Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Láttam ma ezt a jó akciót: [link]

5k-ért Husban X4. Mennyire lehet megszokni a jobb gázkaros irányítást? Nekem az agyam a balra van állítva. Meg lehet tanulni, vagy nagyon szenvedés lenne így az irányítása?

[ Szerkesztve ]

(#4352) vegyszer válasza jony77 (#4349) üzenetére


vegyszer
addikt

Nyugi, nyugi, lejön az előbb utóbb magától is. ;]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4353) vegyszer válasza #42007296 (#4333) üzenetére


vegyszer
addikt

Alin épp ma vettem. Kicsit olcsóbb, de nem szántam rá többet. Vettem pár hónappal ezelőtt egy piros sima szettet, de a felemás felrakás eredménye azonnali bukfencet eredményezett... Nem azonos a tömegű a vett piros, és a meglevő kék. Ez talán kicsit jobb lesz

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4354) qnadam válasza wyattthoearp (#4346) üzenetére


qnadam
veterán

wyatthoearp és jony77: a failsafe-t már többször kipróbáltam, úgy azért könnyen bátor az ember :) ez nagyrészt 300 méteren volt, ott már a híd sincs útban menet közben, már lehet menni tökön-paszulyon keresztül, meg általában a failsafe-et érdemes végiggondolni, amikor a megyeri híd körül repkedtem, akkor még a wikin is megnéztem, mi az a magasság, amikor már biztos nem akadok bele egy pillérbe :D

a körülmények nem voltak ideálisak, kíváncsi vagyok, hogy ha nincsenek fák útközben, úgy mikor veszti el a jelet. de itt is eltelt fél perc a jelvesztés után, mire visszajött a kép, az azért hosszú volt :) ezek szerint a gép mögött jobb a vétel, mint előtte.

most nd8 volt fent, szerintem veszek egy nd16-ot is, mert ilyen időben még simán jöttek 1/200s idők, ami 25 fps mellett simán darabosnak látszik. nagyobb baj, hogy ebben a videóban is sokszor van pici víszintes remegés + jello, azt valahogy meg kellene szüntetni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4355) air válasza Teréz Atya (#4350) üzenetére


air
nagyúr

Úristen! :Y
Nem gondoltam volna, hogy ilyet látok még.
Hosszú évek után az első ember, aki helyesen tudja írni ezt a szót: centrírozva. :D :C

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4356) jony77 válasza qnadam (#4354) üzenetére


jony77
tag

Ez egy kicsit elbizonytalanitott a gép épitéstől! Drón törések
nd16 az jobban kiszüri az erősebb fényeket,vagy miben más?
Sport kamerára tudnál ajánlani valamilyen szürőt?!
Ezt a vidit milyen géppel,felfüggesztéssel ,fényképezővel csináltad?

(#4357) Teréz Atya válasza jony77 (#4356) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Istenigazabol a videos esetek tobbsege user error. Meg azert boven kijart volna a f*szkorbacs azoknak a kreteneknek akik lakott teruleten, emberek es kocsik kozt ropkodnek. Megha egy Hubsan x4 lenne...

@ air - ugy latszik nem keltem fel foloslegesen. Megyek is aludni. Joccakat mindenkinek :)

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4358) vegyszer válasza qnadam (#4354) üzenetére


vegyszer
addikt

Be kell valljam, tetszik a videó. A dolog kapcsán viszont tényleg egy kérdés motoszkál egyre inkább a fejemben:
Ahogy az elején elkezdesz emelkedni. Látszik, hogy a Duna túlsó partján lévő hegyekre, illetve a Megyeri híd pilonjai egyszer csak a horizont nívó szintje alá kerülnek. Ergo: nyomtad neki fölfelé mint meszes. Értem én, hogy el akarsz kerülni minden légben lévő buktatót. De azt nem szabad elfelejteni, hogy Dunakeszin sport reptér üzemel. Te magad írtad, hogy 300m fölé ment. Ott egy Ceszna, vagy egy Góbé pilóta nem biztos, hogy örömmel találkozna "veled". Sőt, én még komoly utasszállító gépet is láttam pár éve itt meglepően alacsonyan a városra fordulni. Bocsi, de igazából a reptértől a második házban laktam 7 évet...

Ne érts félre, nem beszólni szerettem volna, de a 300m az túl van azon a határon, ahol elvileg egy ilyen gép engedély nélkül lehetne.
(egyáltalán hol is tart a nyárra beígért drón törvény?)

Persze, ha volt érvényes légtérhasználati engedélyed, akkor nem szóltam. Sőt, direkt kérdezem, hogy milyen nehéz ilyen dokumentumra szert tenni?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4359) dudicukrasz válasza zoo.x (#4329) üzenetére


dudicukrasz
tag

A leírásban ugyanaz a két távirányító és a funkciók is úgy látom.

(#4360) marciart11 válasza jony77 (#4349) üzenetére


marciart11
aktív tag

Milyen géppel készült?

(#4361) marciart11 válasza vegyszer (#4358) üzenetére


marciart11
aktív tag

Jelen Pillanatban 150 méter fölött már AirCargo és nem NKH, tehát 150 méter fölött engedélyt kell kérni.
150 méter alatt ha nem reptér közelében van tudtommal nem kell engedély, persze van egy súly határ.

Vagyis egy Phantom méretű kopter 150 méterig emelkedhet engedély nélkül. De Budapesten a Duna vonalában gyakorlatilag Tilos Drónozni mert a Ferihegy kifutó körzete. Valószínűleg ebbe erősen beleesik a Megyeri híd és környéke, de ennek utána kell nézni. Meg 300 méter túl magas egy ilyen gépnek, erősebb szél és nem fog visszajönni.

http://mno.hu/belfold/mit-tehet-ma-meg-egy-dron-magyarorszagon-1283930

Drón törvény sehol se tart egy régi RC modellekre szóló törvény van.

[ Szerkesztve ]

(#4362) Waikiki válasza qnadam (#4354) üzenetére


Waikiki
tag

Newbie kérdés: ekkora tavolsagnal hogyan iranyitod? Vizuálisan már nem látod a gepet, a tavrol meg elmegy a jel, de honnan tudod, hogy épp merre fordulj? Ennyit atvisz az FPV? Vagy valami programozott útvonal volt?

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#4363) qnadam


qnadam
veterán

vegyszer és marciart11: nem veszem beszólásnak, sőt :R

a magasság szempontjából ezt a siklóernyősöknek szánt térképet vettem alapul abból a megfontolásból, hogy a nagygépekkel úgyse eresztik össze őket :) a sárga mezőben 600 méterig tart tengerszint felett, pest elvileg a tenger felett 100-150 méterre van. dunakeszi repteret meg csak saját szemmel-füllel figyeltem, lehet tényleg, hogy ez nem elég. taláélkozni kisgéppel sem szeretnék nyilván.
a 150 méteres határral nem találkoztam, ez szintén lehet, hogy az én hibám.

Waikiki: a phantom 3-ban lightbridge van, ott a kommunikáció két iránya többé-kevésbé egyszerre vész el. ha megáll a kép, akkor az irányítás is hamar végetér. a videóban amikor megáll budakeszin, ott vesztette el a jelet, rögtön vissza is fordult, fél percig még nem volt kép, utána pár mp kimaradással végig. visszaúton az automatika hozta nyílegyenesen, csak a vége felé kezdtem ereszkedni, mert függőlegesen lefelé háromszázról sokáig tart :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4364) dudicukrasz válasza marciart11 (#4361) üzenetére


dudicukrasz
tag

Szerintem sem kapacitás,sem technika nincs arra ma még hogy drónokat nézegessenek a szervek.
Persze "lekaphatja" valaki magát a gépet a levegőből és az nagy érvágás a tulajnak,de ennyi és nem több.ha elkapnák véletlenül az irányítót is,az hivatkozhat szélre,műszaki hibára stb,de szerintem mostanság senki nem foglalkozik ezzel.
A legnagyobb félelem az lehet jelenleg szerintem az hogy feltámad a szél és fél milla elrepül az éterben.
Az meg hogy hol repülünk a saját felelősségünk,hisz köztudottan veszélyes lehet 2kiló zuhanó műanyag.

(#4365) drnet válasza jony77 (#4349) üzenetére


drnet
aktív tag

Ez csak kép!
De érdekel a videó is, rakd fel azt is légyszi!

(#4366) marciart11 válasza qnadam (#4363) üzenetére


marciart11
aktív tag

Nem kötegedésnek szántam eleve :) 150 méter sokszor alacsony de ezt a föld szintjétől számolják, nem a tenger szintjétől
Nagyon jó a videód, gondolom nem akarod elveszíteni a géped. :R

[ Szerkesztve ]

(#4367) jony77 válasza marciart11 (#4360) üzenetére


jony77
tag

Syma x8w+ gagyi sportcamera!(most tervezek rá venni egy sj4000+)
Ez csak egy kép a tegnapi videóbol szettem ki mint az ezelőtieket.
Sajna csak egy aksim van még hozzá igy naponta munka után csak 9 percet tudok rögziteni :(((
De már van kb 12x9perc, a használható részeket összevágom és igérem felrakom :K
De nem lesz olyan szép,látványos mint qnadam videója :(((

(#4368) Sanki


Sanki
addikt

Érdekes ára lett a hubsan x4-nek. :DDD

(#4369) #42007296 válasza Sanki (#4368) üzenetére


#42007296
törölt tag

Ez is akciós lett :D

Ahogy látom több kopter is jóárastítva lett :)

[ Szerkesztve ]

(#4370) Teréz Atya válasza vegyszer (#4358) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

"egyáltalán hol is tart a nyárra beígért drón törvény?"

Kijott az. Csak kicsit eszakabbra. Idezet magamtol:

"No, gyerekek, Szlovakiaban augusztus vegen eletbe lepett az uj, modellekre vonatkozo torveny.
0 - 0.5 kg - jateknak szamit. Annyi a kitetel h 2X olyan messze kell lenned embertol, kocsitol, haztol mint amilyen magasan vagy. Max 30m-re mehetsz fel. Vegre nyugodtan eregethetem a 130g-os Dromidamat a parkban :D
0.5 -20 kg - mint eddig mindentol (ember, jarmu, epulet) min 50 m tavolsag kotelezo, max 120 meter magassag.
termeszetvedelmi terulet, etc. hatosagi engedely kell. Repterek kozeleben repkedesert is harapnak.
Meg nincs torveny a felvetelekre, csakha profi videos vagy, arra meg vizsga kell."

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4371) dudicukrasz válasza Teréz Atya (#4370) üzenetére


dudicukrasz
tag

Lehet törvényt hozni,de minek,nem lesz aki betartja,sem aki számonkéri.

(#4372) jony77


jony77
tag

Segitséget kérnék!!
A syma x8w-ém,még mindig gondol eggyet a levegőben és lezuhan.
Nem állnak le a motorok teljesen,de másabb lesz a hangjuk.
Esés után rögtön hiba nélkül tudom reptetni!
Okozhatja ezt,az hogy a kamera elől van ezálltal a súlypont is(ami a drónnak nem kevés) ,az első két motorra nehezedik?!
Ezért bizonyos bedölési szög után már nem bírja magát megtartani? :O

(#4373) SpydeR3412 válasza jony77 (#4372) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Nekem akkor csinál ilyeneket (x5c-1), ha merül az aksi.
Bár még soha nem zuhant le.

[ Szerkesztve ]

(#4374) Turbobacsi válasza jony77 (#4372) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nálam nagyjából súlyközéppontban van lelógatva a cam: ilyet nem tapasztaltam még

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#4375) laccy88 válasza jony77 (#4372) üzenetére


laccy88
senior tag

szerintem nem a kamera miatt van. Elvileg függetlenül attól, hogy hol a súlyközéppont(bizonyos súlyig persze) mindig ki kell egyensúlyoznia magát.
Hasonlót tapasztaltam egy Wltoys v686g-vel. Bár állítólag ott típushiba.. :F

(#4376) jony77 válasza laccy88 (#4375) üzenetére


jony77
tag

Cseréljek vezérlő panelt?Az elég lenne?

(#4377) Akos_512


Akos_512
csendes tag

Szerintetek megéri megvenni a JJRC H8C-t 26 dolcsiért? DFD verzió tehát jár hozzá minden.

(#4378) vegyszer válasza qnadam (#4363) üzenetére


vegyszer
addikt

Az igazság az, hogy én is, mint itt sokan mások a fehérben repkedek. És ott is ott (vagyis onnan egy kilométerre se), ahol gépmadár is jár bár ott az északi kifutó pálya eléggé belövi a szöget, és a magasságot is, hogy honnét jöhet gép, akár kétszáz fővel. Így igen csak nagy tisztelettel, alázattal, és fokozott figyelemmel nézem őket, és lombkorona szint fölé ma már ritkán emelkedek még itt is.

Sajnos a Liszt Ferihegyi L31 leszállópálya túl közel hozza a gépeket.
:(

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4379) air válasza Akos_512 (#4377) üzenetére


air
nagyúr

Mi az a DFD? (data flow diagram?)
Talán inkább RTF, (ready to fly) nem?

Hol adják 26-ért? GB-n 38 akciósan. A 26 gyanúsan kevés.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4380) Teréz Atya válasza jony77 (#4372) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nekem a H8 mini-jeim egyik tavja produkal ilyeneket. Repules kozben sehol semmi a kopter elveszti a jelet majd leesik. A baj az h az utolso command-ot ismetlia kopter meg par masodprecig, szal siman elerpulhet a csaba. Ekkor egy hatalmasat ra kell csapni oldalrol es mar mukodik is.
Elobb szetkaptam a tavot es nem lattam semmi hidegkotest. Ja, meg valami. Gyakran akkor jon elo amikor gombot nyomok. A vege az lesz, h kukazom a tavot mert meg van 3, csak sajna ezen csinaltam meg a yaw mod-ot :(

@ Akos_512 - a h8c nem rossz, csak eszi a motorokat. Ennyi penzert kibirhato. 3 dolgot csinalnek:
1. A bronzcsapagyakat cserelnem golyosakra. Mind banggood-on, mind gearbest-en talalsz. Meretre vigyazz, de szerencsere van egy fanatikus francia, SeByDocKy, o mindent megmer. Innen is egy fohajtas neki.
2. Valamilyen hutobordat eszkabalnek a motorokra es ahol lehet lyukat fornek a motortarton h levegozzon a motor. Persze nem esz nelkul, h aztan leszakadjon.
3. Jobb tolto. 2S akkuhoz nagyon halvany toltot szoktak adni kinai barataink.
+1 emberek, draga autok fole nem vinnem.

Na leptem melozni. Joccakat!

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4381) marciart11 válasza jony77 (#4367) üzenetére


marciart11
aktív tag

AZ más szint jó pár X8 at vehetsz az árából.

(#4382) Teréz Atya válasza jony77 (#4372) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Meg azt kiprobalhatnad h biztonsagos magassagban kikapcsolod a tavot. HA ugyanolyan hangot fogsz hallani a motorokbol akkor a bajod a jelvesztes lesz.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4383) Akos_512 válasza air (#4379) üzenetére


Akos_512
csendes tag

Köszönöm szépen a választ. Us.banggoodon láttam hogy 25.99ert dobálják. Igen ready to fly, de banggoodon azt írják rá hogy dfd (sőt ebayon is láttam már így) és fogalma sincs hogy mit jelent :D

(#4384) Akos_512


Akos_512
csendes tag

DFD tényleg valami mást jelöl, de mindegy lényegtelen.
itt a link

(#4385) air válasza Akos_512 (#4384) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem ennyiért meg kell venni.
De lehet, hogy ez sem leárazva, hanem elárazva lett, mint a Mini, ami $9990.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4386) jony77 válasza Teréz Atya (#4382) üzenetére


jony77
tag

Köszönöm a válaszokat ma neki állok ezeket kipróbálom.
Aztán vagy vezérlő panel csere (kb 4000huf),vagy táviránytió az is kb ennyi.
Mert amúgy nagyon megszerettem,jó vele reptetni. :B

(#4387) Turbobacsi válasza Akos_512 (#4384) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

ez csak az usába igaz

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#4388) laccy88 válasza jony77 (#4386) üzenetére


laccy88
senior tag

esetleg a távban elemet is próbálj cserélni, hátha :) sok sikert!

(#4389) Csabcy válasza Akos_512 (#4384) üzenetére


Csabcy
tag

Szia!

Sajna az USA-ból nem fogják ide küldeni, pedig az ára tetszik.

üdv:

vcs

(#4390) Upo válasza Akos_512 (#4384) üzenetére


Upo
addikt

18$-t ír nekem postaköltségre, plusz usa-ból jövőt a vámon is biztos megnézik, úgyhogy áfa+kezelési költség is jön rá. Úgyhogy szerintem inkább bukó mint nyereséges pénzügyileg. Kína-ingyenposta 2$-al olcsóbb, csak 42$.
Meg most újratöltve már nem számol postát, csak cache-ből bennemaradhatott a shipping to hungary, úgyhogy el se küldenék. Meg azért kínából talán nagyobb esély van hogy átcsúszik.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#4391) wyattthoearp


wyattthoearp
aktív tag

Valaki meg tudná nekem nézni, hogy a H8 miniben a jobbos, azaz cw motornak milyen színűek a vezetékei?

(#4392) #42007296 válasza wyattthoearp (#4391) üzenetére


#42007296
törölt tag

CW - piros-fehér
CCW - piros-fekete

(#4393) wyattthoearp válasza #42007296 (#4392) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Köszi

(#4394) zarew válasza #42007296 (#4392) üzenetére


zarew
senior tag

De természetesen a motorok felcserélhetők ha nincs épp olyan tartalék,csak akkor fordítva kell forrasztani.

(#4395) Upo válasza zarew (#4394) üzenetére


Upo
addikt

Az ellentétes forgásirány nem a legjobb a keféknek, nagyobb a hibalehetőség. Kicsit megkopik, és bedarálhatja azt a kefének használt lemezkét.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#4396) zarew válasza Upo (#4395) üzenetére


zarew
senior tag

Ezt nem tudtam,csak egyszer elfogyott az egyik fajta motor,és egy fordítottal megy most.De ügye 3 hét míg ideér az új.

(#4397) cerb válasza qnadam (#4363) üzenetére


cerb
tag

Ezt a videót szeretném, ha megnéznéd. Ugyan nem Phantom, de NAZA vezérlős gép. A tanulság csak annyi, hogy kipróbált failsafe is tönkre tud menni, és ami felment az le is fog jönni, szért nem érdemes ilyen nagy forgalmú utak fölött rephedni:

7.7km TBS Discovery FPV Flight

[ Szerkesztve ]

(#4398) dudicukrasz válasza cerb (#4397) üzenetére


dudicukrasz
tag

Nem semmi videó,a végén az a tó mindtha valami szerves fos tároló lenne.
Gondolom ruszki találmány. :))

[ Szerkesztve ]

(#4399) SpydeR3412 válasza jony77 (#4349) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Nekem volt olyan, hogy mikor jó magasan volt a quad, egy pillanatra rálestem az táviranyítóra és mire visszanéztem az égre már sehol nem láttam a koptert. Csak a hangja alapján tudtam visszahozni.
Na ott én is remegtem rendesen mire lejött :D

[ Szerkesztve ]

(#4400) Teréz Atya válasza SpydeR3412 (#4399) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Meh, en tisztessegesen megtortem.
Aztan megjavitottam :D

Juhu, 36 km/h-s szel van. Rohanok reptetni.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.