Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35651) Dyingsoul válasza Mister_X (#35650) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Na az érdekelne, hogy hogyan (mármint a pénzszerzés). Eddig a legjobb pénzszerzési módom a high sec high res site-okon való kempelés volt, de most olyan messze vagyok a farmhelyemtől, hogy a visszajutás minimum egy óra lenne, a keresés meg ki tudja.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#35652) Cooper911 válasza Dyingsoul (#35649) üzenetére


Cooper911
senior tag

"mit lehet együtt csinálni a játékban?"
Sokmindent. Együtt kereskedni, harcolni. Beülni a másik hajójába és irányitani a fegyvereket vagy egy a fedélzetről inditható kis hajót.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#35653) orientcx válasza Dyingsoul (#35651) üzenetére


orientcx
őstag

Ne vedd sértésnek, tényleg a jó szándék mondatja velem, de az az érzésem, hogy a játék alapjaival nem vagy tisztában. Először legalább a legelemibb dolgokat kéne megismerned, és ehhez a kockázat nélkül használható, ingyen kapott Sidewinder a legideálisabb hajó.
Az ED egy nagyon összetett játék, sok-sok benne eltöltött idő, és türelem kell még ahhoz is, hogy egyáltalán csak az általános szabályokat, lehetőségeket, és egyéb tudnivalókat megismerjük. Szerintem először is olvasd át a topic elején található leírást, aztán vegyél egy nagy levegőt, és állj neki egy új karriernek a sidivel. Ha ez a te játékod, akkor egy pillanat alatt fog berántani ebbe a világba, és hamar ráérzel a lényegre. A kulcs az, hogy ne add fel az elején, mert ez a játék nagyon szórakoztató, és ahogy halad benne előre az ember, úgy válik egyre izgalmasabbá(amíg a plafont el nem éred, de hát az még odébb van ;))

Ja, és egy tanács: Barátnőt, feleséget, autót és account-ot nem adunk kölcsön!!!

:N:N:N

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#35655) Dyingsoul válasza orientcx (#35653) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nem adtam kölcsön, itt VR-oztunk nálam. Csak a játék a monitoron ilyenkor alacsony felbontásban van (kis ablakban), nem állítottam fullscreenre hogy több erőforrás maradjon a HMD-nek mert így elfér rá egy kis supersampling. Ezért csak nehezen olvashatóak a kiírások de nem gondoltam volna, hogy ez lesz belőle. Igazából azt sem tudtam, hogy van ship transfer, ezért is voltam vele úgy, hogy spawnoljunk a sidewinderbe.

Mindegy, elölről kezdem. Legalább maradt 1millió kreditem. Kicsit farmolok mellé és talán veszek egy Cobra III-t pár új modullal.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#35656) wollnerd válasza duvi (#35654) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Na ez érdekes lesz hogy minden mérnökölés és tech broker 1 vasba fog kerülni. minden csatlakozó pilóta meg is kapja 100 darabban. :D
+ minden modul, hajó az árának csak 10%-ába kerül.

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#35657) duvi válasza wollnerd (#35656) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen. Most valamiért csak a végére tették be a 10%-os kedvezményt és a "halért" vásárolunk lehetőséget. Egy utolsó stressztesztként, minél több játékost akarnak beinvitálni a bétára.

(#35658) Vesa válasza duvi (#35654) üzenetére


Vesa
veterán

Ez hamar ment. Kivételesen ilyen bug mentes volt a beta?

A tudomány a valóság költészete!

(#35659) pcnet válasza duvi (#35657) üzenetére


pcnet
addikt

Lehet halért tuningolni?! Juppy! Elő a bojlit és villantót! Csatára fel! Végre! Köszi az infót! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#35660) wollnerd válasza duvi (#35657) üzenetére


wollnerd
aktív tag

"minél több játékost akarnak beinvitálni a bétára."
Mondjuk akkor nem értem hogy miért csak péntekig tartják nyitva és nem egész hétvége utánig? Értitek? A legtöbb embernek inkább 7végéken van ideje játszani, főleg munkájuk miatt. :U

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#35661) duvi válasza wollnerd (#35660) üzenetére


duvi
nagyúr

Én se értem :( Az eddigi bétákban már a kezdetektől ez volt a metódus (10%+hal).

(#35658) Vesa
Fogalmazzunk inkább úgy, hogy a megszokottnál kevesebb ;] Az előző béta patchben, olyan thruster tuningot lehetett kipörgetni, hogy 6000 fölötti boost sebességet értél el :D

(#35659) pcnet
Csak a február 6-i patch után!

[ Szerkesztve ]

(#35662) kiskuplung válasza Dyingsoul (#35651) üzenetére


kiskuplung
őstag

Ez elég régi kép, de 2 éve még aktuális volt, azóta is van benne nagy igazság :)

[link]

(#35663) nubreed


nubreed
veterán

Supercruise-ban 30 km/s -nél egyszerűen nem megy gyorsabban a hajóm. Ez valami bug? Ilyet még sosem csinált nekem...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35664) duvi


duvi
nagyúr

(#35665) Cooper911 válasza nubreed (#35663) üzenetére


Cooper911
senior tag

FSD nem sérült?

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#35666) Mister_X válasza duvi (#35661) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nyilván most azért nem ezzel indítottak, mert az engieneer rework hatását akarták vizsgálni: playereknél mindig van data és material, most ugye változott a tárolás metodikája, bekerültek a traderek, más az engi folyamata némiképp. Letesztelték, hogy megy-e a főpróba, mostantól meg gyereknap van bétában :)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#35667) nubreed válasza Cooper911 (#35665) üzenetére


nubreed
veterán

Nem... Én voltam a láma :DDD Vagy 10 percig nem jöttem rá, hogy hátrafelé menetben van a hajó.... :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35668) Dyingsoul válasza kiskuplung (#35662) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Hát igen, most újra gyűjtök a Cobrára. Cobra III-am volt, kikerestem a logokból. Tegnap felszívtam magam és gyűjtöttem 3.5 m creditet az 1 millám mellé, most így van 4.5 M. De rengeteget mászkáltam, kb 3-4 órám azzal ment el, hogy alkalmas rendszert keressek a farmolásra. Találkoztam a fuel rats-ekkel, hihetetlen hogy ilyen aktív játékosok vannak, a kis loanolt sidewinderemet is eljöttek megtankolni ráadásul másodperceket vett igénybe az egész. :DDD Ezek a srácok komoly fizetést kellene kapjanak a fejlesztőktől. Ők ajánlották (de láttam a topik összefoglalóban is) a eddb.io-t. Nem könnyű használni de végiggondoltam hogy mit is akarok egy kis időt rászántam és rájöttem hogy marhajó ez az oldal. Nem is értem, hogy enélkül hogy lehetne megtalálni bármit is, én eddig stationről stationra menve kerestem modulokat, eladó hajókat. Nah ez a művelet tette ki a játékidőm felét idáig.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#35669) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a játékkel kapcsolatban, remélem, tudtok segíteni:
Szóval eddig Cobra MKIII-al repültem, leginkább szállítás, de újabban utasszállítási küldikkel. Egész szépen hozott, volt olyan, hogy egy 2h időtartamú szállításért kaptam 4,5 M creditet. Össze gyűlt annyi pénz, hogy vegyek egy nagyobb szállítót (Keelback), amit fel is fejlesztettem amennyire csak lehet.

És ekkor jött a gebasz. "Eltűntek" a küldik. Ezt úgy értem, hogy egyik napról a másikra (ez a legfurcsább az egészben) a küldetések 85-90%-ánál Friendly reputációt jelöltek meg minimumként. És ez nekem nincs meg. Így nyamvadt 20-30 ezer creditet adnak azért a maradékért küldetésekért amit még fel lehetne venni. Pedig adakoztam is bőven és nem is terrorizáltam senkit... :)

Köszi a válaszokat! :)

Papa

(#35670) Cooper911 válasza A_Papa (#35669) üzenetére


Cooper911
senior tag

Szia,

A rendszerek státusza változhat (polgárháború tör ki, valamelyik frakció próbálja befoglalni, stb) emiatt változhatnak a küldetések és a követelmények is. Lehet, hogy pár nap múlva megint visszaáll a megszokott rend. Addig is csinálj a helyi frakcióknak küldetéseket, ezzel javítod a velük való kapcsolatot és ha már friendly leszel akkor egész jó küdiket adnak.

Illetve nemrég változtattak az utasszállítós küldetéseken, eddig ha egy rendszerben a naptól nagyon messze kellett menni akkor az egy jó szorzó volt és nagyon jól fizetett. Ez már nincs igy, ezért az ilyen küldetések már nem fizetnek olyan jól.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#35671) Cooper911 válasza Dyingsoul (#35668) üzenetére


Cooper911
senior tag

"Nem is értem, hogy enélkül hogy lehetne megtalálni bármit is, én eddig stationről stationra menve kerestem modulokat, eladó hajókat. Nah ez a művelet tette ki a játékidőm felét idáig."
Nagy segitség az bitos. A mostani patchben már jobban hozzáférhetők lesznek a rendszerek kereskedelmi adatai, könnyebb lesz jó útvonalat találni, persze az eddb-t nem fogja felülmúlni. Anno a C64 mellett ülve az Elite-el játszva kockás füzetbe irtuk az árakat :D
Amúgy Ohm City egy jó kis bolt ahol van minden.

Én simán integráltam volna a játékba az eddb-t az inara-t és a coriolis.io-t. (Nameg a sidewinder radiot amihez hasonló lesz most)

nubreed :D

[ Szerkesztve ]

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#35672) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Ha mondanám, nem hinnétek el, hogy kivel találkoztam a játékban, ezért hoztam képet is! :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#35673) kiskuplung válasza Dyingsoul (#35672) üzenetére


kiskuplung
őstag

Egy csecsemőnek minden vicc új :-)

(#35674) Cooper911


Cooper911
senior tag

Szegény Palladium esete CMDR Cooper911-el.
Birodalmi népmese.

Egyszer volt hol nem volt, a navbeaconon túl, volt egyszer egy tonna Palladium. Ez a kis Palladium kényelmes kis cargo konténerében egy bolygó felszínén ücsörögve bámulta a csillagokat és a felkelő-lenyugvó napot. Nemigen háborgatta őt senki, hiszen kis skimerek vigyázták az ő nyugalmát.
Történt egyszer, hogy egy kis SRV jelent meg a horizonton, körbe körbe szimatolva, orrát néha a homokba fúrva keresgélt ezt azt. Egyszercsak megállt és egyenesen a Palladium felé fordult és nekiiramodott. Nosza gyere csak majd el lesz intézve a valagad. Gondolta Pala a kis Paladium. Azonban az SRV olyan gyorsan jött és akkorát ugrott, hogy beleremegett a föld is és a kis Palladium néhány másik konténerrel együtt gurulni kezdett. Szépen lehömbölögtek a dombolodalon. A kis SRV a Skimerektől már nem zavartatva odacammogott hozzájuk, majd vizsgálgatni kezdte őket. A többi konténer nem nagyon érdekelte, őt azonban felszippantotta.
Szegény kis Pala, szomorúan nézte, ahogy eddigi lakhelye folyamatosan távolodik. Egyszercsak egy nagy objektum közeledett és felszippantotta őket SRV-stől mindenestől. A kis Pala ekkor találkozott a CMDR Cooper911 nevű űrlénnyel, aki úgy döntött elviszi Palát egy űrállomásra, hogy ne unatkozzon itt a bolygón. Pala nagyon rendesnek találta a CMDR űrlényt, hogy ilyen segítőkész. Hamarosan már a bólygót is egyre kisebbnek látta. Pala hallotta, hogy egy néni is van a hajón aki azt mondogatta hogy "férmsiftdfrájcsárdzsid" de egyszer valami olyasmit mondott hogy "ánderátták" és lett nagy zenebona csattogás. A kis Pala egyszercsak meglepődve tapasztalta, hogy egy kis űrlényrobot próbálja meg kicibálni az ő kis fészkéből. Eleinte még próbált védekezni de aztán feladta. A kis űrlényrobot egy másik hajó felé cipelte de amikor majdnem odaértek a kedves CMDR szitává lőtte a másik űrhajót. Aztán gyorsan a kis Pala megmentésére sietett de túlságosan igyekezett ezért a kis Pala a szélvédőn csattant egy nagyot és mielőtt egy pukkanással szétszóródott volna az űrben még látta a CMDR mérges arcát amin azt mondja hogy "Azbesztmegba...." a többit már nem hallotta.
Szóval kedves gyerekek, ha nyugodt életed van és vigyáznak rád, ne hidd hogy ez mindig így lesz.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#35675) duvi válasza Cooper911 (#35674) üzenetére


duvi
nagyúr

:C

(#35676) Micsurin válasza Dyingsoul (#35645) üzenetére


Micsurin
nagyúr

HIdd el, van rosszabb. Mikor a Corvette pukkan el vagy a Cutter, akkor utána garantálom a Joystick is elfog pukkani! :D

Jól érem ha a Beyond 1 után továbbra is azt akarom közel maxos maradjon a drága kis Imperial Corvettem akkor kezdhetem előlről az Enginerezést? :Y :Y :Y Ha így folytatják hamar fogok helyet felszabadítani a gépen.... :(((

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#35677) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Válaszoltak a ticketemre és kaptam egy stock Cobra Mk III-t. :B Igaz az enyémre már milliókat költöttem de ez is több, mint amire számítottam. Rendesek voltak.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#35678) duvi válasza Micsurin (#35676) üzenetére


duvi
nagyúr

"kezdhetem előlről az Enginerezést?"
Nem. A jelenlegi engizett moduljaid Grade4-ről indulnak majd. Csak a szűz modulokat kell felszintezni nulláról.

(#35679) duvi


duvi
nagyúr

Cpt_Banyek jóvoltából egy kis segédletmagyarázó videó a kezdő játékosok részére (eddb+coriolis+inara)

(#35680) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

A jobb felso info panelen miert mutat 1 oraval kevesebbet az idonel? Meg lehet az valahogy hekkelni?

(#35681) duvi válasza ForRedGlory (#35680) üzenetére


duvi
nagyúr

Mert az Angliai szerveridőt mutatja. Ezenkívül a játékban felvett küldetésekben megadott idő is ehhez igazodik! Nem lehet változtatni rajta :(

(#35682) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Ehh, kar... Kosz az infot.

[ Szerkesztve ]

(#35683) scyllafren válasza duvi (#35681) üzenetére


scyllafren
senior tag

Tevedes, UTC idot mutat, ami a Brit nyari idoszamitaskor nem egyezik az angol orakkal (sem) :)

(#35684) duvi válasza scyllafren (#35683) üzenetére


duvi
nagyúr

Én úgy tudtam, hogy GMT időt használnak:
"in game time is always Galactic Mean Time (Universe Time Constant) it doesn't matter what time zone you are in, the game will always display GMT."

(#35685) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Én itt írtam a hsz-om közepén az észrevételemet az ED idővel kapcsolatban, korábban. :)

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#35686) Mister_X válasza duvi (#35684) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Greenwich Mean Time ≠ Galactic Mean Time :)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#35687) Novver válasza Mister_X (#35686) üzenetére


Novver
senior tag

o7 Commanderek!

Federal Corvette buildet keresek elsősorban PVE célzattal, hogy ismerkedhessek a hajóval
Esetleges engineering tippeket is örömmel veszek, mai napon kezdtem el az engizését.
G5 FSD Range,
G3 Dirty Drive, és pár apróbb G1 upgrade van már rajta.

Hardpointokon:
2 Huge 4A Gimballed Multicannon G3 High Capacity
1 Large 3E Gimballed Pulse Laser - G5 Efficient
2 Medium 2F Gimballed Pulse Laser - G5 Efficient
2 Small 1G Gimballed Pulse Laser - G5 Efficient

Néztem a Prismatic Shieldet, talán később ráfér, addig most a normál van, az is bőven megfelel, 7db 0A Shield Boostert használok.

Később szeretnék rá majd esetlegesen fighter hangárt, illetve 1 collector limpet controllert,más kívánság talán nincs :F

Ez lenne a main harci hajóm idővel, addig egy kis PVE mindenes a cél amivel esetlegesen gyűjtögetni is tudok elhullott hajókból, USS-ekből. SRV nem lényeg, arra van külön Diamondback Explorer :R

Néztem természetesen, google a barátom, de annyi találatot dobott ki hogy próbáltam összemazsolázni hogy mi lenne az optimális fegyver loadout, és a fenti megoldás született meg, de lehet hogy szub-optimális. Mindenesetre eddig nincs bajom az NPC hajókkal :)

Előre is nagyon köszönöm a tanácsokat :R

Life is a game... The game is my life!

(#35688) 42861 válasza Novver (#35687) üzenetére


42861
senior tag

Én azt tudom javasolni, hogy az Engi upgrade-ekkel most már várd meg az első Beyond update-et. Szerintem 2-3 héten belül érkezik. Jelentős változtatásokon mennek át a mérnöközések, sok esetben jobb eredményeket lehet majd kipörgetni. Addig is gyűjtögesd a materialokat.

(#35689) pcnet


pcnet
addikt

Úgy döntöttem nem várom meg a "hal akciót", most hétvégén úgyis több időm van a játékra. Elkezdtem multi cannonokat tuningolni a kondámon. Minden hardpointra gimballed MC került. Mindegyik G5 overcharged tuningot kapott incendiary rounds effekttel, csak az egyik smallra tettem corrosive shellt. Kimentem lőni a nav beacönhöz és leesett az állam, mennyit jelent a tuning! :Y Viszont néha, leginkább mikor minden MC tud lőni mert az ellen kellő távolságban van, felforr a hajó. Az egyik small MC-re gyanakodtam, abból is a corrosive shell-esre. Vissza mentem mérnökhöz, átnéztem a tuningokat, nem e rossz effekt került az egyikre, éjjel 3kor már elképzelhető, hogy mellé nyomok. De minden rendben van a tuningokkal. Corrosive shell ennyire fűtene? Vagy mi lehet a gond? Csak délután tudok gép elé ülni, gondoltam addig hátha valaki meg tudja mondani a tutit.

Köszi a segítséget! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#35690) duvi válasza Novver (#35687) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia,

MC-re én inkább Overcharged+Incendiary combót javasolnék, a nagyobb sebzés miatt Egyrészt a huge MC elég lassan lő (ezért elég sokáig bírja lőszerrel), másrészt a helyszínen gyorsan szintetizálhatsz hozzá lőszert is. Internal modulokhoz mindenképpen javaslok fighter és SRV hangárt is. Előbbi elég hatékony (főleg ha felhúzod elite szintre a pilótádat), utóbbi nagyon hasznos a nyersanyagok és az MC fejlesztett lőszere miatt.

(#35689) pcnet
Nem a Corrosive, hanem az Incendiary fűti a hajót. Fejlesztésnél mindig érdemes nézni a heat büntetést, mielőtt elfogadod!

(#35688) 42861
Február 9-én véget ér a 3.0 bétája. Ezután várható, hogy egyből, de max 1-2 napon belül élesítik a live verziót.

[ Szerkesztve ]

(#35691) pcnet válasza duvi (#35690) üzenetére


pcnet
addikt

Köszi! :R Orientcx kolléga Corvette tuningja alapján csináltam a sajátomat, nála a videóin nem nagyon megy 60-65% fölé a hőtermelés. Ha közeli célpontot támadok, nálam is 60% körül alakul a hő. Ha távolabb van a célpont, akkor forr fel a hajó. Bétában tuningolok, ott ha kimaxolom az adott modult, hogy tudok hőt csökkenteni? Újabb pörgetést már nem enged, meg kell elégednem az utolsó tuning hőterhelésével? Kár azért a hajó forralásért, mert amúgy nagyon tetszik a tuning eredménye. :(

Szerk: Vagy esetleg a small MC-re próbáljak csak G3 tuningot?

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#35692) duvi válasza pcnet (#35691) üzenetére


duvi
nagyúr

A kicsiknek jóval nagyobb a tűzgyorsasága, ezért több hőt is termelnek. Ezekre lehet alacsonyabb szintű, vagy speciális effekt nélküli OC fejlesztést tenni.

[ Szerkesztve ]

(#35693) Novver válasza 42861 (#35688) üzenetére


Novver
senior tag

(#35690) duvi

Köszönöm mindkettőtöknek a választ, akkor megvárom az updatet.

A fegyverek elosztása optimális amúgy?

[ Szerkesztve ]

Life is a game... The game is my life!

(#35694) duvi válasza Novver (#35693) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem igen :K

(#35695) Cyone válasza pcnet (#35691) üzenetére


Cyone
tag

Lehet, hogy az Anaconda jobban melegszik? Nekem egy full tuningos Corvettem van. Folyamatos tüzelés mellett sem melegszik fel.

Cyone

(#35696) duvi válasza Cyone (#35695) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem feltétlenül az Anaconda. Inkább az alaphőmérséklet számít. Ha teljesen engizve van a hajó és fejlesztéskor nem figyeltünk a hőtermelésre, akkor bizony elszállhat az alaphőmérsékletünk. Ilyenkor sokkal hamarabb felforrhat a hajó, folyamatos tüzeléskor.

(#35697) Micsurin válasza Novver (#35687) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Csattogólepke tárolónak szerintem a Corvetten nincs értelme, akkora pofont nem ad, hogy radikálisan csökkentse a páciens elhalálozását, annyira nem szívósak, hogy nagyobb hajó tűzerejét huzamosabb ideig fogja, én hamar megváltam tőle. De ízlések és pofonok.

@Duvi: Köszi, akkor már itt is város a Beyond. :K

Közben sikerült szerezni egy X52, nagyon jó volt a FLY5 és a 3DPro is de azért na.... :B Mázli volt, baráti körből került hozzám, cserébe egy Momo Racing Wheelbe fájt.

@baphomet: És a hang is megoldódott, köszönöm a segítséget, végre nem recseg! :R (Már az őrületbe kergetett!))

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#35698) orientcx válasza pcnet (#35691) üzenetére


orientcx
őstag

Egy-két tanács a melegedés elkerüléséhez(bocs, ha olyat mondok, amit már eddig is tudtál). Ahogy ezt már írták is neked, nem a corrosive, hanem az incendiary effect izzítja a klímát, de erre az effect-re mindenképp szükség van a jóval erősebb tűzerő miatt(pl ennek a hatásnak köszönhető az is, hogy az MC-k a pajzs ellen is roppant hatékonyak tudnak lenni). A nem kívánt hőhatás elkerülése érdekében az első a PIP gazdálkodás. Nagyon figyelj arra, hogy a PD weapon blokkjának töltöttsége sose kerüljön a kimerülés szélére, mert az nem csak a fegyverek működtetéséhez, hanem azok hűtéséhez is elengedhetetlenül szükséges. Ha fogy az energia, lőni ugyan még lehet, de a hőelvezetésre már nem jut elég erőforrás, ezért nagyon durván kezd melegedni a rendszer. Rosszul látod, sajnos velem is elő-előfordul, hogy nagy lesz a hőség. Ilyenkor érdemes nem megvárni a forráspontot, mert akkor sokkal hosszabb idő a visszahűtés, hanem több pöttyöt tenni a wep-re, és/vagy kis szünetet tartani. Ehhez persze kell egy jó(gyors visszatöltésű) PD is. A hosszabb sorozatokat amúgy is érdemes kerülni a takarékosság miatt, inkább a közeli, ~ 4-6-800 m-ről leadott össztűz a leghatékonyabb, ilyenkor általában már nincs is szükség hosszabb sorozatokra :N
A túlzott melegedéssel kapcsolatos másik dolog, amire érdemes gyanakodni(különösen tömeges, friss tuning után), az az, hogy valamelyik upgrade nagyon durván el lett tolva. A második karakteremmel jártam úgy, hogy volt egy egész jól sikerült MC fittem, de gondoltam, még csiszolok rajta egy pindurkát. Az eredmény nyugodtan mondhatom, fatális lett. Ha én azzal a cuccal az Északi-sark fölött akár csak egy próbalövést is leadtam volna, akkor az eszkimó lányok azóta bikiniben strandlabdáznának a Jeges tenger arktiszi partvidékén. Amikor a problémát kiszűrendő sorra lekapcsolgattam egy-egy MC-t, meg is találtam a kis rosszaságot. Hiába mutatott a thermal load mutatója átlagos értéket, mégis egyértelműen ő volt a tettes, a lecserélésével teljesen megszűnt a gond.
A másik fontos érték az alaphőmérséklet. Egy-két rosszul mérnökölt modul(elsősorban a rosszul, és/vagy túltuningolt PP) már eleve magas alaphőmérsékletet produkál(nálam a nyugalmi állapotban 37-43%-on áll a mutató, de ez hajónként is változik).
Összefoglalva tapasztalataim szerint egy jó tuning nem okozhat durva melegedést, de az új szisztémában teljes fittet még nem engiztem, azt majd csak az éles Beyond-ban. Természetesen(és ezt mindenkinek nyomatékosan ajánlom), a régi, jól bevált darabok meghagyása mellett, mert ha netán valami balul ütne ki, akkor azok még mindig megmaradnak nekünk). És hogy majd ne kelljen mindent egyes szintről újra feltolni, még most, a régi rendszerben érdemes egy-egy ötös szintű tuningot csinálni minden fontos modulból(tök mindegy, milyen eredménnyel, csak ötös legyen), és akkor az új rendszerben rengeteg időt megspórolva már alapból a négyes max szintről indulunk, azaz rögtön az ötössel kezdhetünk. :K

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#35699) duvi


duvi
nagyúr

Tegnap este közösségi eseményt rendeztek a játékosfrakciók, amin a mi pilótáink is részt vettek. Cél a megtámadott Obsidian Orbital helyreállítása volt. Egy rövid, de hangulatos videó az eseményről.

(#35700) to.ca


to.ca
tag

Annyit még hozzá, hogy Corvetten elé ghardpoint van ahhoz, hogy felférjen 1-2 beam lézer, egyikre mondjuk thermal shock, másikra thermal vent effekt, és nagyjából meg van oldva a hőelvezetés. Mint írtátok, PP-vel vigyázni kell, csak annyira szabad húzni, amennyire feltétlenül szükséges.

load"elite",8,1

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.