Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47801) [CS]Blade2 válasza Delila_1 (#47800) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Valamiért nem segít rajta. Elég, ha elmentem, bezárom, és újra megnyitom a fájl-t, akkor már csak az A oszlopra rakja rá.

(#47802) Delila_1 válasza [CS]Blade2 (#47801) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nálam is kétszer ki kellett javítani a felt. formázás tartományát, végül beletörődött.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47803) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#47802) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"...beletörődött." Ez jó vót'... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47804) [CS]Blade2 válasza Fire/SOUL/CD (#47803) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nálam egyébként nem törődik bele, szóval, ha valakinek van valami ötlete, hogy mi a retekért csinálja ezt...
Ha B4 : K80 -at adok meg, akkor egy bezárás és újra megnyitás vagy egy-egy hónap be-ki csukás-nyitás után eltűnik az egész feltételes formázás.
Valamiért csak, és kizárólag az A oszlopon marad meg tartósan, ill. magától úgy átírja, hogy az A oszlop legyen benne, valamint azok a sorok, amik már túllógnak a Kimutatás-on.

(#47805) VGYke válasza lappy (#47788) üzenetére


VGYke
addikt

Azért 2, mert ha pl. 1, akkor nem működik helyesen a képletezésem, nevezetesen kimarad a 2021.05.03. dátum.

Ha 3 akkor meg hülyeség a végeredmény.

28. után 31. jön…. Nem tudom melyik hónapra gondolsz, de még egyszer a célom:
Van egy nevezzük „Kézi Dátum” oszlopnak. Ebből kell előállítani egy „Képletezett Dátum” oszlopot, a követke módon:
A „Képletezett Dátum” oszlopban szerepeljen a hónap első napja és utolsó napja (függetlenül attól hogy az eredeti „Kézi Dátum” oszlopban ott van e, vagy nincs a hónap első és utolsó napja) és a hónap első napja és utolsó napja között szerepeljenek a „Kézi Dátum” oszlop dátumai.

Delila_1 : nem ezeket a képleteket használtam? Szerintem igen….

Na nem azt állítom hogy a megoldás tökéletes, várnám a jobb, egyben egyszerűbb megoldást. És egy olyat, hogy "másolás" biztos legyen, értem ezalatt hogy akár hová beszúrok egy sort, működjön. A mellékelt megoldásom megbolondul ha az 1 sor fölé szúrok be egy sort. 1 alá a beszúrás működik, a feladat ekkor jó.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#47806) VGYke válasza VGYke (#47805) üzenetére


VGYke
addikt

Bocsánat, lejárt a szerkesztési időm. Kijavítottam ITT az excel tábla oszlop elnevezéseit, az előzőekhez igazítva:

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#47807) [CS]Blade2 válasza [CS]Blade2 (#47804) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ahogy próbálgatom, közben kiderült még egy probléma, hogy a megadott A4: K80 vagy akár K500 tartomány miatt, amikor a rögzítő lapon beviszek pár új sort, majd mentem a fájlt, és megnyitom, akkor kiírja, hogy adatok vannak a kimutatásnál, és felülírja-e. Ha csak A4: K20-at adok meg, akkor, nem színezi be, csak addig. Év végén 300 feletti sor van, ha minden hónap ki van bontva.
Olyan megoldás nincs, hogy az érvényességnél ne így adjam meg, hogy A4: K500 hanem mondjuk a kimutatást nem lehet megadni?

(#47808) Kasya


Kasya
nagyúr

Noob kérdés:

Az Excel a múlt napokban frissült és a felső sávról eltűnt a visszavonás gomb. Alapvetően nem kell a gomb, ha van rá bill kombó is.
Tudnátok esetleg segíteni, hogy hogy lehetne visszavarázsolni a visszavonás gombot, vagy milyen shortcuttal ehlyettesíthető?

[ Szerkesztve ]

(#47809) lappy válasza Kasya (#47808) üzenetére


lappy
őstag

menüszalag testreszabása és ott be tudod állítani
vagy Crtl+Z

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47810) Fferi50 válasza [CS]Blade2 (#47807) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Makróval - eseménykezelővel - meg lehet oldani, hogy mindig az aktuális nézetnek megfelelően színezzen.
Viszont akkor makróbarátként - vagy binárisként - kell a fájlt menteni.
Üdv.

(#47811) Kasya válasza lappy (#47809) üzenetére


Kasya
nagyúr

Hmm, pedig próbáltam a ctrl-Z-t. Lehet bekavart valami, mert most már működik. Imádom az ilyen kéretlen frissítéseket. Köszi!
A menüszalag testreszabásával az a gondom, hogy korábban erre a menüpont ott volt a felső sávban egy kis alsó nyíl képében. Most ez eltűnt. Ok, meglett. A menüszalagot kellett előbb visszakapcsolni...

[ Szerkesztve ]

(#47812) Slowman


Slowman
aktív tag

Sziasztok,
keresgéltem régebbi hsz-ek között, de nem nagyon találtam erre egyértelmű megoldást.
A probléma a szokásos FKERES ill. INDEX+HOL.VAN függvény csak az első találatot adja visszatérési értékként. Ebben szeretnék kérni segítséget, hogy a soron következő értéket is kiírja az excel.

A keresési feltétel: dátum érték (termékek beérkezésének dátuma), A listában többször is szerepelhet az adott nap. Tehát van, hogy akár 10 termék is ua napra érkezik stb. Ki kell kiválogatni a listából az aktuális nap és aktuális nap +1 értékeket. Az utóbbival nincs is gond van egy cella amire lehet hivatkozni, mint mindenkori dátum. Természetesen előre kell, hogy kerüljön a mai napra esedékes szállítás pl. talál belőle 2 tételt a 3. pozícióba a holnapi szállítás határidővel esedékes összes termék.

p.s.
Ha konkrét adatokat kell látni a megoldáshoz, akkor valamennyire csupaszított táblázatot tudok küldeni :)

Előre is köszönöm! :R

(#47813) Fferi50 válasza Slowman (#47812) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Szerintem nézd meg az Adatok - Speciális (lánykori nevén irányított szűrő) lehetőségeit.
De az is lehet, hogy normál szűréssel is megoldható a feladat. Nem hiszem hogy feltétlenül keresőfüggvény kell hozzá.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#47814) lappy válasza Slowman (#47812) üzenetére


lappy
őstag

https://www.excelhow.net/how-to-get-the-first-2nd-or-nth-match-using-vlookupindexmatch.html

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47815) Slowman válasza Fferi50 (#47813) üzenetére


Slowman
aktív tag

Szia,
Lehet nem jól fogalmaztam :B . Nagyobb mennyiségű adatot tartalmazó állományból kell kiszedni az alább említett feltételekből a mai és holnapi szállításokat egy dasboardszerű fülre (managementnek one pager), hogy ne kelljen bogarászni/szűrni a komlett listát.
Készítettem egy On Pager munkalapot több más paraméterrel. A forrásfileokat az érintett részlegek csak bemásolják abban a formában ahogy ők azt kezelik a megfelelő munkalapra, a One Pageren pedig a kért feltételeknek/formátumnak megfelelően megjeleníti az információt. Így sajnos szűréssel nem megoldható...

(#47816) Fferi50 válasza Slowman (#47815) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Ha mutatsz mintát, többet tudunk segíteni.
Üdv.

(#47817) Slowman válasza Fferi50 (#47816) üzenetére


Slowman
aktív tag

Szia,
Küldtem privát üzenetet.
Köszi!

(#47818) VGYke válasza Kasya (#47808) üzenetére


VGYke
addikt

Nos ezzel problémáztam én is itt. Neked is csak az exvel módosult és az összes többi (word, stb.) változatlan maradt?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#47819) Kasya válasza VGYke (#47818) üzenetére


Kasya
nagyúr

Igen, csak az excellel. Végül megtaláltam a megoldást, ami a jobb oldalon lévő legördülő menüben való "Gyorselérési eszköztár" visszakapcsolás volt.

Csak már egy-két napja bajlódtam vele, mígnem elfogyott a türelmem és itt kötöttem ki.

[ Szerkesztve ]

(#47820) bsh


bsh
őstag

üdv,
hátha tudtok valami okosat mondani:
van egy alkalmazásban egy vba makróm, ami egy excel táblázatot hoz létre és abba írkál adatokat.
lecseréltem a céges gépemet. a régi egy i7 4771 volt, 32gb ddr3, win7 pro x64 és office 2013. az új i7 7700k, 32gb ddr4, win10 pro x64 és office 2016.
az új gépen sokkal lassabban fut ez a makró, kábé fele-harmada sebességgel.
ez mitől lehet? win10? vagy excel verzió?

(#47821) Kasya válasza bsh (#47820) üzenetére


Kasya
nagyúr

Office 32 v. 64 bites verzió? Nekem a 32-es mondjuk csak simán behalt a nagy fájlok és egyes makrók alatt...de a cég alapvetően erre fizetett elő és külön kellett kérnem a 64-es verziót.

Nem hiszem, hogy ez a gond, de megosztom, hátha.

(#47822) Fferi50 válasza bsh (#47820) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Miket csinál a makró? Képleteket ír be? Mit dolgozol fel vele?
A 2016-os excelben nagyobbak a munkalapok szerintem, ha teljes sorokat, oszlopokat használsz a képletekben, az bizony lassíthatja lényegesen.
Üdv.

(#47823) bsh válasza Fferi50 (#47822) üzenetére


bsh
őstag

@Kasya: 64bit. a fájlok nem nagyok (mármint az excel táblák).

@FFeri50: speciális darabjegyzéket generál cad-ből. egyedüli képletek amik vannak, ha egy tételhez tartozik pdf rajz, akkor a sima szöveges tételszám mezőbe belinkeli azt =HYPERLINK()-kel, de semmi több. minden más cella sima szöveg/szám. kis színezés, kommentek, ilyesmi. a képletszámítást, eventeket és a screenupdating-et kikapcsolja a makró futás alatt és az excel tábla rejtve van amíg el nem készül.

(#47824) Fferi50 válasza bsh (#47823) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Próbáld megnézni, hogy makró melyik része okozza a lassulást.
Egyes részek előtt kiíratod Debug.Printtel az időt, a végén pedig szintén.
Ha még van lehetőség a régi konfigon megfuttatni, akkor ott is, ha nem, akkor is lehet látni, melyik programrésznél időzik el "indokolatlanul".
Üdv.

(#47825) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Vízszintesen egymás melletti cellákban lévő számokat kimásolás után be lehet illeszteni úgy, hogy függőlegesek legyenek?

(#47826) lappy válasza Anulu79 (#47825) üzenetére


lappy
őstag

[link] Transzponalas
Jobb gomb es ott megtalalod

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47827) Anulu79 válasza lappy (#47826) üzenetére


Anulu79
addikt

Köszi, próbálkozom még.

(#47828) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Adogg egy nagy excel állomány. Hogyan elehet a legegyszerűbben megtudni, hogy egy oszlop az "hanyadik"? Fkeresnél pl nagy segítség lenne tudni az adott oszlop számát. :R

(#47829) Delila_1 válasza bucihost (#47828) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A kérdéses oszlopba írva az =OSZLOP() függvény megadja a számot.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47830) Geryson


Geryson
addikt

Sziasztok! Hogy is tudok 2 "HA" függvényt egybeágyazni?

Van egy ilyen függvényem (leegyszerűsítve):

=HA(SZUMHATÖBB(Forrás!B:B;"<>U-ACEL*")=0;"";SZUMHATÖBB(Forrás!B:B;"<>U-ACEL*")*1000)
Hová teszem bele azt, hogy

=HA(J26<>"";0;"")

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#47831) lappy válasza Geryson (#47830) üzenetére


lappy
őstag

eleve hibás a képleted amit megadtál és mi honnan tudjuk azt hogy mikor legyen J26 figyelve?
amúgy egymásba ágyazás
=ha(vmi, igaz, ha( vki, igaz, hamis))

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47832) Geryson válasza lappy (#47831) üzenetére


Geryson
addikt

Maga a képlet nem hibás, de jogos a második kérdés. Átgondolom még egyszer és jelentkezem. :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#47833) lappy válasza Geryson (#47832) üzenetére


lappy
őstag

nem tudom, hogy működik nálad a szumhatöbb függvény, de én nem látom (és jelzi is az excel) hogy hiányzik vmi mégpedig a kritérium :Y

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47834) Geryson válasza lappy (#47833) üzenetére


Geryson
addikt

Mint ahogy írtam, leegyszerűsítettem (az ide bemásoláshoz). :) De valóban félrevezető, szóval akkor itt van a függvény:

=HA(SZUMHATÖBB(Forrás!C:C;Forrás!A:A;B3;Forrás!B:B;"<>VAGAS 2. GEP")=0;0;SZUMHATÖBB(Forrás!C:C;Forrás!A:A;B3;Forrás!B:B;"<>VAGAS 2. GEP")*1000)

A gondom a következő: üres eredmény esetén az egy 0-át, de így teli lesz a táblázatom nullával. Viszont ha üres stringet "" adok neki, akkor nem lesz valóban érték VISZONT az abból a cellából táplálkozó képlet nem fog működni, merthogy üres a cella. Nem tudom ez így mennyire érthető.

Hogyan lehetne azt mondani neki, hogy üres eredmény esetén legyen a cella értéke üres, viszont az eredménycellákból tovább számoló képlet (pl.: =HA(C33="";"";N33*$V$6)) mégis tudjon számolni? A fenti képlet ugyebár a C33-ban van benne.

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#47835) lappy válasza Geryson (#47834) üzenetére


lappy
őstag

nálam egy hasonló képlettel működik
azaz ha a cellában van érték akkor a hamis ág működik, viszont ha nincs akkor üres lesz.

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47836) ny.erno


ny.erno
tag

Sziasztok!
Excel vs Libre office.

Adott egy lista folyamatosan bővülő adatokkal. Az A oszlopban vannak az értékek kb. 200.000 sor (sorozatszámok). Amikor új értékek kerülnek az A oszlopba, akkor automatikusan futtatom a duplikáció keresést, és a B oszlopba rendezi azokat az értékeket, amik már szerepelnek benne. Van hogy a folyamat 30-40 perc, mert túl sok az adat és erre keresnék valami helyettesítő megoldást.

Libre Office gyorsan dolgozik sok adattal, de ott csak kiszínezés funkciót találtam, olyat nem, hogy a B oszlopba ki is listázza az ismétlődőket. Van opció Librében, hogy ne egyesével kelljen kimásolni az ismétlődőket a B oszlopba, hanem úgy oldja meg a duplikáció rendezést, hogy ami duplikált érték azt simán áthelyezi a B oszlopba?
Esetleg más programot tudtok javasolni ami alkalmas erre a célra? :R

(#47837) Geryson válasza lappy (#47835) üzenetére


Geryson
addikt

Nézd meg, hogy abban a pillanatban, ahol egy cella értéke "", ott az ez után következő képlet (egyszerű összeadás képletről van szó - ahol benyilaztam) sem működik már. Tehát az üres cellát nem 0-nak, hanem "semminek" veszi és így érvénytelen eredményt hoz.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#47838) lappy válasza Geryson (#47837) üzenetére


lappy
őstag

Nálam meg a fenti képen láthatod mindkét esetet.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47839) Fferi50 válasza Geryson (#47837) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Megmutatnád a cél cella és a sorból hivatkozott forrás cella képletét is?
Excel verziód?
Üdv.

(#47840) Fferi50 válasza ny.erno (#47836) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Mivel keresed a duplikációt?
Excelben miért nem használható az Adatok - duplikációk eltávolítása? Az A oszlopot átmásolni a B oszlopba és a B oszlopra lefuttatni a fenti menüpontot.
Libre Office lehetőségeit nem ismerem, esetleg ott is lehet már ilyen funkció.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#47841) ny.erno válasza Fferi50 (#47840) üzenetére


ny.erno
tag

Szia! Nem eltávolítani szeretném a duplikációt, hanem azokat kiszedni az A oszlopból és átteni a B oszlopba.

(#47842) Fferi50 válasza ny.erno (#47841) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Nem írtad, hogy milyen módszerrel vizsgálod a duplikációt, ami 30-40 percig tart.
Én csak Excel módszert tudok javasolni a 2016-os verzió alapján, feltételezve, hogy az A1 cellától kezdődnek az adataid.
1. a B1 cella képlete:
=HA(DARABTELI($A$1:$A$200000;$A1)>1;$A1;"")
2. a B2 cella képlete:
=HA(DARABTELI($A$1:$A$200000;$A2)>1;HA(DARABTELI($B$1:$B1;$A2)=1;"";$A2))
Ez a képlet húzható lefelé.
A B oszlopban így azok a számok maradnak, amelyek duplikálva vannak az A oszlopban, mégpedig az első előfordulásnak megfelelő sorban. Köztük "üres" cellák maradnak.
Ha utána a képleteket átalakítod értékké - másolás - irányított beillesztés értéket - akkor már tudsz a B oszloppal "rendezkedni".
Ha nem az első sorban kezdődnek az adataid, akkor annak megfelelően módosítsd a kezdő képlet celláit - figyelj a $ jelekre kérlek.
Üdv.

(#47843) ny.erno válasza Fferi50 (#47842) üzenetére


ny.erno
tag

Valóban lemaradt. Simán feltételes formázással, utána pedig cella rendezés szín szerint.

A második képleted próbálom éppen. 139e sorral tesztelek és megint fagyás közeli állapot van. :)) Jobb alsó sarok üzenete: "Számítás folvamatban (4 szál): 10% (4-5 perc). Az első képlet hasonlóan lassú ekkora adattáblánál. Minden feltételes formázási szabály ki van kapcsolva.

(#47844) Geryson válasza lappy (#47838) üzenetére


Geryson
addikt

Nagyon érdekes, mert most vettem észre, hogy a "" és a " " között bizony van különbség, de ettől függetlenül nem minden képlet működik utána (de valami már életre kelt). Mindjárt megmutatom.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#47845) Geryson


Geryson
addikt

Mi lenne a "profibb" megoldás arra, hogy a SZUMHATÖBB kritériumait egy rejtett fülön tárolnám, ahol tetszőlegesen bővíthető / változtatható lenne. Most jelenleg így néz ki a képletem:

=SZUMHATÖBB(Forrás!C:C;Forrás!A:A;B3;Forrás!B:B;"<>VAGAS 2. GEP";Forrás!B:B;"<>VAGAS 3. GEP";Forrás!B:B;"<>VAGAS 4. GEP";Forrás!B:B;"<>VAGAS 5. GEP";Forrás!B:B;"<>FUVARKOLTSEG";Forrás!B:B;"<>HULLADEK";Forrás!B:B;"<>ANYAGMOZGATAS";Forrás!B:B;"<>RAKLAP/ALATET";Forrás!B:B;"<>HASZNALATI DIJ";Forrás!B:B;"<>MEGMUNKALAS";Forrás!B:B;"<>INGATLAN";Forrás!B:B;"<>JEGYZŐKÖNYV";Forrás!B:B;"<>PERKOLTSEG";Forrás!B:B;"<>BERLETI DIJ AFA";Forrás!B:B;"<>DARABOLT ACÉL";Forrás!B:B;"<>U-ACEL*")*1000

Ha változik valami, akkor egyesével kell most bevinnem. Hivatkozhatok valahogyan rá, mint tömb? Azt kipróbáltam, hogy mint szöveg hivatkozok rá (tehát egymás alá beírtam őket és a képletet átírtam: =SZUMHATÖBB(Forrás!C:C;Forrás!A:A;B3;Forrás!B:B;"<>Kizárt!A1", de az nem működik.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#47846) lappy válasza Geryson (#47845) üzenetére


lappy
őstag

https://exceljet.net/formula/sumifs-with-multiple-criteria-and-or-logic
ide nézz el

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#47847) Geryson válasza lappy (#47846) üzenetére


Geryson
addikt

Köszönöm, elnéztem, de szinte semmit nem értek belőle. Nem is értem kapásból, hogy miért kombinálja a SZUM és a SZUMHATÖBB függvényt. Az utolsó példa az enyém, de mi után behozza a TÖMB-öt is, amit életemben nem használtam, teljesen elveszek. Próbáltam játszani a {} zárójelekkel egy kicsit, de nincs megfelelő eredményem. Ez amúgy a magyar Excelben is {}? Ugye arra kapásból figyelnem kellett, hogy ő vesszőt használ pontosvessző helyett a más nyelv miatt, de ezt kiszúrtam :F

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#47848) Delila_1 válasza Geryson (#47847) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Shift+Ctrl+Enter-rel vidd be a képletet, akkor kapcsos zárójelet, tömbképlet lesz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#47849) Fferi50 válasza ny.erno (#47843) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Akkor próbáljuk meg makróval:
Sub valogato()
Dim a, x As Long, y As Long, u As String, d
ActiveSheet.UsedRange.Columns("A").Copy Range("D1")
y = ActiveSheet.UsedRange.Rows.Count
Debug.Print "sort indul:" & Time
With Range("D1:D" & y)
.Sort key1:=Range("D1"), Header:=xlNo
Debug.Print "sort vége:" & Time
a = .Value
End With
u = ""
Debug.Print "Keresés indul: " & Time
d = ""
For x = 1 To 200000 - 1
If a(x, 1) = a(x + 1, 1) Then
If d = "" Then
u = u & ";" & a(x, 1): d = a(x, 1)
Else
If a(x + 1, 1) <> d Then u = u & ";" & a(x, 1): d = a(x, 1)
End If
End If
DoEvents
If x Mod 1000 = 0 Then Application.StatusBar = "Készen van eddig " & x
Next
Debug.Print "Keresés vége:" & Time
u = Mid(u, 2)
a = Application.Transpose(Split(u, ";"))
Range("M1:M" & UBound(a)).Value = a
Debug.Print "Visszaírás vége: " & Time
Application.StatusBar = False
MsgBox "Készen vagyunk"
End Sub

A makró az aktív munkalap A oszlopát átmásolja a D oszlopba majd rendezi. Ezután válogatja ki az ismétlődő értékeket és beírja az M oszlopba.
Az előrehaladást a státusz soron lehet követni (ez csak akkor látszik, ha a munkalap nézetben vagy).
A VBA nézet Immediate lapjára kiírja az egyes műveletek végrehajtási idejét. Nekem ez 200000 sor esetén alig több, mint 1 perc volt.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#47850) ny.erno válasza Fferi50 (#47849) üzenetére


ny.erno
tag

Szia!

139,000 sor van, futás közben Run-time error '9': Subscript out fo range. üzenettel mindig leáll, amikor 138.000 készen van.

:))

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.