Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) vegyszer válasza drnet (#4050) üzenetére


vegyszer
addikt

Csak erős tipp a részemről, de nekem erről az ugrik be, hogy a hosszú tárolási előírások szerinti feszkót teszi csak bele. Nem a teljes töltést

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4052) drnet válasza vegyszer (#4051) üzenetére


drnet
aktív tag

Imax b6 storage funkciónál 3,85 V-nál állítja le a töltést. Tehát ez lehet a tárolási fesz.

(#4053) Jeti0924


Jeti0924
csendes tag

[A három] közül melyiket kell vennem, hogy tarantulám akksijait egyszerre tudjam tölteni, és esetleg ha később fejlesztenék Cheerson CX-20-ra akkor azt is elvigye gond nélkül?

(#4054) Pikachu24 válasza Jeti0924 (#4053) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

A másodikat vagy inkább az utolsót.
A CX 20-nak xt 60-as csatija van a tarantulának meg jst.
Az xt 60-hoz kéne egy átalakító hogy tudjad tölteni a tarantulát.[link]

De célszerűbb lenne ezt neked megcsinálnod mert úgy olcsóbb.

UI: Milyen töltőt használsz? Imax?

[ Szerkesztve ]

(#4055) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

Valaki nem tudja esetleg hogy, hány voltig ajánlott lemeríteni a Li-ion 4.2 voltos akkukat?

(#4056) Minstrel válasza Pikachu24 (#4055) üzenetére


Minstrel
senior tag

3.7V

(#4057) dudicukrasz


dudicukrasz
tag

Kérdés.
A syma 5 aksikat lehet egyszerű telefontöltővel tölteni?

(#4058) Gsx-rr válasza dudicukrasz (#4057) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Igen!

(#4059) zsiz válasza dudicukrasz (#4057) üzenetére


zsiz
őstag

én már töltöttem azzal. nekem is itt mondta valaki, hogy lehet nyugodtan :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#4060) dudicukrasz válasza zsiz (#4059) üzenetére


dudicukrasz
tag

Köszi :R

(#4061) Pikachu24 válasza Minstrel (#4056) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Köszi! Nem gondoltam hogy, csak 3.7 volt.
Előbb "halálozik el" ha jobban lemerítem (3.0)?

[ Szerkesztve ]

(#4062) dudicukrasz


dudicukrasz
tag

Nézegetem ezt az új Hubsant,úgy látszik a fejlődés nem áll meg,ejtőernyő,40percig képes fennt maradni nem semmi.
Egyre nagyobb a tülekedés ebben az 1000dodós szegmensben.

[ Szerkesztve ]

(#4063) Pikachu24 válasza dudicukrasz (#4062) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

40 perc? :O

(#4064) zsiz válasza Pikachu24 (#4061) üzenetére


zsiz
őstag

én úgy tudom, - lehet hogy rosszul - hogy 3.2V alá nem illik menni neki. 3.0V alatt meg már tényleg nem tesz jót az élettartamnak.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#4065) air válasza dudicukrasz (#4062) üzenetére


air
nagyúr

Melyik lenne az?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4066) dudicukrasz válasza air (#4065) üzenetére


dudicukrasz
tag

https://www.youtube.com/watch?v=PZj7geha_k0&feature=youtu.be

bocs még nemtok linkelni.

(#4067) air válasza dudicukrasz (#4066) üzenetére


air
nagyúr

Pedig egyszerű. Van rá direkt gomb a szövegdoboz alatt.
Vagy beírod így: [L:http://az_oldal_cime ]ez fog látszani linkként[/L]

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4068) dudicukrasz válasza air (#4067) üzenetére


dudicukrasz
tag

:R :R :R [link]

[ Szerkesztve ]

(#4069) Pikachu24 válasza zsiz (#4064) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Azt hiszem hogy ez a Li-ion-ra is vonatkozik:
A lítium-ion cella névleges feszültsége alaphelyzetben 3.7V. A gyakorlatban egy 100%-os
töltöttségű cella üresjárási (terheletlen állapotban mérhető) feszültsége 4.2V, károsodás nélkül 2.6V
környékéig lehet meríteni.
A lítium-ion cellának van néhány ellensége, a legfontosabbak:
– töltésére speciális áramkör szükségeltetik, a túltöltést (túl nagy feszültséggel) nem tolerálja
– túl nagy árammal tölteni sem szabad, mert a cella károsodásához vezet
– a túlmerítés szintén árt a cella belső szerkezetének, 2.6V alatt maradandó a károsodás

[ Szerkesztve ]

(#4070) Peaceliker válasza Pikachu24 (#4069) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ilyen kis olcsó akkuknál mindegy, mert megdöglik magától is. :)
Komolyabb akkuknál, minél több marad benne, annál tovább marad életben. Én (terhelés alatt) 3.5 ig merítem az autóban az akkukat, de így is 4000-4200 megy vissza az 5200as ba, szal még igazából ez is sok. Illik 40% ot legalább benne hagyni.

"Oh my Goa'uld!"

(#4071) Pikachu24 válasza Peaceliker (#4070) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Köszi! Akkor maradok a kb: 3.0 volt merítésnél.
Amúgy is a 4db (állítólag) 6000mah akku került 1500FT-ba. Vagyis nem voltak drágák szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#4072) Jeti0924 válasza Pikachu24 (#4054) üzenetére


Jeti0924
csendes tag

Imax B6-ot használok. Akkor lehet otthon is ilyen átalakítót készíteni? Utána nézek. Köszönöm :)

(#4073) Pikachu24 válasza Jeti0924 (#4072) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Persze! Ebayről szerzel xt60-as csatit meg JST-t és összeforrasztgatod :D
Szerintem elég lenne egy xt60-as csati amire rákötsz pl 5 db jst-t.
De persze célszerűbb hogyha egy xt60-ba egy JST-t kötsz bele.
Linkek: XT60 JST

[ Szerkesztve ]

(#4074) qnadam válasza dudicukrasz (#4068) üzenetére


qnadam
veterán

ennyiért ez azért imbolygós az én lelkemnek.
meg szerintem ennyiért a dji kamerájának nincs értelmes alternatívája, talán csak a yuneec q500 4k van, ami nem halszem, de az az optika sem túl meggyőző. sajnálom is, mert abban a gépben van fantázia, főleg a tartozékaival együtt. távirányítóba épített android alapú fpv és állítgatási lehetőség (de több eszközre is ki lehet tenni a képet), meg kézi grip a gimbalhoz, ezeket másutt nem láttam együtt alapkészletben.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4075) Jeti0924 válasza Pikachu24 (#4073) üzenetére


Jeti0924
csendes tag

Ejj de király, nagyon köszönöm a segítséget. :D :C :R

(#4076) Pikachu24 válasza Jeti0924 (#4075) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Most nézem lehet hogy a JST-t nem is kell használni.
Megrendeled azt az elosztót és az akkunak a 3 pin-es csatlakozóját beledugod.

A töltéshez csak a 3 pin-eset szoktad bedugni?

[ Szerkesztve ]

(#4077) Jeti0924 válasza Pikachu24 (#4076) üzenetére


Jeti0924
csendes tag

Igen, de gondoltam kell a másik is, mert láttam egy [videót] amiben mind a kettő csati be van dugva. Akkor ez mire lehet jó? :F

(#4078) dudicukrasz válasza qnadam (#4074) üzenetére


dudicukrasz
tag

Mindenki csak hobbysta 100ból 1 ember használja munkára,az is alkalmanként,úgyhogy ez csak egy játék.
inspire,1misiért,vagy egy phantom3 600ért,vagy ez a hubsan 1300dollárért,tök mindegy,ezek akkor is csak a második gyerekkor megélésére valók.
Persze rá lehet rakni arany gimbalt mert az jó drága,meg 4k kamerát és akkor nézem itthon a csöves tv-n de az már másodlagos.
Ennyit erről a kategóriáról.
Ebben is csak a távja ami marha jól néz ki,bár akkora mint a moziban a perecárusnak,meg az ejtőernyő ami első hallásra hülyén hangzik,de szerintem baromi hasznos lehet az a rongydarab.

(#4079) marciart11 válasza dudicukrasz (#4078) üzenetére


marciart11
aktív tag

Játéknak kicsit drágák, nem veszélytelen dolog oda adni a gyereknek főképpen egy Inspire-t. Nevezhetjük felnőtt játéknak, bár szerintem egy jó gimbal kamera páros és jó munkára. Nem egy ember dolgozik vele és nem keres rosszul. Még egy alapszett ami éppen hogy jó video ra már egy használt autó árába kerül.

[ Szerkesztve ]

(#4080) dudicukrasz válasza marciart11 (#4079) üzenetére


dudicukrasz
tag

Nem kétlem hogy hatalmas a konkurrencia,az esküvői filmek és mezőgazdasági feltérképezések terén,de ez azért alapvetően a játék kategória.ami a felhasználást illeti.

(#4081) Duck sidious válasza marciart11 (#4079) üzenetére


Duck sidious
csendes tag

Marci.. egy kisse komolyabb fenykepezogep...kb 1.000 eur
Es egy vodor ember veszi meg hobbira..pl aposomnak 3 is van...egy komolyabb objektiv meg meg dragabb is
Ugyhogy lehet minket gyerekezni..de az ismerosi koromben senki nem ropkod (sajna)
Ellenben kb 5..7 embernek van 1.000 eur plusszos fenykepezogepe..
Es meg en vagyok a 2. gyerekkort elo ....hehe
Ez legalabb szorakoztat is... kb 100 x jobban mint (mulutkor baratainknal nezett kirandulasi kepek amibol kb 50 egy viragrol szolt) :))

(#4082) marciart11 válasza dudicukrasz (#4080) üzenetére


marciart11
aktív tag

Óvatosan evvel kijelentéssel, sokan ebből élnek(nekik is játék vajon?). Persze nekem, vagy itt a fórumon sokaknak egy újabb játék úgy mint a hobby fotózás, vagy más hobbik.

(#4083) qnadam válasza dudicukrasz (#4078) üzenetére


qnadam
veterán

világos, hogy ez alapvetően hobbikategória, de nem véletlenül a saját kategóriájával hasonlítottam össze, hogy ennyiért van jobb is. pedig tényleg örülök, hogy alakul a konkurencia, és van/lesz választék.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4084) marciart11 válasza Duck sidious (#4081) üzenetére


marciart11
aktív tag

Tisztában vagyok vele az én fotós felszerelésem ára is 4000 euro felett van, nekem egy kiegészítés a fotózás mellé. Nincsenek komoly terveim, mivel nem sokára automatizáltak lesznek bárki tudni fogja vezetni és az áruk is olyan hogy akárki vehet magának. Fotós cuccal együtt a drónt is vinni szoktam. :)) Ha meg profi akarsz lenni az meg olyan drága, hogy hobby szinten nem éri meg, új autó árát meg nem szándékozom elkölteni.

(#4085) dudicukrasz válasza marciart11 (#4082) üzenetére


dudicukrasz
tag

Írtam hogy nem kétlem hogy sokan ebből élnek,én elbeszélgetnék eggyel a felhasználás terén,ilyen főfoglalkozásút viszont még nem sodort elém a sors./ettől persze még lehetnek sokan/

(#4086) marciart11 válasza dudicukrasz (#4085) üzenetére


marciart11
aktív tag

Neked milyen géped-gépeid vannak?

(#4087) dudicukrasz válasza qnadam (#4083) üzenetére


dudicukrasz
tag

Nem is az árra gondoltam főképp hanem a fejlődésre.
Gondolom minél több variáns lesz,annál olcsóbb,nagyobb körben hozzáférhető lesz.
Fejlődésben szerintem pedig,végtelen a határ.

(#4088) dudicukrasz válasza marciart11 (#4086) üzenetére


dudicukrasz
tag

Nekem 1db játék drónom van,szerintem ez nem releváns ez esetben.

(#4089) dudicukrasz


dudicukrasz
tag

[link]

esetleg ezt a gépet ismeri valaki itt?

(#4090) Teréz Atya válasza dudicukrasz (#4089) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ahogy nezem a Syma X6 mar reg kifutott. Ha ilyen felepitesu / kinezetu koptert akarsz akkor ott a WLtoys V262.
Ahhoz meg van boven alkatresz es arban is kb. ennyi.

Es mit talaltam? WLtoys V393 - a tanonc felulmulja a mestert. Ezek a kopterek a Parrot Ar.Drone kopijainak indultak. Annak valami eleg kreten brushless motorjai (inrunner) + attetelei voltak. Erre a Wltoys piacra dob egy olyan verziot aminek normal outrunner motorjai vannak attetel nelkul. :D

Van par atteteles kopterem es ruhellem a fogaskerekek serulekenyseget, a fogaskerek motorra huzasanak macerajat (ami alatt konnyen ki lehet nyirni a motort) meg az attetel hangjat.

Szoval WLtoys, hajra!

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4091) Duck sidious


Duck sidious
csendes tag

500 teo taller......pfffff
Az esz megall.. :))

(#4092) #42007296


#42007296
törölt tag

Sziasztok!

Egy kicsit off lesz:

Megrendeltem 28.-án a BG-ről EU raktárrol egy Mobius-t. Elvileg legkésőbb pénteken meg kellet volna érkeznie, de még mindig nem hozta a postás.

Irtam a BG-nek és ők azt mondták, h feladták..keressem a helyi postánál...Írtam nekik is levelet, de még nem válaszoltak.

A probléma még jobban mélyül, mivel nincs nyomonkövetési szám :/

Várjak türelmesen és majd megjön egyszer, vagy hol akadhatott el ?

Járt már valaki így ?

Köszönöm a segítségeket!

Üdv.: Csipesz

(#4093) Teréz Atya válasza #42007296 (#4092) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Aug 28? Ha igen, nyugi, a vamon heteket kepesek rajta ulni.

Ha Paypal-el fizettel van a vasarlastol szamitva 45 napod. Ha egy honap utan sem jott meg, en nyitnek egy Claim-et es kovetelnem vissza a zsetont.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4094) dudicukrasz válasza #42007296 (#4092) üzenetére


dudicukrasz
tag

Nem akarok okoskodni,de szerintem menj be személyesen a helyi postára,először.

(#4095) dudicukrasz válasza Teréz Atya (#4090) üzenetére


dudicukrasz
tag

Az mit jelent hogy kifutott,gagyi?
Nem repül?
Az kinnt is 25,mire ideér,35,annyival jobb?

[ Szerkesztve ]

(#4096) Teréz Atya válasza dudicukrasz (#4095) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Azt akartam mondani, hogy mar nem nagyon elerheto. Meg van itt-ott a beragadt keszletek kozt, de kb. ennyi.
Ha nem akarsz utanam jonni az alkatreszhiany aknamezejere ahol mindig attol kell felned h mit torsz szenne, es hogy a fenebe fogod osszeganyolni, akkor inkabb maradj olyan tipusnal, amihez tudsz alkatreszt szerezni. :D

Ha ragaszkodsz az X6-hoz nezz elotte korbe melyik kopternek vannak hasonlo meretu alkatreszei. En elso lepesnek megneznem a linkelt V262-t nem kompatibilisek-e esetleg az alkatreszei.

Nekem pl. volt egy Revell Atomium-om. Motor + prop Hubsan X4-bol csere. A propellerek miatt at kellett furnom a motortartokat.
Kozepkonzol es canopy-t V939-bol akartam, de idokozben az is kifutott. Erre egy "Micro Q4" nevu Walkera Ladybird koppintas alkatreszeit hasznaltam fel.
Egyre tobb kopterem lett (most kb. 7-9 van az osszerakas kulonbozo fazisaiban) igy FCB-t is csereltem, egy h8 mini lett a donor.
Akku Hubsan X4 utangyartott. :D

Most utolag belegondolva mar nem csinalnam ujra. Egy rakat idomet elvette a nyomozomunka. Ha az alap oraberemet szamitom + az alkatreszek arait akkor mar egy brushless racer is kijott volna belle.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4097) #42007296 válasza Teréz Atya (#4093) üzenetére


#42007296
törölt tag

igen aug. 28

7-10 munkanap volt elvileg a határidő. eddig minden más csomag megjött időn belül EU raktárról.
Várok még vele ahogy tanácsoltad és majd látjuk mi lesz.

Helyi postára kb. annyit ér bemenni mintha a vasasba kérdezném meg. Vidéki kis posta ez..egy csomagfeladása is 1,5 orát vesz igénybe... :)

Köszönöm a segítségeket!

[ Szerkesztve ]

(#4098) Teréz Atya válasza #42007296 (#4097) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ha EU-n belul akkor a vamosok nem nyulnak bele.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4099) #42007296 válasza Teréz Atya (#4098) üzenetére


#42007296
törölt tag

Erre gondoltam én is, hogy elvileg akkor már ide kellett volna érnie.

(#4100) dudicukrasz válasza Teréz Atya (#4096) üzenetére


dudicukrasz
tag

Ja nem ragaszkodom,csak nézelődtem,úgy gondoltam a méret a lényeg,de alkatrészileg valóban meggondolandó.
Sima syma x5ösöm van,ehhez van minden vacak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.