Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65951) tom_77 válasza Saccco (#65950) üzenetére


tom_77
tag

Igen, a Mavic 2-ben az (is) tetszik hogy tele van szenzorral :) szóval ha azt a legkönnyebb elvezetni mind közül és felesleges kezdődrónt venni, akkor az lenne a legjobb :) ...de gondolom nem ilyen egyszerű ez. Bár semmi tapasztalatom nincs.

(#65952) Peaceliker válasza tom_77 (#65951) üzenetére


Peaceliker
őstag

Orientáció gyakorlásra jó lehet valami legalja kefés játék gép. Mást nagyon nem kell megtanulni djiokhoz, mert annak épp az a lényege hogy repüléssel ne kelljen nagyon foglalkozni, hanem lehessen videjózni. :) Fpv s gépek meg éppen ellenkező célra vannak a repülés élvezete a lényeg :)

"Oh my Goa'uld!"

(#65953) Blizzardking válasza tom_77 (#65951) üzenetére


Blizzardking
őstag

Esetleg nézz szét youtubeon hogy a dji pilóták miért zuhannak le. A legnagyobb hibának azt látom, hogy nem tisztelik a kézi vezetést, azt képzelik hogy majd az automatika mindent megold, illetve hátrafelé meg oldalra repkednek, és nagyon vékony dolgokba (ágak, kötél, drótok stb) akadnak bele, amit az automatikának esélye sincs kiszúrni. Illetve még azt b_sszák el sokan, hogy nem számolnak a széllel, hátszélben előremennek az akku feléig, aztán csodálkoznak hogy hazafelé szembeszélben fél távnál feladja a harcot a gép.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#65954) Peaceliker válasza Blizzardking (#65953) üzenetére


Peaceliker
őstag

mondjuk az én fejemben annyira meg sem fordul, hogy baj ha leesik a gép...nem ahhoz vagyok szokva, hogy nem esik le :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#65955) SP!T válasza tom_77 (#65951) üzenetére


SP!T
addikt

Én drón analfabéta vagyok/voltam. Vettem egy Boldclash B03 Pro-t alapnak.

De... Van nálam egy Mavic Pro. Én is paráztam mert drága, de végül csak kipróbáltam.
Semmi köze nincs a többi drónhoz. Egyszerűen hülye biztos és feleslegesen dobod ki a pénzed más drónokra.
Minden annyira automata, hogy semmit se csinálsz. Ja de, előre-hátra-balra-jobra, fel-le... Még leszálni sem kell, mert azt is gombbal teszed. :D

A három éves gyerekem azt mondja apa drón és a bébi drón(ci). :D

There's a device that I've been using called a whoop.

(#65956) Blizzardking válasza Peaceliker (#65954) üzenetére


Blizzardking
őstag

Épp most csináltam a 75mm-es brushless kopteremen egy nagyobb karbantartást. Volt 3 vadi új canopym, egy mobula v1, egy mobula v2 és egy uruav. Kis töprengés után visszaszereltem azt amelyik már itt-ott meg van zúzva, merhogy másfél óra után a vadi új is pont úgy fog kinézni... 😂

Ha fél millás mavicot vezetnél, te se veretnéd a fűzfa körül nyolcvannal szvsz 😂

Ja ezt a bizarr videót van aki nem ismeri?
Bizarr videó - 8:26-tól annyira zavaró a látvány hogy besírtam rajta 😂

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#65957) Peaceliker válasza Blizzardking (#65956) üzenetére


Peaceliker
őstag

nyilván nem, bár nem is élném... pont ezért nincs :)

"Oh my Goa'uld!"

(#65958) Blizzardking válasza Peaceliker (#65957) üzenetére


Blizzardking
őstag

Jó, hát kinek mi. Még egy 5000 Ft-os szénkefés whoop után is olyan egy kamera drón mint a lassított felvétel. Ráadásul nem lehet bütykölni, szóval duplán unalmas ;]
A hatótávolságot és a rep időt viszont fenemód irigylem. Ugyanakkor 20 perc veretés a kertben vagy a játszótéren, és lehet hogy leolvadna a fejem. Még 3-5 perc is fárasztó. Szivárogna a vér az orromból mint Johnny Mnemonic-nak mikor túltöltötték az agyát :DDD
Mire kirepülök 5 aksit, frankón elfáradok, meg baromságokat csinálok a végén. :B

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#65959) Peaceliker válasza Blizzardking (#65958) üzenetére


Peaceliker
őstag

Igen, más az intenzitás. Sailfly-X be is azért akarok bele próbálni 300 as körüli 2s akkut mert a 6p marha sok, kiég az agyam. :) Nekem 20p max ami még ok összesen , de már kifongat az is. :)

"Oh my Goa'uld!"

(#65960) bump3r111


bump3r111
tag

Sziasztok,

Tudnátok ajánlani egy jó ár-érték arányú vázat 5 col méretben, ami stabilan megbír egy goprot magán?
Illetve ti honnan szoktatok rendelni?
Amit eddig kinéztem magamnak azok pont nem a drón építéshez kellenek, hanem amik úgymond fixen megmaradnak egy ideig: Frsky QX 7, Crossfire modul, Fatshark HDO szemüveg.
Eddig DJI drónokkal próbálkoztam, leginkább videók készítése céljából drónozok saját szórakoztatásomra, de látva miket tud egy FPV drón, egyszerűen muszáj építenem egy ilyet :D

(#65961) ezoltan válasza bump3r111 (#65960) üzenetére


ezoltan
tag

Farkas Csabiékra keress rá a Fb-os Feral Quads HUN csoportban

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#65962) DJGABI


DJGABI
addikt

Mai nap mérhetetlenül feldühített. Tényleg szemetes a szemetes. Mondom kiviszem, az udvaron nagyjából védett, nincs akkora szél. Ahha, két propeller minusz. Még így piciben is nagyon olcsó hobbi ez... ja nem.
Rohadtul nem kezdőbarát. Próbáltam egy netről szedett beállítást, yaw-ot felcsesze az egekbe. Volt öröm bódottág, amiatt volt az első crash.
De ez a betaflight is. 4 verzió alatt nem jutottak el oda hogy crash után ne 100%on pörgesse a motor? Hogy ha esetleg csak 1 leugrik, ne az legyen hogy a többi prop is lerepül, meg szétverje magát a gép. talán láttam vmi beállítás, de miért nem alap... a motoroknak már most kegyetlen ocsmány hangjuk van, meg leszálláskor melegek rendesen, még így 60%os rate-n is.
Amúgy igen, a távirányítón levő trimmelés miatt mászott el acróban. De ez is mi. Flysky-éknak os csak gratulálni tudok

Ja és mindezek tetejébe van kb 2 perc repidő, hogy tanuljon, gyakoroljon meg az ember bármit is? Most tényleg nagyon csalódtam

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#65963) Saccco válasza DJGABI (#65962) üzenetére


Saccco
nagyúr

Crash -> disarm.

A Trashcan nem kezdő gép.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65964) Peaceliker válasza Saccco (#65963) üzenetére


Peaceliker
őstag

+1

DJGABI

Amiket leírtál az leginkább user error mind. Az, hogy prop lerepül, az meg olyan,hogy csere, legolcsóbb alkatrész.
Repidő megint azért ennyi, mert gyári akku olyan, hogy "nesze adtunk valamit, hogy ne sírj, hogy nincs hozzá akku".

De a hobby ezen rész ilyen. Ami ennél hülye biztosabb az lefelé a mikulás és barátai játék gépek, felfelé meg DJI. Közötte az van, hogy olvasni kell, tapasztalni és igen, szívni, sírni, dühöngeni. :)

De kezdő gépnek szerintem jobb a tinyhawk, mert minőségibb, pro tuned...mocskos jól repül dobozból kivéve, de air aktív szal ott is disarm ha crash van különben elszabadul a pokol. :DDD
Jah meg annak gyári akkuja is jó (legalábbis az a 450es 1s az marha jó), de csak 1db jár hozzá.
Trashcan és mobula a legolcsóbb 2s whopp! Szal ezek általában "melós" jószágok.

Én holnap tesztelek enyém (trascan t) kíváncsi leszek rá tinyhawk után

"Oh my Goa'uld!"

(#65965) Peaceliker válasza Peaceliker (#65964) üzenetére


Peaceliker
őstag

Jah és no offence, ha valami nem tetszik a géppel írd le és ha meg lehet oldani és van rá ötletünk akkor súgunk szívesen. :) De amibe bele vágtál az már az advenced szint. ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#65966) Blizzardking válasza syler123 (#65943) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nem akarom védeni a Jumpert mert kifoghattál egy hibás darabot, de nekem pl kurvára bejön. Egyébként azon is lehet firmware-t frissíteni, lehet hogy érdemes lenne. Nem..? Magán a távon van gimbal kalibráló menü, azt lefuttathatnád újra, és utána a betaflightban újra becsépelni/ellenőrizni a receiver értékeket.
A két gimbalt fel is lehet cserélni, ezzel kiderítheted hogy az-e a rossz. Ha igen, 15 dodó egy gimbal. Szerintem még korai lenne feladni a T12-vel, ár/érték arányban nagyon jó darab. Ezek jutottak eszembe.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#65967) eroli23


eroli23
csendes tag

Sziasztok
Lehet hülye kérdés, de valaki megtudja tippelni esetleg egy hasznos informaciot szolgálni mikor fog megjelenni a Mavic Pro 3 menyire esélyes hogy idén bejelentsék (tudom senki sem lát a jövőbe),de hátha valaki tudja, hogy hol tart a DJI háza táján a fejlesztések az uj drónok iránt. Mostanában készülök vásárolni Mavic Pro 2-t és ezért érdekelne, nehogy megvásároljam a mavic 2-öt és holnap meg már bejelentik az uj drónt.

(#65968) Toncsi válasza eroli23 (#65967) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

A mavic pro 2016. októberében jött ki, kb. 2 évvel utána a mavic 2 pro 2018. augusztusában. Azóta még egy éve sem telt el, nem valószínű, hogy idén kijönne újabb... de ennek te is utána nézhettél volna...

(#65969) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Na kipróbáltam a trashcant ma.

Hááát nemtom... :))

1S en botrány kaki... azzal az 500es akkuval, ami ugyan nem friss, de tinyhawk megy 2:30 csapatósan, azzal trashcan 1p körül nagyon lightban és marha gyenge

2s en viszont elég harapós, de még keresem a jó kamera szöget, mert most ugrik, de előre nem megy, ha feljebb vettem sokkal akkor meg már bentre barátságtalan a viselkedése. :)
Nehéz vele repülni 2s en bent, 1s el meg értelmetlen kb.

De hogy a gyári akkukat nem lehet úgy berakni, hogy ne essen ki az vicc. Egy befőttes gumit ha húzom az akku tartóra körbe (a gép aljával párhuzamosan) akkor megfogja nagyjából. Azt a ledes értelmetlenséget egyből el is hagytam és egy gyári prop tört is ami meglepett, mert nagyot nem esett és tinyhawkon még egyet sem törtem el, pedig az is elég rideg.

Jello is van egy nagy marékkal és ez az eos2 is elég gagyi tinyhawk gyárijához képest. Mintha vissza mentem volna 5 évet a hobbyban, de még fov is fura...nem értem mi az a nagy hype körülötte, mert árán kívül sok jót nem láttam benne...ok árnyékokkal ügyesen boldogul, de pocsékul néz ki a képe, pedig engem az ilyen nem szokott érdekelni, de ez szemet szúrt. :)

De amúgy nem tűnik rossznak, csak 2s re de akkor meg már lehet kintre. De kezdőknek nem ajánlom...bár talán el lehet vele szarozni 1s el ha valaki talál hozzá illő akkut...gyári 1s re gondolom halovány, próbálta valaki?

Ha valaki most kezdi és gondolkodik mit kéne venni, akkor szerintem tinyhawk. Azt kivettem a dobozból és marha jól megy és sokat repül, nem forró, szép a képe. Ok, vtx nem túl erős, abban trashcan fényévekkel jobb, de ez kevés az üdvösséghez. :)

"Oh my Goa'uld!"

(#65970) vandor01 válasza Peaceliker (#65969) üzenetére


vandor01
őstag

nekem nincs problémam az EOS2-val....
igaz gyengébb mint a RC2-es de nem is azaz ara... nalam az eddig megfordult AIOk-nal mindenkepen jobb.... persze 1,2g super light 1000TVL-es nalam az AIO-k csucsa.... lehet van jobb? de nem probálkozom tovabb vele mert az EOS2 is hozza az elvárt minimumon... vagy tobbet igaz nehezebb 1,2g VS 3,5g :DDD viszont szerelni 1xrubb felcsavarozom és állithato! a lencseje nekem tisztabb képet ad mint vmi normál AIO.... LST02-es nem rossz de EOS2 jobb!
0.001Lux mindemképen az egyik legjobb értek a hasonlo AIO-k tarsasagaban... az 1,2g super light is csak 0.008lux.....
Az esti szurkuletben is jol használhato!
szemcsiben meg elfogadhatoan latok vele azt leveszem es korulottem mar szinte sotet van....

amit kifogasolhatok?
az gyenge fény pl teli fenyek mellett a barnas szinek vorosbe hajlanak.... nem szép hogy szép zold fű mellett minden mas voroses massza......a normal AIO-knál meg rosszabb a helyzet... de nyaron napsutes mellett szép kék az ég és zold a fu! éles a kép nincs mosodott maszlag mint egy alap AIO-nal...

ha RC2-t nevezzuk ki 100% nak
akkor EOS2 85%
legjobb AIO 80%
fos AIO 40%

nem tartom kizártnak hogy letezik akar 100%-os AIO is.....
de az a par gramm nem nyom a latban foleg, hogy nem takonygoboccal kell szerelnem!

vagyis szerintem.......

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#65971) Peaceliker válasza vandor01 (#65970) üzenetére


Peaceliker
őstag

nekem az tűnt fel, hogy marha pixeles a kép, mintha 400tvl lenne vagy annyi sem... fakó, most bent tán még szellemképes is volt a székek kontúrja...egyszerűen gagyi érzés nekem.
Sailfly kamerájának képe szebb, lst2 é is úgy rémlik, bár olyannal 1 éve nem repültem kb.
FOV ra is panaszkodott valami pro pilóta is, én még nem tudom megfogni csak fura.

Ami nekem fontos és ebben jobb a legtöbb aio tól az a fény/árnyék váltás, azt ez nagyon tudja, sok ai nem...sailfly/mobula7 aio ja kb semennyire. :D

De tinyhawk kamerája szebb,élesebb kép,több szín, több fov árnyékokkal nincs baja.
Majd megnézem kapi-e külön meg mi pénz, mert mostanság amiket próbáltam az a legjobb. :)
De jön nano 2 is...mondjuk nano 1em is van még valahol elrakva, de az sem csavaros.

mindegy nem a világ vége, csak azt nem értem miért tolják ennyire ezt a kamerát...de gondolom az ára miatt.

amúgy az az 1000tvl nano cam nagyon vad cucc :) de mintha nekem néha fokuszálgatott volna amit nem talált el mindig vagy nemtom, mert ilyet tuti nem csinál. :) de amikor asztal alatt repültem ki-be akkor néha nem volt éles

"Oh my Goa'uld!"

(#65972) vandor01 válasza Peaceliker (#65971) üzenetére


vandor01
őstag

sajna a CMOS nál (az occco nál?) keves feny vagy nem megfelo feny eseten "elfosul" a kép... szetesik mosodik elszinesedik vagy pixelesedik (pl asztal alatt :) )..... na most az EOS2 annyival jobb hogy fényváltásnal nem sotetedik el... hanem lathatjuk hogyan "fosul" be a kép :DDD

viszont jo fenynel sokkal élenkebbek a szinek mintha a CCD-nel (hasonlo aru) szebb lenne....
a kék szép kék a zold szép zold szinte irreálisan kekul zoldul :) etc...

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#65973) Peaceliker válasza vandor01 (#65972) üzenetére


Peaceliker
őstag

napfényben még nem voltam kint vele mondjuk, eddig annyit láttam, hogy nem elfosul hanem fos :DDD
de mindegy, nincs vele különösebb baj, csak a nagy hype miatt hittem hogy ez vmi isten cucc, szerintem túl sokat vártam tőle a hype után... :))

"Oh my Goa'uld!"

(#65974) syler123 válasza Peaceliker (#65971) üzenetére


syler123
veterán

+1

Ahogy mondod, nem a fénykezelésével van a baj az EOS 2-nek, hanem valóban pixeles, mintha felezett felbontású lenne, pl LST S2-höz képest. Elég nagy baj van annak a szemével aki ezt nem veszi észre.
Szerintem nincs az 400tvl, inkább valahol a 240 * 320 környéke lehet. És nem csak kevés fénynél, én mindig verőfényes napsütésben repülök.

Engem fel is bosszant amikor a tesztek dicsérik, mert átverik a vásárlót, konkrétan olyan szinten hulladék, hogy ezt mindenki tudja / látja. Nem olyan eltérés mint annó a Hs 1177 vs Runcam, sokkal nagyobb a szakadék a többi kamerához képest.

Nem tudom mit kellene helyette vennem.

[ Szerkesztve ]

(#65975) Peaceliker válasza syler123 (#65974) üzenetére


Peaceliker
őstag

igazából én együtt tudnék vele élni csak a fov fura nagyon... majd jön nano 2 össze nézem azzal

"Oh my Goa'uld!"

(#65976) syler123 válasza Blizzardking (#65966) üzenetére


syler123
veterán

Felvettem mit alkot a gimbal, szerintem annak a hibája, mert ha megrángatom, akkor kirepülök 3 akkut hiba nélkül. Azért elég sok helyen olvasni hibákat a távval kapcsolatban, volt egy videó, ahol konkrétan egy árúsítónál hegyekben állt a hibás Jumper táv, mert az pl disarmolta magát, egyik csatorna random elkezdet olyan jelet tolni, amit nem kellene, pl aux1-et egy pillanatra feltolta, pont elég arra hogy disarm legyen.

Videó

Nem tudom mennyire látszik a kijelző miatt, de ha elengedem a gimbalt, az bemegy szépen középre, de a kijelzőn az érték lassan ereszkedik... Próbáltam úgy venni hogy a kijelző is látszódjon, meg a gimbal is hogy elengedtem, de nem nagyon jött össze.

Neked melyik verziójú OpenTx van fent? Nekem a 2.2.2, lehet ezt sem ártana frissíteni 2.2.3-ra.

[ Szerkesztve ]

(#65977) Peaceliker válasza syler123 (#65976) üzenetére


Peaceliker
őstag

Lássuk be, hogy "olcsó" cucc...általában annak híg a leve.
De persze taranisban is döglik meg a gimbal, ez ilyen...de abban biztos vagyok hogy jumperben halandóbb mint egy komolyabb cuccban.
De ez eléggé fura szitu...ez sima gimbal vagy hallos?
Szedd szét, fújd ki féktisztítóval, lehet csak vmi retek ment bele

"Oh my Goa'uld!"

(#65978) syler123 válasza Peaceliker (#65977) üzenetére


syler123
veterán

Most szétszedtem, kosz nincs benne, konkrétan ezt ki sem vittem mezőre / homok por közelébe. Feszíttetem a rugón, így jobban behúzza középre. Egy gimbalt majd rendelek hozzá, lehet a forrasztás rossz, de benyomták ilyen fekete takonnyal, szóval se nem látszik, se nem tudom forrasztani. Majd ha lesz tartalék, akkor próbálkozok vele.

Az a baj hogy amúgy jó táv lenne minden téren, amikor működik a gimbal, akkor jó, ideális méret, magának a távnak az anyaga jó, nem szappantartó műanyag. Jó a fogása, tetszik, ha nem lenne ez a gond...

(#65979) syler123


syler123
veterán

A 2S whoopoknál ti milyen rate-eket / super rate-eket / expot használtok? Tudom mindenki döntse el maga, de jó lenne egy kiindulási alap, jelenleg szerintem nem jó hogy a sticket 2-3 mm-es mozgásokkal használom.

Peaceliker: hall sensor gimbal.

[ Szerkesztve ]

(#65980) vandor01 válasza Peaceliker (#65975) üzenetére


vandor01
őstag

nano 2-re kivancsi vagyok én is!

a leirasok alapjan csak felét tudja mint az EOS2
de lehet azt valoban tudja?
1200TVL vs 700TVL
0.001Lux vs 0.01Lux
3,5g vs 3.2g
14x14x16 vs 14x14x16mm

a kulonbseg hogy ranézésre mintha a kabelek pont forditva vannak?
az EOS2 alul jonnek ki
Nano 2 felul jonnek ki

alul kijovos jobb mert tobb a hely lent mint font!
a dontes miatt beleutkozhet a torony tetejébe?

viszont valszeg az M8-as optika csereberes mas runcamokkal?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#65981) vandor01 válasza syler123 (#65974) üzenetére


vandor01
őstag

nekem a sok szutyok AIO utan megváltas volt az EOS2...
persze nem RC de kellemesebb mint egy alap fos AIO!

valasszatok ki melyik melyik? akinek jo szeme van? :DDD

1.?

2.?

3.?

4,?

5.?

6.?

7.?

8.?

9.?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#65982) Peaceliker válasza syler123 (#65979) üzenetére


Peaceliker
őstag

én kis gépeken 1.0 rc rate és 0.8 (yaw 0.85)super rate asszem. Olyan 1000 re jön ki a deg/sec
Én nem szeretek nagyokat hadonászni a stickekkel.
Korábban bent 2s 2.3as géppel asszem vmi 700 körüli deg/s volt

"Oh my Goa'uld!"

(#65983) defy456 válasza vandor01 (#65981) üzenetére


defy456
aktív tag

Elf88?

(#65984) syler123 válasza Peaceliker (#65982) üzenetére


syler123
veterán

Most levittem 0,8-ra az RC Rate-et, 0,75 a super rate, 0,2 meg az expo, majd kiderül.

(#65985) AMDaZERG_1 válasza vandor01 (#65981) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Véleményem szerint EOS a 2 ; 8

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#65986) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Na megjött az ur85 váz....hááát para hogy nem lesz ez hosszú életű a kertben. :DDD

Meg kipróbáltam otg n a speedy bee cuccot és állati jó...én leragadtam az ez gui nál anno ami ingyen fél üzemet sem tudja azt sem ügyesen, de ez szuper.

"Oh my Goa'uld!"

(#65987) mrbig válasza DJGABI (#65936) üzenetére


mrbig
csendes tag

DJGABI: szerintem félreérted az acro mód lényegét.

Nem arról van szó, hogy ez egy "lazább stabilizált mód", hanem gyakorlatilag egy teljesen más irányítási mód. Stabilizáltban ha elengeded a karokat akkor visszatér a gép vízszintesbe, így ha más nem szól közbe, akkor megáll egy helyben.

Acroban ezzel szemben ha elengeded a karokat, akkor megáll abban az állapotban ahogy éppen volt. Ha mondjuk 90 fokban balra dőlve, akkor úgy. Bár nem sokáig, mert ilyenkor nincs felhajtó erő (csak balra hajtó), úgyhogy le fogsz esni.

Acrot ha még soha nem próbáltad, akkor előbb érdemes szimulátorban gyakorolni, mert az elején nagyon sokat fogsz esni. De 2-3 óra szimulátorozás után rá lehet érezni, és ha ott már levegőben tudsz maradni pár percet, akkor irány a való élet. Vannak jó tutorial videók is, amik fokozatosan visznek végig.

A stab móddal viszont az a gond, hogy behatárolják, hogy meddig dőlhet a gép (van erre betaflighban valahol egy beállítás). Ez ilyen kis gépnél a szabadban kevés lehet ha van egy kis szél, és sodródni fog. Acroban ez nem gond, mert rá lehet feküdni a szélre.

(#65988) Tibusz00 válasza syler123 (#65978) üzenetére


Tibusz00
tag

Nekem is ilyen távom van, és nekem is nagyon bejön.
De....... :)
Az első napokban kihullott némi hajam míg rájöttünk, hogy a 4in1 modul egyik csatlakozójának a forrasztása elengedett, így hol jó volt, hol nem.
De mióta meg lett forrasztva :C

(#65989) DJGABI válasza Peaceliker (#65965) üzenetére


DJGABI
addikt

nem veszem magamra, ha lenyugodtam úgyis folytatom majd. mert nyilván érdekel, különben meg se vettem volna. pont írtam én is fentebb is, lehet jobb lett volna a 4*1s 300mah helyett egy nagyobb kapacitású 1S akku. szerk: látom azóta írod h az 1s 500mah-val se az igazi.
hát nem tudom, nyilván pozitív hogy teljesen testre szabható, de kár hogy legalább gyárilag nincsenek valami előre elkészített módok. most ez hogy próbálgassa az ember... mert lakásba a gyári beállítás mindenképpen sok. értem én hogy rengeteg utána járás után meg nektek a rutinnal könnyebben megy, csak így azért elsőre... ehh.
vagy hát voltak már korábban gépeim, meg los-ben meg horizon módban megy is úgy ahogy a repkedés.
prop felfogatás meg... nyilván vásárlás előtt is tájékozódhattam volna... jól éreztem, hogy lehet az az ur65 is elég lett volna... csak tényleg ott a keret, egyszerűen vicc, hogy még így is legkisebb ütközéskor is lerepül.

(#65987) mrbig tudom, egyelőre csak tényleg próbálkozás szinten néztem, olyan hű de nagyokat nem estem. szimulátorozáson gondolkodtam, csak még nem jött meg a kábel flysky-hoz, xbox kontrollerrel meg nem tom van-e értelme/működik-e egyáltalán...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#65990) Peaceliker válasza DJGABI (#65989) üzenetére


Peaceliker
őstag

trashcan el van valami gáz job 1s el ennyit tud. Még keresek jó pid et, ha 2s en repül újra rá dugom 1s akkukat. Nemtom mobula pl képes e értelmes 1s repülést előadni.
De megjött 3br 08028 moci pakk is szar remélem héten tudom próbálni custom 75os buildet is. Ha az repül is en értelmesen akkor trashcan mocik kakik. Mert zabálnak az nem kérdés... de ez még lehet szar pid miatt is. Amúgy stock piddel nem lesz jó, neked is mehet az (is) gond.
De első gépnek jobb lett vna tinyhawk azt már látom. Kiveszed dobozból és olyan hogy csak lesel. :) És nem mellesleg 4p repülés 450es akkuval és sokkal erősebb mint trashcan 1s en. Trashcan jó lesz 2s el sztem de bentre az meg tényleg sok mert csúnyán ugrik még engem is meglepett, Tinyfrog sehol nincs ehhez képest punchoutban :D
De lehet prop is tré, rezonancia is jöhet onnan is trashcan nél... van kk új féle majd rá próbálom azt is minap.

"Oh my Goa'uld!"

(#65991) syler123 válasza Peaceliker (#65990) üzenetére


syler123
veterán

Lehet hogy a Trashcan nagyobbat ugrik, mint a TinyFrog, de én azzal 3,5 - 4 percet repülök a 2s 350mah akkukkal, miközben a gép nehezebb. Azt nem bánom hogy Trashcan nem vettem, ha vennék még valamit szerintem a RedDevil lenne.

(#65992) Peaceliker válasza syler123 (#65991) üzenetére


Peaceliker
őstag

persze, nem mondom hogy ez jobb, inkább más... súly difi nincs annyi mint motor amennyiszer kisebb, sztem azért is zabál trashcan. Nemtom még mi lesz belőle, mert nekem leginkább benti 1s re kellett vna tinyhawk mellé backupnak... de hátha 3br es build tudja majd amit ennek is kéne. :D

"Oh my Goa'uld!"

(#65993) mrbig válasza DJGABI (#65989) üzenetére


mrbig
csendes tag

Az acro megtanulásához szerintem az xbox kontroller is alkalmas lehet, annyira pontosan amúgy sem fogja szimulálni a gépedet, hogy a különbségek kijöjjenek. (Kivéve ha pincher vagy). Csak nyilván az analóg joyt használjad :)

Ha már tudsz acroban felszállni, lebegni, de legalább egyenes vonalban előre repülni, meg megfordulni és visszajönni, akkor már érdemes igaziból is kipróbálni.

Acro tanuláshoz az elején jobbak az alacsony rate-ek, amit akár bf-ben akár a távon beállíthatsz, amelyik szimpatikusabb. Lényeg, hogy lassabban akarjon fordulni, legyen időd reagálni rá.

(#65994) Toncsi válasza mrbig (#65993) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Kezdetek kezdetén próbáltam Logitech F310-el tanulgatni, de elég xarul ment... megváltás volt utána a rendes kontroller, pár óra után sokkal jobban ment minden.

[ Szerkesztve ]

(#65995) Peaceliker


Peaceliker
őstag

most arra gondoltam hogy trashcan en gyári semmire való propot vissza nyersem 2 ágúra és akkor bent 2s el lehet jó is lehet

"Oh my Goa'uld!"

(#65996) Johnny_vT válasza Peaceliker (#65969) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Na én is kipróbáltam a Trashcan-emet végre. Igaz nem odakint, hanem csak az irodában. Az fpv kamera FOV-ja nekem is baromi furcsa, remélem csak megszokás kérdése. Az irányítás szintúgy. Ilyen könnyű gépem még nem volt (Ha nem számítjuk a kis F36-ot, de az csak STAB-ban repül), így nagyon meglepő volt, hogy milyen gyorsan reagál. Mondhatni érzékeny. A kanyarokban rendre belehúztam a fal sarkába, mert még "tempósabban" haladva sem sodródik oldalra.

Meglepődve tapasztaltam, hogy nincs benne sima Acro, hanem kizárólag csak Air mód. Emiatt a ketallasu kapcsolón első állásban csak Stab móddal szállok fel (hogy ne kerguljon meg a giro), aztán átkattintom Air-be.

Csak 2S-en tudtam próbálni mert még a gyári soros kapcsolású vezeték van rajta és így kicsit soknak éreztem a beltérbe. Repülési idő elég gyászosnak tűnt, de többet töltött a földön mint a levegőben, úgyhogy még nem tudok objektív véleményt alkotni.

A propellerek közül kettőt megfogselymeztem ahogy egyik nap írtátok. Remekül bevált, mert azóta egyik sem esett le.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#65997) vandor01 válasza AMDaZERG_1 (#65985) üzenetére


vandor01
őstag

hulladék, hogy ezt mindenki tudja / látja.

nincs tobb sasszemú? kitalálja melyik kép melyik kamera? :DD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#65998) Peaceliker válasza Johnny_vT (#65996) üzenetére


Peaceliker
őstag

2s en bentre harcos sztem, de 1s en meg vicc :)
adnak hozzá rövidzár dugót és akkor mehet rá 1s ;)
de sztem azokkal a 300as akkukal semennyi repidő nem lesz benne

"Oh my Goa'uld!"

(#65999) Saccco válasza Johnny_vT (#65996) üzenetére


Saccco
nagyúr

Hogyne lenne sima acro. Amikor nem stab és nem air akkor acro. Nincs külön helye.

pl.:
Beállítod 900-1200 közé az angle-t, air-t 1300-1600 közé, akkor ha egy három állású kapcsolóval legfeljebb kapcsolsz és üresre ér a jel, akkor acro lesz.

szerk.: Mondjuk ezt biztos tudod és akkor tényleg barom módon van konfigolva a Trashcan. Azt nem néztem meg rajta. :DDD

A Tinyhawk viszont. :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#66000) cd334 válasza Saccco (#65999) üzenetére


cd334
tag

Air annyival több a sima acro-nál, hogy a motorok mindig pörögnek, még akkor is, ha leveszed a gázt nullára. Brushless motoroknál érdemes ezt a módot használni.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.