Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65551) Tibusz00


Tibusz00
tag

A múlt héten szenvedtem a Jumper T12 plus távval. Miután kaptam segítséget az Open TX beállításban, de még sem lett jó, elkezdtem máshol keresni a hibát. Kiderült a 4in1 modul csatlakozójában a harmadik tűnek elengedett a forrasztása. :(( Hol volt kontaktus, hol nem. Kis cin és hő alkalmazásával végre hibátlanul működik! Remélem így is marad!

(#65552) Peaceliker válasza Geller72 (#65550) üzenetére


Peaceliker
őstag

És mennyire ki is jön ebből a vidiből, hogy neki tök elég lett vna az 5A-es is, mert 15A fölé nem nagyon sikerült tornázni neki. :))
Mondjuk ha 3s ezni is fok, akkor indokolt lehet, 5A escec is inkább 3s en sülnek meg...többi az qc hiányosság (mmint hiba).

4s re max 6kkv kéne sztem, 3s re meg a most divatos 8-9kkv sok, 11kkv ra már a 3s is sok

"Oh my Goa'uld!"

(#65553) vandor01 válasza Geller72 (#65550) üzenetére


vandor01
őstag

a BETAFPV... fanya de 40dezsoert rakhattak volna ra beeper padot...?
akinek nem kell az nem használja!...
akinek meg fontos az rak rá.. tudom +2gramm :)
ha beeper kell akkor inkabb gepprc vagy ifight 12A-as megoldása?

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#65554) Peaceliker válasza vandor01 (#65553) üzenetére


Peaceliker
őstag

nem is maga a buzzer, hanem forr pad sincs rajta, nem!? Ami sztem elég gáz.

"Oh my Goa'uld!"

(#65555) vandor01 válasza Peaceliker (#65554) üzenetére


vandor01
őstag

jaja.... ha buzzer lenne rajta? Az a legjobb de ne legyunk telhetetlenek! :)
vagy legalabb is a képeken nem látszik a forrpad... de csak jelölnék!

nekem ranézésre a ifight tetszik vtx-el... jelenleg!
iflight gepprc

de tényleg igaz amit Gellert mond.....
4-6S-re 5+ coll
4S-re a 13xx/14xx..
3S-re van egy halom masik gép!
1104/1106....2-2,5-3coll 65-75-85-95 grammig

ha konnyut gazdasagosat kivanunk es megse propvedős whoopot... akkor fogpiszka es hogy konnyu maradjon akkor max 2S! viszont akkor kell 10-11e+ 1102-es moci es elég 5-6A lap!..... talán? azert a low budgetban occobb az 5-6A!.... REDDEVIL???

latom mar jonnek a 3 csavaros mocibol is a valasztek 1102/1103 igaz már nem 2.8g hanem 4g!? de ahogy nol a suly? nol a felvett A mennyisége is! maris nem eleg a 5-6A-s lap!!?? lehet erdemesebb a 1102 csak hogy konnyu legyen.......

majd kiderul mit irnak a megmondo emberek :DD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#65556) Peaceliker válasza vandor01 (#65555) üzenetére


Peaceliker
őstag

nem kell 10-11kkv hidd el. Nem is nagyon lesz erősebb, gyorsabb csak többet eszik, mert nem pörgeti úgy ki a propot. És 2s en sem fika ahogy mennek sztem. Oda meg elég az 5a röhögve.
3s en sülnek az escek, ez tény,de nem izgulok mert én 2s only tolom.

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#65557) vandor01 válasza Peaceliker (#65556) üzenetére


vandor01
őstag

akkor REDDEVIL! jo kamcsi 200mw-es VTX 9e alatti moci!
beeper es XM+ ra! lesz 40gramm! 2S aksi bele max 30gramm!
summ max 70gramm....
konnyebb lesz mint 2S kefés!
de pont a mocik sullyaval... 5g VS 3g

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#65558) Peaceliker válasza vandor01 (#65557) üzenetére


Peaceliker
őstag

Igen, az sztem egy faja kis gép

"Oh my Goa'uld!"

(#65559) SpydeR3412


SpydeR3412
aktív tag

Valakinek van már a v2-es Mobula canopyból?
Nekem úton, de érdekelne, hogy milyen. Azon kívül, hogy 0.2g-al könnyebb es jobban ki van vágva.

[ Szerkesztve ]

(#65560) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Gyors kérdés: HSKRC TWE210-es vázzal van valakinek tapasztalata? Egy ismerösöm akarná ebbe tenni a 4S-es 5"-os kezdögépét.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#65561) Peaceliker válasza Johnny_vT (#65560) üzenetére


Peaceliker
őstag

Rohadt csúnya...de legalább nehéz is ;]
Nem hiszem, hogy sokan vettek ilyet, főleg, hogy uniplate.

"Oh my Goa'uld!"

(#65562) Johnny_vT válasza Peaceliker (#65561) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

A srác a UAVFutures $99-os build-jét vette alapul, aztán pár dolgot variált (maradt a váz és az ESC). 210-220 mm-ben hasonló árban ajánlanál jobb vázat? Kezdő drón, úgyhogy a súly nem túl fontos szempont.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#65563) Peaceliker válasza Johnny_vT (#65562) üzenetére


Peaceliker
őstag

Számít a súly, mert ha gyengébb akkor nehezebb megfogni egy elcseszett manővernél és nagyobbat is puffan :))
Nekem egy reverb klón martian iv ii (realacc real4) van, kézben fogva jónak tűnt, nem tudom mennyire tartós, de cserélhető karos ami fontos és tágasabb szal kezdő is könnyebben építkezik bele...mondjuk súlya ugyan ez kb, de én direkt buszt akartam venni...csak nemtom minek, azóta sem épült meg :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#65564) cd334 válasza SpydeR3412 (#65559) üzenetére


cd334
tag

Van, de már nyugdíjba küldtem. V3 van helyette. Én stabilabbnak érzem a V3-mal. De ha BP-i vagy odaadhatom. Használt(ami látszik is rajta), de más baja nincs.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#65565) Geller72 válasza vandor01 (#65555) üzenetére


Geller72
veterán

Buzzer? Ilyen kis gyöszre? ;] Minek? OSD-n látom, amit kell, a pár centis fűben meg messziről látom, ha keresni kell. Az is csak plusz súly. :D.

(#65566) Peaceliker válasza Geller72 (#65565) üzenetére


Peaceliker
őstag

látod a szart! :DD
volt hogy ott vt mellettem 1m el de kerestem percekig :)
amúgy dshot buzzer elég sztem

"Oh my Goa'uld!"

(#65567) Johnny_vT válasza Peaceliker (#65566) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Oh, az a csodálatos 45 perc, amíg a Böszmét kerestem tavasszal a rövidre nyírt füvű mezőn...

(Első teszt, még se buzzer, se semmi nem volt :D )

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#65568) vandor01 válasza Johnny_vT (#65560) üzenetére


vandor01
őstag

Hantu 210 lehet inkabb ALIrol kell rendelni van 4" 5" 6" lábakkal!
1xru (4oszlop), konnyu 50-70gramm, szerelheto 20x20 vagy 30x30 es runcan elore!....

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#65569) mrbig válasza Geller72 (#65565) üzenetére


mrbig
csendes tag

Nekem 2colos, 95mm-es váz van, van rajta beeper és led is, de így is előfordult már, hogy ráléptem, amikor kerestem, annyira nem látszott.

(#65570) AMDaZERG_1 válasza Johnny_vT (#65567) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

A műltkor az Ortus-250 gépemet pont ezért nem mertem megereszteni, mert amit vettem vezérlőt egy sráctól annyira elforrasztott dolgokat rajta, hogy kinyírta rajta a buzzert. Pedig egy Holybro Kakute F7-ről van szó.
Kénytelen voltam rendelni egy újat, mert így sehova! Annyit meg tudtam csinálni, hogy folyamatosan csipogott, de úgy meg nem normális, ráadásul 1-2 perc után azt is abbahagyta. Szóval amíg nem jön meg az új Kakute F7 sajnos parkolóállásban van.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#65571) SpydeR3412 válasza cd334 (#65564) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Rendes vagy köszi, de mindjárt itt az enyém is. :)
Amúgy hol találtál v3-asat? Mert én sehol nem lelek és a v2 is csak nemrég jelent meg.

[ Szerkesztve ]

(#65572) cd334 válasza SpydeR3412 (#65571) üzenetére


cd334
tag

Banggood. Keress rá, hogy mobula7 és kb. a harmadik találat.

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#65573) SpydeR3412 válasza cd334 (#65572) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Légyszíves támogass meg egy linkkel, mert nekem csak ezeket találta: v2, hd, v1, fluoreszkáló
De amúgy te nem vázról beszélsz véletlenül?

[ Szerkesztve ]

(#65574) cd334 válasza SpydeR3412 (#65573) üzenetére


cd334
tag

Vázról beszélek, akkor lehet félreértettem valamit.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#65575) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Ez történik, ha a napi első akksival eltöröd a kameratokot. Ettől függetlenül, már úton vannak az ND-filtereim :)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#65576) mrbig válasza Johnny_vT (#65575) üzenetére


mrbig
csendes tag

PLA-t használsz? Az nagyon merev az ilyen felhasználáshoz, amennyire láttam inkább TPU-ból szoktak ilyet nyomtatni. Csak nálunk azt nehéz beszerezni. :(

(#65577) Johnny_vT válasza mrbig (#65576) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

PETG-ből készült. Épp most tervezem újra, mert több dologgal elégedetlen vagyok vele kapcsolatban.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#65578) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Ha ma vennétek rádiót akármennyi pénzért, de jó ár-érték arányban, akkor mit vennétek és miért?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#65579) Peaceliker válasza Johnny_vT (#65578) üzenetére


Peaceliker
őstag

x9 lite? Itthon is kapni

"Oh my Goa'uld!"

(#65580) Saccco válasza Peaceliker (#65579) üzenetére


Saccco
nagyúr

Beware! Jó cucc, de nincs benne D8, ha esetleg ez számít. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65581) Peaceliker válasza Saccco (#65580) üzenetére


Peaceliker
őstag

nem eu fw miatt? Mert abban elvileg nincs...ez nyilván cserélhető rajta :)

szerk: tényleg nincs

d16 van meg acces..amiben nincs acces abban van 16 és 8 is...

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#65582) Saccco válasza Peaceliker (#65581) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kell hozzá egy modul foglalat átalakító, aztán mehet bele a multi, ha kell a D8. :DDD

Egyébként Kabab oda van érte. :D
Ezen is elgondolkoztam, csak nekem kell a modul hely. :N
Meg a D8 is.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65583) varadigabor válasza Saccco (#65582) üzenetére


varadigabor
senior tag

Nézegettem, nem tudtam bekapcsolni mert nincs itthon hozzá 18650 aksi :D
Első benyomásara: gimbal ja király, műanyag ház ilyen olcsóbb fajta, kapcsolok rendben vannak , ár érték arányban jó.
De maradok az xlite-nál :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#65584) Peaceliker válasza Saccco (#65582) üzenetére


Peaceliker
őstag

ebbe xlite modul megy? Mert akkor abból már van multis asszem nem kell átalakító

"Oh my Goa'uld!"

(#65585) Saccco válasza Peaceliker (#65584) üzenetére


Saccco
nagyúr

Igen, az a kicsi.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65586) Blizzardking válasza Peaceliker (#65566) üzenetére


Blizzardking
őstag

Dshot buzzerből hogy lehet megsccolni a max hangerőt ami nem káros a motorokra nézve?

Más; távból a Jumper miért nem nagyobb favorit? Jó áron van, hall cellás gimballal, lehet választani deviation és opentx között, és a csúcsmodelljük meg annyira jól sikerült, hogy háborút indított ellene az frsky.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#65587) syler123 válasza Blizzardking (#65586) üzenetére


syler123
veterán

Hát mert nagyon nem hibátlan a Jumper... Mondom ezt Jumper t12 tulajként. Mondjuk még mindig inkább Jumper T12, mint az x9 lite... Olyan utolsó semmiérő szappantartó műanyagból van, hogy az nemigaz... Olyan érzéssel tölt el amikor ránézek, mint egy torkon ledugott ujj :D

(#65588) Blizzardking válasza syler123 (#65587) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nekem is az van, a fekete plusszos. Túl nagy rálátásom nincs a témára, ugyanis életem első távja, de nekem tökéletesen megfelel az anyaga is.
Neked a fehér van? Vagy a tiéd is a hall cellás?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#65589) varadigabor válasza Blizzardking (#65586) üzenetére


varadigabor
senior tag

X9 lite is hall gimbal is asszem

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#65590) Saccco válasza varadigabor (#65589) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem az, de lesz belőle olyan is.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65591) Peaceliker válasza varadigabor (#65589) üzenetére


Peaceliker
őstag

Sztem ez a téma nagyon túl van izgulva. X9d nem az vt, xlite most az. Semmi difit nem érzek és sztem userek 90% a is pont így lenne, de hype, na. :D
Ok, lehet ha valaki annyit repül egy héten mint én egész életemben nem fogok, akkor hallosnak nagyobb az élettartama, de ez megint nem olyan sok embernek izgalmas szvsz.

"Oh my Goa'uld!"

(#65592) Peaceliker válasza Blizzardking (#65586) üzenetére


Peaceliker
őstag

jó kérdés, életemben először használom. Nekem default hangerőn van, kertben bőven hallom. Nem túl hangos de tök elég. Hasznos

"Oh my Goa'uld!"

(#65593) syler123 válasza Blizzardking (#65588) üzenetére


syler123
veterán

Az X9 lite-ra mondtam hogy gagyi az anyaga, nem a Jumperre. Nekem a Gimbal-al annyi bajom van, hogy a rugó a jobb kart nem mindig hozza centerbe, -3-4es értéket mutat, míg el nem húzom párszor oldalra és visszarántja magát párszor, akkor újra nullás értékre kerül. Utána rendben van.

Nekem is a Fekete hall sensoros van.

[ Szerkesztve ]

(#65594) Peaceliker


Peaceliker
őstag

dupla :-|

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#65595) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Kicsit megégett a sailfly egyik mocija. El volt akadva amikor armoltam és még gázt is adtam, hátha csak kis fűbe akadt el azért nem száll fel. :DDD
Szépen repül még így is szerencsére. Ezek alapján és hogy a prototípus hq 65 propokkal 2s en punch outban 11A t kér be, biztosan állítható hogy a meg sült escek a 3s miatt vannak.

"Oh my Goa'uld!"

(#65596) ezoltan válasza Johnny_vT (#65578) üzenetére


ezoltan
tag

Még mindig QX7S-t.
Me’ jó. 😁

Mérete pont megfelel,az ilyen konzol-kontroller jellegűeket nem tudnám használni,egyszerűen ez a kényelmes.
Tudása számomra tökéletesen elég,R9M modullal mindent tud ami nekem kell,gimbal-jai nagyon pro-k.
Horus például ormótlan,nem ergonómikus,X9D felára nekem semmit nem nyújt.Mivel “életre” vettem,a külső is (bár utolsó szempont) mellette szólt a modernebb design miatt.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#65597) syler123


syler123
veterán

Hát, rájöttem hogy a whoop az én világom, idén először repültem az 5 colos géppel. Alig vártam hogy vége legyen. Mondjuk ehhez hozzájárult az is, hogy a szúnyogok szinte mindenhol összemartak.
Szerintem ha tudom a másik 5 colos gépemet is adom el a francba, semmi értelme megtartani. 1db akkuval 8 perc közelieket repültem, mert most egy rendezvény területen (nagy park fákkal, nem volt senki rajtam kívül) így nem lehetett kihajtani a szemét.
Örülök is hogy a TinyFrog-hoz csak 350mah-s akkukat rendeltem. Mondjuk abból se kellett volna 6...

(#65598) Blizzardking válasza syler123 (#65593) üzenetére


Blizzardking
őstag

Félreértettem :R
T8SG-ből volt ilyen karbon edisön, ez nagyon tetszik. Van ez a hydro dip festés, próbálta már valaki? Meg kéne dippelni az első borítást :DD
Sajnos T12-ből nem készült ilyen.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#65599) AMDaZERG_1 válasza ezoltan (#65596) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Én is teljesen elégedett vagyok, bár nekem QX7, de a gimbalokat cseréltem HAL-ra.

Ma hosszú idő után levettem a szemüveget és LOS-ban megnéztem az Ortus-245 gépem hogyan mozog a levegőben, és egyáltalán milyen látvány :D Eléggé meggyőző.
A néhányak által lesajnált Eachine X220s 4S akkuval AVAN proppal biza felmászott 160km/h sebességre szél segítsége nélkül, de nem mertem 700 méternél feljebb vinni, mert fentről lenézve eléggé beszűkülnek a dolgok, és bár tudom, hogy a tavak között van ~6-700 méter mégis parás azzal számolva, hogy valamiért leáll a gép, és akkor hova fog esni. Pedig nagyon izgatja a fantáziám a felhők fölé repülés :)

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#65600) SpydeR3412 válasza syler123 (#65597) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Melyik 350es aksit rendelted?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.