Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48451) Lasersailing válasza ny.erno (#48447) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,

Én jobb szeretem ilyenkor a vlookup-ot használni (magyarul FKERES) : utólag könnyebb módosítani, meg én legalábbis könyebben átlátom, mint a sok IF/HA függvényt egymásba ágyazva.


Kis értelmező segíség:
A oszlopban vannak az értékeid, amiket növelni kell.
B1 képletét látod a tetején. Másolható lefelé
D oszlop: Ebben keresi pl. A1 értékét
F oszlop: semmire nem kell, csak a szemednek segítség. Excel nem használja, akár el is lehetne hagyni
E oszlop: ezzel növeled A oszlop értékét a B-ben, (megfelelő sorban szereplő értékkel).

Az utolsó két sorba tettem olyan példát ami hibát dob:
1: nincs 1 vagy ennél kisebb szám a jobb oldali táblázatban
181: 181+???-et nem tudja értelmezni

VLOOKUP / FKERES:
1) mit keressen
2) hol keresse (első oszlopában fogja keresni csak!)
3) hanyadik oszlopot jobbra számolva adja vissza (pl. itt a D az első, E a második, F a harmadik, 4 esetén hibát dobna!)
4) 0 ha csak pontos találat esetén adjon eredményt,
1, ha "pontatlan" találat esetén is adjon eredményt. "Pontatlan" keresés jelentése: Az utolsó olyan sor, amikor a keresett értéknél kisebb a tartomány értéke

Ez utóbbiból következik, hogy a jobboldali tábla rendezett kell legyen!

(#48452) ny.erno válasza lappy (#48445) üzenetére


ny.erno
tag

Szuper, köszönöm! :R

(#48453) ny.erno válasza Lasersailing (#48451) üzenetére


ny.erno
tag

Köszi, megjegyeztem! :) :R

(#48454) Attilav4 válasza lappy (#48450) üzenetére


Attilav4
csendes tag

köszönöm

(#48455) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni átlagszámításhoz!
Egy táblában minden félév végén születik egy szám, ez évente kettő db. érték. Nekem szükségem lenne 5 évre (10 félév) visszamenőleg ezeknek az értékeknek az átlagára. Hogyan tudom megoldani, hogy mindig az utolsó 10 félévből számoljon átlagot egy adott cella?
Előre is köszönöm a segítséget!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#48456) lappy válasza morfondőr (#48455) üzenetére


lappy
őstag

Ha tudod hol vannak akkor ugyanúgy mintha átlagot számolnál csak bizony külön külön ki kell jelölni ezeket.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48457) Fire/SOUL/CD válasza morfondőr (#48455) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Öööö, ha nem arról van szó, hogy külön szeretnéd tudni az 5 évre visszamenő első féléves átlagok átlagát, meg külön a második féléves átlagok átlagát, akkor ilyen formán kivitelezhető: G6 cella képlete a lényeg (tömbképlettel kell bevinni, CTRL+SHIFT+ENTER)

=ÁTLAG(HA((A1:A7>=G1)*(A1:A7<=G2);B1:B7))

Ugye az összes átlag összegének az átlaga, az maga a sima átlag... :DDD

UI: természetesen ez esetben az értékeket tartalmazó oszlopban nem szerepelhet korábbi átlag függvénnyel számolt érték, az értéket tartalmazó oszlopból át kell tenni egy másikba.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48458) aviator


aviator
tag

Sziasztok,

Pivot tábla Grand Total oszlopát szeretném megjeleníteni Pivot charton a függőleges tengelyen, a vízszintesen pedig a Pivot tábla sorainak fejléceit. A Grand total oszlop celláiban értelemszerűen a sorokban található értékek összege van. A többi oszlopra nincs szükségem. Sehol nem találtam ilyen lehetőséget az excelben, mindent megjelenít a charton csak a Grand totalt nem, a data source pedig nem szerkeszthető.

Létezik erre megoldás?

Köszönöm.

Üdv,
Ádám

(#48459) morfondőr válasza Fire/SOUL/CD (#48457) üzenetére


morfondőr
őstag

Köszönöm, kezdem kapizsgálni! :K

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#48460) Fferi50 válasza aviator (#48458) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
A Pivot tábla és a belőle készült chart együtt mozog. Ha az egyiket változtatod, változik a másik is.
1. A kimutatásban a mezőlistát megnyitod. Ott látod, hogy az oszlopokban melyik mező szerepel. Azt kiveszed és így csak a Végösszeg marad.
2. A diagramon látszik az oszlop mező. Jobb egérgomb - mező eltávolítása.
Előtte:

Utána:

Üdv.

(#48461) aviator válasza Fferi50 (#48460) üzenetére


aviator
tag

Köszönöm szépen! :R

(#48462) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

google sheets-ben, script-el hogyan lehetne azt megoldani
hogy az aznapi dátummal elnevezett sheet 23:00 -kor a legutolsó helyre kerüljön a tabok között?

a dátumozott sheet-ek ebben a formában vannak elnevezve (yyyy.mm.dd)
2022.02.10

jelenlegi:
[kép]

miután a script lefutott:
[kép]

(#48463) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

Excelben szeretném postacímek alapján kinyerni a GPS koordinátákat.
Az excel 3D térképen megjeleníti a címeket, innen jött az ötlet.
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#48464) lappy válasza Bozso68 (#48463) üzenetére


lappy
őstag

csak eddig fizetős lehetőséget találtam

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48465) Bozso68 válasza lappy (#48464) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi!

És esetleg a térképen a kihelyezett pontok koordinátáit ki lehet nyerni?
Igazán távolságokat kellene számolnom, amihez az x,y adatok is jók.
Vagy erre esetleg létezik megoldás?

(#48466) lappy válasza Bozso68 (#48465) üzenetére


lappy
őstag

https://www.adventuresincre.com/auto-populate-latitude-longitude-excel/

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48467) Bozso68 válasza lappy (#48466) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi szépen!
Utánanézek, bár ez, ha jól értelmezem, a fizetős megoldás. Még a lehetőségeket vizsgálom.

(#48468) eszgé100


eszgé100
őstag

Sziasztok!

Az alabbi funkcioval megvizsgalom, hogy egy adott fajl meg van-e mar nyitva a ciklus egy korabbi lepesebeol, ha nincs, akkor a kovetkezo lepes a ciklusban megnyitja a hatterben elokeszitve a kod tovabbi lepeseihez.

Remekul mukodik, de sajnos halozaton megosztottak a munkafuzetek igy elofordul, hogy mas is eppen hasznalja valamelyiket. Ebben az esetben ugyanugy 70-es hibakodot kapok, ami szerint meg van nyitva, de nem tudok innentol kulonbseget tenni, hogy az a sajat gepemen van-e megnyitva, vagy valaki masen. Olyan feltetelt szeretnek megvizsgalni, hogyha mas felhasznalonal van megnyitva, akkor nalam automatikusan nyiljon meg Read-Only modban, ugyanugy hatterben.

Function IsFileOpen(sPath As String)

Dim fileNum As Integer
Dim errNum As Integer

'Allow all errors to happen
On Error Resume Next
fileNum = FreeFile()

'Try to open and close the file for input.
'Errors mean the file is already open
Open sPath For Input Lock Read As #fileNum
Close fileNum

'Get the error number
errNum = Err

'Do not allow errors to happen
On Error GoTo 0

'Check the Error Number
Select Case errNum

'errNum = 0 means no errors, therefore file closed
Case 0
IsFileOpen = False

'errNum = 70 means the file is already open
Case 70
IsFileOpen = True

'Something else went wrong
Case Else
IsFileOpen = errNum

End Select

End Function

A kodreszlet, ami a megnyitast vegzi:

Application.ScreenUpdating = True
ma.Visible = True

fileName = Right(sPath, Len(sPath) - InStrRev(sPath, "\"))
Application.StatusBar = "Processing File: " & fileName
Application.ScreenUpdating = False

If IsFileOpen(sPath) = False Then Workbooks.Open sPath
Windows(fileName).Visible = False

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#48469) Fire/SOUL/CD válasza eszgé100 (#48468) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Az mindegy, hogy hol található (helyi/hálózati) a fájl, a 70-es kód ugyanaz, hozzáférés megtagadva (Permission denied)
2. Kérdésedben ott a válasz is, mert olvasásra kell megnyitni a fájlt, csak Te nem úgy nyitottad meg. A Workbooks.Open method (Excel)
A 3. paramétert kell igazra állítani, és akkor read-only-ban próbálja megnyitni, pl
Workbooks.Open "c:\ubul\ubul.xlsx", , True

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48470) sajog159


sajog159
aktív tag

Sziasztok!

Van néhány N db cella és azokból szeretnék vélelemszerűen kiválasztani X db-t (és pl. átmásolni adott cellába) adott számú cellát/abban lévő értéket.
Van erre valamilyen függvény vagy más megoldás?
Az Excel magyar nyelvű Office 2013 része, verzió 15.0.5397.1002.
Kösz!
Tehát 9 betűből válasszon véletlenszerűen 5 db-t.

(#48471) Fire/SOUL/CD válasza sajog159 (#48470) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

=INDEX($A$1:$A$10;VÉLETLEN.KÖZÖTT(1;SOROK($A$1:$A$10));1)

Lemásolod 5 példányban, F9-t nyomkodva frissül (meg akkor is, ha bármely cellába módosítasz bármit).

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48472) sajog159 válasza Fire/SOUL/CD (#48471) üzenetére


sajog159
aktív tag

Egy "apróságot" nem említettem meg: az egyszer kiválasztott szám csak 1x fordulhat elő.
A Te példában: nem lehet 2db "10".
Megoldható?

(#48473) lappy válasza sajog159 (#48472) üzenetére


lappy
őstag

https://hu.extendoffice.com/documents/excel/2484-excel-random-number-no-duplicates-no-repeat.html
Így nem ismétlődnek

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48474) Fire/SOUL/CD válasza sajog159 (#48472) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kell egy segédoszlop, amelyben a VÉL() függvényt használjuk, azért, mert 0 és 1 között generál véletlen számokat, az általa használt algoritmus pedig biztosítja, hogy matematikailag esélytelen, hogy 2 egyforma szám generálódjon le, ezáltal "egyedi azonosítókat" hozunk létre.

C2 képlete -> =VÉL()
(lemásolod, ameddig kell (ahány betűd van))

F2 képlete -> =INDEX($B$2:$C$11;SORSZÁM(C2;$C$2:$C$11;0);1)
(lemásolod -esetedben- 5x)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48475) Colin111


Colin111
csendes tag

Üdv!
Miért nem jelenik meg a json file importálása excel 2016-ban?
A PowerQuery_2.56.5023.1181 telepítettem, ezután megjelenik egy Power pivot fül.
A Microsoft támogatás oldalak szerint az "Adat/Új lekérdezés/Fileból" listában kellene megjelennie a Json típusnak, de ott semmi változás nem történt.
Kérem segítsen, aki már konvertált Json file-t excel-be, hogyan kellene aktiválnom ezt a funkciót.
Előre is köszönöm!

(#48476) Bozso68 válasza lappy (#48466) üzenetére


Bozso68
senior tag

Végül a www.futas.net oldalán keresztül találtam meg a megoldást.
Excel táblában levő postacímeket a Pulover's Macro Creator segítségével beírtam a honlap keresőmezőjébe, egy másikon meg már a GPS koordináta olvasható. Ezt a Creatorral visszaemeltem az excelbe, és meg is van oldva. Kb 2 sec/címmel tudok haladni.
Kb 15000 címet kell így beolvasnom. Lassan, de biztosan végezni fogok vele. :C

(#48477) Fire/SOUL/CD válasza Colin111 (#48475) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Próbáld meg simán Szövegből (From text), a megjelenő fájlablakban a szűrőt állítsd át minden fájlra (All files) így meg fog jelenni a JSON és próba. Szvsz így is megeszi.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48478) DGery


DGery
aktív tag

Sziasztok!

Egy makroban szeretném a segítségeteket kérni, mert egy részen elakadtam..

Adott két munkafüzet de az egyszerűbb és átláthatóbb kép kedvéért 1 oldalra tettem mindent, a több munkafüzetre küldést megoldom.

PLAN tábla. 3 oszlop, egy egyedi azonosító, egy hozzá tartozó név és egy 1 alatti szám. Itt minden "A" oszlopban lévő azonosító különböző.

REAL tábla 2 oszlop. "F" oszlopban lévő azonosítók megegyeznek az "A" oszlopban lévővel, de kevert sorrendben, többször is előfordulhatnak, illetve lehet olyan eset is, ahogy az "A" oszlopban lévő azonosító nem szerepel "F" oszlopban.

A cél:
SUM táblára átmásolni a PLAN tábla tartalmát (ezt a részét megoldom), majd az "F" oszlopon végigmenni, és az egyező "J" oszlopban lévő azonosítóval egyező sorba bemásolni a "G" oszlopban lévő számértéket (példában "M" oszlopba). Ha már van ott számérték akkor pedig ahhoz hozzáadni.

A példában "F" oszlopban AB-1-ből (SÁRGA) 2db van, "G" oszlop értéke 8 és 6.
"J" oszlopban megkeresi az AB-1 azonosítót, és beírja a 8-at "M" oszlopba.
"F" oszlop következő sora AB-6, beírja
majd a következő szintén AB-1, aminek az értéke 6. Ezt is másolná, de mivel nem üres, így a 8-hoz hozzáadja, és 14-et ad meg értéknek.

Köszönöm előre is a segítséget! :)

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro

(#48479) Lasersailing válasza DGery (#48478) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Ezt sumif fuggvennyel is meg tudod csinálni, nem kell makró. (
Szumha magyarul)
M3 na írd be:
Sumifs(f:f, j3, g:g)

Ha így írod akkor a képlet másolható oszlopon belül.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#48480) Delila_1 válasza DGery (#48478) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Makróval egy lépésben megadhatod a függvényt az M oszlopra.

Range("M5:M17") = "=IF(SUMIF(R5C6:R17C6,RC10,R5C7:R17C7)>0,SUMIF(R5C6:R17C6,RC10,R5C7:R17C7),"""")"

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48481) sajog159 válasza Fire/SOUL/CD (#48474) üzenetére


sajog159
aktív tag

Bocs, kissé módosítottam.
Nekem 7x5 táblázatot kéne kitölteni a B2 oszlopból kiválasztott véletlenszerű karakterekkel. Egy oszlopban nem ismétlődhetnek a karakterek, de az 1-7 oszlopokban lehetnek azonosak. Ez így világos?
Valami ilyesmi:

Amit csináltam. Lemásoltam a C segédoszéopot 6-szor. A képletedben kitöröltem $ jelet az oszlopok másolása miatt. Ez így jó lesz?

[ Szerkesztve ]

(#48482) Fire/SOUL/CD válasza sajog159 (#48481) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Amit csináltam. Lemásoltam a C segédoszéopot 6-szor. A képletedben kitöröltem $ jelet az oszlopok másolása miatt. Ez így jó lesz?"
Jó. Csak legközelebb, mielőtt kérdezel, jó lenne letisztázni magadban, hogy mit is szeretnél, mert ha az elején tudtam volna, hogy ez lesz a vége, lehet, hogy makrót írtam volna...
(remélem következőre megint nem azzal jössz, hogy pl. "Bocs, kissé módosítottam., jelszógenerátor lesz"...) :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48483) Bozso68


Bozso68
senior tag

Még egy megoldandó feladatom lenne:
GPS koordináta rendszerben kell meghatároznom 3 GPS koordináta köré írható kör középpontját.
Köszi, ha valaki tud segíteni.

(#48484) sajog159 válasza Fire/SOUL/CD (#48482) üzenetére


sajog159
aktív tag

Igazad van! és köszszönöm.

(#48485) Magnat válasza Bozso68 (#48483) üzenetére


Magnat
veterán

Lehet, h van erre is valami Excel megoldás amit valaki már megírt, de sztem ez alapvetően baromira nem Excel-specifikus dolog ... sokkal jobban járnál, ha valamilyen térinformatikával foglalkozó fórumban érdeklődnél.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#48486) Laci321


Laci321
friss újonc

Sziasztok,
Adott egy közepes excel tábla (Win 10, Excel 2019), amely 217 oszlopból és változó darabszámú, 300-1000 sorból áll és tábla táblázatként fomázott. Az oszlopok nagy részét képletek számolják, néhány oszlopba másik munkalapról másolunk be, értékként adatokat, vagy legördülő listából választjuk ki, ill. szabadon beírjuk.
Az oszlopokon sok (~ 100) feltételes formázás van, valamint az oszlopok többségén többféle feltételes formázás is van, melyek nagy része képlet alapján színeznek (azaz nem beépített formázások) pl: =HAHIBA(INDEX(A5:C3828;HOL.VAN(C4;C5:C3828;0);1);A4)<>A4, vagy =HAHIBA(FKERES(C4;C5:I3828;7;0);I4)<>I4 stb.

A probléma:
Időnként a lejárt határidős sorokat kiszűröm a táblában és törlöm ezeket a sorokat, valamint új sorokat generálok.
Törlés után, a feltételes formázások ~90 %-a megmarad -azaz aktualizálódik a formázás érvényességi tartománya a tábla sorai szerint - viszont ~10 %-a a formázásoknak megszakad - azaz több érvényességi tartományra bomlik és nem veszi fel az érvényességi tartományába az új sorokat. pl: az eredeti tábla egy oszlopformázásának érvényességi tartománya: =$A$4:$A$672, a sorok törlése és új sorok generálása után az A oszlop formázandó, új tartománya =$A$4:$A$592 lenne, viszont e helyett =$A$4:$A$13 és =$A$14:$A$512 -re törik meg az érvényességi tartomány,

Érdekessége a dolognak, hogy van olyan oszlop, amelyben a feltételes formázások egy része átveszi az új érvényességi tartományt, egy része viszont széttöredezik, s van amelyik oszlopban, mindegyik formázás széttöredezik.

Nem bírok rájönni, mi okozhatja ezt, ill. mit kellene másként csinálnom, hogy minden oszlop felvegye az új érvényességi tartományt.
Odáig már eljutottam, hogy az érvényességi tartomány megszakadásának oka lehet, ha az oszlopba nem értékként másolunk be egy cellát, hanem formátummal együtt. Ezt kiküszöböltem azzal, hogy beraktam egy makrót, amivel a CTRL+Y gombra beállítottam az értékként való másolást, így nem az általános CTRL+V-t használjuk. Azaz a táblában nincs formátummal való másolt érték.

Kérem ötletetek, mi lehet a megoldás, a fentiek elkerülésére?

(#48487) eszgé100 válasza Fire/SOUL/CD (#48469) üzenetére


eszgé100
őstag

Pedig valahogy kenytelen leszek elkuloniteni oket.
Ugye az egesz ciklus vegigmegy kulonbozo munkafuzeteken, es azokbol szemezgeti ki a munkalapokat. Egy-egy munkafuzetbol tobb lap is hasznalva van, de a ciklus kulonbozo reszein. Ha mindent read-onlyra allitanek, akkor azzal nagyon lelassitanam a ciklust.
Olyasmi megoldason gondolkozok, hogy amikor megvizsgalok egy fajlt es 0 a hibakod nincs megnyitva, akkor megnyitja, plusz valahova eltarolja, hogy en nyitottam meg, es legkozelebb, mikor ugyanehhez a fajlhoz erek, akkor a 70-es hibakodnal meg azt is megvizsgalom, hogy en nyitottam-e meg, ha igen, akkor nincs mit tenni, mehet tovabb, viszont amikor talalok egy olyan 70-es hibakodu fajlt, ami nincs eltarolva az altalam megnyitott munkafuzetek kozott, akkor azt read-onlykent megnyitja, majd ugy fut tovabb a ciklus

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#48488) DGery válasza Delila_1 (#48480) üzenetére


DGery
aktív tag

Sziasztok!

Először is szeretném megköszönni a fentebbi segítséget.

Most újból elakadtam, bár ez nem makro téma...

Adott egy táblázat aminek az A oszlopa egyenesen egy másik táblázatból jön, és vannak egyezések melyek száma változó.
Próbáltam az ismétlődések eltávolítása gombot, de mivel képletekkel az érték másik táblából jön, arra hivatkozik, stb így mentés után újra minden megjelenik.

Van olyan képlet, ami az ismétlődéseket figyelné pl az "A" oszlopban, és ha egyezés van, akkor a második, 3ik, stb ismétlődő elemet ne írja be a "C" oszlopba?
(Persze ez is egy jóval bővebb táblázat, de a többi részét már megoldom) :D

Köszönöm :)

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro

(#48489) lappy válasza DGery (#48488) üzenetére


lappy
őstag

Másolás és értek beillesztesze után már el tudod távolítani az ismétleseket

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48490) DGery válasza lappy (#48489) üzenetére


DGery
aktív tag

igen, ez igaz, de....
jó lenne, ha nem kellene minden egyes alkalomal eljátszani, mert akkor naponta 40-50 alkalommal kellene ez a másolás-beillesztés....

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro

(#48491) lappy válasza DGery (#48490) üzenetére


lappy
őstag

https://www.extendoffice.com/documents/excel/3257-excel-remove-duplicates-keep-most-recent.html

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48492) Fire/SOUL/CD válasza DGery (#48488) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link] A C2 képletét igazítsd a neked megfelelőre és másold le ameddig kell.
Office 2021 és 365 esetén van direkt ilyen függvény EGYEDI névvel. [link] Arra ügyelj, hogy ha ezt alkalmazod, akkor korábbi Excel-ekben nem lesz használható a munkafüzet, mert nem ismerik a UNIQUE függvényt.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48493) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

sziasztok!
Egy adott sorban van egy csomó cella, valamelyik üres, valamelyiben mondjuk "aa", valamelyikben "bb" szöveg van. Milyen függvénnyel tudom kiiratni, hogy adott sorban hány "aa"-t tartalmazó cella van?

előre is köszi

(#48494) dreizwanzig válasza dreizwanzig (#48493) üzenetére


dreizwanzig
tag

nem tudtam már szerkeszteni, de közben megtaláltam, hogy a darabteli a megoldás. Tárgytalan :))

(#48495) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Van excelben arra mód, hogy kiírja egy szám értékét szöveggel is az excel? Az értékek, amiket a táblázatom számol wordbe lennének beillesztve és a word át is tudja írni betűkkel a számokat, de csak 999999-ig, nekem pedig milliós tételek kellenének.
(Az openoffice numbertext add-onjához hasonlóra gondolok.)

Köszi!

(#48496) lappy válasza Nixon18 (#48495) üzenetére


lappy
őstag

az egyik módszer

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48497) lappy válasza Nixon18 (#48495) üzenetére


lappy
őstag

második módszer
Szám-szöveg konverter

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48498) Fire/SOUL/CD válasza Nixon18 (#48495) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szeretem a fejtörőket, tessék. :DDD

=ÖSSZEFŰZ(VÁLASZT(KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));1;1)+1;"";"egy száz ";"két száz ";"három száz ";"négy száz ";"öt száz ";"hat száz ";"hét száz ";"nyolc száz ";"kilenc száz ");HA(KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));3;1)<>"0";VÁLASZT(KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));2;1)+1;"";"tizen ";"huszon ";"harminc ";"negyven ";"ötven ";"hatvan ";"hetven ";"nyolcvan ";"kilencven ");VÁLASZT(KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));2;1)+1;"";"tíz ";"húsz ";"harminc ";"negyven ";"ötven ";"hatvan ";"hetven ";"nyolcvan ";"kilencven "));VÁLASZT(KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));3;1)+1;"";"egy ";"kettő ";"három ";"négy ";"öt ";"hat ";"hét ";"nyolc ";"kilenc ");HA(ÉS(KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));1;1)="0";KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));2;1)="0";KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));3;1)="0");"";"milliárd ");VÁLASZT(KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));4;1)+1;"";"egy száz ";"két száz ";"három száz ";"négy száz ";"öt száz ";"hat száz ";"hét száz ";"nyolc száz ";"kilenc száz ");HA(KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));6;1)<>"0";VÁLASZT(KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));5;1)+1;"";"tizen ";"huszon ";"harminc ";"negyven ";"ötven ";"hatvan ";"hetven ";"nyolcvan ";"kilencven ");VÁLASZT(KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));5;1)+1;"";"tíz ";"húsz ";"harminc ";"negyven ";"ötven ";"hatvan ";"hetven ";"nyolcvan ";"kilencven "));VÁLASZT(KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));6;1)+1;"";"egy ";"kettő ";"három ";"négy ";"öt ";"hat ";"hét ";"nyolc ";"kilenc ");HA(ÉS(KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));4;1)="0";KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));5;1)="0";KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));6;1)="0");"";"millió ");VÁLASZT(KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));7;1)+1;"";"egy száz ";"két száz ";"három száz ";"négy száz ";"öt száz ";"hat száz ";"hét száz ";"nyolc száz ";"kilenc száz ");HA(KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));9;1)<>"0";VÁLASZT(KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));8;1)+1;"";"tizen ";"huszon ";"harminc ";"negyven ";"ötven ";"hatvan ";"hetven ";"nyolcvan ";"kilencven ");VÁLASZT(KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));8;1)+1;"";"tíz ";"húsz ";"harminc ";"negyven ";"ötven ";"hatvan ";"hetven ";"nyolcvan ";"kilencven "));VÁLASZT(KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));9;1)+1;"";"egy ";"kettő ";"három ";"négy ";"öt ";"hat ";"hét ";"nyolc ";"kilenc ");HA(ÉS(KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));7;1)="0";KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));8;1)="0";KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));9;1)="0");"";"ezer ");VÁLASZT(KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));10;1)+1;"";"egy száz ";"két száz ";"három száz ";"négy száz ";"öt száz ";"hat száz ";"hét száz ";"nyolc száz ";"kilenc száz ");HA(KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));12;1)<>"0";VÁLASZT(KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));11;1)+1;"";"tizen ";"huszon ";"harminc ";"negyven ";"ötven ";"hatvan ";"hetven ";"nyolcvan ";"kilencven ");VÁLASZT(KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));11;1)+1;"";"tíz ";"húsz ";"harminc ";"negyven ";"ötven ";"hatvan ";"hetven ";"nyolcvan ";"kilencven "));VÁLASZT(KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));12;1)+1;"";"egy";"kettő";"három";"négy";"öt";"hat";"hét";"nyolc";"kilenc");HA(ÉS(KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));10;1)="0";KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));11;1)="0";KÖZÉP(SZÖVEG(A2;SOKSZOR(0;12));12;1)="0");"";""))

Eredmény

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48499) lappy válasza Fire/SOUL/CD (#48498) üzenetére


lappy
őstag

szép kis függvény lett :C :R
de még a helyesírást gyakorolni kell ;]

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48500) Magnat válasza Fire/SOUL/CD (#48498) üzenetére


Magnat
veterán

Még beletehetnéd, h az elválasztást is a helyesírás szabályai alapján csinálja :C

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.