Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) Dongatto01


Dongatto01
tag

meg annyira nem tudom mienek vannak,de ha létezik ezekböl is minőségibb akkor olyat is ajánlhattok akkor inkább azt venném!!

(#5152) HornedReaper válasza HornedReaper (#5134) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Valaki nem tud válaszolni az előző kérdésemre? :)

Szóval az STL-V2 a legjobb thrower még mindig? :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#5153) korn válasza HornedReaper (#5152) üzenetére


korn
aktív tag

árkategóriájában az egyik legjobb, mert ugye kicsit több pénzért sokkal durvább lámpák is vannak

(#5154) kowik válasza KillHates (#5144) üzenetére


kowik
tag

Én kb. 20-30db üveget rendeltem DX és Kai-tól de még egy sem volt törött.

(#5155) szbalogh


szbalogh
őstag

UF-504, HA-III, Solarforce L2 alkatrészei teljesen kompatibilisek? Vagy mi a különbség a néven kívül?
A tubus colos átmérőjű?
A süllyesztett bekapcsológombú változat megáll a végére állítva?
Köszi

Nick: HE_Storm

(#5156) szizoli


szizoli
csendes tag

Megérkezett a sokak álltal várva várt akksi [link] Esetleg valaki látta már valahol olcsóbban? Vagy bele kell törödni ebbe az árba?

[ Szerkesztve ]

(#5157) d4d válasza szizoli (#5156) üzenetére


d4d
tag

Mitől várva várt ez az akku?

elemlampa.blog.hu

(#5158) szizoli válasza d4d (#5157) üzenetére


szizoli
csendes tag

Merthogy ez a védett típus

(#5159) zoli03 válasza d4d (#5157) üzenetére


zoli03
őstag

Attól hogy egy ipari Panasonic és van benne védelem. Eddig ezek szerint nem volt védelemmel rendelkező verzió, én nem figyeltem annyira.

(#5160) szizoli válasza zoli03 (#5159) üzenetére


szizoli
csendes tag

Igen ebben a kapacitásban nem volt ,hát gondolom én mint kezdö lámpás a komolyabb lampikba ebböl érdemesebb alkalmazni.A saját v60c és sr 51 -embe tervezem ezt de az 5 db nem a legolcsobb már igy is egy "vagyon"volt a 2 lámpa .Nekem legalább is.

(#5161) d4d


d4d
tag

De már jó ideje árulnak ilyeneket, pl. AW, Redilast, Callie's Kustoms, Enerpower, EagleTac és már az XTAR is használ 3100as Panasonicot.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#5162) szizoli válasza d4d (#5161) üzenetére


szizoli
csendes tag

Igen olvasgattam az általad emlitett márkákról is de az igazi jól csengö minöségi márkák azért jobban megfognak mindenkit (sokszor sajnos).

(#5163) d4d válasza szizoli (#5162) üzenetére


d4d
tag

Ok. A V60C-t mennyiért sikerült beszerezni? Megvagy elégedve vele? Van bármilyen le-föl mozgása a mágneses gyűrűnek? + a fényében falon látni gyűrűket?

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#5164) szizoli válasza d4d (#5163) üzenetére


szizoli
csendes tag

121 dolcsi volt elbaltáztam mert nem tudtam hogy kuponnal olcsóbb,-mindig tanul az ember.Na de ami a lényeg nekem nagyon - meg a haveroknak is- bejön kellemes finom kialakitás szinte pormentes a foncsor -nagyitoval taláni csak - teljesen elég a fényerö,a mágnes semmit nem mozog föl -le.Az egész egy jól megtervezett korrekt tartós lámpa benyomását kelti.És remélem az is lesz.Még egy gyári töltöre ami hozzá való,arra fáj a fogam és akkor nem kell szétcsavargatni.Majd idövel beszerzem azt is 35 dolcsi az ára ,majd keresem az akciókat,hátha. Persze elfogult vagyok kicsit mert tetszik.Ja semmi gyürüt nem látok a falon csak a tiszta teljes kört.

[ Szerkesztve ]

(#5165) Szajborg


Szajborg
csendes tag

Sziasztok,

Megérkezett a várt [X8-am], persze, amilyen szerencsés faszi vagyok, talán nekem egyedül eddig, nem megy. Vagyis megy, kb 1lumennel, vagy még annyival se.
Az lenne a kérdésem, volt-e már valakinek hasonló tapasztalata, mit lehet ilyenkor tenni, van-e értelme reklamálni?

Dédanyám olyan öreg volt, hogy mikor mondtam neki, hogy viselkedjen korához illoen, meghalt.

(#5166) mexel válasza Szajborg (#5165) üzenetére


mexel
veterán

Az mit jelent hogy nem megy? Szétszedted már megnézni mi lehet a baj? Ha szétkaptad és nem látsz semmit, akkor írj az eladóknak és kérj újat, vagy egyezkedj velük.

(#5167) zoli03 válasza Szajborg (#5165) üzenetére


zoli03
őstag

Én mintha valahol olvastam volna, hogy egyiknek rossz volt a kapcsolója, de már nem találom hol. Kösd be úgy, hogy kiiktatod a kapcsolót, vagy ha van multimétered, nézd meg azzal a lámpát.

[ Szerkesztve ]

(#5168) Szajborg válasza zoli03 (#5167) üzenetére


Szajborg
csendes tag

Hát, szétszedtem, kontaktok jók, plusz-minusz megvan, uh gondolom a driver lesz, mert a LED is világít. Kapcsoló is jó, mármint anélkül is néztem,ugyanugy halványan világít.

Dédanyám olyan öreg volt, hogy mikor mondtam neki, hogy viselkedjen korához illoen, meghalt.

(#5169) Dongatto01 válasza korn (#5153) üzenetére


Dongatto01
tag

"kicsit több pénzért" itt mennyire gondoltál és mien lámpákat ajánlanál az stl v2 helyett?

(#5170) zoli03 válasza Szajborg (#5168) üzenetére


zoli03
őstag

Manafontról vetted? Ha onnan, írj nekik, hogy mi a helyzet. Nekem egyszer kicsit máshogy kinéző terméket küldtek, aztán választhattam, hogy küldenek újat vagy visszaadják a fele árat. Ha eBay-ről vetted, ott meg még könnyebb megbeszélni az eladókkal.

(#5171) Szajborg válasza Szajborg (#5168) üzenetére


Szajborg
csendes tag

[link]

mármint ez neki a világítása

[ Szerkesztve ]

Dédanyám olyan öreg volt, hogy mikor mondtam neki, hogy viselkedjen korához illoen, meghalt.

(#5172) mexel válasza Szajborg (#5171) üzenetére


mexel
veterán

Ha driver kiiktatásával világít, akkor eléggé egyértelműen csaka driver lehet :) Póbáld átforrasztgatni, megnézni nem zár-e rövidre valahol, és írj a manafontnak.

(#5173) Dongatto01


Dongatto01
tag

hát még mindig nem sikerült találnom üveget a lámpámhoz,58 miliméteresben csak kamerához találtam lencséket,lehat akkor vágatok hozzá :(((
pedig jobban örültem volna ha valami gyári félét találtam vólna

(#5174) Faxxx


Faxxx
csendes tag

[link]Ehhez jár 18650-es akksi?Leírásból nem jöttem rá.

(#5175) BigBlackDog válasza Faxxx (#5174) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"Accessories Included: -" >> szvsz nem jár hozzá akksi.
Általában nem szokott, ha mégis, akkor odaírják a leírásba.

(#5176) Faxxx válasza BigBlackDog (#5175) üzenetére


Faxxx
csendes tag

thx

(#5177) Faxxx


Faxxx
csendes tag

SKY RAY 1JC8 T6 CREE XML 1300LM 5-Mode LED
C8 CREE XML T6(Aluminum)1000 Lumen 5-Mode LED
Valós lehet az a 300lumen eltérés ugyanolyan leddel?

[ Szerkesztve ]

(#5178) BigBlackDog válasza Faxxx (#5177) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Megeshet ugyanolyan lednél 300 lumen különbség (nem ua. árammal hajtják a ledet pl), de a két linkelt lámpa egyike sem tud szvsz 1000 lm környéki fényerőt, inkább olyan 800 lm-ra becsülném.

(#5179) Faxxx válasza BigBlackDog (#5178) üzenetére


Faxxx
csendes tag

Mit ajánlanál olyan 20dolcsi körül?

(#5180) Szajborg válasza zoli03 (#5170) üzenetére


Szajborg
csendes tag

Csak még annyit a szerencsémröl, hogy ma megjött a dx-es csomag is, amiben 4akksi helyett csak kettő volt, sérült volt a csomag, és magyarországon átcsomagolták, csak már soványabbra:)
Szóval a dx nem tud csomagolni

Dédanyám olyan öreg volt, hogy mikor mondtam neki, hogy viselkedjen korához illoen, meghalt.

(#5181) zoli03 válasza Szajborg (#5180) üzenetére


zoli03
őstag

Trackinggel jött? Nem biztos, hogy a DX nem tud csomagolni. Nekem is jött már 2 akku, ki volt vágva a csomagolás, akku persze nem volt benne.

(#5183) zoli03 válasza #46372352 (#5182) üzenetére


zoli03
őstag

Ilyen adatoknak nem szabad hinni. A lumen meg az üzemidő nem számít, csak hogy hány mA-es driver van benne, ha odaírják. Abból már a másik kettő adatra valósan tudsz következtetni.

(#5184) jada00 válasza szizoli (#5158) üzenetére


jada00
tag

Hol írják azt, hogy védett? :F

(#5186) zoli03 válasza jada00 (#5184) üzenetére


zoli03
őstag

A címben is ott van hogy PCB, meg a leírásban is írják.

(#5185) dantre: jó akkuval elmenne 1 órát is akár. De valószínűleg azt a 2,8A-t csak teljesen feltöltött akkuval fogja felvenni, aztán ahogy csökken az akku feszültsége, csökken a felvett áram és a fényerő is. Szóval gyengébb akkuval is mehet akár 1,5 órát is, de a végén észrevehetően csökken a fényereje.

[ Szerkesztve ]

(#5187) jada00 válasza zoli03 (#5186) üzenetére


jada00
tag

Ja, oké! Nem figyeltem, csak azt ,hogy mintha nem lenne az alján az a plussz 2mm-r, maga az elektronika! :R

(#5188) jozsi252 válasza Dongatto01 (#5173) üzenetére


jozsi252
veterán

Nemkell hozzá valami különleges üveg? Tehát ha mittudomén vágatsz üveget külön akkor nemlehet pl hogy nemlesz olyan jó a vetített fény mint eredeti üvegnél? vagy üveg üveg nincs különbség köztük.?

iPhone 13 Pro Max

(#5190) jada00


jada00
tag

UltraFire X8 [link]

Ennyiért nem is rossz!!!! :Y :K

Lehet rendelek megint egyet! :D

Igazából nem is kell, de most, hogy megerősödött a forint kicsivel több mint 7000Ft "csak", és ez igazán egy jó lámpa!!! ;]

[ Szerkesztve ]

(#5191) arti1121 válasza jada00 (#5190) üzenetére


arti1121
senior tag

jada szerintem ebben nem az a driver van mint a manafontos 48usd-ésben. Szerintem a minösége is gyengébb.

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#5192) KillHates


KillHates
nagyúr

Ez az én formám. :(
Pár napja elkezdett lekapcsolgatni a Skyray lámpám és tegnap véglegesen bexart :O
Csinálok bele egy másik driver-t, mert látom ezt már mókolták. Kicsit több kakaót kapnak majd a LED-ek (meg rendesen bepasztázom, mert a kínaiak nem tudom miért ezzel a tényleg filléres dologgal spórolnak :U) és egy osztállyal jobb stabok is kerülnek bele. Az áramkorlátozó szállt el, 20-40 mA-t enged át. Igaz, még így is jobban világít mint pár hagyományos izzós lámpa :D

Más:

Esetleg nincsen valakinek 2db 18650-ese eladó. Védett kellene :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5193) KillHates válasza jada00 (#5190) üzenetére


KillHates
nagyúr

Látom csak nem bírsz meglenni egy jó pilács nélkül :D A kis UltraFire szenzációsan jó lámpa; nagyon sokáig megy arról az akkuról amit adtál hozzá, ha meg ipari-t rakok bele kész atomvillanás!
A Skyray már más téma, az mint írtam az most megy nagy generálra. :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5194) HornedReaper válasza korn (#5153) üzenetére


HornedReaper
senior tag

:)
Manafont-ra nincs valakinek egy fölös kuponja? Jövő héten megvenném az STL-V2-t..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#5195) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

A FandyFire STL-V6 olcsóbb..
Melyik jobb?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#5196) HornedReaper válasza HornedReaper (#5195) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Itt azt írják, ugyanaz a kettő, marad az olcsóbb a Dealextreme-ről :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#5197) jada00 válasza KillHates (#5193) üzenetére


jada00
tag

Sajnálom a sky ray-t, de hát kínai!!! :(

A másiknak viszont örülök, hogy ennyire tetszik! :K

Új lámpa meg mindíg kell, nélkülük nem tudok meglenni!!! :D

(#5198) jada00 válasza arti1121 (#5191) üzenetére


jada00
tag

Hááát, az Ultrafire van olyan minőségi mint a TrustFire szerintem, ráadásul azt irják, hogy ezt is 3000ma ral hajtják!!!

Az UltraFire-nek van sok olyan lámpája amiben 3A- s meghajtó elektronika van, tehát nem elképzelhetetlen , hogy ez is világít olyan jól, maga a lámpa test majdnem mindíg ugyan az!!!

De ha ez igy van akkor viszont ennyiért nem rossz!!!

(#5199) jada00 válasza HornedReaper (#5195) üzenetére


jada00
tag

Nekem konkrétan ugyan ez van!!! Szerintem ugyan az mind a kettő, a led pedíg 2.9A van meghajtva, méréseim szerint, tehát jóóóó!!! :K

(#5200) korn


korn
aktív tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.