Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65151) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv Mindenkinek!

Látom a minap téma volt a topik összefoglaló frissítése, illetve annak elmaradása. Mivel Topikgazda itt már jó ideje nincs, már pedig a topik összefoglalók karbantartását közösségi segítséggel ugyan, de leginkább ők szokták végezni, így nem csoda hát, ha elavult. Topikgazda híján a frissítés technikai részében bármelyik nagybetűs segít, ha valaki megcsinálja a kívánt módosításokat. Ide kimásoltam az összefoglaló jelenlegi állapotának forrását, ha valaki késztetést érez az aktualizálására azt akár ott a próba topikban, akár egy személyes blogbejegyzésben is megteheti, és ha kész, akkor szívesen visszamásolom ide a topikba, amennyiben az a többségnek is megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#65152) Johnny_vT válasza Intruder2k5 (#65151) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Ez remek! :R

(#65150) Peaceliker
Az 1000-essel az is baj lett volna, hogy várhatóan túllépem a 250g-ot. Jól megleszek én a 850-el azt hiszem. Hétvégén átveszem a motorokat, jövő héten jönnek az akksik, jövő hétvégére minden összeáll, kezdődhet az építés :))

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#65153) Peaceliker válasza Johnny_vT (#65152) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem mintha lenne 250g os határ ami fontos nekünk! :P
141g a 3 colos gépem, 4 az 157vt.

"Oh my Goa'uld!"

(#65154) Johnny_vT válasza Peaceliker (#65153) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Nekem sajna fontos, mert fölötte szigorúbb a rendelet:
- kell rá plakett a tulaj adataival
- nem repülhetek lakott területen
- ha rendőr arra jár és leméri megbüntet. (Böszmét mérni se kell, elég böszme alapból)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#65155) Peaceliker válasza Johnny_vT (#65154) üzenetére


Peaceliker
őstag

...akkor te nem magyarban vagy :))

Hozzá teszem egy ilyen gépet én már nem engednék repülni lakott területen. Marha gyors tud már lenni egy ilyen és 250g al is lehet már jelentős kárt vagy személyi sérülést okozni.
Én a lakott területen belül engedély nélkül repülhető gépeket max 100g alatt (auw) engedném.

"Oh my Goa'uld!"

(#65156) Geller72 válasza DJGABI (#65149) üzenetére


Geller72
veterán

..Az összes Bugs így "armolódik".. :U

(#65157) AMDaZERG_1 válasza Peaceliker (#65155) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Én is így gondolom.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#65158) ot93 válasza DJGABI (#65149) üzenetére


ot93
senior tag

Érdekes, nekem anno a Bugs 3-nál a leírás elolvasása után fél perc múlva kész volt a párosítás és az armolás. :)
Mellékesen megjegyzem még, hogy a banggood-os tapasztalatataim nagyon jók. Háromszor volt eddig reklamációm.
1; bugs 3 motorja volt gyárilag csapágyas, erre visszadták két motor árát (és még a gyári motor is javítható volt egy csapágycserével (itthon 2*600 Ft-ért)
2; isdt q6 plus görgős gombja hibás lett (ahogy néztem ez típus hiba is), vissza adták az árat majdnem teljesen, csak ~500 Ft-t nem, a töltő amúgy azon kívül jól működik, így lényegében van ingyen egy isdt-m :D
3; mikor kérdeztem egy "out of stock" csomagról, mindig gyorsan válaszoltak, és a valóságot mondták, nem félreveszélés, stb.
Na mind1, másoktól olvasni rosszakat is, de egyenlőre én még nem tapasztaltam olyant.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#65159) Peaceliker


Peaceliker
őstag

TTxBG10 kuponnal 90usd bg ről a TinyhawkS ;)

Igazából csak annyiban más hogy 2s képes, elvileg kamera szög állítható és váz jobb anyag
jah meg 08025 helyezz 0802 és 15500kv

"Oh my Goa'uld!"

(#65160) Saccco válasza Peaceliker (#65159) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ezen most nagyon elgondolkoztam... :))

BNF, de melyik protokoll?

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65161) Saccco válasza Saccco (#65160) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ott van... :W

Receiver: EMAX Tiny RX ( Compatible with Frsky D8 / D16) :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65162) Peaceliker válasza Saccco (#65161) üzenetére


Peaceliker
őstag

jaja, csak frsky, azt mindig elfelejtem hangsúlyozni :) lehet rá rakni külső vevőt amúgy, de az milyen már? :D

"Oh my Goa'uld!"

(#65163) Saccco válasza Peaceliker (#65162) üzenetére


Saccco
nagyúr

Itt is alkottak valamit korábban csak D8-cal volt kompatibilis.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65164) Blizzardking válasza mrbig (#64653) üzenetére


Blizzardking
őstag

mrbig, Peaceliker, Markizmark, vandor01, Geller72, WinZol és mindenki aki segített a töltő kérdésen agyalni - megjöttek a rendeléseim Csájnából, megosztanám a tapasztalataimat dióhéjban;

Ezeket rendeltem:
- Uruav 6in1 Pro
- ISDT Q6
- Adapter 12V 3A XT60 csatival
- Balanszer port szétosztó kábel
Konverter kábeleim ami a lapos szárnyas molex csatiból mcpx-et csinál, volt itthon 5 db. (link, 4. kép)

Tapasztalataim:
- Az Uruav töltő nagyon jó, de nem tud tárolási feszre tölteni, és nem tud csak max 1s aksit. Tudja a LiHV-t.
- Az adapter csatiját le kellett vágnom, mert nem lehetett bedugni egyik töltőbe se, úgyhogy bármilyen 12V-os, legalább 3A-es adapter is megtette volna.
- Az IDST Q6 a balanszer portján nem tud tölteni, viszont csináltam hozzá egy JST csatlakozós toldalékot, amivel már működik a szétosztó kábelen keresztüli töltés. Úgy alakítottam ki, hogy a + ágat az egyik toldalék kábelre forrasztottam rá, így oda tudom bedugni, ahány aksit akarok egyszerre tölteni. Nem tudom érthető-e, itt egy kép.
- Legnagyobb megdöbbenésemre a Q6 tud a bemenő tápfeszénél nagyobb feszültségre tölteni, 12V-ról megtáplálva a balanszer porton és a plusz kiegészítő csatlakozón keresztül simán tölti az így számára 5s-nek látszó aksikat! Majd még ezzel futok egy kört, nem akarom elhinni hogy ennyire okos.

Összegezve - nagyon jó töltő az Uruav, de ha a mostani tapasztalatom birtokában lettem volna amikor rendeltem, akkor Q6 + adapter + balanszer szétosztó kábel + egy kis forrasztás lett volna. Ez így a leg "multibb" megoldás, amelynek alapja egy nagyon ász töltő. Mikor rendeltem épp akciós volt, úgyhogy amúgy is nagyon megérte.
:)

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#65165) Saccco válasza Peaceliker (#65159) üzenetére


Saccco
nagyúr

Más is felszállt a hype train-re? :DD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65166) Peaceliker válasza Saccco (#65165) üzenetére


Peaceliker
őstag

Mármint? Az a vonat már lassan el is ment, emax most ezzel nagyon sereghajtó :) Én szeretem ha van egy backup gépem, így most tinyhawk mellé épül majd egy másik bl gép (az 2s képes lesz), de leginkább mert érdekelnek az új 3br mocik (0802 és 08028). Én a 08028/16kkv ból építek majd egy gépet. Kíváncsi leszek TH hoz képest hogy repül majd 1s en... ez a másik ami érdekel, összehasonlítás :)

"Oh my Goa'uld!"

(#65167) Saccco válasza Peaceliker (#65166) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem a 2S-re gondolok, hanem a Tinyhawk-ra, azon belül is az S-re.

Lesz ebből vajon RTF? Kellene egy ismerősnek. Teljesen új a hobbiban.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65168) Peaceliker válasza Saccco (#65167) üzenetére


Peaceliker
őstag

Kb sima megjelenése óta várják. :D Szal már ki voltak rá éhezve, így sokan ráugranak. :)

Na ez jó kérdés, az a simából is elég soká jött, bár most a többi része ugyan az, szóval lehet hamarabb lesz.

"Oh my Goa'uld!"

(#65169) Peaceliker


Peaceliker
őstag

1207 moci elvileg 6.4g ami marha jó ha igaz, emax 1106 7g

"Oh my Goa'uld!"

(#65170) vandor01


vandor01
őstag

Na itt az en verzom a HB 3" 1407/4100KV-re! 4S 1000mah aksival!

Az ikrek 1306-1407 :DD

1407 uressen

1407 aksival

Emax 1306/4000KV

1306 aksival

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#65171) Peaceliker válasza vandor01 (#65170) üzenetére


Peaceliker
őstag

Kajak 1000es akkuval repulsz 1306 on? :D Oda max 650et tennék fel.

"Oh my Goa'uld!"

(#65172) ot93 válasza Blizzardking (#65164) üzenetére


ot93
senior tag

Hát nemtom, szerintem minden töltő tud a bemenőtől más feszen tölteni :D a lényeg, hogy legyen elég kakajó. Nekem egy régi asus laptophoz való tápról megy, ami 90W-ot tud, így ennyi teljesítményig nem leszek gondban, bármilyen akkut is akarok tölteni. Habár 80W-ra állítottam a max. felvételt, ezt ha nem tetted te is tedd meg szerintem a táp tudása függvényében, mert akkor a tápegység határait nem fogja feszegetni a töltő...
a firmwerét meg lehet érdemes frissítened, mert az enyém pl. a gyárival valami hibát produkált (már nem emlékeszem pontosan, ventivel volt valami). De ha faszán működik akkor nem szükséges.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#65173) vandor01 válasza Peaceliker (#65171) üzenetére


vandor01
őstag

4S 120grammos..... 6perc pörgesre elég egyenlore nem töltöm meg HV-re
hááát az 5coll utan nagyon furge-ugri-bugrinak tunik!
abbol fozok ami van.... 1000-es van flexible jo az 5"-ra meg a 3"-ra is! :DDD
500-600-ast teszek a 11xx re igaz csak 3S!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#65174) Peaceliker válasza vandor01 (#65173) üzenetére


Peaceliker
őstag

Az még nem vészes. Nekem vt 140g os is. 108g a nehezebb 850es asszem nekem.

Hát nekem 5 colos hoz képest lomha az a bajom vele, talán pattogosabb de sztem az sem biztos. Persze nekem a mérges 5ös az kb 50g al nehezebb és kv is csak 600al kevesebb :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#65175) ot93


ot93
senior tag

Eldöntöttem, hogy építek egy drónt, de ha már építek, akkor egy olyant, ami mondjuk ~10perc körül repül legalább... Milyen irányban induljak el?
nézegettem 4in1 esc-ket, meg olyant is, aminél az fc egyben van az esc-vel sőt van olyan is amiben vtx is van. Habár ezek nem olcsók, de szerintem ár érték arányban jól jönnek ki. persze ha gond van, nem lehet pl. cserélni csak az egyik motor esc-jét. Súlyban is jobban jönnék ki. De tőlem lehet külön-külön esc is. Azt sem tudom, mekkora méretet építsek, elvileg a nagyobb méret "energiahatékonyabb". Nem kell, hogy fürge legyen meg gyors, lényeg a minnél hoszabb üzemidő...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#65176) Saccco válasza ot93 (#65175) üzenetére


Saccco
nagyúr

Repüljön 10 percet a semmiért? Nem is kamera drón, nem is fürge.
10 percet koncentrálni sem egyszerű. Ha csak angle, akkor megint unalmas nagy térben.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65177) Geller72 válasza ot93 (#65175) üzenetére


Geller72
veterán

Ehhez nem kell annyira sokat agyalni. Ehhez a lényeg:

-Igaz, már kisebb géppel is megy, de én minimum 5, de inkább 6"-ban gondolkodnék
-2 ágú propok, azokból is a kisebb szöggel rendelkezőek
-Alacsony KV értékű, de kellően erős, jó hatásfokú mocik
-A nagyobb méret elbírja a több cellás akkut, azaz én minimum 5S-re építeném már, ha most építenék (És nem lenne)

Nekem már az 5" is elmegy 4s/1500-as akkuval kettes proppal majdnem 10 percet, de 8-9-et simán. És az még egy régi 2300KV-s Emax mocis gép. A 6" ezzel az akkuval már minimum 12 percet tud. 2306/2000KV-r BR mocikkal, igaz nagyon könnyű vázzal. Lehet, hogy ennél többet is tudna, de nem éppen kíméletes tempónál mértem. :D.

Kétszintes toronyból megvagy, kell egy jó vtx és egy vevő. Ha a "köret" megvan, akkor 868Mhz LBT, ha nincs akkor az a vevő, amihez van cuccod.
VTX-ből nagyon sok jó cucc van a piacon, Nekem mostanában AKK Tech és TBS van, de vannak mások is jó minőségben. Gondolom, a 10+ percet nem egy helyben akarod "lelebegni" :D. ezért akkor inkább olyan VTX-ben gondolkodj, ami frankón paraméterezhető és tud mondjuk 800mW-ot. ha messzebb mennél. (AKK X2 pölö)

A helyzet az, hogy egy ilyen gép akár baromi fürge is tud lenni, mert mondjuk az említett 2306/2000-es mocik azért (már 4s is) 5s-en azért cefet tudnak menni. A kamerán se spórolj azért majd. ;).

(#65178) Markizmark


Markizmark
addikt

2200-as 2S akku kiváltható egy min. 1500-as 3S-sel? Wh-ban kb ugyanott vannak, lényeg h ne csökkenjen az üzemidő.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#65179) AMDaZERG_1 válasza Geller72 (#65177) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

5"-ra milyen kétágút használsz?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#65180) Geller72 válasza AMDaZERG_1 (#65179) üzenetére


Geller72
veterán

Ilyenekkel.
De ilyenre akarom lecserélni majd, bár két garnitúrát meghagyok ezekből is, mert nagyon "finomak".
A Dalproppokal több a repidő.

[ Szerkesztve ]

(#65181) Peaceliker válasza Geller72 (#65180) üzenetére


Peaceliker
őstag

nekem is ki kéne próbálni vmi ilyen 2204re

"Oh my Goa'uld!"

(#65182) molnigee


molnigee
aktív tag

Újra repül a Mobula 7 HD, immár a 9000kv mocikkal, 2S-en, kondival, remélem fogja bírni mert jó móka :D
Tegnap "forgatás": PingPong Session :D

--> http://dronearena.hu/ <--

(#65183) Saccco válasza Geller72 (#65177) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ez alapján nagyon az apróságok a terepem. Meglepődtem, hogy így már repülnek 10-12 percet is. Megkövetem magam. :W :B

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65184) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Napiújfogpiszka :))

"Oh my Goa'uld!"

(#65185) Geller72 válasza Saccco (#65183) üzenetére


Geller72
veterán

Kettes proppal durván ki lehet tolni a repidőt. A Dji gépein is azért van ilyen és a "bogarak" is ezért tudnak relatíve sokat fent lenni. Ha valami nagyon takarékos gépet akarnék építeni, akkor simán valami 7-8"-ban kezdenék neki és 8-900kv körüli mocikkal. A Dji pantomjain is ilyen mocik vannak, és 4 cellás, 5350mAh-s akkuk. (P4) És a Phantom másfél kiló. :D. Ezt alsó hangon fél kilóval könnyebből meg lehetne építeni. És a Phantom ~fél órát fent van azokkal a paraméterekkel. A Fél óra közeli repidő egy 6"-os géppel és 5-6S-en, alacsony kv-s mocikkal is meglenne már a kettes propokkal. Amikor a Phantom 4-re felraktam a hérmas karbon propokat és sport módban odapirítottam neki (itt már nem csak 73-at ment ugye ;] ) le is kellett szállnom 13-14 perc után, mert mire talajon voltam, 10% volt az akkum. :D. Ez a kettes proppal ~25 perc körül lenne így. :D. (Sport módban ~20).

(#65186) Geller72 válasza Peaceliker (#65181) üzenetére


Geller72
veterán

Eleve a hangja valami kiba jó lesz tőle, meg mint írtam, majd a duplája a repidőd. :D.

(#65187) Peaceliker válasza Geller72 (#65186) üzenetére


Peaceliker
őstag

azt azért kétlem, hogy a 2:30 ból 5p lesz :D
De felkeltetted az érdeklődésemet. :)

"Oh my Goa'uld!"

(#65188) Geller72 válasza Peaceliker (#65187) üzenetére


Geller72
veterán

FS-ben nem "kétésfélpercezünk". ;] :P Az nekem eleve majdnem 5 a 3-as propokkal is. :P Na jó, 4. 3.5 alá nagyon nyelezős tempóban megyek. :D.

(#65189) ezoltan válasza molnigee (#65182) üzenetére


ezoltan
tag

Jóféle. :)
Barátnődön látszik hogy gyakorlott,nem lepődik már meg egy közelben elzümmenő elektromos darázstól. :C

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#65190) vandor01


vandor01
őstag

a mai nap második termése! Holnap TESZT!

2" Elf88 Full Speed 1104C1/6800KV (5g) XM+, VTX02, Caddx EOS2.

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#65191) Peaceliker válasza Geller72 (#65188) üzenetére


Peaceliker
őstag

Én nemtom miben repülök... hibridben. :D 2:30 nál érem el a 3.5 öt. 2.5os géppel is, 1407 3 collal is, és mindkét 5 colossal is kb, annyi difi vel hogy 2205 2600kv kv s gép nehezebb így lomhább is

"Oh my Goa'uld!"

(#65192) -Ronnie-


-Ronnie-
csendes tag

Sziasztok! Elkészült az első bless whoopom és a problémám vele, hogy remeg a gép mint a kocsonya. Mitől lehet, mit javasoltok? Lehet motor hiba (repülés után a bal hátsó forró mig a többi épp csak langyos)? Gagyi propeller? PID beállítás (nagyon nem értek hozzá)? A vezérlő Boldclash F4, váz Mobula7 v3, motorok 0802 19k, prop 4 ágú (mobuláé talán).

(#65193) Saccco válasza -Ronnie- (#65192) üzenetére


Saccco
nagyúr

Üthet a motor vagy a propeller. Az is lehet, hogy csak laza valami. Esetleg valami belement a motorba és attól forró.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65194) Blizzardking válasza -Ronnie- (#65192) üzenetére


Blizzardking
őstag

Meg tudod tesztelni a motorokat egyenként betaflightban. Ha tényleg az üt, hamar kiderül.

ot93 - nekem ez új volt. Ilyen 260 mAh-s kis whoop aksikat töltök vele, ahová nem kell nagy kakaó.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#65195) Peaceliker válasza -Ronnie- (#65192) üzenetére


Peaceliker
őstag

motor tartó csavar nem ér bele a tekercsbe?

"Oh my Goa'uld!"

(#65196) mrbig válasza -Ronnie- (#65192) üzenetére


mrbig
csendes tag

Ellenőrizd le a többi motort is, hogy simán járnak-e. Elképzelhető, hogy az átellenes rezonál, a másik meg próbálja a rezgést kompenzálni, ezért forrósodik fel.

(#65197) -Ronnie- válasza Blizzardking (#65194) üzenetére


-Ronnie-
csendes tag

Köszi mindenkinek a választ. Próbáltam BF-ban pörgetni a motorokat egyenként, nem tűnik úgy, hogy ütne, próbáltam propellerel és anélkül is. Lecseréltem a propellereket gemfan 3 ágúra, de az meg elég paszentos és valahol beleér a vázba. Viszont kevésbé remegett a kép. Motorba nem tudom mehetett-e bele vmi, már az első felszállás óta ilyen. Lehet szétszedem. Szeretik ezek a wd40-et? :)

(#65198) vandor01 válasza -Ronnie- (#65197) üzenetére


vandor01
őstag

19K hoz lehet kisebb propp jobb lenne?

prop nélkul porgesd meg BF ben egyenként van-e vibracio?
ha van vmi gyanus akkor az a motor beteg lehet???

19K szép magas!
aztan vadi uj propokat kéne tobbfajtat is probálni??
ha nagy a prop melegedhet nem bir kiporogni mert a prop visszafogja!
nehez a prop sok levele van szinten melegedhet mert visszafogja a mocit!
használt propnal lehet korbulés benne és a motor tolna a 19K-t
csak hat mar nincs egyensulyban a prop...
de ez alapjáraton 50%-os gazig nem erzodhet csak a max kozelében 80% felett

valami ilyesmi?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#65199) mrbig válasza -Ronnie- (#65197) üzenetére


mrbig
csendes tag

Ilyen kis gépnél én propellerrel teszteltem a motort, úgy, hogy jó erősen kézben megfogtam. Így kijön a vibráció, ha a motor okozza. Arra is érdemes figyelni, hogy fokozatosan menj végig a teljes fordulat tartományon, mert lehet egy olyan vibráció, ami csak adott tartományban jön elő.

(#65200) Geller72 válasza -Ronnie- (#65197) üzenetére


Geller72
veterán

Szerintem beleér valamelyik motorfelfogató csavar. Vigyázni kell, mert a müa váznál simán túl tudod annyira húzni a csavart, hogy a másik oldalon beleér. És ha egyszer túlhúztad, akkor a műanyagot ellapítja annyira már, hogy az lesz a default. Az is lehet, hogy az egyik csavar eleve kicsit hosszabb. Szedd ki mindet és csekkold le. Ha van kisebb csavarod, rakd össze azzal. Ha nincs, akkor le kell szedned belőle, vagy belőlük, mert meg fogja enni a motort, ha előtte nem füstöl el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.