Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47301) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok!

Solverrel akarok megoldani egy többváltozós problémát:

Minél kevesebb utalásból szeretnék megoldani egy körbetartozást.

A helyzet:

Jól látható, hogy ha a B20 cellába 15000-et írok, a D20-ba és a B23-ba 0-t, akkor a 3 utalás helyett csak 1 lesz, azonban ezt a Solver nem dobja ki, mint lehetséges opciót.

Mit rontok el? Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#47302) lappy válasza spe88 (#47301) üzenetére


lappy
őstag

Vmi nem stimmel a logikával
A B20 ban A- van oda nem hiszem hogy 15000 akarsz írni.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47303) spe88 válasza lappy (#47302) üzenetére


spe88
senior tag

Épp ez az, hogy B ember tartozik A-nak meg D-nek is, viszont A-nak tartozik D is. Így D-nek nem kell utalnia, hiszen jelenleg utalnia kéne A-nak 5000-et, viszont kap is 5000-et B-től.

Ha A kap 15000 Ft-ot hiszen kölcsön adott 10000-et B-nek és 5000-et D-nek, akkor A pénzénél van.
Ha B ember csak A-nak utal 15000-et, hiszen kölcsönkért A-tól 10000-et és D-től meg 5000-et, akkor ő sem utalt többet.
D ember pedig kölcsönkért A-tól 5000-et, viszont adott kölcsön B-nek 5000-et, tehát ő is 0-n van, tehát nem is kell utalni.

Mindenki örül.

Ha esetleg a táblázatból ez nem jön le, így már tuti érthető.

Azt nem tudom Solver erre miért nem dob ki eredményt, amikor ránézésre látszik az megoldás. (Nyilván ez egy nagyon egyszerű példa, hogy lássam hogy működik a rendszer, de jelenleg sehogy, azt írja ki, hogy van eredmény, de ugyanaz az eredmény, mint ami jelenleg is benne van: 3 utalás.)

Mit rontok el?

Tx

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#47304) macikos


macikos
addikt

Sziasztok!

Hogyan lehet egy kijelölt területet exportálni CSV-be? Alapból az Excel csak az egész munkalapot tudja menteni, vagy külső (fizetős) kiegészítővel van lehetőség menteni egy kijelölést. Nincs valami normális, egyszerű, ingyenes megoldás?
Továbbá ezt a francos automatikus "számot dátummá" konvertálást ki lehet valahogy kapcsolni bizonyos celláknál?

[ Szerkesztve ]

(#47305) lappy válasza macikos (#47304) üzenetére


lappy
őstag

a munkalapot elmented másik néven ami nem kell törlöd és mented CSV-be

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47306) spe88 válasza lappy (#47302) üzenetére


spe88
senior tag

hülye vagyok, igazad van, összezavarodtam, de maguk a cellák a Solverben nem a hülye leírásom szerint vannak megírva, mégsem működik

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#47307) spe88 válasza spe88 (#47306) üzenetére


spe88
senior tag

Rájöttem. Az ÁRG (GRG) idő előtt nem optimális megoldást talált. Az evolutív viszont megoldotta. Ilyen bonyolultabb eseteknél érdemes az evolutívat használni.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#47308) spe88


spe88
senior tag

Solvert futtatok és rögzíteni szeretném a makrómat. Mindent beállítok, a Solver helyes eredménnyel lefut, de a makrórögzítés során ahogy nézem a kódot egy halom dolgot nem rögzített. Mi ennek az oka?

Ez lett a kód, ami hiányos:


Sub Solver_1()
'
' Solver_1 Makró
'

'
    SolverOptions MaxTime:=0, Iterations:=0, Precision:=0.000001, Convergence:= _
        0.0001, StepThru:=False, Scaling:=False, AssumeNonNeg:=True, Derivatives:=1
    SolverOptions PopulationSize:=100, RandomSeed:=0, MutationRate:=0.075, Multistart _
        :=False, RequireBounds:=False, MaxSubproblems:=0, MaxIntegerSols:=0, _
        IntTolerance:=0.1, SolveWithout:=False, MaxTimeNoImp:=30
    SolverSolve
End Sub

Engedélyeztem az add-int is, szóval az nem lehet gond.

A másik érdekes dolog, amit észrevettem, hogy ha rámegyek a Solver akármelyik parancsára, akkor nem jelenik meg a kis pop up ablak, ami megmutatja, hogy a parancson belül mi mit jelent. Ez rosszat sejtet. Ennek az okát sem tudom.

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#47309) Sasos


Sasos
senior tag

Üdv!

Cellák tartalmát kell összefűznöm (ÖSSZEFŰZ vagy & operátor).
Azonban ha bármelyik (összefűzendő) cellában van sortörés, akkor az összefűzött karaktersorozat elejére és végére tesz egy-egy idézőjelet. Ez nem minden esetben látszik, de ha a cella tartalmát beillesztjük bármibe, ami nem Excel, akkor ott van. Ha nincs sortörés sehol, akkor nincs idézőjel sem. Nekem meg HTML kódot kellene összefűznöm, majd CSV-be menteni.
Rá lehet venni valahogy az Excelt, hogy ne kerüljenek be az idézőjelek?

(#47310) ny.janos válasza Sasos (#47309) üzenetére


ny.janos
tag

Szia!

Használd a HELYETTE függvényt.
szöveg: az összefűzött celláidnak a hivatkozása
régi_szöveg: KARAKTER(10)
új_szöveg: ""

(#47311) Chrisluke


Chrisluke
csendes tag

Sziasztok, Adott egy táblázat, a táblázat D-oszlopában számok vannak 0 és 147 között szeretném ha a táblázat G-oszlopbában ezekhez a számokhoz egy másik számot tudnék rendelni 0.-IV. között. HAELŐSIGAZ függyvénnyel próbáltam és be is irtam a következő képletet: =HAELSŐIGAZ(0<=D5<=9;"0.";12<=D5<=18;"I.";25<=D5<=27;"II.";32<=D5<=50;"III.";72<=D5<=147;"IV.")
Mégis a #HIÁNYZIK üzenet jelenik meg az értékek helyett.

Hol hibáztam?

(#47312) ny.janos válasza Chrisluke (#47311) üzenetére


ny.janos
tag

Szia!

A HAELSŐIGAZ függvény a HA függvényhez hasonlóan egy logikai vizsgálatban csak egyetlen feltételt tartalmazhat. Ha egy adott érték felvételéhez több logikai vizsgálatnak is igaznak kell lennie, akkor az ilyen feladatot a HA (esetedben a HAELSŐIGAZ) függvénybe ágyazott ÉS függvénnyel oldhatod meg.

Ha az értéktartományaid között valóban vannak lyukak, azaz vannak olyan értékek, ahol semmilyen eredményt nem kell kapj, akkor egy HAHIBA függvénybe érdemes ágyaznod a HAELSŐIGAZ függvényedet.

=HAHIBA(HAELSŐIGAZ(ÉS(D1>=0;D1<=9);"0.";ÉS(D1>=12;D1<=18);"I.";ÉS(D1>=25;D1<=27);"II.";ÉS(D1>=32;D1<=50);"III.";ÉS(D1>=72;D1<=147);"IV.");"")

[ Szerkesztve ]

(#47313) ny.janos válasza ny.janos (#47312) üzenetére


ny.janos
tag

Ugyanez megoldható FKERES függvénnyel is, talán célszerűbb és egyszerűbb is azt használni jelen esetben.

=HELYETTE(FKERES(D2;$K$2:$L$11;2;1);"nincs eredmény";"")

(#47314) Chrisluke válasza ny.janos (#47312) üzenetére


Chrisluke
csendes tag

Köszönöm.

(#47315) bsh


bsh
őstag

sziasztok.
nem nagyon találtam a problémámra megoldást, de lehet rosszul kerestem, ezért inkább megkérdezem.
lenne egy telemakrózott táblázat több lappal. a makrók miatt nem lehet több embernek használni egyszerre, pedig nagyon kéne.
arra gondoltam, hogy nem lehetne-e valahogy szétválasztani a táblázatot kettő fájlba: az egyikben csak a makrók lennének xlsm formában, és ez csak az adatok megjelenítésére szolgálna igazából, az összes komplett munkalapot adatokkal formázásokkal stb. egy másik, makrómentes, és így közösen is használható táblából linkelné?
képletekkel vagy adatforrásokkal csak az adatokat tudom linkelni, szöveg formában, a speciális cellákat (hyperlink, színezések stb.) azt nem.
tehát lenne egy controller vagy master tábla amiben a makrók futnak, a megjelenítendő adatokat pedig egy slave táblából linkelné csak megjelenítési céllal. és módosítás, új sor, stb. esetén a makró a slave táblába dolgozna.

már elkezdtem átírni az egész szart adatbázis alapúra, de egyszerűbb lenne, ha excelben meg lehetne oldani. nem kéne komplett gui-t meg mindent megírni hozzá.

(#47316) gepesz13 válasza Delila_1 (#47249) üzenetére


gepesz13
tag

Köszönöm sikerült!

(#47317) bara17


bara17
tag

Sziasztok,

Egy olyan feladatot szeretnék VBA-val megoldani, hogy egy fájl folyamatosan nyitva van és egy meghatároztt időben, akkor is ha egy másik munkafüzetben dolgozom feljön egy messagebox.

Hogy oldható ez meg?

(#47318) lappy válasza bara17 (#47317) üzenetére


lappy
őstag

https://www.mrexcel.com/board/threads/vba-message-box-at-specific-time-of-day.999251/
itt van egy hasonló

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47319) Santino


Santino
aktív tag

Szervusztok!
Magyar Excel 2007-ben egy makróval szeretném megoldani a következő karaktersorozat cseréket:

A fixadatok elnevezésű táblázat A1-A75 celláiban adatok vannak felsorolva, ezek mellé a B1-B75 celláiban szintén (a képen csak a 6. sorig töltöttem ki). Az A1-A75 cellákban lévő adatokat kellene összehasonlítani egy másik fájl, munkatáblázatának az A1-A75 celláiban szereplő adatokkal.

Pl: a fixadatok A1-es cellájában lévő aaaa karaktersorozatot kell megkeresni a munkatáblázat A1-A75 celláiban és ha valamelyikben szerepel, akkor a fixadatok B1-es cellájában lévő karaktersorozatot (aaaa-aa) kell bemásolni a munkatáblázatban található aaaa karaktersorozat helyére, úgy hogy a szoveg érintetlen marad (a perjel és az utána következő szöveg törölhető).

Az első képen a munkatáblázat egy része van, a másodikon a fixadatok vannak.

Előre is köszönöm a segítséget!

[kép]
[kép]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#47320) Sprite75


Sprite75
tag

Sziasztok.

[kép]

Egy a képen látható jelenléti ívet kellene készítenem, úgy hogy a dolgózók névsora egy listában lenne, és, hogy ezeket a jelenléti íveket automatikusan ás egyszerűen ki lehessen nyomtatni minden hónapban. (Ha változik a dolgozói névsor akkor csak azt frissítenék és újra mehet a nyomtatás.)

Arra gondoltam, hogy excelben lenne a névsor, és word körlevél készítővel menne a nyomtatás.
Viszont a problémám az. és itt akadtam el, hogy azt hogyan lehetne megcsinálni, hogy a hétvégi napok (és az ünnepnapok) így ki leyenek húzva, mint a képen.
Persze ha lehet akkor ez automatikusan az adott hónap kiválasztása után.

Próbáltma az excelben naptár sablonokat nézegetni kiindulási alapnak, de nem jutottam eredményre.

Lenne erre valakinek ötlete erre?

(#47321) Delila_1 válasza Sprite75 (#47320) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mivel feltételes formázással nem lehet átlós szegélyeket bevinni, szürke hátteret adtam a megfelelő cellákban.

M1-be beírod az évet, M2-ben kiválasztod a hónapot az érvényesítésből.
Meg lehet oldani, hogy az ünnepnapok háttere is eltérjen a munkanapokétól.
A C3 képlete: =M1&". "&M2&" hónap"

Szerk.: természetesen a Q oszlopban decemberig vidd a hónapokat, és az Fkeres-nél is javítanod kell a tartományt.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47322) Delila_1 válasza Sprite75 (#47320) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

[link]
Makróval megoldható az átlós szegély, és körlevél sem kell hozzá.
Kitöltöd a Nevek lapot – amit körlevél esetén is kitöltenél –, a Jelenlét lapon pedig indítod a makrót.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47323) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok,
Hogy lehet úgy beírni a mezőbe a 'három a negyediken'-t, hogy az enter után az meg is maradjon, ne váltson át pl. 34-re? Az x2 gyorsbillentyű nem így működik nálam.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47324) Delila_1 válasza andreas49 (#47323) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szövegként vidd be. A szerkesztőlécen kijelölöd a 4-et, jobb klikk, cellaformázás, felső index.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47325) lappy válasza Delila_1 (#47324) üzenetére


lappy
őstag

én is ezt tanácsoltam volna, de mindig azonos betűméretű lett
nálad így működik?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47326) Sprite75 válasza Delila_1 (#47322) üzenetére


Sprite75
tag

[kép]

Már épp én is elkezdrem csinálni, és épp azt akartam kérdezni, hogy a neveket hogyan lehetne cserélgetni gyorsan nyomtatáskor, hogy nem egy lenyíló listából kelljen kézzel kiválasztani.
De szokás szerint megelőztél :)

Nagyon jók a nevek is :D
Csakhogy a többiek is nevesenek
Szekér Alma hangszigetelő
Nyúl Kálmán kapásjelző
Postak Ábel vízköpő
Metall Ica rézsútos
Csalez Lopez markáns
Vicc Elek vasgyúró

Tesztelem köszönöm szépen :R

(#47327) andreas49 válasza Delila_1 (#47324) üzenetére


andreas49
senior tag

Köszi, ez így működik, csak egy kicsit macerás.

lappy: azonos betűmérettel működik

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47328) Delila_1 válasza Sprite75 (#47326) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem vettem észre az utóbbi hozzászólásokat, mert az előző makrón egyszerűsítettem. Privátban elküldtem a módosított, javított változatot.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47329) Delila_1 válasza andreas49 (#47327) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Több tételnél ez a makró az utolsó karaktert felső indexbe teszi.
Ebben az esetben az A1:A10 tartományban működik.

Sub FelsoIndex()
    Dim kezd As Integer, sor As Integer
    For sor = 1 To 10
        If Len(Cells(sor, 1)) > 1 Then
            kezd = Len(Range("A" & sor))
            Cells(sor, 1).Characters(Start:=kezd, Length:=1).Font.Superscript = True
        End If
    Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47330) andreas49 válasza Delila_1 (#47329) üzenetére


andreas49
senior tag

Sok tétel van. Lehetséges úgy módosítani a makrót, hogy az E4 : AI169 tartományban a
kettő illetve három karaktereknél az utolsó 1 illetve 2 karaktert tegye felső indexbe?

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47331) Delila_1 válasza andreas49 (#47330) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Óhajod parancs.

Sub FelsoIndex_1()
    Dim CV As Object
    For Each CV In Range("E5:AL169")
        If Len(CV) = 2 Then CV.Characters(Start:=2, Length:=1).Font.Superscript = True
        If Len(CV) = 3 Then CV.Characters(Start:=2, Length:=2).Font.Superscript = True
    Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47332) andreas49 válasza Delila_1 (#47331) üzenetére


andreas49
senior tag

Köszi a macro-t, de valamiért nem működik. A teljes jelzett tartományt átalakítottam 'Szöveg'-re. Próbáltam a 'lépésenként' indítást is, de az első sornál "Sub FelsoIndex_1()" áll. Mit nem csináltam jól?

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47333) Delila_1 válasza andreas49 (#47332) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha nem számként vitted be eleve az adatokat, akkor nem lenne probléma. Azzal, hogy szöveg formátumúra alakítottad a cellákat, még számok maradtak.
Beszúrunk egy sort, ami egyenként szöveggé konvertálja a számokat, így már működni fog.

Sub FelsoIndex_1()
    Dim CV As Object, koztes
    For Each CV In Range("E4:AL169")
        CV = CV & ""
        If Len(CV) = 2 Then CV.Characters(Start:=2, Length:=1).Font.Superscript = True
        If Len(CV) = 3 Then CV.Characters(Start:=2, Length:=2).Font.Superscript = True
    Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47334) konigjanos


konigjanos
senior tag

Üdv!van lehetőség írásvédett excelben keresni? a ctrl-f kombóra nincs találat semmire a doksiban, gondolom a lezárás miatt...

(#47335) LED333


LED333
csendes tag

Esetleg Google spreadsheetsben valaki otthonosan mozog?
Szeretnék egy web scrape alapu táblát, ami az árukeresőről húzá be az adatokat(árakat) értékesítési pont szerint. Pl:
A1-cikkszám B1-Ár_MediaMarkt, C1-Ár_eMag, D1-Ár_ExtremeDigital...
Addig jutottam, hogy a legolcsóbb árat tudja listázni az IMPORTXML függvénnyel:
az A oszlopban van a termék cikkszáma (pl 1234) a B oszlopban pedig a legolcsóbb ár :
=IMPORTXML("https://www.arukereso.hu/CategorySearch.php?st=gyártó_neve+"&A1;"//*[@id='normal-product-list']/div/div[1]/div[1]/div[3]/a[1]")
így a függvény indít egy keresést az árukereső.hu-n pl: gyártó_neve 1234, és az oldal megfeleő html divjét, ami az árat tartalmazza ,szövegként kiírja a B oszlopba.

Ezzel csak az a baj, hogy az árukeresőn a többi ár (üzletek szerint) egy új oldalon jelenne meg, ha rákattintunk a kereseés eredményét visszaadó linkre.
Biztos vagyok benne, hogy valahogyan (függvénnyel vagy valamilyen scripttel) megoldható lenne hogy betöltse azt az oldalt, ahol a részletes árak vannak, (kattintást szimulálva) és az azon az oldalon a megjelenő divek tartalmát adja vissza, csak ehhez már kevés a tudásom...
Valaki esetleg csinált már ilyesmit?
:R

(#47336) sztanozs válasza LED333 (#47335) üzenetére


sztanozs
veterán

Függvénnyel szinte biztosan nem, csak szkripttel. Intranetes környezetben csináltam ilyet VBA-ban, de Google Spreadsheetben nem.
Ráadásul vsz ez az árukereso.hu TOS-be is ütközik.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#47337) LED333 válasza sztanozs (#47336) üzenetére


LED333
csendes tag

:R
Na igen Excel VBA biztos, hogy menne, csak az száomra még komplexebb...
TOS-t nem néztem, de jogos lehet. Viszont elméletileg akkor kivitelezhető , ha jól értem.

(#47338) andreas49 válasza Delila_1 (#47333) üzenetére


andreas49
senior tag

Ez így szépen működik. Lehetséges két 'apró' módosítás?
1. Ki lehet-e jelölni a tartományt részenként? (pl. E4 : I169 és N5 : R167 és W7 : AA163 és AF11 : J145)
2. Ha több munkalapot kijelölök együtt, akkor elvégzi minden kijelölt munkalapon a felső index műveletet?

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47339) lappy válasza andreas49 (#47338) üzenetére


lappy
őstag

A kódban a Range után kell megvaltoztatni
Range("C5:D9,G9:H16,B14:D18") hasonlóan mint itt

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47340) andreas49 válasza lappy (#47339) üzenetére


andreas49
senior tag

Köszi az infót, esetleg a 2. pontra is tudnál megoldást?

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47341) Sasos válasza ny.janos (#47310) üzenetére


Sasos
senior tag

Szia!

Köszi a választ. Ha ennyire egyszerű lenne...
HTML kódot kell összefűznöm ami tartalmaz idézőjelet is. Vagyis az összefűzött szövegben van idézőjel.
A JOBB HOSSZ-1, BAL HOSSZ -1 simán működik. csak reméltem, hogy van erre valami beállítás, amivel elkerülhető, hogy odategye azokat a fránya idézőjeleket...

(#47342) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok,
Az 'Ismétlődések eltávolítása' után maradnak 'szemre' egyező tételek. Az 'AZONOS' függvény is eltérést (HAMIS) mutat. Milyen függvénnyel tudom megállapítani, hogy mi az eltérés?

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47343) Fferi50 válasza andreas49 (#47342) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Valószínűleg "láthatatlan" karakter vagy emelt szóköz van valamelyikben.
[Itt a segítség az adatok tisztításához]
Sajnos egy lépésben valószínűleg nem fog menni.
Üdv.

(#47344) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Arra van valami megoldás hogy a vba nyelvét megváltoztassam?
Tyúklábas (kínai) lett a menű :(

próbáltam uninstallálni az office-t de semmi

eredeti 2019 pro plus-om van

Előre is köszi a segítséget :R

(#47345) lappy válasza detroitrw (#47344) üzenetére


lappy
őstag

https://youtu.be/Itx6HLS1Aj8
Nézd meg ezt

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47346) detroitrw válasza lappy (#47345) üzenetére


detroitrw
addikt

ez a videó nem azzal foglalkozik ami nekem a problémám :(

(#47347) lappy válasza detroitrw (#47346) üzenetére


lappy
őstag

Hasonló probléma (nem olvastam végig)
https://answers.microsoft.com/en-us/msoffice/forum/all/vba-editor-language-change/9ec962d5-89b8-4604-aed5-06d2d338db3e

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47348) Fecogame


Fecogame
veterán

Lehetséges ugyanarra a grafikonra az egyik oszlop számai alapján vonaldiagramot, a másik oszlop számai alapján pedig oszlopdiagramot csinálni?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#47349) woodworm


woodworm
veterán

Sziasztok!

Gépre telepített excel ms 365-höz alatt létrehoztam egy makrót, ami a torkán akadt egy 2019-es otthoni és kisvállalkozói verziónak.
Vajon mi lehet a gondja?

Selection.Replace What:=".", Replacement:=",", LookAt:=xlPart, _
SearchOrder:=xlByRows, MatchCase:=False, SearchFormat:=False, _
ReplaceFormat:=False, FormulaVersion:=xlReplaceFormula2

(#47350) Fferi50 válasza Fecogame (#47348) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Igen!
Létrehozod a grafikont mindkét adatsorra oszlop/vagy vonaldiagramként. Azután kijelölöd azt (egér rááll - jobb katt), az adatsor típusának megváltoztatása és kiválasztod a neked megfelelőt.
Úgy tudom, kimutatás diagramnál nem megy, de saját diagramnál igen. Sőt el is mentheted saját mintaként és legközelebb azt alkalmazva hozhatod létre az új grafikont.
Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.