Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35801) akyyy


akyyy
senior tag

ujabb dilemmába vagyok. a táblázatomban egy bizonyos sorrendben vannak az oszlopok. azonosító alapján, növekvő sorrendbe, de néhány cellában nem a megfelelő szám van. szóval mégsincs növekvő sorrendbe :DDD

Ha én módosítom, hogy olyan sorrendbe legyen, később hogyan tudom az eredeti sorbarendezési állapotba vissza állítani az egészet?próbáltam hivatkozással, de módosította az egészet.

(#35802) Delila_1 válasza akyyy (#35801) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tegyél be egy új oszlopot, ami növekvő sorszámokat tartalmaz. Az első rendezésed után az új oszlop szerint visszarendezheted a táblázatodat az eredeti sorrendbe.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#35803) kezdosql válasza lappy (#35792) üzenetére


kezdosql
tag

Eddig is ezt kellett csinalnom. Pech.

(#35804) Fferi50 válasza kezdosql (#35803) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha lehet makrót használni, akkor azzal megoldható.

Üdv.

(#35805) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok!
Hogyan tudom beállítani, hogy egy szűrő egy munkalap adott celláira legyen érvényes?
Van egy táblázatom ugye. Ennek a fejlécére be tudom nyomni a szűrőket, de ha ott beállítom, hogy csak bizonyos cellákat mutasson, akkor a táblázaton kívüli más táblázatok is összeugranak, és nem látom őket rendesen.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#35806) Fferi50 válasza oszi666 (#35805) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A szűrő az általad kívánt feltételnek megfelelő sorokat engedi látszani, tehát azonos sorokban levő, más helyen levő adatokat is elrejt. Ez az Excel adottsága :(
Azokat a sorokat, amelyekben a szűrőt érvényesíteni szeretnéd, kijelölheted. Lehetőség van arra, hogy ezeket az adatokat átalakítsd táblázattá - erre a táblázatra applikálhatod a szűrőt.
DE az egész sorok fognak akkor is elrejtődni.
Megoldás ilyenkor csak a külön munkalap - vagy nem teszel adatokat a szűrni kívánt tábla mellé.

Üdv.

(#35807) Zola007 válasza Fferi50 (#35800) üzenetére


Zola007
veterán

szia
Jelenleg ez a variáció, viszont sorkizárt a cellák beállítása és ezért némelyik ilyen egymás alatt lévő szóközzel behúzott sort eléggé szétrántja.
Mindegy, marad így, csak kár, hogy pár alap szövegszerkesztő dolgot nem raktak át az excelbe is

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#35808) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Üdv!

Egy tábla egyik oszlopában szeretnék keresni egy értéket/szöveget és a hozzá tartozó nevet szeretném kilistázni. Milyen függvény tudja ezt?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#35809) Delila_1 válasza Mela Kehes (#35808) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

INDEX és HOL.VAN.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#35810) lenkei83


lenkei83
tag

Jó reggel!

Userformon hogyan tudom viszgálni az összes checkboxot egyszerre? Két opció érdkel: be van e mind pipálva vagy sem.

Köszi & üdv.:
P.

(#35811) Fferi50 válasza lenkei83 (#35810) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Sajnos egy lépésben nem fog menni. Javaslom, vegyél fel egy Public változót és hozzá egy függvényt.
A függvényben a lekérdezés:
valtozo = Me.CheckBox1 And Me.CheckBox2 And Me.CheckBox3 stb.

Ez csak akkor True, ha minden CheckBox be van pipálva.

(Némi kis trükkel elérhető az is, hogy megtudd, melyik nincs bepipálva:
valtozo = -Me.CheckBox1 * 1 Or -Me.CheckBox2 * 2 Or -Me.CheckBox3 * 4
Akkor minden rendben, ha az értéke 7.
Ha 6, akkor az első hiányzik, ha 5 akkor a második, ha 3 akkor a harmadik.)

Ha minden kattintás eseményben meghívod a függvényt, akkor azonnal tudod, hogy mind be van-e jelölve.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#35812) Delila_1 válasza lenkei83 (#35810) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Másik megoldás (Feriéhez képest): tedd keretbe a CheckBoxokat, és egy gombhoz rendeld a lekérdezést.

Private Sub CommandButton1_Click()
Dim i As Object, f As Boolean
For Each i In Frame1.Controls
If i = False Then f = True
Next

If f Then MsgBox "Nincs minden jejölőnégyzet bejelölve", vbInformation
End Sub

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#35813) Mela Kehes válasza Delila_1 (#35809) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Köszönöm

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#35814) Delila_1 válasza Mela Kehes (#35813) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha a nevet tartalmazó oszlop jobbra van a keresett értéktől, akkor az FKERES is alkalmazható.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#35815) Fferi50 válasza Delila_1 (#35812) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

If i = False Then f = True

és akkor itt ki is lehet lépni a ciklusból.

Üdv.

(#35816) Delila_1 válasza Fferi50 (#35815) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Csak a true értéknél jön a figyelmeztetés. Ha egyből true-ra állítom, jelez minden esetben.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#35817) lenkei83 válasza Delila_1 (#35816) üzenetére


lenkei83
tag

Köszönöm mindkét megoldást, a keretes lett a nyerő. Ilyesmire gondoltam.
Az egyenként vizsgálat is jó, csak sok checkbox esetében problémás végigírni a kódot.

Köszi
P.

(#35818) Fferi50 válasza Delila_1 (#35816) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha csak egy db CheckBox nincs is bepipálva, már sikítani kell, ezért felesleges a többin végigmenni, ki lehet lépni.

For Each i In Frame1.Controls
If i = False Then f = True : Exit For
Next

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#35819) Fferi50 válasza lenkei83 (#35817) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A keretes is egyenként megy végig a CheckBoxokon a ciklussal, másként nem lehet ellenőrizni. Nyilván a ciklus gazdaságosabb, mint egyenként beírogatni a neveiket :) .

Üdv.

(#35820) Delila_1 válasza Fferi50 (#35818) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igaz.

Private Sub CommandButton1_Click()
Dim i As Object
For Each i In Frame1.Controls
If Not i Then
MsgBox "Nincs minden jelölő bejelölve", vbInformation
Exit Sub
End If
Next
End Sub

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#35821) oszi666 válasza Fferi50 (#35806) üzenetére


oszi666
őstag

köszi, akkor maradok a külön munkalapnál aztán majd vissza másolgatom. elég érdekes megoldás ez így :(

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#35822) lenkei83 válasza Fferi50 (#35819) üzenetére


lenkei83
tag

Igen, lehet hogy nem fogalmaztam helyesen. A lényeg, hogy ne kelljen kézzel beírni minden nevet. :)

(#35823) Delila_1 válasza lenkei83 (#35822) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Már eleve a formon tedd jelöltté mindegyik checkboxot (Value=True), és a júzer vegye ki a pipát onnan, ahonnan kell.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#35824) Fferi50 válasza lenkei83 (#35822) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ez nyilván valamilyen ellenőrző lista lesz, amit teljes egészében végre kell(ene) hajtani, csak azután lehet(ne) továbbmenni. Ezért kell megnézni, hogy minden pipa megvan-e....
De ismerve a felhasználók lelkületét, azt nem lehet garantálni, hogy valóban meg is csinálták azt a műveletet, amit bepipáltak :(

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#35825) Delila_1 válasza Fferi50 (#35824) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha így van, akkor a művelet végén kell a megfelelő CheckBox Value tulajdonságát True-ra állítani.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#35826) kezdosql válasza Fferi50 (#35804) üzenetére


kezdosql
tag

Csak duhos vagyok egy kicsit, mert TUDOM, hogy egy regebbi verzioban csv menteskor be lehetett allitani tab, vesszo, pontveszo es meg mas karaktereket is.
Most meg nesze semi, aztan lehet atkodolni, ha valaminek par evvel kesobb nem tetszik valami. :(((

(#35827) Acustic


Acustic
újonc

Delila! Feri!
Köszönöm a segítséget :) Most már megy a laphoz rendelés és a modulba írás is :) Nagy dolgok ezek, higgyétek el.
Sikerült beilleszteni őket, és működik is. Még nem tudom, hogy melyikkel fogok tovább haladni, de hasznos volt a tanácsotok .....köszönöm :)
B. Attila

(#35828) JagdPanther


JagdPanther
aktív tag

Sziasztok!

Van egy elég bonyolult táblázatom, függvényekkel keresztbe-kasul, összesen 4 bemenő változóval (egymástól függetlenek).
Lehet-e olyat csinálni, hogy az egyik változónak megadok egy intervallumot, mondjuk 1 és 50 között,
és egy adott, sok-sok függvénnyel kiszámolt cella értékét egy másik fülön, egyszerűen felsorolja és/vagy kirajzolja nekem diagramban?
Arra lenne ez jó, hogy az értékcella változását (a megadott bemenő változó függvényében) vizsgálhassam, és megtaláljam a minimumát/maximumát.

Remélem elég bonyolultan sikerült megfogalmaznom a problémát. :))

(#35829) Fferi50 válasza JagdPanther (#35828) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha csak a minimum/maximum érdekel, akkor használd a Solver bővítményt.
Ha magára a sorozatra is kíváncsi vagy:
Trendet, extrapolálást tud az Excel a Solver nélkül is mutatni, de ahhoz kell az alap sorozat, amit képlet alapján számíthatsz. Ehhez manuálisan tudod létrehozni az adatsort, pl.
Első sorba beírod a változó adataidat a kívánt léptékkel.
A második sorba beírod képletként =az eredménycella. Ezt végig is húzhatod a soron.
Ezután a változó értékeket szép sorban behelyettesíted a táblázatodba. A második sor adott cellájában megkapott eredményt átalakítod értékké, hogy ne változzon, amikor a következő értéket adod a változónak. Ezt ismétled, amíg végig nem érsz a tartományon.
Ha elég egyértelmű az összefüggés, akkor elég lehet az első 8-10 tételt így kiszámolnod.
Ezután ezt ráteszed egy diagramra, ahol már tudsz extrapolálni.

Üdv.

(#35830) foregister


foregister
tag

Sziasztok!

Van valamilyen cella formázási lehetőség, hogy az egész számokat (1), ne törttel jelenítse meg (1,0) és ne is kerekítsen, mindezt úgy, hogy automatikusan lekezeli, ha végül a cellában nem egész szám kerül (1,5)?

Az igen az nem nem

(#35831) Oliver1982


Oliver1982
csendes tag

Hello

Nem vagyok nagy excel guru ezert kernek kis segitseget. A feladat a kovetkezo:

Adott 2 oszlop ertekekkel

A. B. C. D.

4 10
3 12
5 10
4 15
6 10

Hogy tudnam ravenni az excelt, hogy a B oszlopban levo szamok melleti osszegeket osszeadja a D oszlopba.

Azaz: van 3-om 10-es bejegyzes a B oszlopban az azokhoz tartozo adatokat az A oszlopbol adja ossze es irja ki D-be. 4+5+6=15

Tehat a D ben a 15-nek kene megjelenni.

Ez igazabol eleg lenne, de ha valaki nagyon szuper akkor abban is segithetne, hogy ha B oszlopba beviszek egy uj ertket, akkor az automatikusan kiirja a C oszlopba es melle a D oszlopba kiirna a hozza tartozo A oszlop erteket, vagy ha tobbszor szerepel akkor annak az osszeget.

Pl:

A. B. C. D.

4 10 10 15
3 12 12 3
5 10 15 4
4 15 55 7
6 10
2 55
5 55

Itt ugye bevittem a B oszlopba az 55-ot mint uj adatot, igy a tablazatnak automatikusan ki kene irnia a C oszlopba, az 55-ot es melle a D oszlopba ki kene irnia az osszes 55-hoz tartozo ertekek osszeget az A oszlopbol.

Remelem ertheto, es tud valaki segiteni :)
Ekezetekert bocs!

Szep napot :)

[ Szerkesztve ]

(#35832) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok!

office 2013-ban szeretnék egy állományt pontosvesszővel tagolt txt-be menteni.

elvileg az az örökölt workaround, hogy pontosvesszővel tagolt csv-be mentem, majd azt mentem txt-be, de így nekem a txt bármilyen kombinációban tabulátorral tagolja az értékeket, nem pontosvesszővel.

van erre mód excelből mentés másként paranccsal?

TC F4-el tudom txt-be menteni a csv-t közvetlenül és a kívánt eredményt adja, de elvileg "belülről" kellene megcsinálnom.

(#35833) lappy válasza foregister (#35830) üzenetére


lappy
őstag

Nem értem pontosan mit is szerernél, olyan van hogy csak az egész részt írja ki, de kerekíteni fogja cellaformázás esetén

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#35834) lappy válasza Oliver1982 (#35831) üzenetére


lappy
őstag

=SZUMHA(B1:B5;B1;A1:A5)

ha a kezdet az A1 cella

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#35835) Mela Kehes válasza Delila_1 (#35809) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Kipróbáltam és működik is. Visszaolvasva nem írtam le a problémámat egyértelműen.
Az egyik oszlopban nevek vannak és mindegyikhez tartozik vízszintesen egy érték. (pl. sikerült a vizsga vagy sem). Na most nekem az összes olyan nevet kellene kilistáznom, akiknek nem sikerült a vizsga. Az INDEX és a HOLVAN csak a legelsőt mutatja.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#35836) Krogoth


Krogoth
senior tag

Tárgytalan :)

[ Szerkesztve ]

(#35837) Delila_1 válasza Mela Kehes (#35835) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kimutatást kell készítened pár kattintással. Ebben az oszlopodat, ami a sikerült - nem sikerült értékeket mutatja, szűrd a "sikerült"-re.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#35838) Sweetraver


Sweetraver
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy van egy Excel táblázatom, melyben 1-1 ember 4 helyen eltöltött munkaidejét kellene kimutatnom 1 évre visszamenőleg heti lebontásban.
Ezt meg is tudom csinálni, egy Fkeres Holvan kombóval. Viszont így nagyon lassú egyesével másolgatnom a képleteket. Ha meg simán húzom a képletet, az nem jó, mert több fülről jön az adat.
Tudnátok erre vmi megoldást? (ha lehet makró nélkül, ha nem, akkor jó az is)

Csatoltam a képet elvileg. Azonosító alapján keresem majd be egy másik fájlból, ahol külön fülön vannak a az üzemek munkaórával és a túlórák is (azaz 8 fül van). Ezeken a fülökön csak az azonosító szerepel az "A" oszlopban, az 1. sorban pedig a dátumok. (1-1 dátum az adott hétről, ez nem egységes, hogy minden hét szerda pl, de be tudom írni a heteket úgy talán egyszerűbb)
Vagyis a gondom az, hogy az "N" oszlopban levő képletet kell átmásolnom a "V"-be, majd "AD-be. Az "O"-t a W-be, majd "AE"-be stb., csak ugye a dátum változik. És ezt szeretném vhogy egyszerűsíteni, mert 1 évre visszamenőleg óráklig tart így.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#35839) andreas49


andreas49
senior tag

Üdv Mindenkinek,
Hogyan tudom elérni, hogy egy oszlopban szereplő értékek betűi szint kapjanak.
Pl. pozitív számok kék, negatív számok piros.
Segítséget köszönöm előre is.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#35840) Mela Kehes válasza Delila_1 (#35837) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Na így már príma, köszi! :))

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#35841) Krogoth válasza andreas49 (#35839) üzenetére


Krogoth
senior tag

Félrement, bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#35842) lappy válasza andreas49 (#35839) üzenetére


lappy
őstag

Feltételes formázás menüben találsz megoldást

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#35843) Apollo17hu válasza Sweetraver (#35838) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Lehet, hogy rosszul értem, de én simán másolnám az N8:U9 tartományt, és ezt másolnám minden hétre. Amikor meg már mondjuk 5 hétre bemásoltad, akkor kijelölném mind az ötöt, és azzal folytatnám a másolást, hogy még gyorsabb legyen.

Ha a képletezésednél a hetek változásával van problémád, akkor használnám a 3. és a 4. sor értékeit is.

[ Szerkesztve ]

(#35844) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Elkelne 1 kis segítség.
Megnyitott munkafüzet (Adatok a neve) makróban meg szeretném állapítani a nevét, hogy az itt keletkező adatokat az evvel a névvel ellátott mappába tegye. pl. G:\Adatok
Minden adatmentéskor előbb lefut 1 makró (HovaMenteni) amely meghatározza az elérési útvonalat.

Időnként alakításokat/változásokat kell eszközölni a munkafüzetben. Ekkor az Adatok füzetet mentem (Save As) Proba névvel, hogy ne az "éles" adatokkal kísérletezzek.
Adatmentéskor ismét lefut a HovaMenteni makró de mostmár Proba a füzet neve és a G:\Proba mappába kell mentenie.

Valami ilyesmire gondoltam a HovaMenteni makróban:
- megnézni, hogy mi az aktuális munkafüzet neve = NÉV
- ChDir "G:\NÉV"

Angol Excel 2007.

köszi

(#35845) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Jó reggelt, Mindenkinek! Azt kérdezném, hogy MSExcel-be hogyan tudok föléhúzott karaktert készíteni? Üdv.: Joe

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#35846) andreas49 válasza lappy (#35842) üzenetére


andreas49
senior tag

Köszi a segítséget, azzal szépen meg lehetett oldani.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#35847) sinkoati85


sinkoati85
újonc

Sziasztok!
Az alábbiakban kérném a segítségeteket. A mellékelt képen látszik hogy az excelemen belül megjelent egy kis ablak, valószínű valamilyen véletlenül lenyomott billentyűkombináció következtében. Sajnos sehogyan sem tudom eltüntetni a táblázatomból. Hogyan lehetne eltüntetni? Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#35848) Delila_1 válasza sinkoati85 (#35847) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez egy ListBox. Jobb klikk rajta, Delete.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#35849) lappy válasza sinkoati85 (#35847) üzenetére


lappy
őstag

https://support.office.com/hu-hu/article/A-munkalapon-lévő-vezérlőelemek-törlése-9ddcf8f5-75b8-4ad6-98cf-611da389bb58
Próbáld meg a cikkben lévő lépést

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#35850) lappy válasza DasBoot (#35845) üzenetére


lappy
őstag

http://officeguru.blog.hu/2016/06/23/alahuzas_helyett_folehuzas_excelben_es_wordben

Bámulatos hol tart már a tudomány!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.