Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65801) SP!T válasza Saccco (#52924) üzenetére


SP!T
addikt

Most találtam meg ezt a régi hozzászólásod. :B

Van értelme 65mm-re brushless-t építeni? Vagy teljesen overkill? Az általad linkelt alaplap "kemény" 8 USD-ra le van árazva. :)
Igazából van valami egyedileg épített budget lehetőség a Trashcan és 65mm whoopok közt? Vagy annyira minimál a difi, hogy Trashcan egyértelműen?

Nagyon zavaró, hogy ha kicsi kis szellő van a 65mm brushed whoopom meghal.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#65802) hundai válasza DJGABI (#65800) üzenetére


hundai
aktív tag

Néztem a gyári szettet is, de elég lapos..
ea 800-on van antenna kivezetés 1-2, használat közben lehet tölteni 2-3S akkuval, így tuti távolabbról is tisztább képet ad.
A gyári kameráról viszont nem nagyon találtam teszteket.

-Wake up Neo!

(#65803) Niczo válasza DJGABI (#65800) üzenetére


Niczo
senior tag

szállítják, nekem már megjött :K már csak idő kellene szórakozni vele kicsit :U

szerk.: hihetetlen hogy még működik a kupon, azt hittem hogy csak hiba a mátrixban.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#65804) vandor01 válasza Niczo (#65803) üzenetére


vandor01
őstag

annyi piiizert meg elmegy.....
de sokat ne varjatok tole lassu is az FPV kamera/kepe sincs a topon.....
de persze 40-60 ejroert jatszani pont jo! :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#65805) hundai válasza vandor01 (#65804) üzenetére


hundai
aktív tag

Egy minimális ízelítőt ad a komolyabb gépek felé, én ezért is vettem meg a minit. Ha azt megtanulom kezelni normálisan, akkor már jöhet egy erősebb gép ;)

-Wake up Neo!

(#65806) SpydeR3412 válasza SP!T (#65801) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Az egyik 65mm, a másik 76mm. Nincs köztük semmi. De a Trashcant már alig zavarja a szél.

Vandor01: tavaly vagy év elején volt 16k, akkor gondolkodtam rajta. Ezért néztem róla videókat is és sztem meglepően jól repül.

[ Szerkesztve ]

(#65807) Saccco válasza SP!T (#65801) üzenetére


Saccco
nagyúr

Hááát, szerintem már nincs, sőt szerintem nem is volt értelme 65mm-re brushless-t építeni.

Jelen fejlettségi szint mellett úgy gondolom, hogy 75/85mm környékét érdemes venni. Ezen osztály abszolút ajánlható gépe az Emax Tinyhawk vagy annak S verziója. Az S 2S-en közelíti a Trashcan/Mobula párost. Ha a klasszikus forma tetszik és a durva teljesítmény, akkor Mobula 7 és Trashcan körül kell keresgélni. Annyival kiegészíteném, hogy nem vennék F4 alatti lappal szerelt gépet. F4 alatt kétséges a teljes frissítés.

Ha az abszolút budget a cél, akkor egy akciós Eachine M80s (kuponozva ~$28) és egy silverware alaplap.

Ha még ez alá akarsz menni, akkor vegyél egy st-link-et ($2) és tegyél Silverware-t a Boldclash gépedre. Ebből a böszme, ha építesz egy Boss-t.

Varázsszavak: silverware, project mockingbird

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65808) defy456 válasza Saccco (#65807) üzenetére


defy456
aktív tag

Nekem volt 65mm brushless és baromi jó volt. Persze egy 2S géphez nem hasonlítható, de irányíthatóságban és erőben ég és föld egy kefés géphez képest. Nagyon könnyű volt, úgyhogy a szél az vitte, viszont ha szélcsend volt akkor kertben nehéz volt vele fél gáznál nagyobbat adni...

(#65809) SpydeR3412 válasza defy456 (#65808) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Én szélben is el voltam vele. Vitte ha hagytam, de azért ha nem orkán volt, vissza lehetett vele kavirnyálni.
Én is nagyon szerettem, abszolút ajánlható kategória. És abból is van 2s is.

(#65810) Saccco válasza defy456 (#65808) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szerintem a 65mm bc 19kkv + silverware. :DDD

Most készül valami trükk, aktív fékes NewBeeDrone... :D

Kiegészítve SpydeR3412-t, acroban jobban kordában tartható szélben is. Persze enyhe szélben.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65811) Peaceliker válasza Saccco (#65807) üzenetére


Peaceliker
őstag

pedig pont mutatta vmi csóka valami videón hogy 31mm en milyen fasza volt az amúgy 40es gép. Én szerintem x kv fölött tök reális lehet hogy az adott motor már kisebb proppal megy jobban. Persze ahhoz ezt ki kéne tesztelni meg kéne hogy érdekeljen a dolog :D
De mivel váz súly különbség elhanyagolható így egyszerű a teszt : fel kell rakni egy kisebb propot :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#65812) Saccco válasza Peaceliker (#65811) üzenetére


Saccco
nagyúr

Linket!

Direkt írtam, hogy szerintem. :P

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65813) Peaceliker válasza Saccco (#65812) üzenetére


Peaceliker
őstag

ha ennyire felkészült lennék a témában akkor kicsit pontosabban fogalmazok :))

remélem én is írtam :P

"Oh my Goa'uld!"

(#65814) defy456 válasza Saccco (#65810) üzenetére


defy456
aktív tag

Nekem 22kkv volt a bL és csak acroban repültem vele.
Szerk.: Mármint a 2 gép között.
(Meg a két táv között is :D )
Kefésben pedig BC 19kkv a te segítségeddel ráhekkelt silverware-el kint csak acroban azzal is. Sajnos a gyáro toygrade táv bentre nem tette lehetővé, hogy acro-ban repüljek, de amikor hozzám került egy t8sg akkor bent is csak úgy repültem. Ég és föld a különbség a kettő között.

[ Szerkesztve ]

(#65815) cd334


cd334
tag

Nincs valakinek egy fölös ur85 váza? Minden megjött, csak ez nem. Egy hét múlva szabi, jó lenne ha össze tudnám építeni és nem ideiglenesen egy mobula7 m3 vázba kéne beletenni a cuccokat.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#65816) SpydeR3412 válasza cd334 (#65815) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Azért elég nagy a 2 között a kontraszt. Milyen mocival?

(#65817) cd334 válasza SpydeR3412 (#65816) üzenetére


cd334
tag

Ex1102 10000kv

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#65818) SP!T


SP!T
addikt

Tudok mondani 3-4g kozti AIO kamerat ami TX06-nal jobb kepet produkal pls? :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#65819) Peaceliker válasza SP!T (#65818) üzenetére


Peaceliker
őstag

ránéztem, teszt vidin ez marha jó pedig. Vagy jellel van bajod? Mert kép nagyon szép sztem, rá is kívántam egy ilyen kamerára. :)
Caddx eos2 ami már micro kam és közkedvelt egy orenáré pixelhalmaz ehhez képest :)

"Oh my Goa'uld!"

(#65820) SP!T válasza Peaceliker (#65819) üzenetére


SP!T
addikt

Nincs semmi bajom vele! Szimplán tele van a zsákom, hogy nincs hozzá canopy. Olyan, amit nem kell gányolni, takonnyal ragasztani stb... :) Olvastam itt a fórumban hogy pl az LST-S2 + BetaFPV canopy jó páros. De nem adnám TX06 alá.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#65821) Peaceliker válasza SP!T (#65820) üzenetére


Peaceliker
őstag

lst 2 sem rossz minőségben, de sztem nem létezik olyan amikor nem kell taknyolni :)
sailfly canopy + mobula7 aio ami plug ang play csak az jó nehéz

"Oh my Goa'uld!"

(#65822) DJGABI válasza DJGABI (#65523) üzenetére


DJGABI
addikt

megjött. \o/ hát jézusom milyen aranyos, milyen picik a motorjai... táv egyelőre nem jött, úgyhogy sokáig nem jutottam. az xt30 csatiból viszont már az újabb fajta, ellenállásos van mellé csomagolva. lehet a nagyobb akkut kellett volna rendelnem, ezek a gyári 300-asok, te jó ég... semmi súlyuk nincs. a tartót nem tudom mire tervezték, még keresztben is picit lötyög benn 2 db is, első mod tuti a tépőzáras lesz itt is...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#65823) SP!T válasza Peaceliker (#65821) üzenetére


SP!T
addikt

Akkor megpróbálom beilleszteni egy Betfpv canopy-ba a TX06-ot. Csak mire megérkezik... :D
Nincs valakinek eladó? ;]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#65824) Peaceliker válasza SP!T (#65823) üzenetére


Peaceliker
őstag

nem tűnik nagyon nagynak, kétlem hogy gond lenne vele

"Oh my Goa'uld!"

(#65825) SpydeR3412 válasza SP!T (#65820) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Pedig az a kamera pont akkora, mint a gyári trashcan/Mobula. Én csak a Trashcan canopyba tettem és szépen passzol.

Peaceliker: nem rossz a képe, de pl az Eos2 után, borzalmas.

(#65826) syler123


syler123
veterán

Hát eddig a TinyFrog CrazyFrognak tűnik :D Valami nem százas az irányítással, mármint acro módban. Meg nekem is a core temp-el nyitott.

(#65827) SpydeR3412 válasza DJGABI (#65822) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Be kell puffasztani az aksikat, aztán már nem lötyög. :DDD

Syler123: Nekem is a Supra7 pro tegnap, de eleve 50°c-ról indult, 70-nél már szólt. De menet közben nincs ez állítólag.

[ Szerkesztve ]

(#65828) syler123 válasza SpydeR3412 (#65827) üzenetére


syler123
veterán

Nálam 78-80-ról indított pedig csak a betaflightban turkáltam :D Utána nem jelzett, menet közben hűlik annyit.

Hát érdekes gépezet, mintha jobban rángatná a szél, mint a kefés whoopjaimat.

(#65829) SpydeR3412 válasza syler123 (#65828) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Az tényleg furcsa, pedig a duct is keskenyebb ezen. :F

(#65830) syler123 válasza SpydeR3412 (#65829) üzenetére


syler123
veterán

Szerintem a gyári pid nem százas teljesen. Ami azért sem szerencsés, mert pid reszelésben nem vagyok túl jó, a gép meg nem annyira felkapott hogy találjak hozzá jó pideket. Na majd kiderül, most csak 1 akkura volt időm, majd holnap kiderül.

(#65831) SpydeR3412 válasza syler123 (#65830) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Am nem mindegy, hogy melyik gép pidjeit állítod be? Már a hasonlóakból.

(#65832) SP!T válasza SpydeR3412 (#65825) üzenetére


SP!T
addikt

Trashcan canopy dupla 2,5x olyan nehéz mint egy Beta. Ezért nem is néztem.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#65833) SpydeR3412 válasza SP!T (#65832) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Miért mennyi a beta, 1g? Mondjuk bármennyi is, nem éri meg mert jobban törik, mint a ropi. És nem lehet állítani a szöget.
Nekem inkább mobula v2. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#65834) SP!T válasza SpydeR3412 (#65833) üzenetére


SP!T
addikt

Igen 1g. Hagy törjön! :) Beszerzek pár db-ot aztán ha eltörik kicserélem. Relatív olcsó, 2 USD.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#65835) cd334


cd334
tag

Úgy néz ki érkeznek a 3BHOBBY 0802 motorok a banggodhoz.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#65836) Peaceliker válasza syler123 (#65826) üzenetére


Peaceliker
őstag

akkor lehet kár volt kihámoznom beta85 ből mert nem az volt a baja? pedig p és d ből is nagyon elvettem mégis forduloban ordenáré módon a kiesett... Bár gyári vázban repültem vele bár csak bent... de ott semmi fura nem volt mentem gyorsabban is... na mindegy, következő útja egy lil bandito vázba viszi :DDD

eos2 meg sztem annyira pixeles képet ad hogy annál lejjebb nincs :))

Amúgy jah bg n megjöttek 3br mocik, nekem 08028 at fel is adták már

sry hogy nem jelölöm kinek válaszolok csak telorol vagyok ;)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#65837) syler123 válasza SpydeR3412 (#65831) üzenetére


syler123
veterán

Csak melyik ami hasonló? Súlyban, motor stb. Lehet felfrissítem BF 4.0-ra aztán megnézem alap pidekkel :D

Peaceliker: Lehet megnézem BF 4.0 alatt. Szerintem a pidek teljesen rosszak alap állapotban. Szimplán randomszámgenerálással készült. Szerintem azért is melegszik.

Ledeket sem tudtam kikapcsolni, Betaflightban nem elég.

Egyáltalán melyik boardot kell kiválasztani frissítésnél?

[ Szerkesztve ]

(#65838) Saccco válasza syler123 (#65837) üzenetére


Saccco
nagyúr

Egyre többet hallani, hogy jók az alap BF PID-ek. Nem raktad vissza alap BF értékekre?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65839) syler123 válasza Saccco (#65838) üzenetére


syler123
veterán

Kipróbálom, de akkor már feltenném a 4.0-t. Jelenleg 3.5.3 van rajta. Ki kell hámoznom milyen lap van benne, milyen firmware megy fel.

Elvileg:

Betaflight / OMNIBUSF4SD (OBSD) 3.5.3 Nov 15 2018 / 00:20:01 (61d5abf00) MSP API: 1.40

[ Szerkesztve ]

(#65840) SpydeR3412 válasza syler123 (#65837) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Gondolom vmelyik hasonló méretű gép,, 2-3s.

Peaceliker: Eos2 kicsit lehet pixeles, de szerintem gyönyörű képe van és nagyon jól kezeli a fény árnyékot. Illetve kevés fény mellett is van képe.

(#65841) Peaceliker válasza syler123 (#65839) üzenetére


Peaceliker
őstag

lépj be és írja mi van rajta

sztem eos2 képe kimondottan rossz, színei is fakók.. de ez igazán nem érdekel, nekem is fény kezelés a fontos :)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#65842) syler123 válasza Peaceliker (#65841) üzenetére


syler123
veterán

Meglett közben, te nem próbáltad? Az újabb BF-t? Jó lenne a tudat hogy valaki már kipróbálta és nem instant kisül. :D Most még a VTX állítást keresem, mert 25mw-on lehet, de ez nagyon rövid táv, így alig jutok el az udvar túloldalára, ettől többet tud az LST S2. Most szélcsendben nem volt vészes a gép.

[ Szerkesztve ]

(#65843) Peaceliker válasza syler123 (#65842) üzenetére


Peaceliker
őstag

nem vagyok frissítés mániás, így csak akkor erőltetem ha vmiért erősen indokolt. :)
Osd n. tudod állítani

"Oh my Goa'uld!"

(#65844) syler123 válasza Peaceliker (#65843) üzenetére


syler123
veterán

Na jó én feltettem a Betaflight 4.04-et, holnap próba. Remélem jobb lesz :)

(#65845) Peaceliker válasza syler123 (#65844) üzenetére


Peaceliker
őstag

majd mesélj :)

"Oh my Goa'uld!"

(#65846) cd334 válasza Saccco (#65838) üzenetére


cd334
tag

Egyébként vannak a betaflight wikiben motor és méretfüggő communtity presetek a PID-re. Lehet érdemes rájuk próbálni.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#65847) Johnny_vT válasza DJGABI (#65822) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Ez a Trashcan amit kb velem egyidőben rendeltél? Most irigy vagyok :D Az enyém csak tegnap lépett be az országba...

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#65848) syler123 válasza Peaceliker (#65845) üzenetére


syler123
veterán

Nálam a pidekkel lehetett a gond. Vagy magával az akkori betaflight-al. Most gyönyörűen repül Betaflight 4.04 alatt a community whoop setup-al. Albert Kim videójában láttam, de tényleg jó, nem melegszik, szépen repül, még a VTX-en kell állítanom, mert az így gyenge. CLI-ben 1-4 között állítható, ott nem látom a mw-ot.

Most 3-4 percet repültem, de maradt még benne, mert visszament az akku storage-ra, de csak nyugis repkedés volt. Nekem most már tetszik, még repülök párat aztán ha bejön veszek még hozzá vázat és mocit.

[ Szerkesztve ]

(#65849) Peaceliker válasza syler123 (#65848) üzenetére


Peaceliker
őstag

linket dobj majd pid ről pls

"Oh my Goa'uld!"

(#65850) syler123 válasza Peaceliker (#65849) üzenetére


syler123
veterán

Itt a felső (Brushed \ Brushless Whoop Class)

De ez csakis Betaflight 4.x-el működik jól, régiekkel tuti nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.