Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) Silent77 válasza qnadam (#4450) üzenetére


Silent77
veterán

Picit rossz a link. :) http://"http//youtu.be/NyBVXB8LBiA%22
Remélem ezt akartad: [link]

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#4452) dudicukrasz válasza qnadam (#4450) üzenetére


dudicukrasz
tag

Pedig milyen király lenne egy valódi drón kategóriába sorolható gép,elküldeném 120-ra mennyire hullámzik a balcsi. :))

(#4453) Teréz Atya válasza dudicukrasz (#4452) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

En a kutyat kuledenem le vele setalni. Esha mar annyira okos, szagot meg nem erez, fel is szedhetne a drazset. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4454) dudicukrasz válasza Teréz Atya (#4453) üzenetére


dudicukrasz
tag

Már ha nem tériszonyos a kutya :DD :DD :DD

(#4455) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

"...meg lehet nézni a Flike-ot. A név nem a Facebook-like, hanem a Flying Bike rövidítése, de a magyar drónbicikliként is lehetett hallani róla."
Aki kint volt / lesz beszamolhatna, h milyen volt.

@ dudicukrasz - akkor visz rokazacsit is.Tacsko roka-zacsko. :D

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4456) dudicukrasz válasza Teréz Atya (#4455) üzenetére


dudicukrasz
tag

Teljesen egyértelmű hogy ez a szerkezet sosem fog elterjedni,fizikai lehetetlenség.
Ja hogy araboknak!
Hát vigyék is oda,ott meg tudják fizetni,de használni ők sem.

(#4457) SidCorky


SidCorky
senior tag

Mi lehet az oka annak, hogy nem emelkedik fel a drónom? H8 Mini

3 oldala kicsit emelkedik, de a negyedik nem. Egyik pillanatról a másikra lett ilyen

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#4458) dudicukrasz válasza SidCorky (#4457) üzenetére


dudicukrasz
tag

Bekakilt a motorja.

(#4459) SidCorky válasza dudicukrasz (#4458) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ilyet lehet rendelni valahonnan?

Szerk: megvan, meg is rendeltem. Ezt mennyire lesz bonyolult kicserélni?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#4460) dudicukrasz válasza SidCorky (#4459) üzenetére


dudicukrasz
tag

Egyből vagy 4et rendelj,vagy 8at,attól függ meddig tervezel vele,forgásiránytól függően 2+2őt vagy 4+4et.
Lustábbak szigszalagozzák,ráérősebbek forrasztják szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#4461) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

Megjöhetne már a megrendelt h8 mini.

(#4462) air válasza nagysandor79 (#4461) üzenetére


air
nagyúr

Mikor rendelted?
Én 9-e óta várom.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4463) Sanki válasza dudicukrasz (#4460) üzenetére


Sanki
addikt

Tehát egy drónon, ha van 4 propeller abból 2 óramutató szerint 2 pedig ellentétesen forog? Erre vonatkozó leírást nem találtam, csak jobb tudni, hogyha rendelnem kellene.
Pl. ez pont úgy van, hogy 2cw és 2rw van.

(#4464) wyattthoearp válasza Sanki (#4463) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Igen, és átlósan vannak az egyformák.

(#4465) Sanki válasza wyattthoearp (#4464) üzenetére


Sanki
addikt

Na akkor ezt jó tudni. :DDD

Köszönöm. :R

(#4466) dudicukrasz válasza Sanki (#4465) üzenetére


dudicukrasz
tag

Igen,szereléskor nézni kell a színeit is a vezetékeknek,valamint a propellereket sem érdemes összecserélni.

(#4467) Sanki válasza dudicukrasz (#4466) üzenetére


Sanki
addikt

Hűha a propellerek sem egyformák? :DDD
Pl. a eachine h8 minihez rendeltem ezt a 4 propellert. Ezek akkor egyformák?

(#4468) Silent77 válasza Sanki (#4467) üzenetére


Silent77
veterán

Elméletileg nem egyformák. :)
Hacsak véletlen nem azt kapsz. :D

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#4469) Turbobacsi válasza Sanki (#4467) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

a gyári fotókon valóban egyformák, de ha megnézet az userek beküldött fotóit, ott jól látszik hogy 2 balos és 2 jobbost küldenek

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#4470) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Szerintetek az Eachine 3D X4 mennyire van egy szinten egy Hubsan X4-gyel vagy egy Syma X5C-1-vel? Miben tud kevesebbet/többet tőlük?

(#4471) air válasza Vasinger! (#4470) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem ezek a gépek alapvetően nem tudásban térnek el egymástól.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4472) Vasinger! válasza air (#4471) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát akkor miben? Gondolom a kinézet itt a legkevésbé érdekes tényező.

(#4473) air válasza Vasinger! (#4472) üzenetére


air
nagyúr

Mondjuk úgy mint két autó.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4474) wyattthoearp válasza Vasinger! (#4470) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

A 3d x4 szerintem profiknak való, játszós gépnek, élvezkedni. A x5c az egy reumás lajhár a 3d-hez képest. Az kezdőknek való, megtanulni, lassan úszkálni a levegőben.
A hubsan pedig mindkettő lehet egyben, annyira szét lehet paraméterezni.

(#4475) dudicukrasz válasza Vasinger! (#4472) üzenetére


dudicukrasz
tag

Az attól is függ melyik hubsan x4.
A syma eleve nagyobb,nem egy zsebrakéta,könnyen irányítható,lassabb,szaré hugyé van hozzá minden ami kell.

(#4476) laccy88


laccy88
senior tag

Ez passzolhat az X5C-1-re?

(#4477) Sanki válasza Turbobacsi (#4469) üzenetére


Sanki
addikt

Ááá tényleg. :DDD
Akkor megnyugodtam. Köszi. :R

(#4468) Silent77: Majd kiderül, remélem nem bénázzák el. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4478) zoo.x válasza dudicukrasz (#4427) üzenetére


zoo.x
csendes tag

Ez teljesen igaz csak a firmware más a távba.
Pár kép magáért beszél:[L:/dl/upc/2015-09/26/448941_cvliz6qsi0vmemus_headfree_mode2_2.png](IMG:/dl/upc/2015-09/26/448941_cvliz6qsi0vmemus_headfree_mode2_2.thumb.png)[L:/dl/upc/2015-09/26/448941_cxupqnmqosrng2k9_headfree_mode3_2.png](IMG:/dl/upc/2015-09/26/448941_cxupqnmqosrng2k9_headfree_mode3_2.thumb.png)(/IMG)[/L](/IMG)[/L]

(#4479) zoo.x válasza zoo.x (#4478) üzenetére


zoo.x
csendes tag

valamiért lemaradt

(#4480) dudicukrasz válasza zoo.x (#4479) üzenetére


dudicukrasz
tag

igen láttam az egyik gomb 3 funkciós,nem kettő

(#4481) qnadam válasza Silent77 (#4451) üzenetére


qnadam
veterán

igen, így :)
a Szent és Tökéletes Ájpeden az a kotorék safari mindig kilép, ha megnyomom a link gombot, így fejből írtam. nem sikerült :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4482) Akos_512


Akos_512
csendes tag

a syma x5c-1 és sw között kb csak annyi a különbség hogy az sw-nek van androiddal kompatibilis fpv rendszere?

[ Szerkesztve ]

(#4483) Teréz Atya válasza Akos_512 (#4482) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat mar egyszer szolottam volt :D
Pl. X5C/X5C-1 0720 motor az X5SW/X5SC - 0816 motor.
Meg hasonlo frinc-francok. Mint anno a skoda 100-120-ig. Ugyan ugy neztek ki, csak az alkatreszek nem negyon voltak kompatibilisek.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4484) Teréz Atya válasza SidCorky (#4459) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Cinezni kb 10-20 masodperc. Ne melegitsd tul mert kinyirhatod az oldalso LED-et, rosszab esetben a FET-et (haromlabu tranyo a motor elott)
Batch-tol fuggoen 8-12 csavar tartja ossze a felso es also sasszet.
Csere utan resteld a gyro-kat, mert szinte lehetetlen, hogy ugyanugy tedd vissza az FCB-t (alaplap)
Nem emlekszem de mindket kar balra le vagy mindket kar jobbra le. Egyik a gyro-t masik a headless mode-ot reseteli.Es ennyi.
Mar eleg gyors kezdek benne lenni, mert a haverok meg a kollegak hozzam jarnak szervizelni. :)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4485) SpydeR3412 válasza Vasinger! (#4470) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Na meg az x5c1-n van kamera is ha nem veszed le.

Laccy88: az x5c-n van 2 lyuk a talpnak, meg még egy besüllyesztve. Ha azt kifúrod, akkor bele tudod tenni az x5sw lábait.

Teréz Atya: A headless reset engem is érdekelne mert az nálam teljesen rossz (magam felé húzom és jobbra megy). De úgy tudom a 2kar jobbra-le az a gyro reset, úgyhogy akkor a balra-le lesz elméletileg a headless reset.

[ Szerkesztve ]

(#4486) nagysandor79 válasza air (#4462) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

csütörtökön volt két hete , hogy megrendelték nekem, és kapott emailt, hogy feladták mind a kettő csomagot.

(#4487) SpydeR3412 válasza Akos_512 (#4482) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Nem. Annyi a különbség, hogy az sw-nek van FPV-s rendszere, ami kompatibilis androiddal és Iphone-al.
Plusz erősebb motorja van, meg fogaskerék takarója, meg átalakított háza, meg agilisebb rendszere, meg sztem a Led fényei is erősebbek. Plusz a leszálló talpa is más (magasabban tartja a gépet a földtől).

(#4488) Akos_512 válasza Teréz Atya (#4483) üzenetére


Akos_512
csendes tag

Esetleg van valami tapasztalat, hogy úgy összességében melyik a jobb?

(#4489) Binya70


Binya70
tag

Sziasztok!
Szeretnèk 1 drónt magamnak összerakni. Volt már korábban drónom, x5s!
Most nagyobbat kellene èpíteni, nagyából összeállt a kèp milyen is legyen, csak a távvezèrlőben nem vagyok biztos! 550es váz, 980kv motor, naza m lite vezèrlő. A kèrdès a következő! Hány csatornás vezèrlő kellene ha kèsőbb kamerát is szeretnèk rá tenni? Köszi előre a válaszokat!
Ui: aliról èrdemes ilyeneket rendelni? Van valaki aki onnan rendelt pl: naza vezèrlőt?

(#4490) Attika82 válasza Binya70 (#4489) üzenetére


Attika82
csendes tag

Keress meg privàtban nekem naza-m van. Ha kell megbeszélhetjük. 2 hónapot használtam. Bagood. Hobbyking. Ezek jobban modelezző oldalak. Az ali is jó.

[ Szerkesztve ]

(#4491) Teréz Atya válasza Akos_512 (#4488) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Az X5SC / X5SW az ujabb verzio. Az legelejen ez is wind bug-ban szenvedett mint az alap X5C. Aztan arrol hallottam, h sokaknak mar nem jott elo, valoszinu itt is volt egy ujabb batch.
Mostmar nem tartom figyelemmel, mert hajlamaimat elferditette a H8 mini, az Ominus meg a frankendronom. Egyfolytaban a fakat kerulgetem, meg megprobalok minden lyukba bebujni....a kopterral, persze :D
Valszeg a kovetkezo egy epitett racer lesz FPV szettel.

Azt szeretnem megkerdezni, hogy akinek csak a tavon van FPV, az mennyire hasznalhato? Ami versenyt eddig lattam, ott az osszes versenyzo szemuveggel nyomta.

Amugy azt vettem eszre, hogy ilyen szelben valoszinutlenul gyorsan merulnek az akkuk. Nem mertem, de kb a fele. Az Ominus-nak meg most jott elo az egyik baja. Dizajnos, de ennek ara van. A sarkanya eleg lapos es aranylag szeles, konnyen bele kap a szel amit izombol kell ellensulyoznia. No nala csokkent le legjobban a repulesi ido.

Meg domb elott, mogott repulni macera koptertol fuggetlenul. A szeliranytol fuggoen vagy a foldbe akarja paszirozni vagy a magasba repiti a szel. Az oldaliranyu szelre mar tobbe-kevesbe fel vagyok keszulve, na de fuggolegesen, az meg gond.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4492) dudicukrasz válasza Teréz Atya (#4491) üzenetére


dudicukrasz
tag

Gondolom mivel marha gyorsak,jobb a szemcsi,de ez csak tipp.

(#4493) SpydeR3412 válasza Teréz Atya (#4491) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Mit jelent pontosan a wind bug?

Mivel a szemüveg kizárja a külvilágot, ezért jobban rá tudsz koncentrálni a repülésre. Meg ugye a napfény sem zavar bele a képbe.

[ Szerkesztve ]

(#4494) Teréz Atya válasza SpydeR3412 (#4493) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Tessek - >wind bug
Azaz nyomod neki szembeszelbe mint a tatar, a marhaja meg felfele szall, ahelyett, hogy bele hajolna.

Hat, csak az a baj a szemuveggel, hogy egymaga annyiba kerul mint egy komplett Walkera Runner + tav.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4495) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

Ügyes vagyok? :C

I
I Ez is apró hirdetésnek számít?
I
V

(#4496) air válasza Pikachu24 (#4495) üzenetére


air
nagyúr

Elvben nem. De ha felhívod rá a figyelmet, akkor igen. :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4497) Teréz Atya válasza Pikachu24 (#4495) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Akkoe ird naggyal :)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4498) wyattthoearp válasza Teréz Atya (#4491) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Nekem van fpv képernyőm, de mivel drága a szemcsi, ezért felkókányolom valami biciklis bukósisakra, és teszek köré valami takarót. 😃

(#4499) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

Kiszedtem.

Lenne egy olyan kérdésem hogy, egy receiverre hogyan tudok rákötni egy DC motort?
Valami ESC-es megoldással talán???

[ Szerkesztve ]

(#4500) dudicukrasz válasza wyattthoearp (#4498) üzenetére


dudicukrasz
tag

10ért láttam szemcsit,de egy hungarocell dobozkából lehet kókányolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.