Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65501) SpydeR3412 válasza Blizzardking (#65500) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Melyik az a Mobula vtx?

(#65502) Peaceliker válasza Blizzardking (#65500) üzenetére


Peaceliker
őstag

Jah azt komolyan gondoltam, én is gramm náci vagyok. :D És tényleg marha sokat számít. És tényleg csak annyi a difi? Gyanús nekem ez. :) plusz nem "odavaló" adóra kell zsugor cső az is vagy + fél g :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#65503) Blizzardking válasza Peaceliker (#65502) üzenetére


Blizzardking
őstag

Még a végén meggyőztök, annyit foglalkozunk a mobulával. :DDD
Nekem a gramm dolog már a vázzal elúszott... Onnantól meg ehh... laza vagyok és gramm-hedonista :D

SpydeR3412 belinkeltem az előzőbe, már nem akartam 47x szerkeszteni.

+ Peaceliker én most tanulok nagyon kicsi ónfelhasználással forrasztani! Gondolj bele hány forrpad van! Ha mindegyiken nagy göböket rakok, simán összejön fél gramm! :D

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#65504) molnigee


molnigee
aktív tag

Itt az új eachine gép :D
Eachine CineCan :)) :)) :W :C

--> http://dronearena.hu/ <--

(#65505) vandor01 válasza molnigee (#65504) üzenetére


vandor01
őstag

Küklopsz....
szörnyRT egyszemu szörny.....
180 ejro 66gramm muanyagért
lassacskan aranyaron lesz! :)
szintiszta arany10eft/gramm :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#65506) mrbig válasza vandor01 (#65505) üzenetére


mrbig
csendes tag

A caddx tarsier önmagában 80 euró, szóval ha azt levonod, akkor átlagos az ára.

Mondjuk ezt a kombinációt (Tarsier + 1103 motorok) nem igazán értem: a két kamerának pont az lenne a lényege, hogy az fpv minimális késleltetéssel menjen, de ezekkel a motorokkal nem igazán fog vele senki akciót repülni :)

(#65507) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok esetleg valami infót erről? "Upair 2 ultrasonic i 3d+4k"

Pozitív/negatív tapasztalat érdekelne,illetve milyen alkatrész ellátása lehet itthon?

Előre is köszi! :R

(#65508) vandor01 válasza mrbig (#65506) üzenetére


vandor01
őstag

na ja.... nem a legkönnyebb whoop...
de kis KV (7000) miatt inkabb 3S-el vagy 4-el? elég fikcos lehet :F
legyen szép a hangja! ne vmi erölködő krakogo hurutos alkesz hang :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#65509) Saccco válasza molnigee (#65504) üzenetére


Saccco
nagyúr

3S kell, hogy fent maradjon? :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65510) Peaceliker válasza mrbig (#65506) üzenetére


Peaceliker
őstag

cinewhoopok ilyenek... iflight cinebee 4k meg 1104 de 106g, mondjuk 2,5 col, de na...az is vmi akku gyilkos lesz :)
ez a gép is -20g al lenne elég jó esetleg.

(#65509) Saccco

Azért ne mondjátok már! 2 éve mindenki arra recskázott, ha kijött egy 2 colos gép ami nem vt 70g és akkor még 5-6kv volt és 2s max...azért nem úgy mentek annyira rosszul, nem mondjátok már! ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#65511) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Sziasztok!
Anno márciusban rendeltem egy B3 minit a GB-ről, amit május 15.-én elküldtek Holland postán keresztül és május 22.-én fenn akadt a vámon Ausztriában.
Ma kaptam a postától egy levelet, hogy nyilatkozzak, átveszem vagy nem veszem át a küldeményt. Ha átveszem, akkor csatolnom kell vagy számlát, vagy Paypal fizetési igazolást. Korábban a JJRC X5-t is a GB-ről vettem, de az simán ideért. Járt már valaki így? Persze még nem néztem utána, hogy kemény 56 Euró után mennyi vámot kell fizetni. Ha nem veszem át, akkor a GB-től visszakapom-e a pénzt?

Üdv: Mcrazy

(#65512) Kisfundy válasza Mcrazy (#65511) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Szerintem nem adjak vissza a penzt.

nekem mult honapban volt egy vamolasom, 56 dollar volt amire meg kozel 8 ezer forint vamot kellett fizetnem!

(#65513) Geller72 válasza Mcrazy (#65511) üzenetére


Geller72
veterán

Nincs VÁM. 27% ÁFA van, plusz ha MP-n keresztül jön, akkor 3500 ft vámolással kapcsolatos költség, ami nem egyenlő a vámmal. Ha futár, mondjuk DHL, akkor ez az összeg minimum 6000 ft, de ha tökölsz és nem küldöd vissza időben a papírokat, akkor nagyon cudar raktározási NAPIDÍJAT számolnak még PLUSZ a fenti összegre rá. A 6k huf minimum összeg, csak akkor ennyi, ha nincs semmi gixer. Ha valami nem egyértelmű és még kérnek be dolgokat második körben, akkor egyrészt szinte tuti a tárolási díj, másrészt akkor a 6k az nem 6k lesz. Akkor kellett volna feltenned a megfelelő kérdést, mielőtt rányomtál az Add to chart buttonra... :U . Mert akkor megadtuk volna a tippet, hogy milyen szállítási módot válassz, Így jár az, aki nulla ft szállítási díjat szeretne, de ha megfogják (és megfogják) akkor ez jóval több lesz, mint az a pár euró, amibe a fizetős, de vámolási eljárás mentes szállítási mód kerül. Ha nem veszed át, visszamegy és elbukod a teljes vételárat. Ha mégis Eu-s szállítási módot választottál és kipipáltál mindent, ami ahhoz kell, hogy ennek a vámolási eljárásnak és az ÁFA megállapításának a költségeit visszakérd, akkor semmi gond. De attól tartok, hogy itt nem ez áll fenn.

[ Szerkesztve ]

(#65514) Geller72 válasza Kisfundy (#65512) üzenetére


Geller72
veterán

Neked is leírom, hogy nincs vám ebben az ársávban. ;)

(#65515) Mcrazy válasza Geller72 (#65513) üzenetére


Mcrazy
őstag

és Kisfundy
Köszönöm a válaszokat, meg fogom írni, hogy mi történt, mennyit kellett fizetnem. Mint írtam Ausztriában akadt fenn a vámon, nem Magyarországon. Ausztriai vámolás és átvétel lesz. Valószínű, hogy a szállítási módot benéztem és tévesen jelöltem meg. Nem emléxem már, hogy volt.

Üdv: Mcrazy

(#65516) Geller72 válasza Mcrazy (#65515) üzenetére


Geller72
veterán

Ausztriában is csak forgalmi adót és a vámolási eljárás költségét fizeted meg, ami valszeg utóbbinál magasabb lesz, előbbinél nem tudom, mert nem igazán érdekelt hogy mennyi a forgalmi adó náluk. :). De VÁM ott sem lesz, mert EU-s tagország és ez az eljárás EU-s szabály, azaz minden tagállamára egyaránt vonatkozik. ;).

(#65517) Johnny_vT válasza Blizzardking (#65500) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Szerintem is kellemes, ha a videó alatt hallatszik a drón hangja. Akár a Steele-féle "csak a drón és nincs zene", akár a JohnnyFPV-féle "kellemes zene halk drónzümmögéssel" változatról beszélünk.

Viszont vannak akiket halálra idegesít, ismerek én is olyat.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#65518) Saccco


Saccco
nagyúr

Ezen gondolkodok...
Fatshark Attitude V5 vs Skyzone SKY02C/SKY02X.

:W :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65519) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Ezt a drónvideót láttátok-e? Egy újabb felhasználási módja a mi kis mini quadjainknak. A végefelé mondjuk nem mentem volna ennyire földközelben az emberek közé. Viszont összességében nagyon izgalmas a gondolat, hogy mi lesz, ha a sajtó felkapja a felvételt. Remélem tovább nő a hobbi népszerűsége :)

Az a dive a videó felénél meg epic volt :D

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#65520) Peaceliker válasza Johnny_vT (#65519) üzenetére


Peaceliker
őstag

mintha egy másik vidi is lett volna korábban egy kisebb géppel korábban

"Oh my Goa'uld!"

(#65521) SpydeR3412 válasza Peaceliker (#65510) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Ugyan régen, nem hajtottam 2colt, de az biztos, hogy a CineBee-nek kevés a 1103/10kkv. És annak tán még valamivel kisebb is a súlya.

(#65522) Peaceliker válasza SpydeR3412 (#65521) üzenetére


Peaceliker
őstag

de pont ezt mondom, hogy lehet a KV sok...sok KV kevés nyomaték, nem tud harcos propot hajtani...simán lehet hogy 8kkv vel jobban menne...persze lehet az a súly is marha sok már ezeknek
csak ha 1104 et raknak rá akkor 75g lesz :D
de iflightos 4k meg 1104 el 106g oda meg 1104 lesz kevés...ez egész cine cucc ilyen szempontból zsákutca :)
de helyén kell kezelni ezeket...cine gép, nem racer ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#65523) DJGABI


DJGABI
addikt

Hát... ár/érték miatt szerintem Trashcan lesz.. 4 akksit adnak hozzá alapból... azt nézem 450mAh-sat is elbírja, azzal mennyi üzemidőt tudhat? [link] vs [link]

ha dvr-t szeretnék egy ilyet még simán rá lehet akasztani, nem? LANTIAN 720P FPV DVR Module [link] 2,3gr. kötött már be valaki ilyet? nem találok leírást, mellé rakják majd gondolom

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#65524) SpydeR3412 válasza DJGABI (#65523) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Közvetlen a kamera után kell kötni.
De a Trashcan-be max egy vevő fér el, ez meg sokkal nagyobb.

(#65525) syler123


syler123
veterán

Eachine Reddevil már van készleten, ha van aki... :D

Ezekhez is jó a 350mah-s 2s akku? Az eladó nem utalja vissza a szállítási költséget, amit duplán fizettem. Így lehet vennék még 2db-ot (annál levenné a 3,15$-t), akkor lesz már 6 :D Mondjuk ha nem fér bele a SKYSTARS TinyFrog 75X-be, akkor nem tudom mi lesz, szétvágom :D Mondjuk valahogy majd rá tákolom.

[ Szerkesztve ]

(#65526) Peaceliker válasza syler123 (#65525) üzenetére


Peaceliker
őstag

sztem egyen méretek ezek :) 350 elég lesz szvsz, 500al marha sokat repülnek

"Oh my Goa'uld!"

(#65527) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Randy kuponnal makefire armor 85HD 96usd...mondjuk fura szerzet a gép :D

"Oh my Goa'uld!"

(#65528) cd334


cd334
tag

Banggod backorderre tette ma a gerpr 12A aio whoop fc-t. Alin és geekbuyingon is lehet kapni. Melyik a jobb opció?

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#65529) Szancsó


Szancsó
aktív tag

Úgy néz ki két 850mAh -s 3S akksim lassan megadja magát, ezek helyett kellene néznem majd valamit. Elgondolkoztam rajta, hogy feljebb lépnék 4S felé. Ha jól láttam a tárolt energiát + tömeget tekintve a 650mAh 4S jön ki hasonlóra: jól gondolom, hogy azzal is lehet -egyelőre- tatás tempóban repkedni, max. a stick -ek tartománya nem lesz teljesen kihasználva (bár lassabb rate profile már van kapcsolón), de ugyanannyi repülési idő kb. kihozható velük? (Aztán ha hozzászokok akkor nyilván kevesebb lesz.)
Kihagyhatatlannak tűnik, viszont a "lehet, de úgy minek" típusú megjegyzéseket kerüljük :)

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#65530) cd334 válasza cd334 (#65528) üzenetére


cd334
tag

Geekbuyingnál volt rá kupon, úgyhogy az lett.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#65531) Peaceliker válasza cd334 (#65530) üzenetére


Peaceliker
őstag

így mennyi lett?

"Oh my Goa'uld!"

(#65532) cd334 válasza Peaceliker (#65531) üzenetére


cd334
tag

37$ + free shipping :) azért rádoptam egy insurance-t.

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#65533) ittakary


ittakary
nagyúr

melyik az a topik ahol a videókat szoktátok megosztani? :)

(#65534) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Vettem egy feka vázat tinyhawk-hoz...erre most nézem,hogy bg az S ét küldte ki...még be sem volt jelentve amikor a váz már nálam volt :DDD

(#65532) cd334

én is úgy szoktam, jobb a békesség :))

"Oh my Goa'uld!"

(#65535) SpydeR3412 válasza cd334 (#65528) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Akkor még szerencse, hogy megvettem időben. :)
Bár ha lemaradtam vna róla, azóta már lehet inkább ezt venném.

(#65536) cd334 válasza SpydeR3412 (#65535) üzenetére


cd334
tag

Vtx-t már rendeltem korábban, meg a geprc van már jó tapasztalatom.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#65537) Johnny_vT válasza ittakary (#65533) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Én a YouTube-ot használom :DDD

Viccen kívül, szerintem jöhetnek ide is. Habár ez a közösség nem olyan nagyszámú, de cserébe biztosan nem fogunk fikázni :D Facebook-on akad még egy-két magyar oldal, ahol ugyan sok a tag, de nem sokan reagálnak.

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#65538) SpydeR3412 válasza cd334 (#65536) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Ennek örülök, én nem ismerem. Viszont akkor még ez volt az egyetlen kapható ilyen lap. Viszont így vtx-el csak 7g lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#65539) atus72


atus72
senior tag

(Ide is bemásolom)
Sziasztok,
Omnibus F4 PRO (V2), az miért lehet hogy hiába állítom a beeper_frequency-t mindig 0 marad?
A 'beeper_od' paraméter az mire való (sehol nem találtam leírást erről, a kódba meg nem néztem bele)?
köszi

(#65540) twine


twine
addikt

Számomra itt nyer értelmet a cinewhoop 18:40-től...

De mondjuk az a kapuzás 3:10-től... Hááát pasztmek... Bírom ezt a csókát nagyon :C

(Bocs, mobilról vagyok, így nehéz a perces linkeket létrehozni, de tekerjetek oda pliiiz :B :P :R )

[ Szerkesztve ]

(#65541) Peaceliker


Peaceliker
őstag

4s toothpick ? :DD

Szerintem ez amúgy tök értelmetlen, de ha nem toothpicknek nézzük, hanem egy 1106 buildnek akkor 65g nem rossz, 2,5mm es alsó lap tűn bír is majd valamennyit.

"Oh my Goa'uld!"

(#65542) Blizzardking válasza Peaceliker (#65541) üzenetére


Blizzardking
őstag

A 3s változatról azt mondja Kabab hogy majdhogynem irányíthatatlan.
Most tovább néztem, azt is mondja, hogy már a 3s is felesleges ehhez a súlyhoz és mérthez. Ráadásul a kamerát nem lehet eléggé felállítani ahhoz a sebességhez. Mondjuk ki lehet reszelni a kabin tetejét.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#65543) Peaceliker válasza Blizzardking (#65542) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ez mondhatni egy másik gép :)
Nagyon más motorok, vastagabb, nehezebb váz. Kv meg majd a fele.
Amúgy toothpick en erőltetik a 3s t sokat (5a esc ek sülnek is meg), de sztem fölös 2s fölé menni.

"Oh my Goa'uld!"

(#65544) Saccco


Saccco
nagyúr

Azért az derék...

Fastest 3 Inch - Diatone GT-R 369

200km/h :Y

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65545) vandor01 válasza Peaceliker (#65541) üzenetére


vandor01
őstag

4S?? :F
tenyleg teljessen felesleges! meg tokmindegy hogy +20 vagy -20gramm! a 1106/6000KV 3S en 2,5collon rohogve viszi 1000x-el a 85 grammot is! De 1104/7500KV 3S-en fuligérő szajjal hasit 75grammal 5 percet is!
Nos ez hiaba csak 65gramm plus aksi 4S-el de még akár 3S el is? lesz 100gramm+! konnyebb DE gyengébb váz? torni fog! :W átcsomizták az "őskövület" motorokat azt lehuznak meg pár bőőrt a cuccrol! :)

miért érzem azt csak extraprofit a cel a fogpiszkáloval, :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#65546) Peaceliker válasza vandor01 (#65545) üzenetére


Peaceliker
őstag

ez sztem is egy kaki gép. hypeba akarják bele ültetni a megmaradt szemetet

"Oh my Goa'uld!"

(#65547) Geller72 válasza Saccco (#65544) üzenetére


Geller72
veterán

6s-en ez nem nagy durranás azért. Egy 3"-os gép 4S-en már tudja a ~120km/h-t. Annál több meg ilyen méretben minek? 4S felett egy ilyen kis gép baxott órmótlan. Kb olyan, mint amikor a GT-R90-re 4S akkut raktam. Mint amikor egy méhecskének öklömnyi herezacskói vannak. ;] :P .

(#65548) vandor01 válasza Peaceliker (#65546) üzenetére


vandor01
őstag

SzSpeed... fullspeed... egy jo moci! de ide felesleges egy 7grammos nehezék csak mert 4S?!.... ha lepottyan csak a vazat fogja zuzzni.... fogpiszka maradjon az1xru konnyu épitésnél meg a 3grammos mociknal amihez mehet a 10eKV+ amihez 2S aksi passzol sulyban a legjobban.... vagy legalább is igy gondolom... a végén a REDDEVIL jellegu gép lesz az optimális választas!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#65549) Saccco


Saccco
nagyúr

Kabab kavarja a dolgokat, néhány projekt fut a támogatásával. :Y

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65550) Geller72


Geller72
veterán

Megjött a következő szállítmány V3-as M7 váz. Lényegesen jobbnak tűnik. Így elsőre. Azt hiszem, ez lesz a 2s-es vázam. És maradok a 080x-es mociknál. Valamint 2s-en. 3-4S-re ott a 3"-os gépem, 4-5-6S-re meg a 6"-os. Ennyi. F4-es 2-4S/12A-s BetaFPV FC-nél.

Ha nekik is jó lett a fogpiszkához, nekem is jó lesz. :D.

Spec: (Úgy is tudjátok legtöbben, hátha még valaki annyira nem ismeri).

CPU: STM32F411CEU6 (100MHZ )
Six-Axis: MPU6000 (SPI connection)
Size: 26mm x 26mm, whoop mounting pattern
Firmware version: Betaflight MATEKF411 (MK41)
OSD: Built-in BetaFlight OSD (STM32 controls OSD chip over SPI in DMA mode)
Receiver: Support Frsky XM/XM+ Receiver/ Futaba Receiver/ Flysky Receiver/ TBS Crossfire Receiver. Add Frsky R9M Receiver and DSMX receiver since V1.2.
Support programmable LED like WS2812 etc
Built-in current sensor
Weight: 5.6g

SPECIFICATIONS OF ESC
Support BLheli/BLHELI_S suite Pass-through ready
Support PWM, Oneshot125, Oneshot42, Multishot, Dshot150, Dshot300, Dshot600
Input voltage: 2S-4S Lipo
Continue current: 12A
Peak current: 13A
Firmware: BLHELI_S
Processor: SILABS EFM8BB21F16G
Motor Connectors: 1.25mm header pins connector
Factory firmware: G-H-30-16.7

Ami érdekes, hogy szerintük sincs a piacon olyan moci 0x0x/1102/1103-on, ami stabilan ok lenne ide 4s-en. Még nekik sincs.:

"For the moment, no 0x0x/1102/1103 motors could stand 4S power for the moment in the market."

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.