Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) g@bo válasza arti1121 (#4497) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem.

a hong kongi ezt írja
Destination - Hungary
The item (RC050212766HK) will leave Hong Kong for its destination on 12-Jan-2012

a magyar
A megadott küldeményazonosítóhoz nincs rögzített követési információ
vagy be se jön.

vigyázzatok a 01.19 környéki kínai -hong kong tajvan makaó etc - rendelésekkel, mert 1 hónapig buliznak, és nem jön meg a cucc!!!

[ Szerkesztve ]

(#4502) Dongatto01 válasza g@bo (#4501) üzenetére


Dongatto01
tag

nekem is ugyan ezt írja,de mért??
minek fizetem pluszba a trackingre plus 2$-árt he egy kalap sz..t sem ér :))
pedig nekem 01/07/2012 már postára tették

[ Szerkesztve ]

(#4503) szbalogh válasza Dongatto01 (#4502) üzenetére


szbalogh
őstag

Kicsit késésben szokott lenni a magyar fosta nyomkövetése. Nálam többször előfordult, hogy már megkaptam a csomagot mikor még csak célországba megérkezett státuszt írtak ki. :DDD

Nick: HE_Storm

(#4504) mexel válasza Dongatto01 (#4502) üzenetére


mexel
veterán

Így kevésbé lopják el :)

(#4505) Dongatto01 válasza szbalogh (#4503) üzenetére


Dongatto01
tag

nem baj ezentúl,biztos nem adok a trackingért pénzt,majd ha normálisan megjavúl a rendszer talán akkor igen,de így ilyen szolgáltatásért nem éri meg fizetni(igaz két dollár nem valami sok pénz) de akkor is elvárnám azt,hogy megfelelően tájékoztassák az embereket ha már ráveszik magukat és kifizetik a 2dolcsit!!

[ Szerkesztve ]

(#4506) Dongatto01 válasza mexel (#4504) üzenetére


Dongatto01
tag

talán ez az egy előnye van..

(#4507) JSaN válasza Dongatto01 (#4505) üzenetére


JSaN
addikt

Eddig sem volt vele problema, en kifizetem, mivel nyomon kovetheto. Fuggetlen attol hogy te nem latod eppen, attol meg biztositva van. De tetudod mit akarsz, en szoltam.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#4508) Lex Icon válasza JSaN (#4507) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Van valakinek tapasztalata tracking nélküli ingyenes szállítással? Biztonságos? Köszi.

(#4509) Mittu88


Mittu88
senior tag

meddig kell kb megrendelni, hogy még az 1hónaposbuli előtt elküldjék? tegnap utaltam át paypalra de mire jóváírják... minden kurva lassú :(

(#4510) macikos válasza Dongatto01 (#4494) üzenetére


macikos
addikt

Az a gond ezekkel az akkukkal, hogy nincs bennük védelem, tehát nem kapcsolnak le amikor már alacsony a feszültség. A védett akkuk 2,75V-nál lekapcsolnak, igaz, már ez is nagyon alacsony érték. Ezek a Samsung és Panasonic akkuk meg addig nyomják a kraftot, amíg van bennük. Ha két akkut teszel a lámpába, akkor ha csak már 2V van bennük (2x2V=4V), akkor is világítani fog a lámpa, semmit nem fogsz észrevenni. Utána viszont lehet hogy kidobhatod az akkukat.

g@bo: Nem ég szét szó szerint, de közel van hozzá. Ezekkel az akkukkal 7A vagy még többet is felvehet a LED, ami rengeteg. Már a 4A is sok. Lecsökken az élettartama, meg egyébként is a hűtése sem nagyon szuper ezeknek a lámpáknak. De volt itt olyan ember a topikban, aki egy XP-G-t küldött meg egy védetlen AW IMR 18650-el, meg is adta magát a LED 2,3A-nál: [link]

Lex Icon: Nem kell a tracking. Rengeteg csomagot rendeltem nélküle és azok is simán megjöttek. Sőt, amikor kértem a trackinget, akkor pont hogy még lassabban jött! Na meg ha tényleg várnak arra, hogy összejöjjön bizonyos számú csomag és akkor indul a szállítmány, akkor tracking nélkül kell rendelni, mert a többség úgyis így rendel, tehát az a szállítmány hamarabb összejön, így hamarabb is érkezik meg a lámpa.

[ Szerkesztve ]

(#4511) Avicularia válasza Dongatto01 (#4505) üzenetére


Avicularia
veterán

Ne aggódj,itt svédben ugyanúgy nem látszik a küldemény a svéd posta követési rendszerében,addig amíg be nem ér az országba a küldemény.
1-2 napja írtam ,hogy több mint 3 hétig nem láttam a fandyfire lámpámat. Dec 16.-án elhagyta Kínát és csak január 8.án jelent meg az itteni követési rendszerben.
Szóval szvsz nem a magyar követés sz@r,hanem ilyen a rendszer.

(#4513) Dongatto01 válasza macikos (#4510) üzenetére


Dongatto01
tag

akkor zárjuk le a témát miet vegyek végül is??

(#4514) Dongatto01


Dongatto01
tag

esetleg akkor valami minőségi védett akut tudtok ajánlani??

(#4515) macikos válasza Dongatto01 (#4514) üzenetére


macikos
addikt

[link]

Amúgy ez is nagyon jó akku: [link]
Megbízható, nem robban fel, szinte mindenkinek van ilyen. Annyi van, hogy UF-980L-ben lekapcsol. Ennyi. De a többi több ezer másik lámpában, ami nem direkt driveos, tökéletesen működik. Nekem is ilyen van, havernak is ilyen, semmi gond vele.

Ettől függetlenül el kell mondani, hogy a Samsung és Panasonic akkuk a legjobbak. Szóval lehet őket használni 1 és több akkus lámpában, csak óvatosan! Mert ha mondjuk kitapasztalod, hogy mennyit mehet a lámpa amíg még nem merülnek egy biztonságos szint alá az akkuk, akkor semmi akadálya. Viszont ki az, aki számolgatja, hogy hány percet világít a lámpával... :F Na meg ezeknek az akkuknak pont a nagy kapacitás lenne a lényege. Óvatos használatnál meg nem tudja az ember kihasználni a nagy kapacitást, mert úgyse meríti addig, amíg lehetne.

1 akkus lámpánál meg azokba lehet belerakni, amelyekben az elektronika szabályoz valamennyit, de az UF-980L pont nem ilyen. Egyébként az UF-980L-t pont azért szeretik nagyon sokan, mert jó akkuval 4-4,5A körül működik. Ez még az a határ, ahol erős fénye van, de még nem károsodik nagyon a LED.

[ Szerkesztve ]

(#4516) Dongatto01 válasza macikos (#4515) üzenetére


Dongatto01
tag

akkor megnyugodtam mert én is [ilyet]
rendeltem!! ;)

(#4517) Dongatto01


Dongatto01
tag

nah végre most elöször valami infot adott a posta a küldeményről :R :R

"Küldemény felvéve / Item accepted"

"Célországba elküldve / Item sent abroad" lassan járj,tovább érsz nemde??? ugyebár :R

(#4518) macikos


macikos
addikt

A Cree bemutatta legújabb power-led szériáját, az XB-D-t:

Cree Introduces the Next Generation of Lighting-Class LEDs
XLamp® XB-D LED

Kisebb zseblámpákban találkozhatunk majd vele.

(#4519) Mittu88 válasza Dongatto01 (#4516) üzenetére


Mittu88
senior tag

én is olyat fogok, 4-5 csomaggal :)
Macikos köszi az infot, hasznos :)

(#4520) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Ma mentem 5km-t biciklivel a sky ray stl v2-vel, hát igaz csak a kezemben fogtam, de lefordítottam ha valami jött szembe, vagy került el. Olyan fénye van, hogy teljes biztonságban éreztem magam. Brutális. Ma volt az eddigi legnagyobb bevetése. Közel olyan fénye van mint egy autó tompítottja. Vagy kicsit elfogult vagyok? :))

(#4521) JSaN válasza belsodavid (#4520) üzenetére


JSaN
addikt

Inkabb olyan fenye van mint egy auto tavolsagi fenyszorojanak, nem mint tompitott. :) Nem vagy elfogult, udv a klubban. :))

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#4522) belsodavid válasza JSaN (#4521) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Kíváncsi leszek mit mutat majd ha levelesek lesznek a fák, és nem lesz abszolút köd. Így google mapson mérve, érdemben 180-190méterig használható.

(#4523) dokiki válasza belsodavid (#4522) üzenetére


dokiki
csendes tag

Na ne hülyéskedj már,180 méter??Kissé keveslem.

(#4524) belsodavid válasza dokiki (#4523) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Hát kinek mi a használható táv. 220-az tárgyakat is megvilágította, de nem olyan erősen. Tiétek meddig visz el?

(#4525) g@bo


g@bo
nagyúr

kéne maholnap még rendelni egy lámpát nem? mert lesz egy kis szünet. ;]

(#4526) bigboy78 válasza g@bo (#4525) üzenetére


bigboy78
csendes tag

Én rendeltem.Kettő Uf-980l-est,egy Stl-V2-est.És egy ilyet[link] 6db ilyen akkut[link] és egy ilyen töltőt [link] Meg egy ilyet[link] Már alig várom :N

(#4527) dokiki válasza belsodavid (#4524) üzenetére


dokiki
csendes tag

Nekem volt egy C8 XM-L,SMO refis,de annak a refije csak átm 40×30-as volt,de a itthon,fényszennyezett környezetben (kisváros) a 250m-re lévő épület látszott.

(#4528) Mittu88


Mittu88
senior tag

erről a töltőről vélemény? megbízható :F
és az a szilikon "szósz" amit kettővel felettem linkeltek mire jó? :D

[ Szerkesztve ]

(#4529) zoli03 válasza dokiki (#4523) üzenetére


zoli03
őstag

Írta, hogy ködben. Már kicsit ködös időben is elég jól lecsökken a bevilágított távolság, nem hogy normális ködben. A 180 méter ködben teljesen reális.

(#4530) belsodavid válasza Mittu88 (#4528) üzenetére


belsodavid
aktív tag

A szilikon zsír az O gyűrűk és menetek kenésére szolgál. Tömítettséget növeli és a súrlódást csökkenti. Ezáltal a menetek és az ó gyűrűk élettartamát is növeli.

(#4531) szizoli


szizoli
csendes tag

Sziasztok mindenki,csendben érdeklödnék hogy innen [link]rendelt már valaki,mert az árak mindentöl jobbak,

[ Szerkesztve ]

(#4532) dokiki válasza zoli03 (#4529) üzenetére


dokiki
csendes tag

Ja,így igaz.Mert volt aki tiszta időben 350 méterekről beszélt.

(#4533) macikos válasza dokiki (#4532) üzenetére


macikos
addikt

Igen, én eddig 350méterre világítottam el vele. Azért csak eddig, mert városban lakom, ez volt a legtávolabbi bérház, amit még láttam na meg ugye a közvilágítás is bezavar ilyenkor. Egy kietlen pusztán lehetne megnézni igazán, hogy mit tud a lámpa, ahol nincs semmi fény több száz méterre sem és mondjuk megvilágítani egy adott távolságra lévő gyárkéményt vagy valamit.

(#4534) KillHates válasza bigboy78 (#4526) üzenetére


KillHates
nagyúr

EZ nagyon állat! Várom a beszámolódat a lámpáról!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4535) korn válasza KillHates (#4534) üzenetére


korn
aktív tag

ja, biztosra ment és nem aprózta el :)

(#4536) BigBlackDog válasza macikos (#4533) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nálam 420 méter eddig a rekord, faluszélen.

(#4537) g@bo


g@bo
nagyúr

szerintetek ebbe [link] jó egy védetlen samsung akku? ez a [link] töltő mennyire lehet "gány" ?

(#4538) Mittu88 válasza g@bo (#4537) üzenetére


Mittu88
senior tag

most rendeltem 3 olyan töltőt, szal majd meglássuk :)

(#4539) wrox


wrox
senior tag

Sziasztok.
Tud valaki valami jó vételt 14500 , 3,6V -os Li akku + töltő kombóra (min 2 db akkuval)?
Vettem egy ilyet, marha jó a fénye, tenyeremből nem látszik ki. Ami furi volt nekem, hogy ha a legtávolabbi pontra állítom a fókuszt, akkor kirajzolja a led alakját. :) Ebayről jött, de 44 nap volt mire ideért, azért kérdezném, hogy honnan vegyek bele akkut.

szerk.
Olyankor mi történik, ha 3.7 V-os akkut teszek bele? Illetve jobb lesz a fénye a litiumos akkuval, mintha sima ceruza elemmel használom?

[ Szerkesztve ]

(#4540) macikos válasza wrox (#4539) üzenetére


macikos
addikt

[link]
[link]

Igen, valószínű hogy jóval erősebb fénye lesz. Ezekben alapból nagyon gyenge az elektronika és az 1db AA elem vagy akku feszültségét nehezen tudja az elektronika feljavítani a LED számára kedvező értékre. 14500 meg 4,2V-ról indul :)

Amúgy az a jó, ha kirajzolja a LED alakját, mert az azt jelenti, hogy pont fókuszban van a LED. Az a rossz, amikor csak egy paca van középen meg oldalra szétszórva összevissza fény.

[ Szerkesztve ]

(#4541) Mittu88 válasza wrox (#4539) üzenetére


Mittu88
senior tag

a fókuszosok mind olyanok. nemsemmi szállítási idő :D amúgy www.manafont.com-on keresőbe írd be hogy 14500 meg esetleg a charger (töltő) szót, kidobja :)

(#4542) wrox válasza macikos (#4540) üzenetére


wrox
senior tag

Köszi a linket. Nézegetem.
Eddig csak olyan lámpám (police) volt, ami nem zoomos.
Ezen csak pislogtam, mert szabályszerű négyzetet rajzol, illetve közelre még a led csíkjai is látszódnak. Nekem nagyon tetszik.

Mittu88: Írtam az eladónak, hogy nincs cumo a 40-ik napon, visszautalta a pénzt, 44.-ik napon meg megjött a csomag. Visszakapta megint a pénzt. :)

[ Szerkesztve ]

(#4543) wrox válasza macikos (#4540) üzenetére


wrox
senior tag

A linkelt töltő mennyi idő alatt tölti fel a 900mA-es akksit?

(#4544) wrox


wrox
senior tag

Ezt jól értem, hogy 11 dolcsiért 20 db LI akkut küld?

Itt mennyire igaz a 2400 mA?

[ Szerkesztve ]

(#4545) macikos válasza wrox (#4543) üzenetére


macikos
addikt

Mondjuk 2 óra, talán 350mA-el tölt az a töltő. Több nem is lenne jó annak az akkunak, szóval pont jó.

A 2400mAh igaz! [link] Viszont 60mA-el meríthető! :D Szóval ez ugrott!

(#4546) wrox válasza macikos (#4545) üzenetére


wrox
senior tag

Az miért gond, hogy csak 60mA-el meríthető?
Az a 20 db-os pack megéri?

[ Szerkesztve ]

(#4547) macikos válasza wrox (#4546) üzenetére


macikos
addikt

A 60mA kevés! Az 0,060 amper. Az lenne a lényeg, hogy 1,5amper menjen a LED-re!

A 20 darabos pack nem tudom hogy megéri-e, ki tudja milyen akkuk azok.

(#4548) mexel válasza wrox (#4544) üzenetére


mexel
veterán

11$ + 21$.

(#4549) wrox válasza mexel (#4548) üzenetére


wrox
senior tag

Hoppsz, azt nem is figyeltem, így már nem annyira best buy. :D

macikos: Mint sok mást, ezt se tudtam, na de majd belejövök. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.