Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65051) ezoltan válasza Geller72 (#65048) üzenetére


ezoltan
tag

A 880? Az jó ár egy iránytűs modulért. 👍🏼
Több mint duplájáért rendeltem anno a Matek-eket...

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#65052) Peaceliker válasza Johnny_vT (#65050) üzenetére


Peaceliker
őstag

Sztem a ripacsság éppen illik RR hez :D

"Oh my Goa'uld!"

(#65053) raymi16


raymi16
tag

Sziasztok!
Nemrég sikerült beszerezni egy Karmát és nemtudom, volt-e valakinek hasonló gondja, de az alábbival szembesülök: Nagyon nehezen akar kapcsolódni a drón a kamerához, Camera not found felirat néz szembe velem, de van amikor meg teljesen rendben működik (mint pl. tegnap azthittem, megcsináltam, de ma mikor bevetés lett volna, csütörtököt mondott!). Olvasgattam külföldi fórumokon hogy valszeg a gripnél van bibi, viszont a kézivezérlőn csak a kamerát nem ismeri fel, persze ez még semmit se jelent! Találkozott ilyesmivel már valaki?
Köszönöm előre is a válaszokat, remélem nem voltam túl láma! :R

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#65054) Saccco válasza Johnny_vT (#65050) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szemceruza. ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65055) syler123


syler123
veterán

Mivel is szoktátok vízállósítani a drónokat? Keresővel nem jutottam előbbre :D

Mondjuk pont nem drónt akarok vízállóvá tenni, hanem a solar lámpákat, amik nagyon jól világítanak, de most mennek tönkre a korróziótól, elengednek a forrasztások stb, helyrehozom, de valamivel le kellene kezelni.

(#65056) Geller72 válasza syler123 (#65055) üzenetére


Geller72
veterán

Esetleg erre gondoltál? Plastik 70 a neve.

[ Szerkesztve ]

(#65057) syler123 válasza Geller72 (#65056) üzenetére


syler123
veterán

Ez az, szuper, köszi! :R

(#65058) AMDaZERG_1 válasza Johnny_vT (#65050) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

"LR gépen előre szokták tenni a videóantennát"
Erről mesélhetnél, mert számomra totálisan értelmetlennek tűnik, ami nem azt jelenti, hogy nem velem van a gond.
Előre rakom az antennát, de mégis azt hogy, és miért? Ahhoz, hogy előre tegye az ember a gép alá kellene hajlítani, viszont nem értem akkor mitől is jobb, mintha hátul lenne. Menet közben 10 centivel közelebb van a szemüveghez?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#65059) Peaceliker válasza AMDaZERG_1 (#65058) üzenetére


Peaceliker
őstag

Elfelé rosszabb a jel, ha már gáz ha vissza fordulsz tuti jó lesz. Ellenkező esetben ha már szar és megfordulva nincs feed akkor game over. A lényeg hogy amikor szembe áll a gép ne lehessen olyan (vagy minél kevesebb) pozíció amikor a gép takarja az antennát

"Oh my Goa'uld!"

(#65060) Geller72 válasza AMDaZERG_1 (#65058) üzenetére


Geller72
veterán

Semmi értelmét nem látom, mivel amúgy is ha haladsz, egy eleve előre dőlt gépről beszélünk, aminek az antennája amúgy is "kiáll". Az effektust az amúgy is diversity-s megoldással azért eléggé ki lehet küszöbölni. Nekem inkább fordulókban szokott beszemcsésedni a videó jel.

(#65061) Peaceliker válasza Geller72 (#65060) üzenetére


Peaceliker
őstag

ez igazán akkor érdekes ha az ember vee antennával repül. akkor annak előre felé kell néznie

"Oh my Goa'uld!"

(#65062) ezoltan válasza AMDaZERG_1 (#65058) üzenetére


ezoltan
tag

Számomra is.
Főleg mostanság elég sok LR géppel találkoztam de még sehol nem láttam előre helyezett antennát,bár simán lehet hogy mi vagyunk alulinformáltak. :)
Teljesen igaz amit Geller72 ír,fordulóknál csúcsosodik ki a probléma.Mivel haladáskor nincsen vízszintes pozícióban a géptest,nem jellemző hogy tartósan takarásban maradjon az adóantenna.
Egyébként emiatt tervezem egy hosszabb szárú "goggles edition"-ra cserélni a sima pagodát a gépen.

Van egy igazán jó megoldás,nem karbontestet használni. :D

Emiatt is van habból a kicsike. ;]

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#65063) AMDaZERG_1 válasza Geller72 (#65060) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Én is így gondolom az antennát.
Visszanéztem a videót, terepet. Jó nagy balfék voltam. eleve egy nagy átmérőjű gödörben voltam és elég sok fa volt a repülési irányba. Amikor visszafordultam ereszkedtem is, így totál fa árnyékban volt a gép, és miután elindultam 90°-ban elfordulva kijött a gép az árnyékból. tulajdonképp egy kisebb erdő esett közénk. Érthető a videó jel megszakadása.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#65064) Geller72 válasza AMDaZERG_1 (#65063) üzenetére


Geller72
veterán

Nekem eddig 10-ből 9x az alacsony magasság volt a gond, gondolom (mert látni ugye nem láttam, mivel szemüvegben repülök) volt bőven tereptárgy köztünk. Ha ilyenkor para van, én csak annyit szoktam tenni, hogy tolok egy kövéret és feljebb jövök. Addig emelem, amíg jó nem lesz a jel. Ez eddig mindig bejött az ilyen esetekben.

(#65065) AMDaZERG_1 válasza Geller72 (#65064) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Ez tény. Viszont irtózom a víztől (érthető módon), és netán mégsem jön vissza a jel és csak bénáskodásba megy át a dolog a nem messze lévő bányató kiváló leszállóhely tud lenni, amit meg is tapasztalt egy gépem :)
Így jobbnak láttam tőle ellentétes irányba próbálkozni :D Most bejött...
A hangot bekötöttem, így nagyjából azért hallom milyen fordulaton vagyok, viszont amit kéz alól vettem KAKUTE F7 a "B-" pontja rossz. Nem működik a finderem, így folyamatosan csipog, és nagyon rossz hallgatni, így inkább ki is vettem a fülemből a hangszórót.
Ezt át lehet programozni UART portra?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#65066) mrbig válasza Saccco (#65045) üzenetére


mrbig
csendes tag

ORQA: azért azt fontos tudni, hogy Kickstarteren nem előrendelést ad le az ember, hanem támogatást ad a cégnek, aki aztán ha elkészül a termék, akkor megjutalmazza valamivel. Ha meg bedől a projekt, akkor meg nem jár vissza semmi.

Kicsit azt is furcsállom, hogy a srácok látszólag két kézzel szórják a pénzt egy olyan termék kifejlesztésébe, amiből talán pár ezer darabot lehet majd eladni a világon.

(#65067) Geller72


Geller72
veterán

Ha van vkinek FS szemüvege, ennyiért ez szerintem ajándék. Ha ez is olyan jól működik, mint a VTX cuccaik, akkor nagyon jó vétel. Lehet, hogy tartalékba egyet bevállalok. Nincs semmi baja a Furiousnak, de ez a harmad áron tartaléknak mindenképpen jónak tűnik. :U

(#65068) Peaceliker válasza Geller72 (#65067) üzenetére


Peaceliker
őstag

és fw lesz rá faja vajon?

"Oh my Goa'uld!"

(#65069) Geller72 válasza Peaceliker (#65068) üzenetére


Geller72
veterán

Pássz. Neked mid is van, X58?

(#65070) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Írtam, hogy rossz a vezérlőn a beeper és szeretném átprogramozni máshova.
Valójában egy FINDER lenne rákötve.
Ezt a kettőt felcserélve, majd átforrasztva működhet a dolog?
resource BEEPER 1 D15
resource LED_STRIP 1 D12

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#65071) Peaceliker válasza Geller72 (#65069) üzenetére


Peaceliker
őstag

pro58 pirx fw vel

"Oh my Goa'uld!"

(#65072) Saccco válasza mrbig (#65066) üzenetére


Saccco
nagyúr

Most kicsit ráakasztottam magam a témára...
Fatshark HDO
Fatshark HD3
Aomway Commander V2
Skyzone valami
Orqa
?

Vagy bármelyik olcsóbb?

Hajlok a HD3-ra, bár nagyon drága...

Hol van a sweet spot ár-érték arányban.

Szerk.: le kell beszélnem magam mindegyikről. :))

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65073) vandor01 válasza Saccco (#65072) üzenetére


vandor01
őstag

én lebeszéllek!.... :DDD
jo drágán de legalabb nyomni fogja az orrodat... ha azt nem? akkor mast! :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#65074) Peaceliker válasza Saccco (#65072) üzenetére


Peaceliker
őstag

nekem hd2 fov ja túl sok vt, bár tudom hogy hd3 é kisebb. Nekem dom v3 ami tökéletes és nem vagyok egyedül ezzel. Bele kellene nézni egy 30 és egy 40 fokos fovos szemcsibe is, hogy lásd melyik jön be jobban

"Oh my Goa'uld!"

(#65075) Geller72 válasza Saccco (#65072) üzenetére


Geller72
veterán

HD3. És ne hezitálj. A vége úgy is az lesz. :D Én végigoróbáltan egy csomót, de ezzel kellett volna kezdenem.

(#65076) Geller72 válasza Peaceliker (#65071) üzenetére


Geller72
veterán

Azt akartam írni. És miben jobb az az sw? Majdnem azt vettem de aztán inkább a fúriusz jött be egy rakás yt vidit megnézve.

[ Szerkesztve ]

(#65077) Peaceliker válasza Geller72 (#65076) üzenetére


Peaceliker
őstag

pro58 gyári fw szar, mondhatni nem működik :) pirx tudja azt mint achilles csak ingyen.
Tesztek alapján pro58 nem vt annyival gyengébb, mint a neves vevők, azért vettem ezt, mert ár érték arányában verhetetlen.

"Oh my Goa'uld!"

(#65078) SpydeR3412 válasza vandor01 (#65073) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Nekem a Skyzone v1 nyomta az orrnyergemet, aztán cseréltem az egybe gumit, v2-es külön gumira és megoldotta a dolgot. :)

(#65079) Saccco válasza Peaceliker (#65074) üzenetére


Saccco
nagyúr

&& all:
Úgy néz ki kedden kipróbálok egy HD3-at. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65080) fape válasza Saccco (#65079) üzenetére


fape
senior tag

Azért egy hdot is nézz meg ha teheted.
Hátha ez is segít: fpvgogglecomparison.com

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#65081) F.E.K.. válasza fape (#65080) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ez nagyon jópofa oldal! :)

Kösz a tippet, "elkedvenceltem" (de "szép" szó lett ;)) az oldalt. :)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#65082) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

A hétvégén Kecskemét mellett Kunbaracson és Kerekegyházán repülnék Böszmével. <30 m magasság, tanyaépületek, fák körül. Bár a kecskeméti reptér 20 km innen, de gondoltam rákérdezek, hogy van-e még valami amire különösen ügyelnem kell?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#65083) ezoltan


ezoltan
tag

Rövidke Felhő-szörf a folyamatosan reszelgetett és szerintem soha el nem készülő Nyolcassal. :W :U

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#65084) Johnny_vT válasza ezoltan (#65083) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Hú de f*snék, hogy a felhőből egyszercsak előtűnik egy kisgép... :Y

Amúgy ez sokkal egyszerűbb?/kényelmesebb? mint a LR, mert a visszatéréshez minimális kakaó kell csak, így többet lehetsz effektíve a levegőben. Hány % teljesítménnyel emelkedsz?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#65085) vandor01


vandor01
őstag

rinyálnék mintha az airfrance-on ulnek...
"jegesednek a propellerek" :DDD
lefagy a sebessegmérom azt atesek :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#65086) ezoltan válasza Johnny_vT (#65084) üzenetére


ezoltan
tag

20A-rel emelkedem ~40% gázon ezekkel a 7” HQ-kkal (köszönöm VG).
Az nagyjából a 80A-es esc-knek...á ki sem számolom. Olyan 5A fejente.Puch-out-kor kb bealszanak. 😀
Itt csúcsosodik ki nagyon,mennyivel más karakterisztikát ad egy másra “hangolt” propeller.
Hatossal iszonyat sima de erőtlen,nyolcas kevésbé agresszív tri-blade durvát emel és furcsamód nem zabál,bi-blade nyolcas Graupner vadállat és egyben takarékos.
Finomság szempontjából az eddigi legjobb alternatíva számomra a 7x4x3.

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#65087) kimista


kimista
aktív tag

gyaa ez a topik még él, nem írtam ide vagy 2 éve
picit visszaolvasva, meg megnézve a felső tagozatot (ahol minimosd-ről van szó 2019-ben LOL) nem gondolja az adminbá h kicsit frissíteni kellene a leírást? :D komolyan, semmi nem változott benne, mióta leléptem :D drh-ban meg szenvedünk az emberekkel mert megveszik a walkera meg wizard csodákat mint ajánlott drón meg a 3 éves alkatrészeket és nem boldogulnak :D

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#65088) AMDaZERG_1 válasza ezoltan (#65083) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

JŐ, tetszik! Én mondjuk nem vállalnám, mert beparáznék, hogy hova is kell leszállni. Kevés lenne nekem, hogy a távolságot jelzi :)
De azért... Murphy munkálkodik ám! A magasság mennyi volt?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#65089) AMDaZERG_1 válasza kimista (#65087) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

A Wizardot kicsit megvédeném...
Nekem van egy X220s (vagyis ezt már úgy építettem össze, mert amit X220s -nek vettem búvárnak hitte magát :D
Szóval, párhuzamosan reptetek X220s gépet, és ennél sokkal komolyabb alkatrészekből összerakott gépet, és nem tudok semmi rosszat mondani a Wizardra! Sőt, ha állatkodni van kedvem azt küldöm meg, és meglepően jól megy. A VTX nem az X220s -ből van, hanem TX805, ami szintén hihetetlen jól teljesít!
Az FC, ESC, motorok az Eachine Wizard X220s felszereltsége. A váz is az X220s, de az alsó és felső karbont dupláztam, hogy tank módjára vegye az akadályt :D

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#65090) Geller72 válasza kimista (#65087) üzenetére


Geller72
veterán

Ezért ide hiába is írsz, max törlik a kommented. Egy csomóan elmentek innen azóta. Ez változott. :D.

(#65091) Geller72 válasza AMDaZERG_1 (#65089) üzenetére


Geller72
veterán

Az X220-hoz hasonló, főleg régebbi gépekben az főleg a cumi, hogy nehéz, mint egy B30-as tégla. A 6"-os gépem (akku nélkül) 280g. :U Az is igaz, hogy FS-re sokan építenek hasonló felépítésű - eleve nehéz - vázzal gépet. De ezekben már motor is van és akku is olyan, ami meg is mozgatja. 5-6S/2306-2kkv/2.35kkv pl. :U

(#65092) ezoltan válasza AMDaZERG_1 (#65088) üzenetére


ezoltan
tag

Ez most 1.4

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#65093) ezoltan válasza Geller72 (#65091) üzenetére


ezoltan
tag

280g 😮😮

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#65094) Saccco válasza kimista (#65087) üzenetére


Saccco
nagyúr

A(z) (legalább) ajánló részt tényleg törölni kellene.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65095) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Eachine RedDevil

Sailfly X (szerű) vázon trashcan canopy....de eos2 és 25-200as vtx plusz hordtáska.
102 usd

"Oh my Goa'uld!"

(#65096) Geller72 válasza Peaceliker (#65095) üzenetére


Geller72
veterán

Nos, igen, 1102-es 8700KV-os mocikkal, de 5A-s esc-ekkel 3S-re. Megint csak a füst lesz ebből is. :D.

(#65097) Peaceliker válasza Geller72 (#65096) üzenetére


Peaceliker
őstag

Sailfly-X ről továbbra sem hallani ilyen eseteket ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#65098) vandor01 válasza Peaceliker (#65097) üzenetére


vandor01
őstag

egyenlore Sailfly-X sem hallani csak a fizetett ugynokoktol! :DD

megvarom mire a Gellert is mea culpa zik ... vagy sem.... :D
van mivel repulni kicsi nagy kisebb nagyobb akad a het mindennapjára egy....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#65099) Peaceliker válasza vandor01 (#65098) üzenetére


Peaceliker
őstag

A szart, igen sok megérkezett már :) Én vagyok a kivétel aki nem reptette meg egyből :D
Van 2 sailfly/mob7 group fbn, sokaknak megjött már. RCG is kezd felpörögni, piro is küldözgeti már őket ki.

szerk:

de hogy lehessen fröcsögni:

mob7hd ban caddx turtle k hullanak mint a legyek :D

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#65100) vandor01 válasza Peaceliker (#65099) üzenetére


vandor01
őstag

ja van..... 46-48 taggal abbol a fele most kuldte be a vampapirokat :DDD

de az eachines már jobban teccik :DDD jobb kamera es VTX megoldással....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.