Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) szbalogh


szbalogh
őstag

Meg is rendeltem erre elkezd erősödni a forint :(((

Nick: HE_Storm

(#5602) jada00 válasza sanzi89 (#5594) üzenetére


jada00
tag

Hello!

Nekem elsején adták fel, és ma ért ide, szerintem a tied is megérkezik a héten!

[link]

A lámpáról pár szó: méretéhez képest elég nehéz, látszik, hogy van benne anyag, jó a hűtés.
Jó a kidolgozása, a led kitűnően központosítva van, fényerő jó 2.8A meghajtva!!! :K
A fényt szórja, teríti, de ez nem is távolsági fénynek kellett!
[link]

(#5603) zoli03 válasza szbalogh (#5600) üzenetére


zoli03
őstag

Azt is néztétek, hogy 1A-en megy benne az XM-L? Bár legalább OP refis. Igaz ennyiért megéri, akármennyin megy benne a LED, én is rendelek :)

Ha erősödik a forint, annak csak örülhetsz. Szerintem te a gyengülésre gondolsz. Ha csak nem valamilyen devizaszámlád van, és azzal vásárolsz. De én ahogy nézem, nem igazán gyengült.

[ Szerkesztve ]

(#5604) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Ha a Dealextreme rendelésemben a Cancel order-re nyomtam, az elég, hogy visszautalják a pénzt?

2012.02.15. 4:49:04 Canceled Cancel Order. FulfillmentStatus : BackOrder To Canceled
2012.02.02. 12:52:35 BackOrder Can not put fulfill order
2012.02.02. 6:01:18 PaymentConfirmed Payment Change PaymentStatus. PaymentStatus : PendingPayment To PaymentConfirmed
2012.02.02. 6:01:05 PendingPayment Order received, payment waiting

egy zippzáros kemény HDD-tokot szerettem volna venni GPS-toknak, eBay-en sem találtam sehol :(

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#5605) zoli03 válasza jada00 (#5602) üzenetére


zoli03
őstag

Még jó hogy nehéz, acélból van elvileg, nem aluból. Mennyire melegszik?

(#5606) szbalogh válasza zoli03 (#5603) üzenetére


szbalogh
őstag

Ja főleg az op refi miatt szántam el magam. Driver úgy is lesz hozzá. Két lámpicsku kell, egy airsoftra, 1 módos maxon menjen. Másik pedig otthon botorkálni, erre akár 1A is bőven elég.
AMikor leadtam a rendelést megnéztem az aktuális árfolyamgrafikont.

Nick: HE_Storm

(#5607) korn válasza zoli03 (#5603) üzenetére


korn
aktív tag

a driver az kérdéses, valószínű nem 1A-es, dx-en az adatok semmit nem mondanak

(#5608) szbalogh


szbalogh
őstag

Ez vajon jó az 501-re? :F

Nick: HE_Storm

(#5609) jada00 válasza zoli03 (#5605) üzenetére


jada00
tag

Fél óra után sem túl meleg! Nem rossz, elég kompakt kis lámpa!

(#5610) mexel válasza korn (#5597) üzenetére


mexel
veterán

Mondjuk ha valóban olyan driver van benne mint amit írnak, nem is ér többet :) 1A-en van hajtva. Inkább legyen 2-3-4$-al drágább, de jó driverrel. ja, közben látom ezt már más is írta, csak most olvastam végig a topikot :)

[ Szerkesztve ]

(#5611) macikos válasza jada00 (#5609) üzenetére


macikos
addikt

"Fél óra után sem túl meleg!"

LOL, akkor ott valami nem jó.

(#5612) szbalogh válasza macikos (#5611) üzenetére


szbalogh
őstag

Belül meleg az csak a vas nem vezeti olyan jól a hőt így kívűl nem melegszik annyira mint egy alu lámpa :DDD

Nick: HE_Storm

(#5613) macikos válasza szbalogh (#5612) üzenetére


macikos
addikt

Dehogynem vezeti. Volt rozsdamentes acél Ultrafire C3-am, XR-C-vel. 2 perc után olyan forró volt, mint a háborodás, pedig az XR-C alig 700mA körül ment.

(#5614) szbalogh válasza macikos (#5613) üzenetére


szbalogh
őstag

Hát, ha kívül olyan meleg volt mint a háborodás akkor belül legalább 3-4 háborodás meleg volt :DDD

Nick: HE_Storm

(#5615) arti1121


arti1121
senior tag

LUMINTOP S20 , S40 KÉPEK

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#5616) KillHates válasza macikos (#5611) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ja-ja! Ott valami hőelvezetési probléma lesz. A nagy SkyRay-em is ezért fosott be; száraz volt a LED-ek alatt mint a tapló. Mire észrevettem, már kifingott a driver.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5617) KillHates válasza jada00 (#5602) üzenetére


KillHates
nagyúr

Odaadtad a jó kis TrustFire-t ezért... (én csak örülök neki :C)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5618) arti1121


arti1121
senior tag

TALÁLTAM EGY KINAI OLDALT sok fajta lámpákrol van kép aki akar csemgézzen oldal linkje

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#5619) arti1121 válasza KillHates (#5617) üzenetére


arti1121
senior tag

szia!

ha van egy kis idöd betudnád linkelni az aku figyelöt amit a li-po aksikhoz hastnálsz és mondjuk 5v nál hangal jelez.

elöre is köszi. üdv: Arti

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#5620) belsodavid válasza KillHates (#5616) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Nem igen merem szétszedni a lámpát, a driver a házba menettel rögzül? A foncsor már volt kivéve, ezután hogy tudom a drivert kivarázsolni a fejből? Bekenném pasztával.

(#5621) jada00 válasza macikos (#5611) üzenetére


jada00
tag

Kicsit elhamarkodottan jelentettem ezt ki!!!! :R :R :R

Azt a fél órát kicsit eltúloztam, lehet, sőt biztos nem volt annyi! :(

Következőnek valóban járattam elég sokat, és meg is volt az eredménye, a kezemet szó szerint nagyon megégette, főleg a lámpának a feje, az borzasztó meleg volt!!! :Y

A kapcsoló felöli részét lehetett csak megfogni valamennyire, tehát maxxon hajtva nem nagyon mehet fél óránál többet!
Mondjuk elég nagy a fényereje, nem kell a teljes gáz, azért nem rossz nekem tetszik! :D

(#5622) KillHates válasza belsodavid (#5620) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ne a drivert pasztázd be, hanem a LED alatt, hogy át tudja adni a hőt a lámpa burkolatának.

Itt látszik is, hogy a LED-ek hőelosztó csillagai alól itt-ott kilátszik a fehér paszta.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5623) KillHates válasza arti1121 (#5619) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen-igen. Holnap délután lesz egy kis időm a melóhelyemen (hol máshol ? :D ) és csinálok pár képet és feltöltöm

szerk:

középső, must have!!!!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5624) KillHates


KillHates
nagyúr

9000 Lumen-es pilács:

[link]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5625) Findzs válasza KillHates (#5624) üzenetére


Findzs
addikt

az a nem semmi :K :Y

találtam egy videt róla:[link]
mondjuk a víz alá kell is a lumen :))

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#5626) KillHates válasza Findzs (#5625) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szegény gülüszemű hali, teljesen beparázik a rohadt nagy világosságtól :D
Viszont az a kábelezés elég gáz. Emlékszem mikor merültünk mindnyájan úgy néztünk ki a sok csőtől mint valami kötözött bolondok. Nagy para is volt, nehogy beleakadjunk valamibe...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5627) g@bo


g@bo
nagyúr

pár hetes klarus p2a eladó, mint az új. [link]

36 dollár, mostani áron cirka 8k, akit érdekel 5k lecsengetése után este tesztelheti, meddig képes stírőlni folyamatosan a fényét, bp. határ út.

2* aa elem, 245 lumen. [link]

[ Szerkesztve ]

(#5628) M_o_g_y_i válasza g@bo (#5627) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Mi az oka az eladásnak? :U Ez a lámpa ugye a JetBeam BA20 "tesója", f@x@ kis pilács. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#5629) szbalogh válasza KillHates (#5624) üzenetére


szbalogh
őstag

100 Watt led = 150 Watt hid ??? :Y
Úgy tudtam a hid a hatékonyabb... ez bullshit szagú

Nick: HE_Storm

(#5630) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Tegnapelőtt megérkezett a rendelésem manától. Febr. 5-én este adtam le a rendelést és 14-én reggel már hozta postás az értesítőt (meg a csomagot is, csak nem voltam itthon). Volt a csomagban 502b, C8 warm white, lángnyelves Trustfire akksi, XTAR WP2 töltő. Közeljövőben írok majd bemutató(ka)t, de addig is röviden a véleményem:

Az egyik 502b-nél nem működött a kapcsoló, kikapcsolt állapotban is halványan világított a led. Szétszed, megpróbál kiforrasztani, nem sikerül kiforrasztani. Kicsit nyomogattam a kapcsolót ezután, a ellenállásmérő szerint jó lett és összerakva is működött. A foncsoron apró karistolásokk, a vetített fényen nem látszik szerencsére. Kicsit nagyobb az Jetbeam BC20 S2-nél méretben, zsebemben talán elfér. Fényben nappal nem annyira érezhető a különbség, sötétben viszont az 502b a bevilágított terület szélét erősebben világítja meg, a hotspot is erősebb.

C8 fénye nappal ingerlően sárga, sötétben gyönyörűen visszaadja a színeket (ha lehet ilyet mondani egyáltalán). Hotspot mérete megegyezik kb. az STL-V2 hotspot méretével, de bőven nem olyan erős. A c8 kicsit nagyobb körben világítja meg a területet, de a hotspoton kívüli rész erősségénél is a STL-V2 győzedelmeskedik. Az üveg ujjlenyomatos volt belülről, foncsoron egy macska (inkább egér) kaparás. Szerencsére fényén ez sem látszik.

A lángnyelves Trustferi jobb, mint a kék. Kék akksi feszültsége 3,89V, lángnyelvesé 3,99V. 502b kék akksival 1,65A áramot vett fel, lángnyelvessel 1,9A körül (kapcsoló helyén mérve).

Töltőről nincs sok tapasztalat, ha bedugom világít a led. Doboza nem volt sérült, a doboz ablakát pedig letakarták bubis fóliával, így kisebb eséllyel sérül és a kíváncsi szemek elől is rejtve volt valamennyire.

Nagyjából jelenleg ennyire futja, azért remélem, hogy aki elolvasta, érdekesnek találta :) .

[ Szerkesztve ]

(#5631) M_o_g_y_i válasza BigBlackDog (#5630) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Jó Neked, az én dinodirect rendelésem még mindig nem látszik még csak a tracking szerint sem, pedig elvileg már 9-én föladták. :W
Tököm kivan már ezzel a Dinodirect x@r céggel. :((
Azt hittem jobb lesz a szolgáltatás.
Ja, és január 27-én rendeltem. :W

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#5632) kowik válasza BigBlackDog (#5630) üzenetére


kowik
tag

Szuper. Szép összeállítás. A 0.1V különbség az akkukban pont annyi, hogy a kék is leadta volna az 1.9A-t.

(#5633) BigBlackDog válasza BigBlackDog (#5630) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Végül töltőt is kipróbálom, éppen egy lángnyelves Trustferi 16340-es (880 mAh) akksit tölt. Az akksin töltés előtti kapocsfesz 3,88V. Árammérőt nézegetve megijedtem kicsit (a töltést jelző led helyesen világított pirosan). A töltőáram kb. 10 és 300 mA között ugrált (digitális multiméteren nehezen látni, lassú a mintavételezése). Úgy gondoltam, hogy a töltő hibás, de látva a tesztet, másnál is ez van. Régi töltőnél konstans volt a töltőáram.
Miért jó a változó töltőáram a li-ion akksiknál? Érdemes 1A töltőáramot választani, vagy li-ionnál is kímélőbb a kisebb (0,5A) töltőáram?

[ Szerkesztve ]

(#5634) grabber


grabber
addikt

02/13/2012 Pending
02/14/2012 Processing Your order is being processed.
02/15/2012 Dispatched Mail Tracking: RC
02/16/2012 Processing Order dispatched without the following:
1 x SKU ...

The missing item(s) will be dispatched as soon as possible

Most mi van? :U Feladják a csomagot,majd utólag rájönnek valamit ki kellett hagyni és az majd utólag elküldik?

[ Szerkesztve ]

(#5635) tbesze válasza BigBlackDog (#5630) üzenetére


tbesze
tag

Én 6.-án adtam le a rendeléseket. Az egyiket simán, a másikat Mail Tracking-el. Kíváncsi leszek, hogy egyszerre érnek e ide. Neked Mail Tracking-es, vagy sima volt?
Köszi a tapasztalat megosztást! :C

(#5636) g@bo válasza M_o_g_y_i (#5628) üzenetére


g@bo
nagyúr

egy Klarus X2TC.......

(#5637) HornedReaper válasza HornedReaper (#5604) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nagyon szimpatikus lett a manafont :)

A rendelésnél megjegyzésbe írtam, hogy szóljanak, ha nem jó a mikrokapcsoló a lámpához, rá 12-13 órára jött a válasz, hogy nem jó, keresik a jót.. Rá 7 órára jön az automatikus mail, hogy feladták postán a 2 lámpát + 2 mikrokapcsolót.. Kérdezem az ügyintézőt, nem tudnák-e törölni a mikrokapcsolót, ha egyszer nem jó, erre írja fél órán belül hogy kipróbálták és működik vele :)

A DX-en egy ilyen folyamat hetekig tartana..Amennyivel drágább a manafont, annyival jobb is a szolgáltatás!

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#5638) BigBlackDog válasza tbesze (#5635) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Tracking-el volt. Ugyan 5-én este rendeltem, de csak 7-én reggel kaptam az e-mail-t, hogy feladták. Így egész jó időt futott a csomag, 14-én már itt is volt.

(#5639) CHAKITO válasza BigBlackDog (#5630) üzenetére


CHAKITO
csendes tag

Köszönjük a beszámolót! Nekem érdekes és hasznos infók voltak.

(#5640) korn válasza Szajborg (#5598) üzenetére


korn
aktív tag

Mérd meg a driver átmérőjét, a legjobb, ha kiszeded és az alapján próbálsz keresni. Vagy fényképezd le és mutasd meg, aztán keresünk valamit. Manafont-tal sikerült valamit intézni?

(#5641) tbesze válasza BigBlackDog (#5638) üzenetére


tbesze
tag

Az enyémeket is 7.-én adták fel. Úgy látszik, te közelebb laksz hozzájuk mint én. :DD
Akkor kíváncsi leszek, hogy én mikor kapom meg. A postánknál még mindig csak az van, hogy honkong-ba felvéve. :((

(#5642) korn


korn
aktív tag

hátha valakit érdekel csináltam pár mérést a kaidomain-es 3040mA-es amc7135-tel + xm-l-lel, itt van mennyire szabályozott különböző belsőellenállású cellákkal:

jó minőségű cellával, és minimalizálva a lámpa ellenállásait igen jó eredményt lehet elérni, de ha valami nem kóser, oda az áram szabályozás. Elméletben is így képzeltem.
A feszültségértékek terheletlen cellafeszültséget jelentenek.

(#5643) tbesze válasza tbesze (#5641) üzenetére


tbesze
tag

Ma 14 órakor beíródott, hogy célországba el küldve! :((( Nagyon kíváncsi leszek, hogy mikor ér ide.

(#5644) dale74


dale74
tag

Ehhez tudtok valami alternatívát ajánlani, ami árban kedvezőbb és széles sugárban szór?
Itt lesz egy kis teszt is róla: [JETBEAM ST CYCLER XM-L T6 - Cycle and Outdoor flashlight]

(#5645) kowik válasza korn (#5642) üzenetére


kowik
tag

Az akkuk típusát megtudhatjuk?
Pl. a 80mohm-os ha Sanyo ami 3.5V-nál már leadta a kapacitása 95%-át, akkor elég jó szabályzott.
Más. Tudnál írni a KD 3040-es driverről. Hogy néznek ki a módok? A legkisebb mód tényleg annyira kicsi mint a KD-n írják? Illetve tényleg 3040mA? Most akarok rendelni egy párat.

(#5646) szbalogh válasza korn (#5642) üzenetére


szbalogh
őstag

Érdekes :R
Ha már itt tartunk. Miért sima rugót tesznek aksi elé és mögé? Miért nem valami nagyobb felületű lemezt? A rugó hosszú és az érintkező felülete is kicsi, biztosan nagy az ellenállása. :B

Nick: HE_Storm

(#5647) HornedReaper válasza dale74 (#5644) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Én ezt a bicajlámpát vettem és megtuningoltam ezzel a CREE LED-del
A foncsort kicsit igazítani kellett, ha az "üveg" felőli végéből lecsiszolsz mindig egy kicsit, szabályozhatod mennyire szélesen szórja a fényt (nekem lett egy kis "fekete lyuk" a szórásképben, de nem zavaró)

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#5648) belsodavid válasza KillHates (#5622) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Az én esetemben pontosan ennek az alkatrésznek a szélét kenjem meg?

(#5649) korn válasza kowik (#5645) üzenetére


korn
aktív tag

Nincs akku típus, mivel labortáppal szimuláltam az akksit. A 80mohm ellenállás pl pont a multiméter saját ellenállása áramméréskor.
Azt még nem szabad elfelejteni, hogy a többi ellenállással -ami a lámpában előfordul- nem foglalkoztam, pl a kapcsoló+rugó, ami alaphangon kb 30milliohm vagy több. Szóval ezt hozzá kell adni az akksi belsőellenállásához, és akkor kapjuk meg az igazat.
Utána próbáltam akksikkal is mérni az áramot, és igen közeli értékeket kaptam, mint amit a grafikon mutat.
Egy kék vagy lángnyelves trustfire legalább kb 130mohm újkorában, plusz a kapcsoló 30mohm, ezekkel kb a 180mohm-os görbéhez hasonlóan fognak működni.
Egy ipari védelem nélküli cella 70-80mohm, ezekkel sokkal jobban működik ez a driver.

Tényleg 3040 vagyis én 3080mA-t mértem, de a driver felől, nem a leden. A grafikonon is látható.
A low az tényleg nagyon low. Éjszakai konyhába menéshez tökéletes. :)
A módváltás egy kicsit szokatlan volt először, bár csak 1 csoportot próbáltam ki (hi, med, lo). Az egyik az, hogy elég gyorsan kell nyomni a kapcsolót (< 0.5sec), hogy váltson.
A másik, hogy ha le akarok váltani HI-ból MED-be, akkor először 2x kell megnyomni a kapcsolót, utána ha rögtön váltani akarok tovább, akkor megy 1 nyomásból is.
Nem egy nagy dolog, 5 perc után megszokja az ember.
Most így a lumapower klónom ezzel a driverrel csontra annyi lument tud, mint a jetbeam bc40-em. Ráadásul ugye szabályozottan.
A régi driverrel erősebb volt kissé -ugye 3.5-4A szabályozatlanul-, de ez így sokkal kultúráltabb.

[ Szerkesztve ]

(#5650) korn válasza szbalogh (#5646) üzenetére


korn
aktív tag

Valamilyen rugó azért kell oda, mivel nem egyforma hosszúak a cellák, és azért elég erősen kell nyomni azokat ott bent. :) Vannak jó minőségű aranyozott stb rugók, de 10-20 dolláros lámpákba nem sűrűn raknak ilyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.