Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) tbesze válasza tbesze (#4848) üzenetére


tbesze
tag

korn!
Bocs a 0,98-as mérés az a mid mód, a hi, az 2,30, a lo pedig 0,09. Viszont a kérdésem továbbra is az, hogy lehetne emelni rajt?

(#4852) tbesze válasza korn (#4850) üzenetére


tbesze
tag

Van rajta rugó. Akkor azt leveszem kezdésnek. :K

(#4853) tbesze válasza korn (#4850) üzenetére


tbesze
tag

Rugót levettem. És már 2,43 !! :C Hihetetlen ez is mennyit jelent.

(#4854) macikos válasza tbesze (#4853) üzenetére


macikos
addikt

Tekerd szét a lámpát és a meneteket alaposan töröld át vizes törölközővel.

(#4855) korn válasza tbesze (#4853) üzenetére


korn
aktív tag

Ez így már nem rossz 3.9V-os akksival. Ez teljesen okés. Full akksival szerintem 3A körül lehet.

(#4856) M_o_g_y_i válasza Mittu88 (#4849) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

>>>KATTINCSÁ<<<

Ilyet kell szerezni, üdítős/olajos stb. flakonokat készítenek belőle. ;)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#4857) Mittu88 válasza M_o_g_y_i (#4856) üzenetére


Mittu88
senior tag

és mennyivel olcsóbb annál a fosnál... na ez már profi cucc. akartam írni is, hogy sokallom az ~500Ft-ot azért a gagyi gyufásdobozért, de valahogy magamban tartottam. Így viszont, hogy van ilyen is, nem kérdés, hogy ár/érték aránya többszöröse a skatulyás doboznak :)

(#4858) M_o_g_y_i válasza Mittu88 (#4857) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

És itthon szerintem ~100 Ft körül lehetne venni, ha valakit sikerül "beszervezni" valami üdítő-üzemben. :U
Gondolom tudna hozni pár darabot, aki ott dolgozik anélkül, hogy bármi baja származna belőle, ennyire még a főnök sem mondana nemet szerintem. :N

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#4859) Mittu88 válasza M_o_g_y_i (#4858) üzenetére


Mittu88
senior tag

apám ÁNTSZ-nél dolgozott, megkérdezem, hátha rajtuk keresztül lehet jóárasítva szerezni :) bár lehet ott csak üveg kémcsöveket használtak, fene se tudja

(#4860) jada00


jada00
tag

Megválnék egyik szeretett lámpámtól :O , ha valakit érdekel Budapest és környékén, szóljon!

Kétszer lett össz-vissz kipróbálva, szinte vadi új!

SKYRAY 3 X T6 XM-L [link]

(#4861) tbesze válasza macikos (#4854) üzenetére


tbesze
tag

Én meg jót akartam, és jól bekentem minden menetet szilikon zsírral. Ha tudtam volna! :W
Akkor most megpróbálom jól kipucolni. Az ember holtig tanul. Köszi a tippet!! :K

(#4862) tbesze válasza korn (#4855) üzenetére


tbesze
tag

Most töltődik a tegnap éjszakai akksi. Ha tele lesz, kíváncsi leszek rá mit mutat. Itt pedig egy gyenge telefonos kép a tegnap éjszakából. Különben ennél sokkal melegebb a fénye. Nekem nagyon bejön. Jó választás volt. Ezt ismét köszönöm nektek! :R
Most a következő STL-V2 lesz kintre. Csak már fejezzék be az ünneplést. :W

(#4863) Avicularia


Avicularia
veterán

Egyik rokonnak eladtam tegnap a DX-ről rendelt stl-v2 ikertesót,meg megtetszett neki a kaidomain-os C8 is ,meg adtam neki egy töltőt meg a favorit kék 18650-es akksiból egy párat.
Úgyhogy rendelnék megint valami jó kis cuccot.
A DX-ről ez a lámpa tetszik [link],de a topikjában többen 3-4 hete várnak és nem adták fel nekik.

(#4864) tbesze válasza M_o_g_y_i (#4856) üzenetére


tbesze
tag

Pont van egy ilyenem. :DD És már végzi is a feladatát. :K Köszi a tippet!

(#4865) macikos válasza tbesze (#4861) üzenetére


macikos
addikt

Kell szilikonzsír, de csak a lámpa végén lévőre, arra is csak azért, mert sokat használod az akkucsere miatt és a szilikonzsír csökkenti a menet kopását. De a többi betekert menetre felesleges kenni mert úgyse szedi szét az ember a lámpát, na meg tömítés szempontjából sincs velük gond.

Én minden lámpámmal azt csináltam eddig, az STL-V2-vel is, hogy amikor megérkezett akkor szétszedtem, szappanos fogkefével leszedtem minden szennyeződést az elemtartó csövek, tehát a lámpatest meneteiről meg át is mostam őket víz alatt, úgyse árt nekik. Utána pedig törölközővel alaposan szárazra töröltem a meneteket, úgy hogy rászorítottam a törölközőt és elkezdtem kifele tekerni. Az 1x18650-es lámpák 2, a 2x18650-esek meg 3 vagy több menettel kapcsolódnak, mert ugye például a 3xXM-L-es Sky Ray is használható 2 vagy 3 18650-es akkuval is, szóval sok helyen lehet koszos az érintkezési felület. A tailcap-et is szétszedtem, ott is gyárilag alapból nagyon sok szennyeződés van.

[ Szerkesztve ]

(#4866) Dongatto01 válasza tbesze (#4864) üzenetére


Dongatto01
tag

Jó neked,de nekem nincs ilyenem igyhát rendeltem magamnak 2 darab [ilyet] remélem majd meg is fog érkezni

(#4867) tbesze válasza macikos (#4865) üzenetére


tbesze
tag

Végig csináltam az általad leírtakat, és 2,43-ról máris 2,50 lett. Hihetetlen mennyit jelentenek ezek a kis dolgok is. Már alig várom, hogy a feltöltött akksival is kipróbáljam. Nagyon okosak vagytok, és segítőkészek. :R :R :R

(#4868) macikos válasza tbesze (#4867) üzenetére


macikos
addikt

Köszönöm. Bárcsak a tanáraim mondanák ugyanezt :D

(#4869) zoli03 válasza Dongatto01 (#4866) üzenetére


zoli03
őstag

Miért nem rendeltél eBay-ről? Már 1,23 USD-ért van 2 db egyszerűbb fajta és elég valószínű, hogy hamarabb ideér, mint DX-ről.

#4863 Avicularia: én hanyagolnám a helyedben. Nekem is volt egy lámpám DX-ről, 1 hónapig nem voltak képesek feladni, aztán inkább lemondtam a rendelést. Ráadásul még a pénzt se küldték vissza, a lemondás után kb 1 héttel jött egy levél, hogy 2-8 munkanapon belül visszautalják. Ez 12 naptári napja volt, a pénz még sehol. Bár mivel ott most ünnep van, lehet hogy még várhatok egy darabig

[ Szerkesztve ]

(#4870) Avicularia válasza zoli03 (#4869) üzenetére


Avicularia
veterán

ja elég hektikusak,viszont máshol nem találtam kimondottan ezt a lámpát

(#4871) korn válasza Avicularia (#4870) üzenetére


korn
aktív tag

ebay-en láttam egyszer, de most sok terméket leszedtek a kínai ünnep miatt

(#4872) heddon


heddon
csendes tag

Sziasztok! A napokban jött meg a DX-től 2bd Trustfire 2500ma/[link],nos 1060ma-t tudnak/-1A kisütő árammal!-/,nem ajánlom senkinek vételre.Tesztelve:http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/catalog/ACC6(2).jpg

(#4873) macikos válasza heddon (#4872) üzenetére


macikos
addikt

:F

(#4874) korn válasza heddon (#4872) üzenetére


korn
aktív tag

lyuly, most akartam venni 1 párat próbából
Ezek szerint szóródik a minőség rendesen.

(#4875) heddon


heddon
csendes tag

Bocs, a "h" lemaradt.Helyesen:1060mAh

(#4876) heddon


heddon
csendes tag

http://www.hkequipment.net/?sp=2&p=6&cat2=163&cat1=1&cat0=2&id=662&cat1=1&cat0=2&new=&more=&s=19bd9a8bff60e2709592c0ed29adbb69&lang=en
Szerintem ilyet érdemes venni.2550mAh körül mértem szintén 1A-rel terhelve./2db lett tesztelve/

(#4877) tbesze válasza tbesze (#4867) üzenetére


tbesze
tag

Feltöltődött az akksi. 4,15-el 2,90-et tud. Szerintetek ez már elfogadható? :F

(#4878) mexel válasza tbesze (#4877) üzenetére


mexel
veterán

Szerintem az tökéletes.

(#4879) M_o_g_y_i válasza tbesze (#4864) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Igazán nincs mit! ;)
Szívesen. :))

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#4880) Szajborg válasza Avicularia (#4863) üzenetére


Szajborg
csendes tag

8000Kelvin az nem lesz jó, az már kék, nem is fehér.

Dédanyám olyan öreg volt, hogy mikor mondtam neki, hogy viselkedjen korához illoen, meghalt.

(#4881) kowik válasza heddon (#4876) üzenetére


kowik
tag

Biztos jó a felszerelésed amivel méred?
Panasonic 2900-as minimum 2750mAh-t tud minden teszt szerint.(bár ezt én még nem mértem)
Trustfire 2500-ból még nem találkoztam 1800mAh alattival, pedig már vagy 30db járt nálam.
Szerintem mérd meg a másik akkut is.

(#4882) macikos válasza kowik (#4881) üzenetére


macikos
addikt

Én is ezt furcsállom. A kék Trustfire 2500-as a jobb akkuk közül való.

(#4883) KillHates válasza jada00 (#4860) üzenetére


KillHates
nagyúr

Küldtem privátot!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4884) zsolt19900


zsolt19900
őstag

pöppet elgondolkodtam ismételten

ajánlottátok nekem az 501b op refivel 17dolcsiért+a köcelékek olyen 36ba állna meg, de a dilemmám, hogy egy ilyennel lényegesen nagyobb fényerőt és vetítési képet érnék el biciklizés közben?

ha megéri az a plusz pénz akkor rááldozom

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#4885) M_o_g_y_i válasza zsolt19900 (#4884) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Csak ne a SSC P7 verziót vedd! :N
Inkább ezek közül válassz:
1.
2.
3.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#4886) mexel válasza M_o_g_y_i (#4885) üzenetére


mexel
veterán

Ezek ha jól látom mind SMO refisek, az OP szerintem jobb bringára.

[ Szerkesztve ]

(#4887) zoli03 válasza zsolt19900 (#4884) üzenetére


zoli03
őstag

Bikemag fórumon vagy az itteni kerékpáros fórumon is kérdeznék-olvasnék a helyedben, ott szoktak ilyen lámpákról beszélni, tapasztalatokat is biztos találsz 1-2 típusról.

(#4888) g@bo


g@bo
nagyúr

innen, dinodirect [link], rendelt valaki? szépen csomagolják a cuccot, gyors mint a manafont? :K

(#4889) M_o_g_y_i válasza mexel (#4886) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Én nem láttam OP-s XM-L ledes bicajlámpát ezen az áron. :(
De amúgy EZ jó lenne ezekbe is, elfér benne az XM-L. ;)
Egyébként a fénye ilyen az SMO-nak is: [link]

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#4890) zsolt19900 válasza zoli03 (#4887) üzenetére


zsolt19900
őstag

kerékpárosok azt ajánlják, hogy ne vegyek koppintást :) de hát az eredeti megfizethetetlen számomra

a többieknek is köszönöm, néztem forumon képeket ittt és egész jók pedig a gyengébb ledes változat is, szerintem, én legalábbis nem látok rajtuk sok eltérést, a képek alapján

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#4891) Dongatto01


Dongatto01
tag

hozzáértöktől kérnék egy kis segítséget!!
[Samsung NV-15]-ös tipusú fényképezőgépen,mit állítsak be hogy jó képeket készítsen éjszakai fényképezés közben mert amiket eddig csináltam vele az stl-v2 vel kapcsolatban nem igazán sikerültek jól,most is csinálnék de nem a legszebben rögziti,ha valamit átálítanék nem lenne jobb szerintetek?? :F :F :W

(#4892) Avicularia válasza g@bo (#4888) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem nagyon gyorsan itt volt dinodirect-től a Skyray STL-V2.Jól be volt csomagolva,pozitív volt ez eddigi egyetlen rendelésem tőlük.

(#4893) Dongatto01


Dongatto01
tag

a vakut természetesen kikapcsoltam,de így sem még az igazi :F

(#4894) zsolt19900


zsolt19900
őstag

akkor végül is egy ilyen foncsorral egy ilyen lámpa "legyűri" fényerőben és terítésben az op refis 501b-t eztt

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#4895) PHM


PHM
addikt

Üdv!
Meg tudná valaki mondani, meddig ünnepelnek még Kínában?
Vagy már vége a hepajnak?
Köszi.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#4896) Avicularia válasza PHM (#4895) üzenetére


Avicularia
veterán

asszem február 1

(#4897) tbesze válasza Avicularia (#4896) üzenetére


tbesze
tag

Igen, elsején kezdenek. :K

(#4898) PHM válasza tbesze (#4897) üzenetére


PHM
addikt

Köszi a válaszokat, akkor egyelőre nem rendelek.
Annyi jót olvastam a Skyray STL-V2-ről, hogy muszáj lesz egyet beszereznem.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#4899) Dongatto01 válasza PHM (#4898) üzenetére


Dongatto01
tag

itt a "vas" a kezemben csak értenék ehez a nyavajás fényképezőhőz tudnám jól beállítani akkor rengeteg tesztfotót tudnék felrakni!!!
amúgy ténylef frankó egy cucc :K

(#4900) korn válasza Dongatto01 (#4899) üzenetére


korn
aktív tag

manuális "M" módban állíts be mondjuk záridőnek (Shutter speed) 2mp-et, rekesz (Aperture) 2-3-4 körül, iso érték legyen 200. Vagy állványról, vagy valaminek neki kell támasztani a hosszú záridő miatt, különben elmosódott lesz .
Ha "erősebb" fényt akarsz látni a képen, akkor a záridő növekedhet, meg az iso is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.