Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73901) SeniorTilla válasza bul07 (#73900) üzenetére


SeniorTilla
veterán

50 ezerből nemigen lehet normális gépet venni, csak olyat ami sok kompromisszummal jár. Jó esély van rá, hogy ha ilyen cuccal kezdenek, akkor nem lesz tartós az érdeklődés :) Nem hiszem, hogy nagy élményt fog okozni.

Ezért szerintem nem érdemes még a vizsgán, engedélyen, stb. gondolkodni, mert a végén többe kerül a leves mint a hús.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73902) Grillo válasza SeniorTilla (#73901) üzenetére


Grillo
senior tag

Tello?

(#73903) bul07 válasza SeniorTilla (#73901) üzenetére


bul07
nagyúr

És melyik az a gép ami sok kompromisszummal jár de azért nem kidobott pénz 50e Ft-ig
Valamit fog venni de inkább ajánlanék neki valamit felsorolva hogy mi a kompromisszum az adottnál, minthogy csak úgy vegyen egyet

Na meg egy friss szabályozás összefoglaló is kellene neki linkelni

(Téma összefoglaló elég régi lehet, vagy én látom rosszul, Gearbest szerepel mikkor már sok éve bedőlt)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#73904) SpydeR3412 válasza st6969 (#73897) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Szívesen! Ugyanazokat az aksikat árulják itthon is, mint Kínában.
Jók a hosszúkás aksik is, csak a tartó elejét ki kell vágni, hogy elférjen. De 300asnál nagyobbat nem ajánlok abba a kis gépbe.

(#73905) SeniorTilla válasza bul07 (#73903) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem tudom van-e, sztem nincs. Én anno GoPro Karmával kezdtem, aztán DJI FPV, Air 2s, Avata, Mavic3 Mini 4 pro. Ezek a gépek okosak, szép felvételeket csinálnak, az fpv-kkel lehet mókázni. Minden alkalommal drónozás után elégedettség és öröm tölt el, alig várom, hogy menjek legközelebb is :) Órákat tudom nézni a felvételeket is. Egy kis 50 ezres géppel nem hiszem, hogy ezek meglesznek, ezért írtam amit.

Biztos lesz más vélemény, de az enyém az, ha csak ennyit szán rá és teljesen kezdő, annak nem sok értelme van. Inkább beszéld rá egy használt DJI Minire. Pl. Dji mini fly more combo kitűnő állapotban, 95 ezerért láttam a fészen.

Ami még fontos: legyen legalább 3 akksi, 1 kevés

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73906) MaCS_70 válasza SeniorTilla (#73905) üzenetére


MaCS_70
félisten

"kezdőként kellene neki és a kis gyerekének valami kamerás drón"

Erre szerintem aszigorúan véve a jobb játékok és a kifutott használt drónok is beleférnek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73907) rebugra


rebugra
aktív tag

Sziasztok 2 dolgon vacillálok:
Szerintetek:
- DJI Mini 3 Pro + DJI RC Smart Controller
vagy
- DJI Mini 3 Fly More Combo & DJI RC

Kezdőnek nem mondanám magam, volt egy DJI Mini SE azzal repkedtem elég sokat.

Melyiket lenne érdemes venni? :F

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#73908) SeniorTilla válasza rebugra (#73907) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Pro-t, nem? Az RM500-asnak jobb a fényereje, és sokkal prémiumabb mindene, mint a sima RC

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73909) vandor01


vandor01
őstag

kis piizert jatszani? [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73910) Timer


Timer
veterán

Sziasztok! Kellene egy kis értelmezési segítség. Lakhelyem környékén van egy ilyen légtér:

"Mentőhelikopter Repülőtér - AFIS-t nem biztosító repteret körbevevő légtér" GND-2000

Jócskán belelóg nem lakott területbe is, és elvileg érvényes... Ami érdekes, hogy mydronespace app nem mutat itt korlátozást. Ilyenkor mi van, repülhetek openben?

[ Szerkesztve ]

(#73911) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, gyereknek vennék egy 20-40$-os játék drónt aliról amit lehet, hogy nyaralás alatt Olaszországban, Ausztriában és Szlovéniában is használna.

Jól értelmezem, hogy ebben a kategóriában 250gr súly és 120m repülési magasság alatt (gondolom az alis ennyit úgyse bír) semmi dolgom nincs (jogsi és biztosítás, esetleg regisztráció)?
Amúgy van érdemi különbség a noname 20$-os és a 40$-os xiaomi mijia féle drón között?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#73912) BaLee válasza Zirowe (#73911) üzenetére


BaLee
addikt

Nem jól tudod:
"Olaszországban minden 250 gramm vagy annál nagyobb tömegű, szabadidős célú drónt regisztrálni kell egy online portálon. Az ilyen drónok vezetéséhez alkalmassági igazolás szükséges, amelyet egy online tanfolyam sikeres elvégzésével lehet megszerezni. A regisztrált drónok legfeljebb 120 méteres magasságban repülhetnek. A felelősségbiztosítás is kötelező. Vigyázat: tilos a repülés olyan strandokon, ahol emberek tartózkodnak."

Ez kb. egy éves cikk.
Szlovénoknál még szigorúbbak, tavaly előtt voltunk ott, elő sem vettem végül a drónt. Ausztriában talán nem olyan vészes a helyzet.

De szinte minden EU-s országban kötelező a felelősségbiztosítás, nyilvántartási szám (regisztráció) és a drón jogosítvány megléte. De nagyon sok helyen ennél sokkal szigorúbbak.

[ Szerkesztve ]

(#73913) st6969 válasza BaLee (#73912) üzenetére


st6969
őstag

De ő azt írta, hogy 250g alatt lenne, amit venni akar.

(#73914) Zirowe válasza BaLee (#73912) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Olaszországban minden 250 gramm vagy annál nagyobb tömegű, szabadidős célú drónt regisztrálni kell egy online portálon.

De én pont a 250gr alattiról kérdeztem, azt hiszem az a A1C0 kategória?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#73915) BaLee válasza Zirowe (#73914) üzenetére


BaLee
addikt

Jah értem akkor én néztem be.

Mindenesetre találtam egy ilyen leírást is:
"Az Európai Unió tagállamai
Az Európai Unió tagállamai 2021-től az Európai Repülésbiztonsági Ügynökség (EASA) által meghatározott szabályokat követik. Ha a Ön úgy dönt, hogy nem kereskedelmi célú OPEN repülést választ, nem kell regisztrálnia vagy külön engedélyt kérnie az adott országban.

Ugyanazokat a szabályokat kell követnie, mint nálunk, azaz regisztrálnia kell, fel kell címkéznie a drónt, és szükség esetén drónpilóta-vizsgát kell tennie." [link]

Nekem ez a 2 mondat üti egymást.

Később még ezt is írják:
"Olaszország
Olaszországban ismét ugyanazok a szabályok érvényesek, mint az EU többi részén. A repülés előtt azonban regisztrálnia kell a d-flight.it alkalmazáson, amely csak díj ellenében használható, és felelősségbiztosítást kell kötnie, amelynek biztosítási limitje legfeljebb 1 millió euró lehet.
Papírmunkára csak akkor van szükség, ha az OPEN üzemmódon kívüli repülést választja. A drónhoz szükséges engedélyek beszerzéséhez az olasz polgári légiközlekedési hatósághoz (ENAC) kell fordulni. A szabályok megszegéséért kiszabható bírságok összege 30 000 euró körül lehet, így semmiképpen sem éri meg kijátszani a szabályokat."

Engem is érdekel a dolog mert mi is olaszba megyünk és én is vinném a Mini 3 pro-t...

(#73916) SeniorTilla válasza BaLee (#73915) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Simán repkedtem a sípálya felett Olaszországban a Mini 4 pro-val, a kutyát sem érdekelte.

A 20-40 dolláros kis játékszerekkel úgysem jut messzire, én ott inkább attól félnék, hogy elfújja a szél és nem tud visszajönni.

Szerintem nem ilyennel kell kezdeni, mert lehet, hogy csak elveszi a kedvét a gyereknek. Nem adja azt az élményt egy ilyen kis vacak, mint egy rendes drón.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73917) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Ok, köszi. :R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#73918) kbhuinfo


kbhuinfo
tag

Erre van mai kor szerint jó eszközválasztás? Még egyszer: mezőgazdasági területekről felvétel készítése - 5-70m magasságban, 6-8 hektárról, automatikusan térkép szerint bejárni és lefényképezni, ismételhető módon. A képek a termények általános állapotát mutatná, a fejlődést és az esetleges károkat kéne időben elemezni és dokumentálni. Előre is kösz!

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#73919) twine válasza kbhuinfo (#73918) üzenetére


twine
addikt

[link]
régebben repültem P4-el, illetve P4 proV2-vel. ezeket otthon is "le tudod programozni" litchiben milyen útvonalat milyen magasan milyen irányban repüljön le, egy Google maps jellegű térképen... kiviszed , nyomsz egy startot, és minden alkalommal ugyanazt az útvonalat ugyanabból a szögből lerepüli...

A fent linkelt mezőgazdasági "holmikkal" felszerelt P4 videókat, csak érdekesség szintén nézegettem, mivel nem vagyok mez.gazd. szakember, de láttam olyan szoftvereket hozzá amik számoltak százalékot, mennyi a beteg növény, vagy vadkár, stb...stb...
szerintem ezeket a Phantomokat nézegesd...
hozzáteszem, ezek azért nem olcsó játékok, és rémlik hogy a szoftverek is előfizetésesek vagy ilyesmi...

ha nem ilyen profi kategóriára vágysz akkor meg szerintem egy P4-pro, mavic pro2 -től "fölfelé"(kategóriában) bármi jó "nézegetni" a földedet ;)

most látom van itt újabb generáció is;
[link] ;)

[ Szerkesztve ]

(#73920) kbhuinfo válasza twine (#73919) üzenetére


kbhuinfo
tag

Koszi - pont ezeket talaltam elsore en is. Viszont 200k korul gondolnam a plafont arban es megoldanam a kepelemzest hazon belul. A fimi x8 se 2022 tetszett meg ami kepminosegben es tudasban megfelelt, ar-ertekben pedig jonak tunt. Mit gondoltok?

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#73921) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

ha szeretsz barkacsolni, akkor nezz utana az ardupilotnak is :D

...csak én vagyok helikopter?

(#73922) twine válasza kbhuinfo (#73920) üzenetére


twine
addikt

Én nem tudok róla semmit!

Bevallom őszintén, ha gyári dronról van szó nekem csak a DJI létezik. :B Abból használtam már jó pár félét!
Tudom, hogy van alkatrész,szervíz, care, tutorial, teszt, valamint 3rd party program pld litchi, FCC hack stb.hozzá, és úgy vagyok vele mint pld. a zsepivel...tudom, hogy van a zewa-n kívül is zsepi, de mindegyiket átfújom, :W így aztán egyszerűen nem vagyok hajlandó mást venni... :B :DDD
Megnézem a teszteket, olvasok kicsit utána mindegyiknek, de valahogy az én agyamban a neuronok így kapcsolódtak, hogy (gyári)drón=DJI :B

Pedig hozzáteszem, a szivargyújtós usb-s töltőmtől kezdve, a telefonom át, még a napszemüvegem is XIAOMI... :D :R

(#73923) kbhuinfo válasza twine (#73922) üzenetére


kbhuinfo
tag

Koszonom, segitettel!

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#73924) sakkay


sakkay
aktív tag

Sziasztok. Feleségemnek szeretnék drónt venni max 50k ért. Első drón, komolyabb cél nélkül, de múltkor nagyon megtetszett neku egy céges dologban, gondoltam nyaralásoknál is jó lehet. Tudnátok valamit ajánlani? Nézegettem pár napig , de ez nagyon széles téma. Köszönöm a segítséget előre is

(#73925) SeniorTilla válasza sakkay (#73924) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Mire akarjátok használni? 50e-ből nem sok minden jön ki, nem biztos, hogy nagy élvezet lesz...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73926) sakkay válasza SeniorTilla (#73925) üzenetére


sakkay
aktív tag

Igazából arra, hogy tényleg érdekli e, mert használni soha nem hasznalta

(#73927) SeniorTilla válasza sakkay (#73926) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem lenne jobb inkább kibérelni egy rendes gépet és azt kipróbálni? Vagy ismerőst megkérni, kipróbálni egyet.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73928) sakkay válasza SeniorTilla (#73927) üzenetére


sakkay
aktív tag

Lehet, de már inkább vennék, ha egy kicsi értelme is van. Na ha mondjuk valamivel többe kerül, de már belépő szintnek ok, akkor mehet feljebb is az ár.

(#73929) Joeker67 válasza sakkay (#73928) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Használt DJI Mini. Kicsivel több, de már bőven használható!

(#73930) sakkay válasza Joeker67 (#73929) üzenetére


sakkay
aktív tag

Köszi, meglesem

(#73931) sakkay válasza Joeker67 (#73929) üzenetére


sakkay
aktív tag

Na, DJ Mini se lesz -köszi még egyszer. :)

(#73932) SeniorTilla válasza sakkay (#73931) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem is baj. Nem fogna meg a dolog egy ilyen alap géppel szerintem. Próbálj ki egy rendes drónt a középkategóriából, annak több értelme van.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.