Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) jony77 válasza Jeti0924 (#3847) üzenetére


jony77
tag

Pont ezt akarom én is kipróbálni kiváncsi leszek az eredményre.Biztos ,hogy az antenna sokat számit bár én nem a távolság növelés céljábol akarom,hanem stabilabb kapcsolat miatt.Majd irok az eredményről!
Ja és x8c-éseknek itt egy kis láb mod.Ezt is kipróbálom.

(#3852) Waikiki válasza Teréz Atya (#3237) üzenetére


Waikiki
tag

Ooo, nálam kimaxolta a dolgot a kis drága: két reptetés-töltés után a harmadik induláskor már össze sem párosodott :DDD a távirányító a Minivel. Valakinek valami tippje vagy ennyi volt?

(Akksi feltöltve, távirányító elemei frissen kivéve a dobozból.)

Irányítás kissé idegbeteg volt: valamelyik irányba mindig elmászott, és nagyon szokatlan volt, hogy ha valamelyik irányba el akartam vinni (azaz a propellerek fordszáma változott), akkor szinte azonnal süllyedni kezdett, és lehetett játszani a gázzal, hogy visszaemelkedjen. A nagyobbaknál is ez van, vagy azok civilizáltabbak?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#3853) Jeti0924 válasza jony77 (#3851) üzenetére


Jeti0924
csendes tag

Természetesen az sem elhanyagolható, hogy stabilabb a kapcsolat. Ez a láb felszerelés tetszik. Biztos stabilabban lehet vele leszállni, kevésbé tud "tetőre" esni. :)

(#3854) jony77 válasza Jeti0924 (#3847) üzenetére


jony77
tag

Az antenna boosterről találtam egy gyárit is ,úgyhogy biztos van értelme ennek is!

(#3855) Jeti0924 válasza jony77 (#3854) üzenetére


Jeti0924
csendes tag

Hmmm... Hát, lehet készítek egyet. Valami vödör alja + oldala jól bevonva króm fóliával vagy alufóliával. Akkor a vödör aljában pontosan ki lehet mérni az antenna közepét és belehet álltani a fókuszt. :))

(#3856) drnet válasza jony77 (#3851) üzenetére


drnet
aktív tag

Hahó! Írtam privát üzit!

(#3857) vegyszer válasza Jeti0924 (#3855) üzenetére


vegyszer
addikt

Az így pont nem jó.

Mert ha a fókuszban van a forrás, akkor közel párhuzamosan terjed a nyaláb. Az meg nagyteterőt biztosít egy kis térrészben

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3858) air


air
nagyúr

Bár eldöntöttem, hogy H8-at veszek, de közeben azért nézegetek még.
Mi a véleményetek az Eachine CG023-ról?
A távirányítója kicsit komolyabb, állítható a yaw rate, a lábai elég durván bírják a gyűrődést és tudna jönni EU raktárból svéd postával 4-6 nap alatt.
Ha vennék még hozzá 2-3 akkut, megy egy töltőt, akkor kb. ugyanott lennék árban, mint a H8-cal, csak a tartalék motor hiányozna.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3859) Peaceliker válasza air (#3858) üzenetére


Peaceliker
őstag

nekem anno cx10 eu postából lassabban jött, mint havernak kínából :D

"Oh my Goa'uld!"

(#3860) wyattthoearp válasza air (#3858) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

A cg027-et próbáltam, de fele annyira sem volt szórakoztató mint a h8.
Nem tudnám megfogalmazni miért, de nincs benne bugi. 😃

(#3861) qnadam válasza Duck sidious (#3844) üzenetére


qnadam
veterán

az én helyzetem annyiban más, hogy nem elsősorban a repülés, hanem a fotó-videó miatt vettem, ott pedig nincs értelme ennél lejjebb menni :)
viszont ha mindig rettegve használnád, úgy tényleg nincs sok értelme. mondjuk egy phantomot nehezebb is elveszteni, mint abszolút nem autonóm mini gépet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3862) Jeti0924 válasza vegyszer (#3857) üzenetére


Jeti0924
csendes tag

Nem is úgy gondoltam hogy fogok egy tejfölös vödröt félbevágom kifúrom a közepét és kész. úgy gondoltam alapnak jó. az alapot és az oldalát úgy elvágni egymástól, hogy csak középen fogja 10mm. Akkor az oldala kinyitható. A levágott felére kiszerkeszteni a [parabolát] és felragasztani az aljára. Hozzá kell igazítani az oldat a parabolaívhez, kifúrni a fókuszpontot, bevonni alufóliával és ennyi. Ha megjön megcsinálom és csinálok róla valami videót. :)

(#3863) Jeti0924 válasza Peaceliker (#3849) üzenetére


Jeti0924
csendes tag

Rendeltem egy 6db-es Wifi antennát. Kíváncsi leszek mit villant. :))

(#3864) cris78


cris78
őstag

[link]

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#3865) dudicukrasz válasza cris78 (#3864) üzenetére


dudicukrasz
tag

sziasztok,érdeklődnék hogy egy Dji F-550-esben a 90perc rep idő sok vagy kevés,motor elhasználódási idő tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#3866) Minstrel válasza dudicukrasz (#3865) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ezt most, hogy kell érteni? 90 perc után megdöglöttek a motorok? Vagy 9 percre gondoltál? Amúgy simán bírni kellene neki, mert brushless motor, persze azok között is lehet hibás. Az én gépemen lévő sunnysky motorok már több, mint 100 repülésen vannak túl és még nem volt gondjuk.

(#3867) dudicukrasz válasza Minstrel (#3866) üzenetére


dudicukrasz
tag

Értem köszi,a brushless élettartam miatt kérdeztem,ebben 10 felszállás van kb 90perc,tehát nem sok.
Használt gép vásárlás miatt kérdeztem,néztem egyet amiben ennyi van/bemondásra/

(#3868) marciart11 válasza dudicukrasz (#3867) üzenetére


marciart11
aktív tag

Semmi neki, CX20 am motorjaimba 200 óra van. :)

(#3869) marciart11 válasza qnadam (#3861) üzenetére


marciart11
aktív tag

Mennyit repültél a P3 ommal?
Aksi hogy bírja kivevés után mennyire forró, mennyi ideig töltődik?
Volt-e Failsafe?
Átlagban hány percet bír?Igaz a 23 perc?
Válaszodat előre is köszönöm. :R

(#3870) laccy88


laccy88
senior tag

sziasztok! HK-ről várok egy akksit..
"Shipment Registered (Tracking) Parcel - Netherlands to Hungary US$11.35"
Hol találom a Tracking number-t?

(#3871) qnadam válasza marciart11 (#3869) üzenetére


qnadam
veterán

a dji go szerint: 9 óra 2 percet 79 felszállással, 67788 méter távolságban (amiben nincs benne ~egy órányi beltéri repülés)
időjárástól is függ, de tud forró lenni. a töltés 1-1,5 óra (sose mértem, hivatalosan kilencvenvalahány perc), de a lehűlést meg kell várni. töltőre dugva villog hogy melege van, aztán ha kihűlt, nekiáll töltődni.
volt többször jelvesztés miatt (határok feszegetése...), hazajött gond nélkül
15 perccel szoktam számolni, de 30%nál már jövök vissza. lebegve biztos megvan a 23 :) de nagyon függ a repülés mikéntjétől, széltől, stb. volt már egymás után két 16 perces repülés, amiből az egyiknél 2,2km-t mentem, a másiknál 3,2-t, mégis az előbbinél 20%nál ért földet, utóbbinál 29%nél.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3872) Minstrel válasza laccy88 (#3870) üzenetére


Minstrel
senior tag

Elküldték emailben, a levél tárgya 'HobbyKing Order#rendelési szám' és a levélben a TRK#: utáni szám az, gls oldalán követheted.

(#3873) air


air
nagyúr

Atyám (Teréz)!

Írtad, hogy a CG023 akkuit használod a H8 Miniben. Ránézésre kisebbnek tűnnek ezek az akkuk. Milyen a kopter egyensúlya a nem szabványos akkuval? Nem kell valamit trükközni, hogy meddig kell betolni a tartóba, esetleg valamit berakni mögé, hogy pont a súlypont vonalába kerüljön az akku súlypontja is?

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3874) marciart11 válasza qnadam (#3871) üzenetére


marciart11
aktív tag

Köszönöm az infót, másik kérdés kánikulában repültél-e vele? Értem azt dél körül 35-36 fokban?

(#3875) jony77 válasza dudicukrasz (#3867) üzenetére


jony77
tag

Csak érdekesség képp jegyezném meg sokan lenézik a symax8c teljesiményét a kefés motorja miatt.
valószínüleg jogosan pl:
cx20 emelő ereje 1140g
syma x8c 920g
De már láttam képet amin x8c be cseréltek motort brushless-re hát kiváncsi leszek rá! :Y

(#3876) dudicukrasz válasza jony77 (#3875) üzenetére


dudicukrasz
tag

Azért árban is van hangyabokányi különbség.
A kérdés megér e 20deka 50ezret.
Mert ahogy olvasgatok a kérdés mindíg ez.

(#3877) jony77 válasza dudicukrasz (#3876) üzenetére


jony77
tag

Kinek hogy ,nekem például nem tellik cx20ra csak x8cre,de tökéletesen elégedett vagyok vele!
Sőt hálistennek pozitivan csalódtam benne! :K

(#3878) dudicukrasz válasza jony77 (#3877) üzenetére


dudicukrasz
tag

Nekem meg még az sem,de végigolvastam itt fórumot,gyakorlatilag mindent tudok róluk,lenne rá lehetőségem,azt hiszem egy olcsóbb lesz először,azt harapja ketté a kutya.
Meg kell tanulnom rotorvédőssel navigálni.
Komolyabb darabokban gondolkodtam de győzött a józan ész egyelőre/meg az asszony :) /

[ Szerkesztve ]

(#3879) drnet


drnet
aktív tag

Ez az X8W miért csak ennyi? Máshol 28 eFt-tól indul. Tud valaki olyan linket, ahonnan nincs vám?

(#3880) cris78 válasza drnet (#3879) üzenetére


cris78
őstag

Erről lebeszéltek a többiek, mert valószínűleg kamu.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#3881) dudicukrasz válasza cris78 (#3880) üzenetére


dudicukrasz
tag

Lassan már ezt a kategóriát,nem is érdemes kintről venni.
syma5 19nálunk,nem kell várni stb,ha meg se nyikkan rögvest cserélik.

[ Szerkesztve ]

(#3882) drnet válasza cris78 (#3880) üzenetére


drnet
aktív tag

Amit én linkeltem az is gyanús, csak nem tudom, mi lehet vele a bibi. De tuti nem azt veszem meg. Arra valakinek van tippje, hogy honnan lehetne X8W-t rendelni vám nélkül?

(#3883) drnet válasza dudicukrasz (#3881) üzenetére


drnet
aktív tag

Nem erre írták nemrég, hogy az nem igazi syma, csak valami kókány hamisítvány? Valami olyasmi lehet itthon a 19 eFt-os, mint amit cris 78 linkelt előtted.

(#3884) dudicukrasz válasza drnet (#3883) üzenetére


dudicukrasz
tag

vatera.személyesen átvehető/legalábbis pesten/
syma van ráírva,aztán hogy ezen kívül mi a kölünbség fingom sincs.
lehet hogy a syma syma klónja.passz.

(#3885) cris78 válasza drnet (#3883) üzenetére


cris78
őstag

50%-os kedvezménnyel :D

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#3886) air válasza air (#3873) üzenetére


air
nagyúr

Néztem egy-két teszt videót a CG023-ról és gyorsan el is vetettem, mert azt mondták, hogy közel nem olyan stabil, mint a H8. Például nem tud egy helyben lebegni, mert folyamatosan süllyed.
Viszont visszanéztem, hogy miket írtatok a Hubsan X4-ről, és az lenne a kérdésem, hogy megér-e annyit, amiből majdnem 4 H8-at lehet venni?
Szóval jól járnék-e, ha 2 H8 helyett 1 Hubsant vennék majdnem dupla áron, és ehhez még semmi pótalkatrész sem lenne?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3887) dudicukrasz


dudicukrasz
tag

Kíváncsi leszek a kilencedikei nagy eksönökről amiket írtatok.

(#3888) Teréz Atya válasza air (#3873) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Jovok en, ha fent van a Batman, ize Terez jel. Csak lassan. Beteg vagyok, weh.

Tehat cg023 akku nekem semmi stabilitasi gondot nem okozott eddig, pedig eleg sokat repulok vele.
A h8 anyaga elegge rugalmas, mar-mar gumi szeru. Epp ezert el tul sok odacsapast. A lenyeg h az akku tarto meg jol a helyen tartja az akkukat.

A frankendronom hubsan x4 meretu hubsan propellerekkel. Nagyon hamar tornek. Egy-ket rossz mozdulat es mar csipkes is a szele. Potalkatresz nelkul csak akkor vagj bele ha mazochista vagy.

A h8 miniben eddig egy propellert sem kellett cserelnem 3 kopteren.

A Hubsan X4 jobb, de a H8 mininek jobb az ar/ertek aranya. Kb. mint a Phantom vs. CX-20.

Najo, megyek gyogyulni.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3889) marciart11 válasza jony77 (#3875) üzenetére


marciart11
aktív tag

Az én CX20 am aksival gimbalal 1240gram és még elég fürge. Egy motor 800 gramm körül tud emelni.

(#3890) Teréz Atya válasza jony77 (#3875) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Najo, de ha az arakat nezzuk:
X8c + 4 X brushless + 4X ESC + FCB* + TX* > uj gyari kopter
Persze, meg lehet csinalni, de minek? Pl. itt vagyok en. Egy Revell Atomiumba belevertem annyi let, hogy megkozelitsem a h8 mini repteljesitmenyet, hogy a vegen vehettem volna az egesz projekt arabol 6-7 h8 minit.
Legalabb lenne egy BMW, de ezzel meg dicsekedni se lehet :D :) :(
* - talan nem kell

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3891) air válasza Teréz Atya (#3888) üzenetére


air
nagyúr

Nagyon köszi a választ. :R
Jobbulást!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3892) jony77 válasza Teréz Atya (#3890) üzenetére


jony77
tag

Ezzel így persze eggyet értek!Ezért írtam kíváncsi vagyok ,hogyan oldották meg,mert ha csak a motort kéne kicserélni,akkor az +12ezer kb!
De ha kell a vezérlő akkor már sokkal több persze!
Különben én is dji f450 vagy inkább dji f550 -nen gondolkozom, csak pénz kérdése.
Kit-be szeretném megvenni az alapot,és szépen fejlesztgetni.
Addig is jó ez a x8w ezzel is szép vidiket(fullhd) lehet csinálni kis szélben,lehet nagyobb szél meg követeli a gimbal használatát. (walkera féle mert ez a legkönnyebb ,és müködik 7.4 v nem kell neki + aksi) Csak az meg kb lefelezi a repülési időt,ami nekem most 2 kamerával 9-10perc!De hát ennyi pénzért az ember ne várjon csodát! :N

(#3893) zsiz


zsiz
őstag

ma megjött az új akku a syma-hoz. ki is próbáltam, de ezzel sem volt az igazi. méretre kisebb mint a gyári, kb 1grammal könnyebb is, de elvileg nagyobb teljesítményű.

kicseréltem a motorokat is, ezek már régebben megjöttek. eddig nem használtam őket, de az első tapasztalat az az, hogy elég hangosak. járattam őket "alapjáraton". nem tudom szükséges-e, olvastam, hogy ártani nem árt. a gyári motorokkal ezt nem csináltam meg.

kíváncsi vagyok, remélem életre kel a kopter :) ui: nem tudom ki találta ki, hogy 30+ csavar kell a szétszedéshez :((( beleőszültem mire szétcsavaroztam :D

amúgy eddig a gyári akku már egy ideje nem merült csak 3.6 - 3.7V-ig és leszállt a gép. hiába volt még benne már nem szállt fel vele, többször is próbáltam. motorcsere után is megnéztem, akkor nem villogott hogy le van merülve. felszállt azzal az akkuval amivel délelőtt már nem akart.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#3894) Szabi46


Szabi46
csendes tag

Sziasztok
Syma X8C-vel szemezek, pláne ha jó akcióba lesz holnap, mert Ebayen is már 27 körül van UK-ból.
A töltője tényleg ennyire rémesen rossz?
"A hozzáadott 7.4V 2000mAh 25C lipo akkumulátor egy monstrum, 104gramm. A töltőről először azt hittem viccelnek, a leírásban 200 perces töltési idő szerepel. Hát nem. Közel 3 óra kell neki, a 750mAh kimeneti áramerősséggel nagyon alul van méretezve, ez körülbelül 0.38C töltési arány. Helyette ajánlatos egy normális, legalább 3A-s LiPo balanszolt akku töltő, nem vészes az ára, így már cellánkénti 1C (2A) töltéssel csak 45 perc alatt tölt fel teljesen."
[link]

Milyen az a balanszot töltő ami már jó lenne hozzá a leírás szerint?

Motorola E365 - Nokia 6020i - Nokia N95 8GB - Nokia N8 - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy S4 - Samsung Galaxy S6 - Huawei p20 pro - Xiaomi 11 ultra 12/512

(#3895) air válasza Szabi46 (#3894) üzenetére


air
nagyúr

Amiket eddig olvastam a témában, azok alapján egy iMAX B6 elegendő lehet.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3896) maj-viktor válasza Szabi46 (#3894) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hol!? Max KÍnából nettó 100$, így az bruttó 40E alatt áll meg!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#3897) Szabi46 válasza maj-viktor (#3896) üzenetére


Szabi46
csendes tag

http://www.ebay.com/itm/SYMA-X8C-2-4G-4CH-6-Axis-Gyro-RC-Helicopter-RTF-Drone-2-0MP-HD-Camera-3D-UK-24YC-/171906930529?hash=item2806739761

Motorola E365 - Nokia 6020i - Nokia N95 8GB - Nokia N8 - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy S4 - Samsung Galaxy S6 - Huawei p20 pro - Xiaomi 11 ultra 12/512

(#3898) air válasza Szabi46 (#3897) üzenetére


air
nagyúr

Mielőtt beleugrasz egy X8C-be, feltétlenül olvasd el ezt!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3899) jony77 válasza jony77 (#3826) üzenetére


jony77
tag

Sziasztok ezelőtt írtam ,hogy néha lezuhant az x8w és nem tudtam miért!Rájöttem miért,túl volt terhelve!
Leszedtem a propeller védőt -20g és így már jó!
Ezelőtt magasból kicsit gyorsabb leeresztésnél,már nem bírta megfogni és csak zuhant-zuhant,akár 4 emelet magasból teljes gáz adás mellett.A syma x5c akár 20m szabadesés után is fent maradt!Szóval nem szabad túl terhelni.Így most már nagyon stabil,imádom :C

(#3900) Szabi46 válasza air (#3898) üzenetére


Szabi46
csendes tag

Ugyan ezt a cikket linkeltem be én is :)

Motorola E365 - Nokia 6020i - Nokia N95 8GB - Nokia N8 - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy S4 - Samsung Galaxy S6 - Huawei p20 pro - Xiaomi 11 ultra 12/512

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.