Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48051) Delila_1 válasza lappy (#48050) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg a [link] -et, ott van.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48052) lappy válasza Delila_1 (#48051) üzenetére


lappy
őstag

de ahogy látod a mellékelt példában nem működik

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48053) Delila_1 válasza lappy (#48052) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48054) karlkani válasza Delila_1 (#48053) üzenetére


karlkani
aktív tag

Jól írja a kolléga, a képleted NEM jó a +3630 és +3670 kezdetű telefonszámok esetén, mivel kritériumnak +3620-at adtál meg...

Más, ennek pontosan mit kellene csinálnia, nálam #ÉRTÉK! jelenik meg.
=HA(ÉS(B2;C2);"Jó";"Hibás")

(#48055) Delila_1 válasza karlkani (#48054) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kiegészítettem:
=VAGY(BAL(A2;4)="0620";BAL(A2;4)="0630";BAL(A2;4)="0670";BAL(A2;5)="+3620";BAL(A2;5)="+3630";BAL(A2;5)="+3670")

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48056) lappy válasza Delila_1 (#48053) üzenetére


lappy
őstag

de arra hibás eredményt ad ha a telefonszám +3670-el kezdődik vagy +3630 és a telefonszám jó hosszúságú

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48057) Delila_1 válasza karlkani (#48054) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha a B2-re és C2-re IGAZ választ kapsz, akkor "Jó".

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48058) lappy válasza karlkani (#48054) üzenetére


lappy
őstag

megnézi hogy a két feltétel egyszerre teljesül-e ha igen akkor jó a telefonszám
ha hibás akkor abban vmi hiányzik, hosszú, nem jó a formátum stb.
erre az utolsó oszlopra tudsz szűrni

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48059) zsoci0914


zsoci0914
csendes tag

Üdv!

Az volna a kérdésem, hogy ha létrehozok egy legördülő menüt, azt meg lehet valósítani hozzá hogy adott "állapot" választása esetén az egész sort beszínezze?

Lényegében egy állapot jelzőt szeretnék létrehozni, legördülő listából lenne kiválasztva, hogy adott termék rendelés alatt van, megérkezett, kiszállítva stb., és ezt az adott sor elején kiválasztás után a sor automatikusan elszíneződjön.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#48060) Delila_1 válasza zsoci0914 (#48059) üzenetére


Delila_1
Topikgazda


Az érvényesítés (D2 cella) a H2:H7 tartományból veszi a választható értékeket. Az A2:A16 formátumát a képen láthatod.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48061) karlkani válasza Delila_1 (#48055) üzenetére


karlkani
aktív tag

Így már jó, én csak a +36-ot írtam a képletbe, meg bele szerettem volna tenni a hosszt is feltételnek, de a kettő együtt nem működik... gondolom azért van Nálad is két segédoszlop.

#48057 Delila_1 és #48058 lappy
Fura, mert a képleteket bemásolva innen jött a #ÉRTÉK!, kipróbáltam ismét most jó...

(#48062) zsoci0914 válasza Delila_1 (#48060) üzenetére


zsoci0914
csendes tag

Köszönöm! Bár nem tudom megcsinálni egyenlőre, de próbálkozom :D

(#48063) Delila_1 válasza zsoci0914 (#48062) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Melyik oszlopban vannak a telefonok? Az A helyett annak az oszlopnak a betűjelét írd be mindegyik képletbe.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48064) zsoci0914 válasza Delila_1 (#48060) üzenetére


zsoci0914
csendes tag

Köszönöm! Sikeres lett a dolog, az még megoldható hogy a teljes sorra legyen érvényes a színezés?

Esetleg külön szabállyal, hogy az első oszlop színe alapján a többi is ugyanolyanná válljon?

(#48065) lappy válasza zsoci0914 (#48064) üzenetére


lappy
őstag

szabályok kezelése a feltételes formázásnál és az "érvényesség"i tartományt állítsd be olyanra amilyenre akarod

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48066) Delila_1 válasza zsoci0914 (#48064) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A feltételes formázás érvényessége ne csak az A oszlopra terjedjen ki hanem a teljes tartományra. A feltételes formázásnál rögzítened kell az oszlopot: =$A2=$...$... (ide jön a cella címe, ahol választasz).

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48067) zsoci0914


zsoci0914
csendes tag

Teljesen vakon vagyok :D
A színezést úgy tudtam megoldani, hogy csak adott tartalmú cellákat színezzen. Jelen esetben ez el van hibázva.
Amit mellékeltél képet azt nem tudom megcsinálni, ha azt úgy beírom semmi sem történik.
Lehet az érvényesítésem nem jó?
Az első oszlopban meg van a legördülő menüm minden cellában odáig eljutottam.

Sajnálom, teljesen amatőrként próbálkozom. :))

(#48068) Delila_1 válasza zsoci0914 (#48067) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tegyél fel egy képet a lapodról.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48069) lappy válasza zsoci0914 (#48067) üzenetére


lappy
őstag

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48070) zsoci0914


zsoci0914
csendes tag

Az első oszlopban ugye mindegyik választható.

(#48071) zsoci0914 válasza lappy (#48069) üzenetére


zsoci0914
csendes tag

Azt hiszem így már sikerült :)

(#48072) Delila_1 válasza zsoci0914 (#48071) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Essünk neki újra.
A képen látszik, hogy egyforma érvényesítés kerül az A oszlopba, és a J1 cellába (sárga hátterű cellák).
A J1-ben kiválasztasz egy nevet, minek hatására minden sor, amelyiknek az A oszlopában lévő név megegyezik ezzel, zöld háttérszínt kap.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48073) BEndre34


BEndre34
tag

Sziasztok!

Abban kérem a segítségeteket, hogy adott egy Excel, aminek az első munkalapján (Munka1) az "A" oszlopban szerepel rengeteg ID (pl.: 27751), és mellettük a "B" oszlopban pedig a hozzá tartozó beszállítói hetek (pl.: 2021-28). A cél az lenne, hogy a második munkalapra (Munka2) az ID-k mellé az első munkalapból megjelenítse azokat a heteket, amiknél az ID megtalálható. (leírva én se nagyon értem, így íme egy kép)
Munka1:

Munka2 (amit eddig "elértem") :(

A képlet, amivel próbálkozok: {=HAHIBA(INDEX(Munka1!$D$2:$D$3376;KICSI(HA(A$1=Munka1!$B$2:$B$3376;SOR(Munka1!$B$2:$B$3376)-SOR(Munka1!$B$2)+1);SOR(1:1)));"")}

Sajnos ezzel csak a keresett ID mögé, oszlopba rendezve tudom kiírni az eredményt (lásd feljebb a "Munka2"), viszont nekem sorban, egymás után lenne rá szükségem. Így:

Próbáltam rá megoldást találni, de mivel közel 1000 ID adatira lenne szükség, az oszlopból sorba rendezés egyesével nem megoldás és beletört már mindenem is. Kérem, ha valaki tud, segítsen, hogy lehetne legegyszerűbben (lehetőleg makró nélkül, mert hisztizik miatta a szerver) megoldani ezt.

Előre is köszönöm! :R
Endre

(#48074) Delila_1 válasza BEndre34 (#48073) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Másold át a tartományt a Munka2 lapra. Írd be a képleteket a C2 és C3 cellákba, az utóbbit másold végig. Ha kell, a C oszlopot irányítottan, értékként másold az A helyére.

Szerk.: a Munka2 lapon a képletek beírása előtt rendezd a tartományt az ID szerint.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48075) Fferi50 válasza BEndre34 (#48073) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Ha a mutatott képleted működik, akkor csak annyi a teendőd, hogy a SOR(1:1) helyett
OSZLOP()-1 kifejezést írsz és elhúzod jobbra a képletet.
Itt a teljes tömbképlet, az A oszlopban az ID, B oszlopban a hetek, nincs fejléc.:
=HAHIBA(INDEX(Munka1!$B$1:$B$3376;KICSI(HA($A1=Munka1!$A$1:$A$3376;SOR(Munka1!$B$1:$B$3376)-SOR(Munka1!$B$1)+1);OSZLOP()-1));"")
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#48076) Paxker315 válasza eszgé100 (#48036) üzenetére


Paxker315
addikt

eszgé100 kérdése nem tudom meg lett-e már válaszolva, pedig engem is érdekelne. Esetleg valaki? :B

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#48077) Fferi50 válasza Paxker315 (#48076) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
A Google varázsszó: Excel tanfolyam!
Válogathatsz kedvedre az ajánlatok között.
Üdv.

(#48078) Paxker315 válasza Fferi50 (#48077) üzenetére


Paxker315
addikt

Gondolom Ő is azért kérdezte, mert kínálat van, udemy-n is raklapszám, de, szeretett volna tippet kapni valami bevált-tényleg jó kurzusra :) :)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#48079) lappy válasza Paxker315 (#48078) üzenetére


lappy
őstag

Egy kis nyelvismerettel egész messze el lehet jutni youtube, Google által kínált oldalak segítségével

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48080) BEndre34 válasza Fferi50 (#48075) üzenetére


BEndre34
tag

Köszönöm, elsőre jó lett :)

Persze csak azután, hogy rájöttem, az egyszerűsített, ide készült minta tábla kép mindössze 2 oszlopból állt az eredeti 4 helyett (a képlet, amit bemásoltam, abból volt), így az elős percben nem értettem, a Tiéd miért nem jó. :W De leesett a tantusz és úgy más minden :DD volt. :R

(#48081) BEndre34 válasza Fferi50 (#48075) üzenetére


BEndre34
tag

Köszönöm! :R
Kipróbáltam, de végül Fferi50 módszere volt számomra az egyszerűbb megoldás. Persze mindkettő működik, így mindössze.... ízlések és pofonok ;)

(#48082) eszgé100 válasza Paxker315 (#48078) üzenetére


eszgé100
őstag

Pontosan, nem a Google-lal, vagy a nyelvismerettel van problema, hanem az idohiannyal, ezert kerdeztem, hogy ne olyanokra pocsekoljam, ami egyebkent sz.rt sem er.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#48083) Fferi50 válasza eszgé100 (#48082) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Szerintem majdnem minden tanfolyamra elmondhatja valaki, hogy semmit sem ért....
Ha nem érintette azokat a témákat, ami őt érdekli, esetleg sok olyan dolog volt benne, ami neki már a kisujjában van stb.
Ezért azt javaslom, célratörően, a téged legjobban érdeklő témákban (függvényekben) nézz körül először az Excel Helpjében, aztán vagy azzal párhuzamosan a neten. Rengeteg példát, ismertetőt fogsz találni.
Olyan nincs, hogy részt veszel 1 db tanfolyamon és a kezedben lesz az Excel bölcsek köve.
Eredeti felvetésedhez kiegészítésként még annyit, hogy fontos a probléma megfogalmazása, ezután a kapcsolódó "modell" megalkotása majd ezután jöhet az Excel szerintem. Kérdés, mit szeretnél a befektetéseidről látni a táblázatban...
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#48084) Jonie


Jonie
csendes tag

Sziasztok!
Segítsetek kérlek az alábbi megoldásában:
- A1 cella üres, akkor B1 cella is üres
- A1 cellába beírok bármit, akkor a B1 cellába statikusan kerüljön be a mai dátum.

Köszönöm!

(#48085) Delila_1 válasza Jonie (#48084) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=HA(A1<>"";MA();"")

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48086) Jonie válasza Delila_1 (#48085) üzenetére


Jonie
csendes tag

Köszönöm, de ha jól gondolom a "MA()" függvény mindig az aktuális napi dátumot fogja kiírni?
Nekem statikusan (maradandóan) a bevitel dátumára lenne szükségem, vagyis pl. 5 nap múlva is az "A1" cella kitöltésének dátumát (ha az ma történik, akkor a mai dátumot) kellene látnom.

(#48087) lappy válasza Jonie (#48086) üzenetére


lappy
őstag

Képlettel nem lehet viszont macroval igen

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48088) Jonie válasza lappy (#48087) üzenetére


Jonie
csendes tag

Sajnos a VBA nekem ismeretlen.

(#48089) Delila_1 válasza Jonie (#48088) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Rendeld a lapodhoz a makrót, lásd az Összefoglalóban ennek a leírását.
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
    If Target.Column = 1 And Target > "" Then Cells(Target.Row, 2) = Date
    If Target.Column = 1 And Target = "" Then Cells(Target.Row, 2) = ""
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48090) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#48089) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez ennél cselesebb feladat...
Szúrj be sort vagy oszlopot(bárhova), egyből látni fogod mire gondolok. ;]

Ez a megoldás sem jó, mert bár nem fut hibára a makró, de pl. sor vagy oszlop beszúrásakor is megváltoztatja a cella időbélyegét, pedig ugye az adott cella tartalma nem változik.

Option Explicit

Public Function CellLastModifiedDateTime(MyRange As Range)

CellLastModifiedDateTime = FormatDateTime(Now())

End Function

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48091) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#48090) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kiküszöbölve.
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
    If Target.Count = 1 Then
        If Target.Column = 1 And Target > "" Then Cells(Target.Row, 2) = Date
        If Target.Column = 1 And Target = "" Then Cells(Target.Row, 2) = ""
    End If
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48092) ny.erno


ny.erno
tag

Sziasztok!

Olyan jelenségbe ütköztem, hogy egy adatbázist ha én nyitok meg a gépemen, akkor a screenshoton látható karakterekkel jelenik meg, ha egy másik gépen, akkor normális karakterekkel.

Ma újratelepítettem a Windowst és az Officeból is másik verziót használok, mint eddig, de ez sem oldotta meg a problémát.. Windows magyar nyelvű, magyar régióval.

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond? Nem biztos, hogy excel, mert Notepad++-ba ill. jegyzettömbbe kimásolva is ugyan ilyen karakterekkel találkozom. Kódolásnak UTF-8at ír minden program.
Ide feltöltöttem az adatbázist és 2 db screenshotot (excel.png az, ahogy nálam jelenik meg, a fejlesztő.png, ahogyan másik gépen). Még a onedrive szerkesztőben is a fura karaterekkel jelenik meg nekem. :R

(#48093) ny.erno válasza ny.erno (#48092) üzenetére


ny.erno
tag

Csavar a dologban: Ha létrehozok egy új xlsx fájlt és a csv-ből importálom az adatokat, akkor hibátlan és normál karakterek jelennek meg úgy, ahogy a fejlesztő_screenshot.png-ben. Viszont nagy adatbázisnál az rengeteg plusz idő. :))

(#48094) Jonie válasza Delila_1 (#48091) üzenetére


Jonie
csendes tag

Ez így szuper! Köszönöm szépen!
:C :R

(#48095) Fferi50 válasza ny.erno (#48093) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Az Excel valamiért nem ismeri fel automatikusan a kódolást, ezért meg kell "erőszakolni" egy kicsit.
[Itt találhatsz segítséget az átalakításhoz]
Szövegfájlként kell beolvasni és a szövegvarázslóban megkeresni az UTF-8 kódot, nagyon a vége felé lesz.

Üdv.

(#48096) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#48091) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Úgy látom Jonie örül a megoldásnak, akkor már nem írom le, hogy amúgy miért nem jó... :DDD :R

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48097) ny.erno válasza Fferi50 (#48095) üzenetére


ny.erno
tag

Szia!
Köszi. Igen, erre gondoltam a #48093-hszben. Viszont menet közbe rájöttem, hogy ha a Notepad++-ba nem copy-past-tal másolom be, hanem ctrl-o-val megnyitom a csv fájlt, akkor tökéletesen nyitja meg és onnan vissza másolva az eredeti csv-be, szintén tökéletesen jelenik meg.

Szóval működik, csak lett +1 lépés a folyamatba.

Köszi! :R

(#48098) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#48096) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Miért?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48099) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#48098) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tényleg ne "kekeckedésnek" vedd, nem annak szánom, csak ugye alapvetően ez volt a feladat. :B

1. A kódnak csak és kizárólag az A1 és B1 cellákra kellene korlátozódnia, ehelyett a teljes A és B oszlopban dolgozik (Ha pl. A10-be beírok valamit, akkor B10-be kerül a módosítás dátuma)

2. a Kód nem veszi figyelembe, ha A1 elé sor(oka)t vagy oszlopo(ka)t szúrok be, direktbe az A és B oszlopon működik(ami mint írtam amúgy is hibás).
Ha pl. 1 sort és 1 oszlopot szúrnék be A1 elé, akkor B2 és B3 cellákon kellene csak működnie.
(Persze, ha tutira nem történik sor- és oszlopbeszúrás, azaz 100%, hogy az idők végezetéig A1 és B1 cellába maradnak/kellenek az adatok/eredmények, akkor itt, a 2. pontban leírtak már okafogyottá válnak)

Mielőtt azt mondanád, hogy lófütyi a potrohomba(csak így a közelgő szeretet ünnepére való tekintettel :DDD ), akkor miért nem írod meg , szóval itt egy megoldás a problémákra...

A megoldást a tartomány elnevezése lehetőség biztosítja, tehát A1 cellát elneveztem FIRE_RANGE-nek és akkor a kód csak ennyi:

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)

If Not Intersect(Target, Range("FIRE_RANGE")) Is Nothing Then
If Range("FIRE_RANGE").Value = "" Then
Range("FIRE_RANGE").Offset(, 1) = ""
Else
Range("FIRE_RANGE").Offset(, 1) = FormatDateTime(Now())
End If
End If

End Sub

(FormatDateTime fx-t csak azért használtam, mert úgy másodpercet is kiírja a módosítás dátumaként, csak a teszt miatt, hogy lássam, azt teszi-e, amit szeretnék, természetesen Date függvényre lehet majd módosítani)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48100) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#48099) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

"Ismerlek" annyira, hogy ne vegyem kekeckedésnek.
Nem valószínű, hogy egyetlen cellára gondolt a kérdező, mikor A1-et írt. Ha csupán 1-ről lenne szó, nem kérne segítséget, hanem Ctrl+0-val bevinné a dátumot.
A dátumot és az időt a síma Now is beviszi. Csak a formátumot kell helyesen megadni.
Range("FIRE_RANGE").Offset(, 1) = Now

Kellemes Karácsonyt!

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.