Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) wyattthoearp válasza laccy88 (#3650) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Két lemez között lágy gumibakok. A géptest rezgéseinek nagy részét elnyelik.

(#3652) laccy88 válasza wyattthoearp (#3651) üzenetére


laccy88
senior tag

ilyen van nekem is a gimbal-on. :)

(#3653) wyattthoearp válasza laccy88 (#3652) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Akkor emeld a felvétel képkockasűrűségét. Nekem 48fps-nél még motion blur volt a fele.

(#3654) robotkutya válasza cris78 (#3647) üzenetére


robotkutya
tag

Valószínűleg kinézek az eseményre, szintén egyedül, mert asszonyka egész napos jógakurzuson lesz. Bp. belvárosból fogok indulni autóval, mehetek Csepelen keresztül is. Fuvarra lenne szükséged?

(#3655) cris78 válasza robotkutya (#3654) üzenetére


cris78
őstag

Írok pm-t.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#3656) robotkutya


robotkutya
tag

Szétszedtem a Hubsanomat, hogy megnézzem mi baja a kamerának. Elenegedett a fekete drót forrasztása. Ideje lenne forrasztópákát beszereznem, mert így esélyem sincs megjavítani...

(#3657) zsiz válasza robotkutya (#3656) üzenetére


zsiz
őstag

nem próbáltam, de ötletes

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#3658) qnadam válasza wyattthoearp (#3653) üzenetére


qnadam
veterán

nem a motion blur a baj vele most se, hanem vagy tényleg remeg a gép, vagy a gimbal van rosszul beállítva. nagyobb sebességnél milyen a kép?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3659) OutsideR válasza Szabi46 (#3638) üzenetére


OutsideR
aktív tag

én 2 napig kerestem... fél év után jelentkezett a megtaláló, pedig telefonszám se volt ráírva. Viszont nyomtattam szórólapot hogy keresem és szétszórtam a lezuhanási pont körüli postaládákba.

Most viszont irány a modellcity reptér... :)

(#3660) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

a gruppis oldalon akciós quadrocopterről vélemény? sejtem hogy valami gagyi lehet. (vagy ez melyik fajta lehet?)

(#3661) #42007296


#42007296
törölt tag

Kamera kép élesítés Round 1. Rond 1.

[ Szerkesztve ]

(#3662) vegyszer válasza nagysandor79 (#3660) üzenetére


vegyszer
addikt

Pár hónapja én is tettem fel ilyen kérdést. Hogy a kuponos kopter milyen lehet.

Fórumtársak felhívták a figyelmemet, hogy a hat kép, amiről az akció szól, minimum 3 különböző típusú koptert takar. Jellemzően Syma X5C és klónjait. De a termék csak HD drón, vagy milyen néven szerepelt. Pontos megnevezés nélkül (mert ugye egyetlen alkatrész se fogyó eszköz eme hobbiban).

És ha abból indulunk ki, hogy pár hete linkelt valaki 79900Ft-ról 59900Ft-ra "akciózott" Syma X5C-et, akkor nagyon kell figyelni, hogy ki mennyire akar lehúzni...
Mert nem szégyenlős a többi polgártárs idehaza.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3663) Teréz Atya válasza vegyszer (#3662) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nyugi, ez egy orszaggal odebb sem akadaly. ;)

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3664) laccy88 válasza qnadam (#3658) üzenetére


laccy88
senior tag

egy egyszerű kínai gimbal van a gépen, és azon egy sj4000. Mi lehet rosszul beállítva a gimbal-on, amitől ilyet produkálhat?

(#3665) maj-viktor válasza nagysandor79 (#3660) üzenetére


maj-viktor
őstag

http://homar.blog.hu/2015/07/20/hanyszor_mondtuk_neveddmeg_hu
&
http://homar.blog.hu/2015/07/31/megszivod_hu

"Gyors google, kutakodás, máris kiderül, hogy a Syma X5C helyett egy olcsó kínai hamisítványt küldtek, ami a Koome gyártásában készült, és K300c a jelzése."

http://prohardver.hu/tema/dronok_harca_avagy_a_nagy_dron_topic/keres.php?type=-&stext=Koome

Amúgy SYMA X5C még külföldről nettó 60$ körül van, "áfázva-vámolva" is 20-22E Ft alatt megáll, belföldön meg ~25-30E Ft körül kapni... tényleg annyira akciós az a 19E Ft egy nemis SYMA-ért!? Nemhiszem... inkább hozzárak az ember még pár Mátyást és egy SYMA-t vesz!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#3666) wyattthoearp válasza laccy88 (#3664) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Milyen a drón? Próbálj meg egy felvételt csinálni, kapcsold be a drónt, és a gimbalt. Ha a motorok nem pörögnek akkor is ilyen a felvétel? A gimbalnak is lehetnek mikrorezgései, a jók ezért kerülnek többe.

(#3667) Jeti0924


Jeti0924
csendes tag

Sziasztok!
Mire jó ez a LiPro Balanced töltő? Valakinek tapasztalata?

(#3668) Pikachu24 válasza Jeti0924 (#3667) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Linket nem kapunk? :(
Tölteni tuti :D

Vagy IMAX B6?

[ Szerkesztve ]

(#3669) Jeti0924 válasza Pikachu24 (#3668) üzenetére


Jeti0924
csendes tag

Imax B6 ra gondoltam. :))

(#3670) Minstrel válasza Jeti0924 (#3667) üzenetére


Minstrel
senior tag

Több cellás lipókat csak balanszolva szabad tölteni, figyeli a cellák feszültségeit külön és egyformán tölti fel őket. De amúgy tölthetsz vele sokféle akksit, akár még autóét is. [b6 töltő használati utasítás]

(#3671) Jeti0924 válasza Minstrel (#3670) üzenetére


Jeti0924
csendes tag

Rendeltem egy tarantula X6-ot 3db akksival. Akkor nekem is be kellene szereznem egy ilyen töltőt vagy amit adnak hozzá az is megfelel? Annyira nem vagyok otthon az elektronikában hogy az valami félelmetes. :)) segítsetek aki ért hozzá ! köszi :D

(#3672) Minstrel válasza Jeti0924 (#3671) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nem ismerem a gépet, de az ilyen olcsóbbakhoz általában elég ócska töltőt adnak amik tönkretehetik az akksit hosszabb távon, szóval lehet megérné megvenned, akkor is jól jön ha esetleg nagyobb gépet akarsz majd nagyobb akksikkal.

(#3673) Jeti0924 válasza Minstrel (#3672) üzenetére


Jeti0924
csendes tag

Igen, szeretnék komolyabbat, de egyelőre ezt szeretném nyüstölni, ha megjön és megtanulni vele normálisan repülni. Egy cheerson CX-20 ban gondolkodom, abból is a komolyabb GPS-es 1000m hatótávú. Sportkamera, gimball, fpv. Ez áll most össze a fejemben, aztán majd meglesznek az első tapasztalatok, akkor majd finomodnak még az elképzelések. :)

(#3674) Pikachu24 válasza Jeti0924 (#3673) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Végüli ezt az akkut tudod vele tölteni: [link]

De én a te helyedben nem vennék egy x6 hoz ilyet.

(#3675) Jeti0924 válasza Minstrel (#3672) üzenetére


Jeti0924
csendes tag

Tippet esetleg tudsz adni melyiket kellene beszerezni? aliexpress-ről szoktam rendelni, de esetleg ha van Mo-n is elfogadható árban, akkor lehet innen is.

(#3676) Jeti0924 válasza Pikachu24 (#3674) üzenetére


Jeti0924
csendes tag

Ez van hozzá igen. Létezik hozzá 2000 mAh-s akksi is, meg utána is igazából lehet használni a komolyabbra is, csak akkor most nem az alap kategóriát venném a töltőből, hanem olyat, ami elég a komolyabb akksimérethez is.

(#3677) Jeti0924


Jeti0924
csendes tag

[Erre] gondoltam. szerintetek megfelelő a későbbiekre is?

(#3678) Pikachu24 válasza Jeti0924 (#3675) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Szerintem BG-ről vedd mert ott eredetit adnak.

Csak azt kéne eldönteni hogy "táposat" vagy táp nélkülit veszel.
Linkek: "tábos" táp nélküli

UI: Sajnos mivel az alját nem mutatja ezért nem látszik hogy van-e rajta matrica:

[ Szerkesztve ]

(#3679) Jeti0924 válasza Pikachu24 (#3678) üzenetére


Jeti0924
csendes tag

mi a különbség tápos és táp nélküli. Külső tápra gondolsz ami 12V-ot nyom be?

(#3680) Pikachu24 válasza Jeti0924 (#3677) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

A helyedben BG-ről venném, mert az biztosan eredeti és az a 3$ külömbség nem sok szerintem.

(#3681) Minstrel


Minstrel
senior tag

Az az eredeti ami Skyrc. A táposban van tápegység, a nélkülihez külön kell venned egy 12v 5A tápegységet.

(#3682) Jeti0924 válasza Pikachu24 (#3680) üzenetére


Jeti0924
csendes tag

Nem, nem arról van szó, hogy 3 $ akarok spórolni. :) ha azt mondjátok az a tuti akkor onnan rendelem, csak a banggoodról még sose rendeltem. Melyik a jobb? A tápos vagy a táp nélküli?

(#3683) Pikachu24 válasza Jeti0924 (#3682) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Szerintem amiben van táp az a jobb, vagyis a "tápos".

(#3684) Jeti0924 válasza Pikachu24 (#3683) üzenetére


Jeti0924
csendes tag

okés, akkor rendelek egyet :)) köszönöm a segítséget! még annyi, hogy láttam hozzá elosztót, amibe bele lehet dugni egyszerre több akksit is. Érdemes beszerezni vagy jobb egyesével. Gondolom ha cellánként tölt, akkor jobban tudja kezelni az egy akksit, mint a többet.

(#3685) Jeti0924 válasza Jeti0924 (#3684) üzenetére


Jeti0924
csendes tag

[Erre ] gondolok :D

(#3686) qnadam


qnadam
veterán

milyen volt a találkozó? nem tudtam menni, dolgoztam. a kopterrel is :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3687) kimista


kimista
aktív tag

Helló!

max 20ig szeretnék venni egy kamerás drónt.
pár hónapja a syma x5c-vel szemezek, de most bangoodon van DM007, JD168 hasonló áron. Melyik használhatóbb a háromból? vagy ugyanaz kb mindegyik? esetleg 20E-ig bezáróan más alternatíva?

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#3688) Jeti0924


Jeti0924
csendes tag

Hát 20 ig necces. Majdnem annyi egy alap kamera.... szerintem (az én igényeimhez, persze kinek mi) Tegyél még hozzá 10-15e-t és akkor mindjárt értelmesebb keretek között lehet kutatni. Méretben sem a 10x10 cm lesz és hatótávban is lehet 300m körül keresgélni. :)

(#3689) Duck sidious válasza kimista (#3687) üzenetére


Duck sidious
csendes tag

Szia a DM 007 nem tul jo vetel...
Nekem van.... a kamera az hat mondjuk ok de inkabb nem mukodik mint igen....
A copter nem lenne rossz.. de annyira idegesen viselkedik es szel erzekeny hogy brutal nehez vele repulni a leg kissebb szelben is
En most kuldtem el eppen ajandekba az aposomnak mert o szeret butykoreszni... hatha eletre tudja kelteni a kamerat... mert hol mukodik hol nem... pedig mindent betartok... lehet valami kontakt baja van ..... bar en nem vagyok egy nagy szaki...
De a lenyeg hogy nem tul jo vetel...

(#3690) kimista válasza Jeti0924 (#3688) üzenetére


kimista
aktív tag

mi az amit ajánlasz 30-40 között?

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#3691) Jeti0924 válasza kimista (#3690) üzenetére


Jeti0924
csendes tag

Mire szeretnéd használni? Lehet pl csak repülni, mert te csak azért veszed hogy a repülés legyen az élmény. ott kb mindegy a kamera. Videózni, na ott már akkor annyira nem mindegy. Ha csak vissza akarod nézmi amit repültél akkor nem kell komolyabb, FPV-t akarsz rá mert élőben akarod látni egy monitoron amit lát a drón akkor az megint más, de ezek közül a belépő kategóriák már beleférnek ebbe az árkeretbe. ez arra jó hogy megtanulod kezelni, és ha tetszik "sok" pénzt nem tettél bele. Ha tetszik továbbléphetsz komolyabbra, ha nem fogott meg akkor eladod és nem "buktál" rajta sokat. [itt] találsz 100-150 Euro között épkézláb modelleket is. De kérdezz rá kinek van olyan ami megtetszett és kiderül úgy is mi lesz a legjobb :)

(#3692) Pikachu24 válasza Jeti0924 (#3691) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Ha már 40 akkor legyen 55, és legyen egy olyan ami nem pár hetet bír: X6

(#3693) Pikachu24 válasza Pikachu24 (#3692) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Bár igaz hogy ezt nem a legjobb szét törni :)

(#3694) qnadam válasza Pikachu24 (#3693) üzenetére


qnadam
veterán

inspire-t törni sokkal jobb :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3695) wyattthoearp válasza Pikachu24 (#3692) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Az az 55ezer egy kicsit azért változik, mire hazaér a cucc.

(#3696) Duck sidious


Duck sidious
csendes tag

Es igy lesz 80...aztan 120...es vegul 500 k :))

(#3697) Teréz Atya válasza Pikachu24 (#3692) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ez most komoly? Ez a kopter tobb sebbol verzik mint egy vesenlott menstrualo oz ami farkasok elol menekul.
Idezetek innen:
"Do not use the ground station software. Some users (especially V1.3 users/external antennas) had their FY-X6 bricked after trying to use it. We don't know if it's related to the FY-X6 or their operating system. So don't use it until full investigation's results"
"Emergency landing for low main battery voltage is not implemented for attitude (manual) mode, only for altitude and GPS modes"
"if you pressed accentidatly the TX bind button or want to use the same radio with your X8, you can loose the bind....You just need to bridge the GND pins (black) with the signal pin (yellow) of the top row channel to enter in binding mode.....I strongly advice to install a mini-switch to avoid each time to remove the upper shell part."

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3698) marciart11 válasza wyattthoearp (#3695) üzenetére


marciart11
aktív tag

55K ba bele fér, egy kamera egy gimbal és még az fpv adó vevő. Persze ha minden a legolcsóbbat veszed.

(#3699) cris78


cris78
őstag

Megjött a Banggoodon nyert h8 minim :)

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#3700) #42007296 válasza cris78 (#3699) üzenetére


#42007296
törölt tag

Grat ! Jó olvasni, hogy van a köreinkből olyan személy akinek sikerült nyernie ! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.