Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) air válasza Teréz Atya (#3748) üzenetére


air
nagyúr

Köszi, de még nem vagyok elég képzett, hogy ebből mindent értsek.
Próbálok még némi infót felszedni magamra egy hétig, hogy jövő szerdán jól dönthessek.

A hexás cuccok inkább felejtősek, ugye? Több motor, több hibalehetőség, nagyobb fogyasztás, kevesebb repülési idő. Jól gondolom?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3752) Teréz Atya válasza air (#3751) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nagyobb teljesitmeny, motorhibanal nem zuhan le ha jo a kopter szoftvere.
Ajanlom magam :D :
Mini / mikro / nano méretű szénkefés kvadkopterek
Sajnos kepek nelkul, mert benyelte a blogmotor :(

@ Rhcspsz01 - az urge egy orult. En azert nem kicsit be lennek szarva, ha raszijaznanak egy repulo funyirora.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3753) air válasza Teréz Atya (#3752) üzenetére


air
nagyúr

Köszi. :R

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3754) Szabi46 válasza BeryBp (#1326) üzenetére


Szabi46
csendes tag

Gearbest minden esetben Holland postával jön?
Mert banggood-on sok esetben csak kína raktárat ír, európait nem.
Majd még karácsony előtt akarok syma x5sc-1 et.

Motorola E365 - Nokia 6020i - Nokia N95 8GB - Nokia N8 - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy S4 - Samsung Galaxy S6 - Huawei p20 pro - Xiaomi 11 ultra 12/512

(#3755) Teréz Atya válasza Szabi46 (#3754) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

BG-nek UK-ban van raktara Europaban. A mostani vasarlasi oruletben egyszeruen kifogytak a taratalekok. Az megvan h azSyma X5c-1 mar a kinai raktarbol is elfogyott???
Orulet.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3756) shaddam válasza Szabi46 (#3754) üzenetére


shaddam
aktív tag

Gearbest nekem rendszerint svéd meg norvég postával küld

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#3757) air válasza Teréz Atya (#3755) üzenetére


air
nagyúr

Most egy kicsit össze vagyok zavarodva.
Miért rabolták le most, ha 9-én lesznek a nagy akciók?
Illetve a H8 mini most még 4 napig 14%-os akcióban 3407Ft. :D
Ezt érdemes megrendelni most, vagy 9-én erre is lesz valami jobb kedvezmény?
Honnan lehet tudni, hogy pontosan mire lesznek kedvezmények?
Esetleg a $9.9-es árért akkor lehet valami jobbat is venni majd?
És igazából az FQ777-124 Pocket Drone tetszik nekem jobban. A távirányítója is, és az is, hogy mindent bele lehet pakolni.
Igaz, hogy maga a gép kicsit drágább, de 8 tartalék lapátot adnak hozzá, és az alkatrészei viszont olcsóbbak mint a H8 Mininek.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3758) #42007296 válasza air (#3757) üzenetére


#42007296
törölt tag

Szerintem direkt vették ki ideiglenesen, hogy majd 9.-én legyen mit eladniuk...vagy ha tényleg elfogyott, akkor majd 9.-re biztosan lesz.
Egyébként van egy olyan érzésem, hogy minden nagy akciós termék korlátozott számban fog piacba lenni és nem sok esély lesz megvennünk a jobb dolgokat. Szerintem ugyanúgy fog működni mint az elején ami volt Snap Up..a leggyorsabb 1 ember viheti...namost a ping miatt mi biztosan kimaradunk ezekből :D

(#3759) vegyszer válasza #42007296 (#3758) üzenetére


vegyszer
addikt

És te nem vettél olyat kínából, amit később gyártottak le, mint ahogy megvetted? Én jártam így tablattel. 7.7-en rendeltem, 7.29-en volt kész, augusztus végén jött meg. De megjött.

Ja, és olyan nagyon ritkán van kínai webshopban, hogy nincs. Mert a mottó pont az, hogy "olyan nincs, hogy nálunk nincs!" Nem egy nem létező készletet adtak már el...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3760) dudicukrasz válasza #42007296 (#3749) üzenetére


dudicukrasz
tag

:)

(#3761) #42007296 válasza vegyszer (#3759) üzenetére


#42007296
törölt tag

Így még nem jártam, de elhiszem, hogy ez igy működik :D Én eddig csak BG-n keresztül vásároltam külföldről. Volt amit nagyon megérte és volt amit elhamarkodottan drágábban szereztem be mint itthonról ( még szerencse, hogy nem volt nagy érték ) :) <- tanulópénznek kiváló volt :)

Mindenesetre én ebben a BG 9.9-es akcióra nem számolok...természetesen próbálkozni fogok én is, de nem élem bele magam.

Rámentem a BG oldalára és rákerestem a fentebb említett symára...amikor rámegyek még azt irja, hogy van USA és CN raktáron, de ahogy frissül már nem engedi a vásárlást.

(#3760) dudicukrasz : Azért kipróbálnám a vdeóban látott "lélekvesztőt"...ha félve is :)

[ Szerkesztve ]

(#3762) Csabcy


Csabcy
tag

Sziasztok!

Van egy Revell Control qudrocopter atomiumom és egy cx-10-em, mindkettő megy mindkét távirányítóval.
Most gondolkodom egy x5c-1-en, vajon ahhoz is jó ezeknek a távkapcsa?
Esetleg ha valakinek van x5c és cx-10 is kipróbálná, hogy működik-e az x5c a cx-10 távirányítójával?

Köszi:

Csaba

(#3763) dudicukrasz


dudicukrasz
tag

Sziasztok!Van itt valaki aki ért az infrás szobai drónokhoz?

(#3764) vegyszer válasza Csabcy (#3762) üzenetére


vegyszer
addikt

Az biztos, hogy a Wltoys v676 és a Syma X5C távirányítók nem mozgatják meg egymás gépét.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3765) wyattthoearp válasza Csabcy (#3762) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

A cx-20 és az x5c sem megy egymással.

(#3766) Duck sidious


Duck sidious
csendes tag

Banzaly yeee baby gyere apucuhoz :))

(#3767) #42007296 válasza Duck sidious (#3766) üzenetére


#42007296
törölt tag

Grat !!! :D

(#3768) cris78 válasza Duck sidious (#3766) üzenetére


cris78
őstag

Bővül a csapat :))
Grat :C

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#3769) Szabi46 válasza Duck sidious (#3766) üzenetére


Szabi46
csendes tag

Ezt pörgetéssel? Hogyan lehet azt, mert sehol nem találtam még :N :D

Motorola E365 - Nokia 6020i - Nokia N95 8GB - Nokia N8 - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy S4 - Samsung Galaxy S6 - Huawei p20 pro - Xiaomi 11 ultra 12/512

(#3770) Duck sidious válasza Szabi46 (#3769) üzenetére


Duck sidious
csendes tag

A legfelso csikra kattintasz es aztan lefele porgetve megtalalod

(#3771) Szabi46 válasza Duck sidious (#3770) üzenetére


Szabi46
csendes tag

Köszi, meglett. Igaz telefonon nem adta be csak laptopon. Volt 50 pontom addig pörgettem amíg lement a pontom 10re, de nem nyertem, mindig az 5ös kuponon állt meg.

Motorola E365 - Nokia 6020i - Nokia N95 8GB - Nokia N8 - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy S4 - Samsung Galaxy S6 - Huawei p20 pro - Xiaomi 11 ultra 12/512

(#3772) zsiz válasza Duck sidious (#3766) üzenetére


zsiz
őstag

gratula :) én bezzeg nem nyerek :( és most még az x5c is parkolópályán van

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#3773) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

No, bovul a csapat. Haverom utan mar egy kollegamat is megfertoztem es egy masik nagyon erdeklodik. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3774) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

mi lesz ez a 9.9 akció a bg?

(#3775) cris78 válasza zsiz (#3772) üzenetére


cris78
őstag

Mi a gond vele?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#3776) cris78


cris78
őstag

itt a nyertes! Gratulálok neki mégegyszer!

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#3777) zsiz válasza cris78 (#3775) üzenetére


zsiz
őstag

én akku vagy motor gondra tippelek (bár inkább akksira). nagyon lomha lett, van hogy el kezd ereszkedni és full gázra sem emelkedik, csak tovább süllyed. aztán van mikor meg jó. de manőverezni se lehet vele olyan magabiztosan. az akku 4.2V-ra feltöltve nem merül csak 3.7V-ig és már villog és ereszkedik a kopter. az új motorok már itthon a polcon, az új akku meg úton aliexpress-ről. ha megjön kipróbálom vele, ha nem jó akkor majd hátha a motorcsere megoldja. igazából elég sok repülésen van túl úgyhogy bármelyik megadhatta magát, bár külsőleg egyiken se látszik. motorok egyformán és könnyen járnak, nincs fura hangjuk, az akku se púposodik.. persze ettől még lehet bajuk ami nem látszik. és az ábra szerint van is mivel nem tudok vele repülni rendesen :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#3778) Teréz Atya válasza Teréz Atya (#3743) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

No, hat paran erdeklodtek iranta, kovetkezzen a H8 mini taviranyito mod.
Az antennat kivezettem, most lemerulo elemekkel is tobb mint 15m a hatotav :D Mivel nekem az UFO-s porges is tetszik a taviranyito tetejere tettem egy 2X3 tuskes kapcsolot h valthassak a regi es uj forgas kozt.

A taviranyito szetkapva. A taviranyito potmeterehez sorosan kotottem egy-egy 5k trimmert (az a kerek ize). Nekem kb 3k-4k a megfelelo High mode-ban. 5k nekem mar tuul lassu. A kepen csak az egyik oldal latszik. A masik oldalon ugyan ez van piros vezetekekkel.

Az a feher por nem azert kerult bele, hogy meglegyen a jokedv ;) . Pillanatragaszto es szoda-bikarbona elegye. A hasznalt ragaszto Loctite Gel ami nem olyan szemet mint a tobbi pillanatragaszto, es nem maszik szet, hanem jo gyerek modjara takonyszeruen helyben marad. A kotes eleg kemeny es ruganyos. Kb. mint az epoxy, de 5-6 sec alatt kesz.
A vegere a frankendronom, mert mindenkinek megmutatom:

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3779) air válasza Teréz Atya (#3778) üzenetére


air
nagyúr

És ez most tulajdonképpen mit is jelent? :B
Mi az, hogy régi és új forgás?

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3780) Teréz Atya válasza air (#3779) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

High modban ha fordulsz ugy porog a fuggoleges tengelye korul mint a motolla. Igy mar nem.
A kepen nem annyira latszik, de el kell vagni nyomtatott armkoron potmeter szelso labaihoz vezeto vezetekeket. Ha valakinek kell kapcs rajz az szoljon, mert akkor feltoltok egyet.
Jaj, es nem kell felni nem lett nagy a dead zone.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3781) shaddam válasza Duck sidious (#3770) üzenetére


shaddam
aktív tag

Veszek 10 dodóért egy fantomot az hogy néz ki? Levonják a pénzt aztán tombola? Vagy még senki se vett és mind a 10 raktáron van? :DD

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#3782) zsiz válasza shaddam (#3781) üzenetére


zsiz
őstag

csak 1 darab van annyiért. aki leggyorsabban kifizeti, azé lesz annyiért. a többiek nem fogják tudni kifizetni már, nem vonják le a pénzt tőlük.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#3783) air


air
nagyúr

H8 vagy FQ777-124 akksijának töltéséhez milyen töltőt javasoltok?
Ennél a töltőnél a H8 fel van sorolva, de az FQ nincs: 4 In 1 X4 Battery Charger For Eachine H8 Hubsan X4 WLtoys UDI JXD Syma Quadcopter
Elképzelhető, hogy az FQ akkuját is tölti?
FQ777-124 Cheerson CX-10 CX-10A RC Quadcopter Spare Parts 3.7V 100mAh Battery

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3784) dudicukrasz válasza dudicukrasz (#3763) üzenetére


dudicukrasz
tag

Sebaj itt is megpróbáltam.

(#3785) Peaceliker válasza air (#3783) üzenetére


Peaceliker
őstag

Előbb tippelnek a cx10 toltojere. A h8 é mondhatni szabvány csati (walkera nak van még ilyen), cx10 e meg elég spéci. De eleve más, mert cx10 ben beépített, h8 ban meg cserélhető az akku

"Oh my Goa'uld!"

(#3786) Waikiki


Waikiki
tag

Sziasztok!

Távirányítókban tölthető akkukat használtok vagy sima elemeket? Melyiket érdemes?

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#3787) drnet válasza Waikiki (#3786) üzenetére


drnet
aktív tag

Sima elemet. Olyan kevés a használati ideje (max 10 perc egy repülés), hogy szerintem nem éri meg beruházni tölthető elemre.

(#3788) Jeti0924


Jeti0924
csendes tag

Én most veszek tölthetőt. Tescoban kapható 4db egy csomagban. 1900 Ft egy csomag. Másba is tudom használni (pl. vezeték nélküli egér, billentyűzet miegymás) Ha egy év múlva lemerül a sima a távirányítóban álló helyben, akkor kidobod veszel újat, ez meg egy kicsit környezettudatosság is, mivel valamelyik 1000 töltési ciklust is kibír. :) nem merülök bele én sem nagyon hogy 3000 mAh-sat vegyek meg Energiesert, de azért jobb mint a sima elem....... szerintem :)

(#3789) drnet válasza Jeti0924 (#3788) üzenetére


drnet
aktív tag

Az a baj, hogy az olcsó noname akkuk álló helyzetben képesek lemerülni. Én pl a csomagtartómban tartom a Symát, és van hogy 2 hétig hozzá sem nyúlok, majd járok valamerre, és megreptetem. Nem örülnék neki, ha éppen akkor lemerülne az aksi, és leesne. Kb 50x reptettem már, és még mindig bírja az elem a távirányítóban. A motorok nem bírnak ennyit.

(#3790) #42007296 válasza drnet (#3787) üzenetére


#42007296
törölt tag

A töltető elem 1.2 V-os, míg a sima és tartós elem 1.5 V-os. Elképzelhető, hogy ez kihat a jelerősségre.

(#3791) Teréz Atya válasza air (#3783) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Beepitett akku. A taviranyitoban van tolto + kapsz melle egy USB-set is.
CX-10 toltoje kompatibilis.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3792) Rotor82 válasza #42007296 (#3790) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Ezzel kapcsolatban kiváncsi lennék hogy ez tényleg így van-e?
Valaki megerősítené/cáfolná ezt?

(#3793) zsiz válasza Rotor82 (#3792) üzenetére


zsiz
őstag

megerősítem. sima kínai gagyi ceruzaelemmel messzebb repültem gond nélkül, mint amikor a tölthető (energizer, de próbáltam lidl saját márkással is) akksik voltak a távban. akkor állandóan kiment a hatótávból a kopter. aztán vagy csak villogott, de még vissza sikerült hozni, vagy flyaway és rohanhattam a gép után.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#3794) air válasza Teréz Atya (#3791) üzenetére


air
nagyúr

Beépített, vagyis csak szétszedéssel lehet cserélni? Nagyon bonyolult cserélni? Hamarosan lesz alapgép 5 tartalék akkuval, lehet, hogy ilyet veszek.
Láttam neked is volt ilyen. Mekkora a hatótávolsága? A 100m gondolom hülyeség, hiszen egy ilyen pici gép ekkora távolságból már nem is látszik.
Az miért jó, hogy a távirányítóból lehet tölteni?
Ceruza akkuk vagy elemek nem gyengék ahhoz, hogy abból töltsük a kopter akkuját?
CX-10-hez való töltőt még nem kerestem, remélem van.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3795) tobias40 válasza Duck sidious (#3770) üzenetére


tobias40
veterán

És hogyan kell pörgetni?(nem látom a lehetőséget,béna vagyok! :W )

(#3796) Peaceliker válasza air (#3794) üzenetére


Peaceliker
őstag

Szétszedéssel és forrasztással lehet akkut cserélni.

"Oh my Goa'uld!"

(#3797) air válasza Peaceliker (#3796) üzenetére


air
nagyúr

Forrasztással? Akkor miért lehet hozzá csatis akkut kapni?
Ha nem lehet két mozdulattal akkut cserélni benne, akkor inkább a H8-nál maradok.
Most te melyikre is gondoltál?
A CX-10-re vagy az FQ777-124 Pocket Drone-ra?

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3798) vegyszer válasza Peaceliker (#3796) üzenetére


vegyszer
addikt

Katt középre. És forog is az 5 bg pont

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3799) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

a Eachine H8 és a Eachine H8 3D között mi a különbség?

(#3800) Peaceliker válasza air (#3797) üzenetére


Peaceliker
őstag

Cx10 nél csak forrasztassal, nemtom ennél hogy, de nem fogod 5p enként szetszerelni a gépet :-)
Ha cserélhető akku fontos, akkor h8 sztem.

"Oh my Goa'uld!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.