Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) M_o_g_y_i válasza g@bo (#4640) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

A "kistesó" nem jó? :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#4652) M_o_g_y_i válasza M_o_g_y_i (#4651) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

XT11

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#4653) laszlo0823


laszlo0823
csendes tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni. Egy projektor átalakításán gondolkozok és jó erős hideg fehér ledre lenne szükségem milyet érdemes venni?
Bírják ezek a több órás napi terhelést?
Egy lámpát gondoltam szétszedni mert így meg lenne a szükséges fényterelő is hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#4656) KillHates válasza jozsi252 (#4644) üzenetére


KillHates
nagyúr

Miért nem veszel neonost? Azt ha nem kapcsolgatod, akkor 4db góliát akkuról elvilágít 20-30 órát. Van egy öreg Osram-om, már mindent túlélt; leejtést, elvesztést, fürdetést...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4657) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Az XTAR - WP2 II töltővel kapcsolatban kérdeznék. Ugye nyáron sokat megyek kempingezni, ahol mindig nálam van egy lámpa két db 18650 aksival. Fontos még, hogy mindig legyen feltöltött GPS-em, ami egy Nokia E52 mobiltelefonban testesül. A gondom az, hogy előszeretettel vadkempingezünk, ahol nincs lehetőség 220-ra. A kérdésem az volna, hogy a fent linkelt töltő mennyire használható arra, hogy az otthon feltöltött li-ion telepeket a Tisza parton USB-n keresztül áttöltsem a telefon aksijába? Tudom, nem ez a fő profilja a töltőnek, de egyébként se ártana egy jó töltő otthonra, azonban ha a fenti igényt nem elégíti ki, akkor viszont más megoldást kell keresnem.

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4658) Szajborg válasza sanzi89 (#4657) üzenetére


Szajborg
csendes tag

Pont neked való! :)

Dédanyám olyan öreg volt, hogy mikor mondtam neki, hogy viselkedjen korához illoen, meghalt.

(#4659) Lex Icon válasza sanzi89 (#4657) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Szerintem ez a töltő nem alkalmas arra, hogy a belerakott aksiról meghajtsa az USB kimenetet. Sőt, szerintem egyik töltő sem tudja ezt, mivel nem erre vannak kitalálva. Viszont ha viszel magaddal egy kis 12V-os zselés aksit (néhány Ah-sat), akkor azzal meghajthatod ezt a töltőt, és akkor működik az USB. persze ehhez kell egy plusz aksi, amit cipelni kell (fél-egy kiló mérettől függően)
Vagy berhelsz magadnak egy DC-DC konvertert, ami 1-2 18650-esből USB 5V-ot csinál.

(#4660) korn válasza #46372352 (#4655) üzenetére


korn
aktív tag

Vagy inkább 2-3 óra. :)
Közepes állásban meg gondolom 10+ óra. Csak egy jó akksi kell bele.

[ Szerkesztve ]

(#4661) korn válasza Lex Icon (#4659) üzenetére


korn
aktív tag

Ott van, hogy usb kimenet 5V 0.5A. A kérdés az, hogy 0.5A töltőáram elég-e pl egy gps-nek.

Nekem egy ilyesmi van: http://www.ebay.com/itm/5V-input-2A-output-2-5A-Mobile-Power-Supply-USB-Battery-Charger-18650-Box-/150725044106?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2317e9a78a

Érdemes a nagyobb 2-2,5A kimenetűt venni, 4db 18650-tel nagyon sokáig bírja.
A sajátomat leteszteltem, tökéletesen stabilizátált, tölteni is lehet vele, 2.7V-os celláknál lekapcsol, szóval teljesen megbízható, biztonságos.

(#4662) Lex Icon válasza korn (#4661) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az USB kimenet csak akkor megy, ha a tápot rárakja. Ő a töltésre belerakott elemmel akarja az USB-t meghajtani (táp nélkül), ami szerintem nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#4664) Szajborg válasza Lex Icon (#4659) üzenetére


Szajborg
csendes tag

akkor miért van rajta usb kimenet?

Dédanyám olyan öreg volt, hogy mikor mondtam neki, hogy viselkedjen korához illoen, meghalt.

(#4665) zoli03 válasza Lex Icon (#4662) üzenetére


zoli03
őstag

18650-ről megy az USB töltés. XTAR oldalán is fent van. arti1121-nek van ilyen töltője, ő is írta nekem itt a fórumban.

[ Szerkesztve ]

(#4666) sanzi89 válasza zoli03 (#4665) üzenetére


sanzi89
addikt

Igen, ebben a tesztben is így említik. A kérdésem inkább arra vonatkozik, hogy gyakorlatban mennyire használható a cucc esetleg valakinek van-e konkrét tapasztalata.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4667) Lex Icon válasza sanzi89 (#4666) üzenetére


Lex Icon
senior tag

OK, ezt nem tudtam. Általában a töltők csak a hálózatra dugás esetén működtetik az USB kimenetet. A sima leírásban sincs benne ez az opció.

(#4668) sanzi89 válasza korn (#4661) üzenetére


sanzi89
addikt

Egy ilyen is tökéletesen megfelelne a célnak, csak szeretném a legoptimálisabban megoldani a dolgot.

Kell ugye a telefon a GPS miatt, ehhez kell ugye a töltő, ami microUSB-s.
Kell a lámpa, hozzá a két 18650 aksi, és ehhez se árt a töltő.
Kell még valami, amivel a 18650-es aksival töltőm a telefont, de ha ez még a li-ion cellákat is töltené, akkor minusz egy eszköz. Plusz ami otthon van töltő se éppen a minőségről híres, kicsit sípol, és néha vibrál rajta a led, bár tölt.

@Lex Icon
Második oldal második pont.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4669) korn válasza #46372352 (#4663) üzenetére


korn
aktív tag

általában 1A körül (+- pár tized) mennek az xr-e ledes lámpák, egy 2400mah-ás akksival elvileg 2.4 óráig menne, de mivel nem teljesen szabályozott a kimenet, az akksi feszültségének csökkenésével csökken a led áram is, ezért akár 3 órán túl is világíthat.

(#4670) Lex Icon válasza sanzi89 (#4668) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nem ezt a leírást olvastam.

(#4671) Lex Icon válasza korn (#4669) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Tudtommal a Cree LED-es lámpák DC-DC vezérlővel működnek, így a bemenő fesz. nem kell, hogy egyezzen a LED meghajtófeszültségével. Így lehet 1 db AA-s elemmel is meghajtani a lámpát. Ezért az aksi kapacitását nem lehet közvetlen a LED áramfelvételével számolni. Inkább Wh-ban érdemes, mert úgy már jó közelítéssel lehet számolni.

[ Szerkesztve ]

(#4672) korn válasza Lex Icon (#4671) üzenetére


korn
aktív tag

az akksiból kivett ampert írtam, mint általában -ami majdnem ugyanaz, mint a ledáram 1db liion akksi esetén-, és így is kell kalkulálni a futásidőt. A belinkelt lámpa 18650-tel megy, szóval nem kell kavarni a dolgokat AA akksival.

plusz, még megjegyezném, hogy a DX és hasonló helyeken árult 1db liion akksis lámpák 90+%-ában nincs boost elektronika, ami a kisebb feszből nagyobbat fabrikálna ráadásul stabilizálva.

[ Szerkesztve ]

(#4673) korn válasza sanzi89 (#4668) üzenetére


korn
aktív tag

Ezzel a dobozzal is lehet tölteni, mint írtam, mondjuk az enyémnek csak max 1A-os a töltő áramköre, szóval nem a leggyorsabb (ebay-en van 2A-es is). Kell hozzá egy 5V 1-2A-os stabil táp 5.5mm-es dugóval, én egy régi dlink router tápját használom, tökéletes hozzá.
Ha jól emlékszem 4.16-4.17V-ig tölti a cellákat.

De én ezt csak "backup" usb tápnak szoktam használni, nem töltőnek.

(#4674) sanzi89 válasza korn (#4673) üzenetére


sanzi89
addikt

Értem én, hogy lehet töltőnek is használni. Elsősorban kellene egy jó minőségű töltő, amivel nyaranta párszor meg tudnám oldani a telefont töltését is USB-n keresztül. Erre pedig lehet, hogy az Xtar töltő jobb lenne.
Plusz lenne bringás, gyalogos túra össze-vissza, szóval az egész végén a grammok és a térfogat is számít. Még átgondolom, úgyis most valami ünnep van, vagy micsoda...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4675) ruger


ruger
csendes tag

Sehol nem találok XML ledhez, 2,8-3,0 A-os egymódú drivert. Valaki nem tud ilyet?

(#4676) Gibbs válasza ruger (#4675) üzenetére


Gibbs
csendes tag

Itt van egy:
http://kaidomain.com/product/details.S004338

(#4677) zoli03


zoli03
őstag

Megjöttek az 501b színes lencséim. A pirosat próbáltam (igazából csak arra voltam kíváncsi), igen jól világít vele. Azt hittem, hogy valamennyire narancssárgás lesz a fénye a hotspotban, de nem igazán lehet észrevenni.
Csak az a baj, hogy elég körülményes cserélni. Nem esik ki a lencse magától, egy elég hosszú menetbe van egy gyűrű beletekerve, ami rögzíti a lencsét. Szóval szerszám nélkül, gyorsan nem lehet kicserélni.
Bár lehet hogy veszek egy másikat, annyira nem drága, belerakom a piros lencsét, aztán valahogyan felrögzítem hátra a biciklire. Van egy Blackburn Mars 4.0-ám, de jó lenne, ha valami még erősebb lenne hátul :)

(#4678) JSaN válasza zoli03 (#4677) üzenetére


JSaN
addikt

Arrol a piros 501b-rol megneznek kepeket, marmint hogy hogyan vilagit. :R

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#4679) Dongatto01


Dongatto01
tag

[erre] senki sem tud valami biztatót mondani??

(#4680) Mittu88 válasza Dongatto01 (#4679) üzenetére


Mittu88
senior tag

jónak kell lennie, de nem ér az 3.11-et :) ha a 3,4centin parázol, az csak a fejénél annyi, lejjebb jóval szűkebb.

EZ vagy EZ sokkal jobb vétel, bár utóbbira nem biztos, hogy rá tudod cuppantani. Mindenesetre az első amit linkeltem, biztosan jobb vétel, könnyebben leveheted a lámpát, ha neadjIsten kint kell hagynod bolt előtt a biciklit.

[ Szerkesztve ]

(#4681) g@bo


g@bo
nagyúr

na, ma megjött a manafont csomi, jan 05-17.

klarus p2a lámpa 2,5* annyi zsé vót mint az 501b, de nagyon guszta, minőségi cucc.

most egy 600 lumenes tesót rendelek / megfertőztetek.... / de sajna már jan 18 van náluk, és jan 19 től nem dolgoznak egy jó darabig....

(#4682) Mittu88 válasza g@bo (#4681) üzenetére


Mittu88
senior tag

501b-vel összehasonlítanád a fényerejét? az 501b-s milyen ledes?

(#4683) mexel válasza g@bo (#4681) üzenetére


mexel
veterán

A Klarus az XP-G R5 ledes?

(#4684) g@bo válasza mexel (#4683) üzenetére


g@bo
nagyúr

az, 2 db AA akkuval megy, 245 lumen.

szerintem a fénye olyan 60%-a lehet az 501b nek, nem rossz.

ez [link] lenne a következő áldozat, vagy ha lemegy a dollár, akkor egy klarus XT11 / 600 lumen CREE XM-L (U2) led / 80 dolcsiért..

(#4685) Mittu88 válasza g@bo (#4684) üzenetére


Mittu88
senior tag

60% :Y nem semmi, grat a szerzeményhez :)

(#4686) mexel válasza g@bo (#4684) üzenetére


mexel
veterán

Biztosan jól néz ki :) A 60% gondolom erősen érzés kérdése :) Milyen a vetítési képe? Nagyon erős spot, vagy van szórt fény is bőven?

[ Szerkesztve ]

(#4687) g@bo válasza mexel (#4686) üzenetére


g@bo
nagyúr

erős spot, kb 30% os fény szórva 2m-re.

méd in hong kong... és nincs szöszmösz az üveg alatt. ;)

(#4688) mexel válasza g@bo (#4687) üzenetére


mexel
veterán

Ha jó helyről rendel az ember akkor a többi alatt sincs :) A legolcsóbb helyek arányosan rosszabbak is legtöbbször :)

(#4689) tbesze válasza g@bo (#4681) üzenetére


tbesze
tag

Az enyémet dec. 30.-án feladták, és még nincs itt. :O Hogy a fenébe van ez? :W
Alig bírom kivárni.

(#4690) KillHates válasza tbesze (#4689) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem sem jött még meg a DX-ről a csomagom. December 20-án lett megrendelve...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4691) mexel


mexel
veterán

Sajnos nekem nagyon sokszor csúszik be a másfél hónapba :(

(#4692) g@bo válasza mexel (#4688) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát nekek a manafont bejött, gyors / 2 hét /, a cuccokat plussz bubis zacsiba rakják, és korrekt a termék.
pl a dealextreme- n a rendelt cuccaim zöme kókány -hamis- hulladék volt.

[ Szerkesztve ]

(#4693) Dongatto01


Dongatto01
tag

apropó most nézem a nyomkövetésben ez szerepel: "Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure " szerintem most már nemsoká hozza a postás :D :D
Na most már nagyon várom hogy itt legyen :DD

(#4694) Dongatto01 válasza g@bo (#4681) üzenetére


Dongatto01
tag

csinálhatnál pár képet róla használat közben,kiváncsi lennék rá,hogy mien a fénye meg hogy hogy világít

(#4695) Mittu88 válasza g@bo (#4692) üzenetére


Mittu88
senior tag

akkumulátorokat rendeltél DX-ről? azok is hamisítványok/gyengébb minőségűek?

(#4696) Tszkr


Tszkr
csendes tag

Sziasztok
Megjöttek a dec. 28-án rendelt lámpák a Dinodirect-ről:
Fejlámpa
MXDL
most próbálgatom őket.

(#4697) g@bo válasza Dongatto01 (#4694) üzenetére


g@bo
nagyúr

[link] érdekes éjszakai kép...

[link] a cucc.

magam részéről azt mondom, megérte az árát, kellemes a szemnek a minőségibb cucc.. lesz ennek hamarosan egy combosabb tesója.

(#4699) PHM válasza #46372352 (#4698) üzenetére


PHM
addikt

Műszakilag az átlagos és a gagyi közt van és nem éri meg az árát.
(Kb 3500-4000 Ft-ért lehet beszerezni, de szerintem nem ér annyit.)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.