Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) M_o_g_y_i válasza korn (#5343) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nagyjából ez a helyzet, az eltérés annyira minimális, hogy nem lehet észrevenni szemmel. :N
A feszültség viszont vándorol a hőmérséklet függvényében is, azért mennek tönkre hamar a csak fix feszültségre tervezett, és eleve túlhajtott legolcsóbb "egy-két-öt-kilenc-sokledes" vackok, beleértve az autós izzók kiváltására készült cuccok. Fölmelegszik - elég hamar a túlhajtás miatt (mert x@r olcsó LED-et használnak hozzájuk) - és megnő a rajta átmenő áram, amitől még jobban melegszik, és máris nem hozza a gyári élettartamot. :(

Motor/utánfutó SMD-LED fölhasználásával (irányjelző/helyzetjelző/féklámpa) készült lámpám, CREE SMD-ledekkel készülnek csak fesz.szabályozással de nem túlhajtva és örök élet+1 nap életűek (jó fesz.szab esetén, max. 14,4V fesz.mellett). ;)

belsodavid: a C8 jó, ha nem a legjobb választás! Most úton van egy WF-504 és kétféle C8, ha megjön csinálok fotókat a fényükről. Ha ráér addig megvárhatod, ill. valakinek tuti vannak ilyen lámpái innen, akkor beelőzhet engem. :DDD

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#5352) belsodavid válasza M_o_g_y_i (#5351) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Köszi, megvárom, kell egy kicsit hétköznapibb lámpa is. A Sky Ray túl vad :). Ledek közül az XML T6-al érdemes már csak foglalkozni?

[ Szerkesztve ]

(#5353) M_o_g_y_i válasza belsodavid (#5352) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Jó a T5 is, ha meleg/semleges fehér kell, ill. az U2 kicsit fényesebb, de az is hideg-fehér.
A DinoDirect még mindig nem adta föl a csomagot, tegnap már "cseteltem" is az egyik operátorukkal, mijjaf@x van már. :W
Azt mondta qrv@ sok a rendelés, lassabban mennek náluk a dolgok. :(((
Ma pedig kaptam egy email-t, hogy valamelyik áru nincs készleten, de ez szerintem kamu, mert automata levél volt. :O
A másik C8 a KaiDomain-ről jön, OP-s refi+réz hőtönk. :C
Ja, meg pár 8x7135 driver "tuningolni". :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#5354) d4d válasza belsodavid (#5350) üzenetére


d4d
tag

nem 6-7 ezer, de 10-11-ért már Jetbeam BC40-et is lehet venni a dinodirecttől. Ezzel a kuponnal. SAVE10BR

elemlampa.blog.hu

(#5355) d4d


d4d
tag

nem gond, ha ide is beteszek pár képet? :U

1. kontroll, ISO100, F2.8, 1.6s, fehéregyensúly napfény
2. Jetbeam PC20, XM-L T6 410lm (ANSI FL1)
3. Spark SL6S-800CW, XM-L T6 800lm (3.0A)
4. Spark SL6S-740NW, XM-L T5 4A/4B neutral 740lm (3.0A)
5. Xeno F42 V2, XP-G R5 neutral, 350lm (ANSI FL1) (1.5A)
6. MicroFire TL2, XM-L T6, 840lm

elemlampa.blog.hu

(#5356) kowik válasza belsodavid (#5350) üzenetére


kowik
tag

(#5357) Mittu88 válasza kowik (#5356) üzenetére


Mittu88
senior tag

na most melyik igaz, 1800mA áramerősség, vagy 1200 lumen? bár utóbbi tuti kamu, de ha az az egy szem led 1800mA-en megy, akkor az kb. 600 lumen. Ennyire pofátlanok, hogy a dupláját kamuzzák?

(#5358) M_o_g_y_i válasza Mittu88 (#5357) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Van benne kamuzás rendesen. :K

:U

Forrás

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#5359) Mittu88 válasza M_o_g_y_i (#5358) üzenetére


Mittu88
senior tag

én is így tudom :D szóval ennyire pofátlanok :W

(#5360) belsodavid válasza d4d (#5354) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Köszi, egyenlőre jó a "gagyi" lámpa is, nem kell túl komoly, ultrafire bőven elég. Lehet lesz egy 501b és egy C8- is. Számottevő különbség lenne?

(#5361) BigBlackDog válasza belsodavid (#5360) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A korábbi vélemények alapján van különbség, a C8 javára. De ügy tisztázásának érdekében én rendeltem mindkettőből. Elvileg holnap száll fel a repülőjük HK-ból. :))

(#5362) belsodavid válasza BigBlackDog (#5361) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Én manafontról rendelnék. Pontosan EZT. Sima foncsorral milyen lehet? Egyenlőre ajándékba ez lenne, mivel nem vet fel a pénz. Késöbb magamnak lehet lenne egy C8.

Erről az 501b-ről véleményt bárki írhat. Ezzel a leddel, ezzel a foncsorral mit tud? Üzemidő stb. Ha valakinek van, ne tartsa magában.

(#5363) zoli03 válasza belsodavid (#5362) üzenetére


zoli03
őstag

Egyszer mértem a Kaidomain-es OP refis 501B-t, az másfél órát tudott, szerintem ugyanaz a driver bennük, volt ilyenem is. A végén elég jól lecsökken a fényereje. Nincs olyan számottevő különbség az OP refishez képest, erősebb a hotspot körvonala. Biciklire még ez is bőven jó. Eléggé flood lámpa, 30 méterre elvilágítva már nem látszik nagyon a hotspot. Szerintem 50-100 méternél tovább nem nagyon használható. Melegedésre átlagos. Ennyi pénzért tökéletes lámpa, lakásban, ház körül jól használható, még biciklire is jó.
Annyival nem rosszabb a C8-nál, nekem az is volt. A C8 jobb thrower, sokkal erősebb a hotspot, de lakásba nem olyan jó. Minőségre eléggé hasonlóak. Szerintem egy STL-V2 meg egy 501B tökéletes együtt, más nem nagyon kell. Az se baj, ha SMO refis, 3 USD-ért van hozzá OP. De például STL-V2 mellé nem vennék C8-at.

[ Szerkesztve ]

(#5364) M_o_g_y_i válasza zoli03 (#5363) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Egyeseknek lámpából sosem elég! :N :DDD

:Y

Mondjuk ez a "készlet" inkább valami lámpa-buherátoré lehet.

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#5365) korn válasza M_o_g_y_i (#5364) üzenetére


korn
aktív tag

Nekem ennél több lámpám és szerszámom, műszerem van. :B

(#5366) belsodavid válasza zoli03 (#5363) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Ez megnyugtat. Az stl nagyon bejött, nagyon meg érte. Az 501 nem az enyém lesz, de akkor a c8 még kiegészítésnek majdnem sok is lenne. Köszi szépen megnézzük elsőnek az 501-et.

(#5367) JSaN válasza belsodavid (#5362) üzenetére


JSaN
addikt

Fel eve hasznalok 501B-t majdnem minden este elokapom par percre. nagyon meg vagyok elegedve vele. Egyenletessen teriti a fenyt igy kisebb kozepesebb tavolsagra nagyon jo. A fem haz jo erzetet ad neki, sok embernek akinek mutattam nagyon tettszik. Tavaszal egyparat emg fogok rendelni belole, rosszul nem jarsz vele te sem.
Gondolom aksi tolto is kell, mert akkor az nem jon ki 6-7000 forintbol.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#5368) JSaN válasza zoli03 (#5363) üzenetére


JSaN
addikt

Igen 501b es stl-v2 tenyleg nagyon jo parositas. Amiota eze 2 lampa van nincs szuksegem masra, mert ez a 2 lampa tokeletessen le fed mindent.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#5369) szbalogh válasza d4d (#5355) üzenetére


szbalogh
őstag

Az a T5 nagyon cukros.

Mogyi: 504-est milyent vettél?

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#5370) M_o_g_y_i válasza korn (#5365) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Mert Te is fanatic vagy. :DDD

Alkatrészem nekem is rengeteg van, igaz nem ilyen lámpa-elemek mind, inkább csak optikák vannak. Majd idővel gyűlnek a lámpa-cuccok is, de egyelőre erre a "hobbira" ennyit nem tudok áldozni.

szbalogh: XM-L T6-os, 5 mód, 1,4A 600lm (ami inkább 500lm), natúr alu színű
Küldhetnék már... :W

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#5371) szbalogh válasza M_o_g_y_i (#5370) üzenetére


szbalogh
őstag

És hol vetted és mennyiért? Úgy láttam drágább mint az 501 :((( Találtam 14 dollárért de abban csak R5 led van.
Nekem op refis T5-ös ledes kéne ... olcsón természetesen :DDD :DDD

Nick: HE_Storm

(#5372) M_o_g_y_i válasza szbalogh (#5371) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

DinoDirect, $ 14.39 :U

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#5373) szbalogh válasza M_o_g_y_i (#5372) üzenetére


szbalogh
őstag

:R :R

Nick: HE_Storm

(#5374) szbalogh válasza M_o_g_y_i (#5372) üzenetére


szbalogh
őstag

:R :R
Ja... de a fekete meg 26.99 :Y

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#5375) Mittu88 válasza szbalogh (#5374) üzenetére


Mittu88
senior tag

ejj az drága festék :D

(#5376) belsodavid válasza JSaN (#5367) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Van már egy nagy lámpám, tehát ahhoz van 2 TR 2500 védett akksi+ töltő is. Az 501-be kellene 1 csomag akksi és maga a lámpa. Az kijönne 7-ből, még kevesebből.

(#5377) M_o_g_y_i válasza szbalogh (#5374) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

EZ nem tetszik? :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#5378) M_o_g_y_i válasza M_o_g_y_i (#5377) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

szerk.: DX-en $ 20.40 sz OP-s 504B :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#5379) szbalogh válasza M_o_g_y_i (#5378) üzenetére


szbalogh
őstag

Egy fokkal jobb :DDD

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#5380) tbesze


tbesze
tag

Hogyan tudtok képet feltölteni? Nálam még mindig nem működik a képfeltőltés. :(

(#5381) Mittu88 válasza tbesze (#5380) üzenetére


Mittu88
senior tag

feltöltöd a képet pl. a kepfeltoltes.hu-ra, utána itt a hozzászólásban a Link melletti Kép feliratú button-ra kattintasz és bemásolod a kepfeltoltes.hun kapott képhez tartozó hivatkozást.

(#5382) KillHates válasza Mittu88 (#5381) üzenetére


KillHates
nagyúr

A noob.hu-t bátorkodom ajánlani, a képfeltöltés egy idő után összekeveri a képeket: az egyik régi szakmai hozzászólásomban egy feszes seggű suna van, valami alkatrész helyett. Nem is tűnt volna fel soha, ha nem keres meg az egyik fórumtársunk, hogy honnét ismerem a csajszit, mert most az ő barátnője :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5383) Mittu88 válasza KillHates (#5382) üzenetére


Mittu88
senior tag

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

(#5384) Dongatto01


Dongatto01
tag

Szép napot mindenkinek!
Örömmel jelentem,hogy a január 1-én leadott rendelésem a [manafontról] sértetlenül és kifogástalanúl megérkezett!!
Rendelésben a következők voltak:
[Lámpa:502b]

[Aksi:Samsung]

[Lámpatartó-bringára]

[aksitartó]

Nagyon jópafa kis pilács nagyon tetszik majd este nekiálok és tesztelgetem majd kicsit a picikét!!

(#5385) JSaN válasza Dongatto01 (#5384) üzenetére


JSaN
addikt

Grat az uj cuccokhoz.
Majd a biciklis lampatartorol irhatnal par sort, milyen anyag? eros e? Jol rogzitti e a lampat? Mert tavaszal en is akarok venni a montimra, en videki vagyok igy kavicsos uton razos lehet neki. Nem tudom hogy ki birna e egy 501b tartasat.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#5386) CHAKITO válasza sanzi89 (#5348) üzenetére


CHAKITO
csendes tag

Galaxy s2-hez kellene.

(#5387) Dongatto01 válasza JSaN (#5385) üzenetére


Dongatto01
tag

persze,hogy kibirná még az stl-v2 is van amikor beleteszem amikor bringával megyek járörözni éjszaka és nagyon stabilan tartja nem mozog el benne nekem volt már ilyenem ezt a páromnak vettem merem ajánlani bátran!!

(#5388) CHAKITO válasza Gibbs (#5349) üzenetére


CHAKITO
csendes tag

Köszönöm a segítségedet és sanzi89-nek is!

(#5389) Dongatto01


Dongatto01
tag

Raktam fel pár [képet] a kicsikéről.
Következö rendelésem az [Ultra Fire C8] lesz !!

(#5390) Dongatto01 válasza tbesze (#5380) üzenetére


Dongatto01
tag

szia.
Használd ezt az oldalt,én itt szoktam feltölteni mindig és nincs vele gond !!
[link]

(#5391) M_o_g_y_i válasza Dongatto01 (#5389) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Grat a cuccokhoz, szép kis lámpicsku ez az 502B is! :K

Felhívás!!! :DDD

Ha ILYEN lámpát látna valaki mondjuk fele ennyiért ;] valahol, dobja már föl ide linkben plíz! :R
Milyen f@x@ egyenletes fénye van, és jónak tűnik a kidolgozása is. :U

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#5392) szbalogh


szbalogh
őstag

Nekem továbbra is 504-es kéne feketében az amelyik megáll a végén és t5 vagy t6 leddel van szerelve. 20 dollárért van de DX-en :((( ráadásul a 14 dolláros 501 után húzom a számat :DDD és vonakodok megrendelni.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#5393) M_E_N_T_O_S


M_E_N_T_O_S
csendes tag

Vettem egy FandyFire C8 XM L T6 ledes lámpát, de csak érkezés után derült ki hogy 5 módos! :-( Van ennek is valami állítási lehetősége 3 módosra mint az stl v2-nél?

(#5394) Dongatto01


Dongatto01
tag

Olyan kérdésem lenne,hogy a samsung aksim még mindig nem töltödött fel szerintem olyan 14 orától van a töltöbe,amikor feltöltödik akkor ennek az ipari cellának is zöldre vált majd a led a töltön,meg hogy csak egy aksit töltök vele nem pedig párban tölt az nem baj ugye?? :F

(#5395) bigboy78


bigboy78
csendes tag

Megint egy újabb bőr a 3xt6 [link]

(#5396) macikos válasza bigboy78 (#5395) üzenetére


macikos
addikt

Ez egy fokkal komolyabb: [link]

:) Az akku töltöttség jelző nagyon tetszik rajta. Viszont ezek a több ledes megoldások nekem nem jönnek be. Egy hasonló lámpa viszont jó lenne, de throwerben, minimum 6cm-es reflektorral.

(#5397) Mittu88 válasza macikos (#5396) üzenetére


Mittu88
senior tag

brutál a cucc, megnézném élőben, hogy mit tud. vagy csak egy sima 3*t6 ledes lámpája nincs valakinek sötét somogyban?

(#5398) Zola007


Zola007
veterán

tudnátok nekem ajánlani valami jóféle ledes kínai fejlámpát?
sokat nem akarok rá költeni, ellenben jó lenne valami ami nem esik szét másnap.

olvasgattam a fórumban, de nem akarok nagyon belemerülni a dologba, így inkább kérdezek.
Alapvetően aprócikkes szerelgetéshez, miniatűr ragasztáshoz, stb kellene, de nem ártana, ha éjszakai horgászathoz is tudnám használni.

Amennyiben erre egy lámpa nem alkalmas a fókuszálás miatt, akkor nyugodtan ajánlhattok többet.
Teljesítményben jó lenne minél erősebb, ha gyér a lámpa fénye, akkor nagyon el tud fáradni a szemem (erős szemüveges is vagyok). Nézegettem a q5, xml ledeseket, elég erősnek tűnnek youtube videók alapján.

Ahogy nézem 5-30$-ig terülhet el ami nekem elégséges, lehet ennyiért valóban használható lámpát venni?

Nincs hozzá 18650-es akkum, ergó tölthető AA v AAA elemekkel használnám, abból van bőven.

Köszi előre is!

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#5399) Zola007 válasza Zola007 (#5398) üzenetére


Zola007
veterán

ps: nem fontos kínai, de gondolom mindegyik ott készül :-)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#5400) korn válasza Szajborg (#5165) üzenetére


korn
aktív tag

Rendeltem én is egy ilyet, $26 kuponnal dino-nál. Majd meglátjuk működik-e, vagy úgy járok, mint te.
http://www.dinodirect.com/flashlight-led-1000lumens-5mode-cree.html

kupon: FLASHLIGHT20RU

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.