Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) zoli03 válasza BigBlackDog (#4327) üzenetére


zoli03
őstag

A többiek jól mondják. Ha biciklire, lakásba kell, akkor az 501B/502B sokkal jobb választás. Ha kisebb udvarba, oda még jó, de a C8 is jó oda. Minden másra jobb a C8.

[ Szerkesztve ]

(#4352) zoli03 válasza zsolt19900 (#4336) üzenetére


zoli03
őstag

Igen, biciklire a szórt fényű lámpa a jobb. Nem tudom, hol akarsz biciklizni, de városban vagy országúton a linkelt lámpából egy is bőven elég.

Ha lehet, OP reflektorost vegyél, annak még szórtabb a fénye, mint az SMO-nak (az OP-nak naracshéj szerű a felülete, könnyű megismerni).

Nekem ilyen van (akkor még olcsóbb volt, mikor vettem). Egy darab van nekem a biciklin, városban, közvilágítás mellet is nagyon megvilágítja az utat, elég szélesen.

Akármilyen lámpát veszel, mindenképp olyan, amiben 3 folyamatos fényű mód van, azokban a középső is elég erős még. Amikben csak alacsony és magas fokozat van, azokban az alacsony kevés biciklire, látni nem nagyon fogsz vele.

Ezek nem NiMH akkuval mennek, hanem 18650 Li-ion-nal. Sokkal nagyobb a kapacitásuk, bármikor rá tudsz tölteni memóriaeffektus nélkül. Ha egyszer el kezded használni őket, utána NiMH-t többet nem akarsz majd. Az ajánlott akkut+töltőt megtalálód a fórumban, kb minden oldalon be van linkelve :)

(#4353) mexel válasza zoli03 (#4352) üzenetére


mexel
veterán

Ugyanezt javasoltam priviben én is :) Ez egy jó lámpa nagyon, bár én még jóval 20$ fölött vettem. Sajnos sehol nem találok OP refis 501-est T6 leddel. Mindenhol csak SMO van már :( Átlag használatra pedig sokkal jobb az OP szerintem.)

(#4354) zoli03 válasza mexel (#4353) üzenetére


zoli03
őstag

Van itthon SMO (T6) és OP (U2), majd este csinálok egy fényképet a vetítési képükről.

(#4355) mexel válasza zoli03 (#4354) üzenetére


mexel
veterán

Nekem is van mindkettőből, én ismerem a fényüket, de aki nem annak tanulságos lehet :R

(#4356) belsodavid válasza zoli03 (#4354) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Én várom! :))

(#4357) szbalogh


szbalogh
őstag

Vettem 2 aksit vaterán.

Nick: HE_Storm

(#4358) belsodavid válasza szbalogh (#4357) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Ezzel most mit akarsz mondani?

(#4359) dokiki válasza mexel (#4353) üzenetére


dokiki
csendes tag

502-ből pedig csak OP-s van szinte.

(#4360) mexel válasza dokiki (#4359) üzenetére


mexel
veterán

Sajnos. Ha olyan lámpát rendelek ami ezüst színű (ultrafire) az csak sima alumínium, vagy le van festve szürkére?

[ Szerkesztve ]

(#4361) korn válasza szbalogh (#4357) üzenetére


korn
aktív tag

0.7V? Hát az eléggé mélykisütött.

(#4362) Dongatto01


Dongatto01
tag

a minap kaptam a [manafont-tól] mailben értesítőt,hogy a megrendelést már feladták a Post Office-al,nade amikor [ezen]a linken beütm a Registered Mail Numbert,akkor ezt az üzit kapom:"To promptly retrieve the record of your item, please key in your Enquiry Reference Number (if available), for example, 05000123A"
"Or please provide the item number, enquiry reference number (if available), details of sender, addressee and contact information by fax to Mail Tracing Office at (852) 2868 4723. You can also email or call our Mail Tracing Office at (852) 2921 2211 during office hours." most akkor mivan vagy ez mit jelent??

[ Szerkesztve ]

(#4363) zoli03 válasza Dongatto01 (#4362) üzenetére


zoli03
őstag

Ezen az oldalon nézd majd, pár nap múlva itt is működni fog, ez részletesebb infókat ad.

(#4364) korn: igaz, hogy néha 1-1 napra leáll, de általában másnapra megjavul. De azért többet működik, mint nem :)

(#4365) Dongatto01: rögzítette az, de el kell pár napnak telnie, mire nyomon tudod követni. Az első pár napba nekem se működik egyik tracking number se.

[ Szerkesztve ]

(#4364) korn válasza Dongatto01 (#4362) üzenetére


korn
aktív tag

kell 1-2 nap míg megjelenik a rendszerben,
egyébként meg a magyar posta követője jobb lesz neked (már amikor működik)
http://posta.hu/tracking#result

szerk:
lol 1mp :)

[ Szerkesztve ]

(#4365) Dongatto01


Dongatto01
tag

vagy lehet,hogy a posta nem rögzítette be a rendszerbe??
remélem,hogy majd nyomon tudom követni :F

(#4366) Dongatto01


Dongatto01
tag

értem,köszönöm mindenkinek az ínfókat!!

(#4367) zsolt19900 válasza zoli03 (#4354) üzenetére


zsolt19900
őstag

várom én is a képeket

bicajozni pedig lehetségesen fogok kivilágítatlan bicikliúton, mert úgy jutok haza, és oda is elég lenne 1db ebből a tizenhat dolcsis lámpából?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#4368) g@bo válasza korn (#4364) üzenetére


g@bo
nagyúr

köcc, nem is tudtam, hogy a magyar is lesi a hk ajánlottakat. :R

(#4369) mexel válasza zsolt19900 (#4367) üzenetére


mexel
veterán

Nekem koromsötét éjszakában is elég volt :)

(#4370) g@bo


g@bo
nagyúr

nem a témához tartozik, de nem tudtam, hogy erre is jó a 18650 es akku... [link]

(#4371) mexel válasza g@bo (#4370) üzenetére


mexel
veterán

Csak azért ilyesminek nem árt óvatosan nekiállni :)

(#4372) zoli03


zoli03
őstag

Lefényképeztem az 501B-ket, megoldottam, hogy mind a kettőben T6-os LED legyen. Közelre világítva nincs nagy különbség, távolra se. Azért látszik, hogy OP refisnek szórtabb a fénye, de sokkal nagyobb különbségre számítottam. Az SMO refisnek is elég homogén a fénye nagyobb távolságon, az is tökéletes lenne biciklire. A második képen az SMO-snak a valóságban nem annyival erősebb a hotspotja, nem a legjobb a fényképező.

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4373) zsolt19900 válasza zoli03 (#4372) üzenetére


zsolt19900
őstag

akkor itt a baloldali az op?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#4374) zoli03 válasza zsolt19900 (#4373) üzenetére


zoli03
őstag

Igen. Gondoltam nem írom le, annyira azért csak látszik.

(#4375) szbalogh válasza belsodavid (#4358) üzenetére


szbalogh
őstag

Úgy tudtam ha ennyire ki van sütve az már kuka. Ehhez képest ugyan akkora áramot adott le, mint a másik.
Nomeg nemrég volt kérdés, hogy hány C-t képes leadni egy ilyen cella. z 4,6-nak felel meg kb.
És a kapacitása is meglepően nagyjából ott van ami rá van írva.

Nick: HE_Storm

(#4376) korn válasza szbalogh (#4375) üzenetére


korn
aktív tag

2.5 órán át töltődött 120mA-el 4.1V-ig

A 0.7V-ost töltötted eddig?

(#4377) korn válasza szbalogh (#4375) üzenetére


korn
aktív tag

Ja, általában fel lehet tölteni a mélykisütötteket. Csak 2-2.5V alatt a szerkezete megváltozik, és nem a jó irányban. Ha pár percre van lemerítve ilyen mélyen, akkor még nincs nagy gond, de ha napokig, hetekig van ilyen állapotban, akkor bizony ott valami megváltozott. És ha egy ilyen cella robban, akkor az rombol.
http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?280909-Ultrafire-18650-3000mA-exploded

(#4378) szbalogh válasza korn (#4376) üzenetére


szbalogh
őstag

Nem mertem tovább :B
Az durva :Y Remélem az enyém nem ilyen :F

Nick: HE_Storm

(#4379) PHM válasza g@bo (#4370) üzenetére


PHM
addikt

Szinte az összes notebook akkumulátorpakkban 18650-es cellák vannak.
Egy kidobott, bolhapiacon beszerzett laptop akku kiváló donor a
lítiumcellák beszerzéséhez. Kicsi hátrány, hogy olyat is ki lehet fogni,
ami teljesen halott, valamint hogy az így kitermelt cellák nem védettek.
Viszont szerencsés esetben még akár évekig szolgálhatnak egy lámpában.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#4380) zsolt19900 válasza zoli03 (#4374) üzenetére


zsolt19900
őstag

okés köszönöm

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#4381) zsolt19900


zsolt19900
őstag

esetleg valakinek valamilyen "élő" kuponja, akciós kódja van valamelyik oldalra?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#4382) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Totál nem vagyok otthon a témában, ezért hozzátok fordulok segítségért: bő egy hónap múlva éjszakai túrára fogok menni, és mivel már régebb óta tervezem egy jó minőségű, épkézláb lámpa beszerzését, hát eljött az idő :)

Szóval amire kell: erdőben, éjjel, vaksötétben, azon kívül pedig ház körül, néha egy-egy éjjeli peca, stb.

A keret: 6-7K, de ez a plafon.

Jó lenne, ha valamennyire vízálló lenne. Illetve egy dolognak nagyon örülnék: ha lenne a lámpa mellé egy külön fali töltő, amit magába a lámpába bedugva tudnék használni. A 18650-es akksihoz nekem nincs külön töltőm, ezért lenne jó egy ilyen megoldás.

PayPal-om van, úgyhogy külföldi rendelés nem probléma :)

Köszi előre is! :R

(#4383) tbesze válasza zoli03 (#4363) üzenetére


tbesze
tag

Az én cuccomat a manán, 30.-án feladták, de még a mai napig sem látom sehol. :(
Pedig a 2 dodót, megkapták. :U
Már nagyon várom. ( C8 ) Kíváncsi leszek milyen driver lesz bent. Több fórumon is azt mondják, hogy a kaidomain a legbiztosabban küld 2.8-as driver-el, a manafont pedig több mint valószínű, hogy gyengébbel adja. Úgyhogy kíváncsian várom. Valaki nem nem vett a manárol mostanában UF C8-at, és nézte meg hogy mennyivel van hajtva a led?

(#4384) tbesze válasza zsolt19900 (#4381) üzenetére


tbesze
tag

DinoDirect. 50 dollár felett, - 5 dollár. Jan 11.-ig.

DDREG12010432

[ Szerkesztve ]

(#4385) zoli03 válasza tbesze (#4383) üzenetére


zoli03
őstag

Tracking numbert elküldik e-mailben. C8-at szerintem senki se tudja. Főleg, hogy nem is egyféle van az oldalukon, hanem 5-6.

(#4386) mexel válasza ^Clown (#4382) üzenetére


mexel
veterán

Szerintem ne olyan töltőt keress ami a lámpában van. Akksi és töltő. Olcsó és jó. A töltő azért ajánlott mert eu dugós, és lekapcsol a töltés végén, nincs csepptöltés. Ez fontos a Li-ion akksiknál, mind élettartam mind balesetveszély miatt. ( én ezt a töltőt többre értékelem mint a sokak által ajánlott trustfire töltőt - és kb feleannyiba kerül)
Lámpából pedig ha kicsi kell akkor 501b vagy 502b attól függ hordszíjas vagy övcsipeszes kell-e. ( hordszíjas szerintem biztonságosabb és kényelmesebb) Mindenképpen XM-L T6 led, de szerintem nnagy favorit az 501b XM-L U2 OP refivel. Nagy fény-kicsi lámpa, kertbe horgászáshoz túrához nagyon jó a nagyobb szórt fény. (élőben sokkal jobban szórt a fénye, mint a fentebbi képeken látszik)
Sokan ajánlani fogják itt a nagyobb lámpákat de el kell dönteni hogy a kényelmes használat fontosabb( pl zsebrelehet vágni), vagy hogy 100m-el távolabbra tudj világítani esetleg. (utóbbi ritkábban szükséges szvsz).Ez nem azt jelenti, hogy a kisebb gyenge fényű, mert az is elvisz igen messzire és igen erősen, véleményem szerint átlag használatnál még sok is. Ezek is világítanak olyan messzire sötétben ameddig nappal sem nézünk mindig :) (pl túrázásnál éjszaka nem azt akarod látni mi van 350m-re hanem a lábad előtti 40m a legfontosabb. Ezt meg bőven túlszárnyalják ezek a lámpák)

(#4387) zoli03 válasza mexel (#4386) üzenetére


zoli03
őstag

Hiába ajánlják, a keret 6-7e, és ez is már kb 8e. Egy C8 még minimum +1e, de kérdéses a driver. Egy SMO refis T6-tal viszont kijön kb 7e-ből. Túrázásra szerintem is tökéletes az 501B, nekem ez a kedvenc lámpám ár-érték arányt nézve.

(#4388) mexel válasza zoli03 (#4387) üzenetére


mexel
veterán

Igaz, most drága a $. Akkor a töltő+akksi ha marad akkor egy másik 501b. Így kb 7000-re kijön.
Vagy töltőből ideiglenesen egy ilyen, de kell hozzá egy ilyen is. Utóbbi adapterből 0,3-0,5$-ért is van aukción.
Akksiból olcsót másmilyet mostanában nem vennék. Volt pár 3000mAh-snak mondott piros Ultrafire-m is, de rosszabbak boltak. Mondjuk 4-5 $ alatt néha meg lehet venni a párt. Ilyesmik, de egyik sem 3000mAh természetesen. :)

[ Szerkesztve ]

(#4389) tbesze válasza zoli03 (#4385) üzenetére


tbesze
tag

A szám természetesen megvan. UF C8 XM-L T6 igaz hogy nem egy van, hanem kettő. De azok is különbözőek. Az egyik 3 módos, a másik 5 módos memóriás. A többi C8-ban a régi ledek több fajtája található. Én természetesen az XM-L - es memóriást rendeltem. :K

(#4390) zsolt19900 válasza tbesze (#4384) üzenetére


zsolt19900
őstag

köszönöm, annyit éppenséggel nem kívánkozok rászánni :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#4391) bigboy78


bigboy78
csendes tag

http://www.youtube.com/watch?v=gKcFXqMenSE&feature=player_embedded http://www.taschenlampen-forum.de/taschenlampen/10514-review-biest-niteye-eye-30-2000-lumen.html

[ Szerkesztve ]

(#4392) korn válasza zsolt19900 (#4390) üzenetére


korn
aktív tag

dinodirect
over $30 $5 off
DDSAVINGISBELIEVING

over $50 $10 off
THANKYOUTRUST

over $100 $20 off
DDCHRISTMAS

itt meg keresgélhetsz kedvedre
http://www.retailmenot.com/

(#4394) bigboy78 válasza bigboy78 (#4391) üzenetére


bigboy78
csendes tag

[link] :)

[ Szerkesztve ]

(#4395) arti1121 válasza korn (#4393) üzenetére


arti1121
senior tag

ez gyönyörü egy lámpa. csábitást érzek!

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#4396) bigboy78 válasza arti1121 (#4395) üzenetére


bigboy78
csendes tag

Nem rossz! [link] Csak 270 € :((

[ Szerkesztve ]

(#4397) bigboy78


bigboy78
csendes tag

(#4398) ^Clown válasza mexel (#4386) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ :) Valószínűleg az olcsóbb lámpa + minőségibb akksi és töltő kombináció mellett fogok dönteni (mit ér a jó lámpa, ha hamar lemerül, töltés közben meg ránkgyullad a lakás :D ).

Még alszom rá egyet, addig meg olvasgatok. Ha megszületett a döntés, beszámolok :)

(#4399) zoli03 válasza tbesze (#4389) üzenetére


zoli03
őstag

Én az összes C8-ra gondoltam (XM-L leddel). Azt hittem mindegy mi van ráfestve névnek, azért írtam 5-6-ot. :)

(#4400) tbesze válasza zoli03 (#4399) üzenetére


tbesze
tag

Az igaz! 1-0 oda. Úgy tényleg több van. :R :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.