Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) arty válasza perge666 (#8748) üzenetére


arty
veterán

nekem xbox classicra kéne, ott se jobb a helyzet :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8752) perge666 válasza ρσгτσ (#8749) üzenetére


perge666
veterán

Köszi az infót,rárepülök. :) :R

(#8753) P41N válasza arty (#8750) üzenetére


P41N
senior tag

Átalakítod a 40 pines IDE csatlakozót 44 pinesre, utána meg raksz rá egy 44 pin ide to sata átalakítót! :D Így elvileg működnie kell, bár nem vagyok benne biztos. Sokan SD kártya átalakítót kötöttek rá, de annak valahogy szerintem nincs értelme (Slim-hez jobban illik ez a megoldás személy szerint).

40 Pin IDE to 44 Pin IDE
44 Pin IDE to SATA

(#8755) arty válasza P41N (#8753) üzenetére


arty
veterán

a sony csatlakozoja 40 pin IDE + molex.... 44 pinre semmiképpen nem kell konvertálni, hiszen nem 2.5 ide kishdd-t akarok használni, hanem 2.5 sata hdd-t....

tak01 linkjei mutatják a tutit, DE valamiért nincs köztudatban, hogy emberek ilyenekkel használnák a ps2-ben a hddiket :D eközben xboxon ez tök "alap".....

ps2-ben mindenki veszi az adaptert magát satára alakito szetteket - miért ? gyanus, h a sima ide 2 sata átalakitok nem működnek, de nem tudom......

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8756) P41N válasza arty (#8755) üzenetére


P41N
senior tag

Amit taki01 linkelt jó lehet, csak éppen a csatlakozók nem úgy vannak hogy illeszkedjenek. :) Szóval ezért nem is ilyet linkeltem. De egyébként innen szedtem a képet. Vagy megpróbálkozol egy 1,7cm x 9,9cm-vel (képen a legnagyobb látható, 2,8cm x 9,8cm), aztán vagy illeszkedik vagy nem. :DDD

Másik átalakítón ezek szerint átsiklottál, mert kettőt küldtem. :DDD De kereshetsz 40 pin IDE to SATA átalakítót is, csak az nem lesz olcsó. Ezért kell előbb a 40 pint átalakítanod 44-re, a 44-et pedig majd sata-ra. Tessék egy reddit poszt. Ez majdnem ugyanaz mint amit én küldtem, csak itt SD kártyára van átalakítva.

[ Szerkesztve ]

(#8757) P41N


P41N
senior tag

Itt látszik csak igazán, hogy az a slim miért slim. Mennyivel kisebb az alaplap mint mondjuk egy FAT-é. :DDD Mondjuk abból is van kicsi ilyen szendvics megoldással, de pont olyan konzolt amiben ilyen van szerintem nehéz kifogni. Reménykedtem benne, hogy ezen még nincs patchelve az FCMB, date code jó is (8c), de sajna már v2.30-as bios van rajta. :O


Rommá tervezem majd modolni a kicsikét, Modbo 5.0, beépített SD kártya olvasó (MX4SIO), meg USB-C PD. HDMI-n egyenlőre nem gondolkodtam. Lesz vele szopás, főleg amikor majd ezt a részt kell forrasztani. :DDD

(#8758) arty válasza P41N (#8756) üzenetére


arty
veterán

:R
jogos, köszi... akkor mostmár értem, hogy miért annyi amennyi a "tiszta" megoldás :D (ahol a sony adapter belét alakitod), mert az TUTI jó.......

sok hdd-m van, sd kártyám meg nincs, szóval én nem megyek el a kártyázós irányba, pedig az a legvonzóbb.

#8757 P41N
maxold ki, mechapwn ne maradjon ki, ugytudom ott a modboval még lehetnek plusz körök :D (tudom h értelme semmi! de akkor ne maradjon már ki semmi a hack-ből :D )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8759) perge666 válasza perge666 (#8752) üzenetére


perge666
veterán

Tegnap fel is lett adva a Max Payne 1 és a 2 is. :)
Gondolom hétfőn itt is lesz,már várom.

Annó az 1. rész nagyon tetszett,a 2-vel nem is játszottam.

(#8760) P41N válasza arty (#8758) üzenetére


P41N
senior tag

Nagyon szívesen! :R Működnie kell, mondanám hogy letesztelem majd neked mert vettem én is átalakítót, csak sata helyett sd kártya, de a működési elv illetve játékok rárakása ugyanaz. :)

Nézegettem közben ezt a MechaPwn-t is, majd megnézem ezt is. Egyenlőre offos ez az egész projekt, jó esetben hónap végén megjön minden, szarabbik esetben május eleje. :D

(#8761) arty válasza perge666 (#8759) üzenetére


arty
veterán

az ebayes, 10k-s MP1 xbox verzión azóta is agyalok.... :( ( "sajnos" az megy mai xboxon, 4k-ban, szal eléggé felment az ár.... és nincs itthon eladó, kb még sose láttam első részt :( a 2. régóta megvan....)

2. rész ps2-re mennyi volt?

nekem ANNÓ nem jött be az mp1-2 játékmenete, de a 3 már igen, és azóta egy próbakör után már a "régiek" is tetszenek/tetszenének :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8762) ρσгτσ válasza arty (#8761) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Azt is 2500 -ért árulta a figura.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8763) perge666 válasza arty (#8761) üzenetére


perge666
veterán

Egy helyről vettem 2500 volt darabja mint ahogy ρσгτσ is írta.
Ennyit szerintem vígan megért.
Tudom elég elavult már a játékmenet,de ha csak a polcra kirakom a többi játék mellé nekem már megérte. :)

PS2-es Tomb Raider Underworldel is úgy vagyok hogy tudom mennyire rossz kiadás lett,de ha ráakadok 2-3000ft körül akkor azt is megveszem.

(#8764) arty


arty
veterán

ρσгτσ / perge666 - uh, hihetetlen jó ár!

szerintem nem gond a játékmenet ma sem, nem készül azóta is havi 2 ilyen :) mindegy, majd ha meglesz és belefogok, kiderül bírom-e hosszabb távon/végig, de azért ez klasszikus, aki nem tolta, illik pótolni :D

Hasonló mechanikával talán a The Punisher rémlik még.... [link]
Abszolut wishlistes, de mivel szintén boxra kéne, iszonyat feláras..... kb csak UK-ból jöhet, egy középszar állapotu is ilyen 12-16ezer ft :( (francia-olasz-német kiadások mind totál honosítottak, ha jól láttam a boritókat :( )

---

PS2-es TRUW-t megnézném élőben, CRT tévén, hogy TÉNYLEG annyira rossz-e.... az h a graf gyengébb mint a x360-as? naés, nyilván előző generáció, de ettől még a port lehet jó (semmit nem tudok róla)

---

Erre ugye megy mindenki?? ;) Én egyik napra MEGINT tuti kimegyek, nyitástól zárásig :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8765) perge666 válasza arty (#8764) üzenetére


perge666
veterán

PS2-re szerencsére olcsók a játékok,szerintem 3500 vagy 4000ft volt a legdrágább amit vettem ( Pitfall The Lost Expedition )
God Of War 1-2-t sikerült megvennem géppel,sok játékkal,az KB ingyen volt. :D

Egyébként én a Max Payne-t 2004-be vagy 2005-be játszottam PS2-n,akkor nagyon tetszett,valahol az elején mikor az épületek között kellett menni egy picit és szálingózott a hó na az annyira hangulatos volt........ :B

TRUW nem csak annyi hogy gyengébb a grafika,hanem kivettek,átalakítottak benne pályarészeket,élettelen,kietlen az egész.
Azt mondják hogy unalmas,monoton,de nekem akkor is kell belőle egy példány. :DDD

(#8766) rasotamas


rasotamas
veterán

Behalt gyári kontrollerrel mit csináltok?
A flexi film szokott benne megmakkanni, és nem működnek a nyomásérzékeny gombok, csak a középsők (start). Vesztek ilyet aliról vagy utángyártott kontrollert?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#8767) perge666 válasza rasotamas (#8766) üzenetére


perge666
veterán

Én az ilyeneket ajándékba odaadtam gépcsomagokhoz,vesződjön vele más. :DDD
Volt több darabom is,szerencsére már nincs,nem éri meg javítani.
Utángyártott kontrollereket se szeretem,inkább használt gyári.

[ Szerkesztve ]

(#8768) rasotamas válasza perge666 (#8767) üzenetére


rasotamas
veterán

Jó csak a nyomásérzékeny gombok elromlása borítékolható. Ha veszel használt gyárit, az vajon meddig jó?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#8769) rasotamas válasza arty (#8764) üzenetére


rasotamas
veterán

Mennyi a jegyár? Nem találom.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#8770) arty válasza rasotamas (#8769) üzenetére


arty
veterán

[link]

2500 / 1500 a felnőtt / gyerek (ill van családi, 6k a két felnőtt egy gyerek)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8771) arty válasza perge666 (#8765) üzenetére


arty
veterán

igen, a legtöbb kommersz cím olcsóbb ps2-re, de próbálj szerezni egy Gradius 5-öt, Sega Rally 2006 Limitedet, vagy bármi keresettebb japán exkluzívat (Outrun) :) vannak embertelen árak, mint minden platformon.

sajnos itthon nagyon szűk a kínálat, kicsi az ország és anno "szinte mindenki" warezolt :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8772) perge666 válasza arty (#8771) üzenetére


perge666
veterán

Szerencsére PS2-n nincsenek ilyen különleges vágyaim,így ezt kivételesen olcsón megúszom. :D
Ellenben PS1-re sokszor már 10-ért is nehezen kapom meg a kiszemelteket. :(

Az elmúlt időszakban sikerült kiszórnom a nekem nem kellő címeket,és nem sok játék maradt a polcon,de azok már maradósak. / 2-3 kivételével /
Igyekszem mostmár bakancslistás játékokba fektetni......

(#8773) arty válasza perge666 (#8772) üzenetére


arty
veterán

én "emiatt" (is!) most lélekszakadva a 360/ps3 vonalon pótlok, mielőtt beindul ott is a drágulás.... számomra a ps1-2 már elesett, mindendrága, lelkierő kell a buy gombhoz, akár idén nyomok rá, akár 2 év mulva majd :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8774) ρσгτσ válasza perge666 (#8772) üzenetére


ρσгτσ
őstag

PS1 -hez sok játék nagyon túl van árazva. Olyanok is, amik amúgy egy forintot nem érnek. Ráadásul rengeteg a hulladék állapotú lemez, illetve tok is.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8775) perge666 válasza arty (#8773) üzenetére


perge666
veterán

PS3-ra van sok digitális címem meg pár lemezes,de arra szerintem nem fogok sohasem gyüjtögetni igazán.

ρσгτσ :
Sajnos nem 1 olyan PS1 játékba futottam már bele ami szó szerint 1 vasat nem ért olyan állapotban volt. :U
Tavaly itt említettem is egy játékot / WRC Arcade / ,meg hogy még az eladónak állt feljebb,meg az értékelést sem fogadta el,én ….. meg ráhagytam. :W

[ Szerkesztve ]

(#8776) perge666


perge666
veterán

Jó reggelt mindenkinek.

Egyre frankóbb ez a Foxpost,1-2 nap alatt hoznak-visznek mindent,meg már hétvégente is kézbesítenek. :D
Tegnap megérkezett a Max Payne 1-2. :)

Az 1.résznek sajnos nincs meg a kisfüzete,pedig a hirdetésben szerepelt. :(((
A játék egyébként még ma is játszható,kicsit szokni kell az irányítást,főleg a célzást,de nem vészes.

Viszont a 2.részén kicsit meglepődtem,nem fut olyan szépen mint az 1.része. :U Néhány percet játszottam vele,de alig játszottam és mindig jött egy átvezető,ezt kísérve egy " olyan mintha megfagyna a gép vagy laggolna 1-2 másodpercre " érzés. :F Engem eléggé zavart,meg az animációk is mintha nem lennének olyan folyamatosak.
Na mind1 ez is meg van,az 1,rész még biztos lesz pörgetve,a 2-őt majd meglátjuk,enni nem kér. :)

(#8777) ρσгτσ válasza perge666 (#8776) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Konzolon nem tudom milyen, de anno PC -n nem volt vele gond. Egyébként pont ez a problémám, hogy nekem sok játék PC -n ment, aztán néhányat megpróbáltatam PS1/PS2 -n, és hát rendesen vannak bajok. Grafika, vagy kis butítás a porton még egy dolog...de némelyik játéknál olyan alacsony fps, lag, ingadozás van, hogy brutális.

Szerk.:
Amúgy ezt a játékot, sorozatot szeretem. Amikor megjelent droidra a Max Payne Mobile gondolkodás nélkül megvettem. :)

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8778) perge666 válasza ρσгτσ (#8777) üzenetére


perge666
veterán

Nekem a haveri társaságom 85-90%-a PC-s volt gyerekkoromba,és amikor jöttek hozzám,nem győzték fikázni hogy milyen tré a grafikája a PlayStationnek. :B / persze énis észre vettem ezt mikor elmentem hozzájuk / Mondjuk PS2-m már 18 éves koromba volt / 2004-2005 /,nem igazán voltam gyerek,közbe vettem picit jobb PC-t is,de ugyanúgy PS pörgött játékra.
PS1-be is elég későn kezdtem bele amikor már hullottak az olvasók 2001-2002 környékén,kinlódtam is sokat vele. :DDD
Előtte piaci nintendókat és Atari klónokat nyűttem évente legalább 2-3darabot,olyan minőségiek voltak. :))

Szóval én ezt szoktam meg,nekem a mai napig ez a kedves. :)

[ Szerkesztve ]

(#8779) ρσгτσ válasza perge666 (#8778) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Szerintem nem minden játéknál indokolt az, ahogy kinéz vagy amennyi fps -sel megy. Szimplán igénytelen a port.

De a grafikával nekem nem kifejezetten van problémám. PS időszaknál régebbi játékokkal is szívesen játszom. Inkább a baromi nagy fps ingadozás, akadozás zavar.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8780) FoxiestFox válasza perge666 (#8778) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én is PC-s vagyok / voltam, Max Payne részeit is PC-n játszottam anno, nagy CRT monitoron, SB Live hangkártyával, nagyon ütött a cucc, behúzott a hangulata, még olyan bőrkabátot is akartam venni, de a családom lebeszélt róla :))

Most tervezek PS1-et venni, mert nekem sosem volt, de ahogy láttam sok jó ügyességi game van rá, nem beszélve az autósokról, kizárólag ezeket szeretném "pótolni", van hozzá két 15KHz CRT monitorom is (egy pici Sony PVM és egy kb 14"-es ikegami), csak figyelgetem az aprót hogy mikor tesz fel valaki okosított PS1-et, de eddig nem volt szerencsém.
Kíváncsi vagyok, mikből maradtam ki pécésként :D

(#8781) Guitar14


Guitar14
senior tag

Vettem a hétvégén Budapesten kiruccanás során egy PS1 lemezt, sajnos kipróbálásra nem volt lehetőségem a boltban.
Otthon a PS1 nem viszi (néha bejön a Sony logo után a PS de utána annyi).
PS3 viszi de az meg a menüben fagy be.
A lemez normális állapotban van csak sok a mikrokarc, viszont fényben opálos kicsit a lemez (mintha lemezpolírozóval megmunkálták volna paszta nélkül de ez csak egy tipp)

Van valami házi praktika, hogy kicsit felfényesítsem? (többi játékomnak fényesebb sokkal a felülete ennél, boltban meg nem hasonlítottam össze másik lemezzel, így nem tűnt opálosnak csak azt néztem egész szép állapotú)

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#8782) arty válasza Guitar14 (#8781) üzenetére


arty
veterán

Én ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy felhívom a boltot, hogy visszaveszik-e :)

Konzolgame, checkpoint konzol pl visszavette gond nélkül, ha problémás volt a játék (mindegy miért), azóta is visszajárok.

A foltos lemez általában a "disc rot" (rohadás) jele, két ilyen játékra emlékszem, ebből az egyik a World Racing Xbox classic volt. És sajnos nemrég találtam mégegyet, amit viszont jelenleg még olvas a x360 - kérdés meddig... ezzel semmit nem tudsz kezdeni, csak várod a tartalom "elmúlását" :(

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8783) Guitar14 válasza arty (#8782) üzenetére


Guitar14
senior tag

Csak ez az, hogy messze lakok a fővárostól. :/

Igen foltos "rohadó" lemezem nekem is van kettő, mindkettő Xbox 360. Viszont egyik One kompatibilis és a licensz csekkolás sikerül így One/series gépeken működik. :)

Amiről szó van az meg ilyen "opálos" nem tükröződik szépen.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#8784) P41N


P41N
senior tag

Beszereztem még két PS2 FAT-et, mert miért ne. :DDD Alsó kettő legelső európai kiadás, a legfelső már kicsit "átdolgozottabb". Külsőben és belsőben is vannak különbségek, de ugyanazt tudják. Plussz poén, hogy ahol a chassis betű jelölés lenne, ott a számozás egymás után jön (3-066-490-01 illetve 02).



Két alsó közül az egyik (amelyik szarabb állapotban van) szét lesz "bombázva" majd teljesen. Komolyabb terveim lesznek vele, nem is láttam még sehol hogy bárki is megpróbálta volna ezt (lehet mert értelmetlen ;]). Jóval kisebbé akarom tenni magát az egész konzolt, ami nem lesz egyszerű, de az alaplap méretei miatt adott a dolog. Mondjuk még a Slim-et sem csináltam meg, szóval ez mèg várat magára. :D

(#8785) ldave válasza P41N (#8784) üzenetére


ldave
félisten

Nekem a legrégebbi működő PS2-őm egy piros dobozos Gran Turismo 3 bundle kiadás. Nem tudom most így hirtelen az melyik széria. (A kép nem mostani, pár hete csináltam, amikor legutóbb a szüleimnél voltam).

A lemezeket nagyon lassan olvassa már be szegény.

A Slime draws near! Command?

(#8786) ρσгτσ válasza P41N (#8784) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Slim -et akartam anno minire csinálni. Meg is vettem a donort, aztán valami miatt elmaradt a téma...

Vannak egész csinos darabok, néztem korábban én is.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8787) P41N válasza ldave (#8785) üzenetére


P41N
senior tag

Ez olyan lehet mint a képemen a legfelső, csak lehet a modell szám más. Sok féleképpen meg lehet őket különböztetni, dobok be majd képeket! :)

#8786 ρσгτσ: Na ezt én is néztem már, sajna az a baj hogy nem mindegyik slim-vel lehet megcsinálni alaplap kialakítás miatt. Csak SCPH-790XX-vel lehet megcsinálni. De nekem is bejön, de eddig itt magyarban nem igen futottam össze ilyen konzollal.

Ez pedig az egyik FAT a kettő közül. Ekkora az egész alaplap, erről jelenleg az olvasó, kontroller / memóriakártya foglalat illetve a hdd bővítő hiányzik, ja meg persze a bekapcsoló gomb szalagja. Sokat kéne vele tökölni mire összeállna belőle valami, de mint írtam is a lehetőségek szerintem adottak.



A meghajtót azért raktam oda hogy érződjön a mérete.




[ Szerkesztve ]

(#8788) perge666 válasza ρσгτσ (#8786) üzenetére


perge666
veterán

Ilyen nekem is volt tervbe,havernak mondtam is hogy készüljön mert 3Dnyomtatgatni kell majd sokat. :DDD
Aztán letelt a 3 nap lelkesedés és hagytam a csudába. 😂😂

Más téma : Hozzájutottam eredeti csak lemezekhez,tokom van hozzájuk,szerintetek milyen nyomtatóval és papirral lehetne elfogadható minőségben készíteni hozzájuk borítót??Szívesen elszórakozgatnék velük,egyik-másik úgyis bakancslistás játék. :)

(#8789) P41N válasza ldave (#8785) üzenetére


P41N
senior tag

Na lőttem pár képet, nem lettek a legjobbak, de látszik a különbség így is. :D

Felső a V3 az alsó pedig a V4 (képet elnézve neked is ilyen lehet).



(#8790) ldave válasza P41N (#8789) üzenetére


ldave
félisten

Köszi! Na majd ha legközelebb hazalátogatok, megnézem jobban.

Wiki szerint a GT3-as csomag az tényleg a V4-es volt (SCPH-35003)

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#8791) P41N válasza ldave (#8790) üzenetére


P41N
senior tag

Nagyon szívesen! :R Már csak ezért is hasznos ez a táblázat. :D

(#8792) arty válasza P41N (#8787) üzenetére


arty
veterán

azabaj, h ezek a korai fatek olyan melegek egy 79xxx-hez képest (az már a legkisebb csíkszélességes), hogy szvsz nincs értelme azokat minisíteni.....

---

nekem nincsenek hiú ábrándjaim: van két 39000-em, firewire kábelem, két céertém, lightgunjaim.... EGYSZER összerakom őket 2P timecrisisre :D .... egyszer .....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8793) P41N válasza arty (#8792) üzenetére


P41N
senior tag

Teszek majd vele egy próbát aztán lesz ami lesz! :D

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.