Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48951) kormo1 válasza Fferi50 (#48949) üzenetére


kormo1
csendes újonc

e-mailből szedek le infókat egy adott cellába és pár infót szeretnék kinyerni ebből a cellából (van benne kis táblázat, sortörések stb). a legegyszerűbb módja az lenne a cella konkrét tartalmát kijelölöm (szerkesztése megnyitom és kijölöm) és azt illesztem be üres munkalapra. Ha magát a teljes cellát jelölöm ki, nem ugyanaz lesz a végeredmény... :(

(#48952) Fferi50 válasza tonermagus (#48943) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Kijelölöd az adatsort, jobb egérgomb, adatsorok formázása. Ezután az átfedést és a térköz szélességét is állíthatod kívánságod szerint:

Üdv.

(#48953) Fferi50 válasza kormo1 (#48951) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Talán egy megoldás:
Változóba teszed a cella tartalmát:
Dim Szoveg As String
Szoveg=Range("A1").TEXT

Ezután a változódat a szövegdaraboló függvényekkel manipulálod kényed-kedved szerint és oda írod be, ahova szeretnéd.
Üdv.

(#48954) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy táblázat melyben van checkbox elhelyezve. Van olyan, ahol csak sima pipa lehetőség, de van olyan checkbox is, amit ha bepipálok új tartalmak kerülnek megjelenítésre.

Mobilon (WPS) egyik checkbox sem jelenik meg. Van erre valami megoldás, hogy megjelenjen a checkbox és működjön? A rejtett tartalom egy pillanatra látszik megnyitáskor

(#48955) bteebi válasza Magnat (#48941) üzenetére


bteebi
veterán

Köszi szépen! :R

Végül ez alapján csináltam meg. A Vizsgal amúgy mire szolgált volna? Azt végül kihagytam belőle.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#48956) MCMLXXXII


MCMLXXXII
tag

Sziasztok!
Egy egyszerű kérdésem lenne a guruktól
Van egy több munka lapu excelem és csak annyi lenne a feladat hogy ha a keresőbe beírom az adott szót és mikor oda ugrik más színnen jelőlődjön ki .
Meg oldható ez Makrózás nélkül?

2000 ---> Alkatel Max ; Siemens m35i ; Motorola v3i ; Samsung Omnia ; Samsung Note 3 ; Samsung Note 8+Dex-Pad helyett Melopow m002;. Note 10

(#48957) Delila_1 válasza MCMLXXXII (#48956) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egyszerű válasz: nem.

Egy makrós megoldás lehet a célkereszt .

Még egyszerűbb, de szintén makrós megoldás: a laphoz rendelt makró
Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
    If Application.CutCopyMode = False Then Application.Calculate
End Sub
A feltételes formázás képlete pedig
=VAGY(CELLA("sor")=SOR();CELLA("Oszlop")=OSZLOP())

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48958) MCMLXXXII válasza Delila_1 (#48957) üzenetére


MCMLXXXII
tag

Köszönöm a gyors választ akkor próbálkozom

2000 ---> Alkatel Max ; Siemens m35i ; Motorola v3i ; Samsung Omnia ; Samsung Note 3 ; Samsung Note 8+Dex-Pad helyett Melopow m002;. Note 10

(#48959) Delila_1 válasza MCMLXXXII (#48958) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A rövid makró még egyszerűbb lehet, a formátumot pedig arra a tartományra add meg, ahova ki akarod terjeszteni a célkeresztet.

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
Application.Calculate
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48960) Magnat válasza bteebi (#48955) üzenetére


Magnat
veterán

Nmit, arra, h az első cellát még nincs mivel hasonlítsa, így meg az első alkalommal az else ágra fut, átbillenti a Vizsgal-t true-ra és a második cellától kezdve vizsgál mindig az előzővel.
Igazából sztem csak a vba "engedékenységének" köszönhető, h a Vizsgal nélkül nem fut hibára az első körben, hiszen akkor a PreCell-nek még nincs is értéke, szóval vagy Null vagy vmi szemét van benne, szigorúbb nyelvek esetében sztem exceptiont dobna. (Ha meg a ciklus előtt adnál értéket a PreCellnek, pl azt, h PreCell=0, akkor meg az lenne a gond, h ha az első mezőben szintén pont 0 az érték, akkor "Please check"-re fut ok nélkül ... szóval sztem ezért korrekt a Vizsgal változóval)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#48961) MCMLXXXII válasza Delila_1 (#48959) üzenetére


MCMLXXXII
tag

Sikerült a bonyolultabb célkereszt makró köszöm
Esetleg a szineket lehet valahogy állítani ?

2000 ---> Alkatel Max ; Siemens m35i ; Motorola v3i ; Samsung Omnia ; Samsung Note 3 ; Samsung Note 8+Dex-Pad helyett Melopow m002;. Note 10

(#48962) Delila_1 válasza MCMLXXXII (#48961) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A háttérszínt az .Interior.ColorIndex jelenlegi 20-as értékének átírásával állíthatod, a keretét pedig a
With .Borders(.....)
 .LineStyle = xlContinuous
 .Weight = xlThin
 .ColorIndex = 5
End With

részeknél, a .Colorindex 5-ös értékének átírásával.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48963) Magnat válasza Delila_1 (#48962) üzenetére


Magnat
veterán

Kis kiegészítés, h a ColorIndex egy palettáról enged válaszatni ami nem feltétlen ugyanaz minden gépen, a teljes színkészketet a Color tulajdonsággal lehet kihasználni. [link]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#48964) MCMLXXXII


MCMLXXXII
tag

Sziasztok
Köszönöm a gyors segítséget ismét.
De olyan hibáb estem hogy ha la védelemmmel látom el a munka lapot akkor nem lehet keresni ez igy helyes?

2000 ---> Alkatel Max ; Siemens m35i ; Motorola v3i ; Samsung Omnia ; Samsung Note 3 ; Samsung Note 8+Dex-Pad helyett Melopow m002;. Note 10

(#48965) Delila_1 válasza MCMLXXXII (#48964) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A makró első sora legyen
ActiveSheet.Protect Password:="SzuperTitkosJelszó", UserInterfaceOnly:=True
persze a saját jelszavaddal.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48966) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Srácok helpet szeretnék kérni. Nem bírok rájönni. Csak egy gépen jelentkezik(i5-8350U, 8GB memória) a következő hiba: Cellaszínezésnél(akár 2, akár 15 cella) kiterheti 100%-ra a CPU-t, de nem mindig, random, de sűrűn! Már mindent is megnéztem és nem találok semmire utaló hibát. OneDrive-os xlsb, és ugyan ezt használja más ember is, nála nincs gond. Újratelepített Windows/Office. Valakinek bármi ötlet? :R

[ Szerkesztve ]

(#48967) Fferi50 válasza KaiotEch (#48966) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Vannak esetleg egész oszlopos/soros képletek (amik egész sorra, oszlopra hivatkoznak. Pl. Fkeres(akármi;A : F;...) ) ?
Lehetnek olyan területek, amelyek nem tartalmaznak értékes információkat.
Keresd meg az utolsó cellát a munkalapon: F5 - irányított - utolsó cella. Ha ez az értékes adatokon kívül van, akkor az adatok vége és az utolsó cella közötti teljes sorokat ill. oszlopokat töröld.
Feltételes formázás egész soros/oszlopos képlete is okozhat gondot.
Próbáld ki, hogy a számításokat átállítod automatikusról manuálisra.
Hálózati kapcsolat mindig rendben van? Szinkronizálás mikor történik?
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#48968) KaiotEch válasza Fferi50 (#48967) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ja igen ezt elfelejtettem: Semmilyen függvény nincs az egész excel-be, egyetlenegy kivételével: =HAHIBA(HA(NAP(C42)=0;"";SZÖVEG(HÉT.NAPJA(C42);"nnnn"));"")
Automatikus mentés van rá beállítva, szóval azonnali mentés.
Hálózatát egész nap pingelem semmi szakadás, GBit LAN.

[ Szerkesztve ]

(#48969) Magnat válasza KaiotEch (#48968) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

ez egy konkrét táblánál jelentkezik vagy bármelyik táblánál az adott gépen előjöhet?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#48970) bteebi válasza Magnat (#48960) üzenetére


bteebi
veterán

"Igazából sztem csak a vba "engedékenységének" köszönhető, h a Vizsgal nélkül nem fut hibára az első körben"

Azt külön lekezeltem, még ha kicsit gagyin is, egy If-fel (összehasonlítás egy fixen üres cellával). De majd lehet, hogy átírom, mert jobban tetszik, amit írtál, csak volt pár apróbb gond az átírásnál, ezért inkább kiszedtem. Az én szintemen már ez is elég bonyolult makró, jól széthúzva már vagy 80-90 sor. :DDD

"(Ha meg a ciklus előtt adnál értéket a PreCellnek, pl azt, h PreCell=0, akkor meg az lenne a gond, h ha az első mezőben szintén pont 0 az érték, akkor "Please check"-re fut ok nélkül ... szóval sztem ezért korrekt a Vizsgal változóval)"

(Nem voltam kellően explicit a probléma körülírásával, alapvetően direkt.) Az érték gyakorlatilag nem lehet 0. De még ha az is lenne, az se lenne igazi gond, mert "csak" annyi a jelentősége az összehasonlításnak, hogy felhívja a figyelmet egy esetleges hibára. Elvileg lehetnek azonosak, vagy nagyon hasonlóak az egymás utáni értékek, csak kicsi rá az esély. Van esély fals pozitívra és fals negatívra is, az viszont már a júzer feladata, hogy akarja-e egyáltalán ellenőrizni. Mindenesetre legalább a lehetőség, az automatikus figyelemfelhívás adott hozzá.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#48971) pentium4


pentium4
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék egy kiértékelő táblát, de sajna nem sikerült összehoznom :))
itt találjátok: [link]
A kövit szeretném, az ÁCS lapon találhatóak az ÁCS csoportszámok, az adat lapon van egy több száz soros adatmező, ahol megtalálható az ÁCS szám és egyebek, az eredmény lapra szeretném ha megjelenne az összes olyan ÁCS az összes adatmezővel, ami benne van az ÁCS lapon, valamint azt hogy a kinyert adat összesítve legyen eladószámonként.
Próbálkoztam kimutatás tervezővel de valahogy nem akart összejönni.
Köszi a segítséget.

P4

(#48972) Delila_1 válasza pentium4 (#48971) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Talán így.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48973) draco31


draco31
veterán

Hello!
Egy egyszerű dolog kellene nekem, de nem jut eszembe, rég tanultam.
Adott a C2 egy fix értékkel. C3-tól C33-ig kerülnek bele random számok.
Az kellene nekem, hogy szorozza össze két cellát. Pl.C2xC3 és azt írja be D3-ba. C2xC4 és az D4-be. C2xC5 eredmény D5-be.
Nem jut eszembe hogy kell megcsinálni 1-2 kattintással. :(

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#48974) lappy válasza draco31 (#48973) üzenetére


lappy
őstag

=$C$2*$C3
és ezt kell végighúzni vagy amikor + kétszer kattintani

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48975) draco31 válasza lappy (#48974) üzenetére


draco31
veterán

Köszi, így már emlékszem :)
2008-ban vizsgáztam Office csomagból közepesre, 1 évig nyomták a fejünkbe napi 7 órában, de azóta alig használtam, így aztán szinte minden el lett már felejtve sajnos.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#48976) acsati válasza acsati (#48954) üzenetére


acsati
aktív tag

Ilyen checkbox nem működés mobilon másnál nem jelentkezik? Vagy nem jött még elő nálatok?
Esetleg valami ötlet checkbox kiváltására?

(#48977) Magnat válasza acsati (#48976) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

a mobil Excellel is próbáltad?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#48978) pentium4 válasza Delila_1 (#48972) üzenetére


pentium4
senior tag

de így nem szűri ki azokat az ÁCS-kat amiknek nem kéne benne lenniük, valamint ugye itt csak vagy 10 féle ÁCS van, de van kb 900, amiből csak kb 600 kellene összesítve, ezért fontos hogy csak azokat az ACS-kat irja ki ami az ACS lapon van

P4

(#48979) Fferi50 válasza pentium4 (#48978) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Egy segédoszlopban (nálam kell fejléccel) megjeleníted, hogy mely számok vannak benne az ÁCS munkalapon és kiszűröd azokat:
Egy másolaton csináltam meg, ezért Adat (2) a hivatkozás a G oszlopbeli képletben:
=HAHIBA(FKERES('adat (2)'!D2;ACS!$A$1:$A$9;1;0);0)
Ezután a 0 "kell" értékű tételek egyszerűen kiszűrhetőek.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#48980) MCMLXXXII válasza Delila_1 (#48965) üzenetére


MCMLXXXII
tag

Köszönöm a segítséget

Próbáltam de nem tudom lezárni

2000 ---> Alkatel Max ; Siemens m35i ; Motorola v3i ; Samsung Omnia ; Samsung Note 3 ; Samsung Note 8+Dex-Pad helyett Melopow m002;. Note 10

(#48981) Bodobe


Bodobe
újonc

Sziasztok!

Egy problémára keresem a megoldást, itt biztos tud nekem valaki segíteni.
Van egy adattábla, amiben számadatok szerepelnek, nem feltétlenül sorrendben.

Töltöttem föl képet hozzá!
(Véletlen előfordulhat két egyforma szám is!)
És szeretném rangsorolni egy oszlopon belül őket a "kategória" oszlop szerint. Szóval, hogy hányadik legnagyobb a saját kategóriájában.

Biztos van rá egyszerű megoldás, olyannyira nem vagyok jártas a témában.
Csak részeredményeim vannak, mert mindig borul, hogyha módosítok a sorrenden.

Az esetleges megoldásokat előre is köszönöm!

Bence

[ Szerkesztve ]

(#48982) lappy válasza Bodobe (#48981) üzenetére


lappy
őstag

Ezt nézd meg [link]

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48983) Bodobe válasza lappy (#48982) üzenetére


Bodobe
újonc

Kiváló!
Köszönöm szépen!
Hát, erre nem jöttem volna rá :D

(#48984) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok,
Hivatkozás 'oda' készítésre van egy makró-m (tartalomjegyzék készítés), de a 'vissza'-ra szeretnék kérni egy makró megoldást:
Munkalapról a tartalomjegyzékre.
Minden munkalapon az 'A2' mezőben van a hivatkozás és mindig a tartalomjegyzék azon mezöjére mutat, ami a munkalap neve, pl. 'A4'-re (2020)
Köszi a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#48985) Delila_1 válasza andreas49 (#48984) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tegyél az első lapra egy gombot (én lekerekített téglalapot tettem).
A makrót a ThisWorkbook-ba másold be.

Sub Vissza()
    Dim lapnev
    lapnev = ActiveSheet.Name * 1
    Sheets("Tartalom").Select
    Cells(Application.Match(lapnev, Columns(1), 0), 1).Select
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48986) bali114 válasza lappy (#48844) üzenetére


bali114
csendes tag

Szia!
Köszi, utólag is... :)

(#48987) Mutt válasza andreas49 (#48984) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Ezt próbáld meg. A kommentek alapján tudod módosítani.

Sub vissza()
Dim wsTOC As Worksheet
Dim ws As Worksheet
Dim i As Long, c As Long
Dim result As Range
Dim back As Range

'a munkalap neve, ahíol megtalálhatók a lapok nevei, ezt javítsd a megfelelőre
Const TOC = "Start"

Set wsTOC = Worksheets(TOC)

'végig futunk a munkalapokon
For i = 1 To Worksheets.Count
Set ws = Worksheets(i)

'csak más nevű munkalapok érdekelnek
If ws.Name <> TOC Then
'keressük meg helyét a munkalapnak az összesítőn
Set result = wsTOC.Range("A:A").Find(ws.Name)

'ha nincs meg akkor ugorjuk át
If Not result Is Nothing Then
Set back = ws.Range("A2")

'ha üres lenne a cella akkor írjuk bele ezt, ha nem kell akkor töröld ki
If back = "" Then back = "vissza"

'ha már lenne hivatkozás, akkor töröljük a korábbit
If back.Hyperlinks.Count > 0 Then back.Hyperlinks.Delete

'adjuk hozzá a linket
back.Hyperlinks.Add Anchor:=back, Address:="", SubAddress:="'" & TOC & "'!" & result.Address
End If
End If
Next i

'nem kötelező de szüntessük meg az objektumokat
Set back = Nothing
Set result = Nothing
Set ws = Nothing
Set wsTOC = Nothing
End Sub

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#48988) Delila_1 válasza Mutt (#48987) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Írtam én is egy makrót – sok magyarázattal –, ami létrehozza a tartalomjegyzék lapot, és az egyes lapokra a visszaugrás csatolást.

Sub Tartalomjegyzek()
    'A makró egy tetszőleges nevű munkalapot szúr be a meglévők elé.
    'Erre a munkalapra egy tartalomjegyzéket készít a többi munkalapot listázva,
    'hivatkozást is elhelyezve, amik az egyes munkalapok egy megadott cellájára mutatnak.
    'A lapokra vissza logikájú linket helyez el kérésre, egy megadott cellába.
    
    Dim TartalomLapnev As String, VisszaSzovege As String, VisszaHelye
    Dim aktiv As Integer, Vissza As Integer
    
    'Megkérdezi a felhasználótól, mi legyen a tartalomjegyzék munkalapjának a neve
    TartalomLapnev = InputBox("Mi legyen a tartalomjegyzék munkalapjának neve?", "Tartalomjegyzék munkalapjának neve")
    
    'Megkérdezi, szeretnénk-e vissza gombot elhelyezni a munkalapokon?
    Vissza = MsgBox("Legyen-e egy vissza logikájú link a munkalapokon?", 4, "Vissza logikájú link")
    
    'Ha igen, kérdezze meg, mi legyen a szöveg? pl. 0171:«
    'és hol legyen az egyes lapokon
    If Vissza = 6 Then
        VisszaHelye = InputBox("Hova kerüljön a vissza logikájú link a lapokon?" & vbLf & "Pl.: A1", "Vissza logikájú link helye")
        VisszaSzovege = InputBox("Mi legyen a vissza logikájú link felirata?" & vbLf & "Pl. « (bal Alt+0171), vagy Vissza", "Vissza logikájú link felirata")
    End If
    
    'Szúrjon be egy új munkalapot a meglévők elé a legelső helyre.
    ActiveWorkbook.Sheets.Add Before:=Worksheets(1)
    
    'Adja az új munkalapnak a felhasználó által megadott nevet
    Worksheets(1).Name = TartalomLapnev
    Range("B1") = TartalomLapnev
    Range("B1").Font.Size = 14
    
    'Menjen végig a munkalapokon ...
    For aktiv = 2 To ActiveWorkbook.Sheets.Count
      'Írjon sorszámot.
        Worksheets(1).Cells(aktiv, 1).Value = aktiv - 1 'sorszám

      'Adjon linket a lapokhoz
      With Worksheets(1)
            .Hyperlinks.Add Anchor:=.Cells(aktiv, 2), Address:="", _
                SubAddress:="'" & Worksheets(aktiv).Name & "'!" & VisszaHelye, TextToDisplay:=Worksheets(aktiv).Name
        End With
        
        'Ha kértünk Vissza linket, hozza létre a vissza logikájú linket a megadott cellába
        If Vissza = 6 Then
          With Worksheets(aktiv) 'itt adjuk meg, hogy a Vissza link melyik cellára álljon az első lapon
                .Hyperlinks.Add Anchor:=.Range(VisszaHelye), Address:="", _
                    SubAddress:="'" & TartalomLapnev & "'!B" & aktiv, TextToDisplay:=VisszaSzovege
                .Range(VisszaHelye).Font.Bold = True
            End With
        End If
    Next aktiv
End Sub

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48989) Salex1 válasza Delila_1 (#48858) üzenetére


Salex1
senior tag

Ki tudnád nekem ezt egészíteni? Én próbáltam, de nem sikerült sajnos, összekuszálódott.
Az alap táblázat A:CL tartomyányú. Ebből az AH amit bontani kellene.
Viszont van olyan is, ahol üres a cella, ott úgy is kellene maradnia (ha ez nem megoldható, az nem baj, akkor írok bele valamit ideiglenesen, PL. N/A)

(#48990) andreas49


andreas49
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek a megoldást (Delila_1 és Mutt).
Delila-ét kezdtem el használni, amit még szombaton kaptam Tőle és tökéletesen működik.
Ma kipróbáltam Mutt megoldását és az is megfelelő.
Delila-é szerintem "felhasználó barátibb", de +1* köszönet.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#48991) Delila_1 válasza Salex1 (#48989) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A belinkelt képen a szétválasztandó adatok a D oszlopban voltak, eszerint írtam meg a makrót. Nem véletlenül került be az Összefoglalóba, hogy

– Ne azt írd, hogy például az A oszlop szűrt adatait szeretnéd a C oszlopba másolni, ha valójában a B oszlop szűrt adatai kellenek egy másik lap X oszlopába.

Ha nem eszerint jársz el, dupla munkát okozol annak, aki szívességet tesz neked.
Most sem pontos a kérésed. Nem szerepel benne, hogy a kép szerinti A-B-C és E oszlopok adatai hol szerepelnek a lapodon.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#48992) Salex1 válasza Delila_1 (#48991) üzenetére


Salex1
senior tag

Nagyon hálás vagyok a segítségért, sok időt spórolok/nék vele. Az eredeti hsz-ban írtam, csak nem értette a "kolléga" ezért írtam mintát. Bocsánat érte, hogy félre vitt.
Az összes oszlopnak adatnak maradni kellene, nem csak a ABCE.

[ Szerkesztve ]

(#48993) lappy válasza Salex1 (#48992) üzenetére


lappy
őstag

ha van power query lehetőség akkor így

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#48994) Mutt válasza lappy (#48993) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hali,

1-2 éve mégkönnyebb a cellák sorokba tőrdelése, mivel be lehet állítani hogy egyből sorokba menjen, így már nincs szükség az unpivotra úgy ahogy a linkelt súgó mutatja.

Haladó beállítások alatt van az opció.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#48995) Salex1 válasza Mutt (#48994) üzenetére


Salex1
senior tag

Sajnos ez egyik sem jó nekem. A Delila makró jól működik a példára, de sajnos nem az egész táblára...valamit elszúrok az átírásánál.

(#48996) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni szövegdarabolóhoz macróval:
pl. Gipsz Jakab (ABC) [abc] mezőből kellene - 1. oszlop: Gipsz Jakab, 2. oszlop: ABC, 3. oszlop: abc
A '()' és a [] jelek nem kellenek a szétválasztott részben
Köszi a segítséget előre is.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#48997) wervirt


wervirt
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék egy függvényben másik munkalapra hivatkozni. Hogyan lehet ezt úgy megtenni, hogy ha a munkalap nevét egy cellában eltárolnám és a cellával szeretném megadni a munkalap hivatkozását?

(#48998) Mutt válasza andreas49 (#48996) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Tedd be a fájlba a lenti UDF-et, majd használd így:

Function TextPart(InputText, Optional Separator As String = " ", Optional PartStart As Long, Optional PartEnd As Long)
'Separator ha nincs megadva akkor szóközként értelmezzük

Dim arraySplit
Dim vFelsoMeret As Long
Dim i As Long
Dim txtResult As String

'szétszedjük a szöveget az elválasztójel alapján
arraySplit = Split(InputText, Separator)
'megnézzük hogy hány részre szedhető
vFelsoMeret = UBound(arraySplit)

If PartEnd = 0 Then PartEnd = PartStart

'ha az utolsó utáni darabot kérik, akkor is az utolsót adjuk
If PartEnd >= vFelsoMeret + 1 Then PartEnd = vFelsoMeret + 1

'ha a legelső darab előtti kell, akkor is az elsőt adjuk vissza
If PartStart <= 0 Then PartStart = 0

'megadjuk a kért részt
If PartEnd > PartStart Then
txtResult = ""
For i = PartStart To PartEnd - 1
txtResult = txtResult & arraySplit(i - 1) & Separator
Next i
TextPart = txtResult & arraySplit(PartEnd - 1)
Else
TextPart = arraySplit(PartStart - 1)
End If

End Function

üdv

Ps. Microsoft365-ben van már szövegdaraboló függvény is.

[ Szerkesztve ]

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#48999) lappy válasza wervirt (#48997) üzenetére


lappy
őstag

Indirekt függvényt nézd meg

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49000) andreas49 válasza Mutt (#48998) üzenetére


andreas49
senior tag

Köszi a választ, de nálam nem igen működik.
Microsoft365 van fenn HU nyelv. Nem találok megfelelő magyar függvényt hozzá. A linken lévő példák is angol függvények.
Ami még probléma, hogy a darabolt értékek egy sorban kellene lenni, nem függőleges bontásban

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.