Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) poffsoft válasza patesz (#35400) üzenetére


poffsoft
addikt

Nm! :-)

A '-6'-ot kell '-5'-re változtatni ha jól sejtem.
Bár nálam jól működött...
Ha használhatnánk segédcellákat, sokkal átláthatóbb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#35402) Dilikutya


Dilikutya
félisten

A különböző Excel verziók által mentett xlsx fájlok között van valami eltérés? Valami eltérés a fájlszerkezetben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#35403) Juditta_56 válasza poffsoft (#35399) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm Neked is a segítséget! :R

Először a Te javaslataidat próbáltam ki:

A variant/integer különbséget nem találtam, sztem mindegyik integer:

Dim EllSor, EllOszl, JelSor, HibaOszl As Integer
Dim OsszSor, OsszOszl, OsszOszlMax As Integer

Igen, van Sheets(1) mindkét munkafüzetben, ezt már ellenőriztem - adott lapon: =LAP() -, de azért most változóba raktam mindkét lapnevet (LapNeve és ElsoLap), és átírtam őket.

A Range hivatkozásait vagy hatszor ellenőriztem, jók, a cellákban, ahonnan a változók az értékeiket veszik, abszolút hivatkozás van az oszlopokra-sorokra, hogy ha kell, akkor be lehessen szúrni oszlopokat-sorokat.

Sajnos, így sem működött, ugyanott, ugyanazt a hibát dobta. :Y

Viszont Delila megoldása tökéletes! Újra, és gondolom, nem utoljára, nagyon szépen köszönöm! :R

("Természetesen", Delila, az első válaszod után a másik három copy-paste blokkban nem az egész sort, csak a végét (PasteSpecial xlPasteValues) javítottam, mert a lényeget nem vettem észre! :W )

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#35404) Delila_1 válasza Juditta_56 (#35403) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A helyfoglalásnál minden változóhoz meg kell adnod a típust, másképp Variant lesz, ami több helyet foglal a memóriában.

Dim EllSor As Integer, EllOszl As Integer, JelSor As Integer, HibaOszl As Integer

Szerk.:
Az eredeti specbeillesztésnél néhány olyan paraméter szerepelt, ami alapértelmezés, azokat elhagyhatjuk.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#35405) Juditta_56 válasza Delila_1 (#35404) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Oooóóóóh, megint tanultam valamit, kösz, átírom! Úgy tudtam (sejtettem, inkább!), hogy ha vesszővel, egymás után beírom őket, akkor mind integer lesz!
Ezt is köszi! :R

Szerk: "Az eredeti specbeillesztésnél néhány olyan paraméter szerepelt, ami alapértelmezés, azokat elhagyhatjuk."
Itt mire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#35406) Delila_1 válasza Juditta_56 (#35405) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Eleinte én is így adtam meg, de egy másik fórumon felvilágosítottak.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#35407) Delila_1 válasza Juditta_56 (#35405) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Operation:=xlNone, SkipBlanks:=False, Transpose:=False

Mikor ezeket elhagyod, az xlPasteValues elé sem kell kiírnod a Paste:= -t.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#35408) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok!

A következő problémában kérném a segítségetket.
Adott egy hálózaton lévő excel file, amit tervezésre használunk (bal oldal dátum, felül mivel kell dolgozni).
Egyes cellákba beírva egy adott szöveget a feltételes formázás kiszínezi.(vagyis beírod kutya az mindig piros hátterű lesz)
Viszont ha ezt a cella másolásra vagy kivágás/beillesztésre kerül, akkor duplázza a feltételes formázást és pár hónap után annyi feltételes formázási szabály lesz, hogy nagyon lelassítja a file megnyitását, kezelését.
Van valamilyen mód hogy ezt elkerüljük? Vagyis másolás/beillesztés során ne duplikálja a szabályt?

Segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

PSN: sirarcheer

(#35409) Fferi50 válasza sirarcheer (#35408) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha célterület (ahová másoljátok), már meg van formázva a szabállyal, akkor másolás-beillesztés helyett másolás - irányított beillesztés - értéket használjatok.
Ha van makró lehetőség, akkor a Ctrl V billentyűparancsot át lehet állítani csak érték beillesztésre. De a menüszalagra is feltehető az értéket beilleszt pont.

Üdv.

(#35410) Delila_1 válasza Fferi50 (#35409) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mivel elég sűrűn használom az érték-beillesztést, a personalba tettem egy makrót hozzá. A billentyűparancs Ctrl+e (érték)

Sub Ertek_beillesztese()
Selection.PasteSpecial Paste:=xlValues
Application.CutCopyMode = False
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#35411) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Van egy excel táblám, amiben folyamatosan frissülnek online az adatok, fél másodpercenként.

Szeretnék egy időzítést bele, ha egyik cellába valami kerül, akkor másik cellába valami íródjon.

Ezt dobtam össze:

Sub ido()
If Cells(6, 6) > 1 Then
Application.Wait Now + TimeValue("00:00:02")
Cells(6, 7) = 2

Application.EnableEvents = True
End Sub

A fő gond az, ha teljesül a feltétel, elindul az időzítő, megtörténik amit kértem, és utána teljesen meghal az excel, megáll minden benne, bezárni is csak a feladatkezelőből tudom. Mi a rossz?

Nagyon köszönöm :)

szerk: az "ido" szubruting for next-el kérem le folyamatosan, lehet ez a gond? Hogy lehet lehívni máshogy, úgy, hogy folyamatosan figyelje a "cells(6,6"-ot?

[ Szerkesztve ]

(#35412) RAiN91 válasza RAiN91 (#35411) üzenetére


RAiN91
őstag

Megoldódott, application.wait helyett így:

Sub idozito()
If Cells(6, 6) > 1 Then
ido = Timer + 2
Do While (Timer < ido)
DoEvents
Loop
Cells(6, 6).ClearContents
Cells(6, 7) = 2
End If
End Sub

(#35413) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!
Outlook2013 Inbox beérkező levelek küldő, tárgy, dátum, esetleg méret adatait szeretném kigyűjteni egy excel munkalapra. Nyilván a Ctrl+c volna a legegyszerűbb... :D
Ezt hogy lehet vb-ben megírni? Mondjuk adott, hogy az adott excel is már meg van nyitva illetve nyilván az Outlook is.
Vagy esetleg csak a fent említett adatokat 1db txt file-ba lementeni?
Ha útmutatót adnátok milyen parancsokkal induljak el, nekem az is megfelel.
Segítségeteket előre is köszönöm!

You are being revived

(#35414) kisg


kisg
tag

Sziasztok!

Lenne egy feladatom...segítséget szeretnék kérni hozzá
egy bolt napi forgalmát kellene összesíteni havi/éves szinten. Havi célforgalom van, és meg kellene jeleníteni hogy a kitűzött havi célig mekkora forgalmat kell csinálni és a hátralévő napok tükrében, napi milyen forgalmat kell összehozni átlagban, hogy meg legyen a hó végi kitűzött cél.

A napi forgalmat kitöltöm, a végén a szumma összeg megadja a havi aktuális forgalmat, ezt kivonva a kitűzött havi célforgalomból, megkapom hogy mennyi kell még hozzá. De azt hogyan tudom számoltatni, hogy a hátralévő napok alapján milyen napi átlagot kell elérni a végső célig? Ez ugye mindig változik az új napi forgalom után és a hónapból hátralévő napok is csökkennek.

Előre is köszönöm!

Üdv, kisg

(#35415) d.bali


d.bali
csendes tag

Sziasztok! A következő problémám lenne. Szeretnék egy nagy „gyűjtő” excelt csinálni melybe, több a gyökérmappából létrehozott mappában lévő excelekből szeretnék cellákat behivatkozni. Milyen módon tudom megoldani, hogy a „gyűjtő” excelben a behivatkozott cellák folyamatosan frissüljenek a forrásexceleknek megfelelően és az útvonal relatív legyen (a forrásexcelek helye nem változna, de az őket tartalmazó mappa neve lehet, hogy változna). Arra gondoltam, hogy az almappákban a forrásexceleket nevezném el adat1, adat2… adat20.xls néven. A relatív útvonalra azért lenne szükség, hogy ha fő mappát másolom át egy másik eszközre, akkor ne az eredeti helyen lévő teljes útvonallal keresse (vmi hasonló: ../munka/feladat1/adat1.xls b10 cellája). Remélem érthetően fogalmaztam meg a kérésemet. :F :F :F Előre is köszönöm a segítséget!

(#35416) Baros05


Baros05
csendes tag

Sziasztok!

Munkahelyen egy tucat excelt használunk, egy rakás hivatkozással hálózati meghajtókról.

A probléma a következő: pár embernek különböző a meghajtó betűjele, így a hivatkozásokat nem mindenkinek nyitja meg.

Pl. akinek J a meghajtó betűjele és belerakja a hivatkozást, egy M meghajtós nem tudja megnyitni. (azt mellékesen írom, hogy egy R betűjeles megtudja...)

Tudja valaki, hogy lehetne megcsinálni, hogy mindenkinek megnyisson mindent? Vagy mi alapján tudja az egyik megnyitni, a másik meg nem ? (attól a megoldástól tekintsünk el, hogy az osztályon egységesítjük a meghajtók betűjelét mindenkinél :) )

Köszi előre is!

(#35417) PETEE78


PETEE78
senior tag

Nyár van, több a kérdés mint a válasz... :DDD

You are being revived

(#35418) lappy válasza PETEE78 (#35413) üzenetére


lappy
őstag

ezzel próbáltad már?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#35419) lappy válasza kisg (#35414) üzenetére


lappy
őstag

Mivel nem ismerem a tábládat én vagy kiegészíteném a napi dátummal és akkor már lehetne a következőket:
- ha függvény megnézi hogy az adott dátum nagyobb e mint a mai, ha igen akkor a kivonás eredményét osztja az üresen hagyott cellák számával így megkapod az elvárást ha viszont nagyobb akkor üresen marad

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#35420) RAiN91 válasza RAiN91 (#35412) üzenetére


RAiN91
őstag

Mégis kellene egy kis segítség a késleltetéshez. Sajnos amíg ez fut, addig megáll az excel táblában az adatok online frissítése. Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#35421) sztanozs válasza RAiN91 (#35412) üzenetére


sztanozs
veterán

Doevents-el az is a gond, hogy amig az fut, akár ugyanazt a függvényt is el tudod indítani még egyszer :)

BTW hogy frissül folyamatosan benne az adat?

Itt van példa időzített futtatásra: [link]

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#35422) pirit28


pirit28
csendes tag

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni, legördülő lista betüméret változtatással kapcsolatban. Jelenleg olyan pici hogy nem lehet belőle látni semmi. Ha felnagyítom az excel táblát akkor lehet kiolvasni ,mi is van oda írva.
Ezen lehet -e változtatni , és hogyan ? A lista text alapu,de szerintem ez nem változtat semmin.
A választ előre is köszönöm.

(#35423) sztanozs válasza pirit28 (#35422) üzenetére


sztanozs
veterán

Csak a nagyítással lehet játszani, a legördülő menü mérete fix: [link]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#35424) PETEE78 válasza lappy (#35418) üzenetére


PETEE78
senior tag

le tudom menteni ezzel nincs gond, csak nem tudom, hogy lehet megírni... :)

You are being revived

(#35425) föccer


föccer
nagyúr

Sziasztok!

A következő probléma megoldásában kérem a segítségeteket.

Van egy adattábla, ahonnan adat importból szúrom be az értékeket. Sok oszlop, mégtöbb sor.

A oszlop szállítólevél számokat tartalmaz. D oszlop tétel azonosítókat tartalmaz.

Minden tétel külön sorban van felvéve, de a szállítólevél alapján azonosítható (Tehát A oszlopban és D oszlopban is többször szerepel ugyan az az érték (szállítólevél szám, vagy tételazonosító), ellenben nincs olyan sor, ahol mind a kettő szerepel.

Ééés, oké, ebben a másodpercben meg is van a megoldás, köszönöm a figyelmet. :DDD Most már azért is beküldöm a postot. :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35426) Juditta_56 válasza Delila_1 (#35407) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Ja, igen, akkor ezt már megcsináltam (a segítségeddel), pipa! :R

Nagyon klassz lesz, és megint fantasztikus segítséget nyújtottál, köszönöm! :R

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#35427) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

A, Hogyan tudom ABC sorrendbe tenni az adatokat? Fontos lenne hogy minden első oszlopban lévő névhez a következő oszlopok hozzá tartozó adatai is igazodjanak.

B, Ugyanebben a táblázatban tudok rendezni az elsőben leírt módon, de mondjuk pl. méret szerint?

(#35428) föccer válasza aclandiae (#35427) üzenetére


föccer
nagyúr

LEgegyszerűbb, ha bekapcsolod az autószűrőt a fejlécen (kijelölöd a sort, majd CTRL+L)

Vagy kijelölöd az A oszlopot, adatok->sorba rendezés és a felugró ablakban bővíted a kijelölést és leokézod.

A méret szerint így ebben a formában nem fog menni, mert egy csomó olyan adatod van amit nem tud értelmezni. Segédtáblával a méretben megadott adatokhoz valami értéket kellene rendelni, amit ezután sorba lehet rendezni a fenti módszerek egyikével.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35429) Execᵀʰᵀˢ válasza föccer (#35425) üzenetére


Execᵀʰᵀˢ
tag

https://xkcd.com/979/

(#35430) aclandiae válasza föccer (#35428) üzenetére


aclandiae
senior tag

Működik! :C

C, Létezik valami megoldás, hogy az egyik oszlopban lévő 0 értékeket kiszedje? (ne látszódjon)

D, Hogyan tudom kijelölni az összes cellát, amiben adatok vannak? Az üresek nem kellenek.

E, Van olyan képlet, hogy pl. csak az látszódjon ami 3-5cm között van vagy pl. csak a pontylazacokat mutassa?

(#35431) föccer válasza aclandiae (#35430) üzenetére


föccer
nagyúr

C-re: Az adatokat képletből generálod, vagy statikus elemként van betéve? Ha képletből generálod, akkor az egész képletet ágyazd be egy felételbe az alábbiak szerint =HA(eredetiképlet=0;"";eredetiképlet). ezzel a célcella értéke üres lesz. Kicsit kókány, biztos van szebb megoldás, de én ezt szoktam meg. :D Ha statikus elemként jelenik meg, akkor feltételes formázást kell rá beállítani, hogy a a cella értéke 0, akkor legyen fehér a szöveg és aháttér is. Ekkor a cella értéke megmarad 0-nak, csak nem fog látszódni, mert fehér háttéren, fehér szöveg van. Illetve van még egy verzió ha simán leszűröd az adott oszlopait autoszűrővel és törlöd őket.

D: csak úgy tudod kijelölni őket, ha a CTRL-t nyomva tartod végig kattintgatod az összes kijelölendő cellát. Ezen módszeren kívül (tudtommal) csak folytonos kijelölés működik.

E: Lásd C-re adott választ, gyakorlatilag ugyan az a felállás. Vagy feltételbe ágyazod, ha dinamikus cella értéked van (tehát képlettel meghatározott), vagy feltételes formázás. Egyébként azt, 3-5 cm között van nem tudja értelmezni akkor ha a cella értéke "3-5 cm". A cella értéke vagy szám formátum (ekkor működnek a kisebb, nagyobb, egyenlő logikai operátorok), vagy szöveg formátum, amikor csak összehasonlításra van lehetőség. a fenti példában a "3-5 cm" szövegnek minősül.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35432) Delila_1 válasza aclandiae (#35430) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

D. Kijelölöd a tartományt (egy tetszőleges cellára állsz a táblázatodban, Ctrl+a, vagy Ctrl+t). Behozod a Ugrás menüt a Ctrl+g-vel, Irányított, Állandók.

E. Ha már bekapcsoltad az Autoszűrőt, a méret legördülőjén klikk. A felsorolásnál kiveszed a pipát az összes kijelölése elől, és kiválasztod a látni kívánt tételt.

C. A nullákat (látszólag) másképp is eltüntetheted. Az Excel beállításainál Speciális, Beállítások megjelenítése ehhez a munkalaphoz, majd kiveszed a pipát a Nulla megjelenítése a nulla értékű cellákban négyzet elől.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#35433) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!

Bajlódok 1 feltételes formázással és a segítségeteket kérem.

Adott tartományban A52:A63 gyűjtődnek a havi forgalmi összegek. Itt kellene feltételes formázással színezni a cellákat Top3-at és Bottom3-at. A bökkenő az az, hogy ugye most még csak a 6.-ik hónapban vagyunk és a következő 6 hónap értéke még nulla. Tehát a feltételes formázás csak azokat a cellákat vegye figyelembe amelyek értéke nagyobb mint nulla.
Angol Excel 2007

köszi

[ Szerkesztve ]

(#35434) Fferi50 válasza csferke (#35433) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az összegző képletet a cellában a következővel helyettesítsd:
=IF(SUM(akármi)=0,"",SUM(akármi))
Ebben az esetben a feltételes formázás Top és Bottom módban nem tekinti számnak, mivel nem nulla van a cellában. Ha változik a helyzet, a formázás érvénybe lép.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#35435) AtthysKA


AtthysKA
csendes tag

Sziasztok! Kérlek segítsetek az alábbi probléma megoldásában:
Egy táblázatot szeretnék csinálni egy futás challenge-hez ahol a felhasználó rögzítheti a teljesítéseit.
Egy dátum oszlop, egy futott km oszlop és a harmadik oszlop (itt kellene a segítség) kiszámolja mennyi van hátra a megadott 1020km-ből. Odáig egyszerű, hogy szimplán kivonja a felső mező értékéből a legutolsó teljesített távot, amit szeretnék viszont, hogy sem képlet sem érték ne jelenjek meg az összes mezőben ebben az oszlopban, amíg nem került bejegyzés a mellette lévő lefutott mezőben. Ergo csak abban a sorban jelenjen meg mennyi van hátra, amelyikben épp bevitt egy lefutott távot. Remélem érthető volt a leírás. Milyen trükköt használjak ehhez?
Köszönöm előre is!

(#35436) Fferi50 válasza AtthysKA (#35435) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A képlet:
=HA(ÜRES(B2);"";1020-B2)
Ezt a képletet húzd végig, ameddig nevek vannak.
(A oszlop nevek, B oszlop teljesített km, C oszlop hátralevő km, 1. sor fejléc, ezért a 2. sorban van az első képlet.)

Üdv.

(#35437) csferke válasza Fferi50 (#35434) üzenetére


csferke
senior tag

=IF(SUM(akármi)=0,"",SUM(akármi)) :R :R
Ezzel megoldódott az A és B oszlopban a feltételes formázás/színezés

De mivel az A és B oszlopban tömbképlettel kapott adatokkal tovább kell számolnom az E oszlopban =A52-B52 a következő vizsgálatot is el kell végezni az E oszlopban
=IF(ISTEXT(A52);"";(A52-B52))
eddig OK
de hogyan lehet egyszerre vizsgálni az A52:B52 tartományt, mert mindkettő lehet szám vagy üres is de az E oszlopban a megfelelő érték kell, hogy legyen szám # üres

[ Szerkesztve ]

(#35438) sztanozs válasza csferke (#35437) üzenetére


sztanozs
veterán

vagy:

=IF(AND(ISNUMBER(A52), ISNUMBER(B52)),A52-B52,"")

vagy (array formula):

{=IF(SUM(--NOT(ISNUMBER(A52:B52)))>0,"",A52-B52)}

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#35439) AtthysKA válasza Fferi50 (#35436) üzenetére


AtthysKA
csendes tag

Köszönöm szépen! Tökéletesen működik! :C

(#35440) patesz válasza poffsoft (#35401) üzenetére


patesz
csendes tag

Segédcellák használata alatt pontosan mit értesz?
Igazából akár használhatnánk is.

[ Szerkesztve ]

(#35441) poffsoft válasza Baros05 (#35416) üzenetére


poffsoft
addikt

Symlinkek használhatók?
Vagy a valódi hálózati elérési névvel kell meghivatkozni a fájlokat, nem a csatolásokkal...

[ Szerkesztve ]

(#35442) poffsoft válasza patesz (#35440) üzenetére


poffsoft
addikt

Ha egy vellába lekérdeznénk xx!A:A, egy másikba yy! A:A stb. értékét, sokkal egyszerűbb lenne a képlet...

[ Szerkesztve ]

(#35443) csferke válasza sztanozs (#35438) üzenetére


csferke
senior tag

:R Mindkettőtöknek :R

Ez a IF csak az év/hónap kezdéskor jelentkező "szépséghibát" kellett, hogy orvosoljon amikor még hiányosak az adatok. Ha előbb keletkezett adat a B oszlopban, akkor ugyebár a "semmi"-ből nem lehet kivonni a B-t A52-B52

Működik. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#35444) Cicero


Cicero
őstag

Sziasztok! Szeretnék egy olyat csinálni excelben, hogy cellánként elszámoljon adott MIN -től MAX-ig, szintén adott lépésközzel. Tehát pl. 1-től 10-ig 0,5-önként lenne egy cellám. Függvényábrázoláshoz kéne, ahol az értelmezési tartomány minden adatsorra változik.

(#35445) Fferi50 válasza Cicero (#35444) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

És egy cellában levő 20 adatot szerinted hogyan fog az Excel diagram ábrázolni?
Minden adatsort külön-külön cellatartományokban kell megadni.

Üdv.

(#35446) ledgeri-sos


ledgeri-sos
újonc

Üdv!

Egy olyan függvényre lenne szükségem, ami cellatartalommal dolgozik, nem számokkal:

vagy 5 cella tartalmát kéne permutálva különálló cellákban rögzíteni (pl ha egy cella jele {x} ahol x a tartalom, akkor {a}{b}{c}{d}{e} ből kéne {abcde} {abced} ... stb-ket generálni;

vagy a fentihez hasonlóképp de egy fokkal bonyolultabban mindezt úgy, hogy létezik {a} és {A} úgy mint {c} és {C}, de ezek közül csak az eggyik szerepeljen a listázásban, fenti példánál maradva
{a}{A}{b}{C}{c}{d}{e}ből legyen {Abcde} és {abcde} is a végeredmény, de nem lehet (vagy nincs rögzítve) {Aacde} sem {Aabcde} stb.

[ Szerkesztve ]

Authentikációs loopba kerültem

(#35447) lappy válasza ledgeri-sos (#35446) üzenetére


lappy
őstag

ezt nézd meg

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#35448) ledgeri-sos válasza lappy (#35447) üzenetére


ledgeri-sos
újonc

:R Megnézem!

Authentikációs loopba kerültem

(#35449) Slowman


Slowman
aktív tag

Sziasztok,

Nem tudom miért nem enged egy bizonyos munkafüzetbe beszúrni diagramot, szeletelőt stb. mikor nincs rajta lapvédelem se közös munkafüzet se semmi.
Nincs valakinek rá tippje (sajnos viszonylag SOS a dolog mert holnapra kéne készítem belőle valamiféle kimutatást). Cégnél több ember is dolgozik benne így nincs kizárva, hogy valaki valami olyat csinálta mit nem is akart vagy akár valaki a régmúltba levédte mert "nagyon titkos" (semmi extra nincs ebben az excel file-ban csak vannak paranoiásak :))

Köszönöm! :R

(#35450) ledgeri-sos válasza lappy (#35447) üzenetére


ledgeri-sos
újonc

Most nézem meg.

Az a problémám, hogy igazából nincs excelem, csak open office, igy kiegek nem játszanak, vagy ha van valami trialos excel megoldás, akkor azzal megpróbálom..

Authentikációs loopba kerültem

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.