Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35451) Louro válasza Slowman (#35449) üzenetére


Louro
őstag

A menüsor alatt nem írja ki, hogy sárga sávban, hogy Védett nézet? Még akkor szokott ilyen hülye lenne az Excel.

Mess with the best / Die like the rest

(#35452) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Élőfejet hogy lehet csoportosan módosítani. Sok munkalapos munkafüzetekről van szó, és az élőfejekben csak pár karaktert kéne módosítani. Egyenként szívás ugyanazt a két karaktert átírogatni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#35453) Delila_1 válasza Dilikutya (#35452) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Jelöld ki a lapjaidat, ezután módosíts. Ctrl+kattintás a lapfülön.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#35454) Dilikutya válasza Delila_1 (#35453) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az élőfejekben nem ugyanaz a szöveg, mindössze egy kétbetűs kód van, ami bizonyos időnként változik. Ezzel a kijelöléssel az élőfej teljes tartalma azonos lesz.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#35455) Delila_1 válasza Dilikutya (#35454) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Feltettem egy füzetet.

A Munka1 lap K oszlopában felsoroltam az egyes lapokhoz tartozó állandó élőfej szöveget, az L1-ben van az időnként változó rész. Az Elofej makrót kell indítani.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#35456) kacsaesokos


kacsaesokos
tag

hali!

Fkeres függvényt használnám, de ugyanabban a cellában számokat és szöveget is kombinálnék, a számok is szöveggé válnak, és azt követően nem működnek számokként, nem működik a képlet.
Ezt hogyan tudnám kikerülni?
Ha kiveszem a betűket gyönyörűen végigfut, de kellenének a számok elé a betűk. (pl T12340 nem talál, Hiányzik! értek, 12340 végigmegy)
Valakinek van ötlete?

(#35457) DeFranco válasza kacsaesokos (#35456) üzenetére


DeFranco
nagyúr

egy kicsit jobban körülírhatnád a problémát, mert ez így kiszeraméra. hogy a mita keresela hova?

(#35458) kacsaesokos válasza DeFranco (#35457) üzenetére


kacsaesokos
tag

proba

Talán így érthetőbb, csináltam egy kisebb mintát. Az E oszlopba szeretném az eredményt, és a D oszlop értékeit keresem a másik munkalapon lévő értékkészletből.

(#35459) DeFranco válasza kacsaesokos (#35458) üzenetére


DeFranco
nagyúr

csak szólok hogy én nem tudom letölteni technikai okokból, de majd a többiek ránéznek.

(#35460) Delila_1 válasza kacsaesokos (#35458) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Azért nem jön össze, mert a költséghelyek lapon a adatok végén szóközök vannak.

A TRIM függvénnyel levághatod egy segédoszlopban, majd a megtisztított adatokat értékként beillesztheted az eredeti helyre, a C oszlopba.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#35461) kacsaesokos válasza Delila_1 (#35460) üzenetére


kacsaesokos
tag

Nagyon szépen köszönöm! Működik!

(#35462) Delila_1 válasza kacsaesokos (#35461) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs mit, szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#35463) foregister


foregister
tag

Sziasztok!

Egy oszlop bizonyos értékeit szeretném összeadni, ha az adott szó szerepel adott cellában. Erre azért van szükségem, hogy új tételeket copy paste-tel lehessen hozzáadni. Ha csak az adott cellákat adom össze (hagyományos + formulával), akkor új sorok beszúrásánál, az új sorral már nem számol a végösszeg, ezért marad a SUM.

Erre ott van a SUMIF vagy a COUNTIF formula, de az láthatóan 0-t ad vissza.

Íme amivel próbálkozom - a C sorban a formátum, illetve a formula:

Egy kis segítség a reprodukcióhoz:

#" óra";#" óra";"-"
#,0" nap";#,0;"-"
# 000" Ft";#;"-"
#" óra";#" óra";"-"
#,0" nap";#,0;"-"
# 000" Ft";#;"-"
=SUMIF(B1:B6;"*óra*";B1:B6)
=SUMIF(B1:B6;"*nap*";B1:B6)
=SUMIF(B1:B6;"*Ft*";B1:B6)

Mit csinálhatok rosszul?

[ Szerkesztve ]

Az igen az nem nem

(#35464) Cicero válasza Fferi50 (#35445) üzenetére


Cicero
őstag

A hszem másodszori elolvasásra valóban nem sikerült valami érthetőre. A cellatartomány (a cellák száma) változik a min-max által határolt intervallumban, amit egy lépésközzel osztanék fel. Azt szeretném elérni, hogy az oszlopot ne manuálisan kelljen "lehúzni", hanem min-től indulva húzza le magának az excel, a lépésközzel mindig inkrementálva a következő cellát. Ez az automatizálás miatt lenne fontos.

(#35465) lappy válasza foregister (#35463) üzenetére


lappy
őstag

Segédoszloppal működik ahol meg van adva neki hogy milyen formátumú.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#35466) foregister válasza lappy (#35465) üzenetére


foregister
tag

Ezt nem egészen értem, most is meg van adva a(z egyedi) formátum. Esetleg az a gond, hogy egyedi a számformátum és nem előre definiáltból választott?

Egyébként a segédoszlopot el szeretném kerülni, mert sok-sok további oszlopom van (munkaerőforrások szerint bontva) még a tételhez ami így +1 oszlopot jelent és elrejteni nem túl elegáns.

Az igen az nem nem

(#35467) DeFranco válasza foregister (#35466) üzenetére


DeFranco
nagyúr

olyat keresel, ami nincs benne. amit rátettél, az egy formátum "maszk" de alatta az excel csak azt látja, hogy 100 (hiszen ez az értéke a cellának, a többi csak formátumként rá van pimpelve) így nem is talál olyat amiben "óra" van.

(#35468) foregister válasza DeFranco (#35467) üzenetére


foregister
tag

Világos, sajnos... :(

Formulával formátum maszkra nem lehet valamilyen vizsgálatot indítani vagy marad az érték+szöveg összefűzés, amit mindenképpen szeretnék elkerülni?

Az igen az nem nem

(#35469) Fferi50 válasza Cicero (#35464) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Kezdőlap - szerkesztés - kitöltés - adatsor - sorok - számtani - lépésköz és végérték is megadható.

Üdv.

(#35470) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy olyat lehet-e könnyen (olcsón és legálisan céges környezetben) csinálni, hogy több cella tartalma egy vonalkódba, QR kódba, más hasonló telóval/kód olvasására alkalmatos virtuális billentyűzettel olvasható kódot generáljunk cellákba?
Pl termék neve (max 40 karakter), cikk szám (8 karakter), gyártás napja (ÉÉÉÉ.HH.NN), elkészült mennyiség (5 karakter).

Ennek hogy kéne nekiesni? Mert láttam Excel beépülőket, de fizetősek.

Köszönöm a segítséget!
:R

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#35471) lappy válasza vegyszer (#35470) üzenetére


lappy
őstag

https://www.mrexcel.com/forum/excel-questions/616117-qr-code-generator.html

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#35472) Juditta_56


Juditta_56
aktív tag

Sziasztok!
Bocs, hogy itt kérdezem, de nem tudom hol kéne... Múlt hónapban szereztem be az Office 365-öt, havi előfizetéssel. Május 11-én a virtuális kártyámról fizettem be a havi összeget először. Május 27-én jelezte a MS, hogy június 10-én automatikusan megújul az előfizu, de nem vonták le a kártyámról a mai napig (van rajta pénz). Keresgéltem a MS fiókomban, hogy be tudom-e "kézzel" fizetni, de nem találtam ilyen lehetőséget. Kapcsolat vagy ilyesmi menüpontot sem látok.
Kell-e jeleznem valahova a késedelmet (ha igen, hova), vagy csak "Isten malmai" módi van a Microsoftál is? Nem szeretném, ha eccercsak nem tudnám használni az excelt meg a wordöt.
Előre is köszi :R , ha valaki tud segíteni - akár priviben is, hogy ne terheljük a fórumot.

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#35473) vegyszer válasza lappy (#35471) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez nekem kicsit bonyolultnak tűnik. (márhogy Excel cellákba rajzol sötéten, vagy világosan)

Képlet húzáshoz hasonló technológia nincs erre? (aminek az eredménye kép?)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#35474) lenkei83 válasza vegyszer (#35473) üzenetére


lenkei83
tag

Szia!

Ennek az eredmény kép:
[link]

üdv.:
P.

(#35475) xAttilaxB


xAttilaxB
csendes tag

Sziasztok!
Adott az alábbi táblázat [link]

Az lenne a kérdés, hogy hogyan tudnám azt megcsinálni, hogy az egyes nevekhez tartozó oszlopok az "Összes" sor adatai alapján rendeződjenek balról jobbra csökkenő sorrendben. Tehát, hogyha jelen esetben "Suginál" a legnagyobb az összes értéke, akkor az ő hozzá tartozó oszlopok legyenek első helyen, és így tovább sorrendben.

Köszi

(#35476) Louro válasza xAttilaxB (#35475) üzenetére


Louro
őstag

Ezt én ( !) csak makróval tudnám megoldani, ha értem a feladatot. Beírnál a képleteket. Majd megvizsgálnám a sorrendet és utána felcserélgetném a csoportokat.

Kíváncsi leszek van-e egyéb megoldás.

Mess with the best / Die like the rest

(#35477) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Van egy ilyenem, 3 excel táblában is.

Private Sub worksheet_idozito()
1

Cells(6, 6) = Cells(9, 8)
ido = Timer + 0.2
Do While (Timer < ido)
DoEvents
Loop

If Cells(9, 8) < Cells(6, 6) Then
Cells(6, 7) = Cells(9, 8)
ido = Timer + 1.5
Do While (Timer < ido)
DoEvents
Loop

Cells(6, 8) = Cells(9, 8)
ido = Timer + 1.5
Do While (Timer < ido)
DoEvents
Loop

Cells(6, 9) = Cells(9, 8)
ido = Timer + 1.5
Do While (Timer < ido)
DoEvents
Loop

Else
End If

GoTo 1
End Sub

Hogyan lehet megoldani, hogy ha elindítom az excel fájlt, akkor ezek automatikusan fussanak?
Ha kézzel indítom, akkor csak az egyik worksheetben fut.

[ Szerkesztve ]

(#35478) lappy válasza RAiN91 (#35477) üzenetére


lappy
őstag

Workbook_Open() esemény kell legyen

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#35479) RAiN91 válasza lappy (#35478) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszi, akkor itt a gond. Eddig worksheet_calculate-t használtam, de most nem működött, ahogy az Open sem. Worksheet_activate a megoldás.

(#35480) RAiN91 válasza lappy (#35478) üzenetére


RAiN91
őstag

Sajnos mégsem jó, egyikkel sem. Az excel táblában 3 munkaablak van, és online kapja az adatokat. Viszont ha az eddig működő Worksheet_calculate()-t használom, akkor nem frissíti online. A többinél pedig automatikusan kell elindítanom a subrutint, és akkor is csak az egyik munkaablaké fut.

(#35481) lenkei83 válasza RAiN91 (#35480) üzenetére


lenkei83
tag

Lehet valamit benézek, de ez nem végtelen futást eredményez?
ido = Timer + 0.2
Do While (Timer < ido)

(#35482) RAiN91 válasza lenkei83 (#35481) üzenetére


RAiN91
őstag

De van 0.2 sec késleltetés, vagy ez a gond? Más időzítőt használjak? (egyelőre csak ezzel tudtam összehozni).

Hogy lehet ilyen formában bemásolni fórumra a programot?

(#35483) lenkei83 válasza RAiN91 (#35482) üzenetére


lenkei83
tag

A gond nem ez. Én csak az néztem, hogy ha elindítom akkor megállás nélkül fut. Vagyis amíg bármelyik munkalapon fut a sub, addig a másikon nem fog magától elindulni csak ha kézzel elindítod.
Esetleg nem tudod felrakni a táblát, hátha valaki meg tudná reszelni? :)

(#35484) RAiN91 válasza lenkei83 (#35483) üzenetére


RAiN91
őstag

Olyan nagyot nem akarok kérni, meg legalább valami meg is ragad ha én szórakozom vele.

(#35485) oke


oke
senior tag

Sziasztok!

Adott egy egyszerű táblázat, mely átlagokat tartalmaz és az alábbi grafikon készült belőle:

Van egy másik ugyan ilyen táblázat, melyben a darabszámok vannak, amiből a fenti átlagok keletkeztek.
Hogy tudnám ezeket a számokat megjeleníteni a grafikon oszlopain, hogy lehessen látni, az adott átlag szám hány darabból jött össze?

Excel 2003

(#35486) sztanozs válasza oke (#35485) üzenetére


sztanozs
veterán

Hogy jöttek ki ezek az átlagok ezekből a számokból :Y

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#35487) lappy válasza oke (#35485) üzenetére


lappy
őstag

Csak manuális módszer van rá. Mégpedig az oszlopok felett be kell kapcsolni a felirít mezőt és ott át lehet állítani hogy melyik cellából vegye
office 365 esetén

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#35488) oke válasza sztanozs (#35486) üzenetére


oke
senior tag

Az egyszerűség kedvéért írtam átlagot, de nem igazán az. Egy bizonyos százaléknál található érték. :)

(#35489) oke válasza lappy (#35487) üzenetére


oke
senior tag

Néztem azt is, de 2003-asban nem nagyon találok ilyet. Csal az egész diagram alapadatait tudom megváltoztatni.

[ Szerkesztve ]

(#35490) sztanozs válasza oke (#35489) üzenetére


sztanozs
veterán

2003-ban is van ilyen. Beállítod, hogy mutassa az értékeket az oszlopok felett és egyesével belekattintva meg tudod változtatni annak az értékét.

Makróval:
Sub Feltolt()
Sheet1.ChartObjects(1).Activate
ertekek_tabla = "B8:E11"
sor = Range(ertekek_tabla).Row
oszlop = Range(ertekek_tabla).Column
Dim c As Range
For Each c In Sheet1.Range(ertekek_tabla)
ActiveChart.SeriesCollection(c.Row - sor + 1).Points(c.Column - oszlop + 1).DataLabel.Text = c.Value2
Next
End Sub

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#35491) oke válasza sztanozs (#35490) üzenetére


oke
senior tag

Köszi, a makró nem akar működni :( Már itt elakad:

Sheet1.ChartObjects(1).Activate

(#35492) RAiN91


RAiN91
őstag

Sehogy sem jön össze az időzítés, tudnátok segíteni? Az Application.Ontime-nél az a gond, ha azt a fajta időzítőt behívnám, akkor ott az idő letelte után egy subot kellene behívnom, én viszont csak annyit szeretnék, hogy ha lefut az időzítő, folytassa ugyan ott az eredeti makrómat, ahol abbahagyta.

Private Sub worksheet_calculate()
Dim i As Integer
Application.EnableEvents = False

CALL "idozito "'IDE SZERETNÉK MÁSODPERC vagy MS ALAPÚ IDŐZÍTŐT

For i = 9 To 39 Step 2

Cells(i + 1, 38) = Cells(i, 8)

Next i
Application.EnableEvents = True
End Sub

[ Szerkesztve ]

(#35493) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok!
adott egy excel file benne mondjuk 100db hivatkozással (kép)
van arra valami megoldás hogy 2-3 kattintással leszedjem a képeket egyben, vagy egyenként szenvedjem végig? nagyon jó lenne egyben leszedni,hátha tuddtok valamit :)

(#35494) Fferi50 válasza RAiN91 (#35492) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az Application.Wait metódus esetleg jó lehet neked. Itt megadhatod, hogy mennyi ideig függessze fel a makró a futást, utána folytatja. Persze ki kell próbálni, hogy közben a frissülések, számolások hogyan viselkednek.

Üdv.

(#35495) Fferi50 válasza bb.bocs (#35493) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha a képek valósággal látszanak - nem csak hivatkozásként vannak a cellákban - akkor F5 - irányított - objektumok - ok kijelöli a munkalapon levő objektumokat. Utána törölheted.
Ha más objektum is van, vagy hivatkozások, akkor makró.

Üdv.

(#35496) bb.bocs válasza Fferi50 (#35495) üzenetére


bb.bocs
őstag

hivakozások vannak. de végül úgy oldottam meg hogy egyben kimásoltam a linkeket,igy a sorrend is megmaradt(átnéztem utána) éééés egy külön prugival leszedtem az urleken lévő képeket. mappába tette és kész :) ez a makrós dolog micsoda? ez nekem új :) köszi a segítséget :)
objektumokra nem talál semmit. a linkek nem kékek! (már ugye megoldottam de egy próbát megér hogy ha legközelebb iylenbe futok hátha könnyebben is megoldhatom :) bár a végleges megoldás is fényévekkel könnyebb mint egyenként leszedni.a makró sem talált semmit :)

[ Szerkesztve ]

(#35497) sztanozs válasza oke (#35491) üzenetére


sztanozs
veterán

gondolom nem Sheet1 a munkalap objektum neve.
Ehelyett ez kell:
Worksheets("Munkalap neve").ChartObjects(1).Activate
Ha több chart is van a sheet-en akkor lehet, hogy a ChartObjects(1) helyett (2) vagy nagyobb szám kell.

De ugye az is megvan, hogy a következő sorban is a helyes referenciát kell adni. Oda mutasson, ahol a felirat értékek vannak és pontosan annyi legyen (és olyan felosztásban), amennyi sor és oszlop van:
ertekek_tabla = "B8:E11"

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#35498) stigma


stigma
addikt

Szaisztok.

Lenne egy VBA-s kérdésem, mégpedig az hogy lehetséges az, hogy Office 2010-ben úgy tudtál dátumot konvertálni, hogy a megadott string-ben pontokkal voltak elválasztva (pl: Cdate("2017.01.01") a dátum éh-hó-napja, és ez 2013-ra megváltozott ? Cdate("2017/01/01")

Mert én napokban váltottam Office 2010-ről 2013-ra és elég sok makró melyet írtam és használunk , ott string konverzióként ponttal választottam el, ezek mind hibára futnak = > Type mismatch (error 13)

Találkozott valaki ilyesmi problémával?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#35499) Louro válasza stigma (#35498) üzenetére


Louro
őstag

Első lépésben a vezérlőpultban megnézném a területi beállításokat, hogy ott hogyan szerepel a dátumbeállítás. Lehet elállítódott :(

Sajnos dolgoztam olyan helyen, ahol napi szinten állítgatták a külföldi vezető miatt, akinek csak az amerikai dátumformátum volt értelmes, míg minden más a éééé.hh.nn formátummal dolgozott.

Mess with the best / Die like the rest

(#35500) sztanozs válasza stigma (#35498) üzenetére


sztanozs
veterán

Szerintem ez nem verzió, hanem Locale függő (hogy pont-tal felveszi-e a dátomut).
A biztonság kedvéért mindenhol célszerű az egyértelmű formátumban megadni. Legegyszerűbb az ISO formátum (YYYY-MM-DD), ezt mindenképp meg kell egye.
Álatalában még a YYYY/MM/DD formátumot is elfogadják a parserek, mert ez is egyértelmű és alapértelmezett elválasztót használ.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.