Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) drnet válasza Peaceliker (#3100) üzenetére


drnet
aktív tag

OK, műkszik, köszi.
Elindult az idő, és mutatja a feszt is. Jelenleg 3,42 V.
Ugye ezt így hagyhatom estére, nem tölti túl?

(#3102) drnet válasza Teréz Atya (#3099) üzenetére


drnet
aktív tag

150 mAh-től 600 mAh-ig vannak akksijaim. Akkor mondjuk a 150 mAh-st 0,1 A-rel, az 5-600 mAh-st 0,5A-rel kell töltenem.

(#3103) Teréz Atya válasza drnet (#3102) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Valahogy úgy.
Ha tudsz angolul akkor itt egy összefoglaló Li-Ion akksikról.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3104) Attika82


Attika82
csendes tag

Mi a túró van a hobbykingnél? 1db 18 eur-s akksit 38 eur-t szállítanak.

[ Szerkesztve ]

(#3105) OutsideR válasza Attika82 (#3104) üzenetére


OutsideR
aktív tag

messze van

(#3106) Peaceliker válasza Attika82 (#3104) üzenetére


Peaceliker
őstag

kínából igen. LIPO t csak EU ból és akkor csak 11,35 usd a posta

"Oh my Goa'uld!"

(#3107) kazmerr válasza Teréz Atya (#3103) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Hopp, ez nagyon jó, köszi!

(#3108) Duck sidious válasza Teréz Atya (#3103) üzenetére


Duck sidious
csendes tag

Koszi Terez Atya :R

(#3109) #42007296


#42007296
törölt tag

Banggood akció. és ez

[ Szerkesztve ]

(#3110) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Szerintetek túl lehet adni hibátlan X5C-1 távirányítón?

(#3111) robotkutya


robotkutya
tag

Sziasztok, CX-20-assal repked valaki közületek? Pozitívak a tapasztalatok? Honnan lehetne normál áron megrendelni Eun-belülről? Hobbykingnél nincs raktáron. Banggoodra meg nem akarok másfél hónapot várni + izgalmak a vámmal. Köszi.

(#3112) Gsx-rr válasza Attika82 (#3104) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Vámról áfáról gondolom hallottál! Bérleti díj +rezsi+ alkalmazott fizetés+ járulék!
És azért némi haszon is kell ami természetes.
Szerinted ez más terméknél nem így van?

(#3113) Duck sidious válasza robotkutya (#3111) üzenetére


Duck sidious
csendes tag

Marciart 11 cx20 al repul es videozik

Itt meg alakul a flotta :)

(#3114) marciart11 válasza robotkutya (#3111) üzenetére


marciart11
aktív tag

Ha nem értesz az elektronikához vagy nincs kedved bütykölni akkor vegyél egy használt Phantom 1 et sok van a neten és megbízhatók, és a Phantom 3 miatt még olcsók is, az összerakás minősége nem túl jó enyémben pl a vezérlő lötyögött és a forrasztások nem tartottak, gyakorlatilag újra össze kell rakni, ha netán van kedved bíbelődni vele akkor a BigflyShark vezérlőset vegyél. Sajnos lutri a cucc, nekem szerencsém volt. Ha működik rendesen akkor egy nagyon jó gép ezért pénzért, stabil gps vétel, plusz csatornák a gimbalnak ,és elég erős. Vámolni nem fogják, csak áfa lesz (kb 17000Ft). Távirányító kapcsolója gyenge nekem nem egyszer volt jelvesztésem miatta, szerencsére az RTH jól működik, kapcsolót kikötöttem azóta tökéletes.

Kb 1 hét alatt megjött, március eleje óta van meg, minden hétvégén használom. Aksi ajtó gyenge, eddig egy zuhanása volt azért mert kiesett az aksija a gyenge ajtó miatt.

(#3115) SShadow


SShadow
aktív tag

Ma is talàltam valami érdekeset:))))

https://youtu.be/6KoqylJ1xg8

Szerintem nem túlzok ha azt mondom professzionàlis munka ahhoz képest hogy csak egy x8-al csinàlta!!

(#3116) SShadow


SShadow
aktív tag

Van egy eladó szett propellerem meg 4db 600as akksi meg egy töltő syma x5c-hez 3ezer pénzért.
Akit érdekel dobjon egy privit

(#3117) Gsx-rr válasza SShadow (#3116) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ezt az aproba! Ne itt!!!!!!!

(#3118) trialboj


trialboj
őstag

Nemrég történt. FLYSKY FS-T6 teljes kudarca, nagy szerencsém, hogy puha volt a fű, és nem akadt fenn egy fán sem.

[VIDEO] magyar kommentárral, tisztán látszik mekkora a hatótávja ennek az 56$-os (táv)irányítónak.

/ Van valami szabály merre kell forgatni a táv antennáját hogy a legjobb legyen a hatásfok? /

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#3119) tocsni11


tocsni11
újonc

Erről mi a véleményetek? Valaki ismeri?

http://fpvshop.hu/index.php/hu/component/virtuemart/499/97/dji/phantom-3/dji-phantom3-advanced-be%C3%BCzemelve-detail.html?Itemid=0

(#3120) marciart11 válasza tocsni11 (#3119) üzenetére


marciart11
aktív tag

Tökéletes, kiveszed és repül!

(#3121) Akos_512


Akos_512
csendes tag

kicsit komoly technika :Y
[link]

Igaz ez már egy autó ára :D

[ Szerkesztve ]

(#3122) Duck sidious válasza trialboj (#3118) üzenetére


Duck sidious
csendes tag

Ez 250 es?
Szemuveggel repulsz vele?
Egyebkent a video tok jo.... a magyar hang meg kiraly :C

(#3123) trialboj válasza Duck sidious (#3122) üzenetére


trialboj
őstag

Igen 250es gép, és nem, többnyire csak haverok nézik az élőképet, mivel elég gagyi a quanum 30 dolcsis kijelzője. Viszont most találtam ezt a pöpec helyet ahol gondoltam milyen király lesz fákat kerülgetni, és a talaj is jó puha ha gond lenne, aztán így jártam :))

Self level nélkül repülni, szeretném megtanulni, és arra is jó lesz egy ilyen "gazos" terep, még fpv-vel se nagyon megy, pedig úgy sokkal élvezetesebb és precízebben lehet csapatni.

Akos_512: BG egy remek kis oldal, de nem vagyok benne biztos hogy sokan elég megbízhatónak tartják, egy 500+ dolcsis rendeléshez.

Habár azt megjegyezném, hogy pl a hobbyking, rettentő gagyi és silány minőségű propokat küldött egyszer, készítettem róla videót és fotót, és azt tudta mondani hogy ha nem tetszik értékeljem belátásom szerint az oldalon.

Bg viszont szó nélkül küldött új csomagot mikor jeleztem hogy hibásan érkezett meg egy csomag ez v az (az érték kb azonos 10$ alatti mind)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#3124) marciart11 válasza trialboj (#3123) üzenetére


marciart11
aktív tag

Láttam élesztettél gépet Flysky TH9 es távval. Nagyjából nekem is sikerült, 2 karon kívül a 3 potit, meg a gear nevű kapcsolót sikerült föléleszteni(ez nem jó mert csak két állása van). Hogyan lehetne a gear kapcsoló helyett valamelyik 3 állású kapcsolót beüzemelni? APM el szeretném használni.

(#3125) Gork1988


Gork1988
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Adott egy SYMA X5 klón KOOME K300C kopter, ezzel a hibajelenséggel. Szerintetek mi lehet a problem? Köszönöm előre is!

[link]

(#3126) maj-viktor válasza Gork1988 (#3125) üzenetére


maj-viktor
őstag

Parosítás - kalibrállás - síktalajon..

Meg talán a másik "gombbal" irányítsd a oldalirányt is... ha arra sem reagál, akkor motorhiba - motorcsere!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#3127) Gork1988 válasza maj-viktor (#3126) üzenetére


Gork1988
csendes tag

Szia! Parosítás alatt mit értesz? A másik "gombhoz" hozzá se nyúlok.

(#3128) drnet válasza Gork1988 (#3127) üzenetére


drnet
aktív tag

Amelyiket nem emeli, az motorhibás, cserélni kell.

(#3129) Duck sidious válasza Gork1988 (#3127) üzenetére


Duck sidious
csendes tag

Szerintem arra gondol hogy:
Parositas..... nezd meg hogy jo propeller van e rajta a/b... mind a 4et ellenorizd
Aztan ha igen akkor sik talajon kalibrald ha ez is meg van akkor mielott motort cserelnel csereld ki a propellereket...
Es ha mind a 4 konnyen forog... minden ok es megis ezt csinalja... akkor motorcsere...es ha akkor is akkor valoszinuleg megserult a vezerlese.....

(#3130) Akos_512 válasza trialboj (#3123) üzenetére


Akos_512
csendes tag

Azért nekem a banggood megbízhatóságával kapcsolatban is vannak kételyeim. Ha most a 300 ft-os tracking numbertől eltekintünk (ami csak pénzlehúzás) akkor is itt van ez a kis blogbejegyzés: [link]

Nem tudom mennyire hiteles, de tény hogy nagyobb értékben én sem rendelnék tőlük.

(#3131) Peaceliker válasza trialboj (#3123) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nekem turnigy ia6 volt, az is 15 ezres táv, meg voltam vele elégedve. Szemüvegem nekem is az a szemcsi, sztem árához képest elég jó, repülni is jól lehet vele. Láttam sokkal drágább monitort, nem sokkal szebb. Azt ne feledd, hogy nem HD ban jön le a jel, fhd szemüvegben sem lenne kristály tiszta ;)
Ilyesmi jel jön le, ezek sokat nem segít a kijelző. :)

"Oh my Goa'uld!"

(#3132) maj-viktor válasza Akos_512 (#3130) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hát ezt cáfolnám... egyik legmegbízhatóbb külföldi webshop - jópár pozitív tapasztalattal itt a fórumba is
(és nekem még "hibás teljesítést is korrektül kezeltek", csak persze ezt le kell levelezni angolul és sokaknak itt már megáll a tudomány)

A TN szám meg nem lehúzás, hanem nagyon is "hasznos dolog", bár 30$ felett ingyé adják...
Rendeltem már pár $-osat is tőlük... több száz $-osat is... EU-stockosat is... jópár külföldi webshoppal összehasolítva... és nagyonis "élmezőnybe vannak", sőt első helyen minden szempontból... feldolgozási idő / postázás / probléma kezelés szempontjából is

Elmúlt 1-2év alatt már több ezer $-ért rendeltem tőlük, mindenféle nagyobb gond nélkül... és másoknak is ajánlom - más is pozitív tapasztalattal számolt be róla - róluk! Vagy mondj már "náluk jobb külföldi webshopot", mert arra kíváncsi leszek... én elég sokat rendelgetek innen-onnan

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#3133) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

[link]
Banggood küld egy újat helyette (sűrű bocsánatkérések közepette)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#3134) Akos_512 válasza maj-viktor (#3132) üzenetére


Akos_512
csendes tag

Ja tényleg jó cucc a TN.... Meg írják amikor feladják ők postára, meg azt amikor Magyarországra érkezik. Azért ennél picit részletesebb tájékoztatást is adhatnának. De természetesen a csomagkövetés nem a banggood feladata, hanem a postáé. Úgy igazából negatív tapasztalatom még nekem sincs, de azért egy értékesebb cuccot már nem szívesen rendelnék tőlük :D

(#3135) Teréz Atya válasza Akos_512 (#3130) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A mokus jo hogy nem Western Unionnal utalt. Aztan mivel hulye volt telesirja a netet.
Es meg persze veletlenul sincs keyloggerje.

Kolesz-rendszergazda voltam ket even at. Annyi marhaval talakoztam, hogy meg most sem hiszem el.
Pl. egy csajt lenyomoztam h a gepen a virnyak szkenneli a halot.
Bekopogtam, mondom virusos a geped.
Mondja nem + hiszti.
Mondom OK. Lecsaptam a halozatukat a ge..be.
Fel ora es hozta is a lapost. :D
Talalos kerdes:
Nem, nem az, hogy virus volt-e a gepe, hanem hogy mennyi dog volt rajta?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3136) Akos_512 válasza Teréz Atya (#3135) üzenetére


Akos_512
csendes tag

Ezért használom a bitdefender safepay funkcióját :DD

(#3137) Duck sidious válasza Akos_512 (#3136) üzenetére


Duck sidious
csendes tag

En a paypalt hasznalom... soha semmi gond sincs vele... mondjuk 2000 euro felett a paypal meg bekerte az also gatyamat is mintavetelre :))

(#3138) stifi82 válasza Gork1988 (#3125) üzenetére


stifi82
aktív tag

Helo
nekem volt ilyen reseteld a gépet nálam jó lett azóta is repül a leírásban le van írva nem emlékszem már hogy kell mert tesó nyomja én nagyobbra váltottam.
gondolom grupiról van.

(#3139) Gork1988


Gork1988
csendes tag

Sziasztok! Tegnap este bepörögtem ès szètszedtem a jobb elejèt. Szorult a propeller, szorult a motor. Megtalàltam a hiba okàt. Mindenkinek aki hasonlò hibàt èszlel, nèzze meg, hogy a motor vègèn lèvő müa. fogaskerèk nem-e csúszott valamennyit le, mert ha igen akkor neki èr a keretnek! Ha erőltetve van a motor és akadályozvan van a propeller, akkor bizony kikopik ès le föl fog csùszkàlni. Köszönöm mindenkinek, aki segített!

(#3140) trialboj válasza marciart11 (#3124) üzenetére


trialboj
őstag

Szia,

Ennyire sajnos még nem értek hozzá. Ehhez már nem elég a hobbiszintű rajongás, érteni is kellene hozzá. Ha itt körbekérdezel valószínű tudnak majd segíteni.

(#3131) Peaceliker

Nem értek veled egyet, Én kiraktam FHD tv-re a jelet, és megdöbbentően szép volt az eredmény.
A kijelző nagy hibája hogy nem 800x400-as felbontású. Ezért a nagyítóval már látod a pixeleket, ami zavaró.

Ezt egy magyar srác készíti, és én ugyan még nem próbáltam, de mindenhol jókat olvastam róla. Tervezem is a váltást, csak először biztos szeretnék lenni benne, hogy tetszik ez az egész fpv. + nem árt a gépet is felturbózni kicsit hogy elbírja az extra súlyt.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#3141) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Többet nem írom be beccccsssszóóó, de nem akarom itt rohadjon a fiókban, és másnak is hasznára lehet mert jó áron adom....:)

Syma X5SW-1, X5c, X5a, H5C....4 db extra aksi eladó!

(#3142) Peaceliker válasza trialboj (#3140) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nyilván vmennyit segíthet, főleg, tvk ben képjavító algoritmus, az azért kijelzőkben nem lesz ;)
Szóval egyelőre az fpv elérhető árin csúnya az fhd hoz szokott szemünknek. :) De egy 250esnél én az elején "az életben maradásért küzdök", nincs időm a pixeleket nézegetni. :)
Illetve a szemcsinél az nem mindegy, hogy postával 10k, míg amit linkeltél az ugyan ilyen felbontásban 17 asszem, az újabb, jobb már 35 vagy mennyi. De nem kötekedni akarok, csak annyit mondok, hogy szerintem használható ez a hk s olcsó szemüveg, főleg ha árérzékenyek is vagyunk :)

"Oh my Goa'uld!"

(#3143) marciart11 válasza trialboj (#3140) üzenetére


marciart11
aktív tag

Több emberrel beszélgettem akinek van ilyen távja de ők csak azt mondták próbálgassam.

(#3144) Duck sidious válasza trialboj (#3140) üzenetére


Duck sidious
csendes tag

Nekem nem nyilik meg a link.... betenned mashogyan is...koszi.... :R

(#3145) robotkutya válasza marciart11 (#3114) üzenetére


robotkutya
tag

Köszi-köszi a hasznos tanácsokat! Valóban nem értek az elektronikához, és bütykölni sincs kedvem. Így most Phantom 1 felé billen a mérleg...

(#3146) Akos_512 válasza B-L-A-C-K (#3141) üzenetére


Akos_512
csendes tag

Ha egy hónap múlva még mindig nem mennek el akkor majd írok. X5C-1 lesz a következő kopter és úgyis akarok hozzá pár extra akksit.

(#3147) trialboj válasza Peaceliker (#3142) üzenetére


trialboj
őstag

Azért azt vedd figyelembe hogy te most egy komplett rendszer hasonlítottál egy kijelzőhöz.

az én teljes szettem, 130$ volt, ebből 100 a vevő adó (600mw)+ antennák kábelek és 30 a kijelző. És lehet hogy csak az antennák miatt de 400-500m után már nem tiszta a kép, és sokszor kiakad. Na most a videón ennek a duplájára elmentek és még mindig értékelhető volt az eredmény. Persze ahhoz még kell egy adó, és egy kamera, de szerintem még úgyis olcsóbban jön ki (a 17K változatról beszélek).

Nem reklámot akarok neki csinálni, de ha tudom hogy van egy ilyen lehetőség, akkor biztos azt választom (főleg kezdőként), mert jobban tűnik mint amit én összevásároltam 0 tapasztalattal, jóval drágábban.

Szerintem a HK-s 30dolcsis kijelző annyira jó, hogy a haveroknak megmutasd mit lát élőben a gép. Én nem hiszem h alkalmas élvezetes repüléshez. Esetleg még nem szemüvegként, hanem kijelzőként használva, videózásnál hasznos lehet hogy lásd pontosan merre nézel, és mi van benne a képmezőben.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#3148) Peaceliker válasza trialboj (#3147) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ha jól tévedek, az is csak kijelző ennyiért, kompletten drágábban láttam csak. :)

Antennán sok múlik, nekem 100mw os (bár 220 jön ki belőle) 1.2 es rendszerrel 300m ig villanás sem volt, messzebb még nem mentem.

Hát nemtom, nekem megfelel, akkor nyilván én vagyok az igénytelen :D
De ha beszereztél vmi jobb kijelzőt, mesélj majd mennyivel jobb érdekel. Eddig amit én láttam meg néztem összehasonlító videókat nem vt számottevő a különbség. A jel ami lejön eleve nem sokkal nagyobb felbontású, de ettől vmennyivel biztos jobb egy komolyabb kijelző, de szerintem nem a használhatatlan és a szuper élvezet lehet a különbség. :)
Amúgy több lencsével is próbáltad?
De manapság qHD felbontás van 5 colos telón, ahhoz kpest persze ergya, de a plusz pár sorral nagyobb kijelző em váltja meg ilyen szempontból a világot.

Amúgy van már olyan fpv, amin lejön a HD jel, de az vmi horror még :(

Na minden esetre videók után én rosszabbra számítottam, mint ami lejön kép :)

"Oh my Goa'uld!"

(#3149) robotkutya


robotkutya
tag

(#3150) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

sziasztok. új vagyok. milyen drónt ajánlottok . max 30.000 ft ig. amivel tudok jó felvételt készíteni,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.