Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48901) jerry311


jerry311
nagyúr

Hello újra :))

Két oszlopot szeretnék egybeolvasztani, úgy hogy a harmadik oszlopban felváltva vannak egymás után az értékek az első kettőből. Az internet mutatott példát többféle egyesítésre, de ezt nem sikerült megtalálnom. Pont a lényeg hiányzik mindből, hogy sorban legyenek az cellaértékek egy innen egy onnan.

A1 --> C1
B1 --> C2
A2 --> C3
B2 --> C4
...

(#48902) jerry311 válasza jerry311 (#48901) üzenetére


jerry311
nagyúr

Megpróbáltam egy sokadik újabb keresőszót, amivel meglett.

=INDEX($A$1:$B$4,INT((ROWS(C$1:C1)-1)/2)+1,MOD(ROWS(C$1:C1)-1,2)+1)

(#48903) Fferi50 válasza jerry311 (#48901) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
C1-be =A1
C2 képlete: =INDEX($A$1:$B$4;HOL.VAN(C1;$A$1:$A$4;0);2)
C3 képlete: =INDEX($A$1:$B$4;HOL.VAN(C1;$A$1:$A$4;0)+1;1)
Ez utóbbi képlet másolható lefelé párban.
Üdv.

(#48904) jerry311 válasza Fferi50 (#48903) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hmmm, más irányokból közelít a kettő ha jól látom.

(#48905) sztanozs válasza jerry311 (#48904) üzenetére


sztanozs
veterán

A tiéd asszem praktikusabb (meg akkor is működik ha van ismétlődés)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#48906) Lajos.P válasza Delila_1 (#48894) üzenetére


Lajos.P
csendes tag

Szia Először is köszönöm hogy foglalkozol velem.
Viszont nekem ez így nem jó.
Én azt szeretném hogy a B2 oszlopban a betűt jelenítse meg.
Ha az A1 oszlopban lévő szám 103 akkor a B2 A betű legyen.
Ha az A1 oszlopban lévő szám 140 akkor a B2 oszlopban C betű legyen.
És így tovább.
Köszönöm segítséged remélem így érthetőbb.
:R

(#48907) Fferi50 válasza Lajos.P (#48906) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Már megbocsáss, de honnan tudhatjuk meg, hogy melyik kódhoz milyen betű tartozik???
Gondolom van egy kódtáblád. Azt be kell vinni egy segédterületre -- 1. oszlop kód, 2. oszlop a hozzátartozó betű - , ezután a táblában FKERES függvénnyel megtalálhatod a megfelelő betűt.
Pl. =FKERES(A2;Segédtábla;2;0)
Egy kis kötözködés még: Az Excelben nincs olyan, hogy A1 vagy B2 oszlop!!! csak A ill. B oszlop. A1 és B2 egy-egy cella, amelyet a sor és az oszlop határoz meg.
Üdv.

(#48908) Lajos.P válasza Fferi50 (#48907) üzenetére


Lajos.P
csendes tag

Bocsi a kép lemaradt.

(#48909) Fferi50 válasza Lajos.P (#48908) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Ez már volt az előző hozzászólásodban. Csak épp azt nem mondtad meg, hogy az micsoda és mi célt szolgál?
Hiszen a B oszlop tele van betűkkel. Oda milyen képletet írjunk? Hol van az az oszlop, ahová az A oszlop alapján a betűket be kell írni?
Ha ez a kódtáblád, akkor az FKERES függvényt tanulmányozd légy szíves. Bár nem értem, miért vannak benne az ismétlődések.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#48910) Lajos.P válasza Fferi50 (#48909) üzenetére


Lajos.P
csendes tag

Szia
Nevesíteni szeretném a számokat.Ebben az esetben mikor bekerül egy szám az A oszlopba mondjuk a 103 akkor a B oszlopban meg egy A betű legyen,de ha mondjuk beírok egy másik számot az A oszlopba mondjuk 141 akkor a B oszlopban egy C betű jelenjen meg.

Lehetne esetleg úgy is mivel a code az általában ugyan azokból a számokból áll,hogy valahogy csoportosítani, az egyessel kezdődőek mellé írná az A betűt a kettessel kezdődőek mellé a B betűt és így tovább.

Egyenlőre csak ezek a kódok vannak 103,140,141,142,143,144,340,342,440,441,540,541,542,640,840,841,842
Ezek közül kerülne az A oszlopba valamelyik és a B oszlopba kellene mellé a tartozó betű.

Remélem így érthető.
Köszi

(#48911) lappy válasza Lajos.P (#48910) üzenetére


lappy
őstag

Akkor amit Fferi50 írt fkeres függvény jó neked
Van egy tábla amiben össze van rendelve a szám és a betű - ez az alap
Majd amikor A oszlopba bekerül egy szám ezt megnezi hogy ebben a táblában benne van és ha igen akkor a mellette lévő betűt beirja

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48912) Fferi50 válasza Lajos.P (#48910) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Itt egy minta:

A kódtábla az L-M oszlopban van - folytathatod.
A B2 cella képlete: =FKERES(A2;$L$1:$M$8;2;0)
Természetesen a második paramétert a kódtáblához kell igazítani, de átalakíthatod táblázattá is a kódtáblát és akkor annak a nevét kell megadnod és automatikusan bővíthető.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#48913) Lajos.P válasza Fferi50 (#48912) üzenetére


Lajos.P
csendes tag

Köszönöm szépen megpróbálom így.

(#48914) Lajos.P


Lajos.P
csendes tag

Újabb segítségre lenne szükségem.

(#48915) föccer válasza Lajos.P (#48910) üzenetére


föccer
nagyúr

Az alap adatokat tartalmazó táblázatot (mint egy kódtáblát) külön munkalapra rakd át.

Ez után a B oszlopba írj egy ilyen függvényt

B2 cellán:

=HA(A2="";"";FKERES(A2;Alapadat!A:B;2;0))

Felétele hogy az Alapadat legyen a külön munkalap neve és A1-től szerepeljen a kód táblázat.

üdv, föccer

Másikra:

A színek táblázatában használd az INDEX függvényt, úgy, hogy a számnak veszed a százas helyiértékét, és ezt a számot használod az INDEX függvénybe.

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#48916) Fferi50 válasza Lajos.P (#48914) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Ezt is megoldhatod FKERES függvénnyel:

A B2 cella képlete =FKERES(A1;$F$1:$G$8;2;1)
Figyeld meg, hogy az FKERES függvény 4. paramétere 1, ami azt jelenti, hogy közelítő keresést kell végezni.
A listát pedig úgy kell összeállítani, hogy a szín mindig a felső határ alatt legyen.
Üdv.

(#48917) Lajos.P válasza Fferi50 (#48916) üzenetére


Lajos.P
csendes tag

köszönöm

(#48918) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Vonalkódot szeretnék cimkenyomtatóra nyomtatni excel VBA-val. Most ott tartok, hogy egy sheeten egy excel cellát megformáztam és ki is tudom nyomtatni, de olyan nyomtatásra lenne szükségem, ami nem változtatja meg az aktív cellát. Jelenleg ezzel nyomtatok:
Sheets("print").Cells(1, 1).Value = "*" & vonalkod & "*"
Sheets("print").Select
ActiveSheet.PrintOut copies:=1, collate:=True, ignoreprintareas:=False

Ebből a második sorral van gondom, úgy szeretnék nyomtatni, hogy az aktív sheet-et ne változtassa meg a program.

Ill. az is jó lehet, ha sheet használata nélkül nyomtatok, (de a betűtípusnak Barabara-nak kell lennie, amit a nyomtató ismer), ez nehezebbnek hangzik.

Gondolom lehetne azt, hogy az aktív sheetet lementem, átváltok a printre majd nyomtatás után vissza a lementettre, de az időrablónak hangzik...

(#48919) Fferi50 válasza Lasersailing (#48918) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Nem kell a nyomtatni szándékozott munkalapot aktívvá tenni, direktben lehet rá hivatkozni.
Sheets("print").Select
ActiveSheet.PrintOut copies:=1, collate:=True, ignoreprintareas:=False

helyett
Sheets("print").PrintOut copies:=1, collate:=True, ignoreprintareas:=False
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#48920) Lasersailing válasza Fferi50 (#48919) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Köszönöm szépen!

(#48921) kezso21


kezso21
csendes tag


Sziasztok!

A termékek árát szeretném megtudni úgy, hogy több alkatrészből állnak. Tudtok erre valami megoldást? ( több ezer termékről és több száz alapanyagról van szó)
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#48922) lappy válasza kezso21 (#48921) üzenetére


lappy
őstag

=SZUMHA(A1:C8;A1;C1:C8)
A- terméknév
B alapanyag
C árak

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48923) Fferi50 válasza lappy (#48922) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Legyen inkább SZUMHATÖBB, mivel több alkatrészből állnak össze a termékek.
Üdv.

(#48924) kezso21 válasza lappy (#48922) üzenetére


kezso21
csendes tag

Köszönöm szépen, a legegyszerűbb megoldás nem jutott az eszembe :)

(#48925) tonermagus válasza Fferi50 (#48898) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Szia!

Sajnos elakadtam a 2-es pontál.

Hogyan tudom úgy megoldani az átforgatást ahogy te csináltad?
Köszönöm előre is!

(#48926) lappy válasza tonermagus (#48925) üzenetére


lappy
őstag

manuálisan :DD

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48927) bteebi


bteebi
veterán

Sziasztok!

Egy nem összefüggő tartományba (B2:B10,D2:D10,F2:F10) írok, vagyis olvasok be adatokat makróval. Ez teljesen jól működik, viszont felmerült az kérdésként, hogy az egymás utáni nagyon hasonló értékeket jelezhetné a makró (ha pl. valami véletlenül kétszer került volna rögzítésre). Az "eredmenyek" tartomány mindig üres cellájába írja a szerkesztett adatot ("ertek"). kód:

Set eredmenyek = ActiveSheet.Range("B2:B10,D2:D10,F2:F10")
For Each cella In eredmenyek
...
If cella = "" Then
    cella = ertek
  Application.Speech.Speak "OK", SpeakAsync:=True
    Exit Sub
End If

Az ellenőrzést egyszerűen meg lehet csinálni az esetek többségében, oszlopon belül, csak a fentebbi cella értékét kell kivonni a frissen bemásoltból (offset -1):

If Abs(cella - cella.Offset(-1, 0)) < 1 Then                
  Application.Speech.Speak "Please check", SpeakAsync:=True
  Else: Application.Speech.Speak "OK", SpeakAsync:=True
End If

Csak ugye amikor oszlopváltás van (pl. B-ről D-re), akkor ez nem működik. Lehetne valahogy egyszerűbben az "eredmenyek" tartományra hivatkozva megkeresni az előző írott cellát, tehát pl. a D2-t összehasonlítani a B10-zel?

Nem szép módszerrel meg tudnám oldani:ha cél cella sor = 2 és oszlop >=D, akkor előző cella sor = 10
és oszlop offset -2
De kell(ene) lennie ettől lennie szebb, univerzális(abb) megoldásnak. Tudnátok ebben segíteni? Előre is köszönöm! :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#48928) Fferi50 válasza tonermagus (#48925) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Új munkalapra túlnyomórészt képlettel át lehet fordítani, mutatom a képet:

Megjegyzések:
Az első sort (fejlécek) és a B2-B3 cellát kézzel kell beírni.
A B4 cella képlete: =B2: Ez a képlet húzható lefelé.
A többi második sori képletet látod a képen.
Ezek is húzhatók lefelé.
A képletek a korábbi munkalap elrendezésnek megfelelően hivatkoznak.
Remélem, sikerül megoldanod.
Üdv.

(#48929) Fferi50 válasza bteebi (#48927) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Mi lenne, ha egy kijelölt cellába is beírnád az utolsó cella értékét. Ezután csak ezzel kell összehasonlítani az új bevitel értékét.
Üdv.

(#48930) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok,

Segítségre lenne szükségem egy megoldandó problémával kapcsolatban. Adott egy Excel tábla, melyben két sheet van, legyen az egyik "Main data", míg a másik "Delivery method".
A "Main data" sheeten az A oszlop tartalmazza a gyár nevét, a B oszlop pedig a cikkszámot. A "Delivery method" sheeten A oszlopban a gyár neve, B oszlopban a, C oszlopban pedig a szállítás módja található.

A feladat az lenne, hogy a "Main data" sheeten az N oszlopba, soronként párosítsam össze az adatokat a "Delivery method sheetről. Tehát adott gyár/cikkszám kombinációhoz melyik szállítási mód tartozik. Ezt milyen függvénnyel tudom megcsinálni?

Első körben a VLOOKUP-hoz fordultam, de ez a dolog most kifogott rajtam, pedig biztos nem bonyolult annyira. Valaki tudna esetleg segíteni? Legalább rávezetni. Köszi!

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#48931) 4ron válasza 4ron (#48930) üzenetére


4ron
senior tag

Szerintem sikerült, a CTRL+ALT+ENTER lehetett a gond, de azért bemásolnám ide:
=INDEX('Delivery method'!$C$2:$C$233,
MATCH(1,
(A3='Delivery method'!$A$2:$A$233) * (B3='Delivery method'!$B$2:$B$233),0))

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#48932) daver88


daver88
aktív tag

Üdv!

Összesn 4 felhasználó használ Online Excelt megosztva (Onedrive megosztással). A cél az lenne, hogy 2 felhasználó lásson minden oszlopot és sort a munkafüzeten, a másik két felhasználó azonban csak mondjuk A és B oszlopot. Ez megoldható valahogy? Köszi!

(#48933) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

a segítségeteket kérem a következő amatőr problémában :B

a cél: A oszlopba beírt bármilyen érték mellé B oszlopba tegye oda az aktuális dátumot, ami ezt követően nem változhat, se függvény által, sem manuálisan (ez utóbbit lock-olással meg tudtam oldani)

működik ugyan, de sajnos ha pl C oszlopba írok valamit, akkor a dátum ugyanúgy frissül...

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Application.EnableEvents = False
    If Not Application.Range("A" & Target.Row).Value = "" Then
      Application.Range("B" & Target.Row).Value = Format(Now, "yyyy.mm.dd")
    End If
Application.EnableEvents = True
End Sub

köszi előre is a tippeket! :R

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#48934) bteebi válasza bepken (#48933) üzenetére


bteebi
veterán

Szia!

If Target.Column = 1 And Target.Value <> "" Then
    Range("B" & Target.Row).Value = Format(Now, "yyyy.mm.dd")
End If

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#48935) bteebi válasza Fferi50 (#48929) üzenetére


bteebi
veterán

Szia!

Jó ötlet, bár valahol kerülő megoldás. Nem valami jó jel, ha már te se tudsz rá azonnal egyszerűbb megoldást. :DDD Köszi a javaslatot! :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#48936) bepken válasza bteebi (#48934) üzenetére


bepken
veterán

tökéletes, köszönöm szépen! :R

abban még egy rövid magyarázattal tudnál segíteni kérlek, hogy az én kódom miért nem úgy viselkedett, ahogy szerettem volna? mármint ugyanúgy azt a feltételt adtam meg én is, hogy csak akkor illesszen be dátumot a B oszlopba, ha az A oszlop üres.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#48937) Lasersailing válasza daver88 (#48932) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,

Makróval: file megnyitásnál Application.username -el lekérdezed az aktív felhasználó nevét, majd annak megfelelő oszlopokat megjelenítesz / elrejtesz. Értelemszerűen nem atombiztos, de gondolom nem a rosszindulatot, hanem a figyelmetlenséget kell kezelni.

(pontosabban én úgy csinálnám, hogy ha nagyobb jogú felhasználó esetén megnyitáskor megjelenítenék a C oszloptól mindent, bezáráskor pedig elrejtem ugyanezen oszlopokat. Így ha jön egy új felhasználó ő alapból nem fog látni mást csak A és B oszlopot)

(#48938) lappy válasza Lasersailing (#48937) üzenetére


lappy
őstag

Szerintem megosztott dokumentumban a Vba nem működik (sajnos)

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48939) Lasersailing válasza lappy (#48938) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Azt nem, tudtam, akkor sorry.

daver88:
Akkor amit szerintem lehet tenni, de ez nagyobb meló:
csinálsz egy adatbázis file-t, ill. egy másik file-t. A másik file-t nyitja meg minden felhasználó, az sem baj, ha csak read only-ban, mert más is használja.
Ez a másik file struktúrája ugyanúgy néz ki, mint az adatbázis maga:
1-es felhasználónak betöltöd a teljes file-t, míg
a 2-es felhasználónak csak az AB oszlopokat.
Végül mentésnél kiírod az adatokat az adatbázisba.

Csak az a gond, hogy gondoskodnod kell az alábbiakról:
- mi van akkor, ha ugyanazt az adatot két ember egyszerre írja felül? Kinek lesz igaza, vagy esetleg szólsz a második mentőnek, hogy ezt közben valaki felülírta (ez esetben kell egy "láthatatlan" másolatot betölteni, hogy lássad, hogy miről mire változtatott a felhasználó, és a "miről"-t összehasonlítani az adatbázissal
- sortörlés, sorbeszúrás kezelése
- és millió dolog ami még nem jutott eszembe... :)

Én csináltam ilyen jellegű programot, de ott a felhasználó csak 2-3 oszlopot írhat át (átírhat többet is, de azok elvesznek makrós-mentéskor)
- nincs sorbeszúrás - törlés gond (13-jegyű cikkszámok alapján azonosítja a sort)
- És rajtam kívül még 1 felhasználó használja (+ programok mentenek az adatbázisba), akit ki lehetett képezni a használatra. Ez utóbbi a legfontosabb! Ha nagyon alap tudással rendelkeznek a felhasználók, akkor nagyon sokat kell programozni, hogy minden lehetséges hibát lekezelj...

(#48940) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Üdv!

Android Excel.
Korábban a szerkesztőléc felül jelent meg, de egy ideje alul van.
Hogyan tudnám ismét felül megjeleníteni?

#?*@&!

(#48941) Magnat válasza bteebi (#48927) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Set eredmenyek = ActiveSheet.Range("B2:B10,D2:D10,F2:F10")
Vizsgal = false
For Each cella In eredmenyek
If Vizsgal Then
If Abs(Cella - PreCell) < 1 Then
Application.Speech.Speak "Please check", SpeakAsync:=True
Else: Application.Speech.Speak "OK", SpeakAsync:=True
End If
Else
Vizsgal = true
End If
PreCell = Cella
Next

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#48942) tonermagus válasza Fferi50 (#48928) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm az eddig segítségedet!
Hála neked meg tudtam oldani a feladatot, teljesen boldog vagyok.
Hihetetlen tudásod van, kijár a tisztelet!

A formázáson lehet még valahogy finomítani? Sajna túlságosan összefolyik, nehéz eldönteni melyik sáv melyik időponthoz tartozik. Van arra lehetőség hogy ezeket jobban széthúzzam, minden második vastagabb legyen, vagy valami?

(#48943) tonermagus válasza tonermagus (#48942) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Valószínűleg ott a probléma, hogy én nem tudom hogy lehet megcsinálni dátum és cégenkénti bontásban is...

[ Szerkesztve ]

(#48944) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Sziasztok!

Van egy A oszlopom, amelyben azonosítók vannak. Egy azonosító viszonylag hosszú. Ki szeretném szűrni egy külön oszlopba, amelyek tartalmaznak egy bizonyos karaktersort. Pl.: MN legyen benne: E10MN9 bekerül az új oszlopba, E10LM9 nem.

[ Szerkesztve ]

(#48945) lappy válasza f(x)=exp(x) (#48944) üzenetére


lappy
őstag

=ha(szám(szöveg.keres("MN";E10MN9));"Igen"; "Nem")
természetesen a megfelelő cellákat kell a szöveg.keres után, illetve lehet kiíratni magát a szöveget ha igen ha nem akkor lehet " " is helyette

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48946) bteebi válasza bepken (#48936) üzenetére


bteebi
veterán

Szia!

Először is szívesen. :)

Elsőre én is kicsit nehezen értettem meg, pedig amúgy nem annyira bonyolult. Nem teljesen azt adtad meg, amit szerettél volna. Azt mondtad, hogy ha az A oszlop a cél cella (Target) sorában nem üres, akkor írja be a B-be a dátumot. Vagyis ha a cél cella oszlopa nem az A oszlop volt, viszont a sorában az A oszlop nem üres, akkor is frissült a dátum.

Ehelyett az kellett, hogy ha az A oszlopban van a cél cella, akkor (és csak akkor) írjon a B-be, ha az nem üres. Hasonló, de nem ugyanaz. :)

Használd nyugodtan az ="" (üres) vagy épp <>"" (nem üres) kifekezéseket, illetve ha több feltételed is van, akkor azokat "And"-del vagy "Or"-ral fűzd össze.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#48947) kormo1


kormo1
csendes újonc

sziasztok,

létezik arra valamilyen makró, hogy cellában lévő összes karaktert kijelölje/másolja/vágólapra rakja. Makrórögzítéssel ezt nem sikerül megoldanom :(
Köszi a segítséget.

(#48948) lappy válasza kormo1 (#48947) üzenetére


lappy
őstag

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)     If Not Intersect(Target, Range("A1:A9")) Is Nothing Then         Target.Copy     End If End Sub
ha erre gondolsz

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48949) Fferi50 válasza kormo1 (#48947) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Range("A1').Copy
Ez a vágólapra helyezi az A1 cella tartalmát.
Üdv.

(#48950) kormo1 válasza lappy (#48948) üzenetére


kormo1
csendes újonc

igazából arra gondolok, hogy van egy cellában sok-sok karakter és azt a makró az első karaktertől az utolsóig kijelölje/válóglapra rakja és ezt majd én be szeretném illeszteni valahová, de ha az egész cellát jelölöm ki és beillesztem akkor nem ugyanaz lesz a végeredmény, szóval a nekem egy adott cellában lévő összes karakter kijelölése kell...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.