Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47201) MostaPista


MostaPista
tag

Egy gyors kerdes, iteraciot hogyan lehet excel2007-ben szamolni?

pelda:
A, B es C valtozok vannak, ezek szorzatai adnak egy eredmenyt.
(pl: A=30, B=20, C=150, a szorzatuk 90.000)

A, B es C is max. 10%-kal valtoztathato, de csak ugy, hogy a szorzat a 10% valtozason belul maradjon. (pozitiv egesz szamok)

Vegeredmenykent kell egy lista, hogy A-B-C ertekei hogyan valtozhatnak ugy, hogy a szorzat 81-99 ezer kozott legyen.

UI:
Most lattam, hogy ezzel a kerdessel kezdtem egy uj oldalt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#47202) lappy válasza MostaPista (#47201) üzenetére


lappy
őstag

https://support.microsoft.com/hu-hu/office/k%C3%B6rk%C3%B6r%C3%B6s-hivatkoz%C3%A1sok-megenged%C3%A9se-vagy-elt%C3%A1vol%C3%ADt%C3%A1sa-8540bd0f-6e97-4483-bcf7-1b49cd50d123

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47203) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Amatőr kérdés, elnézést: Excel 2016, meg van nyitva két különböző fájl, az egyikben dolgozom épp, és számomra teljesen random, miután beírtam egy cellába valamit, nyomok egy entert, ekkor a szerkesztés befagy, újabb adatot nem tudok beírni, nyilakra nem lép másik cellába, szerkesztőlécbe se tudok kattintani, ha ilyenkor nyomok megint entert, akkor azzal átugrom a másik excel táblába. Látszólag random minden, az is, hogy mennyi idő (vagyis cellakitöltés) telik el két ilyen átugrás között, az is, hogy melyik két fájl van megnyitva, nem fedeztem még fel semmi szabályszerűséget. Feltételezem persze, hogy valami usererror van ilyenkor, csak az a kérdés, hogy mi, és hogy szüntessem meg?

(#47204) HREH válasza AssAssynn (#47200) üzenetére


HREH
senior tag

Írd be csak a 001, 002 stb. értékeket, azt lehúzod, ameddig kell, majd függvény segítségével hozzáfűzöd a "/2020"-at.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#47205) MostaPista válasza MostaPista (#47201) üzenetére


MostaPista
tag

Ugy tunik, nem irtam egyertelmuen, vagy en nem ertem a valaszt, a kovetkezot szeretnem:

indulo adatok:
A=30, B=20, C=150, a szorzatuk (eredmeny) 90.000
elteres=10%

Ennek alapjan kell nekem egy olyan tablazat, ahol
A=27-33, B=18-22, C=135-165 osszes olyan elofordulasa szerepel, ahol az eredmeny 81-99 ezer kozott van.

(#47206) lappy válasza MostaPista (#47205) üzenetére


lappy
őstag

Csinálj variációt majd összeszorzod és félteles formázás segítségével megjelölöd ami jó neked

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47207) z123456789 válasza Delila_1 (#47199) üzenetére


z123456789
addikt

Ja, igaz, de úgy meg nem marad meg az a formátum amit mutattam. Nem baj, megoldom máshogy. Azt hittem én bénázom, de akkor így lehetetlen másolni abba a cellába egyszerűen.
Köszönöm. :R

(#47208) MostaPista válasza lappy (#47206) üzenetére


MostaPista
tag

Tovabbra is az a kerdes, hogy ezt hogyan es mivel: :F
Csinálj variációt

Mivelhogy az osszeszorzas es felteteles formazas az siman meglenne, de az excel nem ismeri a variaciot, a helpjeben sincs talalt es a menuben sincs hasonlo.

(#47209) gepesz13


gepesz13
tag

Sziasztok!
Win10 Office 2016 alatt szeretném megoldani, hogy az excel tábla D oszlopában minden nagybetűsre módosuljon. Hogy kellene megoldani? Sajnos amit a Google alatt találtam az nekem sajnos mind kínaiul van.
Üdv, és nagyon köszi!

(#47210) lappy válasza gepesz13 (#47209) üzenetére


lappy
őstag

Nagybetűs függvény
Segedoszlop segítségével.

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47211) lappy válasza MostaPista (#47208) üzenetére


lappy
őstag

Itt egy hasonló probléma, bár képlettel is lehet
https://pcforum.hu/tudastar/130745/excelben-a-lehetseges-kombinaciok-kiirasa

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47212) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok
Az alábbi képletet hogyan tudom 'rávenni', hogy a '2021' lehúzással csökkenjen/növekedjen?
=HA('2021'!$Y$162>'2021'!$Y$163;'2021'!$S$162;'2021'!$S$163)
Köszi a segítséget előre is

[ Szerkesztve ]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47213) lappy válasza andreas49 (#47212) üzenetére


lappy
őstag

Indirekt függvénnyel esetleg

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47214) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok!

Nem vagyok biztos benne, hogy lehetséges ilyesmit megoldani excelben, de szeretném itt megkérdezni mielőtt más alternatívát keresnék. És persze több szám többet lát.

Van egy skálám megadva excelben ami órákat jelöl. "08:00-tól 18:00-ig". Ez egy teljes napi munkaidőt jelent. Ez egy idősáv ha ez jobb megnevezés.

Megkapom az adatokat hogy pl "08:11-09:15", ekkor szeretném kiszínezni azt a részt amit lefed ez az érték a teljes idősávból.

Ezután ha kapok egy értéket "09:24-10:16", szeretném ezt a részt beszínezni. A kieső részt pedig szürkével jelölni, ebben az esetben az ugye 09:16-09:23 lesz.

Kép:
[link]

A problémám az hogy minél pontosabban szeretnék színezni annál több cellát kell felhasználnom. Ugyanis az értékeket percben kapom meg, szóval a 10 óra lebontva percre, 600 cellát jelent. Ez megjelenítés szempontjából igencsak húzós.

Van ötletetek, hogy oldható ez meg? Van erre kitalálva valami? Vagy inkább nézelődjek a webes megoldások felé? :R

(#47215) fila


fila
senior tag

Sziasztok,

Kérlek segítsetek, elakadtam.
A B2 cellában van egy változó értékű munkalap név.
A C2 cellában van egy változó értékű szöveg, amit meg kell keresnem a B2 cellában meghatározott munkalapon. Eredményként egy számot kell kapjak. Ezt meg is csináltam hol.van függvénnyel, de csak úgy tudtam, hogy direktbe írtam a függvénybe a munkalap nevét.
Nem tudom összehozni az indirekt függvényel, tehát hogy mindig a B2 által meghatározott munkalapon keressen.

Valaki tudna segíteni?

Köszönöm szépen
Fila

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#47216) andreas49 válasza lappy (#47213) üzenetére


andreas49
senior tag

Indirekt függvényt még nem használtam. Próbálom értelmezni a feladatomhoz, ami sok-sok munkalapból veszi ki az adatokat (amelyek minden munkalapon azonos mezőben vannak), de nem tudom alkalmazni erre.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47217) zsolti_20 válasza fila (#47215) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Szia,

Ugy tunik elsore mintha lenne egy rejtett ures karakter a munkalap neveben.

Mi tortenik ha beirod a munkalap nevet A2 cellaba? Ekkor ugye a B2 fog hivatkozni ra es a C2-ben latod ha van egyezes.

Ha ez igy mukodik akkor a munkalap nevnel van valami problema.

Mi a munkalap neve?

[ Szerkesztve ]

(#47218) fila válasza zsolti_20 (#47217) üzenetére


fila
senior tag

Van 20 munkalap kb.
Ezeknek a neveit lehet kiválasztani a B2 cellában. A nevek pontosak.
Abba kell keresni, amit kiválasztok.

[ Szerkesztve ]

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#47219) zsolti_20 válasza fila (#47218) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Be tudod masolni ide a a C cellaban levo fuggvenyt?

(#47220) andreas49 válasza lappy (#47213) üzenetére


andreas49
senior tag

A következő képlettel próbálkoztam, de #HIV hibát jelez:
'=@INDIREKT($E$1&"!=HA(Y162>Y163;S162;S163)")
a $e$1 a legördülőlista helye, a !=.. pedig a feltétel szerinti választás.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47221) fila válasza zsolti_20 (#47219) üzenetére


fila
senior tag

=HOL.VAN($C$2;munkalapnév!$A:$A;0)

a munkalapnév! helyett kellene a B2-es cellában lévő munkalapnéven keresni.
Remélem érthető

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#47222) Delila_1 válasza andreas49 (#47212) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=HA(INDIREKT("'"&A1&"'!$Y$162")>INDIREKT("'"&A1&"'!$Y$163");INDIREKT("'"&A1&"'!$S$162");INDIREKT("'"&A1&"'!$S$163"))

A1-ben van a lap neve, azt folytathatod lefelé.
Az volt a bibi, hogy a lapnevet aposztrófok közé kell tenni. '2021'! plusz cellacím.
A képletnél úgy látszik, mintha az idézőjelek és aposztrófok között szóköz lenne, de nincs.

Csatolok egy képet.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47223) andreas49 válasza Delila_1 (#47222) üzenetére


andreas49
senior tag

Hálás köszönetem ezért a frappáns megoldásért

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47224) Delila_1 válasza andreas49 (#47223) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. Örülök, hogy elnyerte a tetszésedet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47225) Pakliman válasza fila (#47221) üzenetére


Pakliman
tag

Szia!

=HOL.VAN($C$2;INDIREKT($B$2 &"!$A:$A");0)

(#47226) fila válasza Pakliman (#47225) üzenetére


fila
senior tag

köszi!!!!!!

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#47227) zsolti_20 válasza fila (#47221) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Szia, a probléma az, hogy egy másik lapon szeretnél keresni, ehhez az indirect-et kell használnod, ha változó lapnevet szeretnél a függvényedbe tenni.

Ez a függvény a B cellából kapja a sheet nevet, A1-től keres A4-ig. És az érték amit keres az a C2-ben van.

=HOL.VAN(C2,INDIREKT(B2&"!A1:A4"),0)

Szerk.:
Mire a végére értem, látom kaptál segítséget. :C

[ Szerkesztve ]

(#47228) fila válasza zsolti_20 (#47227) üzenetére


fila
senior tag

igen, köszi neked is.
írtam is, hogy indirekttel akarom megoldani, de nem használtam még soha ezt a fv-t,
nem tudtam hogyan rakjam bele a hol.van-ba.
:R

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#47229) MostaPista válasza lappy (#47211) üzenetére


MostaPista
tag

Koszonom, ez makroval mukodik, a kepletest elarulnad, hogyan lehet megirni?

(#47230) lappy válasza MostaPista (#47229) üzenetére


lappy
őstag

Holnap tudok vele foglalkozni.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47231) gepesz13 válasza lappy (#47210) üzenetére


gepesz13
tag

Ezt megtaláltam a guglin de pont ez van kínaiul.

(#47232) Delila_1 válasza gepesz13 (#47231) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egy üres oszlopba: =NAGYBETŰS(D1)

Ennyi. Ezt az Excel súgójában is megtalálod.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47233) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok
Létezik olyan képlet/függvény, amivel több megnyitott munkafüzetben lehet keres/csere funkciót alkalmazni? (a Kutools nem játszik), vagy esetleg makró?

[ Szerkesztve ]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47234) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!

Van egy mappám, kb 300db excel fájllal, ugyan azok a táblázatok vannak benne, ugyan azokkal a sorokkal, egyedül az oszlopokban található adatok módosulnak hetente.
Kellene nekem egy kimutatást készíteni, visszamenőleg 1.5 évre, hogy miből mennyi fogyott.

Két lehetőséget látok.

1. Egyesével megnyitom a táblázatokat, majd átmásolom egymás alá sorban 1 gyűjtő táblába, aztán az excel kimutatás funkcióját használva szépen összead mindent az excel, nem lehetetlen, de időigényes a dolog.

2. Esetleg ha nem annyira fáradság, tudna valaki csinálni egy makrót, ami a fenti fájlokból történő másolást megcsinálja és 1 fájlban egymás alá rakja őket?

Akármi más ötlet? Holnap délelőtt neki kell állnom, szóval legrosszabb esetben marad az első robotmunkás ötletem.

(#47235) lappy válasza PistiSan (#47234) üzenetére


lappy
őstag

lehetőségek
1.
2.
3.

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47236) PistiSan válasza lappy (#47235) üzenetére


PistiSan
addikt

Az első nem tölt be nekem, a másik kettőt megnézve, úgy tűnik, hogy minden fájlt 1 külön lapfülre másol.
Nekem olyan kellene, hogy a fájlokból minden adatot kimásol, és 1db munkalapra illeszti be, egymás alá, ugyan az a formátum, meg minden.

(#47237) lappy válasza PistiSan (#47236) üzenetére


lappy
őstag

Ha már egy munkafüzetben van akkor lehet kimutatást készíteni,
vagy az előző folytatása

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47238) andreas49 válasza andreas49 (#47233) üzenetére


andreas49
senior tag

Esetleg erre valaki?

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47239) lappy válasza MostaPista (#47229) üzenetére


lappy
őstag

https://www.extendoffice.com/documents/excel/3097-excel-list-all-possible-combinations.html

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47240) Fferi50 válasza andreas49 (#47238) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Esetleg makró.
Mit szeretnél keres/cserélni és honnan tudjuk meg? Teljes cellatartalmat vagy csak egy részét a tartalomnak?
Üdv.

(#47241) andreas49 válasza Fferi50 (#47240) üzenetére


andreas49
senior tag

Szia,
Több olyan Excel fájlom van ami neveket tartalmaz. Ebben kellene keresnem az egységesítéshez és cserélni. Ez minden esetben cellatartalom, néha csak egy része.
pl. egyik mező jk istván, itt csak a jk-t kell valamire cserélni. A legtöbb esetben cellatartalom.
Egyszerre kellene a megnyitott munkafüzetekben keresni és cserélni.
'Mosta Pista': azt ismerem, de fizetős (Kutools)

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47242) Fferi50 válasza andreas49 (#47241) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
A kérdés az, hogy honnan tudja meg a makró, hogy mit és mire kell cserélni?
A keres/cserél (Ctrl+F) -hez hasonló bevitelre gondolsz vagy kijelölöd egy cellában pl. hogy mit kell cserélni és utána megadod, hogy mire?
(A rész cserélésnek lehetnek buktatói is, pl. ha a jk istván szerűben szeretnéd a jk-t cserélni, akkor előfordulhat, hogy a Majka jk része is "kalapács" - ra cserélődik. :( )
Persze minden csere előtt lehet kérdezni is - mint a keres/cserél funkciónál....
Kérdés tehát - hogyan kapja meg a keresési paramétereket a makró?
Üdv.

(#47243) andreas49 válasza Fferi50 (#47242) üzenetére


andreas49
senior tag

Szia,
A keres/cserél (Ctrl+F) -hez hasonló bevitel és kezelés lenne az ideális. Valószínűleg ez egy nagy és bonyolult makró lenne. Lehet, hogy meg kellene barátkoznom a 'Kutools' féle megoldással. Az a baj, hogy ahhoz elég kevés az angol nyelvtudásom. A részcserélés elhanyagolható végül is.

[ Szerkesztve ]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47244) Fferi50 válasza andreas49 (#47243) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Ezt a makrót másold be egy modulba (vagy a munkalap kódlapjára).
Sub kerescserel()
Dim wb As Workbook, ws As Worksheet, mit, mire
On Error GoTo hibas
mit = "": mire = ""
mit = Application.InputBox("Mit cseréljek", "Cserélés", mit)
If mit <> "" And mit <> "False" Then
mire = Application.InputBox("Mire cseréljem a: " & mit & " szöveget?", "Cserélés", mire)
If mire <> "" And mire <> "False" Then
Application.ScreenUpdating = False
For Each wb In Workbooks
For Each ws In Worksheets
ws.UsedRange.Replace what:=mit, replacement:=mire, lookat:=xlWhole
Next
Application.StatusBar = "Cserélem a " & mit & " " & mire & "a(z) " & wb.Name & " munkafüzetben!"
DoEvents
Next
End If
End If
Application.ScreenUpdating = True
Application.StatusBar = False
Exit Sub
hibas:
MsgBox "Hiba van: " & Error
End Sub

Meg kell adnod, hogy mit cseréljen, majd azt, hogy mire szeretnéd cserélni.
A cserélés csak teljes cellatartalomra vonatkozik, részekre nem. Nem érzékeny a kisbetű-nagybetű különbségre.
A makró minden nyitott munkafüzet minden munkalapján cseréli az adott szöveget.
Hozzá rendelheted egy billentyű kombinációhoz, akkor azzal gyorsan tudod hívni - vagy felteheted a menüszalagra is a beállítások - menüszalag - makrók útján.
Ha hibával megáll, akkor jelezz vissza légy szíves.
Remélem, tudod használni.
Üdv.

(#47245) andreas49 válasza Fferi50 (#47244) üzenetére


andreas49
senior tag

Két munkafüzetet nyitottam meg, egy harmadik üresbe raktam a macrot. Elindítás után beírtam a "Mit cseréljek" és '"Mire cseréljem" adatot. 'OK' után semmi üzenet és nem történt csere.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47246) Fferi50 válasza andreas49 (#47245) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Sajnos, mindig a számítógépnek van igaza. Van benne egy aprócsk(ának tűnő) hiba.
Ezt a sort:
For Each ws In Worksheets
Javítsd át így:
For Each ws In wb.Worksheets
Így már jó lesz remélhetőleg.
Kösz a türelmet.
Üdv.

(#47247) andreas49 válasza Fferi50 (#47246) üzenetére


andreas49
senior tag

Én köszönöm a Te türelmedet.
Sajnos most sem csinál semmit

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#47248) gepesz13 válasza Delila_1 (#47232) üzenetére


gepesz13
tag

Ez sikerült.
Most van egy nagybetűs és egy kisbetűs oszlopom. Ha el akarom tüntetni a kisbetűs oszlopot törölni nem lehet. Nincs valami mód, hogy ne az elrejtést kelljen használn?
Üdv és köszi.

(#47249) Delila_1 válasza gepesz13 (#47248) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kijelölöd a nagybetűs oszlopot, másolod (Ctrl+c), marad a kijelölés, jobb klikk, irányított beillesztés, értéket.
Ezután törölheted a kisbetűs oszlopot, mert a képletek (hivatkozások) értékekké alakultak.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47250) Fferi50 válasza andreas49 (#47247) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Küldtem privátot, nézd meg légy szíves.
Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.