ahhoz, hogy csak az 50. sorig jelölje ki, az 51-ik sornak üresnek kell lennie.
Tehát először meg kell nézned, hogy hol van először a függvényednek üres értéke, majd ezután beszúrsz egy üres sort utána.
A Darabüres függvény megszámolja az adott tartomány üres celláit - azokat is beszámolja, ahol "" eredmény (üres szöveg) a függvény eredménye, de nem számolja azokat a cellákat, amelyekben 0 van.
Üdv.

(#47108) spe88 válasza Fferi50 (#47107) üzenetére


spe88
senior tag

Köszi, sejtettem. Bonyolódik, akkor a helyzetem rendesen. :)

Csináltam egy képletet, ami megmutatja melyik az első üres sor. Makróval akarok beilleszteni alá egy sort, de nem megy. Ezzel próbálkozom. Ki tudnátok javítani? A7 cellában van az érték, ami megmutatja az első üres sort.

Sub Makró2()
'
' Makró2 Makró
'
 
'
 
    Rows("indirect(a7):indirect(a7)").Select
    Selection.Insert Shift:=xlDown
    Selection.ClearFormats
End Sub

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#47109) Fferi50 válasza spe88 (#47108) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Indirekt függvény csak a munkalapon van, makróban nincs.
Az A7 cellába annak a sornak a számát írasd be, amely elé be szeretnél szúrni sort.
Ekkor a makróba ez kell:
Rows(Range("A7").Value).Insert
Üdv.

(#47110) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok
Milyen hibát vétettem, hogy állandóan #HIÁNYZIK üzenetet kapok. Az 'A' oszlop adataihoz keresem a hozzátartozó értéket a 'C' oszlopból. Próbáltam általános és szöveg formátumban is. Segítséget előre is köszönöm.
[link]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47111) lappy válasza andreas49 (#47110) üzenetére


lappy
őstag

Nincs ilyen függvény a Google sheets ben.

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47112) andreas49 válasza lappy (#47111) üzenetére


andreas49
senior tag

O365-tel készült, ha letöltöd és Office Excel-lel nyitod, akkor kell lenni FKERES és XKERES függvénynek.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47113) andreas49 válasza andreas49 (#47112) üzenetére


andreas49
senior tag

Meg van a hiba, az 'A' oszlop tételei üres karakterrel kezdődtek, amint kitöröltem, jó lett.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47114) spe88 válasza Fferi50 (#47109) üzenetére


spe88
senior tag

ohh hogy ez mennyivel egyszerűbb és működik is, köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#47115) Mutt válasza andreas49 (#47113) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Ráadásul a két oszlopban eltérő szóközök is vannak, amelyek a hibát okozzák.

A TRIM (KIMETSZ) csak a normál szöközt távolítja el, így cserével kell megszabadulni tőle.
pl. =XLOOKUP(SUBSTITUTE(A2;CHAR(160);"";1);TRIM(B:B);C:C)

üdv

[ Szerkesztve ]

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#47116) andreas49 válasza Mutt (#47115) üzenetére


andreas49
senior tag

Köszi a választ, a felesleges szóközöket 'villámkitöltés'-sel távolítottam el, az mindkettő karakterre jó volt.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47117) MostaPista válasza lappy (#47093) üzenetére


MostaPista
tag

Kosszepen, de ezekhez nekem tenyleg magyarazat kell, tul sok a furcsasag bennuk.

pl. az uefa_euro_2021-ben rogton van egy hivatkozas egy masik tabla BB50-es cellajara, csak eppen a masik tablaban a V oszlop utan EV oszlop jon - tul sok a rejtett dolog, es nincs valodi magyarazat, hogy mit es hogyan.

(#47118) MostaPista


MostaPista
tag

Adatkonverzioval ket napja szenvedek excel2003 helpjevel, de nem jutok elobbre.:-(

Kaptam egy 4 ezer soros es 15 oszlopos tablazatot, eredetileg egy amerikai beallitasu mysql-bol importaltak ki nekem, kozvetlenul 2003-as xls-be, nem csv fajl.

A legfobb gondjaim:

1. Amerikai datum-ido van egy cellaban, tehat a honap/nap/ev szokoz ora:perc:mp szokoz AM vagy PM, mert 12 orasat hasznalnak.

Excel2003-ban ez megjelenik egy cellaban, de a beallitasoknal kulon van datum es kulon van ido, egyben nem latom oket.

szamitanom kell napok es orak kozti kulonbsegeket, illetve tizedes tortben orat is - tehat nem x ora y perc, hanem x egesz z ora megjelenites is kell. (ez 3 ujabb oszlopot igenyel majd)

2. azonositasra egy 10 jegyu szamot hasznalnak, ami szovegkent van eltarolva, beallitasoknal is az szerepel, de tenylegesen az excel szamkent kezeli, amire csak abbol jottem ra, hogy amikor az oszlopmeretet lecsokkentettem, akkor tudomanyos szam (10 3-on)
lett a kijelzese a cellaban.
Viszont se szamkent, se szovegkent nem tudom kezelni.
Hogyan tudom tenyleges szovegge, vagy szamma alakitani?

3. A szamokat tartalmazo oszlopok ket tizedesu szamokkent vannak definialva, de tenylegesen, amikor osszeget akarok, mindig nulla az eredmeny.
Hogyan tudom oket tenylegesen szamma alakitani?

4. Az egyik oszlopban sajnos egyben szerepel a szam es a mertekegyseg (pl. 25 darab), mindig egesz szam es mindig darab, de a legnagyobb szam az jelenleg 5000.
Hogyan tudom ketfele venni oket, hogy legyen egy egesz szamot, tizedes nelkuli oszlop es mellette a mennyiseg szovegkent?

5. Van egy bosszanto problema, az adatsorok ket sorbol allnak es el vannak csuszva.

Az A oszlop teljesen ures, az adatsor elso sora a B oszlopban a 10 szambol/karakterbol kezdodo azonositoval kezdodik es utana vannak mas adatok, de csak minden masodik oszlopban, es az alatta levo sorban szinten minden masodik oszlopban folytatodnak az adatok.
Vagyis a ket soros 15 oszlop tenylegesen egy soros 30 oszlop lenne, allitolag nyomtatasi kepkent lett kimentve az adatbazisbol, ezert lett ez az eredmeny.
Van ra megoldas, hogy a ket sort osszevonjam anelkul, hogy egyesevel kellene az egyes cellakat 45 fokban atmasolni?

Koszonom, "csak" ennyi, de sajnos a help-ben nem jutottam eddig sehova, csak altalanos tanacsok vannak, es korbejarok.:-(

(#47119) Fferi50 válasza MostaPista (#47118) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Milyen Excel verzióban szeretnéd feldolgozni? Magyar vagy angol verziód van?
Szerintem egy minta nem ártana...
Mindenesetre pár ötlet (magyar verzió, ami talán műxik a 2003-s Excelben is):
1. A dátum és idő formátumot az Egyéni formátumban tudod beállítani egyszerre.
2. A cellaformátumot szövegre kell állítani - utána próbáld másolni és irányított beillesztés értékként. Remélhetőleg vezető 0-ák nincsenek az azonosítóban.
3. Szerintem nem számként, hanem szövegként vannak a cellában - számmá alakítás:
egy üres cellába beírsz egy db 1-est. Ezt másolod (Ctrl-C), kijelölöd a "számoszlopot" , irányított beillesztés - műveletek szorzás. Utána az 1-et tartalmazó cella kitörölhető.
4. A szóköznél lehet szétválasztani - Eleje =Bal(A1; Szöveg.Keres(" ";A1)-1)
Vége =Közép(A1; Szöveg.Keres(" ";A1)+1;Hossz(A1)
5. Ezt a pontot nem egészen értem. Mutatnál róla egy képet.
Üdv.

(#47120) teptep


teptep
tag

Szervusztok!
Esetenként előfordul, hogy egy táblában gyors egymás után kell cellákat különféle módon színeznem. Ilyenkor jól jönne, ha a szelekciós ablakot nem kellene mindig lenyitogatnom, hanem nyitott állapotban ki lehetne merevíteni. Nem találtam rá megoldást, ezért el is engedtem a témát.
Aztán egyszer a macskám véletlenül beletaposott a billentyűzetembe, és meglepődve tapasztaltam, hogy a kitöltőszín ablak lenyílt és úgy maradt. (Nem röhögni! :N Azért mert nem vicc, és azért mert igaz :K ) Kedvemre színezhettem: egy klikk a cellára és egy klikk a színre. Bezártam, de nem tudtam újra lemerevíteni.
Akárhogy klikkelek, akár mit tartok közben lenyomva, nem tudom megcsinálni. :( Próbáltam guglizni, de nem sikerült a megfelelő kereső szót eltalálni. Már több mint egy éve néha rákattanok, keresem a megoldást, és már szép lassan megőrülök :W Már abban is kezdek kételkedni, hogy egyáltalán megtörtént-e? Mi is? :F Ja igen! A kitöltőszin szelekciós ablakot kimerevíteni! HOGYAN? HOGYAN?

(#47121) MostaPista válasza Fferi50 (#47119) üzenetére


MostaPista
tag

Szia,
angol exc 2003, hogy ne legyen tipus kodolasi problema, ugye pont es vesszo a szamoknal, datum, stb.

Koszonom a valaszokat, majd holnap megnezem oket, csinaltam egy gyors kepet a publikussa teheto reszerol, igy nez ki, lenyegeben a fejlec is ket soros es ket soronkent vannak az adatok is minden masodik oszlopban, ezekbol kellene egy sort csinalnom valahogy.

A szamok jobbra vannak utkoztetve, es azt irja, hogy szamok, de amikor alul sum-ot beirok, mindig nulla a vegeredmeny.
Furcsa.:-(

(#47122) MostaPista válasza MostaPista (#47121) üzenetére


MostaPista
tag

Kifelejtettem a masikat, itt lathato, ha lecsokkentem a cella szelesseget, az ID-kat azonnal szamkent jelzi ki, de az elozo kepen is latszik, hogy jobbra igazitja, tehat szamkent kezeli annak ellenere, hogy szovegmezot ir, ha az adott cellara raallok:

Na, most mar nagyon holnap van, elteszem magam.;)

[ Szerkesztve ]

(#47123) lappy válasza teptep (#47120) üzenetére


lappy
őstag

kérdezted már a macskát? ;]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47124) Fferi50 válasza MostaPista (#47121) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Az oszlopok-sorok összefésüléséhez a javaslat:
Ha van INDEX függvény a verziódban (remélem, mert az elég régi....)
Beszúrsz egy új munkalapot:
Az A1 cella képlete:
=INDEX(Munka1!$A$1:$J$8;SOR();OSZLOP()+1)
A B1 cella képlete:
=INDEX(Munka1!$A$1:$J$8;SOR()+SOR(A1);OSZLOP())
Természetesen a Munka1 helyére az adatokat tartalmazó munkalap nevét írod, a tartományt pedig hozzáigazítod a sajátodhoz. Próbának szerintem ennyi is elég. A két képletet együtt elhúzhatod jobbra. Utána pedig lefelé az egész sort. (Persze a SOR, OSZLOP függvények angol nevét - ROW, COLUMN - használd a képletben.)
Ennek az még az előnye, hogy a formázás nem jön át, csak az érték. Így kiderül, hogy melyik érték milyen formátumú. (Mert gyanítom, hogy pl. az idő az szöveg formátum, akkor pedig bonyolult az újraformázása.)
Ha sikerül, kérlek tegyél fel egy képet az eredményről.

A többi problémádról beszéljünk utána, ha nem oldódik meg .
Remélem, sikerül.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#47125) Delila_1 válasza MostaPista (#47121) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Írtam hozzá egy makrót.
Két lap kell a füzetedben. Legyen Eredeti a lap neve, ahol az eredeti táblád van, és legyen egy új lap Konvertált névvel.

Sub Konverzio()
    Dim usor As Long, sor As Long, idoIn As String, idoOut
    
    Sheets("Konvertált").Select
    Cells = ""
    Sheets("Eredeti").Range("A:J").Copy Sheets("Konvertált").Cells(1)
    Columns("A:A").Delete
    
     
    Range("A2:I2").Cut Destination:=Range("J1")
    Range("E1") = "Tim In 1"
    Range("F1") = "Tim In 2"
    Range("N1") = "Tim Out 1"
    Range("O1") = "Tim Out 2"
    usor = Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row
    For sor = usor To 3 Step -2
        Range("A" & sor & ":I" & sor).Cut Destination:=Range("J" & sor - 1)
        Cells(sor, 1) = Cells(sor, 1) & ""
        idoIn = Cells(sor - 1, 5): idoOut = Cells(sor - 1, 14)
        Cells(sor - 1, "E") = Left(idoIn, InStr(idoIn, " ") - 1)
        Cells(sor - 1, "F") = Mid(idoIn, InStr(idoIn, " ") + 1, Len(idoIn))
        Cells(sor - 1, "N") = Left(idoOut, InStr(idoOut, " ") - 1)
        Cells(sor - 1, "O") = Mid(idoOut, InStr(idoOut, " ") + 1, Len(idoOut))
            
        Rows(sor).Delete Shift:=xlUp
    Next
    Rows(2).Delete Shift:=xlUp
    Range("B:B,D:D,G:H,K:K,M:M,Q:Q").Delete Shift:=xlToLeft
    Columns("A:K").EntireColumn.AutoFit
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47126) Delila_1 válasza teptep (#47120) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem írtad, melyik verziót használod.
Régiekben (pl. 2003-as) legördíted a színválasztót, és a képen megjelölt résznél fogva lehúzod az adataid közé.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47127) Fferi50 válasza Fferi50 (#47124) üzenetére


Fferi50
őstag

Kiegészítés a 41721-re adott válaszhoz.
Bocs, a második sor képlete más egy kicsit.
A2 cella képlete:
=INDEX(Munka1!$A$1:$J$8;SOR()+SOR(A1);OSZLOP()+1)
A B2 cella képlete:
=INDEX(Munka1!$A$1:$J$8;SOR()+SOR(A2);OSZLOP())
Ezt együtt lehet jobbra húzni és utána a sort lefelé is.
Túl gyorsan válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

(#47128) teptep válasza Delila_1 (#47126) üzenetére


teptep
tag

Szia! Otthon 2010, a cégnél 2016. A macskám természetesen a 2010-esbe taposott bele. Igaz most Home Office itt van a céges gép is. Egyiknél sem tudok rájönni, akárhogy klikkelek a "Színösszeállítás" feliratra.

(#47129) MostaPista válasza Fferi50 (#47127) üzenetére


MostaPista
tag

mail ment.

(#47130) Fferi50 válasza MostaPista (#47129) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Válasz is ment.
Üdv.

(#47131) Delila_1 válasza teptep (#47128) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tettem fel egy fájlt, nézd meg, hátha tetszik. Az egyes gombokra kattintva az aktív cella háttere felveszi a gomb színét.
[link]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47132) MostaPista válasza Fferi50 (#47130) üzenetére


MostaPista
tag

Attettem privatba. ;)

(#47133) Muerte


Muerte
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,van rá esetleg valami mód hogy az excelt ablakos módban kitűzzem a képernyőre? Nem találtam rá semmi opciót és leugrik tálcára ha más területre kattintok a képernyőn.

(#47134) teptep válasza Delila_1 (#47131) üzenetére


teptep
tag

Megnéztem. Tetszik ;) Minden scriptből tanulok valamit. De rajtam ez nem segít, hogy a Szinösszeállítás ablakot kimerevítsem ;] Asszem azoknak van igaza, akik szerint ezek a lehetőségek a szalagmenük megjelenésekor megszűntek. Amit meg én tapasztaltam, az lehet meg sem tötént? :(((

(#47135) Lajos.P


Lajos.P
csendes tag

Sziasztok
Szeretnék segítséget kérni.
Az A oszlopban lévő számokat kellene összeadnom és az eredményt minden esetben felfele kel kerekítenem.Az A2 cellában lévő számot meg mindig osztanom kell 3-mal.
Segítsetek egy képlettel köszönöm.

(#47136) lappy válasza Lajos.P (#47135) üzenetére


lappy
őstag

=KEREK.FEL(SZUM(A1;A3:A4;A2/3);1)
ha egész számra akarod akkor 0 legyen a képlet végén

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47137) Delila_1 válasza teptep (#47134) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs más hátra, engedd be a macskát!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47138) Lajos.P válasza lappy (#47136) üzenetére


Lajos.P
csendes tag

KÖSZÖNÖM TÖKÉLETES

(#47139) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok,
Megoldható-e (lehetőleg képlettel), hogy egy sorba kiíratni az oszlop szélességeket?

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47140) lappy válasza andreas49 (#47139) üzenetére


lappy
őstag

Képlettel szinte biztos hogy nem.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47141) andreas49 válasza lappy (#47140) üzenetére


andreas49
senior tag

Akkor esetleg makróval?

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47142) lappy válasza andreas49 (#47141) üzenetére


lappy
őstag

Alt + F11
Beszúrás > Modul elem
Function ColumnWidth(MR As Range) As Double
    Application.Volatile
    ColumnWidth = MR.ColumnWidth
End Function
mentés bezárás majd a következő képletet =ColumnWidth(A1)

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47143) andreas49 válasza lappy (#47142) üzenetére


andreas49
senior tag

Hálás köszönetem, úgy működik, ahogy szerettem volna.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47144) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Van két képlet, amit szeretnék kombinálni. Egyik, hogy a kitöltött checkboxokat számolja össze, majd mindegyikhez rendelnék egy súlyozott értéket és azok alapján kellene kiszámolja a végső pontszámot.
A B sorban lenne megadva a súlyozás (10%, 25%, etc).

A súlyozásra használ képlet a következő: =IFERROR(AVERAGE.WEIGHTED(D3:G3,$B$2:$G$2))
A kitöltött checkboxok számolására ezt használtam: =(COUNTIF(D3:M3,true)

Hogy tudnám ezt a kettőt összevonni?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#47145) lappy válasza gzbotii (#47144) üzenetére


lappy
őstag

Használd mintha tömb lenne akkor használhatod az első képleted.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47146) gzbotii válasza lappy (#47145) üzenetére


gzbotii
veterán

Ezt nem igazán értem - ki tudnád fejteni? :B

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#47147) lappy válasza gzbotii (#47146) üzenetére


lappy
őstag

az első képleted valójában egy szorzatösszeg ami két tömböt szoroz majd adja össze, na most ha jól sejtem vmi olyat szeretnél, hogy ha a checkbox ki van pipálva akkor azokat vegye csak figyelembe ahol van pipa. Na most ez is egy tömb lesz így összesen 3 tömb szorzata kell ha jól sejtem

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47148) gzbotii válasza lappy (#47147) üzenetére


gzbotii
veterán

Most sem teljesen világos, hogy ebben az esetben, hogy nézne ki a képlet :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#47149) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Sima HA függvénynél hogy tudok 2-nél több feltételt megadni, úgy hogy ne kelljen zárójel a zárójelben 200x?

Ilyenre gondolok:
HA X=1 akkor Y=2
HA X=2 akkor Y=3
HA X=3 akkor Y=4

Tehát "egyébként" rész nem kell.

(#47150) lumpy92 válasza Muerte (#47133) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Ablakok nevű, AutoHotKey nyelven íródott segédprogramot töltsd le, majd CTRL+WIN+Numpad0.
Amúgy is baromi hasznos kis program, valamelyik középiskola tanára tette fel reklámként a sulihoz. Megsüvegelendő!

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.