Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) salieri.


salieri.
őstag

Valamelyik topicban olvastam,hogy ez kamu lenne ?[link]

(#4802) Silent77 válasza salieri. (#4801) üzenetére


Silent77
veterán

Nem hinném, hogy kamu.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#4803) air válasza Silent77 (#4802) üzenetére


air
nagyúr

Pedig az.
Én is olvastam, mégpedig itt. Szerintem. :C

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4804) Silent77 válasza air (#4803) üzenetére


Silent77
veterán

Hupsz én nem errre az oldalra gondoltam.
Ugyismegveszel.hu ott is ennyi.

Nem küldik, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#4805) Teréz Atya válasza salieri. (#4801) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nyilvanos email, telefonszam?
Ha nincs, akkor Vadász, vadász...

@ Silent77 - esha nem mukodik. Mi a rakot csinalsz? A weblap regisztratoranak fogod rugdosni a kapujat?

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4806) wyattthoearp válasza salieri. (#4801) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Azt nem írják, hogy syma x5c, csak ködösítenek. Egy hitvány másolatot küldenek, ami vagy működik, vagy nem.

(#4807) Silent77 válasza Teréz Atya (#4805) üzenetére


Silent77
veterán

Lsd fentebb, összekevertem.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#4808) laccy88 válasza salieri. (#4801) üzenetére


laccy88
senior tag

-55% :DDD
"Legyen a levegő ura, fényképezzen, videózzon a levegőben egyszerűen és könnyedén!" :C
imádom az ilyeneket. Sehol nem írják, hogy egy X5C-ről lenne szó. Volt már rá példa, hogy a hasonló magyar oldalon vásárolt kopternek semmi köze nem volt a hirdetés képéhez. Na de mivel nem írják, hogy konkrétan miről van szó, bármit küldhetnek ;)

(#4809) D@reeo válasza Silent77 (#4804) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Szomszédom vett innen 22.000ft ért valami max 5.000et érő quadcoptert. És az a szomorú, hogy azt hiszi remek üzletet csinált. Mondjuk a bolt pluszpontot érdemel, mert 2x is cserélték neki elméletileg gond nélkül.

(#4810) Szabi46 válasza salieri. (#4801) üzenetére


Szabi46
csendes tag

Hawk eye / koome k300c-t küldenek, ha ilyet rendelsz. Szinte ugyanaz mint az x5c, csak más a neve. Vannak videók a YouTube-n erről a quadrokopterről is.

Motorola E365 - Nokia 6020i - Nokia N95 8GB - Nokia N8 - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy S4 - Samsung Galaxy S6 - Huawei p20 pro - Xiaomi 11 ultra 12/512

(#4811) vegyszer válasza salieri. (#4801) üzenetére


vegyszer
addikt

Biztos nagyon megéri valakinek a dolog, csak nem a vásárlónak.
Itt egy TÉKOZLÓ HOMÁR bejegyzés: Hányszor mondtuk, Neveddmeg.hu!
Szerintem a fenti linken kévő dologra pont ez vonatkozik.

Mert ugye mit is veszel? Kitől? Kinél kell reklamálni? Neadjisten akkut veenni?
Mert a kicsi kínait legalább utoléred a PayPal-lal. De ezeket???

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4812) DanDeR


DanDeR
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Mennyire éri meg egy syma 5xc drónt venni?
Kamerája mennyire csinál minőséget? Állítólag tényleg hazugság hogy nem csinálnak 720p-s videot?
És az akumlátor méretét szeretném megkérdezni. Mivel találtam 3.7 v os 2000mah lipolymer aksit nagyobb aksival mennyit tudna repülni?. Mennyire lehet belerakni? Akár külső rögzitéssel is? Vagy párhuzamosan összekötni a 2 aksit? A motorok mennyit bírnak? Könnyen tönkre megy vagy strapabírók? Pár órája gondolkodom hogy szeretnék venni. Külföldi oldalon már 15 k ért láttam rotorvédővel plusz rotorokkal plusz aksival memo kártyával . Előre is köszönöm a válaszokat

(#4813) Cathfaern válasza DanDeR (#4812) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Videót nézd meg saját szemeddel: [link] (személyes vélemény, hogy max bohóckodni jó. Felbontás meg van, de az önmagában még kevés... )

"Mivel találtam 3.7 v os 2000mah lipolymer aksit nagyobb aksival mennyit tudna repülni?"
Kb. 0 sec, mivel fel se tudná emelni az akkut :) Nem azért raknak bele ekkorát, mert spórolni akarnak, hanem mert repülő tárgyaknál a súly nagyon erős korlátozó tényező. Gyakorlatilag minél nagyobb akkut akarnál belerakni, annál erősebb motor kéne hozzá, ami annál többet fogyasztana => kb. ugyanannyit fog repülni.

(#4814) DanDeR


DanDeR
csendes tag

Sajnos a sulyat nem talaltam meg az aksinak csak a meretet 64×34×8.5 mm valószínű hogy akkor ezt sem bírná el? Mekkora lehet a gyári akkumlátor mérete?

[ Szerkesztve ]

(#4815) Upo


Upo
addikt

Néztem más miatt a Getone app-ot tegnap este, és láttam hogy bekerült egy csomó mini quad. Ott minden 9.99$ és free shipping. Van JJRC H8 mini, CX-10, WLtoys V676, V646-A, GP TOYS 993, többféle színben is. A mennyiség limitált, ami slágertermék az elég gyorsan elfogy.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#4816) dudicukrasz


dudicukrasz
tag

[link]

itt symát írnak

[link]

ebbe meg bele lehet nézni aztán meg csak lesni

(#4817) mm89 válasza Upo (#4815) üzenetére


mm89
őstag

Követem én is az ebay topikot, de nem rémlik, hogy volt e már valaki akinek még is érkezett a getone app rendelése. Vagy volt?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#4818) Cathfaern válasza mm89 (#4817) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Volt xiaomi miband érkezett már meg valakinek, és eredeti volt :K

(#4819) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

meg érkezett a két db h8 mini. a fehérnek nem pörög fel az egyik motorja. mi a teendő? videó? vagy csak írjuk meg nekik , hogy nem jó? nem én rendeltem hanem tesóm angliából magyar címre.
a másik a fekete az szépen működik, most kezdek vele tanulni repülni.
az 5db akksi mellé küldtek egy töltőt is :-) ez ajándék vagy így jár hozzá.

(#4820) cris78 válasza nagysandor79 (#4819) üzenetére


cris78
őstag

Nekünk régen két töltő kábel volt a dobozban :))

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#4821) Gork1988


Gork1988
csendes tag

Koome K300 (Syma X5 klón) világítós dolgok

[ Szerkesztve ]

(#4822) Jackal2


Jackal2
senior tag

Sziasztok, kollégámmal eléggé rákattantunk erre a drón témára, én rendeltem egy Hubsan X4-et a tinydeal.com-ról (remélem nem másolat, majd meglátjuk, ha megjött), viszont minél többet nézzük az oldalakat, annál inkább elveszünk a részletekben, amivel egyenes arányban nő a bizonytalanság:D

A kérdésem az, hogy nem tudnátok sávosan kiajánlani drónokat, hogy nagyjából mit érdemes megvenni? Itt akár kategóriára is lehetne bontani méret alapján. Általában a prohardver téma nyitó bejegyzésben szokott ilyen lenni (pl. így vettem hangfalat és fülest), hogy ne kelljen 5000 hozzászólást elolvasni.

Szóval megköszönném, ha ársávosan adnátok néhány tippet, hogy mit érdemes megvenni és mit kell kifejezetten elkerülni.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#4823) marciart11 válasza Jackal2 (#4822) üzenetére


marciart11
aktív tag

Na ez jó kérdés:

10000-20000 ig

Szerintem a Hubsan X4 el kezdődik a drónozás kiváló gyakorló gép meglepően tartós arra hogy megtanulj kiváló.
Van egy fpv-s verzió belőle de a 40000Ft fölött van szerintem nem éri meg.

Sokan emlegetik a Syma X5C, nekem az a bajom vele hogy a motorokhoz képest túl nagy a teste és a műanyag fogaskerék áttétel szerintem nem túl szerencsés.

30-50000Ft:

-Syma X8C nagy sztár meglepően erős elbír egy sj4000 et is, már 2 cellás akku val megy.
Szintén kefés motor fogaskerék-kombó.

-Ha belevágós vagy 40000Ft ból egy F330 as CC3D vel, olcsóbb távval,olcsóbb motor esc komból val már lehet építeni, ugye ez már brushless motor.

60-80000Ft
Ha RTF ben gondolkodsz(ne makarsz építeni) és tudsz repülni a Hubsa-nal, ezt a szintet érmes meglépni. Itt már van GPS RTL Poshold és gimbal+sj4000 se okoz gondot.
-Cheerson CX20 Bigflyshark 65000-80000Ft körül mocorog az ára.
-Használt Phantom Fc40
-Flying 3D X8

100000-150000Ft:
-Phantom2
-Zero Xplorer
-Ha építesz egy F550 is kijön
és így tovább.

:))

(#4824) Saccco válasza Jackal2 (#4822) üzenetére


Saccco
nagyúr

0-5.000 Ft

2,5×2,5cm
DHD D1 (4.800ft)

4×4cm
CX-10 (getone app 2.900ft, banggood 4.500ft)
FQ777-124 (banggood 4.500ft)

13-16cm
JJRC H8 mini (getone app - 2.900ft)
Eachine H8 mini (banggood + 3.900ft)
Eachine X4 3D(akciós banggood 4.300ft)

----------------------------

Más:
Ezmiez?
FQ777 955C ~ 16eFt, 3 lapátos propeller, azok is lefelé néznek :Y , kamera, 30×30cm.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4825) air válasza Saccco (#4824) üzenetére


air
nagyúr

Ez a GetOne App amiben $9.99 minden termék?
A keresés nem talál semmit, bármit írok be. :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4826) Saccco válasza air (#4825) üzenetére


Saccco
nagyúr

Másik topik.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4827) Jackal2 válasza Saccco (#4824) üzenetére


Jackal2
senior tag

Köszönöm a válaszokat, a másik kérdés, hogy honnan lehet tudni, hogy vajon a Hubsan vagy bármelyik másik eredeti?

Visszalapozva a fórumot láttam, hogy sokan megszívták a "jóárasított" drónokat, ahol csak a videó tartalmazta a drón megnevezését, maga az eladó oldalon ez nem volt feltüntetve.

Pl. egy ilyen bolt a Pacomodell a Hunyadi térnél, nézem az oldalt és ilyen megnevezések vannak hogy:
- "acrobatic drone"
- "Quadrokopter"

Szóval akkor ezek most mik?:D

Másik, hogy azt tudja valaki, hogy EU-n kívülről rendelve mekkora összegtől kell ezeket levámolni és annak mekkora az összege?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#4828) trafóóó


trafóóó
tag

Srácok.
Ez a pár utolsó hozzászólás tök hasznos,mértetek ,ajánlások ,összegek stb stb.....
Páran akik régóta ,legalábbis régebben mint az átlag user, vagy mint én aki most kezdi ha a banggood is úgy akarja ,hasznos lenne egy topic összefoglalót irni.Napokat olvastam vissza a topicon hogy ne tök hülyén szólaljak meg.A teljesség igény nélkül csak most hírtelen de :R marciart11 Saccco Teréz Atya Minstrel :R meg még páran hasznos kis leírást tudnátok készíteni.
Nem akarok feladatot adni csak úgy kijött előlem és gondoltam megosztom. :D :D

(#4829) marciart11 válasza trafóóó (#4828) üzenetére


marciart11
aktív tag

Sajnos ez a leírás dolog nagyon nehéz mivel folyamatosan változnak az elérhető konfigurációk. Pillanatok alatt elavul. :))

(#4830) SpydeR3412 válasza Jackal2 (#4827) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

A "quadrokopter" a hivatalos elnevezésük ezeknek a négy rotoros, játék kategóriájú gépeknek. Helytelenül: drónoknak.
Azok is ugyanolyan kopterek, csak klónok. Általában nagyon alsó kategóriások, ezért nem veszik fel a versenyt az eredetiekkel. Ezért nem is írják oda a nevüket. Olyan 7-10 ezerért lehet ilyeneket rendelni Kínából.

[ Szerkesztve ]

(#4831) Jackal2 válasza SpydeR3412 (#4830) üzenetére


Jackal2
senior tag

Igen, én is erre jutottam, mert gyanúsan sehol semmi gyártói link, név és hasonlók. Persze itthon nem ennyiért árulják őket, hanem inkább 15-30 között, és kinézetre nagyon hasonlóak az eredetihez, de ilyet tuti nem vennék, mert én nem igazán bízom ezekben a másolatokban. Gondolom pl. irányításban jóval gyengébbek, anyagminőségben, illetve minden olyanban, ami ilyenkor elő szokott jönni.

Budapesten nem tud valaki szakboltot Kopterekhez, ahol ezeket meg lehetne élőben nézni?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#4832) Teréz Atya válasza nagysandor79 (#4819) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Elozo oldalon air forumtarsnak 2 H8 mini nem ment, keress vissza, szepen leirtuk mit kene tennie, majd a reklamalassal is tanacsokat adtunk.
Ha valami ezutan sem lenne vilagos, kerdezz.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4833) Teréz Atya válasza marciart11 (#4823) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Flying 3D X8 - fuh, ezt inkabb ne, elmult idoben nagyon megszaporodtak vele a bajok. Irtam rola korabban ide.

@ Jackal2 - en banggood, gearbest, tinydeal szentharomsagban hiszek. :D Ha valami hamis a userek ugyis kiverik a hisztit. Ha torlik odairja megcsavart angolsaggal h mi a hiba. Azt ferdeszemu barataink nem nagyon tudjak ertelmezni. :D
@ trafóóó - en irtam, elkuldtem a bloggazdanak. Feldobtam driveba. Tessek.
Meg bele kene tenni:
- mi az a headless + RTH es miert nem jol mukodik kis koptereknel
- mi a RTF / BNF / PNP / ARF
- tovabbi ismertebb tipusok

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4834) air válasza Teréz Atya (#4832) üzenetére


air
nagyúr

Bezony. :R
Már meg is írtam levelem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4835) Jackal2 válasza Teréz Atya (#4833) üzenetére


Jackal2
senior tag

Elolvastam, informatív:D

Jöhetnek még az infók, szerintem sokakat érdekelne.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#4836) wyattthoearp


wyattthoearp
aktív tag

Még jó hogy a topic neve is az: DRÓN topic :))

[ Szerkesztve ]

(#4837) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

na megjött végre a BG-től a H8 mini: összehasonlítva a CX10-hez képest: jobban repül, kezesebb, és sokkal halkabb, nem vinnyog úgy :)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#4838) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Felmegyek banggodra:
1. Az MJX 600 arat a roham hatasara megemeltek 8 dolcsival
2. Cheerson CX-33W - hexakopter kb 70 dolcsiert. Ez eddig nem sok, de van FPV meg Y-ba vannak rendezve a propellerek :D
Tenyleg olyan erzesem van, mintha a sok copycat kozt csak paran koltenenek K+F -re

@ Turbobacsi - no vegre. Mar kezdtem azt hinni h meg fognak lincselni h szemetet ajanlok. :)

Na, gyere zumi, megyunk repulni.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4839) Saccco válasza trafóóó (#4828) üzenetére


Saccco
nagyúr

Köszi, de én is csak kocakvadkopteres (ronda szó most kreáltam ;]) vagyok ám.

-------

Ma kicsit tüzetesebben megvizsgáltam az X4 3D-met, letört az egyik lábának a sarka, illetve meg is repedt. Közben az is kiderült, hogy két propeller valószínűleg hibás (ezt korábban is emlegettem), túl laza, azért repült le mindig. Kicseréltem a mellékeltekre azok passzosak. Mellesleg csereszabatossak a H8 mini lapátjaival is.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4840) Jackal2 válasza Teréz Atya (#4838) üzenetére


Jackal2
senior tag

A Cheerson megy androidos telóval is vagy csak Ipaddal?

Mondjuk jó lassan tölt, 3 óra 6-7 percért:D Ebben a méretben mindegyik ilyen lassan tölt?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#4841) air válasza Teréz Atya (#4838) üzenetére


air
nagyúr

"Mar kezdtem azt hinni h meg fognak lincselni h szemetet ajanlok."

Ugyan. A hibás darabokról nem te tehetsz. A videók és szinte az összes tesztelő véleménye alapján egyértelmű, hogy jó cucc. Hibás darabok mindenhol vannak. A kérdés az, hogy a BG hogyan kezeli a reklamációkat.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4842) Teréz Atya válasza Jackal2 (#4840) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Tipikus 2S gagyitolto jar hozza. Jo esetben akarmilyen lipo feltoltheto 1 ora alatt. De mar lattam jopar 5C akkut.

Namost a CX-10 meg 100 mah, 20 perc alatt feltoltodik. Az elejen 500-600 mA-t is benyel. No ez a nem semmi. :D

@ air - eddig semmi gond. Csak vedd figyelembe h most van valami 1 hetes nemzeti kinai unnep.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4843) Saccco


Saccco
nagyúr

Most találtam ezt az érdekes versenyt... multirotor sör emelő verseny. Érdemes megnézni, hogy milyen súlyokat képesek emelni ezek a dögök.

unlimited class - 11,9kg :Y

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4844) salieri.


salieri.
őstag

Német raktárban jó áron van az X5-C1

(#4845) Binya70 válasza Saccco (#4843) üzenetére


Binya70
tag

A yt láttam múlt héten vidit, ott 25 kg vizes ballont emeltetett a pacák a drónnal!
Pár másodpercig birta is a drón de aztán győzött gravitáció!

(#4846) zsiz válasza Saccco (#4843) üzenetére


zsiz
őstag

durva.. én is pont az előbb néztem Spreading Wings S1000+... Takeoff Weight Maximum: 11kg

mondjuk ezek már nem a "játékszer" kategória :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#4847) dudicukrasz válasza salieri. (#4844) üzenetére


dudicukrasz
tag

Nem éri meg már kinntről rendelni,itthon is majdnem annyi,-nem kell rá várni.

(#4848) Saccco


Saccco
nagyúr


GW008 Mini Skull

:DDD ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4849) Jackal2 válasza salieri. (#4844) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ahol nincsen feltüntetve, hogy honnan jön a Quadcopter, ott mi az alap? Kína gondolom, szóval vámolás.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#4850) Teréz Atya válasza Jackal2 (#4849) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ott van a gomb a nemet verhazra :) Kemeny 34 centtel dragabb.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.