Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48601) lappy válasza zeeland66 (#48599) üzenetére


lappy
őstag

nálam nem okozott problémát
másoltam az adatokat, képleteket és minden jól működik

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48602) Fferi50 válasza zeeland66 (#48599) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
A másik munkalapon is annyival kell lejjebb menni a másolással, amennyivel az elsőn tetted.
Ha Munka1!A1:X15 területet másoltad Munka1!A30 cellához, akkor a Munka2 munkalapon is 29 cellával lentebbre másold az adatokat. Így maradnak megfelelőek a hivatkozások.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#48603) zeeland66 válasza lappy (#48601) üzenetére


zeeland66
tag

Szia, linkelek képeket, szerintem érteni fogod, hogy miről beszélek.

(#48604) Fire/SOUL/CD válasza zeeland66 (#48603) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Lehet, hogy csak a különböző cellahivatkozási szabályokkal nem vagy tisztában? :U
Váltás a relatív, az abszolút és a vegyes hivatkozás között

Magyarul (itt a példádnál maradva) a Munka2 C3 cellába ez kerüljön: =Munka1!$B$6 és akkor a Munka2 lapon mindegy, hogy hova kerül a táblázat, a korábbi C3 cella bárhova is kerül, abba mindig a Munka1 lap B6 cella értéke fog kerülni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48605) zeeland66 válasza Fire/SOUL/CD (#48604) üzenetére


zeeland66
tag

Szia, tökéletes a megállapításod, valóban nem értek hozzá, amit tudok azt magamtól tanultam.Köszönöm szépen a segítséget, így valóban működőképes :R

(#48606) Colin111 válasza Fferi50 (#48584) üzenetére


Colin111
csendes tag

Szia!
Szuper köszi a saját gépemen működik, magyar office 2016, de a bentin nem akar...
Az eseménykezelés oké, de valamiért nem találja meg a reszletezo macrót
Debug ennél a sornál áll meg: reszletezo Target.Row

Egy kicsit még faragnom kell, meg szépítgetni, de ezzel az ötlettel jó lesz!

Arra még nem válaszolt senki, talán neked erre is van ötleted, hogy egy json file-t hogy lehet bedolgozni táblázattá, ha van két "fejléc rekord" benne és utána jönnek az ismétlődő szerkezetű rekordok?
Üdv,

(#48607) Fferi50 válasza Colin111 (#48606) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Milyen hibaüzenettel áll meg?
Hol van a reszletezo makró a benti gépen?
Sajnos a másik felvetésedre nem tudok így ötletet, esetleg priviben küldj mintát.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#48608) Dilikutya válasza Fire/SOUL/CD (#48600) üzenetére


Dilikutya
félisten

Köszi, közben én is erre jutottam, és az INDEX valóban azt is adja, ami nekem kell.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#48609) wolfman


wolfman
veterán

Lehet olyan csinálni, hogy egy cellába képletet is írok és szöveget is?
Egészen pontosan azt szeretném, hogy kiírja egyik cellába az aktuális dátumot, aminek '=MA()' a képlete, de elé szeretném írni a város nevet is.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#48610) Fire/SOUL/CD válasza wolfman (#48609) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

="Budapest" & " - " & SZÖVEG(MA();"éééé.hh.nn")

Természetesen a dátumformázások azonosak a cellaformázásnál is használt lehetőségekkel, pl.: ="Budapest" & " - " & SZÖVEG(MA();"éééé. hhhh nn., nnnn")

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48611) wolfman válasza Fire/SOUL/CD (#48610) üzenetére


wolfman
veterán

Köszönöm!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#48612) wolfman


wolfman
veterán

Na most meg másba futottam bele.

Adott két lapfül egy egy táblázattal. Második lap táblázatába szeretnék számíttatni az elsőből. Ha általános cellaformátum alatt írom be a képletet utalva az első munkafüzetben lévő cellákra, akkor jó. De ha egyéni cellaformátumban megadom neki, hogy írja a képlet által kijött eredmény után, hogy km (0 ' km'), akkor valami egészen más számokat fog nekem oda kiszámítgatni, nem is értem milyen számítás alapján. Eddig jól működött ez az eljárás, de képlettel még nem használtam. Ide valami speckó megoldás kell, nem elég csak amit fented írtam? Próbáltam alkalmazni ezt a korábbi dátumos formát is, hátha, de arra meg azt írja ki, hogy a függvényhez beírt argumentumok száma túl kevés.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#48613) Fire/SOUL/CD válasza wolfman (#48612) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Dobj egy-két képet, hogy pl. munka1 adott cellájában ez van, munka2 adott cellájában(ami a munka1 adott cellájára hivatkozik) meg ez a képlet szerepel és mi lett -a rossz- eredménye.
"Próbáltam alkalmazni ezt a korábbi dátumos formát is, hátha, de arra meg azt írja ki, hogy a függvényhez beírt argumentumok száma túl kevés."
Hát itt meg szinte biztos, hogy valamit elrontottál... :B

Természetesen takard ki a nem szükséges/nem publikus adatokat tartalmazó cellákat, csak lássuk, hogy miről is van szó.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48614) wolfman válasza Fire/SOUL/CD (#48613) üzenetére


wolfman
veterán

Mivel letörölték a k....tt PS-t a céges gépemről, Gimp-el meg csak szarakodnék mert nem ismerem, így most ez a képernyőmentés szerkesztéssel most nem fog menni, de próbálom a legérthetőbben leírni.

Szóval van egy Excel munkafüzeten belül kettő lapfül egy egy táblázattal. Elsőben beírjuk a gépjárművek havi kezdő és záró km óra állásait, ezek alatt egy cellába kiszámolja a különbséget, tehát a havi megtett km-t. Második lapfülön pedig van egy táblázat, amit ezen kiszámolt havi megtett km-eket adja össze negyedévenként. Nos, ha beírom a képletet, hogy jelen esetben:
=SZUM('elsőlapfül'!C101:H101)
Minden frankó, megkapom a pl. 851 értéket. Nekem pedig kellene mögé egy km szócska a cellában. Ha egyéni cellaformátumban megadom neki, hogy
0 " km"
Akkor a helyes 851 érték helyett azt írja ki, hogy 1, de ezen kívül mindegyik érték rossz lesz random, akár mínusz értékekkel. A 0 helyett kellene más vagy mi?

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#48615) Delila_1 válasza wolfman (#48612) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48616) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#48615) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

=SZUM('elsőlapfül'!C101:H101) & " km"

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48617) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#48616) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Bocsesz, ez természetesen nem neked akart menni, hanem wolfman-nak... :B

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48618) sztanozs válasza Fire/SOUL/CD (#48616) üzenetére


sztanozs
veterán

Ez szerintem nem igazán jó, mert utána már nehéz számolni vele.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#48619) Fire/SOUL/CD válasza sztanozs (#48618) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ebben igazad van, nem hogy nehéz, hanem konkrétan nem is lehet számolni vele...
(Arra jó, ha ez amolyan végeredmény és már nem végeznek vele egyéb számításokat)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48620) wolfman válasza Fire/SOUL/CD (#48616) üzenetére


wolfman
veterán

Köszönöm nektek! Valami nagyon hasonlót írtam be én is, de valami lemaradhatott, mert hibákat írt ki. Most frankó.

Delila_1 verziójában a '# ##0' képlet változót takar?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#48621) lappy válasza wolfman (#48620) üzenetére


lappy
őstag

az nem képlet cellaformázás

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48622) Fire/SOUL/CD válasza wolfman (#48620) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mindenekelőtt Delila_1 megoldását használd, ha még szeretnél vele további számolási műveleteket végezni.

Ez (# ##0) egy ún. formátumkód.
Bővebben (Angol) | Bővebben (Magyar) | Bővebben (Magyar) PDF

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48623) Exodius


Exodius
őstag

Szasztok!

Az volna a kérdésem, hogy ha az egyik oszlopban vannak születési dátumok, melyik függvény segítségével tudom előhozni azt, hogy a mai dátumhoz képest jelezze évben, az adott személy korát?

Ezt How to calculate age in Excel: from date of birth, between two dates megtaláltam angolul, csak a magyar nyelvű Excel-nél nyilván mások a szabályok. :)

(#48624) Fire/SOUL/CD válasza Exodius (#48623) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

DÁTUMTÓLIG függvény (Ismert hibák részt olvasd el)

=DÁTUMTÓLIG(A1;B1;"Y")

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48625) Exodius válasza Fire/SOUL/CD (#48624) üzenetére


Exodius
őstag

Sima Excel-ben nincs ilyen függvény csak a 365-ösben. Meg oda kell írnom a tólig dátumot, ami ugye felesleges, mert az minden nap változik. De rossz. Inkább átváltok angolra és megoldom úgy. De szomorú. :U

Azért köszönöm a segítséget. :)

(#48626) Fire/SOUL/CD válasza Exodius (#48625) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Sima Excel-ben nincs ilyen függvény..."
De van, csak nem listázza ki az Excel (még az Excel 2007-esben is van ez az FX), szépen végig be kell pötyögni a függvény nevét meg a paramétereit

"Meg oda kell írnom a tólig dátumot, ami ugye felesleges, mert az minden nap változik."
Miért kellene? A korábbi képet alapul véve A oszlopban vannak a születésnapok, B1-be meg beírod, hogy =DÁTUMTÓLIG(A1;MA();"Y") és végigmásolod... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48627) Exodius válasza Fire/SOUL/CD (#48626) üzenetére


Exodius
őstag

Király vagy! :D

(#48628) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Van egy tábla. Vízszintesen vannak dátumok, függőlegesen névsor. A dátumok fixen az előző teljes hét napjai. Egy másik fülön pedig szépen sorban a napok, hónapok, gyűlnek az adatok. A vízszintes névsor változhat, mivel a lapfülön a hónapok egymás alatt vannak, és a névsor minden hónapban eltérhet (nem feltétlenül). Ebből ként mindig az előző hét adatait beemelni a másik fülre. A kulcs az aktuális havi névsor, aki az előző haviban még szerepel, az aktuálisban nem, az ő adataira nincs is szükség.
Na ezt még én se értem. :K

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#48629) Fferi50 válasza Dilikutya (#48628) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Az első munkalapon mindig csak egy hét napjai szerepelnek (azaz név+ 7 oszlop)?
A második munkalapon csak a dátumok + név szerepel (2 oszlop) vagy hónap és nap is külön oszlopban?
Esetleg kép arról, hogy mi a kiindulás és hova szeretnél eljutni?
Üdv.

(#48630) Dilikutya válasza Fferi50 (#48629) üzenetére


Dilikutya
félisten

Na, egyszerűbben :) Az adatösszegző táblán meg van oldva, hogy mindig mely dátumok legyenek, a másik fülről kéne lényegében a név+dátum metszéspontjából az adat. Ez a fül nem egységes, mivel több hónap táblázata van egymás alatt. A nevekhez minden nap csak egy adat van. A dátumok vannak oszlopban, 02.01, 02.02, 02.03, 02.04...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#48631) lappy válasza Dilikutya (#48630) üzenetére


lappy
őstag

index hol.van függvény?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48632) Fferi50 válasza Dilikutya (#48630) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Még mindig, szeretném legalább képben látni, hogy mit szeretnél. Milyen a forrás és mi a cél?
Egyébként szerintem is valamilyen kereső függvénnyel megoldható egy jelölés, hogy kell-e a másik munkalapra vagy nem és utána másolás szűrővel.
Üdv.
Ps. Egyenlőre nem tudom elképzelni munkalapon sajnos, amit leírtál.

(#48633) Dilikutya válasza Fferi50 (#48632) üzenetére


Dilikutya
félisten



Tehát jelen esetben Név1, Név2 stb. 02.21 és 02.26 közötti adatai kellenek. Alatta van a következő hónap, meg alatta majd a többi. Mivel sok ilyen van, így járna a legkevesebb táblával.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#48634) lappy válasza Dilikutya (#48633) üzenetére


lappy
őstag

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48635) Fferi50 válasza lappy (#48634) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Még be lehetne ágyazni egy HAHIBA függvénybe, mivel nem biztos, hogy minden név szerepel a forrásban.
=HAIBA(függvény;"")
Üdv.

(#48636) oke


oke
senior tag

Sziasztok,

Van egy ilyen formátumú oszlopom:
2022.02.16 19:05:48
(éééé.hh.nn ó:pp)

Ebből szeretném kinyerni két külön oszlopba az év, hónap, napot, a másikba meg az óra, perc másodpercet. Az óra, perc, másodpercet az új oszlopában átlagolni is szeretném. tudtok ebben segíteni?

(#48637) lappy válasza oke (#48636) üzenetére


lappy
őstag

https://www.extendoffice.com/documents/excel/2758-excel-split-date-and-time.html

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48638) Delila_1 válasza oke (#48636) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg a villámkitöltés leírását a súgóban, mert ez függvények nélkül, egyszerű módon végzi el a feladatot.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48639) oke válasza lappy (#48637) üzenetére


oke
senior tag

Köszönöm, hasznos oldal :)
Még egy kérdés, hogy tudnék kivonni egymásból 2 ugyan ilyen oszlopot, hogy a különbséget órában kapjam meg, sehogy nem jön össze:
pl.: 2022.02.16 19:05:48 - 2022.02.15 09:11:33

(#48640) lappy válasza oke (#48639) üzenetére


lappy
őstag

=(A2-B2)*24 /órában kapod vagy 1440 percben kapod
a szorzó szám attól függ hogy milyen időben szeretnéd

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48641) oke válasza lappy (#48640) üzenetére


oke
senior tag

Köszönöm!

(#48642) oke válasza Delila_1 (#48638) üzenetére


oke
senior tag

Köszi a tanácsot

(#48643) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok,
Már harmadszor rakom fel különböző módon a Windows 11-et, de mindig visszatérek a Windows 10-re. (Eddig volt az ide nem vágó téma) Tegnap rájöttem, hogy mi okozza az Excel összeomlását bizonyos esetben. Minden olyan file-val nem volt gondom, ami nem tartalmazott tömbképletet. Amelyikben van, ott az Excel elkezd 'homokórázni' és 'nem válaszol' felírat jelenik meg. (A LibreOffice megnyitja, de nem kezeli a tömbképletet.) Valaki tapasztalt már hasonló problémát? Elnézést a kis 'mellékvágányért'

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#48644) Fire/SOUL/CD válasza andreas49 (#48643) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hivatalos forrásból beszerzett Windows és Office van?
Letöltés: Windows 11 | Office (innen is lehet OS-ket tölteni)
Az OS Home vagy Pro?
Az Office pontos verziója? (365/2021/2019 stb)
W10 alá is ugyanazt az Office-t telepíted? (Gondolom igen, de megkérdem)
Az OS-t és az Office-t is frissítsd le naprakészre.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48645) andreas49 válasza Fire/SOUL/CD (#48644) üzenetére


andreas49
senior tag

A leg legálisabb O365 van/volt W10 és W11 alatt. minden esetben friss telepítés a váltást követően. Volt már teljes Office eltávolítás és teljes takarítás is, majd új telepítés. A W10 és a W11 szintén Microsoft forrásból való.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#48646) 3DFan


3DFan
aktív tag

Sziasztok! Lehetséges megadni cella címet úgy, hogy az oszlop vagy a sor azonosítót (esetleg mindkettőt) valamely cellákból vegye ki a program? Köszönettel.

(#48647) Fferi50 válasza 3DFan (#48646) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Nézd meg légy szíves az INDIREKT függvényt.
Üdv.

(#48648) 3DFan válasza Fferi50 (#48647) üzenetére


3DFan
aktív tag

Pl. az oszlopcím fix E, a sor címét a D4 tartalma adná, ezt írtam: =E&INDIREKT(D4), de NÉV? hibát ad.

(#48649) lappy válasza 3DFan (#48648) üzenetére


lappy
őstag

=indirekt("E" & D4)

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48650) 3DFan válasza lappy (#48649) üzenetére


3DFan
aktív tag

Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.